Sportnieuws -inf< Keukenkenners verrast Stroeken Dames Red Stars beginnen play-offs Heren Red Stars naar tweede plek Red Stars-jeugd succesvol in Meerkampen Vijfde Week van Beek Gastgezinnen gezocht Bloemenactie voor mantelzorgers Café De Buren en BT Hoeijmakers 1e periodekampioenen Geen ereplaatsen op NK estafettezwemmi Harrie Lenssen wint Enentoernooi Geldrop Hockeyclub Venray Oranje Wit Volleybalclub Set Up Korfbal De Peel korf 't Alvertje Intratuin omgetoverd tot warenhuis der wensen Rooyse tennisballen Lezing ME/CVS Atletiek Vereniging^ Peelrunners PEEL EN MAAS Spanning aan de top bij de Jeugd Uitslagen le klasse: Close Enc.-Sigma's/RBV 18-10 VTU Telecom-Groeipunt 17-11 La Mousse-Café de Buren 3-25 BT Jamin-V.d. Boomen 20-8 Het team van Café de Buren mag zich de eerste periodekampioen van de le Klasse noemen na de grote overwin ning, die werd behaald op La Mousse. Daarbij kreeg de kampioen de onge wilde hulp van de Sigma's, die versla gen werden door Close Encounters en van-Kantoor v.d. Boomen, dat verl oor van B.T. Jamin. V.T.U Telecom kon door van Groeipunt te winnen de laatste plaats aan het verliezend team overdoen. Caroline van Rijt (Groei punt) scoorde met 203 en 521 het best bij de dames. Rinus Kanning (CdB) bracht met 247 de hoogste game op zijn naam en junior Lars Lenssen Sigma's) met 679 de hoog ste serie. Meer 600-series waren te noteren voor Frank Peters (663), Nicky Claessens (621), Hay Joosten (604) en Math Offermans (6Ö2). Uitslagen 2e klasse: The Nitwits-Plus Van Dijck 10-18 Red Arrows-Club Up 28-0 Altijd Raak/AVIT-Hoeijmakers 18-10 VvGI/V Rensch-Hit Miss 9 5-18.5 B.T Hoeijmakers had aan de 10 tegen Altijd Raak/AVIT behaalde punten genoeg om zich te laten uitroepen tot de eerste periodekampioen van de 2e Klasse. Club Up, als lijstaanvoerder de eerste kandidaat voor die titel, ging kansloos en puntloos ten onder tegen Red Arrows. V.v.G.l./Van Rensch. dat door de misstap van Club Up, ook nog uitzicht had op de periodetitel, zag die via een nederlaag tegen Hit Miss in rook opgaan. De Nitwits boden stevig tegenstand tegen Plus Van Dijck, maar konden een neder laag niet ontlopen. Gerty Arts (H&M) scoorde met 191 de hoogste game en Mariëlle Moors (PvD) met 514 de hoogste serie bij de dames. Bij de heren was Ralf Hubbers (Hoeijm) de hoogst scorende met 268 en 632. Uitslagen Trioleague: BT Kuijten Ass -Sigma's/RBV 10-11 BT AWI Isolatie-Plus Van Dijck 15-6 Proshop RTBVenray-Nutrivisie 8-13 Hit ét Miss-Café de Buren 6-15 Bokual/Mijling-Crash 7-14 Het trio van Sigma's/R.B V. behaalde de kleinst mogelijke overwinning op B.T. Kuijten en zag de voorsprong op de naaste concurrent groeien omdat Bokual/Mijling niet verder kwam dan een 14-7 nederlaag tegen het laag geklasseerde Crash. Nutrivisie her overde via winst op Proshop RBVen- ray de derde plaats Hekkensluiter B.T. AWI verraste Plus van Dijck en Café de Buren bleek veel sterker dan Hit ét Miss.Proshop RBVenray zorgde voor de speelster en speler met de hoogste scores. Kim Pelzer zette bij de dames de hoogste game en serie neer met 200 en 553; Mark Mijling deed dat bij de heren met 258 en 690. Uitslagen Dubbelleague; Scratchleague: Demons-Pinhunters 2 12-6 Trompetter-Sigma's 2 12-6 Handicapleague: Pinhunters 1-Sharpshooters 14-4 De Wakers-Hoeijmakers 35-14.5 In de Scratchleague blijft Sigma's-1 onbedreigd aan de leiding, ook al door de ruime nederlaag, die nummer twee van de ranglijst, Sigma's 2, te slikken kreeg tegen Trompetter, dat de tweede zege op rij boekte en daar mee aansluiting kreeg met de achter volgers van de köploper. In de Handicapleague "vergat" het Sharpshootersduo de leiding over te nemen van het niet in actie komende Strikezone door een grote nederlaag te incasseren van Pinhunters 1. De Wakers konden het niet bolwerken tegen het Hoeijmakersduo. Nicole Peters was de best scorende dame met een 162-game en 611-serie. Bij de heren waren twee jeugdleden de besten: Lars Lenssen met een 255- game en Nicky Claessens met zijn 871-serie. In de zesde speelronde ging de strijd aan de top omverminderd voort. De beide topteams (Best of the Best en Spirit Strikers), die samen de ranglijst aanvoerden hielden elkaar ook vandaag in evenwicht. Beiden wonnen namelijk met 25-10. Eerstge