Mazen corridors en ommerrijke waranda's VENRODS Kunst Cultuur Lola Lola en Musical Bijzonder jaarboek SHCL Concert Oekraïns Ensemble December- concerten in Mariakapel Onbewaakt ogenblik ang leve Casanova 1 i, Omroep Venray Amsterdamse Avond Slotconcert Going La Paz Speculaas concert Gryphus Raad de naam Koffieconcert Ons Limburg Prijs gin IEN MAAS Donderdag 20 november 2003 - Pagina 11 ilden van Servaas (13) Ien j grondplan van de oude lilting was gebaseerd op het (astermodel. Alle gebouwen ngschikt in een volstrekte netrie. De centrale middenas gevormd door de belangrijk- jebouwen met voorop het belangrijkste gebouw waar bestuur zetelde en daarom fdgebouw' werd genoemd, aoet even naar voren" luidde itie itdrukking als iemand tijdens arol werk voor een of andere tri fcchap naar het hoofdge- •eci r moest. Want het hoofdge- ties v was het voorste gebouw edi de middenas, en lag pal aan ii chique oprijlaan. Links en trai is van de middenas lagen de biji npaviljoenen die middels een fi cl van glazen gangen met waren verbonden. Deze b*n hadden veel weg van een lerskas, welk beeld nog eens rt perkt werd door de vele bloe- i, ai en planten die hier altijd den uitgestald. Vooral azalea's ard craniums waren in trek en plekje bleef ombenut om er neer te zetten. Op sommige UTI |cq tie den welige druiven- en en een wandelingetje door ,glazen corridor was dan ook ijangenaam. Het gangenstel- iad een tweeledig doel. Aller natuurlijk als verbindings- ind jvan het ene paviljoen naar ekc indere. maar gelijktijdig vorm- Tr. de gangen ook een afschei- Ik wand. Duidelijk is dat te zien foto van deze week. De Dc Bngstuin is omgeven door e o glazen gangwand. Zo n gang uit op de waranda die altijd c lefet zuiden lag, de tuinzijde van paviljoen Deze waranda's den - net als de glazen corrid ors - vrolijk opgesierd met gerani ums en azaleas. De balustrade, bestond uit sierlijke kolommetjes met een betonnen bovenrand waarop de houten draagconstruc tie rustte die het glazen dak moest torsen. Het geheel, de waranda, de tuin, de glazen gangen, de bloemen en planten, dit alles teza men maakte een prettige en lom merrijke indruk en deed uiterst vriendelijk aan Tijdens de oor logsdagen van 1944 werden de gangen zwaar beschadigd, het herstel liet lang op zich wachten, want glas was direct na de oorlog een uiterst schaars artikel. In de jaren vijftig werden delen van het gangenstelsel gesloopt en uitein- Waranda met glazen verbindingsgang paviljoen F. (1952) delijk verdwenen alle verbin dingsgangen. Toen een hele ver betering, want het gesloten gesticht werd er een stuk opener door. Helaas, zeggen we nu. want het gangenstelsel was uniek. Ik heb geen andere inrichting gekend waar men ook dit verbin dingssysteem had. Een klein stuk gang resteert nog bij paviljoen I, dus laten we er zuinig op zijn. Gelukkig is dit gebouw tot rijks monument verklaard waardoor het gespaard blijft voor de slo pershamer die in de oude Servaas- inrichting zo driftig is gehan teerd. Van de oorspronkelijke twintig gebouwen uit 1905/1907 zijn er nog maar zes over. Dat zijn de kapel, gebouw A (voormalige keuken c.a.), paviljoen G met de twee torentjes, paviljoen I. pavil joen J. Deze gebouwen hebben de status van rijksmonument gekregen en zijn daarmee beschermd. Dat geldt niet voor gebouw P, de voormalige werk plaatsen die thans als kantoren zijn ingericht. Het is jammer, dat men dit gebouw niet voor de slo pershamer wil vrijwaren. Maar wie weet, misschien bedenkt men zich nog. Twan van Els z p zondag 30 november speelt ekc telvereniging de Vlasbloem uit dl trum een blijspel in drie bedrij- 001 met als titel: Lang leve Casano- hot Het stuk is geschreven door dei git Suez, en vertaald door Hub ie< tr. e o anvang van de avond is 20.00 vo< in D'n Oesterham in Oostrum. nic 'regie is in handen van Harry •rdl liels, in