Een motorreis is een bnce in a lifetime happening" Harold ISL LENSSEN Ingezonden Veel waardering voor vrijwilligers Jubilarissen Sub Matris Tutela Jack Poels slaat zijn vleugels uit EAGLERIOER (0478)539020 Stayer hofweg 2 b Wanssum Drugs Oneerbare voorstellen EN MAAS (enraynaar Ronald Steemers van touroperator Crossroads Motortours ^Touroperator Crossroads ™p otortours en reisbureau Vice uit Venray zijn een menwerking aangegaan op b= et gebied van verzorgde en egeleide motorreizen in het uitenland. Voor Venraynaar onald Steemers, een van de mannen achter i).iAossroads Motortours, gaat armee een droom in vervul- I Ronald Steemers zat twee jaar fl leden op een keerpunt in zijn fen. "Na de scheiding van mijn ouw ging ik nadenken over ijn toekomst. Nadenken over at ik nu eigenlijk wilde." Hij sloot met touroperator ATT een Dtorreis te maken door merika. Enkele weken ertussen knijpen, alles op een rijtje zet- n. "We kwamen midden in een ndstorm terecht. Ik vond het weldig, in tegenstelling tot lere deelnemers. Zo goed en lad als het kon hielp ik Rene 1 die de tour toen namens ATP jeleidde Het klikte meteen fan- li." Na de vakantie ontstond Id vriendschap en ze smeedden •rzichtig plannen om voor :elf te beginnen. Mede omdat van de begeleide motorrei- afwilde. "Voor mij was het :teen duidelijk. Dit was wat ik 1de. Van mijn hobby, mijn pas mijn werk maken", kijkt :mers terug op die eerste :ën. Maar het bleven geen etjes. Idealen werden wer- ijkheid. "Anderhalf jaar gele zijn we heel voorzichtig ;estart met het organiseren van eerste motorreizen. Nu zijn we middels ruim een jaar in de :ht." Het avontuurlijke tweetal aos niet de makkelijkste tijd om wr zichzelf te beginnen. De sep- mber-aanslag in New York, de orlog in Irak, de zware economi se tijden. "Maar juist de eerste rvaringen in deze economisch De medewerksters van Vice Versa krijgen tekst en uitleg van Ronald Steemers moeilijke tijden hebben ons ervan overtuigd, dat er nog steeds een goede markt is voor georganiseer de motorreizen." Ronald Steemers is een man van de wereld. Hij reisde al over de hele wereld. Het Midden-Oosten, India, Indonesië, het Verre Oosten, Amerika. Hij gooit er ach teloos een rits landen en wereld delen uit die hij, zakelijk en als vakantiebestemming, heeft aange daan. "Reizen heeft me altijd in het bloed gezeten", aldus de nu 40-jarige Venraynaar, "Als ik een paar weken thuis was, moest ik weer weg. Ik heb over de hele wereld gezworven, maar Venray blijft wel mijn thuishaven. Als ik weer in Venray ben, voel ik me echt thuis. Hier woont mijn fami lie. Mijn vrienden." Net als op rei zen, is Steemers ook gek op motorrijden. "Ja, eerst op een brommer, hè. Een Yamaha. En vanaf mijn achttiende op de motor. De eerste was een oude BMW. Kicken." VEILIGHEID De filosofie van Crossroads Motortours is even duidelijk als eenvoudig: motorliefhebbers de mooiste plekken op aarde laten zien. Get your kicks on Route 66 is een gevleugelde uitspraak voor de geweldige motorrit over de Mother Road van Amerika, de legendarische Highway van Chicago naar Los Angeles. Bij iedereen zal deze route dezelfde beelden oproepen: oude, verlaten Chevy's langs oneindig lange, kaarsrechte wegen, enorme truck stops en de zonsondergang in de woestijn. Die beelden van vrij zijn, de haren wapperend als je met de motor dagenlang, enkele honderden kilometers per dag, door de mooiste streken rijdt, zien Rene en Ronald als het ultie me genot. Crossroads Motortours Ronald Steemers tijdens een van zijn reizen. organiseert vooralsnog reizen in Noord-Amerika, Zuid-Afrika en Costa Rica. In Amerika heeft de touroperator de Anasazi Tour, genoemd naar de Anasazi india nen, op het programma staan. Deze fantastische tour voert door de vele natuurparken in de mooi ste staten van Amerika. De wegen door Arizona, Colorado, Utah