noemde, met uitblinker Bart van Rens, die met 227/636 de hoogste game en serie bij de jongens voor zijn rekening naam en waar Niels de la Roy tot een nieuw PR (154) kwam, was duidelijk te sterk voor Strikehun- ters, dat in Antoon Camps (510) hun beste man had. Medekoploper Spirit Strikes had getuige de 25-10 zege eveneens weinig moeite met het als derde geklasseerde Pin Exploders, dat injochera Magermans (513) de beste speler had, moet daarmee de kam pioensaspiraties voorlopig in de ijs kast zetten. Bij de winnaar was San- der Broers (206/543) de gevierde man en scoorde Andy Gijsbers een nieuw PR van 160. De tweede game van de Spirit Strikers (778) was de hoogste game van de dag, terwijl Best of the Best de hoogste serie (2186) scoorde. De grootste overwinning kwam op naam van Starframe Bow lers, dat De Betere Bowlers met 29-6 wist te kloppen. Bovendien scoorde Paula Jansen met 180/446 de hoogste game en serie bij de meisjes. Opmer kelijk was dat Henri Vallen (557) bij de verliezer hoger scoorde, dan de beste speler bij de winnaar, Nicky Claessens (205/534). In de persoon lijke confrontatie troefde hij daarmee zijn opponent met 3 persoonlijke punten af en nam daarmee de helft van de punten van zijn team voor zijn rekening. The Masters speelde tegen zichzelf en won met 20,5-14.5. Lars Lenssen scoorde met 209 de hoogste game, terwijl Tim van Houdt en Jelle Creemers beiden een driepunter scoorden. Er werden zes 200-games gescoord. In de stand kwam aan de kop geen verandering. In de stand veranderde er aan de kop niets, zodat Best of the Best en Spirit Strikers bei den met 138,5 punten aan de leiding gaan. Pin Exploders (113,5 punten) volgt op gepaste afstand als derde. Zaterdag a.s. vindt thuis de uitwis seling Venray-Boekel plaats. Bijeen komst in de bowling om 10.00 uur. Voor de overige leden is er geen bow len. B* toernooi Oosterhout De broers Martijn en Jochem Magermans zijn er bij het B*-toemooi van Oosterhout allebei in geslaagd de tweede plaats te behalen. Jochem kwam uit in de Aspirantenklasse en ging als vijfde de finale in, waarna hij zich kon opwerken naar de tweede plaats. Zij gemiddelde bedroeg 183,50. Martijn, uitkomend in de Juni orenklasse, ging als eerste de finale in, maar zag ondanks zijn goede sco res toch de winst aan zijn neus voor bij gaan. Hij scoorde een gemiddelde van 196,75. Nicky Claessens wist in dezelfde klasse dit keer geen finale plaats afdwingen. Bedrijfsbowlen Op de tweede speelavond van de 7e klasse zorgde het team van Heveco voor een verrassing door het veel sterker geachte team van Peelrand Makelaardij met 3-1 te verslaan. Ruhl Haegens-Molenaar kreeg de 4 punten in de schoot geworpen omdat het, O.O.Z.O.-team niet kwam opdagen. Parketworld Oostrum gaf Nestlé 4 geen enkele kans (4-0) In de 8e klasse bleef het team van Wim Minten Klusservice voor de tweede maal winnaar zonder een punt af te staan, dus ook niet aan Nestlé 3. De Rabo-dames deelden de punten met De Wendel en Security bleef Footlocker met 3-1 de baas. In de hoofdklasse van de bedrijfsre- creanten tafeltenniscompetitie Red Stars waren enkele verrassende uitsla gen te noteren. De Keukenkenners, met uitblinker Jeroen Swinkels, won gedecideerd van Stroeken, waar alleen Wilma van Oostrom haar nor male vorm liet zien. Zij won van Mar cel Swaghoven en ook van Jan Zan ders na een heel spannende vijfde game (12-10). Ton Zieltjens won slechts een partij en wijt dit aan te weinig trainingsuren. Fons Coppus had geen geluk tegen Jeroen Swin kels. Met 14-12, 10-12. 10,12 en nog een keer 10-12 trok Fons aan het kort ste eind. Barto's Broodjes behaalde een nipte 6-4 overwinning op Tempo- Team 1. Leo Manders was hier de grote man met drie overwinningen, waarvan een op zijn oude teamgenote Angelina Koenen. Ernst Brecheisen noteerde twee overwinningen op Nelly Dorssens en Karin Bonants. Wel wonnen Karin en Nelly van Chris Geelen, die op nul bleef staan. Het dubbel was voor Barto's. Text Depart ment tenslotte versloeg niet eens geflatteerd Inalfa met 9-1. Het enige punt van Inalfa kwam van Wijkie David. Ying-Fu-Li en Pieter-Jan Tacken bleven wederom ongeslagen en zijn nogsteeds de te kloppen tegenstan ders. De komende wedstrijden tegen de concurrenten zullen zij moeten aantonen