Dubbele winst ZVV Leunen "Dit valt me op het dak" koud Sportnieuws -infc Johan, Mathijs of Gerard Greevink mist kwalificatie voor Olympische Spelen TVF OTTO sluit af met zege Verlies voor Boca Juniors Lake Valley en Manual verslaa Merefeldia 3 Winst voor De Peelkorf Korfbal De Peelkorf Zaalvoetbal toernooi Programma zaalvoetbal KHBV Diana Manual DC De Piëlhaas PEEL EN MAAS Donderdag 11 december 2003 - Paginate TVF OTTO heeft de eerste sei zoenshelft in de hoofdklasse afge sloten met een 4-2 zege op FCH/Decora Houkes 2. Het was een belangrijke overwinning want de tegenstander uit Heerier- heide stond vlak onder TVF OTTO geklasseerd. Door de winst klom het Venrayse team op naar de vijf de plaats. De zaalvoetbalcompetitie ligt nu stil tot 5 januari. Na de winterstop zal Gert-Jan Wismans weer van de partij zijn. Vorige week won TVF OTTO al het uitduel bij Brach met 4-5. Die zege maakte een einde aan een slech te serie waardoor de Venrayse ploeg in de gevarenzone dreigde te belan den. Want de laatste vier clubs bezet ten de degradatieplaatsen. Nu TVF OTTO ook FCH/Decora Houkes 2 geklopt heeft ziet het er voor de debutant in de hoofdklasse weer een stuk beter uit. Verdediger Mohammed Aoussar opende de score. De Zuid-Limburgse defensie kreeg de bal niet goed weg gewerkt door het fel storen van de Venrayse spitsen. Aoussar kreeg de TVF Otto is in het nieuw gestoken door de gelijknamige sponsor bal voor zijn voeten en schoot de 1-0 binnen. TVF OTTO speelde vooral in het eerste kwartier sterk. Uit een pass van Edwin Sengers kon Danny Fasen alleen op het doel afgaan. Hij passeer de de keeper met een schot in de verre hoek: 2-0. Topscorer Dennis Snijder bracht nog voor rust de stand op 3-0. Na de pauze had het Venrayse team het veel moeilijker. De tegenstander ging met een meespelende keeper voetballen en daar had de thuisploeg geen goed antwoord op. Toch wist TVF OTTO uit een mooie aanval die werd afgerond door Danny Fasen op een royale 4-0 voorsprong te komen. Daarna kwam de thuisclub moeilijk onder de druk van de bezoekers uit. Ruim tien minuten voor tijd scoor den de Zuid-Limburgers twee keer snel na elkaar: 4-2. Daarna wist het Venrayse team de steeds opkomende FCH-keeper beter af te schermen. De overwinning kwam in de slotfase niet meer in gevaar. Boca Juniors/Andalucia en Lake Valley/'t Podium, beiden uit komend in de eerste klasse A, hebben maandag hun uitwed strijd verloren. Boca Juniors ging met 5-3 onderuit bij ZW Beringe en Lake Valley verloor in Velden met 4-2 van ZVSV89- Bij winst was Lake Valley/'t Podi um de top drie binnengedrongen. Maar de Venrayse debutant miste in Velden teveel aanvallers. Lennard Jan sen en de geblesseerde Paul Rutten ontbraken. Bovendien stond Niels de Klerk noodgedwongen in het doel. Hij verving vaste keeper Vincent Buwalda die vorige week in het bekerduel tegen ZVSV'89 een ernsti ge knieblessure opliep. In de tweede bekerronde verloor Lake Valley thuis al met 6-8 van de Veldense ploeg. En een week later voor de competitie trok ZVSV opnieuw aan het langste eind. Halverwege stond de 2-2 stand op het scorebord. De thuisploeg nam twee keer de leiding maar beide keren bracht Ronnie Spruijt de score in evenwicht. In het begin van de tweede helft kreeg het Venrayse team een ideale kans om op voorsprong te komen nadat een ZVSV-speler met een gele kaart voor twee minuten naar de kant moest Met Niels de Klerk