tarnen Leven tussen psychiatrie en maatschappij Nominaties bekend voor Loek Nelissenprijs Harold LENSSEN inderscheiding voor luub Clevers Huisshow Stoffel hoeve Spotprijsfinale bij Helderman Sport Vijf jaar keukencentrum Peter Nellen (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Winkeldiefstal Nieuw boek Harry Potter SfUeyettje SfUeyeitje aan de j mode centrum ag [EL EN MAAS Donderdag 20 november 2003 - Pagina 7 m komend weekend te zien op Kabelkrant Venray 1en |et Vincent van Gogh ox- stituut (VvGI) heeft onder de el Samen Leven een video- ogramma gemaakt over de i ekomstplannen voor het rvatiusterrein in Venray. iarin laat het VvGI zien hoe tde nauwe banden tussen t psychiatrisch ziekenhuis de samenleving wil aanha- n. Het programma zal ïend weekend, op vrijdag zaterdag 22 en zondag 23 iber op de kabelkrant in worden uitgezonden, ids 1993 bestaan er tussen Vincent van Gogh Instituut, ministerie van WVC, de pro- Limburg en erzekeraars afspraken over emieuwing met het oog op itschappelijke integratie van liatrische patiënten. Deze iraken voorzien in een aan- ijke beddenreductie op de le locaties te Venray, in de uit- ciding van ambulante zorg en in f realisatie van kleinschalige r thandeleenheden, beschermde lonvormen en sociowoningen. W idat kader heeft het VvGI in de arop volgende jaren plannen 3 iwikkeld voor nieuwbouw van 3 rgfuncties op het rvatiusterrein en voor het inte- A1 reren van publieke functies op t ziekenhuisterrein. De afbouw van ca. 700 tot 300 tdden in Venray gaat gepaard ei de vorming van laagdrempeli- psychiatrische zorg in regiona- centra te Weert, Venlo, oermond en Venray, in samen- 'R« irking met ziekenhuizen en de gg's. loor de beddenreductie ont- bt er op het Servatiusterrein mte voor de nieuwbouw van I psychiatrisch ziekenhuis waar I concept van de zorgvernieu- Ifng verder gestalte kan krijgen. concept omvat: i de bouw van nieuwe zorg- fcrzieningen en van grotere Ion- en leefeenheden, gericht y een zo zelfstandig mogelijk Ictioneren van cliënten; renovatie van monumenten voor staf- en ondersteunende functies. openstelling van het terrein voor woningen en publieke func ties om verdere maatschappelijke integratie van de psychiatrie mogelijk te maken. Voor de invulling van het Servatiusterrein hebben het VvGI en de gemeente Venray in 2001 een Globaal Stedenbouwkundig Plan opgesteld. Dit plan is inmid dels uitgewerkt tot een definitief stedenbouwkundig plan, dat is opgenomen in het ontwerpbe- stemmingsplan Servaashof. Dit plan voorziet in een vernieuwd ziekenhuis in het hart van het ter rein, woonfuncties aan de rand en een groen gebied met maatschap pelijke functies in een binnen ring. Het geheel draagt de naam Servaashof. In januari 2004 gaat dit plan naar de gemeente Venray. SERVAASHOF Het Servatiusterrein wordt in de nabije toekomst omgedoopt tot Servaashof. In 2004 zal de nieuwbouw van het psychiatrisch ziekenhuis beginnen. Er zullen diverse verblijfsafdelingen wor den gerealiseerd voor met name langdurige psychiatrische zorg. De nieuwbouw houdt rekening met de nieuwste normen voor het verblijf van cliënten, zoals veel privacy en voldoende leefopper- vlak. Voor cliënten die zelfstandig of onder begeleiding kunnen wonen, zullen zorgwoningen worden gerealiseerd. De nieuw bouw, die naar verwachting in 2006 klaar zal zijn, krijgt door middel van materiaalkeuze een monumentale uitstraling die past bij de sfeer van de te restaureren historische monumenten. Om het terrein ook een woon functie voor burgers te geven zul len aan de Stationsweg, aan de Oostsingel en aan de rand met de wijk Antoniusveld ca. 277 wonin gen worden gebouwd, samen met circa 50 zorgappartementen. De binnenring tussen ziekenhuis en woningen wordt een groene zone die aansluit bij het huidige groene karakter van het terrein. Dit deel zal diverse maatschappelijke func ties hebben voor de omringende wijken en voor de school. Er komen een (kinder)boerderij, recreatievelden, speeltoestellen, een amfitheater, museum met een programma