Meerlo-Wanssui "Het is vijf voor twaalf11 'De beste schutters hebben zichzelf nog niet ontdekt' 'Steun zieken en invaliden in de bijstand' 'Smiley werkt goed' €18, Kerstwandeling in Geijsteren Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 11 december 2003 - Pagii Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: K-v) Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peei en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. rhandtekening: V Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Raad wil snel onderhoudsbeurt fietspad langs Tienrayseweg Handboogdorpstoernooi gezellig onderonsje én talentenjacht voor 't Trefpunt Verloskundigenpraktijk Hoi Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Ma Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut makers, Marie-Therese van I Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen belle tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspr kunt u het beste bellen op dag. woensdagmorgen of ck dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, toorjanssenstraat 3, 5864 Meerlo. tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692301 dens de uren dat de praktij pend is. Artsen: J.F.H. van. bergen, F.J.P. van Arensbe Spreekuren: uitsluitend! afspraak Apotheek Maasdorpen Beatrixstraat la, 5864 AG lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 17.30 uur, za van 10.00-12.1 en van 17.00 tot 18.00 uu van 12.00-13.00 uur, spoed ten: Apotheek Antoniusvel tionsstraat 60d Venray EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 58 Blittcrswijck, tel: 53134 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie lo-Wanssum, Constantijnsti 5864 BJ Meerlo, tel: 691721 692626, e-mail: fysiomeerlc net.nl Psycholoog/ -therapei Mw A.G.M. van Mieghem! renburg. Legert 15, 5866 Swolgen, tel: 692532, e-n mieghem@woridonline Spreekuur: volgens afspi RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Ho 99, Postbus 242, 5900 AE tel: 077-3550222 Geopen t/m vr 8.30-17.30 uur Ini stichting zijn ondergebracl der- en jeugdzorg, volwass zorg, ouderenzorg, preven dienstverlening. Praktijk voor psychothera bewustzijn, mw D. Van I Mgr. Aertsstraat 515866 Swolgen. tel: 077-46323 Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord burg, Drie Decembersing Postbus 3165, 5902 RG V Bureau Klantenservice: I baar tijdens kantooruren sief ledenadministratie), tel 3209595- Rode Kruis: Nederlandse Rode Krui afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraa 5864 CP Meerlo, tel: 692 Secretaris: W. Baken, Hoofi 40a, 5864 BG Meerlo Tandartsen. S. H. Tan, De Kievit 8a, 58 Meerlo. tel: 692231 Spree volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004 (dagelijks bereikbaar van tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdie 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noon Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhi 5804 BV Venray, tel: 517 Advies- en Meldpunt Kindt handeling. Postbus 219, 55 Venlo, tel: 077-387582 CAD Noord-Limburg, versla zorg, tel: 077-354820(1 Ziekenvervoer: 077-357! Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Mi Tienray-Swolgen, Seen I.B.A. Arts, Generaal Dcnij straat 21, 5866 BM Swolgen 0478-692028. Voor bezoekj tel. 0478-692364 Synthese unit Horst 1 Bemmelstraat 2, 5961 Horst. tel. 077-3978500. fat 3978505, email: unithorst@syntht www.synthese.nl Ouderenadviseur voor matie, advies en bemiddelin Voor tel. afspraak 077-391 Steunpunt voor Manti gers. Inloopbijeenkomst derde dinsdag van de maan 10.00- 12.00 uur. Tevens dag avondopenstelling van 21.30 uur. Algemeen Maatschap J Werk. Voor tel. afspraak^"" 3978500. Spreekuur op maandag t/n dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. ningstijden: ma., di. en do 10.00-12.30 uur. De gemeenteraad van Meer lo-Wanssum wil dat de provin cie Limburg