als mee spelende keeper leed Lake Valley bal verlies waardoor ZVSV'89 in ondertal toch op 3-2 kwam. Daarna lukte het de Venrayse zaalvoetballers niet meer om terug te komen. Paal en lat ston den de gelijkmaker in de weg. In de slotminuut viel nog de 4-2. ZVV Leunen heeft de eerste helft van het seizoen met twee overwinningen afgesloten. Door de 2-6 bekerwinst op FC De Hei- putters bereikten de Leunse zaal voetballers de derde ronde. Maan dag werd Inter'80 voor de competitie met 3-2 verslagen. Door de zege op het lager geklas seerde lnter'80 nam ZW Leunen ver der afstand van de degradatiezone en verstevigde zijn positie in de midden moot van de eerste klasse A. Het Leunse team kon maandag compleet aantreden alhoewel topscorer Freek Thoone opnieuw een tik tegen zijn enkel kreeg waardoor hij de wedstrijd niet uitspeelde. Marco Berden scoorde na acht minuten de openingstreffer: 1-0 ZW Leunen had het beste van het spel en was ook het gevaarlijkste. De Tegelse ploeg kwam toch op 1-1. Vlak voor de pauze kon Edwin Berden alleen op het doel afgaan en hij bracht de rust stand op 2-1. De Leunse keeper Bart Baken ver keerde eveneens zijn Tegelse collega in een goede vorm waardoor de score niet hoger opliep. In de tweede helft wist Inter'80 opnieuw op gelijke hoogte te komen. 2-2. Tien minuten voor tijd viel de beslissing. Verdediger Mischa Nabben ging een combinatie aan met John Lit- jens. Nabben kreeg de bal precies op maat terug waardoor hij 3-2 kon sco ren. In de slotfase kwamen er kansen over en weer. Maar het dichtst bij een treffer was ZW Leunen. André Pee- ters scoorde ook een zuiver doelpunt maar de arbiter zag het anders. Hij constateerde dat Peeters bij zijn doel poging een sliding had gemaakt waar door de 4-2 niet op het scorebord ver scheen. In de spannende slotfase wist het Leunse team toch de drie punten in eigen huis te houden. Twee dagen eerder speelde ZW Leunen in het Midden-Limburgse Heel tegen derdeklasser FC De Hei- putters Dat was een duel uit de twee de bekerronde. Bij het Leunse team ontbraken vier spelers: Bart Baken, John Litjens, Mischa Nabben en de licht geblesseerde Freek Thoone. Met enkele invallers slaagde ZW Leunen er toch in de derde bekerron de te bereiken. Op aangeven van Rob Willems brak Marco Berden de score open: 0-1. Edwin Berden verdubbelde de voorsprong uit een assist van André Peetere: 0-2. Vlak voor rust wist de thuisploeg uit een counter terug te komen tot 1-2. In het begin van de tweede helft liep ZW Leunen verder uit door een treffer van Rob Willems 1-3. Daarna hadden de bezoekers het even wat moeilijker. Maar de goed keepende Gijs Jeuken en de paal voorkwamen dat De Heiputtere dichterbij kwam. Halverwege de tweede helft scoor de Edwin Berden 1-4 maar direct daar na verkleinde de thuisclub uit een vrije trap de achterstand weer tot 2-4. Vijf minuten voor tijd stelde de Leunse ploeg de bekerwinst veilig. Een mooie aanval werd door Barry Janssen afgerond: 2-5. In de slotmi nuut scoorde Edwin Berden zijn derde treffer en bracht de eindstand op 2-6. Wim van Dongen krijgt geen contractverlenging bij Oostrum (Door Henk Willemssen) Wim van Dongen moet na afloop van dit seizoen weg bij Oostrum. Het bestuur van de vijf- deklasser heeft besloten het con tract met de voetbaltrainer uit Asten niet te verlengen. Alhoewel de spelers best met Van Dongen verder wilden. De spelersgroep reageerde dan ook verrast toen zij öp Sinterklaasavond het nieuws te horen kregen. Van Dongen volgde voor dit sei zoen Marcel Lenssen op. De Astenaar kreeg vorige week dinsdag van het bestuur het slechte nieuws te horen Op vrijdag 5 december werd voor de training de spelersgroep ingelicht. 