en Nevada zijn van uitstekende kwa liteit, waardoor je als motorrijder zeker aan je trekken zult komen. Een tweede optie is de Music and Bikes tour, voor de motor- en muziekliefhebber. Overdag kic ken op de motor en 's avonds genieten van blues, jazz, rock of country in de grote bekende muzieksteden, maar ook in de veel minder bekende plaatsen, tussen de lokale bevolking. Muziek loopt als een rode draad door deze tour. Zuid Afrika is het interessantste land van het continent Afrika. Er is een smeltkroes van culturen waardoor Afrika ook wel de regenboognatie wordt genoemd. Een opmerkelijke en gastvrije gemeenschap. Crossroads Motortours neemt je mee op een onvergetelijke tour door dit fasci nerende land. Een combinatie van fantastisch motorrijden en het opsnuiven van de cultuur en his torie die dit land zo kenmerkt Hetzelfde geldt in feite ook voor Costa Rica. Hoewel Costa Rica een tamelijk klein land is (50800 km2), kent het een zeer rijke bio logische diversiteit en een over weldigend gevarieerde natuur. Vulkanen, regen- en nevelwou den, rivieren, stranden en twee oceanen maken allemaal deel uit van deze bonte mengelmoes. Zijn koloniale verleden en levendige cultuur gecombineerd met de fan tastische natuur maken deze trip tot een onvergetelijke. De infrast ructuur van dit land is soms matig maar door het gebruik van de juis te motoren en zorgvuldig uitge zochte wegen is deze trip voor de gemiddelde motorrijder goed te doen. "Want", benadrukt Ronald, "De veiligheid van de deelnemers heeft bij ons de hoogste prioriteit. Als die in het gedrang komt, grij pen we meteen in. Want je moet toch met een groep van tien of twintig motorrijders en een volg- wagen door grote steden als Las Vegas of San Francisco laveren. In je eentje is dat als onbekende al vaak moeilijk, dus je kunt je voor stellen als je als groep door die steden moet rijden." DE KLEP Alle motorreizen hebben een vooraf bij de deelnemers bekende route, dag- en hotelschema en stopplaatsen. Dat wil ook weer niet zeggen dat het een voorge kauwde trip is. What you see is wat you get is het credo. Als het aan Ronald en Rene ligt echter wel met extra toeters en bellen. Steemers: "We gaan uiteraard uit van de standaard tour, maar daar willen we nog wel eens van afwij ken. Dat ligt vooral aan de groep deelnemers, Hebben we een 'moeilijke groep' dan gaan we op zeker. Zien we dat de groep mak kelijker in elkaar steekt, dan nemen we meer risico's. In die zin dat we dan bijvoorbeeld een iets andere route nemen, met een andere lunchplaats. Of we ontste ken aan de rand van een canyon een barbecue, compleet met een vuur en fakkels. De mensen heb ben dan de avond van hun leven." De twee motorfreaks zijn zelf liefhebbers. Voor hen is reizen ook genieten. "Onze aanpak is professioneel, maar daarnaast zijn we ontzettend enthousiast tijdens de reis. We genieten net zo veel als de deelnemers Onderweg maken de tour dan ook maat en passen we ons aan aan de wensen van de klanten. Als we na een dag rijden van de motor stappen, en bij ons hotel arrriveren, gaat café 'De Klep' open. Dan worden de koelboxen in de volgwagen leeg gemaakt en komen de blikjes bier en chips tevoorschijn. Dan kan het makkelijk zijn dat we buiten enkele uurtjes de ervaringen van die dag uitwisselen. We proberen toch een soort groepseenheid te kweken waarin ieder voor zich zijn eigen weg kan zoeken en vin den." De motorreizen kosten tussen 2000 en 4000 euro, maar daarbij is buiten eten en drinken alles inbegrepen zoals verzekeringen, motorhuur, brandstof en andere kosten. De ervaring leert dat drie kwart van de deelnemers mannen zijn. De leeftijd varieert tussen 20 en 60 jaar. "Het zijn tot nu toe zeer gevarieerde gezelschappen geweest. Maar we durven rustig te stellen dat iedereen heeft geno ten. Voor de meesten is het een