cumentaire over plannen yt. Servatiusterrein Prachtig najaarsconcert Petrus'Banden Frans van de Heuvel krijgt eerste Klatergold kunstwerk Jack Poels steunt Tour of Taste Oudercontactgroep voor pubers aarten voor Irinseninstallatie Piëlhaas Sinterklaas in Venray Idioot in het bad SYSTEMsCARE ILCHST \ot '1* Honderdvierentwintigste jaargang - week 45 - donderdag 6 november 200: EL EN MAAS Venray zendt film uit Junior Kamer Venray houdt op dinsdag 11 november voor de zevende keer in successie haar Tour of Taste. Nadat Jack Poels en Harrie Schreinemachers kennis genomen hadden van dit ini tiatief en haar achterliggende gedachte besloten zij direct hun medewerking te verlenen aan dit project en stelden een aantal kunstwerken ter beschikking. Harrie Schreinemachers heeft speciaal voor het project: 'Dat mag er wezen' van Junior Kamer Venray een serie originele schilde rijtjes gemaakt op Nepalees hand geschept papier met als thema: 'mensen'. Junior Kamer Venray zal deze verkopen op de Tour of Taste op 11 november. Schreinemachers was reeds op jonge leeftijd een leerling van de legendarische Sef Moonen. Op z'n 18e ging hij naar de Kunstacademie in Laren waar hij een privé-opleiding genoot. Hij rondde zijn studie af aan de Academie voor Beeldende Vorming in Amersfoort, werd leraar tekenen en handvaardig heid, maar bleef een gedreven kunstenaar die zich ontwikkelde tot een van de beste aquarellisten van Nederland. Jack Poels, welbekend als lied jesschrijver en zanger van Limburg trots Rowen Heze was van beroep graficus. Van jongs af aan heeft Jack de drang gehad om te tekenen. Zeer behendig schet ste hij de meest uiteenlopende zaken. Tot hij 3 jaar geleden bij Galerie IROK binnenstapte om te informeren naar een leraar die hem het vrije schilderen bij kon brengen. Hierop adviseerde IRÓK hem Harrie Schreinemachers en een mooi stel was geboren. Jack heeft sindsdien zijn vrije tijd besteed aan schilderen en is niet meer te stoppen. Graag wilde bij zijn bijdrage leveren aan het pro ject van Junior Kamer Venray. de realisatie van de renovatie van hét weeshuis te Roemenië, door een schilderij te doneren dat Junior Kamer Venray zal veilen tijdens de Tour of Taste. Voor informatie of aanmelding kunt u terecht op www.touroftaste.nl, bij de Klokkenluider, Eigen Wijze, Buitenlust of de Witte Hoeve. In Venray bestaat een ouder contactgroep voor ouders van pubers met een GGZ-problema- tiek. Daaronder valt onder andere ADHD, autisme en aan autisme verwante stoornissen zoals PDD- Nos. De ouderavonden zijn opge zet door ouders met pubers met een GGZ-problematiek. Deze ouders hadden zelf, met hun 'beginnende' pubers, behoefte Over twee weken is het alweer zover en komt Sinterklaas weer aan in Nederland. De lange reis per boot is begonnen en de Sint ziet reikhalzend uit naar zijn terugkeer naar Venray. Hij is ook heel benieuwd of hij alle kinderen nog zal herkennen; sommigen schijnen heel erg gegroeid of ver anderd te zijn, volgens zijn pieten. Zet maar vast in je agenda dat de Sint op zondag 16 november om 14.00 uur in Venray aan zal komen. Na de rondgang per paard door het centrum zal hij de kinde ren vanaf het bordes van het oude raadhuis op de Grote Markt toe spreken. De Sint heeft tevens weer zijn Sinterklaashuis gehuurd voor de periode tot zijn verjaar- dag. aan contact met andere ouders, om met elkaar ervaringen uit te kunnen wisselen; een nieuwe fase in de ontwikkeling van hun kind brak aan en bracht nieuwe vragen en onzekerheden met zich mee. Zij hebben toen contact gezocht