'Heel jammer. Dit valt me koud op het dak", reageert een duidelijk teleurgestelde Wim van Dongen. "Ze hebben het vertrouwen in me opge zegd. Want ik zou niet de juiste man op de juiste plek zijn. Terwijl ik graag in Oostrum was doorgegaan. De samenwerking met de spelers loopt perfect. Er is nooit iets voorgevallen Ik houd hier toch een vieze smaak aan over." Van Dongen vertelt dat er op orga nisatorisch gebied een en ander aan schortte bij Oostrum. Zo stond hij er de eerste drie maanden helemaal alleen voor "Want pas sinds een maand is er een tweede trainer en een keeperetrainer bijgekomen. Daar voor stond ik soms alleen met dertig spelers op de training. Wat wil je dan? Ik heb eeri aantal punten aangegeven die verbeterd moeten worden Het is mij tegengevallen dat enkele beloftes qua organisatie niet zijn nagekomen Bovendien presteert Oostrum dit seizoen wisselvallig in de vijfde klasse F. De 5-1 winst van afgelopen zondag op de ongeslagen topploeg Heijen was een positieve uitschieter. Daar voor boekte de ploeg enkele mindere resultaten. "Dat is de laatste twee sei zoenen niet veel andere geweest. Toen heeft Oostrum zich telkens pas op de laatste zondag veilig gespeeld. Dan kun je niet verwachten dat we nu ineens bovenaan meedoen. Alhoe wel de spelersgroep duidelijk poten tie heeft. Qua speleremateriaal staat Oostrum er goed voor en daarom was ik ook graag doorgegaan. En dat heb ben de spelers ook gewild Helaas heeft het bestuur andere beslist. En dat recht hebben ze trouwens ook want ik heb maar een contract voor één jaar." De nieuwe voorzitter Sjef Arts heeft begrip voor de teleurstelling bij Van Dongen. "Want deze beslissing heeft mij ook pijn gedaan. Want Wim van Dongen is een zeer correcte man. Maar als bestuur neem je een besluit wat voor de toekomst van de club het beste is. Dat is het allerbelangrijkste." Van Dongen volgde Marcel Lenssen op die vier jaar hoofdtrainer en daar voor nog drie jaar jeugdtrainer bij Oostrum was. De meeste spelers uit de selectie hebben al die jaren onder Lenssen gewerkt. Iedere nieuwe trai ner bij Oostrum krijgt automatisch te maken met de erfenis van Lenssen die een grote stempel op het technische beleid heeft gedrukt. Sjef Arts kan zich ook de verbazing bij de spelers voorstellen. "Want zij waren in grote lijnen voor zijn aanblij ven. Maar wij als bestuur hebben toch andere beslist. De trainingen van Wim zijn goed. Maar als coach langs de lijn zien we liever een dominanter iemand. Dat was een minder punt van hem en daar hadden we als bestuur toch wat meer van verwacht. We zoe ken een trainer die een mix is tussen de twee uitereten Marcel Lenssen en Wim van Dongen. Dat zou een ideale trainer voor Oostrum zijn." Arts geeft aan dat het bestuur al een opvolger op het oog heeft. "Daar gaan we de komende week mee pra ten. Op 3 januari tijdens de nieuw jaarereceptie willen we de nieuwe trainer presenteren." Voorzitter Arts vertelt dat Wim van Dongen 'heel erg teleurgesteld' reageerde toen hij vorige week het besluit te horen kreeg. "Hij had ver wacht dat hij hier zijn karwei kon afmaken. En dat is vervelend voor hem. Maar we hebben een