fe hebben nog veel luiswerk te doen" Meerlo-Wanssum 'Wanssum krijgt de lasten, Venray de lusten' 'EIT niet de hand boven het hoofd houden' ITS-symbool voor sporthal Meerlo een flitspaal i Wanssum Braderie in kerstsfeer Service rubriek andeltocht Pastoor Kemmerekoor Geijsteren kerstpakket I tegenstand tegen Het Nieuwe Wanssum Donderdag 4 december 2003 - Pagina schaal en infrastructuur fanssum zijn te klein om negaproject als Het Nieu- anssum te dragen. Dat is ns de mening van een deel van de bezoekers onderdagavond de infor- eavond over het toe- itplan in een uitpuilende De Zandhoek bezoeken, de bijeenkomst de wethouders Holl >4) en Derikx (CDA) regel- onder vuur te liggen, inwoners van Wanssum eijsteren zien het plan, lestaat uit het realiseren tachtig extra woningen de jachthaven, het uit jen van de haven en het r' enterrein ten westen Geijsterseweg met 9,5 are en de aanleg van een we randweg van de Ven- eweg naar de Geijsterse- als ontsluiting van het lijk bedrijventerrein, lijk niet zitten. :rlo-Wanssum wil- samen e gemeente Venray en een I private financiers waarvan ctontwikkelaar BAG/BAM de grijkste is- van de haven een naai containeroverslagcen- maken van waaruit bedrij- de regio Venray-Eindhoven orraad kunnen worden. BAM financiert voor een deel de voorbereidingen :t hele project. In ruil daar- mag het bedrijf als project- ikkelaar gaan optreden bij de ikkeling van het industrieter en als bouwer voor de toe- lige woningbouw rond de haven en voor de geplande tiding van de dorpskern (De r) tot aan de nieuwe rand- Vliegveld Niederrhein wil de i gebruiken voor de overslag van containers om zo een verdere groei van het vrachtverkeer door de lucht mogelijk te maken. De nieuw aan te leggen randweg moet een gfoot deel van het (vracht)verkeer uit het dorp hou den Meerlo-Wanssum en Venray bepleiten het plan gezamenlijk bij de provincie. De tegenstanders zetten echter grote vraagtekens bij het project, zo bleek donderdagavond. Door de verdere ontwikkeling van de haven verwachten ze een toene mende geluidsoverlast en- in tegenstelling tot het college van B en W- juist meer verkeer op de Venrayseweg en Brugstraat. Door slechts een randweg aan te leg gen, blijft naar hun mening veel vrachtverkeer gebruikmaken van de Venrayseweg. Ook denken ze dat een uitbreiding van de haven weinig extra werk oplevert omdat het om overslagbedrijven gaat en maken ze zich zorgen over de leefbaarheid en het woongenot in het dorp Het project kan volgens de tegenstanders alleen op draagvlak onder de bevolking rekenen als er in plaats van een westelijke rand weg een totale rondweg wordt aangelegd, waardoor het verkeer om het dorp heen kan worden geleid. Maar daarvoor heeft de gemeente Meerlo-Wanssum momenteel te weinig geld in kas en de provincie Limburg wil tot nu toe niet financieel bijspringen LOGISTIEK CENTRUM De bezwaren van de tegenstan ders van het plan werden door Jos van Grimbergen uit Wanssum op schrift gezet en vorige week huis aan huis verspreid. Hij riep de mensen op om 'nee' te zeggen tegen Het Nieuwe Wanssum. "Dit plan is voor iedereen goed, Ven ray, Niederrhein en projectont- Rond de jachthaven in Wanssum wil de gemeente ongeveer tachtig woningen bouwen wikkelaars. Alleen Wanssum pro fiteert niet. Dit soort ontwikkelin gen kunnen beter plaatsvinden in Venlo. een logistiek knooppunt." In plaats van een verkeerspro bleem op te lossen, komt er met Het Nieuwe Wanssum volgens Van Grimbergen een verkeerspro bleem bij. De mensen die in de Cuyperstraat, De Meent, De Schoevert, Tiendstraat en aan de Meerlosebaan wonen krijgen vol gens hem, als het plan op de don derdag gepresenteerde manier