")e stilte van de zondag "Tussen de jeugd blijf ik me jong voelen" Waardering oor Zangers van Sint Frans in Chip mee en win prijzen Van uitzendkracht tot dienstverlener Jacobs Dakbedekkingen ook Ubbink dealer Concert en cabaret in Gryphus LEZING 'V Dag voor mantelzorgers Kindermarkt in Overloon Vrijwilligerscentrale Synthese Expositie Rooyart RUHL HAEGENS MOLENAAR ?Ml EN MAAS Donderdag 6 november 2003 - Pagina 9 lelden van Servaas (11) Er heerste immer rust en stilte het oude gestichtsterrein. Een :ne kalmte die weldadig aan- vjcd, maar gelijktijdig ook getuig en een indolente. prikkelar- omgeving. Met name op de was de stilte soms oorver- :nd. Door de week viel er jaans altijd wel enige bedrij- leid te bespeuren. Groepjes :nten waren aan het werk in luinen en plantsoenen die er ier piekfijn verzorgd uitzagen, ilegers in witte jassen, gelijk lenhuistravestieten, die zich het terrein spoedden, onder- eg met een af andere bood- hap. En mannen van de techni- he dienst die zich per fiets naar kjjj m uit te voeren klus begaven, jjj. urop zondag was er van bedrij- dej gheid geen sprake. De therapie- delingen waren gesloten en het crk lag stil. Alleen in de centrale ■Aï, uken heerste zoals altijd grote 2" likte. want zondag of geen zon- 110het eten moest op tijd op ifel staan. Vroeger was er voor bewoners nog geen eigen kan sen ne en men bracht de tijd nood- kje dwongen door op de gesloten Mie deling. Het enige vertier op de iterdag- of zondagmiddag estond uit een groepswandeling de wijde omgeving van het Soms werd er in het Hoftheater een extra filmvoor- ielling gegeven en dan trokken rote groepen gestichtsbewoners i optocht naar de bioscoop. Mi V 1 UC st Vertier was verder te vinden op de sportvelden van de inrichting, waar de voetbalclub van Servaas haar thuiswedstrijden speelde. De verrichtingen en prestaties van de voetballers werden door de patiënten met grote belangstelling gevolgd. De thuiswedstrijden werden druk bezocht en vormden een welkome onderbreking van het eentonige gestichtsleven. Het vroegere voetbalterrein van Servaas had iets weg van een klein stadion. Het sportveld was geheel omgeven met zittribunes en de accommodatie gold als een van de mooiste in Limburg. Na de oorlog werden nieuwe sportvelden aan gelegd en de Servaasvoetbalclub fuseerde met de plaatselijke sport club De Valk. De nieuwe vereni ging, onder de naam RK Sport Vereniging Venray ofwel SW, heeft vele jaren kunnen beschik ken over de uitstekende voorzie ningen op het Servaasterrein. De voetbalsport werd door de broe ders gekoesterd. Het was niet alleen een goede vorm van ont spanning. het was vooral ook een uitstekende gelegenheid om in contact te blijven met 'de buiten wereld'. Een schoolvoorbeeld van wat heden ten dage 'omgekeerde maatschappelijke integratie' wordt genoemd. Bezoekende clubs brachten meestal een hele drom supporters met zich mee, die niet alleen waren gekomen om hun favoriete club aan te moe- Kinderpatiëntjes op de speelplaats van paviljoen K. Anno 1952 digen, maar ook nieuwsgierig waren, wat er in dat Venrayse gesticht allemaal te beleven viel. 'Een enkeltje Venray' was in die jaren nog altijd een beruchte uit drukking. Maar doorgaans viel er voor de sensatiebeluste bezoekers weinig te beleven. Af en toe hoorde men de patiëntjes van het nabij gelegen paviljoen K roepen die buiten aan het spelen waren En dan keek men elkaar veelbete kenend aan: "Zie je wel". De foto van deze week laat de speelplaats zien van paviljoen K. de afdeling die in 1973 naar Oostrum verhuis de, naar Nieuw Spraeland dat thans deel uitmaakt van De Wendel. Paviljoen K was een bij zondere afdeling, maar daarover