doel voor ogen en daarbij past een andere trai ner. Want we hebben een jonge en goede selectie. Daarmee moeten we over twee jaar de sprong naar de vier de klasse maken Dat is ons doel en daarvoor moeten soms ook vervelen de beslissingen genomen worden." Trainer Van Dongen zegt nog een paar dagen nodig te hebben om het ontevreden gevoel' te verwerken. "Maar ik maak bij Oostrum mijn werk naar eer en geweten af. De trainings opkomst is uitstekend. Dat is toch een goed teken. Alleen is het jammer dat het bestuur niet wat meer geduld heeft gehad..." Uitslagen: Vitesse (E) Al-Junioren Al 4-2 Aspiranten Bl-OIympia (O) BI 22-0 Asprianten C 1-Des (VX Cl 11-2 Pupillen Dl-Wittenhoret Dl 3-1 Pupillen El-Des (V) El 8-1 De Peelkorf 1-Diosa 1 14-7 De Peelkorf 2-Flamingo's (M) 2 7-8 De Peelkorf 3-Merselo 1 2-8 De Peelkorf 5-Swift (V) 8-10 Programma zaterdag 13 dec.: Junioren Al-Odos Al v.09.45 Swift (V) BI-Aspiranten BI hesjes v.12.30 Vonckel Girls Cl-Aspiranten Cl v.10.15 Aspiranten C2-MKV Cl v.09.00 Swift (V) Dl-Pupillen Dl hesjes v. 10.00 Mereelo El-Pupillen El v.08 45 Welpen 2-SVOC 2 hesjes v. 13.30 Welpen 3-Welpen 1 v.13 45 Welpen 3-SVOC 2 a. 14.50 Welpen l-Welpen 2 a.15.10 SVOC 1-Welpen 4 hesjes v. 13.30 Welpen 6-Des 2 v. 13-45 Welpen 6-Welpen 4 a. 14.50 Oostrum 1-Welpen 5 v.14.45 Oranje Wit l-Welpen 5 a 16.10 Welpen 7-Oranje Wit 3 v. 13.45 SVOC 2-Welpen 7 a.14.50 Welpen 8-Des 3 v. 15.15 Welpen 8-Merselo 1 a. 16.30 Programma zondag 14 dec.: De Peelkorf I-Klimroos 1 v. 17-30 Pupil van de week: Joy Stevens. De Peelkorf 2-Jes 2 v. 16.30 De Peelkorf 3-prinses Irene 2 v. 18.45 Programma woensdag 17 dec.: Mereelo-De Peelkorf 4 a.20.30 Recreanten-Lottum a.20.00 Hekkensluiter Boca Juniors had lange tijd uitzicht op een goed resu- Iaat bij ZW Beringe. Binnen tien minuten nam het Venrayse team een 0-2 voorsprong door Stanley Filon en Michael Tip. Die stand bleef tot hal verwege de tweede helft op het sco rebord staan. Toen ZW Beringe 1-2 scoorde was het gedaan met Boca Juniors. De thuisclub was vooral con ditioneel sterker en boog de achters tand om in een 5-2 voorsprong. In de slotfase wist Pascal Kustere nog 5-3 te scoren. SV Geijsteren houdt op 28 decem ber opnieuw een zaalvoetbaltoemooi in de sporthal in Meerlo. Alle leden en vrienden van de voetbalclub kunnen aan het toernooi deelnemen. De wed strijden beginnen om 16.00 uur. Na afloop van het toernooi kan iedereen in café 't Trefpunt nog even kunnen napraten over de hoogte- en/of diep tepunten van de gespeelde wedstrij den. Hier zal ook de officiële prijsuit reiking plaatsvinden Aanmelden kan bij Bram Derikx, Graaf v. Schellaertstr 22, 5862 AT Geijsteren, telefoon 0478-531958, mobiel 06- 10612572 e-mail: bram.derikx@wur nl. Vrijdag 12 december Sporthal De Wetteling 20.45 HVC/Taxi Veretr.-Meyers Geleen 21.45 HVC/Taxi Veretr,2-Gastro- noom 22.45 TVF OTTO 3-Domu 2 Sporthal De Weert 2000 BDZ Veruay-Herb.de Peel 21.00 HVC/Taxi Verstr.4-Lake Valley 6 Sporthal Meerlo 20.00 ZW Mari-TVF OTTO 2 21.00 SV Meerlo 2-ZW Leunen 4 Zaterdag 13 december Sporthal De Weert 16.00 OBR-Wittenhorst 2 17.00 BDZ Venray 5-HVC/Taxi Ver str.5 18.00 ZW Leunen-Domu (dames) 19.00 TVF OTTOBeringe 2 (dames) 20.00 TVF OTTO 2-Beringe (dames) De tweede aflevering van de onder linge competitie tussen Diana en de Schutroe uit Horst werd duidelijk gewonnen door Diana. Het zal er tij dens de finale nog om gaan spannen. Vrijdag 12 december