snel begint met het opknappen van het fiets pad langs de Tienray seweg. Dinsdagavond nam de raad unaniem een motie van de PK Meerlo-Wanssum aan waarin het college de opdracht krijgt er bij de provincie op aan te dringen dat snel met de opknapbeurt moet worden begonnen. "Het is vijf voor twaalf. We rtioeten als raad onze verantwoordelijkheid nemen, voordat er ernstige ongelukken gebeuren", zei Truus Knoops (PK). De nood is hoog. Zo hoog zelfs dat Knoops. die ook voorzitter is van het gehandicaptenplatform Meerlo-Wanssum, het noodzake lijk achtte wethouder Derikx uit te nodigen zelf eens te komen kij ken naar de gevaarlijke situaties die zich voordoen op het fietspad. Het fietspad houdt de gemoede ren al jaren bezig. Herhaaldelijk vroeg de gemeente Meerlo-Wans sum de eigenaar- de provincie- om de hobbel weg op te knappen. Maar nu is volgens Truus Knoops toch echt de maat vol. "Ik zag vorige week voor mijn ogen een bromfietser ten val komen Hij stond gelukkig lachend en opgelucht weer op, maar voor hetzelfde geld was het het onge val minder goed afgelopen. Het fietspad is door alle gleuven en gaten levensgevaarlijk voor'fiet sers, bromfietsers, maar ook voor mensen met een scootmobiel. Scholieren wijken zelfs uit naar de rijbaan en slaan hele stukken fiets pad gewoon over Er moet zeker eerst een dode lijk ongeval gebeuren voordat de provincie met het opknappen van het fietspad begint. De onder- houdstoestand van het fietspad is onacceptabel!" BELOFTE PROVINCIE Wethouder Derikx nam maan dag samen met enkele raadsleden en leden van het gehandicapten platform een kijkje bij het fietspad langs de provincialeweg Dinsdag avond liet hij in de raadsvergade ring weten geschrokken te zijn van de builen en kuilen op het fietspad, dat volgens planning voor het eind van dit jaar door de provincie Limburg onder handen zou zijn genomen. Tot nu toe is de provincie die belofte echter nog steeds niet nagekomen. Derikx stapte zelf ook even in een scootmobiel om over het door boomwortels open gescheurde fietspad tussen Tien- ray en Horst te rijden. "De situatie is ernstig. Er zitten diepe gleuven en gaten in het pad. Ik heb de ambtenaren meteen contact laten opnemen met de provincie om te vragen of er nog iets aan het fiets pad gedaan wordt. Want het is een groot probleem." Om het verzoek kracht bij te zetten, nam de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum dinsdagavond Wethouder Derikx en Carla Brugman (PK Meerlo-Wanssum) bekijken het fietspad samen met een scootmobieler een motie aan waarin bij de pro- er nu al zes jaar mee bezig. Het vincie wordt aangedrongen op de wordt hoog tijd dat het fietspad opknapbeurt. "Krijgen we nu veiliger wordt gemaakt", besloot geen reactie, dan moeten we met Truus Knoops haar pleidooi, de raad naar Maastricht! We zijn Ze geldt als lichtend voor beeld. Heidi Peeters woei ooit via het handboogdorpstoer nooi in Tienray bij 't Trefpunt binnen, werd jaren later gekroond tot Nederlands kam pioen veldschieten voor vrou wen en is nu een vaste waarde in de nationale kernploeg. Jos Wismans, één van de organi satoren van het dorpstoer- nooi, actief schutter en web master van 't Trefpunt, ziet ieder jaar opnieuw getalen teerde handboogschutters opduiken bij het dorpstoer- nooi, dat op 12, 13 en 14 december voor de negende keer wordt gehouden. Talen ten die geen lid zijn van een handboogclub en voor het ple zier een keer pijl en boog wil len vasthouden. "De beste schutters hebben zichzelf mis schien nog niet ontdekt", mij mert Wismans. 