umanitas Venray eeft een bestuur edenk een nieuwe aam voor De Bonte Koe wee tuinmannen voor e prijs van één Kijk eens wat ik durf Winnaars Chipknipactie Rabobank Schizofrenie, minder gek dan je denkt Bloemenhuis Angèle sluit zijn deuren Rabobank beloont winnaar van schade-raden Ingezonden Fietser gewond Niets! PEEL EN MAAS EXPOSITIE KUNST WERK PLAATS VENRAY Zwerfvuil Hennepkwekerij ontmanteld Henry Moore in perspectief Pagi EN MAAS Donderdag 13 november 2003 - Pagina 9 Let districtskantoor in [ven is woensdagavond lieuwe bestuur van afdeling Venray jd geinstalleerd. Het uit [personen bestaande V gaat de kar trekken in om zo Humanitas op ft te zetten. jinitas staat voor een ing waarin plaats is voor n en waarin mensen ver- irdelijkheid willen nemen [zichzelf en anderen. s verleent diensten op lied van zorg, welzijn en laan met name diegenen Hijk ondersteuning nodig hebben om hun eigen leven op eigen wijze vorm te geven. De dienstverlening kenmerkt zich door wederzijds respect, gelijk waardigheid en wederkerigheid. De ander aanspreken op eigen krachten. Dat betekent eerder op je handen zitten en de ander vol gen in plaats van vertellen hoe het moet of hoort. Dit alles gebeurt door vrijwilligers. Zij worden ondersteund door beroepskrach ten. Samen zijn zij actief binnen projecten als Gesprekken van Mens tot Mens, waarin vrijwilli gers met name een luisterend oor willen bieden en tijd en aandacht hebben voor de ander, multicultu rele activiteiten, kindervakantie weken, brede maatjesprojecten, bezoekgroepen aan gedetineer den en ook activiteiten voor dak en thuislozen, lotgenotencontact- groepen rouw en verlies en spe ciale lezingen rondom normen en waarden of andere maatschappe lijke thema's. Kortom bij Humanitas is veel te doen. Inzetten en delen van je eigen levenservaringen, vrijwilligers werk als opstapje naar een nieu we baan, je deskundigheid kun nen inzetten voor anderen, de extra vrijgekomen tijd zinvol wil len besteden. Allemaal motivaties van vrijwilligers om dit werk te doen. Aandacht voor de ander is ook groei voor jezelf. Het bestuur van Humanitas afdeling Venray i.o. kan wat versterking gebrui ken. Heb je een tot twee dagdelen per week tijd en ruimte, lijkt het je leuk je in te spannen als kar- trekker en supervisor van een of meerdere projecten of wil je gewoon eens kijken of jij je eigen ideeën binnen Humanitas vorm en uitvoering kunt geven, neem dan contact op met de consulent, Carien van Eijden, 06-20540412. Voor informatie: kijk op www.humanitas.nl of vraag een informatiepakket aan bij Hu manitas telefoon 040-2130711. leen feestje voor twintig personen iril van dit jaar staat •ren nog als de dag teren in het geheugen Na een brand op de lieping loopt zijn Bonte Koe zoveel le op dat hij de deu- loet sluiten. Maar er is licht in de duisternis, als alles meezit opent hij vrijdag 12 december w de deuren. De Bonte a een nieuw jasje, een nieuwe naam. Mooren had nooit ver dat de brand zoveel impact lebben. In eerste instantie L hij dat de schade wel mee- oen echter de ernst van de tot hem doordrong maak- gevoel van machteloosheid ran hem meester. Zeker de plannen om opnieuw te tien, minder vlot verliepen „trwacht. De regelgeving c ghem om minder hard van te lopen. Maar het wachten beloond. Precies twee geleden is een start ikt met de rigoreuze labeurt van het café. En wat jüieuw kan, wordt pok ,De bar, het meubilair, een loer, frisse tijdloze kleuren. 