doorgaat, te maken met het lawaai van een drukke randweg met voornamelijk vrachtverkeer. "En dat is juist dat gedeelte van het dorp waarin nu nog rust heerst. Die randweg komt veel te dicht bij de school. Ze kunnen de banken maar beter aan de vloer vastschroeven. Wanssum komt als een taartpunt tussen twee drukke en gevaarlijke wegen te liggen." De woorden van Van Grimber gen oogstten applaus. "U ziet. Er is geen enkele steun voor de plan nen. De gemeenteraad heeft geen mandaat om ze uit te voeren." KRITISCHE VRAGEN Er volgen in de loop van de avond meer kritische vragen. Over de randweg bijvoorbeeld. "Er is ons altijd beloofd dat er een rondweg in plaats van een rand weg zou komen. Wat blijft er over van die politieke belofte? Het ver schil is voor ons meer dan één let ter". aldus een van de aanwezi gen. De ene na de andere inwoner pakt de microfoon ter hand "Waarom is de woningbouw in de Cuyper stilgelegd?". "Waarom wordt het tracé van de randweg aangepast aan de locatie van een dassenburcht?"; "Waarom moet er een haven zo dicht bij Venlo komen?"; "Waarom wordt het mooiste stukje van Wanssum aan woningbouw opgeofferd?"; "Kan hier een referendum over gehou den worden?" Directeur W. Pingen van Gee- len Beton is de eerste die openlijk zijn waardering voor het plan uit spreekt. "Het is wel belangrijk dat de randweg er nu komt. Die kan later nog altijd doorgetrokken worden tot een rondweg. We moeten blij zijn met deze plan nen." Ook ex-raadslid T. Volleberg is positief over Het Nieuwe Wans sum. "Ik begrijp niets van de oppositie tegen het plan. Wat wil len we nu? Het grootste probleem in Wanssum is al jaren de drukte op de Venrayseweg en Brugstraat. Dit plan is een uitstekend alterna tief. Maar die randweg moet wel betaald worden. Dat kan alleen met het bouwen van huizen en uitbreiding van het industriege bied. Schieten we dit plan af, dan hebben we de drukke Venrayse weg over honderd jaar nog. Dan kunnen we toch beter nu een begin maken met de oplossing." Na ruim 2,5 uur felle discussie in De Zandhoek sluit burgemees ter Hahn de avond af. "Het is dui delijk dat Het Nieuwe Wanssum enorm leeft onder de bevolking, maar dat de gemeente het ver trouwen voor het plan nog moet winnen. Wordt het iets of niet? Gaat het plan door of niet? Het is duidelijk dat de gemeente nog een hele hoop huiswerk te doen heeft. Maar dat is ook de winst van deze avond." Medio 2004 mag de gemeente raad van Meerlo-Wanssum zich uitspreken over het plan. komt geen flitspaal langs enrayseweg in Wanssum. beeft de provincie Lim- de werkgroep Venrayse- Brugstraat en de eente Meerlo-Wanssum week laten weten. Jonenden hadden aange- :n op een flitspaal. Igens de provincie blijkt uit chouden snelheids- en ver- (veiligheidsonderzoeken dat e Venrayseweg te weinig nobilisten te hard rijden en t dus geen sprake kan zijn iet plaatsen van een perma- e voorziening. 'Wij zullen tr samen met een verkccrs- havingsteam de situatie ter plekke blijven monitoren en indien de resultaten van deze onderzoeken aanleiding geven tot het nemen van gepaste maatrege len zullen wij hierin onze verant woordelijkheid als wegbeheerder nemen. Daarnaast merken wij nogmaals op dat er ook zonder flitspaal wel degelijk handhavings- activiteiten plaatsvinden door het handhavingsteam', aldus de pro vincie Mocht het aantal overtre dingen fors stijgen, dan wordt de flitspaal misschien alsnog geplaatst langs de doorgaande weg in het dorp. De bewoners ijveren al twintig jaar voor maatre gelen om het autoverkeer op de Venrayseweg in te dammen. tweede kerstdag organise- de etcranen van Top'27 de ijkse kerstwandeltocht door ossen nabij Tienray, voor alle sen die