Sportnieuws -info Roel Janssen knalt Venray langs Tiglieja Volharding en Blerick delen punten BVV'27 strandt op muur rijsuitreiking Schijnwerper Vegio Topschutters Klassement I'd win van Vinkei (Meerlo) VV Holthees 7 SV Geijsteren SVV Veteranen Dep. Petersstraat 27 telefoon 0-478-57 8 I O I 5808 bb olrlo fax: 0-478-57 8 i 05 Donderdag 11 december 2003 - Pagina 19 BW 27-Wanssum 1-1 (0-1) Doelpunten: 3. Hans Weijers 0- 1; 83- Hans Tax 1-1. Scheidsrech ter: Tielen (Sevenum). Toeschou wers: 130. Gele kaart: Maurice Wolters, Marco Rutten (BW'27), Paul Beterams en Maarten Bete- rams (Wanssum). BW'27: Rutten; Tissen (60. Ralph Wolters), Lucassen, Tax en Gooren; Hendrix, Maurice Wol ters, Speijcken en Jeuken; Roger Wolters (63- Franssen) en Wijn hoven. Wanssum: Van Kessel; Rutten, Juriën Beterams, Thiesen (77. Clabbers) en Lenssen; Meelkop, Paul Beterams en Maarten Bete rams (77. Van Kempen); Wijnho ven, Weijers en Pingen. (Door Henk Willemssen) De oerechte derby tussen BW'27 en Wanssum eindigde wederom onbeslist. Na de 2-2 in Wanssum werd het zondag in Blit- terswijck 1-1. In beide ontmoetin gen had BW het beste van het spel maar de geel zw arten wisten in beide derby's pas heel laat de gelijkmaker te scoren. Zondag was het voorstopper Hans Tax die vlak voor tijd een perfecte corner van Ralph Wolters binnenkopte. 'Naar alle waarschijnlijkheid zal deze wedstrijd in een gelijkspel eindi gen', zo luidde de openingszin in het programmaboekje van BW'27. De redactie van 'Het gele bledje' baseer de haar voorspelling op het groot aan tal gelijke spelen van Wanssum. De Blitterswijckse nummer twee uit de zesde klasse F slaagde er weer niet in middenmoter Wanssum op de knieën te krijgen. De vroege openingstreffer van Hans Weijers (0-1) bleek van grote invloed op het verdere wedstrijdver loop. De Blitterswijckse defensie taste mis op een pass recht door het mid den van Jochem Pingen. Spits Weijers kon daardoor alleen op het doel afgaan en hij rondde de aanval keurig af: 0-1Wanssum-trainer Cor Berkers had voor een uiterst behoudende tak- tiek gekozen met vier verdedigers, vijf middenvelders en slechts één diepe spits. Bovendien zat Wanssum er bijzonder fel op. BW'27 schiep wel een groot veldoverwicht maar uitgespeelde kansen leverde dat niet of nauwelijks op. De blauw-witte muur bleek een onneembare vesting. "Ons doel was vandaag om BW uit de wedstrijd te halen", gaf Berkers na afloop toe. "Zij zoeken graag de korte combinaties en dat hebben wij voor komen. Met wat weer zorgvuldigheid hadden we ook twee of drie goals kunnen maken." Bij beide teams ontbrak een belang rijke pion. De Wanssumse spelbepa ler Sjek Wilmsen heeft bij een bedrijfsongeval een voetblessure opgelopen. Hij zal pas na de winter stop terugkeren. Bij BW'27 zat ver rassend Ralph Wolters op de bank. "Ik heb mijn elftal van vorige week tegen Astrantia (3-1 winst, red.) in tact gelaten. Want toen hebben we uitstekend gespeeld en Ralph Wolters was die wedstrijd geschorst", legde trainer Pieter Delauw uit. Hij baalde van de vroege tegengoal die Wanssum precies in de kaart speelde Het enige verwijt dat de thuisploeg gemaakt kan worden is dat het tempo niet hoog genoeg was. Daardoor was het voor de Wanssum se defensie ook makkelijker om over eind te blijven. "Dat klopt", erkent Delauw. "Maar het lukte ons niet het tempo op te voeren. Daardoor kon den wij ze onvoldoende onder druk zetten." Na een kwartier in de tweede helft kwam Ralph Wolters toch binnen de lijnen De thuisclub