VD: onderhoud scholen verhevelen naar bestuur iwanisveiling evert mooi bedrag VVD: dure externen te lang bij Stedelijk Beheer e Opening winkelproject Unicef vraagt aandacht voor oorlogskinderen Eendagslenzen! Einde aan sterke stijging grondprijzen Gemeente heeft nog geen nieuwe directeur 500 Euro voor oorlogsmonument KASTSYSTEMEN Niets! Programma Omroep Venray NTACTLENZEM Grootscheepse alcoholcontrole Buurtbus tussen Boxmeer en Venray en maas Donderdag 13 november 2003 - Pagina 7 WD vindt dat er een eind I komen aan de omslach- ier waarop met het iud van de basisscho- irdt omgegaan. "Zeg het schoolbestuur 'hier met geld en regel het zei Ad Steverink in de isie Maatschappelijke meente heeft een jaarbud- i 360.000 euro voor het rhoud van alle basischolen. Om hiervoor in aanmerking te komen moeten de scholen aanvra gen indienen die de gemeente beoordeelt. Veel onderhoudsaan- vragen worden toegekend maar ook ieder jaar worden er aanvra gen afgewezen. "Kijk eens hoe veel uren de scholen wel niet bezig zijn om de plannen in te die nen. Plus de ambtenaren die het moeten beoordelen. Dit kan veel efficiënter", vond Steverink. Wethouder Heidens (CDA) zei dat de gemeente momenteel over leg voert met het schoolbestuur SPOV om de onderwijshuivesting te 'doordecentraliseren'. Heidens wees erop dat indien dit gebeurt de gemeente eindverantwoorde lijk blijft. "We zullen dit blijven begeleiden en dat zal ook uren kosten." Scholen kunnen ook geld vra gen voor een onderwijsleerpakket en meubilair indien het aantal groepen wordt uitgebreid. In 2004 wordt hiervoor 97.273 euro uitgetrokken. De Keg (15e groep), De Kruudwis (13e), De Landweert (17e) en St. Petrus Banden (12e) krijgen er één groep bij. De H. Mariaschool in Oirlo wordt uitgebreid met een zesde en zevende groep terwijl De Hommel met drie groepen (14e, 15e en 16e) groeit. In de commissie klonk kritiek op de leerlingenprognoses die vaak niet blijken te kloppen. Martin Wijnhoven (Samenwerking) vroeg zich af waarom de gemeen te de prognoses - die lopen tot 2017 - niet zelf opstelt in plaats van het te laten uitvoeren door een extern bureau. Frits Vossen, hoofd Welzijn, verklaarde dat het om een ingewikkelde systematiek gaat waarbij uitbesteding goedko per is dan het werk zelf te doen. Ton Ederveen (CDA) sprak zijn verbazing uit dat na een jaar de prognoses er vaak heel anders uit zien. "We hebben geen duur bureau nodig dat cijfers maakt die niet kloppen. Want dat kunnen wij ook...". ut k «11 tip-! veiling van Kiwanis Venray telde afgelopen zaterdag ruim 150 bezoekers in een zaal van het Raayland College in Venray. Dit waren er meer dan vorig jaar. Op de 105 \s werd goed geboden en ze leverden ruim 13-500 euro op. Hoe hoog de netto-opbrengst uiteindelijk wordt, is nog niet duidelijk. Het grootste deel van de opbrengst is eind voor de stichting Zenit, maar ook andere Kiwanis-projecten worden met de opbrengst gesteund. donderdag 13 november «laag) vindt om 12.30 uur de dele opening plaats van het keiproject Twee-a aan de tolstraat 2a in Venray. Twee-a n samenwerkingsproject tus- de Wendel, de afdeling idsrehabilitatie van het fflt van Gogh Instituut |D en het Dagactiviteiten- um (DAC) Venray. VvGI en Venray zijn onderdeel van iGZ-groep Noord- en Midden- burg •e genoemde instellingen wer- op uitvoerend niveau al lan samen. maar het winkelpro- Twee-a is het eerste grotere, cturele samenwerkingspro- De organisaties geven daar liet startschot voor een eer- intensief samenwerkings- id tussen de geestelijke ïdheidszorg enerzijds en de idelijk gehandicaptenzorg •1 krzijds. Twee-a is een winkel- I waar zelfgemaakte producten IJ kocht worden. De producten ft 'gemaakt door cliënten van «noemde instellingen. Twee-a koopt allerlei originele cadeau- ikelen, waarbij veel aandacht tót geschonken aan de kwali- en afwerking van de artikelen. 