fakgarage Irauckmann is klaar roor de toekomst 'ondsen werven voor straatkinderen in Kongo Moonlight Shopping bij Plus G. van Dijck Overvaller uit Venray overmeesterd /laashees wil een woonzorgcomplex Vernieuwde Hema heeft moderne uitstraling Marloeke wint Harry Potter loterij :hipknipactie groot succes Sprinters bij de bibliotheek Terminale zorg gin —(EL EN MAAS Donderdag 4 december 2003 - Pagina 9 De politie heeft vorige week donderdag dankzij het kordate optreden van een 42-jarige inwo ner van Venlo, een 20-jarige inwo ner van Venray aangehouden op verdenking van het plegen van een overval. De Venlonaar fietste die avond rond 21.45 uur met zijn dochter over de Parade in Venlo toen hij ter hoogte van het postkantoor iemand hoorde schreeuwen. Toen hij poolshoogte ging nemen, bleek dat zojuist een 39- jarige man uit Steyl was overval len tijdens het deponeren van geld bij een bank. De Venlonaar aarzelde geen moment en besloot een van de vermoedelijke daders, die was weggerend, op de fiets te achtervolgen. Ondertussen waar schuwden omstanders de politie. De verdachte rende voor de 42- jarige uit en wist ter hoogte van de Koninginnesingel in een stil staande bus te springen. De Venlonaar besloot dit ook te doen. Hij zei dat de man met hem mee moest komen omdat hij een overval had gepleegd. Die pro beerde hem echter uit de bus te duwen. De buschauffeur had ken nelijk geen begrip voor de situatie en zei dat ze allebei moesten uit stappen. Op straat probeerde de dappere burger de verdachte nog vast te houden, maar de laatste wist zich los te rukken waarna hij wegrende in de richting van de fietsersbrug in Blerick. De Venlonaar is hierop weer op de fiets gesprongen en zocht onder tussen contact met zijn dochter, die bij het postkantoor was ach tergebleven. Zij zorgde ervoor dat de politie in de richting van de verdachte kon worden geloodst. Ondertussen probeerde de ver dachte te ontkomen door contact te zoeken met automobilisten bij een parkeerplaats bij de brug. De Venlonaar waarschuwde de betrokkene door de situatie snel uit de doeken te doen, waardoor de verdachte geen hulp van hem kreeg. Kort daarna was de politie ter plaatse, waarna de verdachte werd aangehouden. Het slacht offer van de overval heeft inmid dels aangifte gedaan bij de politie. Hij verklaarde dat vermoedelijk twee mannen hem een sealbag afhandig wilden maken die hij wilde deponeren bij een bank aan de Keulsepoort. Dit is echter niet gelukt omdat hij op de grond ging liggen en de bag met zijn lichaam afschermde. Ondertussen heeft hij door te schreeuwen de aan dacht van omstanders getrokken, waarna zijn belagers zijn gevlucht. De politie heeft dankzij het kordate optreden van de 42- jarige Venlonaar een van de ver dachten kunnen aanhouden. De andere verdachte is ontkomen. De politie heeft bewondering voor de vastberadenheid van de 42-jarige en zal hem binnenkort als dank voor zijn fantastische hulp op gepaste wijze in het zon netje zetten. Boekhandel van den Munckhof in Venray In een spookachtige omgeving vond onlangs in boekhandel van den Munckhof de eerste verkoop plaats van het vijfde deel in de Harry Potterreeks Harry Potter en de orde van de feniks. Vele klanten vonden hun weg naar de aldaar opgestelde Harry Potter brievenbus waar zij na aankoop van het vijfde deel hun ingevuld loterijbriefje konden deponeren om kans te maken op de hoofd prijs en verschillende Harry Potter attributen. De hoofdprijs, een geheel ver zorgde spooktocht voor twee per sonen in combinatie met een hapje en een drankje, is gewon nen door Marloeke van der Kruyf, Melchiorhof 3a in Venray. Zij zal op zaterdag 20 maart om 20.00 uur ontvangen worden in zaal 't Veulen te Veulen en vervolgens deel gaan nemen aan een nachte lijke spooktocht die georgani seerd wordt door verenigingen. Marloeke zal vrijdag 5 december de prijs in ontvangst nemen in de Venrayse boekhandel. Natuurlijk zijn er meer winnaars; diverse Harry Potter attributen liggen te