't Trefpunt is als sportclub een A-merk in Tienray en omgeving. Iedereen kent de vereniging, weet welke sporttak er wordt beoefend. Voor de naamsbekend heid hoeft 't Trefpunt het hand boogdorpstoernooi niet te organi seren. De drijfveren liggen op een ander terrein. "Als club zijn we niet alleen met de dag van van daag bezig", legt Jos Wismans uit. "Ook de in de toekomst willen we dat 't Trefpunt een A-merk blijft. Dat betekent dat wij het dorps- toernooi aangrijpen om onder meer nieuwe leden te werven en talenten te ontdekken. Bovendien is het toernooi voor ons een sym pathieke manier om de kas te spekken, ook dat is belangrijk. En met de organisatie van wedstrij den. demo-avonden en toernooi en laten we zien dat 't Trefpunt nog altijd leeft en bruist. We heb ben naamsbekendheid, die moe ten we ook behouden." Het handboogdorpstoernooi als gezellig onderonsje en talenten jacht De krachtmeting in de geheel overdekte accommodatie aan de Nehobolaan is een hand boogwedstrijd voor buurten, ver enigingen, besturen, personeel- clubs of gewoon een viertal vrienden of vriendinnen, die onderling de strijd aan willen bin den met pijl en boog. Deelname is mogelijk voor mensen die geen lid zijn van de Nederlandse hand- boogbond en een 'Tienray con nection' hebben: je moet er wonen en/of werken, familie heb ben, aangetrouwd of geboren zijn. De opzet is hetzelfde als andere jaren: een aantal voorrondes, waarna de hoogste acht teams worden uitgenodigd voor de grote finale, die zondag 14 decem ber om 17.00 uur begint. De voor rondes bestaan uit het schieten van vijf proefpijlen met aanslui tend vijftien wedstrijdpijlen. De finale zal worden gehouden vol gens een knock-out systeem: team tegen team, waarbij de kwartfina le, halve finale en finale telkens over vijf wedstrijdpijlen zullen Raad: Meerlo-Wanssum moet sociale gemeente blijven Chronisch zieken en gehandicapten in de gemeente Meerlo-Wanssum die in de bijstand zitten mogen er door de maatrege len van het kabinet Balke nende met niet meer dan 1 procent in koopkracht op achteruitgaan. Gebeurt dat toch, dan willen de partijen in de raad dat de gemeente het verlies aan koopkracht in individuele gevallen com penseert. Alle partijen in de raad steunden unaniem de opdracht van PvdA-fractie- voorzitter Marcel de Groot aan wethouder Beterams om 'de situatie goed in de gaten te houden en daar waar nodig chronisch zieken en gehandicapten in de bijstand financieel te ondersteunen'. De gemeente Meerlo-Wans sum moet haar sociale gezicht blijven tonen. Vooral nu. in deze zware economische tijden met bezuinigingen van de regering, is het broodnodig dat de zwak keren in de samenleving niet in de steek gelaten worden, zo was ongeveer de teneur van het ver haal van de PvdA. Het kabinet heeft 80 miljoen euro extra vrijgemaakt om het verlies aan koopkracht voor chronisch zieken en gehandi capten te verzachten. Het geld gaat naar de bijzondere bijstand, zodat gemeenten zelf kunnen beslissen wie individueel recht heeft op wat extra geld. Uit berekeningen van het ministerie van Sociale Zaken bleek dat de bezuinigingen de chronisch zie ken en gehandicapten extra hard treffen: sommige mensen gaan er acht procent op achter uit. De coalitiefracties CDA, VVD en D66 zijn tevreden met de extraatjes. De oppositiepartij en vinden het een veel te karig doekje voor het bloeden, dat niet opweegt tegen de bezuini gingen op het ziekenhuispakket, de kinderopvang en huursubsi die Marcel de Groot verwoord de het ongenoegen van de PvdA over het landelijke beleid dins dagavond in de raadsvergade ring. "Het ijzeren landelijk klimaat baart ons zorgen. Wat er nu gebeurt, vindt de PvdA sociaal onaanvaardbaar. Grote groepen mensen die het al moeilijk heb ben, worden getroffen door de maatregelen van het kabinet. Het mag nooit zou zijn dat juist zij er meer dan 1% op achteruit gaan. Laten wij vandaag een daad stellen", stelde De Groot dinsdagavond. CDA'er Van der Heijden wilde er geen landelijk debat van maken, maar vroeg zich wel af of het beleid met de PvdA in het kabinet socialer zou zijn geweest. Hij zette