houden van een fijne deling, een frisse neus en wat e opdrachten. Inschrijven deze wandeltocht kan vanaf 11 uur tot 14.00 uur in cafe taria 't Pleintje. Deelname twee euro voor volwassenen 'n euro voor kinderen tot 16 Na afloop is er een bijeen- st in café 'l Pleintje, waar ook rijsuitreiking plaatsvindt. Donderdag 4 december repeti tie om 20.00 uur. De leden gaan zich weer verder concentreren op de mis voor Kerstmis. Na de repetitie is de eerste tekst- en zangrepetitie voor het carnaval. Nieuwe leden zijn nog steeds van harte welkom. Op zaterdag 6 en zondag 7 december wordt door De Gevleugelde Vrienden Wans sum e.o de jaarlijkse braderie in kerstsfeer op touw gezet. De braderie is inmiddels uitge groeid tot een bekend Wans- sums evenement dat zich mag verheugen in de belangstel ling van veel dorps- en regio- genoten. Op de braderie pre senteren zich circa 75 hobbyisten uit de regio aan het publiek. Fanfare Concordia geeft op zaterdagmiddag 6 december om 15.50 uur een concert. Op zon dagmiddag 7 december kunnen de bezoekers vanaf 14.00 uur genieten van een optreden van joekskapel Niks op de Zök. Er wordt ontspanning geboden aan het gehele gezin. De kinderen kunnen zich bijvoorbeeld laten grimeren en genieten van ver schillende attracties. Ook wordt er weer een luchtkussen opge steld. Door kleindieren sportver eniging KSV Venray wordt tevens een prachtige kleindierenshow georganiseerd. Voor de kleintjes is tevens een knuffelhoek inge richt met konijntjes en cavia's. De zondag staat in het teken van de verkoop van circa honderd soor ten vogels. Naast vogels worden op de markt ook konijnen, cavia's en kleine knaagdieren aangebo den. Er is ook een grote expositie van koikarpers, opgezet door Kyoto Koi Farm Merselo. te zien In de winkelruimten van Tuincen trum Wanssum wordt een grote kerstshow gehouden. De braderie wordt gehouden in Tuincentrum Wanssum, Burge meester Ponjeeweg 15 in Wans sum. Openingstijden: zaterdag 6 december van 12.00 tot 18.00 uur; zondag 7 december van 10.00 tot 18.00 uur. Ondanks moeilijke economi sche tijden organiseert Stichting Stand-By ook dit jaar weer de kerstpakkettenactie. Medewer kers van de stichting staan op dinsdag 23 december van 12.00 tot 14.00 op het Lambertusplein in Horst om de kerstpakketten in ontvangst te nemen De stichting staat open voor pakketten van zowel particulieren als bedrijven. Mocht het tijdstip niet schikken, dan kan men ruim een week van tevoren het kerstpakket afleveren bij de receptie van het Gasthoês. De pakketten worden na loting bij de mensen thuisbezorgd. Informatie :077-3987805. E-mail adres:stichting.stand- by@hetnet.nl Bevolking over toekomstplan Wanssum: Regelmatig viel het woordje Venray tijdens de informatie avond over Het Nieuwe Wans sum. Veel inwoners uit de gemeente Meerlo-Wanssum kunnen zich ïjiet aan de indruk onttrekken dat de gemeente Meerlo-Wanssum onder druk van de gemeente Venray het ambitieuze project koste wat het kost wil realise ren, zo bleek donderdagavond in zaal De Zandhoek in Wans sum. 'Voor Wanssum levert Het Nieuwe Wanssum weinig extra banen op. Venray lacht zich kapot, want daar zitten de grote industrieterreinen!' En: 'Wanneer worden we gean nexeerd door Venray?' Het is slechts een kleine greep uit de vele vragen die de wethou ders Holl (GP'94), Derikx (CDA) en burgemeester Hahn over de rol van de naaste buur in het hele project voor de kiezen kregen. Een groot deel van de bezoekers liet blijken het gevoel te hebben dat de gemeente Venray een dikke vinger in de pap heeft bij de totstandkoming van het toekomst plan. dat vorm en inhoud moet geven aan Het Nieuwe Wanssum. Meerlo-Wanssum krijgt