Once in a lifetime happening. Veel mensen vonden het heel erg om weer naar huis te gaan. Ja, er zijn er zelfs bij die tijdens het afscheid gejankt hebben. Een mooier compliment kunnen we niet krijgen." Reisbureau Vice Versa en Crossroads Motortours zijn een uniek samenwerkingsverband aangegaan. Alle boekingen gaan via het Venrayse reisbureau waar u ook meer informatie kunt krij gen over de motorreizen en mogelijkheden: telefoon (0478)515155. U kunt natuurlijk ook naar de website gaan van Crossroads Motortours: www.crossroadsmotortours.com In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Jeugdgroepen in Venray Met een triest gevoel en vol afkeer las ik in de media hoe groe pen jongeren in Venray met elkaar op de vuist gaan. Ik voel mij niet de aangewezen persoon, die iets mag of kan zeggen over schuldigen in deze. Het deed mij alleen denken aan een voorval in de bouwval van OCJ Dingus (jon gerencentrum) in Venray. Namelijk: enkele weken geleden kwam de politie in dit jongeren centrum en constateerde (tot hun eigen verbazing) dat hier verschil lende groepen jongeren bijeen waren en de sfeer toch uitstekend was! Het lijkt er dus op, dat, als jongeren op informele manier een dak boven hun hoofd hebben, er wel sprake kan zijn van dialoog. Ik las ook dat de gemeenteraad ruziet over uit welk potje de pro ceskosten rond Dingus betaald moeten worden. Dames en heren van de gemeenteraad: u zou zich de oren van het hoofd moeten schamen! Ik acht u mede verant woordelijk voor het ontstaan van bovengenoemde excessen tussen jongerengroepen. Zou de gemeentelijke kleuterklas hun destructief juridisch gevecht over gemaakte en nog te maken pro ceskosten niet staken? Zou de gemeentelijke peuterspeelzaal dat geld niet beter kunnen spenderen op constructieve wijze, namelijk in een fatsoenlijk jeugd- en jonge renwerk pand? Willem Marius. Venray Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in een horeca gelegenheid aan de St. Catharinastraat een 23-jarige inwoner van Venray aangehou den. Een medewerker van een bevei ligingsbedrijf had kort na 01.00 uur tijdens de toegangscontrole bij de man ruim twintig XTC- tabletten aangetroffen. Vervolgens werd hij opgehouden in afwachting van de komst van de politie. Die arresteerde de man en nam de tabletten in beslag. De politie gaat nu uitzoeken van wie de man de tabletten heeft gekocht. Tegen de verdachte is een snelrechtprocedure gestart en na verhoor is hij in vrijheid gesteld. De politie waarschuwt mensen om alert te zijn op telefoontjes van een man die zich uitgeeft als dokter en vervolgens oneerbare voorstellen doet. In de afgelopen week heeft de man in Venlo en omgeving diverse vrouwen gebeld. Daarbij gaf hij zich uit als dok ter en maakte hij seksueel getinte opmerkingen. In een paar geval len vroeg hij ook om seksuele handelingen te verrichten. De betrokkenen vonden dit erg vreemd en hebben direct de verbin ding verbroken. De politie adviseert om hier alert op te zijn en bij argwaan niet in te gaan op dergelijke telefoontjes door direct de verbinding te verbreken. Donderdag 4 december 2003 - Pagina 7 Gedeputeerde Staten (GS) complimenteren de Stichting Telefonische Hulpverlening Limburg (STHL) met de posi tieve conclusies en bevindin gen uit het eindrapport van de Visitatiecommissie Telefonische Hulpverlening. "Ook de groep waar het om gaat, 'de bellers', heeft grote waar dering voor het werk van de STHL. Ook die pluim wil ik graag overbrengen aan alle betrokken medewerkers", aldus gedeputeer de Odile Wolfs. De Kindertelefoon en de SOS Telefonische Hulpdienst zijn twee volwaardige sectoren binnen de STHL. De Provincie heeft de taak deze beide sectoren te financie ren. De Visitatiecommissie beschrijft in haar rapport de STHL als een organisatie met een sterke eigen identiteit. De diensten zijn