jouden bruidspaar Wanssum Meerlo-Wanssum 'Erg leuk om met inderen te werken" Provincie keurt bouwplan af "Hebben wij niets over De Diepeling te vertellen?" Service rubriek €18, 'Bedankt meneer de opzichter' Hennep Diefstal iginLEN MAAS Donderdag 20 november 2003 - Pagina en Riek Lensen-Martens 50 jaar getrouwd Lensen (74) uit Wans- leerde Riek Martens (74) Swolgen voor het eerst tijdens een bruiloft een tante van Riek in i. Na afloop van de ïtitie van het zangkoor )p Jan samen met een leraad, die voor de tante Riek werkte, zonder uit- iging de feestzaal binnen nog even een pilsje te I iken. Zijn oog viel meteen de even oude Riek en de te verliefde blikken vlo- al snel over en weer. Toen rde dat die charmante ;nse na afloop van het vergeten was om haar mee naar huis te :n, besloot Jan Lensen de schoenen aan te trek en de wanten naar de Gun rolgen terug te brengen. samen met een nd, alleen durfde hij niet nnen", zegt Riek Martens vat spottend. Maar het oekje leverde wel het oopte resultaat op, want weekje later al bezochten wee samen een toneelstuk Tienray. Het eerste ikje was daar. raai 'het bleef niet bij dat eerste raakje. Ontmoeting twee en volgden al snel. Na enkele jaren als 'vrijers' door het leven te zijn gegaan, besloten Jan en Riek in 1953 om in het huwelijksboot je te stappen. Op 23 november 1953 om precies te zijn trouwden ze voor de wet, twee dagen later voor de kerk. Ze gingen in Wanssum wonen, de plaats waar ze ook het overgro te deel van hun leven doorbrach ten. Oké, ze woonden in de tijd dat Jan bij Muvero werkte nog enkele jaren in de Prins Bernard- straat in .Venray, maar de beste herinneringen bewaren ze toch nog altijd aan de 36 jaar aan de Beemdweg in Wanssum. Daar woonden ze lekker vrij, samen met hun vier kinderen die inmid dels waren geboren. Anno 2003 is er heel wat veranderd. <De tand des tijds is ook aan Riek en Jan niet voorbijgegaan. Ze zijn wat grijzer geworden, de kinderen zijn inmiddels al jaren getrouwd en ze mogen zich al jaren opa en oma noemen, van elf kleinkinde ren. En ze wonen inmiddels al acht jaar in een seniorenwoning aan de Schoevert in hartje Wans sum. Met de speeltuin om de hoek, net als basisschool de Peddepoel. En in en vooral om de plaatselijke basisschool is Jan, die in zijn leven onder meer werkte bij Enco Betonfabriek, Muvero Venray en betonfabriek Nehobo in Tienray, Jan en Riek Lensen-Martens: "De kleinkinderen vonden bet altijd een feest als opa en oma kwamen babysitten" en als jongeman na de lagere school bij verschillende boeren in de regio aan de slag ging, nog geregeld te zien. Hij is namelijk de 'tuinman' van de Peddepoel, samen met een aantal andere vrij willigers. Ook verzorgt hij de die- renwei in het dorp. "Ik ben graag buiten. Aan de Beemdweg had den we vroeger een grote groent etuin. Daar was ik heel wat uur tjes in te vinden. Later werd die tuin te groot om te onderhouden. Toen zijn we naar de Schoevert verhuisd." OMA MARTENS Vervelen doet Jan zich nooit, en ook Riek heeft altijd wel wat te doen. Zij vermaakt zich bijvoor beeld prima met het maken van kaarten en samen met Jan kan ze ook genieten van een potje koers- bal bij de plaatselijke KBO. Verder zingen ze ook nog bij het koor van ouderen en gaan ze twee keer in de week op bezoek bij de moe der van Riek, beter bekend als 'oma Martens', die op 95-jarige leeftijd nog altijd zelfstandig in Swolgen woont. Jan is ook nog 33 jaar lid van de plaatselijke fanfare geweest. Als slagwerker op de kleine en grote trom. Verder was hij lid van SV Wanssum. maar op jonge leeftijd moest hij zijn voetbalschoenen - noodgedwongen- aan de wilgen hangen vanwege een kniebles sure (meniscus). Als ze terugblikken op hun leven, valt het ze vooral op dat de tijd zo razend snel voorbij is gegaan. Zo zijn je kinderen nog klein, en zo heb je al kleinkinde ren. "En die zijn nu ook al groot", zegt Jan, die net als Riek altijd heeft genoten van zijn eigen kin deren en de kleinkinderen. "Jaren en jaren hebben we babysit 'gespeeld'", zegt Riek. "Dat heb ben we altijd graag gedaan, of we 's avonds nu hier of ergens anders naar de televisie zitten te kijken. Dat maakt toch niks uit. De klein kinderen vonden het altijd een feest als opa en oma kwamen babysitten. Ja, wij zijn echte fami liemensen en zien onze kinderen en kleinkinderen altijd graag komen." Op vrijdag 28 november