A Djambo ontvangt Witches of Pitches Dirigent maakt internationale clubklappers Jubileumeditie Hardcore Impact Schola Cantorum in Mariakapel Live muziek in 't Podium Concert Symfonie Orkest Venray MMSK St. Petrus'Banden De Springplank Euterpe Geslaagd Oud papier Zin in zingen De Bandelieren Tomorrow People Omroep Venray Gregoriaans Koor Chrisko Confetti Symfonie Orkest Venr: Het Zonnelit Den Hoende Collegium Vocale Sub Matris Tutela Ons Genot 1 PEEL EN MAAS Donderdag A december 2003 - Pagii jil Op zaterdag 6 december vindt in OJC Dingus in Venray de 25e editie van Hardcore Impact plaats. Dingus Dance Department en het Dingus Hardcore Impact Team teke nen wederom voor de organi satie van dit jubileumspekta kel.Naast zon veertien (eigen) dj's en mc's treedt in het jongerencentrum aan de Hoenderstraat 10 tevens op The Vinyljunk, een van 's werelds beste en technisch meest behendige top-dj's in de wereld van de hardcore. Ook Sinterklaas brengt een bezoek aan de hardcore party van de regio'. Bij Hardcore Impact steken meer dan zestig vrijwilli gers de handen uit de mouwen. In twee jaar tijd heeft Hardcore Impact al meer dan achtduizend bezoekers getrokken. In verband met de onrust van de laatste weken tussen twee groepen jon geren in Venray, laat Dingus op voorhand weten dat er komende zaterdag extra veiligheidsmaatre gelen worden getroffen om de openbare orde en veiligheid op eigen terrein te waarborgen. Minimum leeftijd 16 jaar (legiti matie verplicht). Een entreekaart je kost 7.50 euro. De kassa en het café gaan om 19.00 uur open, de zaal om 21.00 uur. Op zondag 7 december ver zorgt de Schola Cantorum Karolus Magnus het tweede concert in de serie van vier advents- en kerst concerten in de Mariakapel in Holthees. De Schola Cantorum brengt een concert, dat geheel en al zal bestaan uit a capella gezon gen Gregoriaanse gezangen. Het programma voor de pauze zal geheel bestaan uit Gregoriaanse gezangen uit de Adventstijd, na de pauze zal het programma gewijd zijn aan Maria in de vorm van een Mariavesper, ook in het Gregoriaans, vanwege het optre den in de Mariakapel. Het concert begint zoals steeds om 15.30 uur. De naam van het koor verwijst naar Karei de Grote, enerzijds omdat hij zich destijds dikwijls ophield in zijn burcht aan de Waal in Nijmegen, en anderzijds omdat hij in zijn tijd de uniformiteit in de liturgie en de verspreiding van het Gregoriaans in West-Europa bevorderde. Daarnaast onderhoudt de Schola nauwe banden met de Katholieke Universiteit Nijmegen. De Schola stelt zich ten doel het authentieke Gregoriaans als kost baar cultureel en liturgisch erf goed te bewaren en te propage ren. De Schola staat onder leiding van dirigent Stan Hollaardt. Het programma vermeldt voor de pauze Gregoriaanse gezangen uit de Adventstijd, een periode van inkeer en verwachting om de komst van Christus voor te berei den. Uit de liturgische gezangen spreken dan ook de vreugde om de verwachting van de komst van de Heer en ook de verstilling van de inkeer. Na de pauze wordt er een Mariavesper gezongen, bestaande uit onder meer een aan tal antifonen en psalmen, een hymne en het Magnificat. Historisch gezien ligt de oor sprong van het gebruik van Maria- antifonen in de liturgie in de 1 le en 12e eeuw, toen er een nieuwe bloeiperiode van de Maria-vere- ring ontstond. In de kloosters vindt het gebruik ingang speciale Maria-antifonen te zingen aan het