Breed scala aan diensten bij Kiwanisveiling Stichting wil centrum voor terminale zorg e kavels Kiwanisclub Schieëpersland presenteert aterdag 8 november Jaayland College anvang 20.30 uur 'eilingmeesters: Willy farkeren bij De Wetteling) agi EL EN MAAS Donderdag 6 november 2003 - Pagina 23 Opbrengst voor Stichting Hospice Zenit ,fad l pad Aangeboden dienst Aanvang veiling 20.30 uur Rondleiding Freuiekeshuus expositie Inspectie van uw dak met advies 'Make Up. visagieles voor twee personen door huidverzorgingsatelier De Verre Hoeve" Verzorging huisdier voor een week excl. halen/brengen Gras maaien 100 m2 in regio Venray gele Rondvlucht boven uw woonplaats vanaf Eindhoven voor ecti persbon in combinatie) Het kaligraferen van een oorkonde (A4) Vijf wasbeurten auto binnen en buiten Avondje stappen met de president yan Kiwanisclub Schietpersland t persoon) 'Lezing ""Op reis door het oog""" Bedrukken trouwkaarten of geboortekaartjes (excl. kosten kaarten) Vlucht in zweefvliegtuig vanuit vliegveld Malden irnli Centraal autowassen van 2 personenauto's m 'biuu'dcn bij de l/ikaic'Omroep Vcnraytlive1)' Voordeur schilderen Training over internettoepassingen voor 2 personen uui Twee uur assistentie bij invullen belastingaangifte 'Bedrijfsbezoek (2 tot 3 uur) aan Intervet, producent van diergeneesmiddelen" Maaltijdsoep voor 8 personen Tuinontwerp door Keuten van Loon Vertal en vati een brief van Russisch naar Nederlands Testament opmaken 'Complete trouwstoet binnen een straal van 20 km, max.: 10 auto's" Imenefadvtes/lekenwerk maximaal drie uren Bezoek eredivisieclub PSV met rondleiding voor 4 personen onl Training: presenteren met Powerpoint 5 sessies (max. 10 pers.) Sinierkiaasgedicht door Eric Verhoeven Galerie bezoek in Oost-Brabant/Noord-Limburg Uitgebreide medische gezondheidskeuring (2 personen) Centraal autowassen van 4 personenauto's Diner voor zes pers. verzorgd door vennoten Schaeffers en Weijs aan huis vennoten Juridische audit (1 uur) Kerstgedicht componeren door Eric Verhoeven Schaal met 2 1/2 kg cervelaatworst direct consumeren PAUZE 21.30-21.45 uur Introductie avond praktijk sportduiken 1 uurthepriC 1 uur praktijk voor 2 personen Portretreportage ind. vergroting "Oberen bij feest of evenement 4 uur, 4 personen)" Optreden liederentafel bij eqi feest of bruiloft U Gebruik van een smoking voor een avond Op stap met dé schaapherder Rondleiding molen Merselo door L. Michels, max. 10 pers., dinsdag- of zondagmiddag" Centraal autowassen van 2 personenauto's Optreden bij de Lokale Omroep Venray (live) Rondje van 18 holes voor 2 personen op De Golfhorst Rondleiding bij Waterleidingbedrijf voor max." 5 personen "Afvoer van aanhangwagen met vuil naar milieustation, (on)gé.sorteérd, ind. leges" Advertentie Peel en Maas 500 mm (regulier 110 euro excl. btw) Bezoek eredivisieclub PSV met rondleiding voor 4 personen CD opnemen en 10 stuks branden Serenade/Aubade door bet Harmonie orkest van de Koninklijke Harmonie Eüterpe "Bezoek molen ""Eendracht maakt macht"" in Horst" 'Verzorging huisdier voor een weekend, hond, kat, etc. exdusief halen en brengen" Rondvlucht boven uw woonplaats vanaf Endhoven voor een persoon in combinatie) Training over internettoepassingen voor 2 personen Een chauffeur voor 10 uur Een