daar grote vraagtekens bij en vond dat het extra geld alleen gebruikt mag worden voor chro nisch zieken en gehandicapten die in de bijstand zitten. "Want niet iedereen uit deze groep behoort tot de minima." Voor de PK-fractie was het vanzelfsprekend dat de gemeen te Meerlo-Wanssum in de gaten houdt wie uit de doelgroep in financiële problemen komt en dat de gemeente in individuele gevallen bijspringt. Dat is al jaren zo, en zal ook in de toe komst zo blijven, liet Truus Knoops (die naast raadslid ook voorzitter van het gehandicap tenplatform Meerlo-Wanssum is, red.) Marcel de Groot nog even fijntjes weten. "De gemeente Meerlo-Wanssum kent al jaren een brede zorgplicht en een sociaal beleid, waar we heel tevreden over zijn. Dat beleid wordt al jaren uitgevoerd." Het dorpstoemooi is een handboogwedstrijd voor buurten, vereni gingen, besturen, personeelclubs of gewoon een viertal vrienden of vriendinnen, die onderling de strijd aan willen binden met pijl en boog. half jaar gericht trainen, je hebt echt aanleg'. Mensen die de drive hebben om de roos te kunnen ën te willen raken. Maar voor het gros is het dorpstoemooi een leuk jaarlijks uitje. Interesse om lid te worden van onze vereniging of om verder te gaan in het hand- boogschieten, hebben ze niet. En soms vind ik dat heel jammer, omdat ik zie dat iemand écht talent heeft voor het handboog- schieten. En kijk maar naar Heidi Peeters wat je kunt bereiken via het dorpstoemooi." Voor meer informatie over het handboogdorpstoernooi: www.trefpunttienray.nl Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar een kerstwan deling worden georganiseerd op het bosrijke Landgoed Geijsteren. Het Koninklijk Sint-Willibrordusgilde uit Geijsteren zal op Tweede Kerstdag (vrijdag 2o december 2003) de jaarlijkse wandeling uitschrijven. Deze activiteit van het Geijsterse Gilde trekt reeds decennia lang de aan dacht van velen. Ieder jaar nemen zo'n 300 tot 500 men sen deel aan deze activiteit. Van heinde en verre komend, kunnen zij genieten van twee verschillende wandelingen. Een wandeling van ongeveer twee uur en een kortere van circa anderhalf uur. In de route is een pauzeerplaats opgenomen alwaar men koffie of warme chocomel kan nuttigen. Evenals het voorgaande jaar zal deze plek worden ingericht bij de Rosmolen. Deze eeuwenoude watermolen is enkele jaren gele den volledig gerestaureerd en weer in gebruik genomen. De molen zal tijdens de wandeling opengesteld zijn voor het publiek. Hoewel er op dat moment geen graan gemalen zal worden, is het bezichtigen van het draaiende waterrad en het interne mechanis me van deze molen zeker de moeite waard Het begin- en eindpunt van de kerstwandeling wordt dit jaar gevormd door Eetcafé 't Trefpunt, gelegen aan het dorpspleintje van Geijsteren aan de Dorpstraat. Star ten kan men tussen 11.30 uur en 14.00 uur. De kosten voor deelna me bedragen 1,50 euro vanaf 16 jaar en ouder. Personen van 11 tot 16 jaar betalen slechts 1 euro, Kinderen jonger dan 11 jaar mogen gratis deelnemen. Voor dit luttele bedrag krijgt u een route beschrijving van de wandeling met daarbij behorende vragen. Als u deze vragen goed beantwoord en het formulier na afloop inle vert, maakt u kans op een prijs. Meerlo-Wanssum wil tweede slimme snelheidsmeter VELDSCHIETEN 't Trefpunt Tienray, opgericht op 16 november 1970, geniet vooral bekendheid vanwege het veldschieten. Met name nadat Twan Cleven besloot zich te spe cialiseren in het Bare Bow schie ten. Hij behaalde diverse nationa le titels in het veldschieten en was ook internationaal zeer suc cesvol met als hoogtepunt het winnen van de World Games in 1993- Het vuurtje sloeg over naar tal van andere leden en sindsdien is 't Trefpunt specialist in het veldschieten. Midden jaren "90 kwam de Compound in opgang. Deze specialistische boog