vieren Jan en Riek Lensen-Martens hun gouden bruiloft. Om 15.30 uur is er een heilige mis in de kerk van Wanssum, en van 20.00 tot 21.00 uur kan iedereen het gouden bruidspaar de hand komen schud den tijdens een receptie in zaal Wilhelmina in Swolgen. ghaanse vluchteling werkt als vrijwilligster in peuterspeelzaal Piggelmee ie kent haar niet? Asafa seini-Arbabzhda, 48 jaar. jdeine vrouwtje uit Afgha- lan woont al vijf jaar in ïrlo met haar familie: haar *Hassen (52) -hij was aat in zijn land- en twee deren Hamid-Reza (22) en (18). De familie vluchtte t jaar geleden uit het door log getroffen land. Ze teten vluchten voor hun iii veiligheid omdat ze het i eens waren met onder Jere de Taliban. Iedereen it haar van de dagelijkse Wieling van Meerlo naar nssum waar ze een vriend- ïpzoekt. En sinds septem- werkt ze als vrijwilligster iie peuterspeelzaal Piggel- |in Meerlo. "Ik vind het leuk om met de kinderen jferken. In Afghanistan was lerares aan een basis- looi", vertelt ze. haar geboorteland werd het ais de oorlog op zeker ment te warm onder de voeten ide familie Husseini en moes- ze vluchten om hun leven vei- e stellen. Huis en inboedel als- de alle persoonlijke ittingen (waaronder de sie- En) moesten verkocht worden, kwamen na twintig dagen en door de bergen in Pakistan echt. Via tussenpersonen kon- ze een vliegticket krijgen naar derland. Voor vier personen 100 euro. Ilun hele kapitaal werd door de sopgeslokt. Op Schiphol werd familie ondervraagd en werden doorgestuurd naar een AOZ- 1d vlakbij Groningen en vervol- naar een asielzoekerscen- Asafa Husseini als vrijwilligster aan bet werk in de peuterspeel zaal van Meerlo (foto Marijn Poels) trum in Hoogveen. Daarna volgde een overplaatsing naar Ellecom bij Arnhem en sinds vijf jaar woont de familie aan de Margrietstraat in Meerlo. "We waren het liefste in ons geboorteland gebleven. Dat ging niet. We zijn liberale moslims en willen niets te maken hebben met de fundamentalisten Mijn hele familie is gevlucht. Ik heb drie broers en vier zussen. Ze wonen in Canada, Duitsland en Australië, Mijn moeder is met een broer naar Australië gevlucht. We bellen geregeld met elkaar." Als zij spreekt over het verleden en haar familie verschijnen de tranen in haar ogen. De oorlog heeft haar familie uit elkaar gerukt. WONEN De familie Husseini heeft inmid dels de officiële status en mag in ons land blijven wonen. De twee zonen hebben in Venray op het Raayland College gezeten en stu deren thans in Venlo en Maast richt. Haar man en zij hebben Nederlands geleerd. Asafa spreekt redelijk goed Nederlands en Has- sen heeft er nog wat moeite mee. De familie heeft zich in Meerlo snel aangepast. "In het begin wer den we goed opgevangen door de gemeente Meerlo-Wanssum en Ina de Schipper. En we kregen contact met vrijwilligster José Poels, zij heeft ons al die jaren geholpen en begeleid. Het is een goede vriendin van mij." Ze vindt het prettig en goed wonen in Meerlo en heeft regel matig contact met mensen. Na de aanslag van 11 september in Ame rika werden ineens alle ogen gericht op de moslims. Ook op de Meerlose familie Husseini. Zij zegt daarover: "De aanslag heeft niets te maken met moslims en de koran. Wij hebben allemaal, jullie christenen en wij moslims, een god. een allah. Onze koran spreekt over vrede en vriend schap en elkaar helpen. Net als bij jullie. Maar ook bij ons zitten mensen die niet goed zijn. De meeste moslims hebben het hart op de goede plaats zitten." Direct na de aanslag kreeg ze enkele kaartjes van Meerlonaren jn de bus. Daarop stonden bemoe digende woorden, dat die mensen de familie Husseini in hun hart hadden gesloten. SPREEKBEURT Asafa timmert graag aan de weg. Toen ze begin dit jaar door Jolijn Lenders van basisschool Megelsheim werd gevraagd om iets te komen vertellen over haar leven reageerde ze spontaan. Jolijn hield een spreekbeurt over vluchtelingen. De kinderen hingen aan haar lippen. En sinds september is ze vrijwilligster bij de peuterspeel zaal in Meerlo. "Ik wil graag werken. Via dit werk hoop ik straks een echte baan te krijgen. Ik vind het erg leuk op de peuterspeelzaal. Met de kinderen spelen en zingen. Voor het nog beter leren van de taal is het ook goed om met kinde ren te werken." Haar man Hasan is ook op zoek naar een vrijwilligersfunctie of een baantje. Volgens Asafa is haar man een duizendpoot die