Speculaasactie op AOC Horst voor Indonesië Werk aan de weg Erfbeplanting van start TAXATIES j lie/crpcrytA aAtü- jaJk Bekendmakingen gemeente Venray Woningwet Wet ruimtelijke ordening Bekendmaking Bekendmak 'l monumentfe Boekenmarkt in Horst Kienavond ISBV Kienen in 't Brukske Open dag en snuffelmarkt WAO-Belangen Vogelshow De Huisvriend Uitslag loterij Oirlo PEEL EN MAAS N'. Donderdag 13 november 2003 - Pag De genoemde aanvragen en meldingen en alle op de aanvra gen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Ven ray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00-10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Besluit Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een ver gunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: - Zanders Legbedrijven BV/Zanders Bremhof BV, Bremmenkamp 2 te Oirlo voor een revisievergunning voor een pluimvee- en vleesvarkenshouderij gele gen aan de Bremmenkamp 2 4 en Zandhoek 13a te Oirlo De vergunning wordt onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebben- SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 PEEL EN MAAS een abonnement waard Eindstraat 12, tel. 581553 de stukken liggen ter inzage (6 weken) van 13 november 2003 tot en met 25 december 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepster mijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hier voor geldt een bijzondere pro cedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuursrecht staat beschreven. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescherming van het milieu de vergunning gedeeltelijk wen sen in te trekken van: Maatschap Philipsen-Peeters, Timmermannsweg 82 te Ysselsteyn voor het gedeel telijk intrekken van de milieuvergunning voor een pluimveehouderij gelegen aan de Timmermannsweg 76 te Ysselsteyn. Het ontwerp van het besluit en alle relevante stukken c.q. gege vens liggen ter inzage van 13 november 2003 tot en met 27 november 2003 in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat I te Ven ray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdien sten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stuk ken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders bedenkingen termijn). Deze kan hierbij ver zoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Er bestaat geen mogelijkheid tot het inbrengen van mondelinge bedenkingen of een mondelinge gedachtewisseling. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de boven omschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijker wijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. A-M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-mel- dingen zijn binnengekomen van: - KPN Telecom Rayon Zuid- Oost, Postbus 23 te 's-Her- togenbosch voor het van toepassing worden van het Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer op de locatie Castenrayseweg NP 30a te Casten ray; KPN Telecom Rayon Zuid- Oost, Postbus 23 te 's-Her- togenbosch voor het van toepassing worden van het Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer aan de Van Beurdenweg 151 te Ysselsteyn; - KPN Telecom Rayon Zuid- Oost, Postbus 23 te 's-Her- togenbosch voor het van toepassing worden van het Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer aan de Prins Bernhardstraat 4 te Venray; KPN Telecom Rayon Zuid- Oost, Postbus 23 te 's-Her- togenbósch voor het van toepassing worden van het Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer aan de Coppelenberg I te Mer- selo; - P. Janssen, Puttenweg 3 te Ysselsteyn voor het van toe passing worden van het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer aan de Putten weg 3 te Ysselsteyn. De meldingen kunnen worden ingezien van 13 november 2003 tot en met 27 november 2003 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 13 november 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen ZUIDSINGEL In de periode van 17 t/m 28 november zullen op de Zuidsin gel onderhoudswerkzaamhe den worden' uitgevoerd aan de asfaltverharding van de rijbaan. - Tussen kruispunt Langstraat en rotonde Leunseweg en Leunseweg - Brukske zullen reparaties worden uitge