een volgende keer. Twan van Els °P In de Paterskerk in Venray zingt ruim 40 jaar een bijzonder jon- enskoor: De Zangers van Sint rans. De dirigent van het koor, rim Buys, is ook de oprichter, iinds de oprichting leidt hij het oor met verve, enthousiasme en j ^kundigheid. Ze zingen werken het klassieke repertoire van de rkmuziek en ze zingen ook erkmuziek van hedendaagse omponisten. Onlangs zongen de ingens, vanwege hun verjaardag, Ie zogenaamde dies natalis, de irgelsolo mis van Stalmeyer en op lerzielen gaf het koor een bij- »Lm [onder geslaagde uitvoering van Mi ea-deel van het Requiem van v, flbriel Fauré. Het koor heeft veel mrdering in de Paterskerk, maar O >ok elders in Nederland, Europa n zelfs in de Verenigde Staten en i Canada. Bij bijeenkomsten van Pueri Jntores zijn de zangers altijd pre- sent. Er was in Hilversum onlangs en mini Pueri Congres. De dangers van Sint Frans waren er iet hele weekend. Samen met de ongens uit Hilversum en 'olendam is in de Sint Vitus kerk en mooie hoogmis gebracht. De Zangers van Sint Frans zongen op aterdagavond een mis in Baarn. Het koor uit Venray bracht mooie muziek. Het koor heeft een schit terende jongenssopraan, die met name in het Benedictus een stra lende solo zong. Het koor verte genwoordigt vrijwel altijd Nederland op de internationale congressen van Pueri Cantores en ze maken veel buitenlandse con certreizen. In de zomer van 2004 zijn de Zangers uitgenodigd in Californië en ze zullen in San Francisco en Los Angeles demon streren, dat Venrayse jongens zin gen kunnen. Uiteraard werken de Zangers hard. Ze repeteren minimaal twee keer in de week in hun eigen koorhuis. Ik heb onlangs een bij zonder plezierig contact gehad met de Zangers van Sint Frans op hun werkweek in Nunspeet. Ik heb het daar uitstekend naar mijn zin gehad. Naast hard studeren was er ook leuke ontspanning en een bijzonder goede sfeer. Er werd hard gewerkt tijdens twee flinke repetities per dag. Daartussen was er soms ook nog repetitie voor een paar instrumen tale solisten. Wim Buys heeft het hele kerstrepertoire in Nunspeet in de grondverf gezet, zoals hij dat zelf noemt. Veel mensen denken dat het plaatsen van een dakkapel veel overlast geeft en een lang durige verbouwing met zich meebrengt. En dat een dakka- >el veel extra onderhoud aan iet huis oplevert. Ubbinkt rekent met boven staand beeld af, "Ubbink maakt onderhoudsvriendelijke kunststof dakkapel die binnen één dag op de woning gemon teerd wordt". Zo blijft de overlast san een verbouwing tot een mini um beperkt. En reken maar dat de Ünderslaapkamer of uw hobbyka mer ineens een volledig andere dimensie krijgt, met veel licht en ruimte, licht Piet Jacobs van Bf 'acobs Dakbedekkingen uit Wanssum toe. Jacobs Dakbedekkingen is door Ubbink geselecteerd voor het ver hopen en plaatsen van Ubbink dakkapellen. "Onze ervaring in bet maken van complete daken en het verwerken van Ubbink dakproducten heeft hier vast een rol in gespeeld. Daarnaast zijn we natuurlijk specifiek getraind in bet monteren van de Ubbink Dakkapel. Ubbink is een bedrijf met een lange historie en een ichtige productenlijn, we zijn et trots op geselecteerd te zijn om Ubbink Dakkapel te mogen terkopen." Zowel voor de constructie als toor de bekleding wordt bij een -ditionele dakkapel nog vaak jtoor hout gekozen. Men is het fwend en, zo wordt gerede- rd, in de benedenverdieping [tten ook houten kozijnen. Maar •ts op de woning staat zo in 'eer en wind als een dakkapel, oor die stevige wind- ën water- Hasting moet een traditioneel gebouwde dakkapel al na een jaar of vijf opnieuw geschilderd wor den en de dakbedekking na een jaar of vijftien geheel