dat zij niet voor niets bovenaan staan. Gorazd Grebenjak was zeer goed op dreef en won van Mat Arts en Hans van den Bosch die beiden op nul bleven staan. Hans van den Bosch had èen complete off-day en mopperde te veel op zichzelf in plaats van zijn eigen spelletje te spe len. De geplande topper tussen Alana en Old Devils wordt ingehaald op 10 november. Dit wordt zeker en sleutel wedstrijd voor de kop van de rang lijst. Het herenteam van TTV Red Stars speelde afgelopen zaterdag gelijk tegen TTCV/Van Herwaarden 2 in Vegchel: 5-5 Ronald Bogaard en Patrick Zwiers wonnen ieder twee maal. Beiden moesten buigen voor de sterke Theo Boon. Frank van der Vleuten wist het rijf de puntje binnen te halen. Hoewel het verlies uit de eerste confrontatie (4-6) enigszins werd rechtgezet, zijn de vijf punten minder dan waarop gerekend werd. Met name Frank kampte met een lichte griep, waar door hij niet voluit kon gaan Concur rent Smash '70 uit Hattem profiteerde optimaal van het gelijkspel. Zelf won Smash met 8-2 van Brandersstad 2 en neemt de koppositie in de tweede divisie over van Red Stars. De Venray- se mannen kijken nu tegen een ach terstand aan van één punt. Zo krijgt de competitie nog een spannend ver loop, aangezien het kampioenschap de heren niet in de schoot geworpen wordt. Het damesteam van Red' Stars begint zaterdag 8 november aan de play-offs in de eredivisie. Een reeks van drie wedstrijden moet bepalen of Red Stars rechtstreeks degradeert of dat het team een promotie/degrada tieduel mag spelen tegen de nummer twee uit de eerste divisie. Zaterdag gaat het richting Harkstede om tegen Varese aan te treden. Thuis werd het 1-6, wellicht kan nu een puntje meer gepakt worden. Zaterdag 15 novem ber volgt de cruciale thuiswedstrijd tegen directe concurrent Amsterdam '78. In Amsterdam gingen vier partij en in vijven verloren met een 5-2 nederlaag als gevolg. Deze keer hopen de Venrayse dames het geluk aan-hun zijde te hebben. Zondag 23 november volgt dan de laatste uit wedstrijd, tegen Fürst Kantoors Heer len. Fürst zal aantreden zonder de geblesseerde Melissa Muller, dus kan sen genoeg voor Red Stars om het verblijf in de eredivisie te prolonge ren. Harrie Lenssen is er voor de twee de keer in geslaagd het Enentoernooi van Geldrop op zijn naam te schrij ven, nadat hij twee jaar geleden dit evenement ook al had gewonnen. Nu had hij voldoende aan 71 "eentjes" om de thuisfavoriet Tiny Klarenbeek ach ter zich te houden. Hij bleef steken op 68 enen. Jan Engels completeerde het podium door met 62 holes-in-one beslag te leggen op de derde plaats door zijn voornaamste concurrent Martin Blokker (Voorthuizen) met 55 slagen duidelijk achter zich te laten. Bets Wilms verrast bij de dames In de derde speelronde van de indoorcompetitie heeft Bets Wilms (60 slagen) bij de dames verrassend de dagzege in de wacht gesleept, wat tevens een seizoensrecord bij de Programma: JA1: Venrav-Basko Al JB1. Venlo B2-Venray JC1: Hopbel Cl-Venray JC2: Venray-Helden Cl MA1Helmond A2-Venray MB1; Blerick BI-Venray MB2: Venray-Bakel BI MCI: HCAS C3-Venray MD1: EMHC D2-Venray Dl: Boekel-Venray H2: Venray-Deume 1 VetA: Mierlo A-Venray a. 13.00 v.10.15 v. 11 45 a 11.30 v 12.00 v 13.30 a. 1300 v. 10.30 v. 10.00 v 11 45 a ll 00 v.09 00 dames betekende. Ze bleef de even eens sterk spelende Miet Gevers (61) net één slag voor. Jo Litjens legde beslag op de derde plaats. In de stand blijft Jo Litjens met 188 slagen duide lijk aan de leiding. Annie Litjens volgt met 203 slagen al op ruime afstand en Bets Wilms (206 slagen) rukte door haar winst op naar de derde plaats. Bij de heren was Harrie Lenssen ander maal de sterkste en opnieuw was zijn score 52 slagen.Gerrit Vermeulen werd met 54 slagen tweede en Jan Lit jens speelde met 57 slagen als derde eveneens uitstekend. Harrie Lenssen (156 slagen) breidde door zijn derde dagzege op rij zijn voorsprong uit. Jan Litjens behield met 172 slagen de tweede plaats. Gerrit Vermeulen (179 slagen) steeg drie plaatsen en staat nu derde. Zondag a.s. gaan we naar Soeren- donk om daar aan het Jubileumtoer- nooi van MGC Heeze (deze vereni ging bestaat dan 25 jaar) deel te nemen. Korfbalclub Uitslagen: Oranje Wit-Olympia 4-3 Lotrum-Recreanten 3-7 Programma zaterdag 8 