wachten om afgehaald te worden door Don Keyzers, Manon Stroek, R.van Kempen, Loes Wolters, Monique van Kessel, W. Smits, Martijn Janssen, Bas Beerkens, fam. Engels, M.Jacobs, L.Fransman, Okkie van Keulen, Meivin Alards, Esther Visser, fam. Roso, M. Madou, S. Geerits, fam. Martens, K. van Elderen, Anique van Gasselt en M. Albers. Zij allen hebben bericht ontvangen en kunnen hun prijs afhalen in boek en kantoorboekhandel van den Munckhof die hen nog veel grie- zelplezier toewenst. Steeds vaker wensen ongeneeslijk zieken de laatste periode van hun leven door te brengen in hun eigen vertrouwde omgeving. Voor de naaste omgeving echter is verzorging vaak een zware opgave en sot nauwelijks vol te houden. Het is immers nooit te overzien hoe lang het gaat duren. Er zijn vrijwilligers die daarbij hulp kunnen bieden. De stichting Vrijwillige Terminale zorg, Noordelijk Noord Limburg, stelt zich ten doel het bieden van praktische hulp en ondersteuning aan zieken thuis en aan de mensen in hun naaste omgeving. Op 8 januari willen ze opnieuw een cursus starten op donderdagavonden in Venray. Onder deskundige leiding zal deze cursus gegeven worden. U kunt rekenen op ongeveer tien avonden. Wilt u meer weten over deze cursus neemt u dan contact op met de coördinatoren: Anneke Vervoordeldonk en Bep Brugmans. Bereikbaar via tel: 06-55790271. Hierna zullen zij persoonlijk met u contact opnemen. Stichting opgericht. Een Stichting die zich op afstand wil inzetten voor de straatkinderen in hoofd stad Kinshasa." 4. Zijn er veel straatkinde ren in Kongo? "Heel veel. In Kongo leven mil joenen kinderen op straat. En nie mand ontfermt zich over hen. Ze krijgen geen onderwijs, geen medische zorg, geen opvoeding. Ze zijn ondervoed, ze leven van wat ze op straat vinden. Vele kin deren overlijden op straat, omdat ze het niet redden. Het is menson terend wat er in Kongo gebeurt. i Maashees is sinds enkele inden een werkgroep aan de gegaan om in de eerste plaats «kijken of een woonzorgcom- x ook daar een gewenste gelijkheid zou zijn. Daartoe rd een enquête gehouden Ier alle bewoners en -sters van dorp. Onlangs presenteerde werkgroep, trouwens geïni- rd vanuit de Dorpsvereniging, uitslagen en conclusies van de |uête. )e belangrijkste conclusie was ilgemene wens van de inwo ners en -sters van Maashees om in dat dorp te kunnen blijven wonen. Dit blijkt zowel voor star ters alsook zorgvragende mensen momenteel moeilijk zoniet onmo gelijk. Er mag maar zeer beperkt gebouwd worden en vele noodza kelijke voorzieningen zijn in het dorp niet (meer) aanwezig. Na de presentatie van de enquête-resul taten spraken de aanwezige bur gemeester Van Soest en de heer Meulepas, namens de provincie Noord Brabant, hun steun uit bij het verder ontwikkelen van de plannen. De werkgroep gaat nu, met ondersteuning van Pantein, de mogelijkheden, zowel plan- ningtechnisch alsook financieel, verder uitwerken. De werkgroep gaat bekijken of de realisatie van een negental woningen met een gezamenlijk steunpunt te verwe zenlijken is. Dat er een zeer leven dige discussie volgde op de pre sentatie van mogelijke bouw locaties geeft aan dat de bevolking van Maashees de leef baarheid van het dorp aan het hart gaat. rx )p zaterdag 13 december is het en dag bij Vakgarage luckmann. Het garagebedrijf De Hulst sluit daarmee een riode van verbouwen en uit- eiden af. Bovendien heeft :kmann flink geïnvesteerd in toekomst en is het een van de [est moderne garagebedrijven fenray. luckmann startte in 1990 op luist met zijn garagebedrijf en destijds Mazda-dealer en voer ster ook het merk Kia. In 1997 lot het bedrijf zich aan bij de ikgarage organisatie, waarvan luckmann zelf momenteel zelfs stuurslid is. De Vakgarage-orga- atie richt zich op het onder- id en de reparatie van alle automerken. Dat is volgens Brauckmann ook de toekomst. Door de wettelijke regelgeving mag tegenwoordig elk bedrijf auto's verkopen, ongeacht het merk. Die wet is onlangs ingegaan maar Brauckmann