keer Boodschappen doen voor oude van dagen of 2 verdieners 'Kceperstraining verzorgd door Wim Jacobs, keepertrainer VVV" Gesprek met Burgemeester Waals max. 1 uur over een uwer problemen Fiscaal advies, 2 uur door Tom van Zwieten (regionaal fiscalist)" Het aanbrengen van markering op parkeerpl/oprit 100 m. belijning of standaard figuur VIP bezoek bij PSV Eindhoven voor 2 personen Ramen lappen (benedenverdieping privewoningT [id Hcdingmetaroorfose voor een dame (op specificatie aanbieder) Optreden van de Bubs regio Venray Testament opmaken Rondleiding door de Grote Kerk tijdstip in overleg APK keuring Peter Winnen leest 15-20 minuten voor uit eigen werk "Lezing "Op reis door liet oog""" Wijn arrangement met les 8 pers. exd. eten Bezoek BMW fabriek Duigolfing PAUZE 22.45-23.00 uur Vijf wasbeurten auto binnen en buiten Vervoer bruidspaar in Jaguar binnen gem. Venray excl. bloemstuk en sierlint 'Aanbrengen bestrating max 25 m2. zonder garantie (exd. bestrating Juridisch advies door van Hooft Advocaten 1 uur Aangeklede wijnproeverij door Prins Heerlijk Helmond (4 pers.) Het aanbrengen van markering op parkcerpl./oprit 100 m. belijning of standaard figuur '•Maken vatl een kleurenplan voor buitenschilderwerk, ind. digitale uitwerking" 1 minuut gratis winkelen Plus (Venray of Overloon) 2 kaartjes wedstrijd VW tegen Emmen 28-11-2003 Rondvlucht boven uw woonplaats vanaf Eindhoven vooreen persoon in combinatie) 1 dag cabrio v/h jaar rijden brie dagen onbeperkt golven op golfbaan Pipestone Links (4 pets /eigen vervoer) lezing ""Op reis door bet oog""' r ^ner voor ac^1 personen bij Yasmina Vallen Training ovér internettoepassingen voor 2 personen Uitgebreide medische gezondheidskeuring (2 personen) Centraal autowassen van 4 personenauto's Serenade Fanfare Vriendenkring Overloon binnen straal 10 km küaal mét 2 1/2 kg cervelaatworst direct consumeren Introductie avond praktijk sportduiken 1 uur theori€ 1 uur praktijk voor 2 personen Advertentie Peel en Maas 500 mm (regulier 110 euro exd. btw) Bezoek eredivisieclub PSV met rondldding voor 4 personen Öuiskaraerconcert verzorgd door De Trennesetters Rondleiding bij Ndipak BV gedurende werkdag (max. 20 pers.) lézingAvorkshop over leiderschap Retraite voor 1 pers.gedurendê 4-5 dagen bij Zrs.Clarissen te Megen Cali-in) Verzorging exdusief buffet voor 20 pers door kookdub Bourgogne Tuinadvies 2 3 uur door Berlyfleur Bloemenboetiek financieel advies óver bankzaken/hypotheek/crediet etc. c| ^a8je uit als passagier op toermotor Mucin in zweefvliegtuig vanuit vliegveld Malden Optreden jockskapel "Koken met de kok 8 pens. Inclusief eten, exdusief.drank Bezoek, Mercedes fabriek hotel 2 pers diner+Bezoek tnuseura Stuttgart Einde veiling 24.00 uur Aanbieder Inzet Freuiekeshuus 10 Top Support Dakwerken 10 De verre Hoeve 5 Carei Neervoort 5 Kiwanis 5 Herman Mijling 50 Hilda van Osch 10 Taxi Verstraaten 20 Kiwanis 5 Dirk Heidens 10 Drukkerij v.d. Mimckliof €30 Pieter v.d. Marei €10 Kiwanis €10 LOV v 10 Gerard Reiinders Schilderwerken 10 Raayland College 15 Contour account, heastingadv. 