had pech dat direct daarna Ralph's broer Roger met een bloedende hoofdwond moest uit vallen. De ongelukkige aanvaller kreeg in een duel een schoen van een Wanssumse verdediger vol in zijn gezicht. Mathé Wijnhoven was al een twee keer dichtbij de gelijkmaker geweest. Toch moesten de koukleu mende toeschouwers tot in de 83e minuut wachten voor er een treffer viel. Ralph Wolters nam vanaf rechts met zijn sterke linkervoet een hoek schop De bal slingerde naar de twee de paal waar de opgekomen verdedi ger Hans Tax klaarstond om 1-1 binnen te koppen. Bijna had BW nog gewonnen maar Ralf Hendrix zag zijn schot net naast de paal gaan. "Nee, ik ben niet helemaal tevreden met de uitslag", zei Cor Berkers. "Alhoewel we in onze opzet geslaagd zijn. We missen teveel spelers in de as van het elftal. We zijn het seizoen met drie spitsen begonnen maar dat werkte niet. Er lopen dan te veel spelers voor de bal", zo verklaarde hij de gekozen strijdwijze. Pieter Delauw was evenmin tevre den over de 1-1 remise. Hij was ook niet te spreken over de defensieve spelwijze van de tegenstander. "Wanssum heeft vandaag zijn naam weer eer aangedaan. Het was allemaal hard, hoog en ver. Tegen een ploeg die met wil of kan kun je niet voetbal len. De gelijkmaker viel ook te laat. We hebben duidelijk te weinig gekre gen." Ook ex-Venray speler Constantijn Jeuken kon als linkermiddenvelder zijn ploeg niet op het goede spoor zetten. In de vorige derby scoorde hij nog tweemaal. "Het was vandaag een slechte wedstrijd Terwijl we een week eerder zo goed speelden. Wij zijn een voetballend team maar Wans sum timmerde het achterin helemaal dicht." Toch is het Jeuken niet tegen gevallen in de zesde klasse. Met Ven- ray speelde hij nog eens vijf niveau's hoger "Nee, de sfeer is goed en ik heb het bij BW perfect naar de zin." Ook dit jaar kunnen de top schutters van alle ploegen uit de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het grote aan tal Peel en Maas-abonnees in de omgeving van Holthees, Vier lingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volhar ding uit Vierlingsbeek mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Vegio Top schutters Klassement 2003-2004. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doel punten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2003- 2004. Leon Vievermans van Vegio Verzekeringsgroep (coör dinator van de rubriek) vraagt de deelnemende ploegen om weke lijks op maandag de namen van de topscorers door te geven. Dit kan bij voorkeur via mail: l.vie- vermans@vegio.nl, of telefo nisch: 0478-578101 (u kunt de namen van de doelpuntenma kers aan de telefoniste van Vegio doorgeven). In het individuele klassement blijft Freek Thoone, ondanks dat hij met zijn ploeg Leunen niet in actie kwam, leider. De nummers twee en drie, de broertjes Kevin en Robin Tis sen van Swolgense Boys, kwamen beiden niet tot scoren. Rick Schle- pers (Oostrum) en Jelle van Tilburg (Holthees) waren wel trefzeker en delen nu met Wout Janssen (SSS 18) de vierde plaats met negen treffers. In het ploegenklassement blijft Leu nen lijstaanvoerder met 36 doelpun ten voor Swolgense Boys (35) en SSS'18 (34). De stand in het teamklassement: 1) Leunen 36 2) Swolgense Boys 35 3) SSS'18 34 4) SV Venray 31 5) BW'27 28 6) SVOC'01 27 7) Meerlo 25 8) Oostrum 23 9) Holthees enYsselsteyn 22 11) Volharding 20 12) Merselo 19 13) TOP 18 14) Wanssum 13 De stand in het individuele klas sement: 1) Freek Thoone (Leunen) 17 2) Kevin Tissen (Swolgense