We zijn verliefd geworden p Equador" Jubilarissen mannenkoor gehuldigd Volksmuziek in kerstsfeer De kleine Boomhut in nieuwe locatie itV NLCNST \ot SYSTEM:CARE ints' eindsprint naar de vernieuwde HEM A in Venray Zondag 14 december geeft de volksmuziekgroep Mallemoer een kerstconcert in het Koningskerkje in Vierlingsbeek. Na het gezelli ge optreden van een jaar eer der verzorgt De Volksmuziek-groep SSK (Samen Sterk in Kinderopvang) vindt het erg belangrijk om haar dienstverlening goed aan te laten sluiten bij de bele vingswereld van de kinderen.. Ze zijn daarom op zoek gegaan naar een partner die de ruimte en de samenwerking biedt om de Buitenschoolse Opvang (BSO) De kleine Boomhut nog verder te ver beteren. Die partner is gevonden. Met ingang van 15 december zal BSO De kleine Boomhut in Basisschool Petrus' Banden van start gaan. De verhuizing zal op vrij dag 12 december plaatsvinden. Ze zullen gebruik gaan maken van een aantal lokalen op de eerste verdie ping. Tevens mogen zij gebruik maken van de aula. speelzaal en bui tenterrein. Ook zal de Petrus' Mallemoer opnieuw een kerstconcert in het Koningskerkje. In een sfeervolle ambiance brengen zij volkse liederen en melodieën ten gehore die betrekking hebben op Kerstmis, Banden school gebruik gaan maken van de ruimtes.Verdere mogelijkhe den voor samenwerking tussen SSK en Petrus Bandenschool, waarbij gebruik gemaakt zal kunnen wor den van eikaars kennis en ervaring, zijn momenteel in onderzoek. U kunt ook tijdens openingstijden altijd bij De kleine Boomhut binnen lopen en kennismaken met de nieu we locatie en de leidsters. Nieuwjaar en Driekoningen. Muziek en teksten vinden hun oorsprong in verschillende stre ken van Vlaanderen, Nederland, Frankrijk, Ierland en Engeland. Ook staan er enkele zelfgemaak te liederen op het programma. De zes enthousiaste leden van Mallemoer, Gerard Oonk, Charles van Dommelen, Mart Hendriks, Bert Jacobs, Stan Baggen en Theo Spronk weten met hun aanstekelijke spel het publiek in de juiste stemming te brengen. Tot het instrumentari um behoren viool, gitaar, bas, diverse fluiten, doedelzak, riet pijp, accordeon trekharmonica en slaginstrumenten. De erva ring leert dat Mallemoer een ontspannen en sfeervol kerstop treden in volkse sfeer verzorgt, dat bij de toehoorders in goede aarde valt. Het concert begint om 15.30 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar a zes euro aan de kassa vanaf 15.00 uur. Vrienden van het Koningskerkje betalen vijf euro. Men kan ook telefonisch reserveren: 0478-631401. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl L Honderdvierentwintigste jaargang - week 49 - donderdag4 december 2003 EN MAAS In partycentrum de Witte Hoeve vond afgelopen zaterdag weer de jaarlijkse Cecilia feest avond plaats voor de leden en partners van het Venray's Mannenkoor. De ledenopkomst was geweldig. Bijna 200 personen namen deel aan dit feest. De avond startte met een receptie voor de jubilerende leden. Dit jaar stonden de volgende leden in het zonnetje: Paul Min en Hans Arts waren 12,5 jaar lid, terwijl Frans van der Kruijf, Harm Kerstjens en Jan Albers het 25-jarig lidmaat schap vierden. Na een uitgebreide receptie werden de jubilarissen toegespro ken door voorzitter Harrie Francken, Wim van Osch namens het Koninklijk Nederlands Zangersverbond afd. Limburg, en beschermheer Jos Waals. Daarbij werden naast de bloemen, ook de traditionele jubileumborden, speldjqs en oorkondes uitgereikt. De diverse sprekers gingen onder andere in op de verdiensten van de