voerd aan het asfalt en zul len deze wegvakken worden voorzien van een nieuwe deklaag. Het kruispunt Langstraat - Zuidsingel - Westsingel blijft wel open van en naar het centrum, evenals de rotonde Leunse weg - Zuidsingel. Om lange omleidingen en grote druk te te voorkomen zullen de wegvakken zoveel mogelijk open blijven voor het door gaande verkeer. Dit bete kent dat er wel tijdelijke afsluitingen zullen zijn tij dens de werkzaamheden, echter de twee wegvakken zullen indien mogelijk niet tegelijkertijd worden afge sloten. - Verkeer vanaf de Langstraat en Westsingel dat richting Oostsingel gaat zal worden omgeleid over de buitensin gels (West-, Noord- en Oostsingel) en Langstraat - Paterslaan - Leunseweg. - Verkeer vanaf de Oostsingel en Brukske richting Deurne zal zoveel mogelijk worden omgeleid over de Oostsin gel - Noordsingel -Westsin- gel richting Langsstraat en verkeer richting Leunen over de Stationsweg, Julia- nasingel en Leunseweg. - Gedurende de avonduren en in het weekend van 22 en 23 november zal Sport park de Wieen vanaf de Zuidsingel normaal bereik baar zijn. - Verkeer tussen Deurnese- weg en de industrieterrei nen zal via de de Noord-, Oost- en Westsingel wor den omgeleid. De fietspaden langs de Zuidsingel blijven normaal open. Wel zullen de scoot ers die normaliter gebruik maken van de rijbaan nu op de fietspaden moeten blij ven. Indien als gevolg van de weer somstandigheden geen vertra ging wordt opgelopen zal het werk binnen twee weken wor den afgerond. OUDE OOSTRUMSEWEG In week 46 zal de Oude Oos- trumseweg worden onttrokken aan het doorgaande verkeer. Van deze weg kan dan ook geen gebruik meer gemaakt worden tijdens de werkzaam heden aan de Zuidsingel. ST. URSULASTRAAT De werkzaamheden aan de trottoirs en parkeerplaatsen zijn nagenoeg gereed. De onderhoudswerkzaamheden aan de asfaltverharding zullen ook in de weken 47 en 48 wor den uitgevoerd. Tijdens de uit voeringsperiode zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden met schoolgaande kinderen. Na het aanbrengen van een nieuwe asfaltdeklaag zullen nog een aantal drempels worden aangebracht. Deze werkzaamheden starten in week 49 en zullen uiterlijk in week 50 worden afgerond. YSSELSTEYN In Ysselsteyn zullen onder houdswerkzaamheden worden uitgevoerd aan de Kievitsweg, Pater Tulpstraat en Van Beur denweg. De rijbanen van deze wegen zullen worden voorzien van een nieuwe asfaltdeklaag. Tijdens de werkzaamheden zul len deze wegen worden afge sloten. Omleidingsroutes zullen hiervoor niet worden uitgezet. Voor vragen over de omlei dingen en werkzaamheden kunt u terecht bij de Gemeente Ven ray, afdeling Publieksdiensten tijdens de reguliere openingstij den, tel. 523 333. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het bouwen van een carport aan de Penningkruid 74 te Venray tnv T.A.L. Houwen, Penningkruid 74; - het bouwen van een carport aan de Penningkruid 76 te Venray tnv M.H.J.M. Baltus- sen. Penningkruid 76; - het bouwen van een garage aan de Ysselsteynseweg 107 te Ysselsteyn tnv H.G.M. Hagens, Ysselsteynseweg 107; - het plaatsen van een hard- glazen luifel aan de Schouw burgplein 3 te Venray tnv Beleggingsmij van den Munckhof BV, Postbus I te Venray. Ingekomen sloopaanvragen Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelo pen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingeko men sloopaanvragen. - het slopen van een garage/berging en afdak aan de Ysselsteynseweg 107 te Ysselsteyn tnv H.G.M. Hagens, Ysselsteynseweg 107. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. - het bouwen van een serre aan de Matterhornlaan 20 te Venray tnv O.M. van Dijk, Matterhornlaan 20; - het vergroten van de woning aan de Annie Romeinstraat 39 te Venray tnv E.H.J. Spreeuwenberg, Annie Romeinstraat 39; - het plaatsen van een tuin huisje aan' de Kruidenlaan 207 te Venray tnv N. Berk, Kruidenlaan 207; - het plaatsen van gedenkpla ten aan de Whistlerstraat/Kennedy- plein te Venray tnv Gemeente Venray, Postbus 500 te Venray; - het verbouwen van de woning aan de Timmerman nsweg 74 te Ysselsteyn tnv M.J.J. Thijssen, Timmerman nsweg 74; - het veranderen