Boys) 14 3) Robin Tissen (Swolgense Boys) 11 4) Wout Janssen (SSS'18), Rick Schlepers (Oostrum) en Jelle van Tilburg (Holthees) 9 5) Ivo v.d Weerden (SV Venray) en Frank Brands (Leunen) 8 7) Roy Willems (Oostrum), Geurt Clevers (Meerlo) en Roger Wolters (BW'27) 7 10) Bas Joosten (SSS'18), Erik Ermers (Volharding) en Ivan Maes en Arjan Tijssen (beiden SVOC'01) 6 12) Johan Vullings (SV Venray), Edwin van de Winkel en Eric Wijnhoven (beiden Meerlo), Edwin Berden (Leunen), Ramon Kuunders (SV Ysselsteyn) en Geert van Dijck (SVYsselsteyn) 5 16) Tim Klemans (Meerlo), Hakan Sazak en Steve Spil (Holthees), Roel Biezenaar (Merselo), Hans Weijers (Wanssum), Marco Berden (Leunen), Tom Knoops en Niek van Lin (beiden TOP), Paul Manders (SVOC'01) en Johan Speycken (BW'27) 4 15) Daniël Peters, Joost Keizers en Roel Janssen (alledrie SV Venray), Rick van Rijswijk en Marcel Rongen (beiden TOP), Leon Strijbos (SVOC'01, Denny van Veghel (Volharding), Bas Heijnen (Swolgense Boys), Thijs Berkers en Marcel Arts (beiden SV Ysselsteyn), Dick Janssen (Oostrum), Patrick Borghs en Luc Janssen (beiden SSS'18), Nick van Hoek, Ronald Bonants en Bas Litjens (alledrie Merselo) en Ralf Wolters, Marcel Lucassen en Constantijn Jeucken (allen BW) 3 Een foutje ontdekt? Bel dan met de redactie van Peel en Maas, telefoon (0478)582727 (vragen naar Henk Lammen) Henseniusplein 5c 5801 BB Venray Volharding kwam afgelopen zon dag in eigen huis niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen SV Blerick. Ondanks de remise behouden de roodwitten de koppositie in de strijd om de tweede periodetitel De pun- tendeling was een juiste afspiegeling van het duel tussen de nummer drie en de nummer zeven. Blerick was in de eerste helft de betere ploeg en Volharding domineerde in de twee de helft. Blerick lijkt zo langzamer- Uitslagen: Merselo-Holthees 4-2 America 2-Holthees 2 5-0 Wittwnhorst 8-Holthees 3 afg. Holthees 4-Ewc 4 3-6 Wasberg-Holthees Vet. 4-1 Programma: Holthees-Top'27 14.30 Holthees 2-Sparta'18 6 11.00 Geysteren-Holthees 3 11.00 Wanssum 3-Holthees 4 11.00 hand de angstgegner van Volharding te zijn geworden Het is inmiddels alweer meer dan vijf jaar geleden dat Vierlingsbekenaren nog eens van Blerick wist te winnen (op 27 sep tember 1998 werd het-4-2, red.). Als de equipe van trainer Chris Burhenne gisteren net zo scherp was geweest als vorige week tegen Dijk- se Boys dan hadden de drie punten zeker in Vierlingsbeek gebleven. Vol harding kwam ondanks een slap begin halverwege de eerste helft toch op voorsprong. Een mooie aan val via diverse schijven werd uitein delijk afgerond door Denny van Veg hel: 1-0. Nog voor rust draaide de gasten de achterstand om in een voorsprong. Twee persoonlijke fou ten aan Volharding-kant werden door Blerick perfect afgestraft. Eerst kon Peter Jacobs bij een corner geheel vrijstaand de gelijkmaker inkoppen, waarna de aalvlugge Gary Roumimper voor de 1-2 ruststand zorgde. Direct na de hervatting was het alweer gelijk Veel toeschouwers die te laat uit de kantine kwamen misten de treffer van Joep Vossen. De Hor stenaar gleed de 2-2 binnen op aan geven van Richard van Daal. nadat arbiter Schreurs uit Meterik de voor- deelregel goed toepaste na een over treding op Erik Ermers. Daarna ont spon zich een interessant duel met kansen over en weer Volharding was nog het dichtst bij een overwin ning met een afgeweken bal van Richard van Daal op de lat, maar sco ren deden beide ploegen in het ver loop van de wedstrijd uiteindelijk