'et doel van het winkelproject °tn cliënten en bezoekers van DAC een plek te bieden waar jin een beschermde omgeving, ,'gn I kunnen nemen aan het maat- l,« "ppelijk verkeer. Er wordt - enerzijds een zinvolle dagbeste ding geboden en anderzijds is het winkelproject een mogelijkheid om ervaring op te doen die men kan gebruiken bij de pogingen vrijwilligerswerk of een betaalde baan te vinden. Het omgaan met klanten in de winkel, het prijzen van producten en het inrichten van de winkel zijn allemaal taken die in het project door cliënten worden uitgevoerd, daarbij onder steund door een medewerker van een van de betrokken instellin gen Het is de bedoeling dat cliënten op den duur de winkel zelfstandig gaan drijven. De opbrengsten komen ten goede aan het project zelf. Twee-a draait al op proef sinds 11 augustus van dit jaar en is geopend op maan dag-, woensdag- en donderdag middag van 12.00-16.00 uur. Mocht de winkel veel bezoekers trekken, dan worden de opening stijden wellicht verruimd. Het Lokaal Historisch Platform Venray heeft de dorpsraad van Oirlo een subsidie toegekend van 500 euro als bijdrage in de kosten van een oorlogsmonument. De dorpsraad wil op deze wijze de herinnering aan de oorlog 1940- 1945 levend houden en de Oirlose slachtoffers van de oorlog blijvend gedenken. De onthulling van het monument is voorzien in mei 2004. De dorpsraad van Holthees- Smakt ontvangt een subsidie van 500 Euro voor de uitgave van een boek over de relicten, monumen ten en bijzondere plekjes van het dorp en de omgeving. Het boek is van de hand van Harrie Wijenberg. Het boek verschijnt dit najaar. Het Platform acht beide initiatieven van cultuurhistorisch belang en kent om deze reden de subsidies toe. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Door het hele land vraagt Unicef aandacht voor de gevolgen die oorlog heeft voor kinderen. In landen als Burundi. Afghanisten. Irak, Colombia of Tsjetsjenië wordt het leven van kinderen nog elke dag dramatisch beïnvloed door huidig of recent oorlogsge weld. Ze zagen met eigen ogen vaak gruwelijk geweld, ze moes ten vluchten, verloren ouders of familie, werden geronseld als kindsoldaat, raakten gewond door oorlogsgeweld of door rondslin gerende mijnen en munitie.. Unicef zet zich op verschillende manieren in om kinderen in oor logsgebieden vóór, tijdens en na een oorlog zo goed mogelijk te beschermen en te helpen. Ook in Venray en omgeving kan men dit werk steunen door wenskaarten en artikelen te kopen. Het hele jaar door kan men hiervoor terecht bij de Wereldwinkel. Verder zijn de mogelijkheden dit jaar sterk uitgebreid: 20 novem ber bij Intratuin, 21 november bij AH en Hema, 28 november bij Hema en Plusmarkt, 12 december bij Hema en Plusmarkt en 19 december bij Intratuin. In uitzonderlijke situaties kunt u ook terecht bij ons vast ver- koopspunt: mevrouw A. Mutsaers Strübenlaan 3 in Venray, telefoon 0478-584189. Zondag 16 november komt Sint Nicolaas aan in Venray. De omroeppiet is dit jaar mee gekomen uit Spanje en zal van deze intocht een verslag maken. Dit verslag zal dezelfde dag tussen 17.00-18.00 