voor publieke voor zieningen. Het geheel krijgt een karakter van een hof. In 2010 kan de totale herontwikkeling van het terrein zijn afgerond. LORETTA SCHRIJVER Het VvGI heeft de afgelopen maanden een videoprogramma in eigen beheer laten ontwikkelen dat oa. met virtuele maquettes een beeld geeft van de toekomst plannen op het Servatiusterrein. Presentatrice is Loretta Schrijver van RTL4. Zij interviewt diverse belanghebbenden over wat zij verstaan onder samen leven. Toine van der Sanden, voorzitter Raad van Bestuur van het VvGI: "Het terrein is als een enclave. Er liggen veel wijken omheen, maar er is geen aansluiting. Wat we wil len is een vloeiende overgang tus sen instituut en maatschappij. Het moet een plek van rust zijn voor onze cliënten met ruimte voor ontmoeting." Namens de lokale overheid geven burgemeester Jos Waals en wethouder Matthieu Emonts in het programma hun visie op de plannen. Burgemeester Waals noemt de plannen een vooruit gang voor Venray. Onder 'samen leven' verstaat hij het wederzijds accepteren van psychiatrie en samenleving. "Het moet leiden tot een meerwaarde in de samenle ving en niet het uit elkaar groeien. We moeten er samen beter van worden." Waals bevestigt dat de nieuwe plannen een voortzetting zijn van de maatschappelijk zorg- filosofie die het instituut met gezinsverpleging hanteert (vanaf 1924). Deze vorm heeft mede bij gedragen aan de ontwikkeling van het dorp. Wethouder Emonts benadrukt in het programma het belang van evenwicht tussen de openheid van het gebied en de bescherming van cliënten. Namens de provinciale over heid reageert gedeputeerde Odile Wolfs: "Het plan van het VvGI past bij wat de provincie voor ogen heeft. Met deze wijze van samen leven is het VvGI binnen de psychiatrie in Limburg koplo per." Op diverse plaatsen in het pro gramma komen bewoners van Venray aan het woord. Zij vertel len wat zij van de inrichting van het terrein verwachten. De ver bondenheid tussen de gemeen schap van Venray en de psychia trie klinkt in hun woorden door. De voorlichting over de toe komst van de Servaashof zal ook na de uitzending worden voortge zet, onder andere met de ontwik keling van de website www.ser- vaashof.nl. Afgelopen vrijdag hield de enrayse vrijwillige brandweer tor jaarlijkse feestavond. Tijdens leze avond werden enkele certifi- ïten en diploma's uitgereikt aan tersonen die het afgelopen jaar net goed resultaat een opleiding olgden Maar liefst vijf vrijwilligers- nedailles van Hare Majesteit de koningin werden uitgereikt aan ohn Wijnhoven, Frank Thijssen en Bert Jongmans (10 jaar lid) en aan Toon Martens en Peter Peeters (beiden 15 jaar lid). Een oorkonde was er voor Toon Janssen voor 12.5 jaar dienst. Ook werden de leiders van de jeugd brandweer in de bloemetjes gezet. Tevens werden enkele leden in rang bevorderd en werd een viertal nieuwe leden hartelijk verwelkomd. Deze nieuwe leden behaalden onlangs hun certificaat Levensreddende Handelingen. Afscheid werd genomen van bevelvoerders Paul Schmeitz (24 jaar dienst) en Huub Clevers (33 jaar dienst). Voor Huub Clevers was er een speciale verrassing: wethouder Frits Ruyten mocht hem namens de koningin benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau en hem de bijbehorende versierselen uitreiken. Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds Bij de Stoffelhoeve in Oostrum wordt in het weekend van 22 en 23 november een huisshow gehouden. Op zaterdag van 9 00- 17.00 uur en op zondag van 11.00-17.00 uur. Al meer dan 28 jaar is de Stoffelhoeve het vertrouwde adres voor alles op het gebied van sfeervol wonen. Binnen- ze week is er bij de vestiging Helderman Sport Venray een itische kortingsactie. De half- ijkse Spotprijsfinale is weer in gang. Eigenaar John aiijlen van Helderman Sport iray over de actie: "Afgelopen idag hebben honderden arti kelen een zogenaamd spotprijsla- bel gekregen. Alle artikelen met ilit label zullen in de loop van de week steeds goedkoper worden. Hoe dit werkt? Op maandag/dinsdag ontvangen alle