.uchtig' debat over bmenleven met gehandicapten "Ik stond tot mijn knieën in de stront" ysiotherapie moet por 1 maart weg uit ouden Leeuw Imbtenaren zijn hinder ziek' Trombosedienst in Venray Cash On Delivery wint country-award xJe centrum 2 ft >ewijs evorderd Lei Pouwels stopt bij dorpsraden Dorpsraad Oostrum Doorgereden ien maas Donderdag 341 0 an< v nn aar 2003 is het jaar van idicapten. CDA-raads- nne Hendrix heeft op iart bij de aftrap in icht aan wethouder 5 het voorstel gedaan Venray een 'brede maat- lelijke discussie' over licapten te organiseren, beling was dit bijzonde- it op zaterdag 6 decem- houden. Maar deze bleek achteraf wat Ig gekozen. Het gaat itsvinden op zaterdag in de schouwburg. "We zaten dan toch al in het nieuwe jaar en daarom hebben we voor een datum na de winter periode gekozen. Als het weer wat beter is want we willen ook het winkelende publiek erbij betrekken", zegt Jeanne Hendrix. De vermaatschappelijking van de zorg staat op 24 april centraal. Lichamelijk en verstandelijk gehandicapten worden, evenals zorgbehoevende ouderen, vanuit de zorginstellingen steeds meer in kleinere wooneenheden in gewo ne wijken geplaatst. "Wat bete kent het als al deze mensen samen met andere burgers in één straat wonen? Wat is de meer waarde? Wat is de problematiek? En hoe kunnen we met z'n allen samen prettig leven in Venray? Deze vragen willen we allemaal aan de orde stellen tijdens het debat", zegt Jeanne Hendrix die samen met André van Ginkel. wel- zijnsmedewerker van de gemeen te Venray, het voortouw neemt. Ze formeren momenteel een werkgroep waarin vertegenwoor digers uit de zorginstellingen, het Gehandicapten Platform Venray en de wijk- en dorpsraden plaats nemen. "De bedoeling is een open dialoog met de Venrayse samenleving over de vermaat schappelijking van de zorg aan te gaan. We hopen de mensen meer bewust te maken van wat dit abs tracte begrip nu concreet bete kent", licht Van Ginkel toe. "Het moet ook vooral een leuke mid dag worden. We willen een aantal thema's aan de hand van toneel stukjes aan de orde stellen. Om zo discussies te ontlokken. We heb ben toneelgroep Ventiel bena derd en er komen ook enkele pro fessionele acteurs. Het doel is dit best lastige onderwerp op een leuke en eenvoudige manier aan de orde te stellen Om zo bij de Venrayse burgers een breder draagvlak te krijgen." Alle ideeën zijn nog niet helemaal uitgewerkt. Daar gaat de werkgroep zich de komende tijd over buigen. Gedacht wordt aan een soort Lagerhuisdebat. "Maar we willen op die zaterdagmiddag ook de winkelende mensen op straat uit nodigen om mee te doen", zegt Hendrix die aangeeft dat dit een eerste aanzet is voor meer activi teiten rond dit thema. Nordmann spar Grofnaaldige kerstboom met een frisse kleur en zachte, glanzende naalden die goed worden vastgehouden. Hoogte 120-150 cm. kerstboom wordt netjes voor u in folie verpakt. Provincialeweg 5 (A77 - afslag 1} Beuningen -Claudiuslaan60(A73-afslag 1,5hoppingpark De Heuve) tikieyeUfe Yut de wutd.... \h f Ide Mooiste Mode .ambertusplein 12 ttel. 077 3986464 ;na tolitie heeft in de nacht van s sl dag op donderdag het rijbe- m gevorderd van een 26-jarige esl^obilist uit Helmond. De erd omstreeks 01.45 uur 11 Dge snelheid gesignaleerd langstraat. De politie reed nn achterna en stelde vast 55 kilometer boven de toe- e snelheid reed. Hij kreeg opteken, waarna zijn rijbe erd ingevorderd. Tegen de ow proces-verbaal opgemaakt, ge Martien en Mieke Gloudemans