voorzag dit al enkele jaren geleden, toen hij het dealerschap van Mazda en Kia opzegde. Brauckmann kan dus in principe alle automerken leveren maar het bedrijf richt zich toch meer op reparatie,onderhoud en de APK-keuring. Van nagenoeg alle automerken natuurlijk. Auto's kunnen bij Brauckmann aan de computer worden gehangen zodat het systeem de eventuele storingen signaleert die dan ver volgens verholpen kunnen wor den. Reden om dit jaar de werk plaats uit te breiden naar elf werk plekken, die bovendien veel rui mer zijn ingericht. Verder is het bedrijfsterrein nu helemaal beklinkerd. Ook het adres is ver anderd. Voorheen was het bedrijf vanuit de Henri Dunantstraat bereikbaar. Door de aan- en ver koop van grond rondom het bedrijf is deze ingang komen te vervallen en is het bedrijf nu goed bereikbaar via De Hulst. Op zaterdag 13 december kunt u zich overtuigen van de moge lijkheden die Vakgarage Brauckmann u biedt. Tussen 10.00 en 15.00 uur bent u van harte welkom op De Hulst 23 te Oostrum. Ind ii november werd er een chip- JtraAipactie gehouden. Deze actie aN4is een initiatief van Rabobank nray Meerlo-Wanssum menwerking met OOZO, VZO w selsteyn e.o., Samenwerkende 10B idernemers Meerlo, ea zamenlijke Ondernemers -ver inssum en Venray Centraal. 3 edurende de actieperiode werd steeds meer gechipt. We kun- n dan ook wel spreken van een xesvolle actie. Mensen hebben ijkbaar toch even dat duwtje in de rug nodig om te gaan chippen. Wanneer ze zien hoe handig het eigenlijk is, gaan ze het beslist vaker doen", aldus Gerry van Treek, adviseur betaaldiensten van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum. Winnaars week 4 60 euro: E. Poels, Meerlo 40 euro: N. Ermers, Venray 20 euro: L. Theulen, Meerlo 60 euro: Fam. Gommans, Ysselsteyn 40 euro: W. Arts, Ysselsteyn 20 euro: J. Matijsen, Ysselsteyn 60 euro: I. Thielen, Oostrum 40 euro: F. Kusters, Venray 20 euro: M. Spee, Heide Winnaars worden schriftelijk van hun prijs op de hoogte gesteld. Daarnaast wordt de uitslag via de Peel Maas, Kabelkrant en dorps- krantjes gecommuniceerd. Volgende week wordt bekend gemaakt wie de winnaar van de DVD-speler is. Na een verbouwing van acht maanden is onlangs de vernieuw de Hema in Venray geopend. Voor de klanten was het even wennen maar iedereen is het er over eens dat het nieuwe jasje een moderne uitstraling heeft. De winkel is dan ook ingericht vol gens het laatste Hema-concept. En het mag gezegd worden, de gevel aan de Schoolstraat is een verrij king voor het straatbeeld. Wat met name opvalt is dat de alle stellingen negentig graden gedraaid zijn. Voorheen kon de klant door een gang van voren naar achteren lopen. Nu passert de klant alle stellingen en ziet sneller wat er te koop is of waar iets ligt. Dat is een van de grote veranderingen in de nieuwe Hema. Wat nauwelijks is veran der, is het assortiment. U kunt er terecht voor de bekende Hema- producten. Meer aandacht is er voor de food-afdeling, die wat rui mer is opgezet en waar u onder andere terecht kunt voor brood, vlees(waren), kaas etc. De beken de Hema hotdog is verkrijgbaar bij de balie in de Grotestraat die wat centraler in de voorgevel is gesitueerd. Uitgebreider is bij voorbeeld wel het assortiment borrelsnacks. Ook uitgebeid is de koffieshopl. Voorheen konden 66 mensen van een kopje koffie genieten, thans telt de koffieshop 108 zitplaatsen. Behalve koffie zijn er zelfgebak ken appelflappen, broodjes, wor stenbroodjes, saucijzen en andere lekkernijen te verkrijgen. Voor de feestdagen heeft de Hema de komende weken diverse aantrekkelijke aanbiedingen die u elders in deze krant aantreft. De bibliotheek Venray kent een speciale service voor lezers die graag de nieuwste titels in huis halen: sprinters. Dit zijn romans die vrijwel direct na verschijning door de bibliotheek worden uitge leend. Normaal gesproken moet de lener enige maanden wachten. Bij sprinters is dat dus niet zo. Vanwege de extra service en omdat ze zoveel mogelijk