met diverse instanties en zijn met ondersteuning van het Cliëntenadviesbureau, de Stichting Balans en het informatie centrum van de SPD gestart met het verzorgen van contactavon den voor ouders van hun doel groep. De opzet is om elke avond een thema te behandelen en om na de pauze volop de gelegenheid te geven om met elkaar ervarin gen uit te wisselen. Eer zijn ca. Vier contactavonden per jaar. De ervaring tot nu toe is, dat de avon den duidelijk aan een behoefte voldoen. De ouders die komen, ervaren het als zeer prettig om met lotgenoten te praten. Mensen die aan een half woord genoeg hebben. Er worden volop ervarin gen en ideeën uitgewisseld. Vrijwilligers van de stichting Balans en het informatiecentrum SPD staan met informatiestands, waar van te voren en in de pauze informatiemateriaal ingezien en/of meegenomen kan worden. De eerstvolgende avond is op woensdag 19 november van 20.00 tot 22.00 uur in het restau rant De Tambourin, Vincent van Gogh Instituut, locatie Stationsweg. Het thema van de avond is: sexualiteit en autisme. Hoe ervaren de pubers hun ont wakende sexualiteit en gevoelens en hoe kunnen de ouders daar het beste mee omgaan. Er is een spre ker uitgenodigd en er is volop gelegenheid tot het stellen yan vragen en het uitwisselen van ervaringen. Maar u hoeft niets en u moet niets; het is aan u wat u kwijt wilt. De toegang is vrij. Nadere informatie bij de contact personen: tel. 06-14682564. 0478- 588119 of 0478-516061 De film De idioot in het bad van het Noordlimburgse duo Peter Keysers en Willem Kurstjens is op de NOVA, de landelijke manifesta tie van amateurfilmers in Emmeloord, bekroond met goud. In deze korte film naar het gelijk namige gedicht van Vasalis spelen de Venlose acteurs Kees Verbeek en Paula Nelissen de hoofdrol. De jury prijst de makers met name om de invoelende benadering, de consequent volgehouden filmstijl, de acteerprestatie, de buitenge woon mooie zwart-wit tekening en de muziekkeuze. De film werd oorspronkelijk gemaakt voor de manifestatie De Waan in Venray en trok daar volle zalen. Vincent van Gogh (VvGI) laat een docu- maken over de her van het St. in Venray. Woerden opnamen voor de film die een half uur gaat is de bedoeling dat de nentaire aan het einde van maand integraal via het I van de Kabelkrant Venray keren wordt uitgezonden, cumentaire geeft een beeld plannen die het VvGI met Servatiusterrein heeft. Aan de orde komen onder andere de nieuwbouw van het psychiatrisch ziekenhuis, de herinrichting van het circa 28 hectare gebied en de woningbouw aan de randen ervan. De documentaire zal over enkele weken klaar zijn en wordt, naast de uitzendingen via de Kabelkrant, ook te koop aangebo den. Loretta Schrijver presenteert de film en neemt ook de inter views af. Op grote borden staat bij het instituut te lezen 'VvGI werkt aan zijn toekomst'. "Maar het fijne weten de mensen er niet van. Vandaar ook het idee om een documentaire te laten maken waarin we onze plannen willen telaovesvereniging de is jarig. Het volgende sei- zal daarom in het teken van het 66-jarig bestaan van ing, met tal van bijzon- iteiten. Maar de Piëlhaas dit jaar 65 en wil dat op ie wijze vieren, irom biedt de Piëlhaas aan laovesliefhebbers alleen dit ie unieke kans om in het te komen van toegangskaar- oor de prinseninstallatie van ar. De prinseninstallatie is unieke activiteit waar veel igstelling voor bestaat, maar helaas altijd te weinig ruimte de verdeling van de kaarten de installatie van dit jaar zijn •g een aantal kaarten over Ten. Om deze