'beroemde pilaar', die cn in het café een centrale innam, is niet meer. "Maar «en nog niet teveel los. Op dit moment wordt er keihard gewerkt om op vrijdag 12 december officieel open te gaan Medio december willen we ieder een verrassen met een café dat in een compleet nieuw jasje is gesto ken. Tot die tijd moeten de men sen nog even geduld hebben." Om de nieuwe start ook echt te benadrukken, krijgt De Bonte Koe ook een andere naam. "We willen onze doelgroep naar beneden bij stellen. Ook de twintig-plussers moeten zich in het nieuwe café thuisvoelen. Vandaar ook een nieuwe naam." Om de nieuwe naam te bedenken, schakelt Leon Mooren alle Venraynaren in. Afgelopen woensdag (gisteren) is huis-aan-huis een flyer verspreid, waarin de Venraynaar wordt opgeroepen een nieuwe naam te bedenken voor het café. De inzen der van de beste, leukste, origi neelste naam die uiteindelijk wordt gekozen, krijgt een leuk cadeau. Mooren: "Hij mag in het nieuwe café een feestje bouwen voor twintig personen. Dat is toch de moeite waard. Of niet?" ihoek De Hoveniers presenteert plantenassortimentstuin inboek De Hoveniers bij haar bedrijfsgebou- aan de Oirloseweg 12 in sinds enige tijd een tuin richt waar een groot rtiment planten te bekij- is. De plantenassorti- stuin is een stukje service iet de klanten nog makke en meer naar de zin te eigenlijke doel is om de lezitter te laten zien hoe de en zich ontwikkelen, naast kunnen mensen, als ze [planting in hun tuin willen •ssen of vervangen, hier ont- cn welke planten ze mooi Ze zien hier alle planten en natuurlijke omgeving", Theo Zegers van Gunhoek hveniers. "Iedereen kan de uiteraard vrijblijvend bezich- en meteen ook onze Toom met tuinmaterialen fken. Willen mensen hun tn met een van de hoveniers reken dan verzoeken we ze ffl vooraf even te bellen." een afspraak neemt de klant situatieschets mee waar de ■ingen en de vorm van het in toen tuingedeelte zijn aange- 0p basis van de schets er door De Hoveniers een toingsvoorstel gemaakt, reke- Itoudend met de wensen van tnten en de vakkennis van de tssionele hoveniers. Zegers: "ff krijgt de klant daarna een ye van de kosten voor leve- yan de planten aan huis. Op Sinterklaasvoorstelling in Theehuis De plantenassortimentstuin presenteert planten in hun natuurlijke omgeving verzoek van de klant kunnen wij de planten op de plantplek uitzet ten of aanplanten. De kosten wor den op basis van de gewerkte uren verrekend. Bij de aanplant wordt hergroei gegarandeerd, mits de tuinbezitter voor goed onderhoud zorg draagt." SENIORENTUINMAN Een tweede nieuwtje bij De Hoveniers is de seniorentuinman. Voor 55-plussers voor wie het zelf tuinieren te zwaar wordt een betaalbare oplossing om toch te kunnen blijven genieten van een mooie tuin. De werkzaamheden in de tuin worden verricht door een ploeg van twee personen; een hovenier van het Oirlose bedrijf en een leerling-hovenier. De Hoveniers brengt daarbij alleen de uren van de hovenier in rekening. In feite krijgt de klant dus twee tuinmannen voor de prijs van één. De seniorentuin man werkt op aanwijzing van de opdrachtgever, maar geeft ook deskundige adviezen voor een goed onderhoud van de tuin. Theo Zegers: "Het mes snijdt niet aan twee. maar drie kanten. Voor de klant wordt tegen een betaal baar tarief de tuin onderhouden, leerlingen van de AOC-opleiding hovenier kunnen in de praktijk aan het werk en uiteraard zijn ook onze hoveniers aan het werk." Wilt u meer weten over de plantenassortimentstuin of de seniorentuinman, bel dan met Gunhoek De Hoveniers, Oirloseweg 12 in