kantoor/kantine/loods/opbe rgruimte aan de Rouwkui- lenweg 30 te Ysselsteyn tnv M.J.M. van Asten, Rouwkui- lenweg 30; - het veranderen van een voorgevel aan de Langstraat 12a te Venray tnv S. Soysal, Langstraat 12a; - het verbouwen van een win kel/woning aan de Grote straat 32 te Venray tnv P.J.T.M. Mooren, Rosa Manusstraat 2 te Venray; - het veranderen van een zij wand keldermuur aan de De Gouden Leeuw 14a te Ven ray tnv A. van Rhee, Marter straat 13a te Helmond; -het bouwen van een woning met garage aan de Kruitweg 17 te Venray tnv H.W.M. van den Bekerom, Veltumse Kleffen 28 te Venray; - het bouwen van een bedrijf- ruimte met kantoor aan de Keizersveld 21a te Venray tnv D. Strijbos, Postbus 436 te Uden. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergun ning verleend. - het slopen van een terras overkapping aan de Melchi- orhof I te Venray tnv A.J.M. van den Hoek, Melchiorhof I; - het slopen van bijgebouwen aan de Noordsingel 11 te Venray tnv Gemeente Ven ray, Postbus 500 te Venray; - het slopen van opstallen aan de Grotestraat 32 te Venray tnv P.J.T.M. Mooren, Rosa Manusstraat 2 te Venray. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethou ders zijn in beginsel voorne mens aan de volgende ingeko men bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksver zoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, 19.1 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woning wet, medewerking te verlenen. - het verplaatsen van de voordeur aan de Kogeldistel 22 te Venray tnv F.W. Gie- len, Kogeldistel 22; - het vergroten van de woning aan de Julianasingel 34 te Venray tnv R.R.P. Rei- jnders, Julianasingel 34; - het vergroten van de woning aan de Isabellahof 48a te Venray tnv M.H.J.M. van Mil, Isabellahof 48a; - het bouwen van een carport aan de Penningkruid 74 te Venray tnv T.A.L. Houwen, Penningkruid 74; - het bouwen van een carport aan de Penningkruid 76 te Venray tnv M.H.J.M. Baltus- sen, Penningkruid 76; - het bouwen van een woning met garage aan de Merselo- seweg 70 te Venray tnv J.M.G. Custers, Langeweg 84 te Venray; - het vergroten van de woning aan de Wilhelminas- traat 21 te Venray tnv R.G.M. Manders, Wilhelmi- nastraat 2I - het veranderen van de gara ge aan de Sleutelbloem 44 te Venray tnv J.H. Lutters, Sleutelbloem 44; - het verplaatsen van de Kapel aan de Stationsweg te Venray tnv Gemeente Ven ray, Postbus 500 te Venray; - het vergroten van een werktuigenberging, en bou wen van een rundveestal, mestopslag en voerplaat aan de Overbroekseweg 8 te Leunen tnv H.G.M. Jilesen, Overbroekseweg 8; - het veranderen van een boerderij aan de Oirlosehei- de I te Castenray tnv Maat schap Wismans, Oirlosehei- de I. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 14 november 2003 gedurende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 13 november 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Burgemeester en wethou ders van Venray maken hierbij bekend dat de raad van de Gemeente Venray d.d. 28 okto ber 2003 heeft besloten tot wijziging van de "Bouwverorde ning van de gemeente Venray" en van de "Verordening com missie welstand, monumenten en architectuur gemeente Ven ray". De wijziging betreft in over wegende mate aanpassing van de verordeningen aan de gewij zigde Woningwet en daaruit voortvloeiende Algemene maatregelen van bestuur. O.a. aanpassing regelgeving met betrekking tot bouwvergunnin gen en welstandsbeoordeling. Verder zijn enkele technische wijzigingen c.q. wijzigingen afge stemd op jurisprudentie opge nomen. Op het besluit is de Tijdelijke referendumwet van toepassing. Omdat de gewijzigde wet en de daaruit voort* de Algemene maatregel bestuur reeds in werkl getreden is het wenselijk daarop afgestemde wijz van de verordeningen nu snel mogelijk in werking Daarom dat is besloten He_ artikel 25 van de Tijdelijk J2 rendumwet van toepas obe verklaren en de beide v* van gen van de verordenin R' laten ingaan op de 6e d; onderhavige bekendmak™, Het van toepassing zijn Tijdelijke referendumwa in, dat kiesgerechtigde .33 middel van een bij de A Publieksdiensten verki de formulier een inleidend v i:B tot het houden van een r en dum kunnen indienen. W j[5 door ten minste 200 I f/,( rechtigden daarom won ju i zocht kan dat na een de kc verzoek tot het houden* kii referendum leiden tot ee de gemeenteraad niet b« standpuntbepaling (van rechtigden) over het bes)1 gemeenteraad herove Jj, dan haar besluit. Daarnaast kent de gen wet voor belanghebbend! arii mogelijkheid om binnen! la' na deze bekendmaking Afdeling bestuursrecht Pe,e, - - .