kostbare kaar- iet verloren te laten gaan wil de Piëlhaas en gemeente n het publiek in de gelegen heid stellen om in het bezit te komen van deze kaarten. Daarom wordt de unieke gele genheid geboden om op de elfde van de'n elfde, de dag waarop de Piëlhaas 65 wordt, vanaf 19-22 uur de kaarten voor de installatie van dit jaar af te halen in café het Upke aan de Grote Markt. Leden van de commissie Ceremonie en Protocol zullen tijdig aanwezig zijn om bij grote belangstelling nummertjes, volgens volgorde van binnenkomst, uit te delen zodat de verdeling van de kaarten zo eerlijk mogelijk verloopt. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur nniskens s t a I I a t i e farming elektro Natie sanitair onditioning Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum *78-532441fax 0478-532645 Jenniskensinstallatie@Jewa.nl Computers, Randapparatuur Reparaties en Onderhoud Oude Oostrumseweg 19a Telefoon: 0478-569666 Internet: www.systemcare.nl Geopend dinsdag t/m donderdag van 13.00 tot 17.00 uur Vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur van 10.00 tot 16.00 uur amen Deuren Serres -.f jgterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl In een volle foyer van Schouwburg Venray presenteerde Stella Gommans, bekend tv-pre- sentatrice uit Venray, afgelopen zondag het najaarsconcert van MMSK St. Petrus'Banden. Achtereenvolgens traden tijdens dit drie uur durende concert op de drum- en slagwerkgroep van MMSK St. Petrus'Banden onder leiding van Henk Martens, het korps MMSK St. Petrus Banden onder leiding van Antoine van Rooij, de Venrayse troubadour Martien Jeuken met muzikale intermezzo's met zang en gitaar en Drumfanfare Jong Nederland uit Asten, eveneens onder leiding van Antoine van Rooij. De drum- en slagwerkgroep van MMSK opende het concert met 'n gran dioze uitvoering van een aantal nummers, waaraan ook vooral jongere muzikanten hun mede werking verleenden, gesteund door 'n aantal oudere. Dit werd door het publiek zeer gewaard, gezien het geweldige applaus. Vervolgens speelde/zong Martien Jeuken, tussen de verschillende optredens, diverse streekgebon den liedjes. Dit bleek een goede keuze te zijn geweest. MMSK, inclusief het slagwerk, speelde hierna een zestal muziekstukken, een zogenaamde wereldreis door verschillende landen. Het korps onder leiding van Antoine van Rooij kreeg hiervoor een warm applaus van het talrijk opgeko men publiek. Het concert werd afgesloten door Drumfanfare Jong Nederland uit Asten met muziek en zang van twee jonge veelbelo vende zangeressen en een zanger. Ieder bracht samen met Drumfanfare Jong Nederland enkele stukken ten gehore. Kortom, het talrijke publiek heeft kunnen genieten van een drie uur durend spektakel, afwisselende muziek en zang van een hoog niveau. presenteren", zegt Toine van der Sanden, voorzitter van de Raad van Bestuur van het VvGI. "We willen de gemeenschap in Venray en de regio laten zien en horen hoe we onze toekomst zien. Niet alleen voor wat betreft de bouw van het nieuwe psychiatrische Ziekenhuis en de herontwikkeling van het terrein, maar ook de ont wikkeling binnen de zorg." Om een zo objectief mogelijk beeld te geven komen in de documentaire niet alleen vertegenwoordigers van het instituut aan het woord. Zo geven bijvoorbeeld ook burge meester Waals van Venray en vice-voorzitter Robert van Soest van Wijkraad Antoniusveld een beeld van de betekenis van het instituut binnen Venray en de wijk. Van der Sanden: "We heb ben bewust er voor gekozen om ook andere mensen te laten ver tellen