enk van Egmond Icht geen nieuwe partij op HBO-wedstrijd Erfbeplantings- campagne in Venray Het Venrays Makelaarshuis opent zijn deuren ynamic in de an van de ijzers eonie Pingen wint ompoenwedstrijd Zilveren jubilaris de Zonnebloem Ingezonden Ijsbaan Zittingsavonden in Leunen li 1 KASTSYSTEMEN EU] WielHermkes Geslaagd Op 't Nipperke \N\e\eis I MAAS Donderdag 6 november 2003 - Pagina 7 tan de politiek kan ik veel meer voor mensen betekenen" jaar geleden stapte i Egmond uit de actie- ik. Hij zette een punt zijn jarenlange com- rerk voor de PvdA. iinan Van Egmond dat zijn partij het sociale it verloren had. Hij wilde „^iin in Venray een eigen xek, oprichten die wél Dbyn nt voor de ouderen, uit- "*11 gsgerechtigden en zwak- i in de samenleving. Na wikken en wegen heeft ju van dat voornemen 31. lud-medewerker van Xerox een clubje mensen om zich erzameld. "Van veel kanten 'oa uk druk op me uitgeoefend k.k. in plaatselijke partij op te richten. We waren bezig, het kostte veel werk maar ik vond dat het niet de goede kant opging." Henk van Egmond heeft zich intussen helemaal op het vak bondswerk bij de FNV gericht. Hij volgt ook een vakbondsscholing en won advies van deskundigen in. "Toen gingen bij mij de ogen open. Want wil je echt iets kun nen betekenen voor- minima, oudéren, uitkeringsgerechtigden, (ex)-psychiatrische patiënten en gehandicapten dan moet je ook een grote partij zijn. Want anders kun je alleen maar prikkels uitde len en niet daadwerkelijk helpen." Van Egmond, die nog wel lid is van de PvdA, besloot de knoop door te hakken en geen eigen par tij op te richten. "Het was een zwaar besluit en ook een flinke domper. Want ik had toch geroepen dat ik terug zou komen. Met de maatregelen van de huidige regering moeten de zwakkeren geholpen worden. Want zij worden hiervan vooral de dupe." Een terugkeer naar de PvdA ziet hij sinds vorige week helemaal niet meer zitten. "Ik vind het onbegrijpelijk dat de PvdA als enige partij in de raad tegen de vervoersvergoeding van gehandi capten gestemd heeft. Dat viel mij enorm tegen. Donderdag was ik in Utrecht voor een scholingsdag van de FNV. Daar zitten ook veel PvdA'ers bij. Daar vertelde ik hun dit verhaal. Zij vonden het ook onbegrijpelijk en begrepen niet >pen zaterdag werden het eerst de Zuid- Jflandse kampioenschappen 5t' (gehouden in Venhiy. EHBO ar3? I-Brabant en EHBO Limburg iseren deze kampioenschap- foortaan jaarlijks beurtelings ie ii Imburg en Noord-Brabant, Limburg beet dit jaar het spits af. De deelnemende ploegen hebben zich in voorronden weten te kwa lificeren. In de jeugdklasse A won Nederweert met 229 punten de eerste prijs voor Riel met 208 punten. In de jeugdklasse B was Nederweert eveneens eerste met met 247 punten voor St. Anthonis met 222 punten en Onderbanken met 177 punten. De seniorenklas se werd gewonnen door Dinter- Heeswijk met 253 punten voor Tegelen I met 250 punten en Tegelen II met 244 punten ids kort kan ook Venray doen aan een wereldwijde Sport- en verzorgingscentrum amic in Veltum introdu- Bodypump, de verras- jes e workout waarbij je I, je spieren versterkt en conditie verbetert, endien is het ook nog leuk e6|samen met anderen aan de Ie gaan met de ijzers, dypump is een groepswor- en duurt ongeveer een uur. neeste bewegingen worden voerd met een halter waar- [ewichten worden bevestigd, int deze zogenoemde barbell verleg met de begeleider- zo ir maken als je op dat lent aankunt. Iedereen sport dus op z'n eigen niveau. Tijdens een Bodypump-sessie worden alle spiergroepen aan het werk gezet. Je maakt veel herhalingen, maar op het tempo van de swingende muziek, zodat een uur zo voorbij vliegt. De speciaal opgeleide en regelmatig bijgeschoolde begelei der doet de bewegingen voor en corrigeert waar nodig. Bodypump verbrandt in een hoog tempo calorieën en