nov.: Swift D2-Pupillen Dl 11.45 Programma woensdag 12 nov.: Wittenhorst 1-Midweek 19-30 Lottum-Recreanten 20.45 Afgelopen zondag werd in Venray de plaatsingsronde gespeeld voor de 1/8-finale van de Nationale Jeugd- meerkampen (20 december in Utrecht). In elke leeftijdscategorie was een beperkt aantal plaatsen te vergeven. Bij de Jongens Junioren wist Edwin Verhalle heel knap eerste te worden. Hij is dus geplaatst Bij de Jongens Kadetten waren zes plaatsen beschikbaar: Ben Hortulanus werd een goede derde en is dus door. Bij de Jongens Pupillen was het heel span nend. Namens Red Stars konden vier Uitslagen: Heren- Aspargos 1-3 dames 1-Athos 44) dames 2-Stravoc 3-1 dames 3-Meterik 2 1-3 Set Up 5 - Rooyse VK 3 2-3 Set Up 6 - Revoc/VCB 4 3-1 Jeugd Set Up MB - Civitas 2 4-0 heren recr. 1 - Peelpush 1 0-4 Set Up 2 - H.V.C. 3 3-1 BVC Holyoke 3-Set Up 4 4-0 Set up 4 - Set point 2 3-1 dames recr. 2 - Touch '80 2 3-1 Set Up 4 - BVC Holyoke 2 1-3 Zaterdag 8 november Rooyse VK -heren 18.00 Bach SV - dames 17.00 TSL/Actiria 3 - Set Up 2 19.00 Athos 2 - Set Up 3 17.00 Meterik 3 - Set Up 4 15.45 Rooyse VK 2 - Set Up 6 18.00 Avance - jeugd MB 15 00 9 november Jeugd MCI te Maasbree 10.45 Set üp Nivo 6 te Sevenuml4.00 14.30 Set Lip Nivo 4 te Velden 10.00 (tweede wedstrijd is om 10.30) Recreanten Heren op zondag 9 november Euroase Tupos 1 - Set Up 1 10.00 Summa Peelpush 2 - Set Up 2 10.15 Dames Wo. 12-11 BVC Holyoke 3 - Set Up 2 a. 20.15 Do. 13-11 Set Up 3 - DSC de Peel a. 20.30 Vr. 14-11 bekerwedstrijd tweede ronde Grashoek - Set lip 1 a. 21.00 spelers aanspraak maken op de drie beschikbare plaatsen. Dan diende echter wel afgerekend te worden met Steven Penders (Succes), Gudrat Gamzaev (Kluis) en Willy Zetsen (Maasbree. Uiteindelijk wist alleen Deni Spahic zich te plaatsen: hij werd heel brutaal eerste. Alleen voor trai- ningsgenoot Raoul Helmes moest hij buigen. Tom Thijssen kwam net iets tekort tegen de toppers en werd uit eindelijk vijfde. Raoul werd zesde en Rob Aben werd achtste: Rob kwam met name vastheid tekort. Bij de Jon gens Welpen tenslotte werd Max Thijssen onbedreigd eerste, hoewel hij af en toe moeite had bij de les te blijven. In Utrecht is Red Stars dus vertegenwoordigd met een flinke delegatie. Behalve Edwin, Ben. Deni en Max speelt dan ook Marieke van den Munckhof (Meisjes Welpen) mee Zij was eerder al geplaatst. In de kwartfinale van dejeugdmeerkampen komt Kelly Willems er nog bij: zij is tot dan vrijgesteld. Uitslagen: De Peelkorf 1-De Merels (b) 8-9 Odos-De Peelkorf 6-4 Programma zondag 9 nov.: Oefenwedstrijden Mr. v. Thielhal Wychen De Peelkorf 1-Diosa 1 v.12.15 De Peelkorf 1-Ona 1 a. 16.00 Astrantia-De Peelkorf 2 v.08.45 De Peelkorf 2-Geko 2 a. 12.00 Programma woensdag 12 nov.: De Peelkorf 4-Oostrum a.20.30 Roka-De Peelkorf 5 a.21.30 Gewijzigde dagen en tijden bin nen trainen: Welpen 1-2-3 trainen op de maandag avond van 17.00-19-00 uur. Zij ont vangen nog een schema met daarop de juiste tijd en indeling. Welpen 4-5-6 trainen op de woens dagavond van 17.00-18.30 uur. Ook sij ontvangen nog een schema met daarop de juiste tijd en indeling. Jeugdleidersvergadering Door de vele afmeldingen voor de vergadering op maandag 17 nov. wordt deze verschoven naar woens dag 19 nov., aanvang 20.00 uur. Afgelopen weekend werden de Nederlandse zwemkampioenschap- pen gehouden in het sportfondsen- bad in Amersfoort en georganiseerd door AZ&PC in samenwerking met de KNZB. Zaterdag stonden de estafette nummers voor de minioren, junioren en jeugd op het programma. Voor HZPC uit Horst dat was afgereisd met een delegatie van 22 meisjes en jon gens in de leeftijdscategorieën minio ren 6 leeftijd 1992 en laterjunio ren 2 leeftijd 1990 en later en jeugd 2 leeftijd 1988 en later was het door de grote concurrentie een onmogelijke opgave om voor de top posities in aanmerking te komen. Toch werden op verschillende slagen en afstanden klasseringen tussen de vijfde en vijftiende plaats behaald. Op verschillende slagen werd er redelijk tot goed gepresteerd door een nieuw estafene record te zwemmen en met verschillende persoonlijke goede resultaten als een nieuw persoonlijk record door de start zwemmer. De samenstelling en resultaten van de estafetteteams van HZPC; Meisjes Junioren 