derde DW bij Ons Genoegen America aanvang 19-30 uur en zaterdag derde DW bij EHS in Venlo. Aanvang hier om 10.00 uur. En dan als afsluiting zondag de veteranenwedstrijd regio Limburg bij Diana. Wilt u eens kennismaken met deze mooie tak van sport, geschikt voor iedereen. Dan bent u welkom op de dinsdag- en donderdagavond op D n Doel op het sportpark. Sportlaan 4. Sportgala Venray op zaterdag 20 december Op zaterdag 20 december vindt in de Schouwburg Venray het Sportgala 2003 plaats. Tij dens een feestelijke presentatie in de Venrayse cultuurtempel worden de sportman, sport vrouw en sportploeg van het jaar 2003 bekendgemaakt. Voor sportman van het jaar zijn genomineerd Johan van Don gen en Gerard Koonings (bei den Handboogvereniging Ons Genoegen Ysselsteyn) en springruiter Mathijs van Asten. Voor de titel sportvrouw van het jaar komen in aanmerking softbalster Debby Connor, bowlster Inge Lenssen en twiri ster Shirley Siebers. De genomi neerde sportploegen zijn Diana Indoorteam I (Koninklijke Handboogsportvereniging Diana 1897 Venray), paarden viertal St. Jan Merselo en het eerste damesteam van Red Stars. Peel en Maas stelt in drie weken de genomineerden voor. In deel twee de heren Johan van Dongen, Gerard Koonings en Mathijs van Asten. Gratis toe gangskaarten voor het sportgala zijn overigens van 8 tot en met 18 december verkrijgbaar bij de VW/ANWB aan het Hensenius- plein in Venray. Handbalvereniging Uitslagen: Hs: Manual l-Merefeldia 3 24-17 Dr: Manual 1-Alcides 12-5 Ad: SWH-Manual 1 9-6 Bj: Rapiditas 2-Manual 1 15-14 Bj: Manual 2-Blerick 11-26 Bm Manual 1-Loreal 2 0-26 Cm: Manual 1-Loreal 3 2-9 Programma: Bm Maasbracht 2-Manual 1 11.00 Cm: Vesta 2-Manual 1 11.00 Hs: Wijnandia 1-Manual 1 12.00 Sporthal de Weert: Djeugd: Manual 1-Explosion 13.00 JC: Manual 1-Blerick 1 13-50 JB1 en B2: Manual 1-Manual 2 14.35 Ad: Manual 1-S 2000 1 15.30 Zaterdag 13 december wordt in café De Piëlhaas weer het whiskeydarten gehouden. Iedereen die aan dit toer nooi wil deelnemen kan zich tot uiter lijk 20 15 uur laten inschrijven. Dit kan men ook via tel nr 582187. Het toernooi begint om 20.30 uur Uitslag darten afgelopen zaterdag: Winnaareronde: 1. Dave v. Zeist; 2. Jos Heesen; 3. Dave van Zeist; 4. Ger ard de Bruijn; 5. Peter van de Berg; 6. Jolanda Gisberts; 7. Peter Thissen; 8 John Tebaars. Verliezersronde. 1Hubert Janssen; 2. Tomasz Kosmala; 3- Mat Janssen, 4 Lou Janssen; 5. Albert Moorrees; 6. Dennis Smits; 7. Mary Moorrees; 8. Ine Thissen. Naam; Johan van Dongen Leeftijd: 38 jaar Geboren in: Oosterhout Woonplaats: Veulen Partner: Vrijgezel Beroep: beroepssporter Sportief hoogtepunt: dat is er nog niet geweest, dat moet nog komen Sportief dieptepunt: in 1995 schoot ik in een wedstrijd 728 punten, op die zelfde wedstrijd staat nu mijn record op 1371 Wie wordt sportman van het jaar: ik heb geen idee, eentje van ons drie Wie wordt sportvrouw van het jaar: ik zou het niet durven zeggen, mis schien wel Debby Connor Wie wordt het beste team van Ven ray: de tafeltennissers van Red Stars, de eredivisie is toch het hoogste Sportieve doelen: ek indoor in Italië in maart 2004, in mei het ek outdoor in België, in juli het wk veldschieten en de Nederkandse kampioenschap pen in de verschillende disciplines Prestaties: drie keer tweede op een nk en een keer derde, tijdens de grandprix voor landenteams derde in Turkije, vierde met het team op de wk en de