lezers willen bereiken, kost het lenen, van een sprinter 1,25 euro voor veertien dagen. Zo is een grote doorstroming van de boeken mogelijk en kunnen meer mensen van de service gebruik maken. Het assortiment wordt voortdu rend up-to-date gehouden, zodat steeds de nieuwste titels beschik baar zijn. Het huidige aanbod van sprinters ziet er als volgt uit: Buiten is het maandag: J. Bernlef; Verloren licht: M. Connelly; Het boek Eva: M. Frederiksson; Zijn laatste wil: E. George; Een schitte rend gebrek: A. Japin; Gran Café Boulevard: T. Lieske; De verre echo: V. MacDermid, De aardbei- beet: B. Voors. In de bibliotheek worden de sprinters op een spe ciale plaats gepresenteerd. Het actuele sprinteraanbod staat tevens vermeld op de website van de bibliotheek www.obvenray.nl. De bibliotheek is geopend dins dag t/m donderdag van 11.00- 18.00, vrijdag van 11.00-21.00 urn en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Sflarie-Claire Bansenga wil in geboorteland opvangtehuis inrichten p- Op vrijdag 12 december is het weer zover. Bij Plus G. van Dijck kunt u weer genieten van een sfeervol Moonlight Shopping van 18.00 tot 23.00 uur. Deze supermarkt zal u in een feestelijke sfeer allerlei ideeën aan de hand doen voor de komende feestdagen. Het is de tweede keer dat Plus G. van Dijck deze manifestatie organiseert. In aansluiting op de vrijdag zult u na 18.00 uur op een heel andere manier ontvangen worden. Ook deze keer zijn meer dere bedrijven van de partij om een compleet beeld te bieden op gebied van eten en drinken en lif estyle. Gezamenlijk zullen zij tips en suggesties aandragen voor de feestdagen. Zo kan Kitty's nagelstudio u laten zien welke mogelijkheden er zijn om uw nagels te verzor gen, of wilt u nagels aan laten pas sen. Schoonheidssalon Damai is aanwezig om u alles te vertellen en te laten zien op het gebied van schoonheidsverzorging. Kapsalon Head/lines kan u helemaal bijpra ten welke mogelijkheden er zijn met uw kapsel. Ook kunt u bij hen terecht als u eens een ander kleurtje wilt. En wilt u een fotore portage laten maken dan zal Saskia Hoedemaekers van Foto Hoedemaekers u daar helemaal over inlichten. Natuurlijk weet zij alles over fotografie en kunt u met al uw vragen hier terecht. Ook zullen twee medewerkers van Plus G. van Dijck een meta morfose ondergaan. Door boven genoemde bedrijven zal dit wor den verzorgd. Vervolgens zullen deze dames in het nieuw gesto ken worden. Dit zal worden gedaan door de in Venray zeer bekende modezaken Lifestyle en Secondo. Ook zullen Piet en Maria Met zes opgroeiende kinde- 1 to en geen job, heeft ze het et gemakkelijk. Toch legt arie-Claire Bansenga (40) dere euro die ze kan missen >zij voor de straatkinderen haar geboorteland Kongo, ijfs et is bijna tien jaar geleden 'P3 it ze het Afrikaanse regime i'ö «vluchtte en via het AZC in iddelburg uiteindelijk in iasbree belandde. Met land- Hj noten richtte ze een stich- 3ui ttg op die zich - op afstand - ntfermt over de straatkinde- tn in Kongo en met name in tofdstad Kinshasa. Tien vra- 'n aan Marie-Claire j! wsenga. 2( 1. Kongo, Nederland, het i op ZC in Middelburg, Maasbree. aarom Maasbree? 'Dat is puur toeval. Net zoals tderland toeval is. Toen ik in nuari 1994 Kongo ontvluchtte, i >akte het mij niet uit waar naar jpfAls ik maar weg kon uit nef, ttn8°- Ik voelde mij daar niet c» ter veilig door de vele oorlo- ioffl n. Via via bemachtigde ik een •ket voor een vlucht naar lucht- ven Zaventem in België. Van 'aruit ben ik per auto verder feisd naar Nederland. Ik kwam recht in het AZC in Middelburg. Mr ben ik dertien maanden Weven. En toen kwam het aan- van de gemeente Maasbree. emeenten kunnen huizen ter hikking stellen aan vluchte den die in afwachting zijn van een definitieve verblijfsvergun ning. Ik zat in dat traject. Maasbree had een huis in de aan bieding en dat sprak mij aan. En zo belandde ik in Maasbree. Ik had nog nooit van het dorpje gehoord. Ik heb op de landkaart moeten zoeken