10 Pieter v.d. Marei €50 Jan Janssen €5 Kèuten van Loon 15 Fred Renirie 5 De Laat Guiikers Notarissen 10 Kiwanis >5 Sludio/Cor Paint 10 PSV/E. Linskens €25 Schaeffers en Weijs V.O.F. >5 Eric Verhoeven 5 Harrv v.d, Kolk K) Arbo Unie 50 Kiwanis 25 Schaeffers en Weijs V.O.F €60 Van Hooft Advocaten 10 Eric Verhoeven 15 Plus Verbeeten 10 Pieter v.d. Marei 5 Foto Dom Melskcns 10 Kiwanis €20 Liederentafel €30 Thetru 10 De WassUm BV 10 Lambert Michels 10 Kiwanis 10 LOV 10 De Golfhorst 15 A' Post 10 Gerard Reijnders 5 Peel en Maas €40 PSV/E. Linskens 5 LOV €50 Kon. Harmonie Euteqie €35 Oudheidkamer Horst 10 Card Neervoort 5 Herman Mijling €50 Raayland College 15 Taxi Verstraaten 50 Kiwanis 5 Wim Jacobs 5 Jos Waals 1 Contour account, en bcasiingadv. 5 Pijl Plus Markering 10 PSV/E Linskens 20 Kiwanis 5 Secondo €25 De Bubs €25 Dé Laat Guiikers Notarissen 10 A. den Brok 5 AMVSmakferhöde €10 Peter Winnen 10 Dirk Heidens 10 Restaurant Buitenlust €40 Inaifa Roof Systems €20 Taxi Verstraaten 20 Carcl Neervoort 20 Kiwanis €25 van Hooft advocaten 20 Prins Héérlijk €25 Pijl Plus Markering 10 GRS Schilderwerken €20 Van Dijk/Verbeeten 10 Wim Jacobs 5 Herman Mijling €50 Inaifa Roof Systems 15 F. van Hooft €25 Dirk Heidens 10 Yasmina Vallen €80 Raayland College 15 Arbo Unie €50 Kiwanis €25 Fanfare Vriendenkring €35 Plus Verbeeten 10 Pieter v.d Marei 5 Peel en Mans €40 PSV/E. Linskens 5 Trennesetters 50 Nelipak B.V. 15 Schaeffers Weijs vof 20 Schaeffers Weijs vof 15 Thom Kalkman €25 Berlyfleur 10 Ad SwinkcLs 10 Pieter v.d. Marei 5 Pieter v.d: teel 5 Dirk Heidens 5 Restaurant Buitenlust €40 inaifa Roof Systems €25 Zaterdagavond mag er weer voor bet goede doel geboden worden. Dit jaar is de opbrengst van de veiling voor de stichting Zenit. Willy Voesten en Rob van Lieshout leiden ook dit jaar de veiling weer in goede en vrolijke banen. worden door Rob van Lieshout en Willy Voesten, gaan vanaf 20.30 uur onder de hamer. Vorig jaar hield Kiwanisclub Schieëpersland voor het eerst een dienstenveiling. De Venrayse ser viceclub had in de jaren daarvoor via Jazzconcerten met succes gel den binnengehaald voor diverse goeden doelen in Venray en Steeds meer mensen willen in een thuissituatie sterven omgeving. Omdat er toch een zekere terugloop bij die concer ten werd geconstateerd, werd besloten om een andere activiteit op te zetten. Het werd een dien stenveiling. Geen goederen, maar zaken zoals een belastingadvies, een rondleiding bij PSV, een rond vlucht boven Venray maar ook eën rondleiding in de Grote Kerk werden aangeboden. De eerste veiling werd een suc ces. De netto opbrengst bedroeg ongeveer 10.000 euro, een opbrengst die boven verwachting was. De opbrengst was voor het Medisch Kinderdagverblijf in Venray maar ook andere goede doelen konden hiermee een finan ciële injectie krijgen. Dit jaar dus opnieuw de dienstenveiling. "De avond verliep vorig jaar nagenoeg vlekkeloos en de opbrengst was boven verwach ting" laat Frans van Hooft van Kiwanisclub Schieëpersland weten. "We hebben er ook van geleerd" vervolgt hij. "Zo was het aantal kavels net iets te veel. Dit jaar willen we ons daarom beper ken tot honderd kavels. Vorig jaar waren dat er honderdzeventien. Verder zullen we nog wel wat sleutelen aan de indeling van de avond. Wie blijven zijn de veiling meesters. Willie Voesten en Rob van Lieshout. Deze twee jongens hebben die avond perfect geleid en we zijn dan ook zeer content met de toezegging dat beide