slot van de getijden, bijv. het Salve Regina en het Regina Caeli. De antifonen hebben tot doel de voorspraak van Maria in te roepen ter bescherming van de gemeen schap. Dit deel van het concert past dus uitstekend in de eeuwen oude traditie van de Mariakapel in Holthees. Kaarten voor dit concert kosten 8.00 per persoon, voor kinde ren tot en met 12 jaar ligt de entreeprijs op 4,00. Kaarten zijn te bestellen en te reserveren via de bekende voorverkoop adressen in Holthees. de fam. Ermers. Kapelstraat 3, tel. 0478- 636480, en bij de fa. Wijenberg, Gildestraat 6, tel. 0478 - 636390. Kaarten zijn ook te bestellen via de website van de Mariakapel, www.mariakapel.nl, en vanaf een half uur voor aanvang aan de ingang van de kapel, voor zover er dan nog kaarten beschikbaar zijn. Het Venrayse koor A Djambo onder leiding van dirigente Ans Anderson en het Duitse koor Witches of Pitches verzorgden zaterdag in de kapel van St. Servaas een prachtig concert. Witches of the Pitches is afkomstig uit Moers, de stad waar A Djambo in maart samen met een aan tal andere gerenommeerde koren optrad tijdens de cul- tuurdagen. Het koor Witches of Pitches uit Moers bracht zaterdag een tegen bezoek aan Venray. Na genoten te hebben van koffie en gebak in het gebouw van scouting Jong Nederland, studeerden de twee koren gezamenlijk enkele liede ren in, die 's avond ten gehore werden gebracht. Tijdens het concert in de kapel trad ook de Russische zangeres Guzel op. A Djambo, dat bestaat uit een koor en een percussiegroep, maakt wereldmuziek, met als spe cialiteit Afrikaanse muziek. A Djambo, dat in het Swahili 'Wees welkom' betekent en zo n veertig leden telt, zingt liederen uit diver se landen en culturen. Met als doel een (kleine) bijdrage te leve ren aan de verbroedering tussen mensen en landen uit de hele wereld. A Djambo treedt op 15 decem ber op tijdens de kerstviering van het vrouwengilde in Lottum, op 20 december houdt het koor een kerstconcert, samen met Ars Musica. Café 't Podium heeft zaterdag 6 december als hoofdact waar schijnlijk de beste AC/DC tribute band van Europa Action in DC te gast. In het voorprogramma staat de Duitse formatie Superfly "69- Aanvang 22.00 uur. Al bijna vijftien staat de naam Action in DC voor een avond met pure, ruwe zwetende rock. Tijdens de show neemt de band je mee terug in de tijd toen alles nog ok was en de rock 'n roll god Bon Scott nog leefde. Naast de stan daard AC/DC songs zoals Highway to hell, Let there be rock en natuurlijk Whole lotta rosie speelt Action in DC ook een paar echte AC/DC juweeltjes die AC/DC zelf nooit live speelde, zoals Love hungry man, Can I sit next to you girl. Ride on en Touch too much. Combineer deze rockset met een explosieve show7 en je hebt gegarandeerd een succesvolle avond. Action in DC speelt ook nummers van de nieuwe zanger Brian Johnson zoals Hells Bells, Thunderstruck, Stiff upperlip, en natuurlijk For those about to rock. Action in DC is een waardige Tribute act die zowel in binnen als in buitenland veel optredens heeft en speelde al enkele malen in café 't Podium. Superfly '69 is een internationaal georiënteerde Duitse rockband. Ze brengen rock in de breedste zin van het woord, van Heavy-metal tot folk- rock. Superfly '69 is een nog jonge band en staat garant voor een spetterend optreden vol ener gie. Met optredens op verscheide ne grote festivals in Duitsland, België en Nederland (Bospop) is Superfly '69 absoluut een band in opkomst en eentje om te gaan zien en te beleven. Telefonisch reserveren is mogelijk via 0478- 581143. PEEL EN MAAS een abonnement waard Ron van den Beuken scoort clubhits met zelf gecomponeerde dancenummers Vele danceliefhebbers gaan wereldwijd ieder weekeinde uit hun dak op muziek die wordt gecomponeerd in een studio in Meterik. Ron van den Beuken, voor de buitenwacht vooral bekend als dirigent van fanfare Dorpsklank Castenray en fanfare Vriendenkring uit Swolgen, componeert en pro duceert onder pseudoniemen en artiestennamen al jaren clubklappers. Dancenummers die in de clubs een hit zijn, maar nu ook de reguliere hit lijsten bestormen. Het liedje Timeless stond negen weken in de top 100, haalde de top 5 in de hitlijst van Radio 538, was bij Yorin zelfs de nummer 1 en scoort ook hoog op de buitenlandse hitlijsten. Binnenkort krijgt de dance- muziek van Ron van den Beuken ook een gezicht. Want dj John van Dongen uit Wanssum gaat de dancenum mers in clubs draaien. Boekingen zijn er al volop: in Duitsland, Engeland en Zwitserland. Overdag buigen ze zich in de studio van Ron van den Beuken (33) in Meterik over nieuwe dan- cesounds. En 's avonds gaan ze ieder hun eigen weg. Dj John van Dongen met de muziek van Ron van den Beuken onder de arm op weg naar danceclubs, Ron van den Beuken zelf naar fanfare Dorpsklank Castenray en fanfare Vriendenkring uit Swolgen. Het lijkt een onlogische combinatie: dancemuziek enerzijds en een fanfare dirigeren anderzijds. Maar Ron van den Beuken draait er zijn hand niet voor om. De muzikale kameleon kwam vijf jaar geleden bij toeval in contact met dance muziek. "Iemand wilde een dance- plaatje maken, maar had er de apparatuur niet voor. Ik in mijn studio wel. Ik heb het arrange ment voor mijn rekening geno men en samen hebben we het danceliedje vorm gegeven. Zo rolde ik in de dancewereld. leerde platenmaatschappijen kennen, kwam in contact met clubs en met andere muzikanten Ron van den Beuken besloot om meer dancenummers te componeren Dagelijks zoekt hij in zijn studio naar de iuiste geluidjes en samp- Ron van den een grijpstuiver Beuken: "Nu gebeurt bet me niet meer dal vooral anderen aan mij verdienen en ik met genoegen moet nemen les. En met succes In de clubs gaan de bezoekers op zijn muziek uit hun dak. Ook op de hitlijsten in Nederland en in het buitenland duiken zijn nummers op. Lange tijd was niet bekend dat Ron van den Beuken de man achter de clubklappers is. "Ik werkte in de anonimiteit, omdat ik niet onder mijn eigen naam produceerde. Ik gebruikte een pseudoniem of een projectnaam." Daar is nu verande ring in gekomen. Zijn laatste hit, Timeless, heeft hij voor het eerst onder zijn eigen naam uitge bracht. "Het is grappig om mijn eigen naam te horen op de radio of in de clubs. Radio 538 riep Timeless uit tol dancehit van de week. Dat werd aangekondigd als 'beuken met Van den Beuken'." Platenmaatschappijen hebben Timeless omarmd. "In Nederland is het lied uitgekomen op het label van Spinning Records, in Duitsland bij Kontor en in Engeland zijn we bezig met Universal." Van den Beuken heeft de voorbije jaren ook leergeld betaald voor zijn dancesucces. "Ik weet nu precies wat wel en niet in een contract met een platen maatschappij hoort te staan. Ik heb een aantal jaren rechten gestudeerd en dat komt nu goed van pas. In het begin was ik daar in te naïef, te