2 op de 4x 100 meter schoolslag met Dawn Williams, Maddy Thielen, Judith van Meijel en Lieke Verouden, 8e 5.40.93 Meisjes Jeugd 2 op de 4x lOOmeter Wisselslag met Elke Euwes, Rafaela Breed, Judith van Meijel en Renate van Lijssel, 15e 5.10.20 Jongens minioren 6 op de 4x 50 meter schoolslag met Ralph van Megen, Jesper van den Munckhof, Tim Jacobs en Kevin-van de Bekerom, 10e 3-03.63 Meisjes minioren 6 op de 4x 50 meter schoolslag met Angèl Koenen, Reneé Baltussen, Maartje van de Munckhof en Ingrid van Horen, 7e Op zondag 9 november is de eerste wedstrijd om de winterkoning in de jachthaven in Wanssum. De andere drie wedstrijden zijn op 16 novem ber, 23 november en 30 november. Aan het einde van het jaar kunnen de abonnementen op het Visblad eventueel opgezegd worden. De secretaris vraagt degenen, die hun abonnement willen beëindigen, dit aan hem door te geven voor 1 decem ber. Verder kunnen leden die nog geen abonnement op het Visblad heb ben, maar dit blad graag willen ont vangen, dit eveneens voor 1 decem ber melden bij de secretaris. De kosten zijn 8,- euro per jaar. Voor dit geld krijgt u dan maandelijks het Vis blad, een blad boordevol informatie over de hengelsport, uitgegeven door de NWS. De OVB is momenteel weer bezig met de verzending van de acceptgiro's voor de sportvisakte 2004. Als u nu, via deze acceptgiro betaalt, krijgt u ruim voor I januari 2004 uw sportvisakte thuisgestuurd. Dit is de gemakkelijkste manier om aan een sportvisakte te komen De kosten voor de sportvisakte 2004 zijn 9,50 euro. Als u uw sportvisakte op deze manier bestelt krijgt u boven dien in de loop van het nieuwe vissei- zoen de sportviskrant van de OVB gratis toegestuurd. Verdere informa tie over de sportvisakte kunt u vinden via het internet op www.sportvisak te. nl. Voor vergunningen, ook voor Het Wanssums Ven, kunt u terecht bij Faunaland van Grootel, Stationsweg 21 in Venray, bij van de Ligt Allicht, Brugstraat 13 in Wanssum, bij het tankstation in Wanssum en ook nog bij Jans Hengelsport in Well. Voor verdere inlichtingen kunt u terecht bij de secretaris H. Lenssen, telefoon 0478-587606. Van 9 t/m 16 november vindt de 5de 'Week van Beek' plaats in het Koningskerkje. Ook dit jaar kent deze week weer verschillen de boeiende onderdelen die alle maal binnen het thema 'kleine momenten en grote gebeurtenis sen' passen. Zondag 9 november gaat de 'Week van Beek' van start met de fototen toonstelling. Geïnspireerd en aange moedigd door de fotoavond met Tom Oosthout leverden 14 deelnemers foto's in. Enthousiast zijn er in een flits heel wat momenten vastgelegd, grote gebeurtenissen en kleine din gen. Bij elkaar ontstaat een beeld van wat de Vierlingsbeekse amateur-foto graaf de laatste paar jaar heeft meege maakt: van bevroren landschappen tot kennis, van een nieuw Vrijthof tot een diner voor ezels. De foto's zullen zeker herkenning oproepen bij de bezoekers,want er is een heleboel te zien! Voordat de fototentoonstelling wordt geopend, vindt eerst de pre sentatie plaats van de kersverse vrien denkring van het Koningskerkje. Iedereen die het Koningskerkje een warm hart toedraagt, is van harte uit genodigd om bij die presentatie aan wezig te zijn en kan zich dan ter plek ke opgeven als Vriend of Vriendin. Om alle activiteiten te organiseren, zoals o.a. de 'Week van Beek' kan het Koningskerkje de steun van veel Vrienden en Vriendinnen goed gebruiken. Voor de gebeurtenissen van wat langer geleden kunnen we uitstekend terecht bij Ger Verhoeven. Deze verteller weet heel wat over de geschiedenis van Vierlingsbeek. Hij voert ons mee naar de tijd van Willem II en zal duidelijk maken wat Willem II met Vierlingsbeek van doen heeft. Uiteraard zal hij ook vertellen over het ontstaan van het Koningskerkje en ...'Klopt de naam Koningskerkje wel?' Op woensdagmiddag staat De Pimpernel klaar met het theaterge- beuren voor de kinderen en natuur lijk maken Anky Fleuren en Marijke van Bergen er weer iets moois van: 'Wat gaat er toch gebeuren?" Er stopt een busje, er wordt van alles uitgela den en er komen zeer wonderlijke personages op bezoek Zowel jong als oud beleven met de De Pimpernel een boeiende en vrolijke middag! De muziekavond door de jeugd heeft al vaker op het programma gestaan. Leerlingen van de Meander (en van andere docenten) die al wat langer muziek maken, laten horen hoe goed ze al met hun muziekinstrument over weg kunnen Een keer echt optreden voor publiek is een stimulans om extra goed hun best te doen en ze wil len het zo mooi mogelijk laten klin ken, al spelen de zenuwen ook wel eens mee. 