samenwerking met een mregjsseur van het L.F.A.Op uit idag 7 december wordt dit stuk ring pröerd in de Schouwburg van tv. Aanvang van deze avond is 00 uur. ken ien korte beschrijving van de sonages: Edward Weegbree; hij tal anaal werker en woont bij zijn d( tul Frans. Hij is een meester in zich op alle mogelijke manieren moeilijk te maken. Bea Weeg- t; de tante van Edward. Ze heeft zi|al wat allures, en zit er finan- :l warmpjes bij. Iedereen wil Ie.' nan profiteren, zeker ook neef rard. Nou, dan zal tante Bea eerst de vriendin van Edward eten zien, en kijken of zij haar :d genoeg zal bevinden om de luw te worden van Edward. Frans Mutsaars; doordat hij zijn vriend Edward onderdak heeft ver leend heeft hij zich behoorlijk wat ellende op de hals gehaald, maar hij blijft de goedheid zelve. Dorien Zweers; de inwonende vriendin van Frans. Haar incasseringsvermogen ten aan zien van haar medebewoners is lang niet altijd groot genoeg. Toch draagt zij haar hart op de juiste plaats. Ilse Starink; de nieuwe buur vrouw. Ze speelt graag voor engel, de ene keer is zij een engel der wrake en de andere keer behoedt ze eenieder voor alle kwaad. Charl Slakhorst; de verloofde van Ilse. Hij kan behoor lijk irritant zijn en past eigenlijk helemaal niet bij Ilse. Zal de verlo ving stand houden? Peggy; zij is de beschermelinge van Edward. Ze is jong, naïef.eigenzinnig. Ze heeft behoorlijk wat moeite om op eigen benen te staan, en struikelt regelma tig, op haar weg naar volwassen heid. Edward heeft zijn handen vol aan haar. Zoals u ziet zijn alle ingrediënten aanwezig voor een avondje ont spannen toneel kijken. Zondagmiddag 30 november tussen 12.00 en 13.00 uur brengt Sinterklaas weer een bezoek aan Omroep Venray in het program ma Verzoekjes op zondag. Kinde ren die hun verlanglijst(je) of een mooie tekening voor de Sint heb ben zijn van harte welkom in de studio. Kent u iemand die zondag 30 november of maandag 1 decem ber jarig is en in de gemeente Venray woont, dan kunt u hem of haar opgeven voor-de Verjaar dagstaart. Deze zal dan persoon lijk door Sinterklaas zondags rond 13.15 uur overhandigd worden aan de jarige. Elk jaar is het weer een hele belevenis om een perfecte kerst boom uit te zoeken, hoe groot, klein, dik. dun. veel of weinig tak ken, met of zonder kluit, pot, zon der pot en ga zo maar door. Zater dag 13 december komt het programma Wie-kent... Nico niet? live vanaf het terrein van Hay Jeu ken op de Stationsweg 66 in Ven ray. Nico zal je helpen om de per fecte kerstboom uit te zoeken. Sterker nog, als je tussen 10.00 en 12.00 uur komt maak je kans op een kerstboom naar keuze, maar daar moet je natuurlijk wel iets voor doen. Verder is er natuurlijk gezellige kerstmuziek en warme choco mel. d0 IKruus öp 't Bruukske inlangs is ien Venroj enne neeje fi ilm geprissentieërd: "Moj Rooj, angs monumenten van Venray". ik )e film is gemakt dur Frans de ■jjj loos en uutgebrocht dur de Stichting Stadspark. )e film löt aide mónnemente, jebowwe en aparte plekke ien 2 fenroj zién. Ne gaeve hiérbeej 'n gedicht van to rhij Min ower ieën van die karakte- [istieke mönnementjes van Venroj. iit Veldeke-Venroj hoopt van harte, Sat ok dizze film Venroj wer 's tókker makt urn de schitterende jebowwe en töjne van St. Anna en St.