goedgelovig. Dat heeft me inkomsten gekost ja, dat klopt. Omdat ik het niet goed had geregeld, Nu gebeurt het me niet meer dat vooral anderen aan mij verdienen en ik met een grijpstui ver genoegen moet nemen." Toch baadt Ron van den Beuken niet in het geld. "De bui tenwacht heeft vaak het idee dat een clubhit enorm veel geld ople vert. Natuurlijk verdien ik nu goed, maar het zijn geen kapita len. Dat wordt meestal zwaar overtrokken. Maar ik ben uiter aard zeker niet ontevreden." Timeless is op een single CD verkrijgbaar. Van den Beuken krijgt nu steeds meer verzoeken voor remixen. "Daar ga ik voor zichtig mee om. Want straks zijn er zoveel remixen dat niemand meer het oorspronkelijke num mer kent. En dan heb ik er eerder last dan voordeel van." Voor meer informatie: tik de naam Ron van den Beuken in op eooele.co. Het Symfonie Orkest Venray verzorgt op zaterdag 13 decem ber een concert in de aula van de St. Petrus' Bandenschool, voor heen de Mavo, aan de Min. C. Ruysstraat. Dit concert begint om 20.00 uur, en zoals gebruikelijk is de toegang vrij. Dit winterconcert heeft als thema Oost-Europa; er wordt muziek uitgevoerd van verschil lende componisten uit diverse Oost-Europese landen. Zij spelen nl. van de Rus Kalinnikoff Intermezzo 2, van Igor Stravinsky Eight instrumental miniatures en de Suites nr. 1 en nr. 2, en vervol gens van Bela Bartok Roemeense volksdansen. Na de pauze spelen zij de zgn. Eight Russian Folksongs Op. 58, van Liadov en ze besluiten met de romantische Suite in A-groot Op. 98b van Antonin Dvorak. Repetities Het jeugdorkest heeft op woens dag repetitie van 18.45 tot 19 30 uur. Tamboerkorps: op woensdag van 19 30 tot 21.30 uur. Op zondag repetitie samen met het muziek korps. Muziekkorps: op woensdag van 19.30 tot 21.30 uur. Op zondag van 10.30 tot 12.00 uur. Afmeldingen Bij verhindering dienen alle leden van het opleidingsorkest en muziekkorps zich af te melden bij de korpsleiding. Dit bij voorkeur mondeling en wel bij tel. 580418, of uiterlijk een half uur voor aan vang van de repetitie in de Opmaat, Oostsingel 37 in Venray. Donderdag 4 december (van avond) bordspellen voor de kin deren van de groepen 5 en 6. Van 18.30 tot 20.00 uur wordt er Twister. Ganzenbord, Mens erger je niet en Yahtzee gespeeld. Om een bepaalde periode wordt van tafel gewisseld. Eveneens op 4 december redac tievergadering van het clubblad In de piste. Aanvang 20.15 uur in het clubgebouw- Maandag 8 december van 18.30 tot 20.00 uur pyjamadisco voor de kinderen van de groepen 3 en 4. Iedereen, ook de leiding, wordt in nachtkledij verwacht. Eveneens op maandag bestuurs vergadering, aanvang 20.15 uur. Daarna exploitatievergadering. Dinsdag 9 december clubavond voor de jeugd van de groepen 7 en 8, plus de schoolverlaters, Van 18.30 tot 20.00 uur gaat men figuurzagen. Aansluitend programmavergade ring voor de leiding van de dins- daggroep. Donderdag 11 december team- spelen in de grote zaal voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Harmonieorkest 4 december: repetitie 11 december: repetitie 12 december: serenade 20.15 uur vertrek vanaf de Perdstal 22 december: extra repetitie 20.00 uur Afmelden tel. 589363- Jeugdorkest 4 december: repetitie 11 december: repetitie 22 december: extra repetitie 18.45 uur Afmelden tel. 588545. Drumband 9 december: 19.00 uur les, aan sluitend repetitie 12 december: serenade 20.15 uur vertrek vanaf de Perdstal 16 december: 19.00 uur les, aan sluitend repetitie Algemene activiteiten 8 december: AB-vergadering 12 december: Serenade 14 december: Play-in jeugdorkest Geert Loonen, inwroner van Venray, is aan de Katholieke Universiteit Nijmegen geslaagd voor de studie Bedrijfscommuni catie. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier op tussen 18,00 en 20.00 uur. De eerstvol gende datum is vrijdag 5 decem ber. U wordt vriendelijk verzocht uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Op zondag 7 december is er weer gelegenheid om een avond je samen te zingen in Den Hoender aan de Ursulastraat in Venray. Onder begeleiding van twee accordeonisten zullen geza menlijk allerhande mooie liederen gezongen worden. Oude school liedjes. liedjes van vroeger en minder vroeger, voor ieder wat wils. Voor diegenen die geen eigen liederenbundel hebben zijn deze in de zaal te lenen. De pre sentatie van de avond is in handen van Gerrit Reintjes uit Veulen. De avond begint om 20.0 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. De zaal is vanaf 19.00 uur open en ligt schuin tegenover het bejaar denhuis Het Schuttersveld. Vind je het leuk om te zingen en ben je 6 jaar of ouder kom dan eens een kijkje nemen in de toren van de Grote Kerk. Daar repete ren zij op donderdagavond van 18.00 uur tot ongeveer 19.10 uur. 4 december repetitie. Als je niet kunt of als je meer informatie wilt bel dan naar Jacintha, tel. 580802 of mail naar koorvenray@home.nl Vind je het leuk om te zingen en zit je in groep 8 kom dan eens een kijkje nemen in de toren van de Grote Kerk. Daar repeteren zij op donderdagavond van 19.30 uur tot 21.00 uur. 4 december repetitie. 12 december vormsel, voor meer informatie bel naar Hannie Ghielen, tel. 587142. Als je niet kunt dan afmelden bij Lara, tel. 581894 of mail naar koorven- ray@home.nl Elk jaar is het weer een hele belevenis om een perfecte kerst boom uit te zoeken, hoe groot, klein. dik. dun, veel of weinig tak ken, met of zonder kluit, pot. zon der pot en ga zo maar door. Zaterdag 13 december komt het programma Wie-kent Nico niet? live vanaf het terrein van Hay Jeuken op de Stationsweg 66 in Venray. Nico zal je helpen om de perfecte kerstboom uit te zoeken. Sterker nog, als je tussen 10.00 en 12.00 uur komt, maak je kans op een kerstboom naar keuze," maar daar moet je natuurlijk wel iets voor doen. Verder is er natuurlijk gezellige kerstmuziek en warme chocomel. Zaterdag 13 december Wie-kent ...Nico niet in Kerstsfeer! Op maandag- en woensdagavond om 22.00 uur kunt u luisteren naar een herha ling van Lokaal Centraal van die dag. De programma's Moments to Remember en Dier en Natuur komen voorlopig te vervallen. Moments to Remember kunt u met ingang van 1 februari 2004 weer beluisteren en Dier en Natuur komt weer terug op de vrijdagavond na carnaval. Maandag 8 december: 18.30 uur repetitie Beukenrode. Zondag 14 december, 3e advents zondag: uitvoering Anna, 10.00 uur in uniform. Dinsdag 16 december: 14.00 uur uitvoering Op 't Nipperke in uni form. In Oostrum op 20 december gaat niet door. Vrijdag 16 januari: uitvoering vaste gezangen in Geijsteren. Aan- Afmelden bij: J. v. Loon, secretaris, tel. 0478-585422. Elke maandag repetitie om 19.30 uur in het zaaltje van de Paterskerk. Programma: Zondag 21 december: 10.15 uur/11.30 uur Vieringen Ottersum. Woensdag 24 december: 21.00 uur Heilige Mis Paterskerk. Gelieve een