Oirlo, telefoon (0478)571800. Bij een botsing tussen een fietser en een bedrijfsauto op de kruising Plataanstraat - Zuidsingel in Venray is woensdagmorgen de 62-jarige fietser uit Venray gewond geraakt. De aanrijding ontstond toen een 21-jarige automobilist uit Meerlo op het kruispunt geen voorrang ver leende aan de fietser die over het fietspad reed. Het slachtoffer werd met diverse verwondingen per ambulance naar het ziekenhuis gebracht en daar opgenomen. Het is alweer bijna zover. Sinterklaas en zijn Pieten zitten al op de boot en zijn onderweg naar Nederland waar zij op zaterdag 15 november aankomen. Op zondag 16 november brengen ze dan meteen een bezoek aan Venray. Je kunt je voorstellen dat het op de boot van Sinterklaas al een drukte van jewelste is. Alle Pieten zijn in de weer om de verrassingen voor de kinderen op tijd klaar te heb ben. Het Sinterklaasfeest moet op rolletjes lopen. Sinterklaas weet natuurlijk ook wel dat alle Zwarte Pieten heel hard hun best doen en wil hen daarom wel eens verras sen. De Zwarte Piet uit Kijk eens wat ik durf krijgt van Sinterklaas een snipperdag in zijn schoen. Een vrije dag waarop er geen cadeautjes hoeven te worden ingepakt en het paard door een andere Piet verzorgd wordt. Het is een dag om ergens zin in te hebben. En dat komt goed uit want Zwarte Piet heeft ook ergens zin in. De voorstelling Kijk eens wat ik durf op woensdag 19 november in het Theehuis in Venray is voor kinderen vanaf drie jaar en duurt circa 50 minu ten, zonder pauze. De voorstel ling begint om 1-4.Ö0 uur. Kaartjes kunnen gereserveerd worden bij het Theehuis/Odapark, telefoon (0478)513690 of gekocht worden bij het WV kantoor Venray. Als je het leuk vindt kun je je eigen kus sen meenemen om op te zitten. En nu maar hopen dat de reis van Sint en de Pieten goed verloopt zodat ze op tijd hier kunnen zijn. In de periode van 3 november tot en met 29 november wordt er een chipknipactie gehouden. Deze actie is een initiatief van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum in samenwerking met OOZO, VZO Ysselsteyn e.o., Samenwerkende Ondernemers Meerlo. Gezamenlijke Ondernemers Wanssum en Venray Centraal. Wie in de periode 3 november tot en met 29 november met de chipknip betaalt bij de deelne mende winkeliers (te herkennen aan de actieposter), maakt kans op diverse geldprijzen in de vorm van een chipcard (prepaid chip knip). De 'chipper' vult de deelna- mekaart in en geeft deze aan de winkelier. Elke week wordt er 120 per gebied" in de vorm van chipcards verdeeld, le prijs chip card t.w.v. 60, 2e prijs chipcard t.w.v. 40 en 3e prijs chipcard t.w.v. 20. Daarnaast maken alle deelnemers aan het einde van de actiepcriode nog eens kans op een hoofdprijs in de vorm van een DVD-speler! De wiinnaars in week 1 zijn: 60 B.J. van Bodegom, Venray 40 A. Lianes, Venray 20 T. van Mierlo, Venray 60 T. Rongen, Ysselsteyn 40 A. van Meijel, Ysselsteyn 20 H. Roos, Ysselsteyn 60 J. Kunnen, Rosmalen 40 M P. de Koster, Geijsteren 20 G. Bruijsten, Meerlo Winnaars worden schriftelijk van hun prijs op de hoogte gesteld. Daarnaast wordt de uit slag via de Peel Maas, Kabelkrant en dorpskrantjes gecommuniceerd Vraag bij de deelnemende ondernemers naar de deelname- kaart. RIAGG Noord-Limburg houdt in samenwerking met het informa tiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg en familiever eniging Ypsilon op maandag 15 december een informatieavond met het thema schizofrenie. Bijna iedereen heeft wel eens gehoord van