boos over blunder gemeente Het is dinsdagmorgen, en Martien en Mieke Gloudemans uit Venray zijn nog altijd aan het bijkomen van een enerve rend weekend. Nou ja, enerve rend. Eigenlijk is het een weekend geweest om snel te vergeten. Een shit-weekend, zogezegd. Letterlijk en figuur lijk, want zaterdagmorgen stond Martien Gloudemans tot aan zijn knieën in de stront van zijn buren, nadat hij de riolering vanaf zijn eigen ter rein aan de Merseloseweg wilde aansluiten op het gemeenteriool. "Vorige week kregen we een brief van de gemeente waarin stond dat de riolering klaar was voor inge bruikname. Mooi niet dus. Ik draaide het putdeksel eraf en zat meteen onder de smurrie!" Oké, een foutje maken kan en mag. Maar dit is toch een typisch voorbeeld van een blunderende gemeente, vinden Martien en Mieke. "Wij hebben er gewoon problemen mee dat je als burger een brief ontvangt waarin staat dat je de riolering rustig kunt aan sluiten en dat niemand van de gemeente van te voren even komt controleren of alles in orde is", vertelt een nog altijd verontwaar digde Mieke Gloudemans. "Je krijgt op het gemeentehuis alleen te horen: 'ach sluit maar aan, het zal wel goed zijn'. Nou, dat heb ben we gemerkt. Martien zat hele maal onder de stront!" Bijkomend probleem was dat Mieke en Martien zaterdag op het gemeentehuis niemand konden bereiken. Terwijl de ambtenaren genoten van het weekend, zat het echtpaar met de handen in het haar. Want doordat de pomp niet werkte dreigde het riool over te lopen. "Wie moet je bellen bij dergelij ke calamiteiten? We hebben in de gemeentegids gekeken, naar het gemeentehuis gebeld, maar kre gen niemand aan de telefoon", zegt Mieke. "En in de informatie brief die we van de gemeente hadden ontvangen, stond ook geen o6-nummer. Uiteindelijk hebben we de meldkamer van de politie gebeld en zo werden we eindelijk met iemand van de gemeente doorverbonden. Die man is ook meteen komen kijken en zei dat het probleem vandaag nog opgelost moest worden. Maar om 16.30 uur, het begon al te schemeren, heb ik hem maar weer gebeld, want we hadden nog geen monteur gezien. Die man is weer in zijn auto gespron gen en uiteindelijk heeft hij maar een loonwerker gebeld die de rio lering zaterdag en zondag twee keer heeft leeggepompt." Een dag later verscheen een Afgelopen weekend werd het riool in de Merseloseweg meerdere keren leeggepompt door een loonwerker monteur van de storingsdienst, die verbaasd constateerde dat de software in de bedieningskast ont brak. Ook bleek de elektriciteits kabel van de bedieningskast naar de pomp in de put te ontbreken. "Die monteur kon dus niks doen, het hele zaakje was gewoon niet geïnstalleerd. We moesten maandag de gemeente maar bel len." Zo gezegd, zo gedaan. Om 8.30 uur maandagmorgen hing Mieke Gloudemans bij de gemeente Venray aan de telefoon. "Ik heb geloof ik wel zes verschillende mensen aan de telefoon gehad. De ene zei dit, de andere dat Toen ik van een van de ambtena ren echter hoorde dat ze wisten dat 'er ergens nog iets niet klop te', werd ik nog bozer. Hoe kun nen ze dan in godsnaam een brief schrijven waarin staat dat de rio lering aangesloten kan worden?" Projectleider De Bruijn van de gemeente Venray trekt ruiterlijk het boetekleed aan. "Het gaat om honderd pompen in dat deel van het buitengebied, waarvan er 99 goed aangesloten waren. Wij waren in de veronder stelling dat alle pompen volledig geïnstalleerd waren en hebben daarom ook die brief de deur uit