vervangen worden. Beide onderhoudsposten lopen flink in de papieren. Het is dan ook een logische keuze om voor onderhoudsvriendelijk, kunststof materiaal te kiezen. Bovendien zijn Ubbink dakka pellen, binnen één dag op uw woning geplaatst, onderhouds vriendelijk, hebben een eigentijd se uitstraling, 10 jaar garantie, zijn uitstekend geisoleerd en daar naast scherp geprijsd. De medewerkers van Jacobs Dakbedekkingen vertellen u van alles over de ontelbare mogelijk heden van de dakkapel op het gebied van kleur en kozijn. Voor een afspraak of nadere informatie even bellen met Jacobs Dakbedekkingen in Wanssum, 0478-53 17 95 Tot en met 29 november wordt er een chipknipactie gehouden. Deze actie is een initiatief van Rabobank Venray Meerlo- Wanssum in samenwerking met OOZO, VZO Ysselsteyn co. Samenwerkende Ondernemers Meerlo, Gezamenlijke Ondernemers Wanssum en Venray Centraal. Wie in de periode 3 november tot en met 29 november met de chipknip betaalt bij de deelne mende winkeliers (te herkennen aan de actieposter), maakt kans op diverse geldprijzen in de vorm van een chipcard (prepaid chip knip). De 'chipper' vult de deelna- mekaart in en geeft deze aan de winkelier. Elke week wordt er 120 per gebied* in de vorm van chipcards verdeeld. Ie prijs chip card t.w.v. 60, 2e prijs chipcard t.w.v. 40 en 3e prijs chipcard t.w.v. 20. Daarnaast maken alle deelnemers aan het einde van de actieperiode nog eens kans op een hoofdprijs in de vorm van een DVD-speler! Winnaars worden schriftelijk van hun prijs op de hoogte gesteld. Daarnaast wordt de uitslag via de Peel Maas, Kabelkrant en dorpskrantjes gecommuniceerd. Vraag bij de deelnemende ondernemers naar de deelnamekaart! De chipknip is een soort elek tronische portemonnee in de vorm van een computerchip op de bankpas. Voordat de chipknip gebruikt kan worden moet hij eerst 'opgeladen' worden. Daarvoor bestaan er chipknip- oplaadpunten. Deze zijn meestal te vinden naast de geldautomaat. Bij het opladen wordt de gewone pincode ingevoerd, het bedrag wordt dan meteen van de bankre kening afgeschreven. Daarna kunt u meteen met de chipknip beta len. Chippen biedt allerlei voorde len boven betalen met contant geld. Het is gemakkelijk: u steekt uw pas in de geldautomaat, kijkt of het bedrag klopt en drukt op de 'ja'-toets, dat is alles. Het ver schil tussen pinnen en chippen is dus dat u voor chippen geen pin code hoeft in te toetsen. Daardoor werkt chippen nog sneller en gemakkelijker, Het is veilig, u hoeft niet naar kleingeld te zoeken en u betaalt altijd gepast. Op vrijdag 7 november aan staande vindt er in jongerencen trum Gryphus te Vierlingsbeek een concert plaats van Sandusky. Het veelbelovende Sanduskv werd een jaar of vijf geleden opgericht in Heijthuizen. De band noemde zich naar een nummer van Uncle Tupelo en begon met het spelen van countryliedjes. Vandaag de dag schiet het reper toire van Sanduskv alle kanten op: country, blues, pop, rock en gara- getrash. Het sympathieke vijftal weet het publiek gemakkelijk in te palmen met pakkende refrei nen, fraaie slidegitaren en een flinke dosis enthousiasme. Als er al vergeleken moet worden kom je uit bij bands als Wilco, Giant Sand, Dream Syndicate en The Gun Club. Sandusky staat graag en veel op het podium. Zo speelden de Limburgers onder andere in het voorprogramma van Slobberbone, Drive-By Truckers, Ikara Colt en Jon Spencer Blues Explosion en op festivals als Moulin Blues in Ospel en Metropolis in Rotterdam. Het langverwachte debuutalbum van Sandusky verschijnt binnenkort op het rootslabel Munich De steunpunten mantelzorg houden op woensdag 12 november voor de zesde keer de Dag van de