-Servaas te behalde vur ös en ia »ur de kömmende generasies! s,1 ami dé Wim Baken llc nt IKruus öp't Bruukske (Thij Min) inii S Gij hangt dor zó schemmel, ht Allieën en verlaote. J# Gen meens stöt nog stil, iel Urn 's efkes te praote. s» r- a» Gen meens vuult mit ów nog to Ge oëralde bande. hlS Gen kiend kumt nog naeve, Urn 'n kerske te brande. Aens zagde veul velde En wej urn ów kruus. Ien 't Rooj van die daag Voonte gij ennen tuus. En móéders, die kwame Van doonbeej en wied. An öw kösse alders, Hun zörge nog kwiet. D'r kwame febrieke En Rooj wiër zó groeët, Vur öw is gen plats mer, Ze zwiêge öw doeëd. Vur öw is gen plats mer, Ze zien öw nie staon, Gij vraogt mit öw oeëge: "Wat heb ik misdaon?" Beton, stieën en asfalt, De meens raost vurbeej. Achter düzende rame Vuult niemes zich vreej. Ze liëte öw staon Öp 't ennegste huukske Dat mij nog duut daenke An 't aid, schonne bruukske. Zaterdag 22 november is de eerste in een rij van twee Amster damse avonden in café 't Podium. De Amsterdamse avond, uitge groeid tot een regionaal feno meen, staat in het teken van de formule en sfeer van enkele cafés in Amsterdam alwaar de kastelein al zingend zijn gasten vermaakt. Aanvang 21.30 uur. Oud-kastelein Geert Pelzer zingt in 't Podium de Amsterdam se avonden aan elkaar. Dit staat op zich al garant voor een goede sfeer en een muzikaal hoog niveau. Als onderstéuning en afwisseling ontvangt hij enkele muzikale gasten. De muziek die gebracht wordt is niet alleen Nederlandstalig. Het zijn allemaal bekende nummers die uitnodigen tot meezingen, swingen, een polonaise of om gewoon van te genieten. Van André Hazes tot Joe Cocker een Amsterdamse avond is altijd gegarandeerd feest! Er zijn nog kaarten te verkrij gen voor de Amsterdamse avon den van 22 en 29 november maar de kaartverkoop is in volle gang. Kaarten zijn te verkrijgen bij Café 't Podium, Kruisstraat 2b of Frie- ties. Grotestraat in Venray. Wees er snel bij want op is op. Telefo nisch reserveren is alleen moge lijk bij café 't Podium (0478- 581143). Gemeenschapshuis de Sme- lehof is zaterdag 22 november het decor voor de spetterende afsluiting van het muzikale jaar van Going La Paz. De bandleden reisden afgelopen jaar door heel Noord Limburg en een groot deel van Brabant. En er werd zelfs een optreden verzorgd in het bekende Vrienden van Amstel-café in Wageningen. En dan nu einde lijk terug in de thuishaven Ysselsteyn. Going La Paz staat synoniem voor een avond swingen op muziek uit de jaren 60, 70 en 80. En dat zal zaterdagavond zeker niet anders zijn. Bandleider Big Horny Hank zweept zijn publiek op, ondersteund door een groep swingende blazers, een tweetal fantastische zangeressen, een strakke ritme-sectie van drums en bas, een first class keyboard en een vingervlugge solo-gitarist. Iedereen die weer eens een avond wil genieten van de swin gende soul, disco, blues en rock roll van weleer is zaterdag avond vanaf 21.00 uur van harte welkom in Ysselsteyn. En wat Going La Paz betreft is hiermee een jaarlijkse traditie geboren. Programma Schouwburg Venray Schouwburg Venray presen teert komende week twee voor stellingen: Het Vervolg met Lola Lola en Musical, de cursus. Lola Lola is een broeierig melo drama over liefde en leugens in een kleine stad. Het speelt zich af in een milieu van projectontwik kelaars, ambtenaren, hoeren en corrupte politici. Regisseur Léon van der Sanden maakte een theaterbewerking van de beroem de film 'Lola' van Rainer Werner Fassbinder. Lola Lola ging in janu ari 2003 in première in het Derion Theater in Maastricht en trok wekenlang volle zalen. Het is de best bezochte voorstelling sinds Het Vervolg in 1999 het Derion Theater betrok. Indrukwekkend zijn het vakkundige ensemblespel en het spectaculaire decor, met torenhoge neonletters en een ingenieuze carrousel. Een prach tig toneelbeeld waarin bordeel en buitenwereld samenvloeien en Lola de stad in haar greep houdt. De voorstelling op dinsdag 25 november begint om 20.00 uur. Grootse humor en musical. De afgelopen tien jaar heeft Neder land zich massaal bekeerd tot de musical. Opgezette spektakel shows zijn ongekende hits. De show Everything you always wan ted to know about musical but were afraid to ask is vooral een programma over musicals en de achtergronden. Aan de hand van wereldberoemde fragmenten uit producties als The Sound of Music, 'West Side Story of My Fair Lady maken ze