wat ze van de plannen vin den, zodat het geen eenzijdige documentaire wordt vanuit het VvGI." Het hele herinrichtingsplan van het St. Servatiusterrein maakt deel uit van de nieuwe ontwikkelingen in de psychiatrische zorg. Inmiddels zijn de eerste aanzetten voor vier nieuwe regionale centra in Venray, Venlo, Roermond en Weert gegeven. De bouwplannen in Venray staan in relatie tot de nieuwe visie op de zorg, waarin er naar wordt gestreefd om de cliënten zoveel mogelijk in hun eigen leefomgeving te laten func tioneren. Venray wordt in die plannen het centrum waar 350 cliënten, die langdurige zorg nodig hebben, verblijven. Ook specialistische functies waarvan de omvang beperkt is, blijven in Venray. De verwachting is dat eind 2004 wordt gestart met de bouw van het nieuwe, psychiatri sche ziekenhuis op het St. Servatiusterrein. Twee jaar later moet de nieuwbouw voltooid zijn. In het miljoenenproject is ook de bouw van verschillende typen woningen aan de rand van het terrein opgenomen. Hij staat niet vlug met de mond vol tanden, maar zaterdagavond was Frans van de Heuvel toch sprakeloos nadat hij van de Klatergoldcommissie een kunst werk aangeboden had gekregen. Hij kreeg deze waardering bij gelegenheid van zijn afscheid in februari als toneelmeester van Schouwburg Venray. Hij werd in de schijnwerpers gezet aan het einde van de Klatergold- voorstelling van zaterdagavond door artistiek leider Ten Duijf. De toneelmeester keeg deze Klatergoldonderscheiding voor, zoals Duijf het uitdrukte, zijn grote verdiensten voor de ama teurs op het Venrayse podium en in het bijzonder voor zijn werk achter de schermen voor de suc cesvolle regionale Klatergold pro ducties van de afgelopen jaren Het kunstwerk dat Frans kreeg is gemaakt door niemand minder dan de Venrayse kunstenaar Piet Hermans. Het stelt een grote zuil voor met binnenin allemaal koor den die worden bediend door de toneelmeester. Duijf prees de geboren en getogen Venrayse toneelmeester voor de wijze waarop hij bijna veertig jaar op een bijzondere wijze zijn werk verricht in de schouwburg en dan vooral achter de schermen. "Je hebt al die jaren veel keren gehoord dat artiesten applaus kre gen van het publiek. Vandaag gaan de spots op jou gericht wor den en krijg jij van ons publiek en applaus", aldus Duijf. Frans van de Heuvel kreeg zelfs een traantje van het aanhoudende applaus van het dankbare Venrayse publiek. Directeur Anne Christien Liebrandt van Schouwburg Venray feliciteerde haar toneel meester kort en krachtig en gaf hem een prachtige boeket bloe men. De drie avonden Klatergold waren min of meer de laatste acti viteiten van Frans van de Heuvel in zijn schouwburg. Vanaf maan dag maakt hij zijn verlofdagen op en begin febuari staat hij nog een keer achter de coulissen tijdens de zittingen van Circus Mök. Op 14 februari 2004 neemt hij offi cieel afscheid van zijn schouw burg.Het in het zonnetje zetten van de toneelmeester was een van de hoogtepunten van de Klatergoldproductie van dit jaar. De commissie kan terugkijken op een prima theaterproductie met veel variatie en tal van hoogtepun ten. Zonder de anderen te kort te doen mag gesteld worden dat Ysselsteyner Henk Deters tijdens deze productie echt is doorgebro ken. Hij kan prima zingen, gewel dig mime-spelen en acteren. De act als scheidrechter met de video-begeleiding was een gewel dig vondst en werd uitstekend op de bühne gebracht door Deters. Van hem zal de regio de komende jaren nog veel horen.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15