'For this moment' is de stand van zaken op dit moment en een stapje op weg naar een muziek- carrière. Start 'Week van Beek': Presentatie vriendenkring en ope ning fototentoonstelling op zondag 9 november om 15.00 uur. Lezing Ger Verhoeven: 'Willem II en Vierlingsbeek' op dinsdag 11 november om 20.00 uur. Optreden De Pimpernel: 'Wat gaat er toch gebeuren woensdag 12 november om 15.00 uur. Reserveren: 047&632172. Muziekavond "door leerlingen van De Meander: 'for this moment' vrijdag 14 novem ber om 19 00 uur. Openingstijden fototentoonstel ling: Zondag 9 en 16 november: 14.00- 17.00 uur en na afspraak 0478- 631401. Koningskerkje, Spoorstraat 17, Vierlingsbeek. De tijd is weer aangebroken om verlanglijstjes voor de Sinterklaas- en kerstperiode op te stellen of te verza melen Intratuin helpt de consument een handje met het bepalen van de wensenlijst door het tuincentrum om te toveren tot een 'Warenhuis der Wensen'. Tot en met de kerstperiode presenteert Intratuin zich als de cadeauwinkel voor de hele familie Uiteraard wordt het uitgebreide plan ten- en pottenassortiment gepresen teerd maar ook pluchen hobbelpaar den of zitzakken, decoratieve tafellampen en spiegels, comfortabele winterkleding, snoeppotten en servie zen behoren tot het 'wensenassorti- ment'. Dus met een beetje geluk hoeft er geen speurtocht naar cadeaus gehouden te worden. Maar is een bezoekje aan Intratuin voldoen de. Ja, zult u denken, is dat echt nodig. Nee, maar naast een volle vrachtwa gen hulpgoederen, die deze maand hoopt te vertrekken naar dit armste land van Europa, zitten ook oude wedstrijdballen van de Venrayse ten nisclub. En blij dat die kinderen daar mee zijn. Ze klitten zich vast aan mij, bij het uitdelen, zodat ik ze soms ver weg moet gooien. Een ontroerend gezicht hoe blij ze zijn met zo iets simpels. Intussen is de lading gereed: vijftien rolstoelen, 100 stapelstoelen, bedden, kinderwagens, ledikantjes, gereedschappen, kleding etc. Heeft u nog bloembollen of zaaigoed? Dit kan er altijd nog wel bij. U kunt dit afge ven aan de Hubertusstraat 23 in Vel- tum. Dank aan degenen die financieel hebben bijgedragen; rest nog de kos ten van de vetrboot terug: 600,- euro. 10,-, 20,- of 50,- euro zijn welkom op girorekening 3750990 t.n.v. de heer Fijneman, Venray 'Albanië'. Tegelijkertijd met de 'Warenhuis der Wensen'-actie gaat een spaaractie van start. Bij besteding van 20 euro ontvangt men in de periode van 1 november tot 4 januari 2004 een stempel waarmee gespaard kan wor den voor binnenplanten. Iedere stem pel geeft recht op 2,50 euro korting en kan oplopen tot maximaal 12,50 euro. De korting kan in januari verzil verd worden, zodra de kerstboom vervangen kan worden door fris 'groen' in huis. Het shoppen kan afge wisseld worden met de demonstratie 'verwenideeën voor vogels' op zater dag 8 november. De winter is in aan tocht, tijd om de vogels extra te ver wennen. Wie tijdens deze koude maanden veel gevleugelde vrienden in de tuin wil zien, begint alvast in november met het geven van kleine hoeveelheden voedsel. Als de winter dan echt haar intrede doet. weten de vogels precies waar ze terecht kun nen. Aangezien het oog ook wat wil, kan het voedsel ook als versiering worden gebruikt. Ideeën voor decora tieve lekkernijen waar pimpelmezen, winterkoninkjes en kwikstaarten gek op zijn, worden gegeven tijdens deze demonstratie op november. Op dinsdag 11 november wordt er door de ME-stichting een lezing geor ganiseerd in Wijkgebouw Den Hoen der, Ursulastraat 2 in Venray. De lezing wordt gegeven door Tonnie Gevers, remedial teacher en ME- patiënte Het gaat over geheugenpro blemen bij ME/CVS; theorie, oefenin gen en tips om blokkades in het geheugen op te heffen. De lezing is ook toegankelijk voor andere belang stellenden. Tijd: 14.00 tot 16.00 uur Prijs: 2.50 euro. Inlichtingen en aan meldingen: Yolanda van der Voorn, tel. 0478-632557, yo.voom@home.nl. In januari 