laagdrempelig. Belangrijkste ins trument bij het anonieme tele fooncontact is het tot stand bren gen van een gesprek van 'mens tot mens' met een welwillend gehoor voor de beller. De Visitatiecommissie spreekt haar waardering ook uit voor het enthousiasme en gedegen werk van de vele vrijwilligers die pri mair verantwoordelijk zijn voor de hulpverlening. De vrijwilligers zijn de kracht en de zorg van de instelling. De STHL hanteert kwa liteitsnormen en zorgt ervoor dat die worden nageleefd, regelmatig geëvalueerd en desnoods bijge steld. Die kwaliteitscyclus is dus waarneembaar en wordt door de commissie als zeer positief beoor deeld. De Visitatiecommissie heeft de STHL getoetst op o.a. de kwaliteit van de hulpverlening, de deskundigheidsbevordering voor de vrijwillige medewerkers, de dienstverlening, de samenwer king met andere organisaties, de bereikbaarheid en naamsbekend heid en ten slotte de kostprijs voor de achterwachtfunctie. Harmonie Sub Matris Tutela in Oostrum vierde het afgelopen weekend het 85-jarig jubileum met een gezellig feest. Bij die gelegenheid werden ook de jubilarissen van de harmonie in het zonnetje gezet. Voor het 15- jarig lidmaatschap waren dat Yvonne Hendriks-van Ham en Annemiek Hendriks-Swemers; voor het 25-jarig jubileum Marian Janssen-Poels, Agnes Wismans- Reijnders, Nico Versteegen, Martien Janssen en Peter Gommans en voor 40 jaar lidmaat- Jack Poels, zanger van Rowwen Hèze en volgens Hennie Vrienten en Boudewijn de Groot een van Nederlands beste tekstschrij vers, gaat met het project Holland America Lijn nieuwe grenzen over. Hij "verlaat" voor even zijn dorp America en het Limburgs waarin hij altijd gezongen heeft. Holland America Lijn is de titel van de lyrische en romantische Nederlandstalige cd die hij gemaakt heeft samen met de Utrechtse duizendpoot Leon Giesen. De cd wordt op woensdag 11 februari 2004 gepresenteerd in de Schouwburg Venray. De ontmoeting tussen Poels en Giesen vond twintig jaar geleden plaats toen Poels met zijn drive-in discotheek in een feesttent aan de Maas stond in het geboortedorp van Giesen en Leon (destijds bas sist van Toontje Lager) kwam kla gen over het geluid. Later werden ze vrienden toen ze elkaar vaak tegenkwamen omdat ze op dezelf de plaatsen speelden. Poels met Rowwen Hèze en Giesen met Captain Gumbo. Leon Giesen maakte een bekroonde film over Rowwen Hèze (Van America hele maal naar America; NPS Uur van de Wolf) en Jack Poels verleende op zijn beurt z'n medewerking aan Giesens live-muziek-film- theater-show Mondo Leone. En zo koersten zij af op het onvermijde lijke. In de hete zomer van 2003 sloegen zij de handen ineen en maakten een cd die vriend en vij and zal verrassen. De wisselwer king tussen Poels en Giesen lever de veel nieuwe ideeën, mooie muziek en fraaie Nederlandse tek- schap Jos van Osch, Jac Linders en Theo Kessels. Helaas was de 40-jarige jubilaris Mart Knelissen niet aanwezig. Arnold Kuenen (zie foto) werd in het zonnetje gezet omdat hij maar liefst 50 jaar lid is van Harmonie Sub Matris Tutela. sten op. Op 5 januari 2004 ver schijnt het album Holland America Lijn - Poels Giesen bij platenmaatschappij V2. In januari en februari 2004 toeren zij met een veelzijdige band door het land. Voornamelijk in kleine theaters, door heel Nederland met als afsluiting op 20 februari 2004 een Late Night-voorstelling in Amsterdam in de Kleine Komedie. Daarna zullen ze weer terugkeren bij hun oude bezighe- den. En wachten op de volgende boot. De Holland America Lijn 1 live band is Jack Poels (zang en gitaar), Leon Giesen (bas en gitaar). Jac Bico (gitaar) en Arthur Bont (slagwerk). Speciale gast (op de plaat) is Roel Spanjers (Hammond-orgel en piano). ee ziiD AMssas Üo&tlS vie iciIMP£P VMfi veen 16-txti ccv- Pier ii£iijp ouee-

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7