leden voor het koor en hun trouwe opkomst. De avond ver liep voorts geheel in Duitse stijl, conform het thema Wein, Weib und Gesang. In de uitbundig fees telijk versierde zaal werden, onder het genot van Duitse muziek en drankjes, uiteraard nog de nodige wervelende sketches ten tonele gevoerd, waarbij diver se muziekinstrumenten aan het koor werden aangeboden. Diverse leden en koorsituaties werden op de korrel genomen op een amusante wijze. Sint Nicolaas kwam op bezoek en ook de nieu we jonge VMK-leden lieten zich niet onbetuigd. De Benjamins waren weer van de partij. Ook zanger Gert oogstte veel succes met zijn Duitse nummers. Dirigent Anton Kropivcek stu deerde al het eerste Sloveense liedje in met het koor als voorbe reiding op de concertreis naar Slovenië in oktober 2005. Een zeer smakelijk Duits warm en koud buffet zette de kroon op deze feestavond, waarvoor de feestcommissie, samen met de directie en personeel van de Witte Hoeve, het onderste uit de kan had gehaald. Tegen twee uur togen de laatste aanwezigen zeer tevreden huiswaarts met een pre sentje op zak. Men kijkt al nieuws gierig uit naar het thema voor 2004. je bij die dieren in de buurt kunt komen. Ze zijn totaal niet bang voor mensen. Die middag gaan we naar het eiland Santa Cruz om reuzenschildpadden te bewonde ren en om naar het Charles Darwin Station te gaan. Charles Darwin kwam naar de Archipel rond 1835 om er onderzoek te verrichten. Zijn bevindingen op deze eilanden hebben uiteindelijk geleid tot zijn wereldbekende Evolutie-theorie. Er is bij het Charles Darwin Station een muse um met informatie over de eilan den en de reuzenschilpadden." BETOVEREND Suzanne: "De derde dag komen we aan op het eiland Espanola, Garner Bay, met zijn hagelwitte strand. Daar gaan we op het strand liggen, samen met de zee leeuwen en genieten van het prachtige weer en de omgeving. Voor de lunch zijn we nog met de groep gaan snorkelen in het hel der blauwe water. We zien allerlei verschillende soorten vissen (groot klein), koraal, zeeleeu wen, zeeschildpadden en andere onderwaterdiertjes. Als de gids ons roept om terug te gaan naar de boot, zijn we een beetje teleur gesteld, zo ontzettend mooi is het onder water. Na een voortreffelij ke lunch gaan we naar een ander punt op het eiland, Punta Suarez. Daar zien we opnieuw vele zeevo gels (waaronder de albatross) en zeeleeuwen die aan het bodysur- fen zijn op de golven. Ik ben het meest onder de indruk van het adembenemende uitzicht over de zee en rotsen. We komen bij een punt waar de rotsen ineens stijl naar beneden lopen en je een goed uitzicht hebt over de zee en de enorme zwem zeevogels die op en om de rotsen zitten. Dag vier is alweer aangebroken en we vertrekken met de boot richting eiland Floreana. Daar zien we in een meer op het eiland een kolonie flamingos. Verder zien we ook onder andere rays', wilde eenden en natuurlijk ook weer de zeevogels en zeeleeuwen. Die middag tijdens het snorkelen in Devils Crown kom ik in aanraking met een speelse zeeleeuw. Ze zwemt heel dicht bij mijn gezicht en is dan ineens snel weg We hebben zo wel een uur gespeeld in het water totdat het tijd wordt om naar Postoffice Bay te gaan. Daar staat ergens op een verlaten plek een soort brievenbus. Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Bezoekers stoppen daar hun kaar ten in en pakken meteen ook andere kaarten eruit die geadres seerd zijn dicht bij hun thuis adres. Dan is het de traditie om die kaarten af te geven bij de geadresseerde. Het is een heel ander post-systeem dan wij gewend zijn en ik moet dat natuurlijk meteen uitproberen. Een aantal van mijn kaarten is al binnen twee weken op plaats van bestemming. Mijn dank nog aan degene die dat daarvoor gezorgd heeft. Die avond zitten we na het eten nog met een aantal op het dek te kletsen als er ineens een Blue Whale vlakbij de boot zwemt. Wat een geweldig gevoel is het om zo een indrukwekkend beest in het wild van zo dichtbij te mogen meemaken. Geweldig! De boot vaart verder en zo nu en dan hebben we wel een beetje last van zeeziekte. Op het dek hebben we er geen last van maar zodra we benenden in de kajuit zijn, worden we wel een beetje misselijk. Op dag vijf komen we bij het grootste eiland van de Archipel. Isabela. Het is een schit terend eiland waar we twee dagen mogen rondkijken. We zien hier ook vooral veel pelika nen en kleine haaien. Met een kleine boot gaan we naar Elizabeth Bay met zijn schitteren de mangrovebos en naar een klein eilandje met zonnebadende pin- guins. Na het eiland Isabela ver trekken we naar het kleinere eiland Fernandina met een schit- tend strand en veel verschillende soorten dieren. De op een na laatste dag is alweer aangebroken. We bezoe ken de eilanden Santiago en Bartholome. 's Avonds krijgen we een heerlijk afscheidsdiner en praten met de groep eindeloos na over onze belevenissen van de voorafgaande week. De Galapagos eilanden zijn zo beto verend mooi dat het moeilijk is om die week die we er gezeten hebben onder woorden te bren gen. De laatste dag gaan we 's och tends nog naar het eiland Santa Cruz waar we de baai Black Turtle Cove bezoeken. Daar komen reu zenschildpadden en een school rays' recht op ons af, heel dicht bij dus. Met dit mooie beeld nog op ons netvlies vertrekken we naar het vliegveld. Het gaat na die onvergetelijk mooie week opnieuw naar de kust. We gaan naar het plaatsje Kamala waar we een heel gezellig hostal vinden met cabanas op het strand. Het is heerlijk om wakker te worden met het geluid van de zee op de achtergrond. Op zaterdag is er een full-moon-party bij onze hostal waar mensen van heinde en verre naartoe komen. Het is dan ook een geweldig feest. In het noorden van Ecuador zijn we vaak met zijn tweeën, in het zui den van Ecuador zijn meer toeris ten en reizen we veel met andere mensen mee. Zo ontmoeten we twee Engelse meisjes waarmee we het stadje Cuenca gaan ver kennen. We zitten daar in een hostal met een cafeetje en al snel leren we veel andere mensen ken nen met ieder hun eigen reisver haal. Na twee dagen Cuenca ver trekken we met z'n vieren, via het plaatsje Loja, naar Vilcabamba. Vilcabamba is een rustig dorpje in het zuidelijkste puntje van Ecuador. Eenmaal daar aangeko men lopen we de Mandangotrail en belanden we op een plek met een werkelijk schitterend uitzicht over de bergen. We nemen dan ook de tijd om daar van te genie ten. De Engelse meiden regelen in Vilcamaba een hostal, maar wij besluiten toch om de nachtbus naar Peru te nemen. Met een beet je pijn in ons hart stappen we die avond in de bus om ons geliefde Ecuador te verlaten. Op naar Peru." Suzanne Reinieren, Bolivia november 2003 Computers, Randapparatuur Reparaties en Onderhoud Oude Oostrumseweg 19a Telefoon: 0478-569666 Internet: www.systemcare.nl Geopend dinsdag t/m donderdag van 13.00 tot 17.00 uur Vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en Suzanne op reis in Zuid-Amerika (2) den van de hoofdstad Quito. Het woord Banos betekent in het Spaans bad/badkamer, maar wordt veelal gebruikt om het woord toilet mee