heren zich weer in zullen span nen om de kavels aan de man cq. vtouw te brengen." Wie ook zijn gebleven is De Bubs, het Venrayse muziekgezel schap dat voor en na de veiling, en tijdens de pauzes, voor een vrolijke muzikale noot zorgt. Van Hooft benadrukt nog eens dat de dienstenveiling niet te ver gelijken is met de goederenveiling van de Lions. "Het zijn puur dien sten, die voor iedereen nuttig, interessant of leuk zijn". Een greep uit de diensten van dit jaar: een dakinspectie, gras- maaien, een optreden bij Omroep Venray, assistentie bij het invullen Maar liefst 105 dienstenka- vels zullen worden aangebo den op de 2e Dienstenveiling van Kiwanisclub Schieëpers land te Venray. De diensten veiling zal gehouden worden op zaterdag 8 november in de hal van het Raaylandcollege te Venray aan de Leunseweg. De avond begint om 19.45 uur. De eerste kavels, die weer geveild van de belastingpapieren, uw auto laten wassen, een bezoek aan de IAAF in Frankfurt, een VIP arrangement bij een wedstrijd van PSV etc. etc. Bekijk de kavellijsi maar eens goed, er zit altijd wel iets voor u bij, en u steunt met de aankoop het goede doel. De opbrengst is immers bestemd voor de Stichting Hospice Zenit, Centrum voor pal- liatieve zorg te Venray.Het doel van deze Stichting is het creëren van een geëigende omgeving voor het verlenen van palliatieve zorg aan terminale patiënten uit Venray, Horst, Meerlo- Wanssum en Sevenum. Meer hierover leest u in het artikel elders in dit blad. Naast de dienstenveiling organi seert Kiwanisclub Schieëpersland nog tal van andere activiteiten waarmee goede doelen kunnen worden gesteund. Onlangs nog werd de bekende boekenmarkt gehouden met een netto opbrengst van iets meer dan 1600 euro. Daarnaast gaan de leden van de Kiwanisclub dit jaar nog kerst pakketten wegbrengen en wor den voorbereidingen getroffen om volgend jaar juni een Dixielandconcert te houden in het kasteel van Well. De leden van Kiwanisclub Schieëpersland heten u a.s. zater dag in ieder geval van harte wel kom en zullen u bovendien graag van een natje en/of droogje voor zien. Want ondanks het serieuze doel. willen de Kiwanians er zaterdag ook een gezellige avond van maken. Entreebewijzen, tevens bied- kaarten voor deze avond zijn vbij de entree verkrijgbaar. Elke bied- kaart is tevens een lot voor een weekend weg voor twee perse nen aangeboden door Vice Versa reisbureau. U dient dan wel bij de loting aanwezig te zijn. Parkeren kunt u bij De Wetteling. De voet gangersbrug is deze avond geo pend. De Stichting Hospice Zenit wil in de regio Venray-Horst een centrum voor palliatieve terminale zorg realiseren. Palliatieve terminale zorg is de zorg voor patiënten en hun naasten in een fase waarbij medisch gezien geen genezing meer mogelijk is, en waarbij gestreefd wordt naar een zo hoog mogelijke kwaliteit van leven. Om het centrum te realiseren is volgens de stich ting veel geld nodig. Het huidi ge oprichtingsbestuur wil zich inspannen om een dergelijk centrum op korte termijn te realiseren. De Stichting heeft al vele toezeggingen en is naarstig op zoek naar een geschikt pand. "In Nederland zijn ongeveer 30 van dergelijke hospices" vertelt Wim Smeets, een van de initiatief nemers. Het initiatief is ingegeven door twee mensen die