eerste plaats op de world ranking-lijst met het team Olympische Spelen: helaas, omdat mijn discipline, de compound, er niet naar toe kan. In 2012 wordt het mis schien een keer een demonstratie- sport Handboogschieten is een fantastische sport omdat: je het op allerlei manie ren kunt beoefenen, van recreatie- schutter tot wedstrijdsporter. Ieder een kan de sport doen, bovendien is het een individuele sport Beste boek/tijdschrift: Archery Focus, een Amerikaans tijdschrift Grootste ergernis: aan de oneerlijk heid in de wereld Beste film Matrix I Andere hobby's: ik ga weieens vissen of biljarten en af en toe naar het café gaan Lievelingseten: bloemkool Drank: cola Mooiste vrouw, mijn moeder Favoriete tv-programma: Kopspijkers. Naam: Mathijs van Asten Leeftijd: 25 Geboren in: Venray Woonplaats: Ysselsteyn Partner: vrijgezel Beroep/studie: springruiter Sportief hoogtepunt, vierde tijdens de Nederlandse kampioenschappen op mijn achttiende. Die prestatie bete kende mijn doorbraak Sportief dieptepunt: nog niet echt mee te maken gehad, je bent ook altijd afhankelijk van het paard. Wie wordt sportman van het jaar: ik geef ons alledrie evenveel kans Wie wordt sportvrouw van het jaar; van mij mogen ze alledrie winnen Wie wordt het beste team van Ven ray: St. Jan Mereelo Sportieve doelen: de ingeslagen weg voortzetten en zoveel mogelijk pres teren op internationaal niveau Prestaties: drie keer wereldkampioen en twee keer Europees. Olympische Spelen; dat is denk ik nog aan de vroege kant en opnieuw ook weer afhankelijk van het paard dat je hebt. Ik sta op een lijstje van twaalf ruitere waaruit een selectie wordt gemaakt en zal er alles aan doen om de spelen te halen. Dat is zeker mijn ambitie. Paardspringen is een fantastische sport omdat: er ieder weekend weer een nieuwe winnaar is. De sport is niet voorspelbaar, omdat er geen jury aan te pas komt. Bovendien is het spannend en brengen wedstrijden de nodige sensatie met zich mee Beste boek/tijdschrift: The Horse Whisperer Grootste ergernis: mensen die achter baks zijn, eerlijkheid vind ik heel belangrijk Beste film: ik kijk het liefste actiefilms Andere hobby's: zwemmen, voetbal (passieD en af en toe uitgaan Lievelingseten: biefstuk Drank: lekker pilsje Mooiste vrouw: Cameron Diaz Favoriete tv-programma: Studio Sport. Naam: Gerard Koonings Leeftijd: 39 Geboren in: Leunen Woonplaats: Venray Partner: getrouwd met Liesbeth Kinderen: ja drie, Dylan (10), Marl3r (9) en Mariska (6) Beroep/studie: gereedschapmaker/CNC-freezer Nelipak Sportief hoogtepunt: WK 2000 in lië Sportief dieptepunt: vorig jaar. blessure tijdens het WK in Austral d( Wie wordt sportman van het jaar wordt moeilijk, ik denk Mathijs Asten rP Wie wordt sportvrouw van het ik ga voor Inge Lenssen Wie wordt het beste team van ray: de ruitere van St. Jan Mereelo Sportieve doelen: komend jaar g presteren tijdens de wereldkampiir" schappen in Kroatië Prestaties: vanaf het eerste wk iiuf 1983 verschillende ek's en wk's, 2000 Italië vierde plaats, ek 2 brons in Tsjechië, vijfde op de w< 'e! games in Japan 2001, vierde op h< in Frankrijk 2003 en winnaar nations cup 2003 Olympische Spelen: ik heb wel at B' deur gestaan, maar uiteindelijk kt er niet heen. Ik voldeed aan de (Internationaal Olymp Comité)norm voor de Olympi Spelen 1996 in Atalanta, maar dat met voldoende voor de norm van NOC (Nederlands Olymp Comité). Sindsdien heb ik de uit mijn