niet meer. Komende zondag gaat Volharding op bezoek bij RFC Roermond. Tegen deze ploeg heeft Volharding nog iets goed te maken Eerder dit seizoen werd tegen de Midden-Limburgers een smadelijke thuisnederlaag gele den: 1-3. Dezelfde knappe uitslag realiseerde Roermond afgelopen zondag overigens uit bij Blauw Geel'38 in Veghel. Volharding is dus gewaarschuwd. Derby tegen Wanssum eindigt opnieuw onbeslist Venray heeft ook de thuiswedstrijd tegen Tiglieja uit Tegelen winnend afgesloten: 4-1. In de uitwedstrijd aan het begin van het seizoen zette Ven ray nog een monsterscore op het sco rebord in Tegelen. 0-15. Echter lang zaam maar zeker worden de overwinningen op Tiglieja (vorige week Tiglieja-Volharding 2-3) steeds kleiner en het is natuurlijk wachten op het eerste punt van de Tegelse bri gade. Op Venray zal Tiglieja deze pun ten echter niet meer behalen dit sezoen. Venray startte deze wedstrijd niet zo fel als vorige week in Roer mond. Tiglieja kreeg toch wat ruimte om te voetballen en doelman Nielen van Venray moest enkele malen red dend optreden in gevaarlijke situaties voor het Venray doel. Dat dit deels te wijten was aan een aantal omzettin gen in de Venray ploeg vanwege de schorsing van Rob Scholten en de blessurelijst is een feit, maar mag geen excuus zijn voor de slordighe den in de formatie van de tweedeklas ser Ondanks de aanwezige intentie om vooruit te verdedigen slopen er af en toe onzekerheden in de Venray brigade en werd te ver van de tegen stander gedekt en lukte de aansluiting onvoldoende. Echter het klassever- schil tussen de twee ploegen was te groot en het was Roel Janssen die in de 25e minuut met een prachtig dia gonaal schot in de kruising een voor zet van Joost Keijzers ineens op de pantoffel nam van minstens twintig meter afstand. Dit betekende 1-0 en Venray ging door. Hussein Tokat ont futselde een Tiglieja-speler de bal en gaf perfect voor aan de inkomende Roel Janssen. Dit betekende 2-0, Nog geen vijf minuten later was het Daniel Peeters die Wout Gommers prima in de diepte bediende. Gommers omspeelde de Tiglieja doelman en het was 3-0. De rust brak aan met de 3-0 voorsprong voor Venray. Ondanks dat de wedstrijd in principe al gelo pen was dwingt de speelwijze van Tiglieja toch respect af. Steeds op zoek naar een beter resultaat blijft men voetballend de olossingen zoe ken. Uiteindelijk leverde dit zelfs in de 70 e minnut de verdiende tegen treffer op. De Venray achterhoede zag niet goed uit. In de scrimage kreeg ook doelman Nielen de bal niet onder controle en het was 3-1. Ven ray kreeg nog diverse kansen maar kon hieruit niet scoren. Venray kwam echter niet in gevaar en in de 85e minuut was het Hussein Tokat die alle frustraties van mislukte doelpogingen van zich af schudde en met een prachtig doelpunt de Venray over winning bezegelde. Gijs Philipsen, eigenlijk nog een B-speler maar uitko mend in Venray Al, maakte zondag een kwartier voor tijd z'n debuut. Hij speelde een prima laatste kwartier en bracht met z 'n inbreng meer vaart in het Venray spel. Ook Geert Jan Drab- bels en Johan Vullings mochten respectievelijk na een weekje griep en blessure nog een half uur opdra ven deze middag. Zij vervingen Roel Janssen en Loek van Schijndel die een tik tegen z 'n enkels had gehad schijnwerper op: /**g e redactie van Peel en»»Maas zet wekelijks een speler, trainerlof er 'voetbaldier' van^tn amateurvereniging uit de gemeenten V< en Meerlo-Wanssjim in de schijnwerpers. Ook spelers van SSS' harding