regelmatig met terminale zorg te maken heb ben gehad. "Daar liep men vaak aan tegen schrijnende situaties, waarbij de mensen het liefst thuis wilden sterven, maar waar dat om uiteenlopende redenen niet of nauwelijks mogelijk was. Middel de realisatie van een hospice, zou men in de toekomst een oplossing kunnen bieden voor dergelijke situaties." aldus Smeets. "Ongeveer twee jaar geleden hebben wij een groep mensen om ons heen verzameld en het idee voorgelegd. Noord Limburg is wat dat betreft in Nederland nog een blinde vlek." legt voorzitter Wilma Manders uit. "Een werkgroep heeft vervolgens gesprekken gehad met allerlei maatschappelij ke geledingen, het ziekenhuis, huisartsen maar ook de politiek, om te kijken of er draagkracht is voor een dergelijk initiatief. Die draagkracht en de behoefte bleek er te zijn waarop wij hebben gesteld dat we voor de realisatie van een hospice gaan. Het is van groot belang dat mensen, die thuis in een terminale fase liggen, zelf moeten kunnen aangeven waarheen ze willen. Met de reali satie van een hospice krijgen ze een extra keuze, De initiatiefnemers hebben gekozen voor een zelfstandige opzet, los van andere zorginstel lingen. "Niets ten nadele van die instellingen, maar wij zijn dan niet afhankelijk van de geld stroom in de zorgsector en kun nen zelfstandig subsidies aanvra gen" aldus Wilma Manders. "Uitgangspunt is, dat wanneer het centrum gerealiseerd is, het zelf standig kan blijven draaien, zon der dat er ieder jaar weer om geld geleurd moet worden." In het centrum komen zes bewonersbedden. "We hebben ongeveer een ruimte van 500 m2 nodig, waarin, naast kamers voor de patiënten, gastenkamers, een gezamenlijke huiskamer, keu kens, badkamer en een stilteruim te, waar mensen zich kunnen terugtrekken, bijvoorbeeld na het overlijden van een patiënt. Het moet een huis in een normale straat zijn, het liefst binnen de bebouwde kom" vind Wilma Manders. Voor de realisatie en instand houding van het centrum, is de stichting afhankelijk van spon soring, schenkingen en legaten. "Veel hospices zijn op die manier tot stand gekomen. Sponsoring is dan voorlopig nog onze belang rijkste bron van inkomen, ondanks de steun van ziekenhui zen. overheden en verzekeraars"/ Een belangrijke rol in de hospi ce is weggelegd voor de vrijwilli gers. "Wij hebben een intentiever klaring met de Vrijwillige Terminale Zorg om tot een maxi male samenwerking te komen. Maar we hebben ook nog eigen vrijwilligers nodig, die door ons opgeleid zullen worden om de patiënten, en met name ook de naaste familie, mentaal goed te kunnen ondersteunen. Want ook de zorg voor de naaste familie is belangrijk. In de hospice probe ren we zoveel mogelijk eën thuis situatie te creëren. Familie moet daar dezelfde vrijheden krijgen als thuis." Wie meer informatie wil over de Stichting Hospice Zenith kan contact opnemen met Wilma Manders, tel. 584855- Sponsoren kunnen terecht op bankrek.nr. 12.81.75.133. Een rondvlucht boven Venray of een rondleiding door de Grote KerkDit en 103 andere moge lijkheden zijn zaterdagavond binnen handbereik op de Kiwanis Dienstenveiling in bet Raayland College. De Bubs zorgt tijdens en na de veiling voor een gezellig muziek je.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 23