hoofd gezet Handboogschieten is een fantastid sport omdat: je het individueel e |j teamverband kunt uitoefenen. El je het fout doet, ligt het niet aa '!s coach maar puur en alleen aan jt ip Je kunt je dus niet verschuilen ac !Ln iets of iemand. Beste boek/tijdschrift: magazines!,,, handboogschieten Grootste ergernis: beloftes make niet nakomen Beste film: actiefilms Andere hobby's, werken r°' Lievelingseten: Oosteree keuken Drank glas bier Mooiste vrouw: mijn eigen vrouwl Favoriete tv-programma: spelletjt een goede film, in ieder geval j soapseries. Gr rvp PEEL EN MAAS een abonnement waard Zwaargewicht Ferry Greevink (22) is afgelopen weekend in de eerste ronde van het olympisch kwalificatietoernooi in Parijs uit geschakeld. De Venrayse taek- wondoka verloor in de klasse +80 kilogram met 5-3 van de onbeken de Nguyen van Hung uit Vietnam. De nederlaag is bij de oud Euro- pees- en wereldkampioen hard aange komen. Greevink had gehoopt in Parijs de kwalificatie voor de Olympi sche Spelen van volgend jaar in Athe ne af te dwingen. "In de eerste ron den ging het goed. Ik was heel scherp. Pas op het moment dat ik door een onachtzaamheid op achters tand kwam, ging het fout. Aanvallend mankeerde er het een en ander aan mijn spel. Ik vocht, geheel tegen mijn natuur in, veel te terughoudend." Enkele weken geleden ging het bij het WK in Garmisch-Parterikirchen ook al mis. Toen ging Greevink in de tweede ronde onderuit. Oorzaken voor het tegenvallende seizoen na de successen in 2001 en 2002 kan de 22- jarige Venraynaar moeilijk aangeven. Toch denkt hij dat het gebrek aan wedstrijdritme de belangrijkste factor is. In tegenstelling tot voorgaande jaren nam Greevink dit seizoen nau welijks deel aan kléinere toernooien. Hij was nagenoeg alleen maar bezig met een intensieve voorbereiding op de beslissende kwalificatietoernooien voor de Olympische Spelen. "Ik denk dat ik puur wedstrijdritme tekort kom. Ook tijdens kleinere toernooien leer je om te gaan met de spanning op de wedstrijddag. Dat heb ik nu gemist. Op de Europese- en wereld kampioenschappen die ik heb gewonnen, was ik een underdog Kwam ik in feite net kijken en werd verrassend kampioen. Nu ben ik een taekwondoka waar rekening mee wordt gehouden. Waar alle ogen op zijn gericht." Of Ferry Greevink nog een kans bondscoach een voordracht doen bij het bestuur wie naar Azerbeidzjan gaat. En dan is het afwachten of die voordracht wordt gehonoreerd." krijgt om zich te kwalificeren voor de Spannende weken voor de Venray- spelen is afwachten. In februari wordt in Azerbeidzjan nog een kwali ficatietoernooi voor de Olympische Spelen in Athene gehouden. Maar het is nog twijfelachtig of hij daar van de partij is. Zijn lot ligt de komende weken in handen van bondscoach Henk Meijer en het bondsbestuur "Binnen nu en enkele weken moet de naar. Als hij niet naar Athene gaat, is er nog steeds geen man overboord De jonge taekwondoka krijgt beslist nog een kans om in de toekomst aan de spelen deel te nemen. Maar Gree vink wacht daar liever niet op: "Iede re sporter wil graag naar de spelen. Het liefst natuurlijk volgend jaar naar Athene." De handbalheren van HV Manual hebben de thuiswedstrijd tegen HV Merefeldia 3 overtuigend gewonnen: 24-17. Tien minuten later dan gepland, kon de scheidsrechter het beginsignaal geven. Een jong Venray begon afwachtend aan de eerste helft In tegenstelling tot de verloren