2004 komen diverse bui tenlandse studenten uit o.a. Amerika, België, Brazilië en Australië naar Nederland om kennis te maken met onze taal en cultuur. Deze jongeren züllen voor een periode van vijf of tien maanden hier naar school gaan en wonen bij een Nederlands gezin. Een unieke ervaring, niet alleen voor de student, maar ook voor de mede studenten en het gastgezin. De studenten zijn tussen de 15 en 18 jaar oud en draaien volledig mee in het dagelijks leven van het gezin. Overdag gaan ze gewoon naar de mid delbare school en Ieren daar spelen derwijs de Nederlandse taal. Van het gastgezin wordt in het begin een investering iri tijd en energie gevraagd, maar daar krijgen ze later veel voor terug. Bijvoorbeeld de ont dekking dat de buitenlandse jongeren niet alleen andere gewoontes en gebruiken hebben, maar ook dat ze bepaalde dingen heel anders beleven dan wij. Een student uit Ecuador zal het vreemd vinden dat wij geen hek ken om onze huizen hebben staan, Bent u iemand die om welke reden dan ook zorg nodig heeft en ont vangt? Is er iemand in uw naaste omgeving die met regelmaat voor u klaar staat? Hiermee bedoelen we geen hulpverleners of vrijwilligers van organisaties, maar mensen die vanuit een persoonlijke relatie zorg verlenen aan u of aan iemand die u kent. Deze mensen kunnen op de Dag van de Mantelzorg. 10 november, in de bloemetjes worden gezet. Dit jaar kunnen inwoners van Noord-Lim burg mantelzorgers opgeven voor een bosje bloemen. Daarnaast worden er in de week van 10 november activitei ten georganiseerd met het thema In beweging. De bloemenactie is een initiatief van de welzijnsinstellingen Vorkmeer (077-3077350), Welkom (077- 3266666), Synthese (0478-517317) en Thuiszorg Noord-Limburg (0478- 526255). Er zijn duizend boeketten te verdelen. Ook worden er in de week van 10 november informatieve en ontspannende activiteiten georgani seerd voor de mantelzorgers, Door middel van het thema In beweging wordt de aandacht gevestigd op het risico voor mantelzorgers om overbe last te raken. Mantelzorgers moeten af en toe vrijaf kunnen nemen en letter lijk of figuurlijk in beweging komen. Meer informatie over de lokale activi teiten is op te vragen bij de deelne mende instellingen. De Dag van de Mantelzorg wordt dit jaar voor de zesde keer georgani seerd. Enerzijds om de, vaak anonie me, mantelzorger in het zonnetje te zetten; anderzijds om de mensen die niet met mantelzorg te maken heb ben, te laten stilstaan bij de positie van mantelzorgers en de problemen waarmee zij te maken krijgen. In Nederland vervullen zo'n 1,5 miljoen mensen mantelzorg. Dit doen zij vaak naast andere bezigheden zoals de zorg voor het eigen gezin, een baan of een opleiding. Hoewel mantelzorgers een onzichtbare groep vormen, zijn ze zeer belangrijk voor onze samenle ving. Anderen zullen zich oprecht verba zen over sneeuw: voor ons een jaar lijks terugkerend verschijnsel maar voor hen een nieuwe ervaring. De student leert het gastgezin met ande re ogen naar Nederland te kijken: de vrije manier waarop wij met elkaar omgaan, dat water gewoon uit de kraan kan worden gedronken en dat toiletpapier in het toilet gegooid mag worden (en niet in de vuilnisbak gaat). Iedereen kent wel iemand die graag alle windstreken van de wereld wil ontdekken om zo kennis te maken met verschillende culturen. Maar ook jongeren uit andere landen willen graag Nederland en de Neder landers leren kennen. Daarom zoekt Travel Active enthousiaste gezinnen die hun huis en hart willen openstel len voor een buitenlandse scholier. In principe kan ieder gezin dat ruimte heeft voor een extra gezinslid en het gezellig vindt om tijdelijk een jongere in huis te verwelkomen, gastgezin zijn. Gedurende de uitwisseling staan gastgezinnen er niet alleen voor. De studenten krijgen aan het begin van het (school)jaar een oriëntatieweek zodat ze al enigszins zijn voorbereid op het Hollandse dagelijkse leven. Gedurende het jaar organiseert Travel Active diverse activiteiten waarmee de studenten hun kennis van de Nederlandse cultuur verdiepen. Van begin tot einde hebben de gezinnen en studenten een persoonlijke bege leider waar ze met vragen en proble men terecht kunnen. Daarnaast krijgt iedere student de beschikking over een fiets zodat hij/zij zich kan ver plaatsen op een oer-Hollandse manier. De uitwisselingen worden georganiseerd door Travel Active, een Nederlandse organisatie met interna tionale werk-, studie-, stage- en Au Pair programma's. Travel Active wil zoveel mogelijk jongeren in staat stel len een internationale ervaring op te doen en daarmee begrip te kweken tussen de verschillende culturen in de wereld. Gezinnen die geheel vrijblijvend meer informatie willen ontvangen, kunnen contact opnemen met Travel Active, telefoon 0478 - 551 900. U kunt vragen naar Lilian Idink. 