kwartier voor aan vang van de uitvoering aanwezig te zijn. Bij eventuele verhindering s.v.p. tijdig afmelden. Informatie of afmeldingen bij Marly Driessen, tel 588176 of Norma Ansinger, tel. 585234. Woensdag 17 december. Schuttersveld optreden. Zondag 21 december: Kerst In. Confetti is een enthousiast koor. De muziek is afwisselend, van close tot pop. Ze houden van uit dagingen zoeken in de muziek maar willen het plezier in zingen voorop stellen. Bij de mannen is op dit moment plaats voor een bas en tenor. Zing je graag? Bekijk voor informatie website www.confetti.tk of neem contact op met secretaris: Henk Mijnster, tel. 512082. Voor afmelding: Gerti, tel. 631306. Repetitie op woensdaj om 20.00 uur in de Homi Stephan Pas. Concert op 13 decemb aula van de St. Bandenschool, in de IV Ruysstraat, aanvang 20.00 toegang is gratis. Er wo Oost-Europees prog gespeeld, met o.a. Dvo Bartok. Als je niet kunt, graag at voor 17.00 uur bij Grootemaat, tel. 580358. Repetities maandag om 20 in het Parochiehuis Pate Leunseweg 5, Venray. Zondag 7. 14 en 21 dec zingen om 10.30 uur Paterskerk. Dinsdag 16 december: zi wijkgebouw Veltum; om uur voor de kerstviering Zonnebloem en in de av< gen voor 't Veldeke. Het moet nog afgesproken wo Bij verhindering afmelden Kuypers, tel. 585226. U be welkom op de repetitiea voor een kennismaking meer informatie, aanm afmelding kunt u belle Bakkum, tel. 0478-582767 v.d. Heuvel, tel. 0478-5838 Het programma in wijkc Den Hoender in Venray zi volgt uit: Donderdag 4 december uur Koersbal WO Noor 20.00 uur vierde kaartav serie van zes. Zondag 7 december: Zangavond Zin in Zingen. Maandag 8 december: 10 AB vergadering ouderei ging; 20.00 uur Clubavon club Den Hoender. Dinsdag 9 december: 14 Vergadering Zonnebloe Burggraaf; 20.00 uur R< Muziekmakereej Blaos Urn Woensdag 10 decembe uur volksdansen Synthese uur Volksdansen Ans; 14 handwerken Den Hoende Yoga, voor informatie tel Wijkcentrum Den Hoen gelegen aan de St. Ursula in Venray. Repetities in het gebouw Zangers van St. Frans Langeweg. Elke maanda repetitie van 20.00-22.00 Repetities: 8 en 15 deceml 20 december: kerstconce kloosterkerk te Sambeek uur. 21 december: kerstconce Abdijkerk van de Benedictijnen te Oost 15.00 uur. 21 december: kcrstconcet Theehuis van het Odaparl uur. Er is nog plaats voor eer Zingen in een klein koor heel anders dan in een koor. Voor liefhebbers vai kamerkoormuziek een ec daging! Inlichtingen: bel: of 584986. Zaterdag 6 december: 10 Inzamelen oud papier. Maandag 8 december: 18 Samenspelgroep. 18.4!"^ Repetitie leerlingenorkest uur Repetitie orkest. 21, Algemene ledenvergaderin Woensdag 10 december, uur Leerlingen tamboe 19.30 uur Repetitie ta korps. Donderdag 11 december uur Bestuursvergadering. Agenda december: 14 december: leerling/jeugdorkesten in 24 december: Opluisterin vieringen. Meer informatie trum.nl onder verenigingei Ouderenverenit Activiteiten ouderenveri Ons Genot in 't Stek Landweert: Maandag 8 dec Gymnastiek groep I van 14.00 uur; groep II van 15.00 uur. Woensdag 10 dec Volksdansen (MBVO) va 10.30 uur. Kaarten van 17.00 uur. Knutselen van 16.00 uur. Kaartverkoop Mók. Donderdag 11 dec Koersballen De Ronde 9-15-11.30 uur. Koersbal Groene Mat van 13.15-15 Sjoelen van 19 30-22.30 ui voor niet leden Ons Kaartverkoop Circus Mök. Gedurende de openingsti het mogelijk om jeu de spelen.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 16