volgens hen de lasten, Venray de lusten. "En wie heeft het meeste profijt: Venray." Burgemeester Hahn antwoord de bedachtzaam op de vragen. Hij liet de aanwezigen weten dat de gemeente Meerlo-Wanssum heel goed haar eigen plan kan trekken Natuurlijk: er zijn gesprekken met tal van belanghebbben. waaron der natuurlijk ook de gemeente Venray die het plan mede gaat financieren, maar uiteindelijk beslist het college van B en W zelf welke koers ze gaat varen. Op de vraag wanneer de gemeente Ven ray geannexeerd wordt door Ven ray, hoefde Hahn slechts enkele seconden nadenken. "Laat ik dit zeggen. De raad heeft als uit gangspunt dat de gemeente Meer lo-Wanssum zelfstandig blijft. Punt!" Wethouder Holl vond het niet zo vreemd dat de gemeente Ven ray een belangrijke partij is, net als de provincie Limburg, die tot nu toe echter nog niet met geld over de brug wil komen om het project mede te financieren. De gemeente Venray gaat wel haar steentje bijdragen aan het plan. Beide gemeenten willen dat de provincie niet alleen in woorden maar ook in daden (lees: geld) haar steun uitspreekt voor het toekomstplan voor Wanssum: woningbouw rond de jachthaven, uitbreiding van de industriehaven en het bedrijfsterrein en de aanleg van een randweg. "De provincie vindt het trans port over water zeer belangrijk voor de toekomst", legde wethou der Holl uit.Zeker met de druk te op de wegen, is het vervoer over water een speerpunt van haar beleid. Het gebied dat de haven van Wanssum gaat voeden is de regio rondom Venray en Eindhoven. Je moet dan ook niet alleen kijken naar de werkgele genheid in Meerlo-Wanssum, het project geeft een economische impuls aan een veel bredere regio. De haven heeft een regio nale functie, voor Venray en oms treken". Dwangsom loopt op tot 420.000 euro De gemeente Meerlo-Wans sum gaat de dwangsom die het eigenaar Van den Lande van het containeroverslagstation European Inland Terminal (EIT) Wanssum heeft opgelegd zeker innen. Dat antwoordde wethouder Holl (GP'94) don derdagavond tijdens de infor matieavond over Het Nieuwe Wanssum op vragen van enke le inwoners uit het dorp. "Van den Lande is een gigantische boete verschuldigd, maar hij wordt aangepakt. We gaan EIT niet de hand boven het hoofd houden." Luid gelach klonk op uit de zaal. Maar wethouder Holl bleef vastberaden. "Ja, u lacht nu. Maar wij gaan dit niet gedogen." De gemeente Meerlo-Wanssum heeft het bedrijf sinds 1 septem ber een dwangsom van 5000 euro per dag opgelegd voor elke dag dat het bedrijfsterrein niet geheel verhard is. Inmiddels is de boete opgelopen tot 420.000 euro, het maximumbedrag. Desnoods gaat de gemeente het bedrag via de'' rechter opeisen. WD-raadslid Leo Cremers vroeg zich onlangs tijdens de raadsvergadering af of de gemeen te Meerlo-Wanssum wel voldoen de rekening houdt met de finan ciële consequenties van de hand- havingsmaatregel voor ondernemer L. van de Lande. "Het bedrijf zou al financiële proble men hebben en komt nu nog ver der in de problemen. Zo komen we van de regen in de drup. Wat is het beleid van de gemeente als het bedrijf in zwaar weer komt?" Wethouder Derikx (CDA) liet tij dens die vergadering echter al doorschemeren dat de gemeente Meerlo-Wanssum de dwangsom- procedure zeker doorzet. ONDERNEMER IN GEBREKE Volgens de gemeente Meerlo- Wanssum heeft ze lang genoeg gewacht op de maatregelen van de ondernemer, die het terrein niet verder verhard en niet betaalt. De ondernemer zou geen geld hebben om het terrein te ver harden. Dat verharden- hetzij door asfal teren, hetzij door er een afdich tend laagje over te sprayen- is nodig om te voorkomen dat met het regenwater allerlei schadelij ke