Mantelzorg. De mantelzorgers en een introducé uit de gemeenten Venray, Horst en Bergen e.o. zijn die middag welkom in de foyer van de Schouwburg Venray waar ze een gezellige middag aangeboden krijgen, De organisatie is er in geslaagd een goed programma samen te stellen. Aanmelden kan bij de steun punten mantelzorg van de welzijnsinstelling Synthese. De feestelijke middag in de foyer van de schouwburg begint om 13 30 uur en eindigt rond 17.00 uur. Zo zal er een ludieke theater-act te zien zijn uitge voerd door Jenny van Hees spéciaal gericht op aspecten van mantel zorg, Daarna zorgt het duo Um&Um, bekend bij velen, voor een muzi kaal en leuk vervolg van de middag. Uiteraard zullen de hapjes en drankjes klaarstaan. Verder is het ook mogelijk om de mantelzorgers in de bloemetjes te zetten. Mensen die zelf zorg ontvangen van een man- telzorger of die iemand kennen die mantelzorg verleent, kunnen tot 31 oktober bij onderstaande instellingen de naam van de mantelzorger doorgeven. Voor informatie en aanmelding kunnen belangstellenden contact opnemen met het steunpunt mantelzorg Venray (Trudy ran den Berg, 0478-517317). Records. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt 3,50 euro. Meer informatie over dit concert is te vinden op inter net www.gryphus.nl Alarmfase 2 is het nieuwe pro gramma van Reijn Goed. De 'specialisten op het gebied van klein menselijk leed', zoals ze in de volksmond heten, behaalden in 2000 de overwinning op het Leids Cabaret Festival. Vervolgens toerde het duo met haar eerst pro gramma Glad Ijs door het land. En nu slaan Reijn Goed alarm: Er hangt een dreiging in de lucht. Waar is die hand boven het hoofd, waar is de beschermfactor, de helm, het vangnet? De sirenes gaan af, maar wat moet er gered worden? Reijn Goed lachen, schelden, zoeken, springen. Ze confronteren zichzelf en elkaar. Welkom in de wereld die 'Alleen op de Wereld' heet. Ze proberen elkaar af te schudden, in het halen, door te trekken, af te schrikken. Maar hun paden blij ven kruisen en elkaar bijstaan is de enige optie. Op vrijdag 14 november spelen Reijn Goed hun programma Alarmfase 2 in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek. Voor deze voorstelling zijn kaarten a 9,00 euro telefonisch te reserve ren via (0478) 631802 of 630508. Reserveren via internet is moge lijk via www.gryphus.nl. Zeven jubilarissen Harmonie St. Catharina Zeven jubilarissen van Harmonie St. Catharina Leunen- Veulen-Heide ontvangen tijdens de Caecilia-avond op vrijdag 14 november een onderscheiding van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen. Dit zijn Jan Kuenen (50 jaar lid), Piet Heesen (40 jaar lid), Emilia Althuizen, Sjaak Poels en Frank Weijs (allen 25 jaar lid), Heiderieke Heidens (15 jaar lid) en Frank Jenneskens (10 jaar lid). Jan Kuenen en Piet Heesen kij ken met plezier terug op hun jarenlange trouwe lidmaatschap bij Hamonie St. Catharina. Jan Kuenen begon in 1953 bij de toenmalige fanfare en Piet Heesen in 1954. Als Piet in de jaren 80 niet tijdelijk was gestopt had hij nu ook zijn gouden jubi leum kunnen vieren. Piet koos toen voor zijn gezin en zijn bedrijf. Piet zegt,als ik iets doe dan wil ik 't ook goed doen. Het werk op de boerderij en het gezin vergde op dat moment zoveel tijd. dat er nauwelijks iets overbleef voor de repetities en uitvoeringen van de fanfare. Na mijn 25 jarig jubileum in 1979 heb ik de bari ton even aan de wilgen gehangen. In 1989 kriebelde het weer en begon ik aan mijn tweede jeugd bij de blaaskapel." Jan speelt nog altijd bij de Harmonie en al negentien jaar in de blaaskapel. De omvorming van Fanfare naar Harmonie in 1983 herinnert Jan zich als de dag