verstevigt de spie ren. Het is dus de manier om snel in vorm te raken en te blijven. Een slanker lichaam, sterkere spieren, een uur lekker bewegen en na afloop een energieker gevoel, Bodypump zorgt er echt voor. Het dak vliegt eraf bij een Bodypump-sessie. De begeleider roept de aanwijzingen, deelne mers schreeuwen elkaar aanmoe digingen toe en de swingende muziek trekt iedereen er door heen naar het einde van de wor kout. Bodypump swingt, Bodypump is zweten, Bodypump is leuk om te doen. En iedereen kan het doen, want het zijn een voudige basisbewegingen die je in je dagelijkse leven ook maakt. Nieuwsgierig naar deze effectie ve groepsworkout, waarbij je snel afvalt, je conditie verbetert en je spieren versterkt? Bel dan van daag nog om te informeren wan neer je kunt deelnemen aan een van de Bodypump-sessies met Sport- en Huidverzorgings centrum Dynamic. Veltumse Kleffen 52, tel. 0478-587620. Iniratuin Pompoenwedstrijd (tuin Venray is gewonnen Leonie Pingen uit Well (8 Haar pompoen had een van 288 centimeter. De prijs was voor Simone ik uit Meerlo (11 jaar) met ipoen van 240 centimeter derde prijs ging naar Heieen ik uit Meerlo (13 jaar) met lompoen van 212 centime- De prijswinnaars mochten Dpen weekend kun prijs in ngst nemen bij Intratuin Voor de overige kandi- s van de pompoenwedstrijd n kleine attentie klaar als zij tompoen weer af komen dat ik nog lid was van zo'n club uit Venray." Het enige reële alternatief is wellicht Lokaal Aktief. De lokale partij heeft hem ook al benaderd. "Ik ken enkele mensen van Lokaal Aktief al vele jaren. Zoals Tinyt Grebenjak en Ton Mulders. En ook Gerrit Lemmens ken ik goed vanuit de vakbond. Maar jammer genoeg mist Gerrit het charisma van een echte politieke leider." Voorlopig houdt hij de boot af want hij heeft het te druk met al zijn activiteiten voor de FNV Bondgenoten en de landelijke organisatie Sociale Alliantie. "Wij bestoken de politiek over de armoede die er nog steeds heerst. Ik zit erin namens de vakbond. Er zitten ook mensen bij vanuit de kerken, allochtone verenigingen en allerlei charitatieve instellin gen." Daarnaast is hij mede oprichter van de Gehandicapten Organisatie Venray, ouderencon- sulent en helpt hij uitkeringsge rechtigden. "Buiten de politiek om kan ik veel meer mensen helpen. Dit alles heb ik bij de FNV geleerd. Ik kan me nu volledig inzetten voor die mensen die het zo hard nodig hebben", realiseert Henk van Egmond zich die de deur naar de politiek op een kier laat staan. "Er zijn meerdere partijen die me gevraagd hebben. In de commis sie Maatschappelijke Diensten zou ik mijn ervaring goed kwijt kunnen. Ik wacht het maar even af." Tijdens de jaarlijkse feestavond voor de vrijwilligers van de regio Venray van de Zonnebloem mocht Yvonne Baken, als provin ciaal bestuurslid, namens de natio nale vereniging de Zonnebloem, de erepenning en gouden Zonnebloemspeld uitreiken aan Nel Baltussen uit Oirlo, omdat zij 25 jaar vrijwilliger is bij de Zonnebloem. Al die jaren heeft Nel zich met veel toewijding ingezet voor medemensen, die langdurig ziek. lichamelijk gehan dicapt en hulpbehoevend zijn. Mensen voor wie persoonlijk contact en deelname aan het maatschappelijk leven niet van zelfsprekend zijn. Ze deed dit met zichtbaar plezier en de gasten konden dit altijd zeer waarderen. De erepenning en speld zijn haar dan ook van harte gegund. Tevens werd er op deze avond afscheid genomen van Hans Visser, de voorzitter van regio Venray van de Zonnebloem. In een afscheids woord sprak Yvonne Baken hem toe en dankte hem voor zijn inzet als bestuurder. Zij eindigde met de woorden, die hij zelf in een jaarverslag gebruikte: 'Je kunt het donker niet bestrijden, je kunt wel een licht ontsteken', doelend op het enige, dat helpt, het bren gen van licht is. Hans zelf heeft hierin het voorbeeld