|iv - iö: van de Raad van State, 20019, 2500 EA Den beroep in te stellen teg besluit dat een referendii n: 1* worden gehouden. "7~ Deze wijzigingsverorde liggen vanaf heden voor 'en, der ter inzage bij de a publieksdiensten in hetgt Vj tehuis, Raadhuisstraat I ray. Deze afdeling is geop nzi maandag van 12.00 tot *lt uur, op dinsdag tot en m dag van 9.00 tot 13.00 uu Burgemeester en wetht '*vj voornoemd, Drs. J.F.H.A.B. Waals, *bl meester P.M.H. Lucassen, secretar (A Met verwijzing naar ara lid 2, van de Monumen^11: 1988 ligt vanaf heden informatiebalie, locatie het gemeentehuis gedure dagen ter inzage: de aanvraag om verg tn< volgens artikel I I van de mentenwet voor de resö van rijksmonument oude termuur bij Leunseweg! wat betreft de beëindit de muur in de tuin van I laan 15802 CJ Venray. Gedurende deze bestaat de mogelijkhi zienswijzen over deze gen bij ons naar voren te j'£ ge". - Venray, 13 november 20C r') tr< Burgemeester en Wetht van Venray, namens deze qj. hoofd van de afdeling Bt eni en Milieu, top C. Th. van Velzen IS. ten 1.3 elu De periode tussen herfstva kantie en kerstvakantie grij pen veel scholen aan om zich met hun leerlingen te bezin nen op onze welvaart, of beter gezegd op de verdeling van de welvaart. Vaak worden in die periode in het toch al zo drukke les rooster enkele uren ingelast waarbij dan wordt ingegaan op de verschillen en tegenstel lingen in onze samenleving zoals, arm versus rijk, zwart versus wit, democratie versus dictatuur, enz. Een dergelijke periode van bezinning wordt meestal gevolgd door een actie voor een zogenaamd 'goed doel'. Op het Agrarisch Onderwijs Centrum (AOC) in Horst gebeurt dat de laatste jaren in samenwer king met de Stichting Nativitas eveneens uit Horst. Op de school wordt een tentoonstelling inge richt met foto's en gebruiksvoor werpen die een beeld geven over wonen en werken op het eiland Flores, één van de uithoeken van Indonesië. Tijdens de lessen wordt even eens aandacht besteed aan dit deel van wereld. Hierbij wordt gebruik gemaakt van een lessen pakket dat door de Stichting Nati vitas zelf is opgesteld. Dit jaar zul len medewerkers van de stichting teveps een aantal gastlessen ver zorgen en met behulp van video materiaal de lessen nog verleven digen. GOEDE DOEL De ambassadeur van Indonesië in Nederland schreef nog in sep tember een voorwoord bij deze lessen en drukte daarin zijn enor me waardering uit voor de lessen en voor het 'goede doel', nl. de activiteiten van de Belgische ont wikkelingswerkster en onderwij zeres Marie Jeanne Colson op het eiland Flores. Na de theoretische lesperiode is het de bedoeling dat de leerlin gen zich voldoende bewust zijn dat ze niet alleen op deze wereld zijn en dat ze geluk hebben dat ze toevallig aan deze kant van de wereld geboren zijn. Ze zijn dan voldoende gemotiveerd om prak tisch aan de slag te gaan en zich in te zetten voor kinderen die dat geluk niet hadden. Ze zullen dat doen door te pro beren familie en bekenden ook bewust te maken en hen zoveel mogelijk speculaas te verkopen. De opbrengst daarvan zal ten goede komen aan de zes kinderte huizen die op Flores zijn gesticht door mevrouw Colson, die hier mama België genoemd wordt. Mevrouw Colson werkt al bijna dertig jaar op dit erg onderont wikkelde eiland. Het streven is om voldoende geld bij elkaar te brengen voor de aanschaf van een vrachtauto. Deze auto is nodig om de kinder tehuizen te kunnen bereiken en te voorzien van voedsel, bouwma teriaal en dergelijke. De oude auto reed al bijna 18 jaar door dit onherbergzame en vulkanische gebied en kan elk moment bezwijken. Ook dit jaar hebben de organisatoren van de speculaasactie zich weer verze kerd van de medewerking van