een humoristische en muzikale reis door de musical geschiedenis. Musical, de cursus met onder anderen Erik Brey, Ger- rie van der Klei en Fredérique Sluyterman van Loo is op donder dag 27 november in de schouw burg, eveneens om 20.00 uur. De kassa van de Schouwburg Venray is geopend op maandag t/m vrijdag van 10.00-15.00 uur. telefoon 0478 530999. U kunt ook via e-mail kaartjes reserveren kassa@schouwburgvenray.nl, voor informatie ook voor andere theatervoorstellingen www.schouwburgvenray.nl via de intersite kunt u ook kaartjes reserveren. Op zoek naar de kloof tussen justitie en volk in Nederland omst reeks 1900. Dat is de titel van het openingsartikel van de Studies voer de sociaal-economische geschiedenis van Limburg, het Jaarboek van het Sociaal Histo risch Centrum voor Limburg. De auteur van dit rechtshistorisch artikel is dr. Wim Mellaerts, docent aan het University College London, vakgroep Dutch Studies. Hij beschrijft hoe gewone Maast richtenaren hun recht haalden en welke zaken zij voor het gerecht brachten. De auteur zal de inhoud van zijn studie nader toelichten tij dens de presentatie van de 'Stu dies' op 27 november in de Arron dissementsrechtbank in Maastricht. Het is niet het enige artikel dat het nieuwe Jaarboek SHCL bijzon der lezenswaard maakt. Zo schreef Hugo Jacobs over de geschiedenis van het agrarisch krediet in Sevenum tussen 1890 en 1920 onder de prikkelende titel: Jong zonder schuld, oud zon der goed. Over de nationaal-socia- listische voorlopers van de Eure- gionale identiteitspolitiek (1933-1945) in het zogenaamde 'Frankenland' handelt de bijdrage van Thomas Müller. Een nog maar weinig belicht thema is de plaats van het kunst ambacht in het rijke roomse leven in Limburg. Emmy Jacobs-Arts publiceerde in het nieuwe Jaar boek haar studie over het Schep pend Ambacht Limburg 194901978 met de veelzeggende titel: Schepper naast Goed. Histo rica Tanja Cranssen nam een actu eel thema onder de loep in haar bijdrage: Marokkaanse mijnwer kers in Limburg, 1963-1975. Zondag 23 november verzorgt fanfare Dorpsklank Castenray een Speculaasconcert voor kinderen, ouders en alle Castenrayse men sen. Tijdens dit concert zullen een aantal bekende Speculaasfigu ren een bezoek brengen. Ook zal tijdens dit concert de huldiging plaatsvinden van twee jubilarissen van de fanfare: Wiel Dinghs 25 jaar (zilver) en Louis Vroemen 40 jaar (goud). De fanfare o.l.v. Ron van den Beuken speelt voor deze gelegenheden lichte aangename popmuziek en natuurlijk de bekende Speculaaskrakers. Het concert in gemeenschapshuis De Wis begint om 11.00 uur. De bijdrage van Erwin H. Karei is helemaal gewijd aan de geschie denis van misschien wel de meest curieuze grensstraat in Europa, de Nieuwstraat in Kerkrade. Het Vincent van Gogh Instituut, psychiatrische ziekenhuis in Ven ray, droeg in het voorjaar van 2003 zijn archieven over aan het SHCL, archieven die van groot belang zijn voor de geschiedenis van de psychiatrie. Bij die gele genheid hield dr. Annemieke Klein een referaat over het belang van historisch onderzoek naar de psychiatrie in Limburg. Dat is haar bijdrage aan het Jaarboek met de symbolische titel: Een retourtje Venray. Het fotokatern, mede samengesteld door Jessica Slijk huis, is gewijd aan de psychiatri sche inrichtingen 'Sint-Servatius' en 'Sint-Anna' te Venray. Dat is de gevarieerde en bijzon dere inhoud van de Studies over de sociaal-economische geschie denis van Limburg, Jaarboek van het Sociaal Historisch Centrum voor Limburg, deel XLVIII 2003 dat vanaf 28 november te koop is bij het SHCL, Boschstraat 73, 6211 AV Maastricht, Zaterdag vindt in Gryphus te Vierlingsbeek de vierde voorron de plaats van Regionaal Kabaal. In het jongerencentrum zijn de bands Cellar Dwellers, Freak A Delia, Wirreldvolk en Zerrotonine de deelnemers aan het regionale