klanten op deze artikelen 20% korting (van adviesprijs), op woensdag/donderdag 30% kor ting en op vrijdag en zaterdag 40% korting. Dus hoe langer je wacht des te meer korting maar, op=op!" Volgens John Verkuijlen kan de actie de gemoederen van de klant flink bezig houden. "Het leuke is dat de klant twijfelt over de keuze; neem ik het artikel nu al mee of wacht ik tot later met het risico dat het straks is uitver kocht." Zoals gezegd zijn vele artikelen voorzien van dit label. Sportschoenen, rackets, skates, jacks, t-shirts, vrije-tijds kleding en schoenen; uit bijna het gehele assortiment zijn producten in deze actie opgenomen. De actie is slechts een maal per half jaar en is alleen deze week. Redenen genoeg dus om nu een bezoek te brengen aan Helderman Sport Venray in de Grotestaat in Venray. De actie is landelijk en geldt dus voor alle Helderman Sport vesti gingen in heel Nederland. Zie ook www.helderman- sport.nl. verlichting, banken en fauteuils blanke en gekleurde koloniale meubelen, en computermeubelen kunt u bezichtigen op de Stationsweg 86. Maatwerk tevens mogelijk. Voor de Sint of kerst heeft u keuze uit een uitge breide collectie sfeervolle cadeau artikelen. Tijdens de huisshow bepaalt u zelf met behulp van twee dobbelstenen de korting op de door u aangekochte artikelen (geldt niet voor andere aanbiedin gen). Op de aanwezige voorraad tuinverlichting en betonnen tuin- decoratie wordt een korting van 25% gegeven. Het magazijn op de Ooster-thienweg 4 in Oostrum is tijdens deze dagen doorlopend geopend. Hier vindt u een ruime keuze aan antieke grenen meube len, Zwitserse tegelkachels, en diverse leuke aanbiedingen. De Stoffelhoeve is gevestigd aan de Stationsweg 86 in Oostrum. Een medewerker van een win kel aan de Passage heeft maandag middag een 47-jarige man uit Venlo aangehouden op verden king van winkeldiefstal. De man probeerde kleding ter waarde van 25,00 mee te nemen zonder te betalen. Hij wist daarbij te ontko men maar kon op de Schoolstraat worden aangehouden. De ver dachte werd overgedragen aan de politie. De zaak zal worden afge handeld door middel van snel recht. Afgelopen maandag zijn de nominaties bekendgeworden voor de Loek Nelissenprijs. Zeven bedrijven uit Venray en Meerlo-Wanssum zullen op 8 januari de strijd aan gaan om deze felbegeerde onderne mersprijs en de aan de uitrei king gekoppelde publieks prijs. Thema van de ondernemersprijs is dit jaar Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen. De genomineerden voor de prijs zijn Toon Kateman Schildersbedrijf (voorgedragen door de Lozo Venray), NLW Groep Qndustriële Club), Boerenbond Ysselsteyn-Overloon (VZO Heide, Leunen. Merselo, Veulen, Vredepeel en Ysselsteyn en de OOZO), Gerard Reijnders Schilderwerken (Business Vision Venray), Hotel Asteria (Kon. Horeca Nederland afd. gemeente Venray), Ovivo (Agribusiness Groep Venray) en drukkerij, uit geverij, boek- en kantoorboekhan del van den Munckhof (Venray Centraal). Consumenten en klanten wor den steeds kritischer. De prijs- Op de foto de genomineerden v.l.n.r. Henk van de Pasch (NLW), Christ van den Munckhof (Van den Munckhof), Toon Kateman (Kateman). Hans van der Sterren (Asteria). Marlies en Jos Janssen (Ovivo), Gerard Reijnders (Reijnders), Colien Jacobs-Van den Munckhof (Van den Munckhof). Op de foto ontbreken Lei Potten (Boerenbond Ysselsteyn-Overloon) en John van den Munckhof. kwaliteitsverhouding blijft voor consumenten altijd een zeer belangrijk criterium. Maar ook andere criteria worden steeds belangrijker, zoals de publieke opinie en de reputatie van een bedrijf. Ondernemers dienen zich dan ook bewust te zijn dat de gevolgen van hun gedrag verder reiken dan het eigen belang. Daarmee is een nieuwe dimensie toegevoegd aan het ondernemen, te weten Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen (MVO). MVO is het concept waar bij de onderneming binnen haar bedrijfsvoering een gezonde balans creëert tussen People (mensen), Planet (wereld) en Profit (winst), voor zowel de korte, middellange