de Wilde Ganzen die de opbrengst met 70% zal verhogen. Ook wordt de medewerking verwacht van de NCDO (Nationa le Commissie voor internationale samenwerking en duurzame ont wikkeling). De kans is zeer groot dat dan de opbrengst nog een keer zal worden verdubbeld. Ondanks de medewerking van deze organisaties zullen de leerlin gen echter nog een geweldige inspanning moeten leveren om het benodigde bedrag bij elkaar te krijgen. Daarom zullen in novem ber veel ouders, familieleden, vrienden en bekenden van de leerlingen van het AOC gevraagd worden om speculaas te kopen. De vrienden van verpleeghuis Elzenhorst in Horst organiseren zaterdag 15 november een boe kenmarkt. Plaats van handeling is de nieuwe ontspanningsruim te van Elzenhorst. De markt duurt van 13.00 tot 16.00 uur. Een mooie gelegenheid om uw boekenschat op een voordelige manier ujt te breiden. Op vrijdag 21 november organi seert de Invaliden Sport- en Belan gen Vereniging Venray e.o. een grandioze kienavond in Zaal Mar tens in Leunen. De avond begint om 19.30 uur en de zaal gaat om 18.30 uur open. Er zijn prachtige en waarde volle prijzen te winnen. Activiteitenvereniging Brukske Aktief en de Gehandicapten Orga nisatie Venray omstreken hou den op zaterdag 15 november een kienavond voor het hele gezin in wijkgebouw De Kiosk. De zaal is open vanaf 19.00 uur en het kie nen begint om 19.30 uur Er zijn weer prachtige prijzen te winnen, waaronder een mountainbike, lcvensmiddelenmand, elektrische wok en nog veel meer. Een volle kaart van zes stuks kost 8 euro; een halve kaart van drie stuks 5 euro en een losse kaart 2 euro. Ln verband met de veiligheid mogen er maar ca. 100 mensen toegela ten worden. Op donderdag 13 november a s. organiseert de W.A.O./A.A.W. Belangenvereniging Venray haar jaarlijkse open dag en snuffel markt. Tijdens deze open dag kunt u kennis maken met de ver eniging en haar activiteiten. Tevens is er op deze dag een snuf felmarkt waar uiteenlopende cre atieve zaken, gemaakt door de leden, gekocht kunnen worden. De open dag en markt vindt plaats in het hobby- en creativiteitscen trum aan de Prins Bernhardstraat 12a in Venray en duurt van 13-30 tot 16.00 uur. Vogelvereniging De Huisvriend Venray organiseert een vogel show waar de leden hun beste vogels presenteren. Een twintigtal leden heeft ruim 260 vogels inge zonden die strijden om de diverse ereprijzen. De vogelshow wordt gehouden in de sportkantine van sporthaal De Raaijhal, Raaijweg la in Over- loon. De officiële opening is vrij dag 14 november om 20.00 uur waarna de show tot 22.00 uur bezocht kan worden. De verdere openingstijden van de show zijn op zaterdag 15 november van 13.00 tot 20.00 uur en op zondag 16 november van 11.00 tot 16.00 uur. Zaterdagmiddag is de prijsuit reiking van de klëurplatenactie voor de leerlingen van de basis school van Overloon. De uitslag van de loterij van de Handwerk- en Hobbytentoon-stel- ling in Oirlo: 1. Huishoudset nr. 624 paars; 2. Kaartlaken nr. 037 oranje; 3- Hardanger loper lampje nr. 222 groen; 4. Kande laar kaars nr. 577 blauw; 5. Gebreid kleed rond nr. 571 wit; 6. Mand met levensmiddelen nr, 590 geel. De prijzen kunnen tot 1 december 2003 worden afgehaald bij Nelly Gommans, Gertrudis- straat 2 in Oirlo, tel. 0478-571418. Wethouder Jan Driessen van Venray gaf afgelopen zaterdag bij de familie Dinghs in Castenray het startsein voor de jaarlijkse erfbe- plantingscampagne van het Lim burgs Erf. Die dag staken particu liere eigenaren in de regio Venray-Meerlo Wanssum 25 erven in het groen. Het ging om de aanplant van singels, bosjes, hoogstamboom- gaarden, alleenstaande bomen, heggen en lanen. In totaal zullen dit najaar verspreid over heel Lim burg 225 erfeigenaren hufi ra en bedrijfsgebouwen verin pl met bomen en struiken. Hö Bl' stel en de aanplant van b0 'j1 groen rond de Limburgse) geschiedt in het kader vi grootschalige ervencampag® het samenwerkingsverband ird Limburgse Erf. H Onder deze naam werk< Limburgse Land- en Tuinï bond, de Dienst Landelijk "I en de stichting Instandlifl Kleine Landschapselement Lipiburg samen.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 24