aan te duiden of een thermaalbad. Je hebt er dan ook een aantal natuurlijke warme baden in de buurt waaraan het plaatsje zijn naam te danken heeft. Niet ver van Banos ligt de vulkaan Tungurahua die al vanaf 1999 gas-uitbarstingen en seismi sche activiteit vertoont. Nadat er in januari 2000 nog een vulkaan uitbarsting had plaatsgevonden, is het gewone leventje in Banos weer hervat. Als we het plaatsje naderen, kunnen we vanuit de bus de enorme rookwolk al zien opstijgen vanuit de vulkaan. Spannend! De omgeving is erg mooi dus besluiten we mountain bikes te huren. We fietsen uren lang langs adembenemende uit zichten. kleine en grote rivieren en watervallen, 's Avonds eten we en gaan uitgeput naar bed. Ik krijg die nacht last van seismische acti viteiten. Deze onaangename ativi- teiten in mijn buik hebben nog dagenlang aangehouden. Banos heeft voor mij dus niet de beteke nis thermaalbad, maar eerder toi let. Als ik me iets beter begin te voelen, gaan we via het plaatsje Latacunga naar Guayaquil, Ecuadors grootste en modernste stad. Hier lopen we dan ook een paar dagen rond op zoek naar de perfecte tour naar de Galapagos eilanden. Begin oktober vertrek ken we met het vliegtuig naar de Galapagos eilanden die 1000 kilo meter ten westen van Ecuador lig gen. De Archipel bestaat uit der tien adembenemende (grotere) eilanden (en verschilleneed klei nere) met ieder hun unieke flora en fauna. Op het eiland Baltra ont moeten we onze groep en gaan we naar de authentieke, gerestau reerde zeilboot die in de haven al op ons ligt te wachten. Na een welkomstwoordje en een snack vertrekt de boot naar het eiland North-Seymour. Op het eiland zien we land/zee iguanas, lavaha gedissen. heel veel verschillende zeevogels, waaronder de bekende Blue footed Boobie, en ook veel zeeleeuwen. Eenmaal weer op de boot staat het eten al klaar en kun nen we aan tafel. Het eten is per fect verzorgd op de tour. We krij gen 's ochtends een uitgebreid ontbijt, 's middags (Almuerzo) en 's avonds (Cena) flinke maaltij den. Het eten is heerlijk! We heb ben een groep van acht personen (en zes personen crew) waarmee we veel lol beleven. Zo gaan we de tweede dag naar het eiland South-Plaza waar we een schitte rend landschap aantreffen met een cactusbos (Oputunia cactus) en veel rode bloemen die afsteken tegen de grauwe lavarotsen. Ook hier zien we veel verschillende zeevogels en zeeleeuwen. Het is werkelijk ongelooflijk hoe dicht Speculaaskruimelvlaai 3.95 Pietenvlaai 9.95 Nü 8.50 bezit past in een rug- i 50 tot 55 liter en daar :het mee in Zuid-Amerika. iel is om met een zo laag k budget, zoveel als moge- ien en beleven. Deze vorm zen wordt ook wel back- i genoemd Medio septem- ïze naar Ecuador vertrok- vanuit daar gaan ze naar Bolivia. Argentinië en I. Voor de eerste drie lan- bben de meiden ongeveer ind per land uitgetrokken de overige twee ongeveer ind per land. Op 11 maan :gen ze weer terug naar ind In deel 2 de reisbele- in hun zoals zezelf zeg- fde Ecuador. Reinieren: "Na 10 hebben rondgetrokken rden van Ecuador, zijn liddels aangekomen in uador, in Banos. Banos ristisch plaatsje ten zui- Aouaj en Suzanne zijn twee meiden jaar (oorspronkelijk) die elkaar nog ken de kleuterschool, ze een reis door van zes maan de Zuid cultuur en ontdekken. In Maas de komende enkele reisverslagen en Suzanne. Roomboteramandelletter 3.30 Roomboteramandelstaaf 2.20 Nu 2 staven voor 3.30 |tentompouce talen 3 betalen Sinterklaastaart 8.9 ftoomboottaart 8.95

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15