van gisteren. "Onze dirigent Toon Schellens bracht de fanfare in de jaren 70 van de le afdeling naar de superieure afdeling. We had den 't allerhoogste bereikt maar dat bracht toen ook diverse pro blemen met zich mee zoals een grote toeloop van jeugdige muzi- Jan Kuenen (links, 50 jaar lid) en Piet Heesen (40 jaar lid) blijven trouw aan de harmonie kanten. Uiteindelijk besloot de ledenvergadering met grote meer derheid tot overgang naar Harmonie. Dat was een ingrijpen de en emotionele gebeurtenis. Ik vind het nog steeds fijn om met de Harmonie bezig te zijn. En tus sen de jeugd voel ik mij altijd weer lekker jong." Jan is daarnaast ook nog veertien jaar bestuurslid geweest waarvan tien jaar als voorzitter. Hij is nu secretaris van de blaaskapel. Een opleiding hebben beiden nauwelijks gehad. Ze leerden de eerste noten op de meelzakken in de molen van Konings. Als je het boekje van buiten kende kreeg je een instrument. Voor Jan was dat een trompet en voor Piet de bariton. Daarna leerde je een beetje van de dirigent, maar het meeste kreeg je toch mee van de collega-muzikanten. Volgens Jan Kuenen een wereld van verschil met nu. Nu krijgen de aanko mende muzikanten eerst een goede opleiding op de muziek school. Daarna komen ze via het Jeugdorkest uiteindelijk bij de Harmonie. Als je ziet hoe snel ze een nieuw stuk al spelen, dan ben ik best weieens jaloers. Maar van de andere kant helpen ze ons ook met de moeilijke passages. De muzikanten bewaren fijne herinneringen aan het verleden zoals het jaarlijkse concert dat gecombineerd werd met de opvoering van een toneelstuk. Ook het 1 mei aanblazen" was een bijzondere traditie. Om 6 uur 's morgens werd er een serenade gebracht bij de voorzitter of bij voorname personen". Piet kan zich nog een mooi voorval uit die tijd herinneren. "De blaaskapel wilde de toenmalige wethouder Van Oers op 1 mèi thuis in 't Veulen verrassen met een serena de. Er werd vol enthousiasme voor de deur gespeeld. De enige toeschouwers waren echter de koeien, want wethouder Van Oers bleek op vakantie te zijn". Naast het feit dat ze nu beider bariton spelen hebben ze nog eer ding gemeen nl. hun passie vooi de Tsjechische - er Egerlandermuziek. Ze zijn allebe al jaren lid van de blaaskapel Dit Fröhlichen Rübensammler. Piei heeft de oprichting van de kape nog meegemaakt.Met een aanta leden van de fanfare vormde w< in de zestiger jaren een blaaska pel. Onder de naam De Knölleke: werd er voornamelijk opgetreder tijdens de karnaval in Leunen Veulen en Heide. Het repertoirt bestond in hoofdzaak uit Duitst Schlagers, het Venrayse 'Hazt Stekt' en natuurlijk Het Leunst Knollevreterslied." Met name na optreden op het Aldwieverbal ir Heide werd er vaak tot diep in df nacht uitgebreid nagepraat tijden: 't eieren bakken bij Jan van Osei en Lei van Dijck. Prachtig wa: dat." Begin jaren 80 ging de kapel die inmiddels ook van naam wa: veranderd in Die Fröhlicher Rübensammler", onder leidirn van Wim van Osch over op Tsjechische- er Egerlandermuziek. Een repertoire dat tot op de dag van vandaag not steeds met veel plezier word geblazen. Jan en Piet, die met hur baritons broederlijk naast elkaa: zitten, genieten van de optreden: op diverse festivals en het inmid dels traditionele zondagochtend concert op Loohorst. Piet kan he niet laten om onder 't blazen noj een aparte vreugdedans met ins trument op 't podium te doen "Het oog moet ook wat", zegt Pie lachend. Op de Caecilia-avond zullen d< jubilarissen uitvoerig gehuldigt worden. Kitty Gossens 20 jaar bij Adecco Twintig jaar werkt Kitty Gossens bij Adecco. Nou ja, Adecco. Destijds heette het nog Keser, vervolgens Adia Keser, Adia