wed strijd vorige week tegen koploper Gulpen, stonden namelijk vier andere spelers in de basis. Het was dan ook Merefeldia dat het eerste doelpunt scoorde. Ook het tweede doelpunt, gescoord uit een vrije worp kwam voor rekening van Merefeldia. Donke re wolken pakten zich al samen boven sporthal de Weert, de vierde nederlaag op rij zou een flinke daling op de ranglijst betekenen. Maar na acht minuten prijkte eindelijk het eer ste doelpunt van Manual op het score bord. Na een goede pass van keeper Hans Kersten was het Hendrik Wis mans die in de break out scoorde. Doordat beide ploegen aanvallend nog niet echt een vuist konden maken, maar ook dankzij goed keep erswerk aan beide kanten, bleef de score laag. Na elf minuten was het Wismans die weer scoorde: 2-2. De zeer sterk fluitende scheidsrechter had de teugels stevig beet en zag daadwerkelijk iedere overtreding. Dit leidde over en weer tot enkele vrije- en strafwoipen. Patrick van de Broek, terug van weggeweest, speelde zijn eerste wedstrijd van het seizoen. Na al vanuit zijn linkerhoekpositie ges coord te hebben nam hij ook enkele strafworpen voor zijn rekening. In een gelijkopgaande strijd, met An over en weer. bleef het tot 7-7 g opgaan Na scores van Ant Hawinkels en Joost Ueberbach, Manual eindelijk een gaatje slaan, het eind van de eerste helft stond H stand van 12-10 op het scorebord ld In de tweede helft stond Manui5C[ collectief erg sterk te spelen. Na doelpunt van aanvoerder Niek Jan was het Carlo van Sinten met doelpunten op rij die voor een m :ns re marge zorgde. Na deze tui td' sprint bleek de wedstrijd vroeg li>IT tweede helft al gelopen. Mereft kt rode lantaarndrager in de derdel Ist se, was niet bij machte om tem ar komen. Links en rechts werde Pi door de aanvallers van Venray gi seerd. Fred Swaghoven en Be1151 Beekere pikten ook nog hun doel! to ten mee. Na afloop van de wedstrijd hei er een terechte tevredenheid vM blijft, na deze goede overwinning de vierde plaats meedoen vofl promotie /degradatieplaatsen Ku liefst acht verschillende doelpui makers en een goed gevulde trib b Van donkere wolken was abso! geen sprake. Al met al dus een in handbalzondag. Komende zoi ,e. speelt Manual de uitwedstrijd in 1 nandsrade tegen Wijnandia vooie' vierde plaats. Met spel zoals afj U pen zondag, zit een mooi resulti "t! het verschiet. Topscorers Maleei Hawinkels 7, Van de Broek 5, Vanfr ten 4 en Wismans 3. De korfbalsters van De Peelkorf uit Ysselsteyn hebben haar thuiswed strijd tegen Diosa met 14-7 gewon nen. In sporthal De Wetteling kreeg het publiek een goede eerste helft voorgeschoteld. De Ysselsteynse dames waren gedreven en konden al snel op een 6-1 voorsprong komen. Aanvallend werd er verzorgd en goed gespeeld en de kansen werden opti maal verzilverd. Ook verdedigend had De Peelkorf meer dan orde op zaken en gunde de ploeg uit Balgoy maar één doelpunt in de eerste helft. Na P Sc b ■al 15 lui \4 o nfP rust was het gat te groot voorD rs; om terug in de wedstrijd te kun 12 komen. De Peelkorf was er zekö ke: gebrand om de score nog verdel er te breiden en slaagde hierin optir Toch slaagde Diosa erin om met T de stand toch nog draaglijk te ma 17 De Peelkorf kon tevreden op tro resultaat terugkijken. Voor De I korf scoorden: Evelien Arts Mayke v. Ass, Esther v.d. Pas, Ma ne Potten en Christel Derks (allen en Tineke Vergeldt en Loes Elbe tl n

Peel en Maas | 2003 | | pagina 22