veel kan. Asafa wil in de toekomst een cursus volgen voor peuterleidster en hoopt na het verkrijgen van een diploma op een vaste baan. Want voor de familie Husseini staat wel vast dat ze in Nederland blijven wonen. Bouw tweede huis voor zieke vader gaat niet door Meerlonaar A. Wiedemeijer krijgt van de provincie Lim burg geen toestemming om naast zijn huis aan de Mgr. Jenneskensstraat een woning voor zijn zieke vader te bou wen. Deze week kreeg de gemeente Meerlo-Wanssum een schrijven, waarin Gedepu teerde Staten laat weten het bouwplan af te keuren, wat de zoveelste tegenslag betekent voor het plan waarmee Wiede meijer al sinds eind jaren negentig in de weer is. De provincie is niet van plan om een 'verklaring van geen bezwaar' af te geven, zo blijkt uit de brief. Volgens Gedeputeerde Staten mag de woning niet gebouwd worden omdat deze dan net in het buitengebied zou komen te liggen. 'Uit de feitelijke situatie ter plaatse kan naar ons oordeel niet anders worden opge maakt dan dat er sprake is van een onnodige verdere insnijding in het buitengebied, hetgeen in strijd moet worden geacht met een goede ruimtelijke ordening', aldus de provincie in de brief. Als Wiedemeijer zijn zin zou krijgen, zou dit volgens Maast richt bovendien een 'precedent' scheppen voor anderen die ook in het buitengebied willen bou wen. Deze mensen kunnen zich dan beroepen op rechtsgelijk heid. 'Hierdoor zou de ongewens te aantasting van het buitenge bied steeds groter worden, terwijl binnen de bestaande bebouwings concentraties voldoende andere bouwmogelijkheden zijn. Om deze redenen kunnen wij dan ook geen vrijheid vinden de gevraagde medewerking te veflenen'. De provincie vindt dat er binnen de bebouwde kom van Meerlo nog enkele (inbreidings)mogelijkhe- den zijn om woningen te bou wen. De gemeente Meerlo-Wanssum is echter van mening dat het tweede huis voor de verzorging van de vader van Wiedemeijer wel gebouwd mag worden omdat het perceel van Wiedemeijer is gelegen in het bestemmingsplan 'Kern Meerlo' en ook past binnen de bebouwde kom zoals die omschreven staat in de Wegen- verkeerswetgeving. Met de bouw van de woning wordt volgens de gemeente vooruitgelopen op een toekomstige invulling (met woningbouw) van dit gebied, het lint ten zuiden van de Mgr. Jennis- kenstraat. Maar de provincie heeft een andere mening, zo blijkt uit de brief. Er is in het bouwplan van Wiedemeijer geen sprake van inbreiding. maar van uitbreiding en de provincie probeert nu juist met haar uitgestippelde beleid 'inbreiding voor uitbreiding' bur gerwoningen te weren uit het bui tengebied. Zonder medewerking van de provincie wordt het voor de gemeente Meerlo-Wanssum heel moeilijk om het bouwplan nog goedgekeurd te krijgen. Het bouwplan van Wiedemeijer leid de twee jaar geleden tot felle dis cussies in de politiek. Het college van B en W verzette zich er lange tijd tegen, maar uiteindelijk kre gen burgemeester en wethouders van Meerlo-Wanssum de opdracht van de raad om de weg vrij te maken voor de tweede woning. De provincie komt nu met dezelf de argumenten als die B en W des tijds gebruikten tegen het bouw plan. Dinsdagavond kregen de leden van de commissie Ruimte een afschrift van de brief van de provincie overhandigd. De gemeente Meerlo-Wanssum gaat tegen het besluit van de pro vincie een bezwaarschrift indie nen, laat burgemeester Hahn woensdagmorgen weten. "We hebben het er in het college over gehad. We voeren een raadsbe sluit uit en gaan dus zeker in beroep." Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers. Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag. woensdagmorgen of donder- dag. Verbazing over uitlatingen wethouder Ruyten De Diepeling, het grote grindgat op de gemeentegrens tussen Tienray en Castenray, krijgt geen grootschalige recreatie. Zeilen en diepzee- duiken zijn de enige twee acti viteiten die straks op het water worden toegestaan. Ook komen rondom de waterplas wandel- en fietsrou tes. De Diepeling moet een gebied voor rust en stilte wor den, met een verbod op vissen en zwemmen. Dat vertelde wethouder Ruyten enkele weken geleden bij het werkbe zoek van het college van B en W aan Castenray. Dinsdagavond in de commissie Ruimte van de gemeente Meerlo- Wanssum vroeg CDA'er F. van Rijswick zich af of de gemeente Meerlo-Wanssum ook nog haar inbreng heeft in het 'verhaal De Diepeling' of