en Hojinees worden dit jaar in de rubriek 'De schijnw t- op...' aan d^and gevoeld- De gastspeler voorspelt net als de vc ?t kennersytn het Venrayse nieuwsblad de uitslagen van tien at la- rduels tMe dat weekend gespeeld worden. Zijn de voorspelling en de^gdstspeler beter, dan wint hij of zij een bal, die beschlkb ar rdt gesteld door Olympic Sport aan het Henseniusplein in Vem ly. k dingen de deelnemers met hun totaalscore mee naar enk ;ie chtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om de Programma zaterdag 13 dec Montagnards-SW 14.00 Vertrek vanaf de Evenaar. Alle spelers worden verwacht Afmelden uiterlijk donderdagavond bij E. van Mill, tel. 582346. Tweede klasse H Uitslagen Venray-Tiglieja 4-1 Vitesse-Dijkse Boys 0-2 Volhanling-Blerick 2-2 Blauw Geel-Roermond 1-3 Maigriet-RKVB 3-1 Swalmen-SVC 2000 1-3 Stand Margriet 13-29 (26-12) Venrav 13-24(31-12) DijkseBoys 13-23 (29-16) SVC2000 13-22 (26-20) Volharding 12-21 (21-17) Roermond 13-20 (28-20) Blauw Geel 12-19 (33-18) Blerick 12-18 (19-18) Vitesse'08 12-15 (20-17) RKVB 13-15 (12-18) Swalmen 13-9(17-32) Tiglieja 13-0 (5-6V Programma 14 december Swalmen-Margriet RKVB-BIauw Geel Roermond-Volharding Blerick-Vitesse Dijkse Boys-Venray SVC 2000-Tiglieja Klagen: Irene B2-BW BI afg. Dl-Ysselsteyn Dl 5-1 D2-Sparta D3 0-3 ogramma vrijdag 12 dec.: tg programma E2 ^--Meerlo E2 18.30 Jgramma zaterdag 13 dec.: vrij ihorst D2-BW Dl 10.15 HD3-BWD2 13.00 il-Volharding E3 0930 vrij Fl-BWFl 10.00 F1-BWF2 10.00 lioenswedstrijd! De F2 kan bij van Lottum kampioen worden i klasse. F3-Montagnards F4 11.15 ng voetbaltoernooi te Maashees: 11 tcember. ,r| Hl4.40 uur lage D f-17,30 uur hoge F ÏM O nl"1 *00 "ur hoge D M7.30 uur midden F ck nuari: M4.00 uur lage F re auari: 'ij 1-17.00 uur lage E mari: 16.45 uur finales igtepunt: kampioenschap met trio 2 in 1997, ongeslagen zelfs e ptepunt: degradatie met Meerlo 1 m n de vierde naar de vijfde klasse i M lis: alleen SV Meerlo daj ie trainer: als mens Wim van Dij en als trainer Peter de Roock e boek/tijdschrift: VI otste ergernis: treuzelaars in het 01 eer e film: Con Air lere hobby's: vissen en mountain- n elingseten: Hollandse kost en irma ikbier v^iste vt uw: Irma liste auto: BMW X5 oriete tv-programma: Kopspij- mete club: PSV jriete speler Luc Nilis en Ruud van Nistelrooy onete vakantieland: Spanje wordt kampioen in jullie klasse?: Sparta ir eindigt Meerlo?: bij de eerste zes Edwin van de Winkel redactie se Boys-SV Venray 3-1 uen-HBSV 3-1 ISV-Ysselsteyn 2-0 trum-Meerio 2-3 IC'01-Hegelsom 2-1 crik-Swolgense Boys 2-2 Merselo 2-0 lhees-TOP'27 1-1 beek-BW'27 1-3 intia-Wanssum 2-0 Programma zondag 14 dec.: SV Geijsteren-Holthees 2 a. 11.00 Uitslag:: SW-Gemert 4-1 Olympic Sport werden zaterdag de eerste ballen uitgereikt. Wekelijks nemen de beren amateurvoet- uit de regio in Nieuwsblad Peel en Maas deel aan de rubriek De Schijnwerper, ivaarin zij en de redactie de van de wedstrijden die dat weekend gespeeld worden voorspellen. Derkx (Volharding), Ramon Kuunders (Ysselsteyn), Rob Willems (Leunen), Gert Jan Drabbets (Venray), Wil- (Merselo) en Ruud de Mulder (SVOC) voorspelden de uitslagen beter dan de redactie en ontvingen dag als prijs uit banden van Ger Schlooz van Olympic Sport een bal voor dé jeugdafdeling van hun voetbalver- us Jat ev m: Edwin van de Winkel [tijd: 34 jaar c ii «ren in: Venray gei jnplaats: Meerlo il le ner: woon samen met Irma lse Jeren: nee oep: transportplanner bij Heem-

Peel en Maas | 2003 | | pagina 19