schizofrenie. Toch weet niet iedereen wat deze ziek te inhoudt en bestaan er veel vooroordelen en misverstanden over. Kenmerkend voor een schi zofrenie stoornis is het optreden van één of meerdere psychoses. Dit zijn perioden waarin iemands contact met de werkelijkheid ern stig verstoord is. Tijdens enen psychose kan iemand in de war en angstig zijn, last hebben van hallucinaties (bijvoorbeeld stem men) en/of waandenkbeelden hebben. Mensen met een schizof renie stoornis houden na hun psy chose^) problemen met hun con centratie en geheugen en (hun tekort aan) energie. Ze ervaren allerlei beperkingen in hun con tacten en in studie- en werkmoge- lijkheden. De omgeving herkent deze beperkingen vaak niet als onderdeel van de ziekte en ver wijt de persoon 'luiheid' of 'vreemd gedrag'. Door dit onbe grip verliezen veel mensen hun vrienden, collega's en studiegeno ten. Dit levert 'stil leed' en isole ment op. Ook het negatieve imago van schizofrenie is hiervan natuurlijk een belangrijke oor zaak. Kortom schizofrenie heeft ingrijpende gevolgen zowel voor de patiënt/cliënt als voor diens omgeving. Tijdens de informatie avond wordt onder andere uitge legd wat schizofrenie is en hoe je ermee om kunt gaan. Ook is er ruimte voor het stellen van vra gen. De avond vindt plaats van 19 30 tot 21.30 uur in het audito rium van VieCuri in Venlo. Gastsprekers zijn Piërre Pasmans, psychiater Vincent van Gogh Instituut en een ervaringsdeskun dige. De toegang is gratis, reserve ren is noodzakelijk. U bent van harte welkom. Voor meer informatie en reser vering kunt u contact opnemen met Bianca Smets van de afdeling Preventie en Dienstverlening van de RIAGG Noord-Limburg, tel. 077-3550222. Bloemenhuis Angèle zal vanaf 1 januari 2004 na bijna twintig jaar zijn deuren sluiten. Eigenaresse Angèle v.d. Velden-Poels zal haar creatieve kwaliteiten op een ande re wijze gaan combinerèn met het moederschap. Angèle en haar team zullen u de komende (feest)weken nog graag creatief verdienstelijk zijn met 'altijd iets aparts'. Uiteraard kunnen de cadeaubonnen van Bloemenhuis Angèle nog tot en met 31 decem ber 2003 ingeleverd worden. In 2004 kunnen cadeaubonnen van Bloemenhuis Angèle tot een jaar na uitgifte verzilverd worden bij Intratuin Venray. Woensdag 31 december, de laatste dag van het jaar, zullen Angèle en haar mede werksters alle aanwezige klan ten/relaties bedanken met een kleine attentie. Voor al uw bloemen, planten, bloemenservice. bloemwerk op maat, relatiegeschenken, bedrijfs- aankledingen/interieurbeplanting kunt u terecht bij Intratuin Venray. Het is ook mogelijk om een afspraak te maken via de klan tenservice om uw persoonlijke wensen te bespreken. In het Venrayse centrum (in de weeken den) kunt u terecht bij Toon's bloemenshop. Wat gebeurt er als U niet adverteert DE KUNSTENAARS VAN DE KUNST WERK PLAATS EXPOSEREN HUN EIGEN WERK OP: ZONDAG 16 NOVEMBER 2003 VAN 12.00 TOT 16.00 UUR DE KUNST WERK PLAATS IS EEN GEZAMENLIJK ATELIER VOOR KUNSTENAARS MET EEN PSYCHIATRISCHE ACHTERGROND. DE KUNST WERK PLAATS IS GEVESTIGD OP HET ST. ANNATERREIN WARANDA 4, NOORDSINGEL 39, VENRAY Tijdens de algemene ledenver gadering van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum in de Schouwburg in Venray kregen de leden de gelegenheid om de scha de van een auto te raden. De auto stond in de foyer van de Schouwburg en werd met mede werking van autoschadebedrijf Hulsterdreef geplaatst. Tijdens de pauze en na afloop van de verga dering konden mensen om de auto heen lopen en via een 'raad- de-schade-formulier' hun schat ting van de schade opgeven. Vele leden deden een gok, maar dat bleek nog niet zo gemakkelijk. Menigeen zat honderden euro's naast de werkelijke schade van Adrie van de Kreeke, teamlei der Verzekeringenreikt de prijs uit aan mevrouw Loonen. 