uur worden uitgezon den. Programma's zaterdag 07.00 LOV Non Stop 10.00 Wie-kent... Nico Niet? 12.00 Weekendkalender 13 00 Venray Actueel 15.00 Prime Time 17.00 Klojo Radio 18.00 Stars On 45 19 00 Alternative Pop 20.00 Total Dance 21.00 LOV Nonstop De Nacht In Programma's zondag 07.00 LOV Non Stop 08.00 Moments To Remember 09.00 Even Stilstaan, Heilige mis, Non Stop Muziek 11.00 Praatcafé 12.00 Verzoekjes op zondag 14.00 Noord-Limburg Sport 17.00 Horizon (H) 18.00 Peelgrass 1900 Oldtimers 21.00 Love Music Time 22.00 Muzikale Klankjuwelen 23-00 LOV Nonstop De Nacht In Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS SPECIAAL VOOR SPORT EN VRIJE TIJD KURSTJENS VENRAY NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 De WD verbaast zich erover dat de sector Stedelijk Beheer zoveel gebruik maakt van duur extern personeel. Enkele projectleiders, toezichthou ders en verkeerskundigen van het bureau Oranjewoud zijn al vanaf 1998 of 1999 werkzaam op het gemeentehuis. Ron van den Heuvel (WD) vroeg zich in de commissie Middelen af waarom er niet met tijdelijke dienstverbanden wordt gewerkt. "Want met deze hoge tarieven en zo'n lange termijnen is dit wel een erg dure oplossing." De externen werken allemaal aan zogeheten PIW-projecten. Omdat de gemeente een grote achterstand kende bij infrastruc turele werken (wegen, trottoirs, verlichting en groen) is de afgelo pen jaren een inhaalslag gemaakt. Volgens wethouder Heidens (CDA) gaat het om ingehuurde krachten met specifieke kennis. "Die hebben we zelf niet in huis en gezien de arbeidsmarkt is het ook moeilijk deze vacatures inge vuld te krijgen." Gemeentesecretaris Lucassen ver klaarde dat er bewust voor exter nen gekozen is. "Want er waren grote achterstanden die we ver sneld moesten inhalen." De grondprijzen in de gemeente Venray worden in 2004 met 2% verhoogd. Daarmee is een einde geko men aan de sterke stijging van de laatste jaren. Een vierkante meter bouwgrond in de vrije sector kost volgend jaar 194 Die prijs ligt nu nog op 190 euro. In het jaar 2000 lag de grondprijs nog op 96 euro. Daarna heeft de gemeente forse verhogingen doorgevoerd: van 154 euro in 2001 naar 170 euro in 2002. Alle grondprijzen worden vol gend jaar met 2% verhoogd. De gemeente acht dit 'markttech nisch gezien' verantwoord. Er is ook vanwege de economische recessie en de bezuinigingsmaat regelen door de overheid voor een beperkte stijging gekozen. Bij de exploitatieopzetten van alle lopende projecten in het Grondbedrijf wordt gerekend met een vaste opbrengststijging van 2%. De prijzen van groenstroken worden verdubbeld. Van 25% naar 50% van de vrije sectorprijs. Dit komt neer op 97 euro per vierkante meter. Dit jaar geldt nog een prijs van 48 euro. De uitgifte van groenstroken vergt veel amb telijke tijd waardoor de kosten niet meer in verhouding staan tot de opbrengst. Naast de adminis tratieve afwikkeling moet ook een bodemonderzoek worden ver richt. Grondprijzen 2004 in euro's Woningbouw Vrije sector 194 Sociale hum- Sociale koop 82 Groenstroken 97 Soc.cult.voorzieningen 77 Bedrijventerreinen Keizersveld (gemengd) A-locatie 78 B-locatie 72 Smakterheide n (grootschalig) 69 De Hulst II (businesspark) A-locatie 84 B-locatie 80 Kantoren 142 Venray-Centrum Rode gebied 877 Gele gebied 321 Blauwe gebied 194 De bedragen zijn exclusief BTW en overdrachtsbelasting. Huidige drie sectordirecteuren komen niet in aanmerking De gemeente Venray heeft nog geen nieuwe directeur benoemd. De