gedaan. Foutje bedankt, zullen we maar zeggen. Toen bleek dat één pomp niet in orde was is het riool zaterdag en zondag leeggepompt en is de storingsdienst opgeroe pen, maar die kon verder niks doen. Ook maandag is het riool leeggepompt en is de installateur ingeschakeld, die de zaak dinsdag morgen in orde heeft gemaakt. Het was helaas niet mogelijk om het probleem eerder te verhel pen. Dat heb ik mevrouw Gloudemans maandagmorgen ook verteld. Ja, ik kan begrijpen dat die mensen boos waren, ze zaten in een heel vervelende situatie. Ze waren net dat ene pechgeval." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fhx 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Wïllemssen reaactie@vandenmimckhof.ril Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0428-582877 uitsluitend tot vrijdag 17,00 uur Nahezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en veremgingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur, Abonnementen: 18,-(postcode 58 30,(overige binnenland) 4 december 2003 - Pagina 3 Lei Pouwels neemt eind dit jaar afscheid van de dorpsraad Heide. Daarvan is hij al twin tig jaar voorzitter. Ook stopt hij als lid van het dorpsraden- overleg. Pouwels kwam in januari 1980 in de Heidse dorpsraad als verte genwoordiger van het schoolbe stuur en de kerk. Vier jaar later, in januari 1984. werd hij gekozen tot voorzitter. Vanaf 1996 zit de dorpsraad- voorzitter van Heide in het dage lijks bestuur van het dorpsraden- overleg als vertegenwoordiger van de 'kleine' dorpen. Theo Kooter. secretaris van dorpsraad Vredepeel, neemt in januari de plaats van Pouwels in het DB over. Toon Ewals, secretaris van het dorpsradenoverleg, legt eveneens zijn functie neer. De Oirlonaar blijft wel lid van het DB omdat zich nog geen opvolger heeft aan gediend. In januari worden de taken binnen het dagelijks bestuur van het dorpsradenover leg opnieuw verdeeld. Het DB - waarin zowel de grote, middelgrote als kleine dorpen ver tegenwoordigd zijn -bestaat vanaf volgend jaar uit de volgende vijf leden voorzitter Sieb Nijssen (Ysselsteyn), penningmeester Joos Linskens (Oostnim), Toon Ewals (Oirlo), Theo Kooter (Vredepeel) en Theo Zegers (Merselo). Op dinsdag 9 december vindt er een openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum plaats in de foyer van d'n Oesterham. Aanvang 20.00 uur. De agenda punten zijn onder andere Ontwikkeling Oostrumse Beek met presentatie door Jan Jacobs Waterschap), Dorpsradenoverleg, afwikkeling groenvoorziening hoek Asselberghsstraat Kloosterstraat, kerstboominzame ling januari 2004, verslag diverse commissies, activiteitenplan 2004 en nieuwe leden van de Dorpsraad. De politie heeft vorige week woensdagavond een 21-jarige automobilist uit Venray aangehou den. Rond 19.00 uur kwam de melding binnen dat op het Christoffelkruid een aanrijding had plaatsgevonden waarbij de veroorzaker er vandoor was gegaan. Toen de politie ter plaatse kwam, verklaarde een 25-jarige Venraynaar dat er net een aanrij ding had plaatsgevonden en dat de veroorzaker met passagier was uitgestapt en weggerend. De 25- jarige was samen met een getuige het tweetal achterna gerend en wist een van hen ter hoogte van de Stationsweg in de kraag te grij pen. Omdat de vluchtende nogal agressief reageerde werd hij los gelaten. Toen de politie de sporen van het ongeval aan het vastleg gen was. meldde de 21-jarige zich, die verklaarde de veroorzaker te zijn. Hij werd aangehouden en overgebracht naar het