als langere ter mijn. De commissie van de Loek Nelissenprijs heeft met MVO een thema gevonden waarmee elk bedrijf, groot en klein, rekening dient te houden. Een bekwame jury, bestaande uit drs. Jos Waals, burgemeester gemeente Venray, mr. Harrie Loozen, directeur van de Kamer van Koophandel Limburg Noord, en drs. Paul Rutten, directeur Gulpener Bierbrouwerij in Gulpen, zal de genomineerden op het thema beoordelen. Dat gebeurt op maandag 22 decem ber. De genomineerden mogen zich dan vijf minuten lang presen teren voor de jury waarna hen het vuur aan de schenen wordt gelegd aangaande het maatschap pelijk verantwoord ondernemen binnen hun organisatie. Tijdens de uitreiking van de Loek Nelissenprijs op 8 januari dienen de genomineerden zich, samen met de voorzitter van de vereniging die hen heeft voorge dragen, aan het publiek te presen teren in een poging om de publieksprijs binnen te halen. lijk imago. Er worden eerlijke prij zen neergelegd, creatieve ideeën gegeven, de service behandeld door vakmensen en klanten wor den op een verrassende manier verwend. Een keuken kopen doe je met plezier en moet geen helse zaak worden. Het team is zich hiervan terdege van bewust. Keukencentrum Peter Nellen richt zich op het middensegment keukens. Kijk ook op www.peter- nellenkeukens.nl Keukencentrum Peter Nellen, gevestigd op industrieterrein de Hulst, is vijf jaar in Venray geves tigd. Dit jubileum willen zij samen vieren met klanten. Eén jaar lang zijn er speciale acties opgezet en worden klanten op een speciale manier verrast. Samen met leve ranciers hebben ze afspraken kun nen maken zodat ze eenmalig jubileumkeukens kunnen aanbie den tegen zeer scherpe prijzen. Om het jubileumjaar uitgebreid te vieren hebben ze meer in petto. Zo zijn er luxe attenties, kookde monstraties en klanten worden op een leuke manier verrast. Het jubileumjaar met als thema Het Kookpunt loopt nog tot en met 10 juli 2004. Peter Nellen heeft na vijftien jaar ervaring in de keukenbranche besloten zelf een keukencentrum te beginnen. De stap naar een eigen zaak blijft altijd spannend "Ik weet nog hoe ik twijfelde of de klanten wel zouden komen. Maar toen ik nog niet open was en bezig was de buitenkant van het pand te schilderen stopte de ene naar de andere voorbijganger of ik al open was. De opening was dan ook druk en het was een geweldig moment", vertelt Peter Nellen trots. In de begintijd was het erg hard werken. De druk werd erg groot en al snel moest er personeel bij komen. Nu bestaat het team uit zeven mensen die perfect op elkaar zijn ingespeeld en hart hebben voor keukens en dat merkt de klant. In het vijfjarig bestaan heeft keukencentrum Peter Nellen zich geprofileerd tot een prettige keu kenzaak met een helder en duide- Héél veel mensen, groot en klein, hebben met smacht uitge keken naar het nieuwe boek van Harry Potter. En daar komt die dan: Harry Potter en de orde van de Feniks. Vrijdagnacht om precies 24.00 uur zal het eerste exemplaar door de heksen uit een eerder boek van Harry Potter worden aange boden aan Venray's wethouder Lei Heidens. Daarvoor is de hal van het oude Raadhuis aan de Grote Markt omgebouwd in een echte Harry Potter sfeer. Daar start dan ook de verkoop van het nieuwe Harry Potter boek., Voor de kopers aldaar is er ook nog een extra Harry Potter presentje. Dit zolang de voorraad strekt. Bovendien is er een extra wedstrijd georganiseerd. De fans die in kledij komen van Harry Potter of één van zijn medespe lers worden met onze heksen op de foto gezet. De beste vertolker ontvangt een mooie prijs van boekhandel Martin Cuypers. Bij boekhandel van den Munckhof kan men zaterdagmor gen vanaf 9.00 uur terecht. Kopers van het nieuwe Potterboek maken automatisch kans op een natchtelijke spook- tocht voor twee personen. Verder zijn er diverse Harry Potter atribu- ten te winnen. De trekking van deze wedstrijd is op 5 december. Mooi de Mooiste Mode St Lambertusplein 12 Horst tel. 077 3986464

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7