naar Maasbree. Niet veel later, in 1997, heb ik mijn verblijfsvergunninggekre gen." 2. Hoe snel bent u geïnte greerd in de Nederlandse maatschappij? "Vrij snel, dat had ik mij ook voorgenomen. Ik vind dat je als vluchteling je de taal en cultuur eigen moet maken. Ik ben dan ook meteen begonnen met het volgen van Nederlandse les. Ik spreek nu redelijk goed Nederlands, mijn kinderen ook. Daarna heb ik de opleiding tot beveiligingsbeambte gevolgd en ben ik via een project bij de poli tie district Venray beland. Dat project is helaas vorige maand eerder dan verwacht stopgezet. En nu zoek ik werk. Ik hoop dat ik snel een job vind, want het is niet gemakkelijk om werkloos te zijn met zes opgroeiende kinde ren." 3. U heeft in 1998 een Stichting opgericht die zich het lot van straatkinderen in Kongo aantrekt. "In Limburg trof ik landgeno ten. Mensen die ook uit Kongo waren vertrokken, of vrijwillig of als vluchteling. We wilden iets doen voor onze landgenoten. Een project met straatkinderen sprak ons aan. Om dat vorm en inhoud te geven, hebben we een Het komt allemaal door de voort durende burgeroorlogen in het land. Kongo is volledig ont wricht." 5. Hoe kleurt de Stichting de hulp aan straatkinderen in? "We willen meer doen dan geld verzamelen en dat opsturen. Het plan is om volgend jaar een tehuis in Kinshasa te openen of een bestaand tehuis te adopteren en van daaruit kinderen op te van gen. Ik wil zelf volgend jaar ook voor de eerste keer teruggaan naar Kongo. Ik ben er sinds janu ari 1994 niet meer geweest. Maar ik vind het belangrijk dat ik terug ga om zelf het tehuis uit te zoe ken. En om mijn familie weer te bezoeken. Mijn vader, moeder, zussen en broers wonen er nog. We onderhouden een intensief contact." 6. Waarom start de Stichting pas in 2004 met het tehuis? "Het was de bedoeling om dat dit jaar al op te pakken, maar ik ben enkele maanden ziek geweest. Daardoor heeft helaas alles een tijdje stilgelegen." 7. Is het ook mogelijk om via de Stichting kinderen te adopteren? "Ja, dat kan. Je kunt een kind in Kongo adopteren terwijl dat kind gewoon daar blijft en dankzij de financiële steun naar school kan, medische zorg krijgt en wordt ondergebracht in een opvangte huis. Het is ook mogelijk om een kind naar Nederland te halen, maar dat is een moeilijkere proce dure die meer tijd in beslag neemt." 8. Wat doen jullie om geld te verzamelen? "Wij hebben een videofilm die wij laten zien tijdens informatie- en presentatieavonden. Wij geven voorlichting en maken reclame voor de Stichting en voor onze projecten. In de hoop dat het mensen aanspreekt en dat zij doneren. Maar dat is niet gemak kelijk, want er zijn zoveel goede doelen. En helaas, door mijn ziek te, hebben we dit jaar weinig kun nen doen." 9. Krijgen jullie ook Nederlandse overheidssteun? "In de zin dat de overheid ons geld geeft? Nee, was dat maar zo. Want we kunnen iedere euro goed gebruiken. Er zijn heel veel straatkinderen in Kongo die hulp nodig hebben." 10. Mensen die interesse in de Stichting en in de projecten hebben... "...die kunnen contact met mij opnemen: 077-3545689. Ik maak ze graag wegwijs in onze plannen en projecten." van Dijck een schitterende mode show verzorgen op een heel andere locatie dan men gewend is, namelijk bij de Plus in de los- en laadruimte. Normaal staan hier vrachtauto's te lossen maar op deze avond zullen hier de meest schitterende creaties in de spot lights staan. In de supermarkt kunt u op diverse plekken proeven en keu ren. Er zijn demonstraties van kaas en wijn. U kunt olijven en pesto's keuren en ook vlees uit de ambachtelijke slagerij. I En natuur lijk is er nog veel meer te bieden op gebied van eten en drinken. Alles bij mekaar is er zeer veel te beleven, zeker de moeite waard om u te laten verrassen door de sfeer en de ambiance. U wordt op een feestelijke manier ontvangen door gastvrouwen en de aange paste muziek zal u zeker bevallen.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9