Personeelsdiensten en na de fusie met Ecco is het Adecco. En ze werkt ook niet meer bij een uitzendbureau maar bij de grootste personele dienstver lener ter wereld. Toch voelt Kitty Gossens zich geen nummer in een groot bedrijf. "We werken in een leuk team op het kantoor Venray. Dat bepaalt in grote lijnen de werk plek. Daarnaast hebben we veel contact met andere vestigingen in de regio. Ik heb niet bepaald het gevoel van een nummer in een grote organisatie." Kitty Gossens kwam zelf bij Keser in dienst als uitzendkracht. "Voor 'n week. Dat zijn er inmid dels ruim 1040..." aldus Kitty. Destijds zat de economie in een dip en bestond het werk hoofdza kelijk uit het tijdelijk onderbren gen van arbeidskrachten bij bedrijven. "Wanneer iemand een paar weken ergens onder dak zat was dat al lang. Het personeel had Op zondag 9 november van 11.00 tot 13 30 uur is er een speelgoedmarkt in het gemeen schapshuis in Overloon. Kinderen die hun speelgoed willen verko pen kunnen om 10.30 uur binnen in het gemeenschapshuis om hun spullen klaar te zetten. Degenen die komen kopen, mogen om 11.00 uur binnen. Entree voor kinderen is 1 euro en voor volwassenen 1,50 euro. Er zijn leuke oud-Hollandse spe len te doen voor 1,50 euro (tien spelen) en daarna mag je gratis grabbelen. Heb je er honger van gekregen dan kun je voor 0,50 euro een lekkere pannenkoek kopen. Alle opbrengst is voor dorpsge noot Theo Ewalts. werkzaam in Maputo te Mozambique. Met dat geld kunnen de kinderen van het weeshuis daar naar school, er worden schooluniformen, boeken en schrijfmateriaal van gekocht. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor de Wendel, afdeling Vrije tijd een vrijwilliger voor het begeleiden van een kookclub die iedere donderdagavond gezamenlijk gaat koken in de keuken van de Gilde- Opleidingen in Venray. De kookclub bestaat uit een groep enthousiaste bewoners van de Wendel die het leuk vinden om door middel van een vooropgesteld kookplan zelf een maaltijd te bereiden. Het is de bedoe ling dat deze maaltijd na bereiding ook gezamenlijk genuttigd wordt. Men moet affiniteit met de doelgroep hebben; Zelf graag en goed kunnen koken; Geduldig zijn en goed kunnen communiceren; Sociaal ingesteld zijn. De werktijden zijn iedere donderdag van 19-00 tot 21.30 uur, uitgezonderd tijdens de schoolvakanties. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venrav, tel. 0478-516995. in die tijd weinig zekerheden. Nu is dat wel anders" Kitty verwijst naar de wettelijke regelingen die in die twintig jaar zijn veranderd. Maar ook de werkwijze. "Destijds hadden we een grote kaartenbak waar alles in stond. Dat leidde uiteindelijk tot een grote dossierkennis. Je kende de uitzendkrachten nagenoeg per soonlijk. En andersom ook. Mensen herkennen mij nog regel matig als de persoon die hen des tijds aan, vaak uiteindelijk een vaste baan hielpen. Vaak weet ik dan nog wel iets uit die kaarten bak te herinneren. Tegenwoordig is dat anders. Computerprogramma's matchen tegenwoordig een kandidaat bij een bedrijf. Dat gaat allemaal wat sneller. Maar het is er toch niet onspersoonlijker op geworden." Bij een personele dienstverle ner als Adecco staan diverse belangen voor. "We kennen twee soorten klanten. Je hebt enerzijds te maken met de mensen die je aan een baan helpt. Daar ben je heel belangrijk voor. Maar ook voor het bedrijf waar je de men sen plaatst speelt de personele dienstverlener een belangrijke rol. Zelf zit ik veel bij Nestlé, waar veel van onze mensen zijn onder gebracht". Kitty spreekt over onze mensen want de uitzendwereld is veranderd. Personeel is tegen woordig veelal in dienst van Adecco en het is aan Adecco de