gegeven. Als tastbaar bewijs van erkentelijk heid werd hem het Zonnebloembeeldje overhandigd In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Kerkpad Met verontwaardiging las ik over de vernieling van het kruis beeld aan het Kerkpad in Venray. Het wordt dé hoogste tijd dat het historisch gebied rond de Grote Kerk en het gemeentehuis (voor malig klooster Jeruzalem) weer zijn 'gesloten' karakter teruggege ven wordt! Dit door het gebied te omgeven door smeedijzeren hek werken met spitse punten die op bepaalde tijden afgesloten kun nen worden. (Oók het Kerkpad, dit is 's avonds en 's nachts bedrei gen.) Als men goed oplet zijn de zeer hoge ramen van de Grote Kerk vaak doelwit van vandalen die de glas-in-lood ruiten in probe ren te gooien. De vele beschadig de ruitjes getuigen hiervan. De jongeren hebben liever een disco theek op de plaats van de eeu wenoude Grote Kerk omdat het gebouw, en religie in het alge meen, hen niets meer zegt en ze net als het steeds groter aantal wordende Nederlanders, zelf wil len uitmaken hoe men door het leven gaat. Wat kan het ons sche len, het is toch niet van mij. Ik merk zelf in mijn omgeving dat men met de religie net zo spot als met de Jehova's getuigen altijd al gedaan wordt. Bovendien voel ik mij steeds meer bedreigd in mijn woonplaats en zelfs de eigen omgeving als onbehagelijk ervaar en daardoor 's avonds liever thuis doorbreng. De gemeente zou bij voorbeeld een soort vandalisme- belasting in plaats van hondenbe lasting in kunnen voeren om de vernielingen te herstellen (in de hele gemeente zijn sporen te vin den!). Misschien dat hierdoor van dalisme voorkomen dan wel ver: minderd wordt, anders bestaat ons 'cultuurgoed', dat door de eeuwen heen gekoesterd is door velen, in de toekomst misschien niet meer! P.H. Thijssen, Venray In de Peel en Maas van 30 okto ber stond dat de ijsbaan ook dit jaar niet zal komen. Gelukkig zal hij er in 2004 heel zeker zijn. In dit artikel was ook dit te lezen: 'we willen een kwalitatief hoog staand evenement neer zetten. Een initiatief dat Venray waardig is, dus zonder kermisachtige toe standen, maar met een goede uit- staling'. Als echte kermisfreak ben ik het met deze uitspraak niet eens. In Maastricht hebben ze sinds vijf jaar ook een ijsbaan, die flink is aangekleed met o.a. een 50 meter hoog reuzenrad, draai molen, Lucky Cranes, oliebollen- kramen en wafelkramen. De attracties die daar staan zijn in winterse sferen omgedoopt. Zo zijn bij de Lucky Cranes (een attractie waar men met behulp van een grijpertje prijzen kan win- nnen in deze weken geen Pokémon, Teletubbies, K3 en andere hot-items te winnen, maar ijsberen, kerstknuffels en ander pluche voorwerpen die met kerst te maken hebben. Het hele festijn heeft daar in Maastricht ook een naam Winterland. In Venray is niet alles mogelijk wat hier boven is vermeld, omdat de Grote Markt nou eenmaal niet zo groot is als het Vrijthof in Maastricht. Wel zou er eventueel een draaimolen en een Lucky Cranes bij geplaatst kunnen worden en natuurlijk een mooie oliebollenkraam die we nu een hebben staan op het Henseniusplein. Dat komt de sfeer op de Grote Markt zeer zeker ten goede. Harrie Messemaeckers, Venray Jongeren terroriseren gehandicapte vrouw' We moeten ons collectief kapot schamen, dat het mogelijk is dat groepjes jongeren, ongestraft hun medemens kunnen terroriseren. Ik begrijp ook wel dat niet bij elke kapot gegooide ruit een postende agent gezet kan worden. Maar na tien kapotte ruiten is wat mij betreft het quotum wel bereikt. Als je als politie en gemeente de veiligheid van burgers, en met name de zwakkeren in de samen leving, niet kimt garanderen, waar kun je dan wel voor in staan? Uit het artikel blijkt dat gelijk soortige gebeurtenissen geen pri oriteit hebben. Het is te hopen da de gemeente Uden, waarnaar