1.692,67 (opgesteld door een schade-expert van Interpolis). Vorige week werd de winnares van het schade-raden uitgenodigd bij Rabobank Venray Meerlo- Wanssum. Mevrouw M. Loonen uit Oirlo zat met haar 1.687 het dichtste bij het werkelijke schade bedrag. Adrie van de Kreeke, teamleider Verzekeringen, over handigde de winnares twee cadeaubonnen voor het volgen van een anti-slip-cursus van een hele dag voor twee personen bij het Verkeerscentrum Zuid Nederland. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Help! Venray verzuipt in de hondendrollen, verdwaalde vuil niszakken, stuurloze autobanden, blikjes en aanverwante artikelen. De politiek is het zat en vraagt ons mee te denken en mee te hel pen de troep op te ruimen. Zij stelt hiervoor 30.000 euro beschikbaar. Een prima initiatief! Samen met de buurman heb ik dan ook meteen de aangrenzende buurt (bij ons is het netjes!) uitge kamd. Het resultaat: vier volle vuilniszakken in een mum van tijd. Plankgas naar het milieusta tion. Vol trots melden we ons bij de hoogste ambtenaar. Mooi werk jongens, dat is dan 20 euro. Is dit inclusief reiskostenvergoeding, vragen we. Vergoeding? Nee jon gensbetalen! Het zal duidelijk zijn dat we vanaf die tijd geen poot meer naar andermans viezig heid uitsteken. Sterker nog, uit wraak staan we nu met ons tweeën regelmatig in het duister wild om ons heen te plassen. Want wild word je ervan. In tien jaar tijd is de afvalstofheffing met 165% gestegen en ligt er meer troep op straat dan ooit. Een mogelijke oplossing? Diftar ver vangen door een heffing per per soon. Om de twee weken de grij ze bak met eventuele vuilniszakken ophalen, de groen bak weg en in de wijken korven, voor bladeren en tuinafval plaat sen, een keer per maand grotere spullen ophalen, het milieustation uitsluitend op vrijdag en zaterdag openstellen en ter voorkoming van zwerfaval om de 500 meter een fel groene afvalbak plaatsen. Want het huidige diftarsysteem bestraft de brave burger, beloont de overtreder, maakt van menski met een tuin milieuvervuilers, laat mensen onnodig naar het mileu- station karren, is te duur en ver ziekt onze gemeenschappelijke ruimte. De verpakkingsindustrie is nu aan zet. Weg met het failliete diftar, weg met die troep. Leo Reintjes, Leunen In een schuur aan de Monseigneur Aertsstraat in Swolgen heeft de politie woens dagochtend een hennepkwekerij ontmanteld. Er werd niemand gearresteerd. Een globale inventa risatie wees uit dat het om circa 2500 hennepplanten gaat en bij behorende apparatuur. Alle plan ten en apparaten worden in beslag genomen en de politie stelt een-nader onderzoek in. De beeldhouwkunst van de twintigste eeuw en in het bij zonder het werk van Henry Moore is onderwerp van een korte cursus bij de Volksuniversiteit In deze cursus wordt aan de hand van dia's een overzicht gege ven van de beeldhouwkunst van de twintigste eeuw. Materiaal gebruik, technieken, stijlen, onderwerpen en ontwikkelingen komen aan de orde. Veel nadruk komt daarbij op de kunst van Henry Moore (1898-1986). Deze cursus van drie lessen start op donderdagavond 27 november. Voor informatie bel met 0478- S80185

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9