taak daar passend werk voor te verrichten. Daarmee wordt met name de bedrijven veel werk uit handen genomen. Van de andere kant gaat Kitty Gossens vaak actief met cv's van mensen op pad om ze een geschikte baan te bezorgen. Toch zijn er dingen van vroeger gebleven. Zo krijgen mensen die via Adecco werken nog steeds wekelijks uitbetaald. "Dat was vroeger zo, toen ging het zelfs cash en speelde je elke vrijdag kassier. Tegenwoordig gaat het per bank of giro maar nog wel wekelijks. Hoeveel mensen Kitty aan een baan heeft geholpen weet ze niet. Ze durft daarover geen schatting te maken. Ze houdt het op "veel. heel veel". En soms komen die mensen ook min of meer bij toe val aan een baan. "Zo hadden wij jaren geleden voor een jongeman uit Venray een baan gevonden bij een bedrijf in Horst. Hij zou daar op maandag beginnen. In de loop van de ochtend belde ik op of de knaap was gekomen en hoe het ging. Hij bleek dus niet te zijn gearriveerd. Later kreeg ik een telefoontje van een ander bedrijf uit Horst. Daar had de knaap aan geklopt en kon daar meteen aan de slag.... Hij heeft daar nog een behoorlijke tijd gewerkt..." Van zondag 9 november to zondag 21 december 2003 is er ii Galerie Rooyart een expositie vai werken van Frank Maieu (B). Di opening van de expositie is oj zondag 9 november om 14.0( uur. Frank Maieu [1952] is eei geëngageerd kunstenaar. Vanui zijn atelier in de oude Antwerps» binnenstad beziet hij de mens ei zijn wereld op een eigei Maieutieke wijze. Spottend, iro nisch en parodisch schildert hi zijn surrealistische kijk op d» maatschappij om hem heen Afstandelijke maatschappijbe schouwing en zijn persoonlijk» ervarings- wereld inspireren hem In zijn schilderijen reageert hij oj de wereld, de oorlogen, de werK loosheid, centrum rechts. Maa ook zijn eigen dromen, zijn pet soonlijke belevenissen en ervarin gen zijn inspiratie voor zijn schil derijen, tekeningen ei keramische beelden. Naast schil der, tekenaar sinds zijn vroegst» jeugd, hij had zij eerste expositi- op 12- jarige leeftijd, werkt Fran) Maieu ook regelmatig met klei Vooral in combinatie met ander» materialen maakt hij keramisch» plastieken. Dit deel van zijn oeu vre is even geëngageerd, ironiscl en humoristisch als zijn schildert en, maar ontroeren vaak ook. Z» zijn minder bitter en zwartgallig de kwaadheid is afwezig. He creëren hier is vaak een assemble ren van "objets trouvés" met kers mische beelden. Galerie Rooyart De Hulst 12, Venray, tel. 589245 "Praktische tips voor bedrijfsover- dracht en verbetering van bedrijfswinst" Dinsdag 18 november, aanvang: 19.30 uur Hotel Asteria Maasheseweg 80a te Venray Ontvangst met koffie Eerste deel lezing Bedrijfsoverdracht door LW.M.M. Haegens AA van Rühl Haegens Molenaar Pauze Tweede deel lezing Verbetering bedrijfswinst door: drs. R.M.C. Molenaar RA van Rühl Haegens Molenaar Gelegenheid tot het stellen van vragen Afsluiting Borrel 19.30 uur 20.00 uur 20.45 uur 21.00 uur 21.00 uur 22.00 uur Onderwerpen die aan bod komen lijn waardebepaling fiscale en juridische aspecten productiviteit kostprijs •personeelsbeleid financieringsaspecten Deelname aan bovengenoemde lezing is gratis. Indien u geïnteresseerd bent dan verzoeken wij u or te melden. r 12 november as a U kunt zich aanmelden door contact op te nemen mee Rühl Haegens Molenaar, mevr. M.Linders, telefoonnummer 0478-584333, of e< e-mail te sturen naar m.linders@rhmweb.nl. accountants belastingadviseurs Noorderhof 8 - Venray Postbus 68 - S800 AB Venray T (04 78) 58 43 33-F (0478) 58 46 24 info@rhmweb.nl - www.rhmweb.nl met vestigingen in Venray, Nuenen en Boxmeer

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9