huidige drie sec tordirecteuren Peter van Delft, Twan Jansen en Ingrid Starmans komen niet in aan merking voor de nieuwe directiefunctie. De nieuwe organisatie op het gemeentehuis vraagt om een ander type directeur met andere kwaliteiten die nodig zijn voor het aansturen van de ambtenaren apparaat, zo luidt de motivatie. De stoelendans op het gemeen tehuis is in volle gang. Op maan dag 18 november worden de zeven afdelingshoofden bekend gemaakt. De gemeente telt nu vijf tien afdelingen en even zoveel hoofden. Daarnaast zijn er drie sectordirecteuren Twan Jansen (Algemene Zaken), Ingrid Starmans (Stedelijke Ontwikkeling) en Peter van Delft (Stedelijk Beheer). Van Delft neemt ook tijdelijk de vacante post van Maatschappelijke Diensten waar. Deze functies ver vallen in de nieuwe organisatie structuur waarin het sectorenmo del wordt losgelaten. Er komt een tweehoofdige directie. Secretaris Piet Lucassen wordt algemeen directeur. De tweede directeur richt zich vooral op het coachen en ondersteunen van de afdelingshoofden. De drie sectordirecteuren komen wél in aanmerking voor een functie van afdelingshoofd. Het lag in de bedoeling dat de nieuwe directeur samen met de externe commissie de afdelings hoofden zou uitkiezen. Dit wordt nu gedaan door een interim-direc teur. Gemeentesecretaris Lucassen zou vorige week woensdag in de commissie Middelen een presen tatie verzorgen over de voortgang van de reorganisatie. Maar omdat de apparatuur in de raadzaal niet werkte is dit uitgesteld. Vorige week vrijdag werd in de regio Limburg-Noord een groots opgezette alcoholcontrole gehou den. Deze controle maakte deel uit van een Europese alcoholcon trole die op een groot aantal plaat sen in Europa gehouden werd. In Limburg-Noord werd het verkeer op negentien verschillende loca ties gecontroleerd. In totaal twin tig automobilisten en drie brom fietsers reden onder invloed. Tegen deze mensen is proces ver baal opgemaakt. Bij de diverse controles zijn in totaal 1601 bestuurders gecontroleerd op alcoholgebruik. Hiervan hadden er 23 teveel alcohol genuttigd. Zij kregen hiervoor rijverboden opgelegd van een tot twaalf uur en er zijn processen verbaal opge maakt. Van zes automobilisten is het rijbewijs ingevorderd. Bij een wees de ademanalyse 855 ug/1 aan. Dat is ruim vier maal de toe gestane hoeveelheid. Een 29-jari- ge man uit Sint Anthonis stuitte op de Nieuwe Maasheseweg in Venray op de Europese alcohol controle. Zijn ademtest wees 650 ug/1 uit. Op het politiebureau bleek dat hij al een rijontzegging had tot volgend jaar september. In totaal zijn de controles in Limburg-Noord uitgevoerd door 45 politiemensen, waaronder een aantal motorrijders. De controles duurde tot 04.00 uur. Sinds enkele weken is er een nieuwe buurtbus-route vanaf Boxmeer naar Venray en uiteraard in omgekeerde volgorde van Venray naar Boxmeer van start gegaan. Dit betekent dat er elk uur een bus vertrekt vanaf het busstation aan de Julianasingel in Venray naar Boxmeer, met als eindpunt het Maasziekenhuis. In omgekeerde volgorde vertrekt er elk uur een bus vanuit Boxmeer naar Venray. Voor informatie kunt u bellen met Jo Bussers in Vierlingsbeek tel. 0478-634000 of 06-24571605. MAAT W E R K IN - Slaapkamer - Kantoor - Woonkamer - Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST Hoogveld tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 WielHermkes KEUKEN- EN I N T E RIE U R B O U W

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7