dat de gemeente Venray de touwtjes in handen heeft. "In Peel en Maas heeft wethou der Ruyten uit de doeken gedaan wat wel en niet kan. Een hele opsomming van feiten die wij niet weten. Hebben wij dan helemaal niks over De Diepeling te vertel len?", zo vroeg Van Rijswick zich af. Maar volgens wethouder Derikx staat de gemeente hele maal niet aan de kantlijn als het gaat om de toekomst van De Die peling. Meerlo-Wanssum maakt net als de gemeente Venray, ontgrinder Teunessen, Staatsbosbeheer, Waterschap en Innovatief Platte land onderdeel uit van een stuur groep die eind dit jaar een com pleet plan zal presenteren voor de afwerking van De Diepeling. zodra de ontgrinding gestopt is. legde Derikx uit. "Het college van Venray wilde eerst helemaal geen recreatie, maar is nu inderdaad een beetje aan het bijdraaien. Wij vonden dat kleine recreatie op en rond De Diepeling mogelijk moet zijn. Beide gemeenten zitten in de stuurgroep die vorm geeft aan de plannen. Schijnbaar heeft wet houder Ruyten tijdens een bezoek aan Castenray de plannen toege licht. Maar het zijn zijn eigen gedachten geweest, want de plan nen zitten nog in een brainstorm- fase. Er wordt nog altijd bekeken wat wenselijk en niet wenselijk is. Er is nog steeds sprake van een open discussie, waarin nog van alles kan gebeuren. Maar duidelijk is nu wel dat Venray geen halstar- rig 'njet' zegt tegen de mogelijk heden voor kleinschalige toeristi sche actvititeiten De stuurgroep is echter nog druk bezig met het uitwerken van de plannen." Hilariteit alom, dinsdagavond in de commissie Ruimte van de gemeente Meerlo-Wanssum. Woordvoerder E. Tissen (GP'94) wilde voorzitter J. Arts (CDA) - netjes zoals hij is- bedanken voor het feit dat hij de beurt kreeg om ook iets te zeggen over de actuali satie van het wegbeheer 2004- 2005. In zijn ijver vergat de Wans- summer echter even waar hij was. "Bedankt meneer de opzich ter... euh voorzitter", klonk het luid en duidelijk door de raadzaal. Tissen kon er zelf ook wel om lachen. "Ik moet effe de knop omzetten, ik dacht dat ik nog op mijn werk was." De politie heeft dinsdag naar aanleiding van onderzoek in een pand aan de Jan van Swolgen- straat een professionele hennep kwekerij opgerold. In de kwekerij waren op dit moment geen plan ten meer aanwezig. De appara tuur werd in beslag genomen. De stroom bleek illegaal te zijn afge tapt. Er zijn geen aanhoudingen verricht. e-mail: redactie© vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Door oplettendheid van bedrijfspersoneel is donderdag middag een diefstal van acht pal lets met pc-cartridges vanaf een bedrijfsterrein aan de Columbus- weg in Blerick voorkomen kun nen worden. De partij cartridges heeft een waarde van meer dan 900.000 euro. De politie arres teerde in verband hiermee een 28-jarige vrouw uit Blitterswijck en een 56-jarige man uit Venlo. Zij waren bezig met het inladen van de pallets in een vrachtwagen toen ze door overig personeel werden opgemerkt. Hierna wer den ze opgehouden totdat de gewaarschuwde politie ter plaatse kwam. Het tweetal is ingesloten voor verder onderzoek. Een jaarabonnement kost u slechts oo Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. rhandtekening: V Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3. 5864 BL Meerlo. tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo. tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur. za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld. Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum. Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726. fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99. Postbus 242. 5900 AE Venlo. tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg. Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755 Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray. tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219. 5913 ST Venlo. tel: 077-38^5829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts. Generaal Dempsey- straat 21. 5866 BM Swolgen. Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2. 5961 HN Horst, tel. 077-3978500. fax 077- 3978505. email: unithorst@svnthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie. advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens .op die dag avondopenstelling van 19 30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9