popconcours. Gryphus is geo pend vanaf 20.30 uur. Het pro gramma begint om 21.00 uur. De entree bedraagt 3,00 euro. Meer informatie is te vinden op internet www.regionaal-kabaal.nl of www.gryphus.nl. Er zijn een groot aantal reacties binnengekomen over de te raden nieuwe naam van het café aan de Hoenderstraat 4 (De Bonte Koe) in Venray. De opdracht is name lijk raad de naam en niet bedenk de naam zoals vorige week abusie velijk in Peel en Maas vermeld werd. Iedereen heeft nu nog een week de kans om mee te dingen naar die fantastische hoofdprijs: een feestje vieren in het nieuwe café. Raad dus de naam die zij inmiddels verzonnen hebben. Om het nog iets gemakkelijker te maken nog een paar hints. Op de huis-aan-huis-flyer staat geen rebus. De nieuwe naam heeft dus niets meer met een Koe of met vuur te maken, Namen als Bullfi- re. Burgers of café Sparerib zijn leuk bedacht maar de naam Bonte Koe komt helemaal niet meer terug, ook niet in een andere vorm. Ook De Ontmoeting kunnen we inmiddels naar de prullenbak verwijzen, deze naam circuleert al enkele weken in bepaalde krin gen maar is niet de nieuwe naam van het café. De verbouwing ligt op het moment prima op schema, en met gepaste trots kunnen ze melden dat de opening van het nieuwe café zal zijn op vrijdag 12 december. Op zondag 23 november is er in het Raayland College, Leunseweg 6 in Venray een Koffieconcert. Aanvang 10.30 uur. Medewerking wordt verleend door Koninklijke Harmonie van Arcen o.l.v. Roel Verheggen en Harmonie St. Joseph Grubben- vorst o.l.v;Teo Beckers. De entree is gratis. Op dinsdag 16 december is het fameus Oekrains Ensemble Ozor- niye Naigrishi te gast bij Opanka. Het Ensemble bestaat uit docen ten en studenten van het conser vatorium in Donjetsk en voert u zingend, musicerend en dansend door de vier seizoenen. Zij zijn op tournee in Nederland en doen ook deze regio aan. Zij verzorgen een avondvullend optreden in zaal Concordia, Vrijthof 1 in Vier lingsbeek. Aanvang 20.00 uur. Kaartjes a 11,— zijn te koop bij Internationale dansvereniging Opanka, Jolanda Jaspers, Walstro 21 in Venray. Telefonisch te berei ken dagelijks tussen 17.00 en 18.00 uur op tel.nr. 0478-510995. U kunt haar ook e-mailen: info@opanka.nl. De groep heeft zelf ook een website: http://www.ozomiyenaigrishi .s kif.net/main.htm. Het is wel in het Oekraïns, maar u kunt hier foto's bekijken en stukjes prachti ge muziek van hun cd's beluiste ren. Dit jaar voor de vierde keer op rij organiseert de werkgroep acti viteiten van de Mariakapel haar serie decemberconcerten, die allen in het teken staan van de Advent en de Kerst. De concerten vinden steeds plaats op de zon dagmiddag, de aanvangstijd van de concerten is 15.30 uur. De serie wordt op 30 november geopend door het Duo Giuliani, een duo van klassieke gitaar en dwarsfluit, een concert met een intiem karakter vanwege de fijn zinnige combinatie van deze ins trumenten. Op 7 december komt dan de Schola Cantorum uit Nij megen naar Holthees. Zij zingen a capella, zoals dat hoort, de Grego riaanse Gezangen, die behoren tot de adventstijd en Kerstmis. Voor kenners en liefhebbers van de Gregoriaanse muziek is dit con cert een abolute aanrader. De week daarna, op zondag 14 december, ontvangt de Mariaka pel een uitzonderlijk goed vocaal ensemble uit Rusland, het ensem ble LADO, ontstaan uit het Königsberger Domchor. Dit professionele koor is op tournee door Nederland, en bij toeval is de Mariakapel er in geslaagd dit koor te strikken voor een kerstconcert in de kapel. Voor dit koor zal landelijk ook publiciteit worden gemaakt rond om de tournee, die hen langs 8 steden door Nederland voert. Bij grote belangstelling bestaat de kans dat het koor op diezelfde dag nog een extra concert in de Maria kapel verzorgt. Tot slot, maar zeker ook zeer de moeite waard, brengt op 21 december de