2.56.14 Meisjes junioren 2 op de meter wisselslag met Lieke Vei Maddy Hhielen, Judith van M Dawn Williams, 7e 5.04.10 Meisjes jeugd 2 op de 4x Ift vrijeslag met Rafaela Breed sen, Renate van Lijssel en Ut ouden, 14e 4.38.51 Jongens minioren' 6 op de meter wisselslag met Tim Kevin van de Bekerom, Megen en Rick Hesen, 5e 2.3" Meisjes minioren 6 op de meter wisselslag met Michelle den, Ingrid van Horen, Maartje Munckhof en Angèl Koene 2.40.33 Meisjes junioren 2 op de meter vrijeslag met Angèl S Dawn Williams, Judith van M Lieke Verouden, 7e 4.30.66 Meisjes jeugd 2 op de 4 meter rugslag met Renate vaj Rafaela Breed, Elke Euwes Verouden, 15e 5.25 48 Jongens minioren 6 op de meter vrijeslag met Rick Hes Jacobs, Kevin van de Beken Ralph van Megen, 11e 2.23.43 Meisjes minioren 6 op dei meter vrijeslag met Maartje v Munckhof, Ingrid van Horen,! le Verouden en Angèl Koent 2.21.09 Meisjes junioren 2 op de 1 meter rugslag met Angèl Ki Maartje van de Munckhof, Jud Meijel en Lieke Veroude 4 5.22.67 Meisjes jeugd 2 op de 4 meter schoolslag met IngnL Horen, Elke Euwes. Lieke Va )3 en Rafaela Breed, 15e 6.02.87 Leukermeerloop Start en inschrijving voord Leukermeerloop, 9 noveml restaurant van het recreatiep kermeer in Well. Inschrijt vanaf 09-30 uur. Vervoer naar in overleg en het vertrek vana! selpunt is om 9.40 uur. Indoorwedstrijd Vught 9 november Indoorw Vught. De indoorhal is geli Martinilaan in Vught. Beg( trainer is Lex Biessels en vi pupillen is het vertrek om 8,1 en voor de C/D junioren om uur vanaf het clubgebouw, Trainingen voor winterseizq Pupillen: woensdag (zaal.Lai 18.00-19.00 uur, zaterdag, 11, uur. C/D-junioren: maandag 19.00 uur; donderdag 19.00-20.30 uup*L' AB junioren senioren: 19.00-20.30 uur; donder Raayland) 18.00-19.00 uur; tend baantraining 19-ÖO-20 30i NSG-atleten: donderdag (zii land) 18.00-19-00 uur. Lopersgroep/alle niveaus: 19.00 uur baantraining; dl (start atletiekbaan) 19.00 m bos of wegtraining. De baan) gen worden op de kunststof* baan gehouden Sportpi Wieën). Telefoon tijdens trainingen; S Informatie: bij de trainers 588217. Zie ook: www.av-vec Ledenadministratie: tel. 582842 Iedere zaterdag is de papierca H van A.V. Venray-Regio, geplas q de Weg in den Berg/kruising V Sg se Kleffen, geopend van 09.00 gj uur. Wedstrijden/Agenda: 9 november: Well 20ste LeukflFO en: i g lerd* i Tv loop DBCC) 9 november: Vught Indoor 16 november: Nijmegen Zeven) lenloop 23 november: Stiphout Mold cross (LimBra). Trainingen: Dinsdag: baantraining, 19.00 uiï tiëlse Baan. Donderdag: duurloop, vertrd 19.00 uur bij ACE Wikkeltcd Nijverheidsstraat 2 in Horst Sevenum, v.d. Beele, Peperstn Aldaar vertrek om 19.25 uur lid Horst. Zaterdag: bostraining, 15.30 keerplaats Schadijker Bossen In tegenstelling tot eerder vertrekt de duurloopgroep derdagavond al om 19.25 Sevenum. Wedstrijdkalender: 9 november: Well Leukermeö (DBCC) 23 november: Stiphout Mold j cross (Limbra) 30 november: Roermond Meifl j cross (DBCC) 7 december: Sevenum Steegl (DBCC) 14 december: Deurne Zandboü (Limbra) Uitslagen: Ria van den Goor eindigde tijden j 54e Snelle Sprong Cross in T< met een tijd van 18:34 over 4,1 ergens rond plaats acht bij de' wen v.a. 40 jaar. Twee nagekomen uitslagen van Boonhof. Hij liep in Viersen efW-i in 22.15. Vervolgens nam li Köningswinter deel aan een ba? over 27 km op een duivels pi waar hij tot een eindtijd van kwam. Verder waren er Peelrunners de Terschelling Marathon en de! thon van New York, maar daar* bij het afsluiten van dit artikel geen uitslagen van binnen. Wedstrijduitslagen doorgeven» mail, rpvdgoor@pIex.nl of t{< nisch, 077-4678240.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 22