de vrouw in kwestie ten einde raad verhuist, die weligheid wél kan garanderen. Tegen die tijd is een excursie naar de gemeente Uden wel de moeite waard. Ik neem aan dat het gebeurde niet dé manier is waarop we de gemeen te Venray 'op de kaart willen zet ten'. Tot slot wens ik deze mevrouw alle sterkte toe en een veilig verblijf in Uden. Verspaget, Venrav Op vrijdag 21 en zaterdag 22 november worden de jaarlijkse zittingsavonden gehouden van 't Knölleke uit Leunen, in gemeen schapshuis De Brink, aanvang elf minuten voor acht. Een keur van artiesten zal weer voor het voet licht treden om u een avond lang prettig te vermaken. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar bij tanksta tion Lucassen in Leunen. M A A T W E R K N KFUKFN- E^m^RJEURBOUW Slaapkamer Kantoor Woonkamer Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 e& Hoogveld www.wielhermkes.nl Op zaterdag 8 november wordt in Venray het startsein gegeven voor de jaarlijkse erf- beplantingscampagne van het Limburgs Erf. Die dag steken particuliere eigenaren in de regio Venray-Meerlo Wanssum 25 erven in het groen. Het gaat om de aanplant van singels, bosjes, hoogstamboom- gaarden, alleenstaande bomen, heggen en lanen. In totaal zullen dit najaar verspreid over heel Limburg 225 erf-eigenaren hun huis en bedrijfsgebouwen ver fraaien met bomen en struiken. Het herstel en de aanplant van boerengroen rond de Limburgse erven geschiedt in het kader van de grootschalige ervencampagne van het samenwerkingsverband Het Limburgse Erf. Onder derze naam werken de Limburgse Land en Tuinbouwbond (LLTB), de Dienst Landelijk Gebied (DLG) en de stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg, (IKL) nu voor het vijfde jaar samen. Op zaterdagochtend 8 novem ber ontvangen de 25 deelnemers uit de omgeving van Venray en Meerlo-Wanssum bij de Boerenbond in Leunen de gewenste bomen en struiken. Het is de bedoeling dat dit plantgoed nog dezelfde dag geplant wordt. Hiervoor hebben de belangstel lenden een plantinstructie ont vangen. Dit najaar worden in het kader van deze ervencampagne meer dan 300.000 struiken en 7000 bomen aangeplant. Het aantal bomen en struiken dat sinds de start van de erfbe- plantings-actie is geplant komt daarmee, ruim boven het miljoen. Tijdens de actieperiode werden tot nu toe al meer dan 1700 erfbe- plantingen gerealiseerd. Voor zover bekend zijn in zo'n kort tijdsbestek, nooit eerder zoveel erven hersteld, dan wel aange legd. Steeds meer bewoners in de buitengebieden neigen tot de aan plant van groen rond erven. Afgelopen jaar meldden meer dan 300 geinteresseerde eigenaren zich bij de stichting Het Limburgse Erf. Uiteindelijk stel den landschapsarchitecten voor 225 en en in verspreid over heel Limburg beplantingsplannen op die karakteristiek zijn voor de boerenerven in die streek. Afgelopen zomer is een aantal landschapsarchitecten de boer op gegaan voor het opstellen van de plannen. De eigen bijdrage van de eigenaar bestaat uit een bedrag van 200 euro aan plankosten. Verder verplicht de eigenaar zich tot het tijdig geschikt maken van de grond en de aanplant en het verdere onderhoud van de bomen en struiken. Voor de instandhou ding van het groen rond het huis en de bedrijfsgebouwen is het van groot belang dat de bomen en struiken op gezette tijden gesnoeid worden. Deelnemers aan de campagne wordt dan ook op het hart gedrukt om tijdig een cursus te volgen. De erfbeplantingsactie geeft op diverse plaatsen een behoorlijk grote groene impuls aan het vaak. tamelijk open buitengebied. Het gaat namelijk om een diversiteit van groene elementen als houtsin gels, bosjes, lanen, solitaire bomen, heggen en hoogstam- boomgaarden. Naast het feit dat passend en stijlvol inheems groen een lust is voor het oog, bieden ze veel kan sen voor vogels, vlinders, bijen