bureau. Hij verklaarde dat hij de rem wilde testen van het voertuig en dat de auto in een slip was geraakt, waar na hij tegen de auto van de 25-jari- ge man botste. Omdat hij de auto ongevraagd geleend had, was hij in paniek geraakt en weggerend. Kort daarna kwam hij tot bezin ning en meldde hij zich bij de politie op de plaats van het onge val. Tegen de 21-jarige wordt pro ces-verbaal opgemaakt. <41! fysiotherapiepraktijk Ie Visser en Veldhuizen nL uiterlijk op 1 maart 2004 osj ikken zijn uit het pand m! e Gouden Leeuw. Dat is pri tomst van een schikking e gemeente. smeente had in september ört geding aangespannen, •iotherapie is gevestigd in huurde ruimte van de voor malige taxicentrale Van den Beuken die afgelopen zomer haar deuren sloot. Het gehele pand is verkocht aan de gemeente die het gebouw gaat slopen. Er is ook nog een sportschool in gehuisvest. Het gebouw moet begin volgend jaar plaatsmaken voor de grote parkeerkelder en nieuwbouw in De Gouden Leeuw. De zitting van het kort geding vond plaats op 7 november. De fysiotherapieprak tijk had verzocht om een verlen ging van de ontruimingstermijn. Er is toen een schikking uitgerold waarbij werd afgesproken dat de praktijk uiterlijk op 1 maart 2004 vertrokken moet zijn. De gemeen te had het pand enkele maanden eerder ter beschikking willen heb ben. Omdat de planning van de Gouden Leeuw opgeschoven is kan de gemeente toch instemmen met de ontruiming voor 1 maart. He naren van de gemeen- ry zijn in 2002 aanmer- minder vaak ziek Kt dan in 2001. Het ziek- lim bij de gemeente ly is gedaald van 6,42 tut in 2001 naar 5 pro- in 2002. Dat blijkt uit de ikse rapportage van IZA- jfszorg, een zorgverzeke- voor ambtenaren. Dit heeft sinds januari ©et de gemeente Venray vereenkomst. Bedrijfszorg biedt zorgpak- aan medewerkers van landse gemeenten aan, die andere als doel hebben bij Jen aan verzuimreductie. Sdrijf houdt de gemeenten jaarlijks op de hoogte over de omvang en resultaten van de begeleiding over het afgelopen jaar. Verder wordt in deze rappor tage vergelijkend cijfermateriaal van alle andere bij 1ZA- Bedrijfszorg aangesloten gemeen ten verstrekt; Volgens de zorgverzekeraar hebben meerdere factoren tot de verzuimbeperking geleid. Als je de cijfers van 2002 en 2001 met elkaar vergelijkt, is het volgens IZA bijvoorbeeld zo dat zowel binnen gemeentelijke organisaties als in het bedrijfsleven het ziekte verzuim een dalende tendens kent. De gemiddelde daling bij gemeenten van 20.000 tot 50.000 inwoners bedroeg in deze perio de 0,2 procent (6,8 naar 6,6). De bij de gemeente Venray gereali seerde daling was dus aanmerke lijk hoger. De ambtenaren waren in 2002 aanmerkelijk minder lang durig ziek. Volgens ISA is dat deels te verklaren door de gerich te begeleiding die de zieke mede werkers krijgen waardoor ze snel ler dan voorheen de werkzaamheden weer (gedeelte lijk) hervatten. Het IZA-bedrijfs- pakket richt zich op zowel ver- zuimpreventie als beperking van de verzuimduur. Het is volgens de gemeente Venray aannemelijk dat een gedeelte van de verzuimre ductie zijn oorzaak vindt in de werking van het IZA-bedrijfspak- ket. 