stoffen in de bodem terecht komen. Ook moet door die maat regel de stofoverlast voor omwo nenden worden beperkt. Meerlo-Wanssum controleert sinds begin september wekelijks of het bedrijf inmiddels aan alle eisen heeft voldaan. Volgens de gemeente blijft de ondernemer echter in gebreke. Een deel van het terrein is inmiddels wel ver hard, een ander deel echter nog niet. De gemeente Meerlo-Wans sum blijft de vinger aan de pols houden totdat het hele terrein verhard is. De dwangsom kan oplopen tot 420.000 euro, zo bepaalde de Raad van State, die de onderne mer afgelopen zomer nog drie maanden uitstel voor het afdich- tingswerk gaf. Maar nadat de ondernemer begin september nog niet was begonnen met het ver harden van het terrein, besloot de gemeente Meerlo-Wanssum de dwangsomprocedure tegen het containeroverslagbedrijf in gang te zetten. Deze week stuurt de gemeente Meerlo-Wanssum weer een brief dat het bedrijf het totale bedrag moet betalen. Reageert het bedrijf niet. dan volgt een her innering. En levert dat ook nog niet het gewenste resultaat op, dan gaat de gemeente Meerlo- Wanssum een deurwaarder inschakelen om het geld te innen. Mede dankzij de inspannin gen van het Gehandicapten Platform Meerlo-Wanssum en de stichting Sporthal Meerlo kreeg de sporthal zaterdag het zogeheten ITS-symbool. Dat staat voor Internationaal Toe gankelijkheid Symbool. "We zijn daar erg blij mee", zegt Truus Knoops van het gehandi captenplatform. "Nu kunnen ook mensen met een beperking, jong en oud, volop gebruik maken van de sporthal van Meerlo. En mis schien krijgen we straks wel ini tiatieven voor geïntegreerde spor ten. Dat is onze droom." Om voor zo'n symbool in aan merking te komen moet de sport hal aan strenge eisen voldoen zodat mensen met een beperking er gemakkelijk naar binnen kun nen en gebruik kunnen maken van toiletten en douches. Tijdens een onlangs gehouden theateravond in zaal 't Brugeind te Meerlo 'Ode aan Annie MG Scmidt' werd onthuld dat Meerlo het ITS symbool zou krijgen. Daar voor speelde wethouder Leo Bete- rams (PK) nog een rol in de musi cal. Vanaf een onbewoond eiland maakte hij bekend dat alle inspan ningen van het platform en de stichting zijn beloond "We zijn blij dat we dit nog in dit interna tionaal jaar voor gehandicapten hebben kunnen realiseren", aldus Truus Knoops. Zaterdagmiddag bevestigde burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum het bordje van het ITS-symbool aan de sporthal. Alle kinderen met een functiebe perking die bij het feestelijke moment aanwezig waren, kregen een oranje ballon. Op een kaartje schreven ze hun dromen en wen sen, waarna de ballonnen het luchtruim kozen. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers. Marie-Therese van Loon. Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur. za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld. Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726. fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15. 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, .tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a. 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219. 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer:077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienrav-Swolgen, Secretaris: I B A. Arts. Generaal Dempsey- straat 21, 5866 BM Swolgen. Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 04784)92364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2. 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie. advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19 30 - 21.30 uur 4 Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11