met tal van technische snufjes heeft zijn plaats gevonden bij 't Trefpunt. Jolanda Willemse is zowel natio naal als internationaal zeer succes vol in deze discipline. Ook Heidi Peeters is als Neder lands kampioene veldschieten één van de visitekaartjes van de club. Haar succes is des te opmer kelijk omdat ze via het dorpstoer- nooi haar entree maakte. En zo ziet Jos Wismans ieder jaar opnieuw onbekende, getalenteer de schutters hun opwachting maken. "De beste schutters heb ben zichzelf misschien nog niet ontdekt", mijmert hij. "Er loopt nog veel verborgen talent rond in de regio. Ik zie af en toe talentjes bij wie ik denk 'joh, ga eens een De eerste ervaringen met de zogenaamde smiley op de Venrayseweg in Wanssum zijn goed. Dat antwoordde wethouder Derikx dinsdag avond in de raadsvergade ring op vragen Erik Tissen (GP'94). Het raadslid vroeg de verkeerswethouder of het wellicht ook mogelijk is om een Snelheid Informatie Dis play (SID) op de Hoofdstraat in Meerlo in te zetten. "De smiley is momenteel het meest efficiënt in Wanssum", meende wethouder Derikx. "Het kastje lijkt erg goed te werken. Samen met het Regionaal Mobiliteitsbureau willen we bekijken of het mogelijk is om op redelijk korte termijn een tweede smiley te krijgen die op meerdere plekken inzetbaar is. Daar willen we dan een schema voor maken. Maar we moeten eerst kijken wat een tweede smiley kost." In Wanssum worden hardrij ders al enkele maanden inmid dels geconfronteerd met een pruilmondje. De smiley is een slimme snelheidsmeter die het rijgedrag moet aanpassen en ook nog eens gegevens verza melt. Het kastje heet Snelheid Informatie Display en het maakt autorijders attent op hun rijge drag. Dat gebeurt niet meer zo belerend als op de borden die je nu nog vaak langs de weg ziet staan, met daarop fel oplichtend de woorden 'U rijdt te hard!!!'. Nee, het is een lachend of som ber gezichtje dat de bestuurder informeert over zijn rijgedrag. En de gereden snelheid wordt aangegeven. Ook nieuw: de Volgens wethouder Derikx zijn de ervaringen met de smiley op de Venrayseweg in Wanssum positief chauffeur krijgt met dit systeem een tweede kans. Want het kast je meet in tegenstelling tot de voorgangers twee maal de snel heid van de passant, waarbij goed gedrag dus beloond wordt. Ook in tweede instantie. Het kastje kan regelmatig verhuizen. Van de ene weg die als racebaan gebruikt wordt, naar de andere. Het voordeel van de SID is dat het kastje ook nog eens slim is. Dankzij de snelheidsmeter weet de gemeente meteen hoe het met het hardrijden zit in bepaal de straten. Want de SID slaat alle informatie op Toe- of afname van snelheden, het aantal ver keersbewegingen. Dus als een buurt klaagt over hardrijders, vaak een subjectief gegeven, dan kan Meerlo-Wanssum de buurt na een tijdje makkelijk op de hoogte brengen van de wer kelijkheid. Dat biedt de gemeente dus nog een mogelijkheid. Want de SID kost de passanten die te hard rijden nu nog niets. Behal ve dan dat ze naar een somber gezichtje kijken. Maar als blijkt dat het rijgedrag op een bepaal de straat de spuigaten uitloopt dan kan de gemeente makkelijk de politie inschakelen om te gaan controleren. Word je dan gepakt, dan krijg je dus wel een bekeuring. Hoewel Wanssum het kastje nog niet erg lang gebruikt, zijn de eerste bevin dingen positief. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS gaan. Om enigszins geprepareerd te kunnen deelnemen, biedt t Tref punt gelegenheid om te oefenen. Ook tijdens het toernooi zelf wor den de deelnemers begeleid door één van de zestig schutters van de vereniging. "Want per slot van rekening hebben ze een wapen in hun handen. Daarmee kunnen ze anderen, maar ook zichzelf ver wonden. Plezier en beleving zijn belangrijk, maar veiligheid gaat voor alles."

Peel en Maas | 2003 | | pagina 16