en kleine zoogdieren. De gebouwen worden ook beter ingepast in het landschap. Bovendien schept een erfbeplanting privacy en beschermt het tegen zon en wind. Naast de eigen bijdrage van 200 euro door de eigenaren, draagt elke gemeenten 260 euro per erf bij. De resterende financiering vind plaats door de Dienst Landelijk Gebied, Vlootbeek- programma, Landschapspark De Graven, provincie Limburg en Europese subsidieregelingen. Het is de bedoeling dat het project Het Limburgse Erf ook de komen de jaren in de provincie Limburg voortgezet wordt.. Voor meer informatie Area LLTB Roermond 0475-355704. Makelaardij, taxaties en verzekeringen onder één dak Afgelopen dinsdag opende Het Venrays Makelaarshuis in de Schoolstraat zijn deuren. Een uniek concept waar u terecht kunt voor het (ver)kopen van een huis, taxa ties, financieringen en verze keringen. Het Venrays Makelaarshuis is een initiatief van WVM Makelaars en Joosten Vastgoed. De opening werd verricht door burge meester Waals. Door het samenbrengen van diverse ondernemingen onder één dak ontstaat een woonwaren- huis waar de consument op een gemakkelijke en ontspannen wijze haar keuzes kan maken als het gaat om zijn of haar makelaar en/of financiële dienstverlener. Ook het grote regionale aanbod Susan Geurts is geslaagd aan de NHTV Breda, opleiding vrijetijds- management, afstudeerrichting Media Entertainment. Vereniging Wijkgebouw Op 't Nipperke in Venray is op zoek naar enkele enthousiaste vrijwil- lig(st)ers. Een tuinman die enkele keren per jaar de heg kan knip pen en wat snoeiwerk kan ver richten, een poetsvrouw die vier ochtenden in de week een uurtje kan poetsen en enkele barvrijwil- liger(st)ers. Inl. tel. 587811 van woningen door de betrokken makelaars zal bijdragen aan een optimale marktwerking en biedt een extra service aan de consu ment. De makelaars Bemd Röttgering en Lambert Joosten (2VM Makelaars/Joosten Vastgoed) ver tellen dat het voor hen geen moei lijke beslissing is geweest om met meerdere partijen een woonwa- renhuis te betrekken. Door de verschillende disciplines die zich in het Venrays Makelaarshuis ves tigen ontstaat een waar kennis center waarvan de markt èn de consument optimaal kunnen pro fiteren. Daarnaast is in het Venrays Makelaarshuis De Vier BV geves tigd waar de consument terecht kan voor alle zaken die betrekking hebben op het financieren en ver zekeren van uw woning. Naast diverse diensten biedt het Venrays Makelaarshuis ook ruimte aan een nieuwbouw-informatie- centrum. U kunt er terecht voor informatie over nieuwbouwplan- nen in het centrum, de Brabander en St. Annaterrein. Ook wordt er een doorlopende woonbeurs gehouden waardoor de consu ment continu op een laagdrempe lige wijze geïnformeerd worden over de verschillende producten en diensten en uiteraard het woningaanbod van Venray en omgeving. Ondanks dat de naam anders doet vermoeden streeft het Venrays Makelaarshuis er dus ook naar om buiten Venray een grote regionale rol te gaan vervul len. Tijdens de openingsmaand biedt het Venrays Makelaarshuis diverse aanbiedingen. Zo is het mogelijk om in november een woningtaxatie ten behoeve van een financiering voor slechts 250 euro te laten uitvoeren, dit onge acht de waarde van uw woning. Indien u besluit uw woning te verkopen betaalt u buiten een scherpe courtage, geen adverten- tiekosten. Vanaf heden staan aan de Schoolstraat 11 (voorheen van Doorens Perzen) de medewerkers van het Venrays Makelaarshuis klaar om al uw vragen, wensen en ideeën omtrent wonen in Venray te beantwoorden. De openingstij den zijn maandag tot en met vrij dag van 9.00 - 17.00 uur. Zaterdags alleen na afspraak. Heeft u vragen over het Venrays Makelaarshuis dan kunt u bellen op nummer 0478-530111 jJ Eindstraat 12, tel. 581553

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7