sopraan Lienke Hoebens uit Venlo een aantal kerstliederen met kamermuziek. Lienke Hoebens was eerder in de kapel als soliste te beluisteren tijdens de concer ten van het Stemmenorkest uit Well. Al met al belooft het weer een prachtige serie concerten te wor den. Belangstellenden kunnen voor de gehele serie van concer ten een passepartout kopen voor het bedrag van 28,00. De kaar ten in losse verkoop kosten 8,00 per persoon, ook voor kinde ren, met uitzondering van het concert op 14 december door het Russisch Vocaal Ensemble LADO. Voor dat concert bedraagt de entreeprijs 10,00 per persoon. Een passepartout voor de hele serie levert dus een voordeel op van 6,00. Kaarten en passepar tout zijn te bestellen en te reser veren via de bekende voorver koopadressen in Holthees: de fam. Ermers, Kapelstraat 3, tel. 0478-636480, en bij de fa. Wijen- berg, Gildestraat 6, tel. 0478- 636390. Kaarten en passepartout zijn ok te bestellen via de website van de Mariakapel: www.mariaka- pel.nl. Tenslotte zijn alleen losse kaarten bij ieder concert vanaf een half uur voor aanvang van het concert nog te verkrijgen aan de ingang van de kapel, voor zover er dan nog kaarten beschikbaar zijn. Het bestuur van de Vereniging Ons Limburg heeft besloten om voor 2003 opnjeuw de 'Ons Lim burg' prijs beschikbaar te stellen. Deze prijs is bedoeld voor activi teiten die gedurende een aantal jaren door een persoon, een groep van personen of een organi satie zijn verricht op sociaal, maat schappelijk of cultureel gebied en die van meer dan gemiddelde betekenis kunnen worden gere kend voor onze provincie en haar inwoners. Zo werd in voorgaande jaren de prijs toegekend aan de Stichting Limburgs Landschap, de Pepijnklinieken in Echt, de Ilse Franken Thai Stichting, het Maast richts comité Heiligdomsvaart, het Koninklijk Nederlands Zan gersverbond Limburg, de Zuid- Limburgse Stoomvaartmaatschap pij (Miljoenenlijntje) en de Zonne bloem district Limburg. Aan de prijs is een geldbedrag verbonden van 7.500,- euro. Daar naast worden in beginsel nog twee andere kandidaten genomi neerd. Aan nominatie is een bedrag van maximaal 2.00.- euro verbonden. Voordrachten worden beoor deeld door een onafhankelijke jury die een voorstel doet aan het bestuur van de Vereniging Ons Limburg. Voordrachten kunnen (in 4-voud) worden ingezonden tot uiterlijk 20 december 2003 t.a.v. de secretaris van de jury. mr. J. Hahn. Postbus 14500, 5864 ZG Meerlo, alwaar ook desgewenst aanvullende informatie kan wor den ingewonnen. Boekrecensie in Peel en Maas Michelle Maxwell kan haar veelbelovende carrièrre bij de Secret Service wel vergeten. Ze beging de blunder van haar leven toen ze een president skandidaat onbewaakt in een afgesloten kamer achterliet om de weduwe van zijn over leden mentor te troosten. Tien minuten later blijkt hij spoor loos te zijn verdwenen. Voormalig geheim agent Sean King weet wat het is om door de Secret Service te worden uitge spuugd. Hij werd acht jaar eerder ontslagen toen de presidentskan didaat die hij moest bewaken voor zijn ogen werd doodgescho ten Het gebeurde toen hij een fractie van een seconde werd afgeleid... Michelle Maxwell heeft rede nen om te vermoeden dat er ver band is tussen deze twee zaken. Wanneer zij en King de handen ineenslaan om de gebeurtenissen te onderzoeken, raken ze verstrikt in een web van geheimen en geweld. Ze beseffen dat ze pion nen zijn in een complot dat al jaren tevoren is gesmeed. Maar dan is het al te laat.... Van David Baldacci verschijnen regelmatig nieuwe thrillers. Hij is de schrijver van o.a. Het recht van de macht (Absolute Power), Op eigen gezag (Total Control) en De laatste man (Last Man Standing). Onbewaakt ogenblik is nu te koop in boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19 95 euro.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11