'De mate waarin dit heeft plaatsgevonden is echter moeilijk aan te tonen'. Vanaf eind november kun nen patiënten terecht bij de Trombosedienst Noord- Limburg voor de instelling van hun medicatie. Het gaat daarbij om patiënten die in aanmerking komen voor een antistollingstherapie of al in behandeling zijn. Dat betekent dat in het vervolg dit deel van de behandeling wordt overge dragen aan de Trombosedienst. Trombose kan in elke ader en slagader optreden door bijvoor beeld slagaderverkalking, maar ook door een trage bloedsom loop. bijvoorbeeld tijdens langdu rige bedrust na een operatie. Bij trombose wordt een bloedprop gevormd op het verkeerde moment en op de verkeerde plaats. Zo'n prop kan zo groot worden, dat hij een bloedvat vol ledig afsluit. Dan is het zaak zo snel mogelijk met een antistol- lingsbehandeling te starten. Daarbij wordt het bloed met spe ciale medicijnen als het ware min der stolbaar gemaakt Deze medi cijnen brengen echter ook een bepaald risico met zich mee. Het is de taak van de Trombosedienst deze patiënten daartegen te beschermen ofwel ervoor te zor gen dat het antistollende effect in het bloed (bloedingen) niet te groot is, maar ook niet te klein (trombose). Belangrijk voor een goede behandeling is dat de patiënten de adviezen van de Trombosedienst nauwkeurig opvolgen. Bij elke bloedafname wordt bij de patiënt informatie ingewonnen over de effecten die invloed hebben op de behande ling dan wel ongewenste effecten als gevolg van de behandeling. De gegevens van de patiënten wor den vastgelegd in een automatise ringssysteem, zoals het gewenste niveau van ontstolling, contra- indicatie en de gegevens die tij dens de bloedafname worden vastgelegd. De uitslagen van de analyses op het laboratorium lei den tot een doseringsvoorstel, dat vervolgens door de doseeradvi- seurs of doseerartsen wordt omgezet in een doseeradvies dat de patiënt uiteindelijk ontvangt. De Trombosedienst is gevestigd in VieCuri, locatie Venray, waar de administratieve afhandeling plaatsvindt. Tijdens kantooruren kunnen patiënten en behande laars via een centraal telefoon nummer 0478-522348 bij de Trombosedienst terecht. Zonodig worden zij doorverbonden met de dienstdoende doseerarts of medisch leider. Alle betrokken patiënten, artsen en apothekers zijn op de hoogte gesteld van de werkwijze van de Trombosedienst. In 2004 staat een open dag rond de Trombosedienst op het program ma. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Cash On Delivery, de band van gitaardocent Ad Weiten uit Venray. is de grote winnaar geworden tijdens de uitreiking van de Dutch Country Awards. De groep ging na afloop van het Dutch Country Poll Gala in theater de Lampegiet in Veenendaal met maar liefst vijf prijzen naar huis. Tijdens dit optreden werden ze ondersteund door een vijftal blazers van de Venrayse Basementband, voor deze gelegenheid omgedoopt tot de COD Horns. Cash On Delivery won naast de prijs voor de meest populaire electrisch spelende countryband ook awards voor Dutch country album van het jaar (Deliverance, elf composities van Ad Weiten) en song van het jaar (Go on and be that way, geschre ven door Richard Mensies). De vocalisten van Cash On Delivery, Jacqueline van der Griend en Wim van der Vliert, wonnen ook de prijzen voor respectievelijk meest populaire Nederlandse coimtryzangeres en -zanger. Elk jaar kiezen de lezers van het blad Country Gazette en de leden van de Dutch Country Music Asssociation (de belangenvereni ging voor countrymuziek in Nederland) hun favoriete artie sten, cd's, songs en evenementen. Dit jaar besliste voor het eerst ook een vakjury' mee over de winnaars in de diverse categorieën. De vol ledige uitslagenlijst staat in het decembernummer van Country Gazette.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3