indianen Meerlo-Wanssum Open huis op zaterdag 8 november S organiseert orkshops over €18, Pastoor Kemmerekoor René Poels te gast bij KRO televisie Gunhoek Informatiebijeenkomst Het Nieuwe Wanssum oo* "De Hoveniers" cüfesentatie ugdplan Gewond De Meuleberg DE HULST 8A VENRAY Onderneming voor Zorg en Welzijn SYNTHESE Zo lang mogelijk zelfstandig wonen? Bestel nu uw kerstkaarten, er is nu een overvloedige keuze uit diverse kaarten en onderwerpen! Boekhandel en drukkerij van den Munckhof bv Grotestraat 68 Venray 0478-582727 JEUKEN ELEKTROTECHNIEK voor al uw elektrotechnische installaties in nieuwbouw en verbouwingen Nassauplcin 2 - 5802 BP Venray Telefoon 0478-582693/06-53371517 Telefax 0478-582693 <0ircTO wonen Welzijn Zorg Financiële regelingen Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: - Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld^' van mijn bank- of girorekening af te halen. rhandtekening: "N V Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) BEL NU VOOR: najaarsbeurt van uw tuin kleine of grote snoeiwerkzaamheden BEZOEK ONZE plantenassortimentstuin voor levering en/of aanplant van planten/heesters ww.gunhoek.nl Oirlo-Venrav tel. 0478-571800 ww.gunhoel Nog geen kalender of agenda voor 2004? Wij hebben ze nog! Boekhandel van den Munckhof bv Grotestraat 68 Venray 0478-582727 EN MAAS Donderdag 6 november 2003 - Pagina 11 VUUR MAKEN dijk met het maken van liaserie maakte SOS Meerlo- ium kennis met het in Swol- loonachtige echtpaar Wiek tn en Diana Voesten vanwe- n bioscoopfilm die Wiek ;ew gemaakt over de Maya-india- n hei onlangs gepresenteer- 111 lek 'het verhaal achter de he Year Zero'. t:ld ;neifk en Diana hebben zich ver in de tradities van de india- i dat is ook de reden dat hun huis in de Swolgense een zes meter hoge tipi Patrick Beterams van de groep Scholen van SOS oAVanssum is met Diana en in overleg gegaan en dat eerde in het aanbod dat voor alle kinderen van de gezamenlijke jeugdcom- e van SV Meerlo en W 5sum presenteert op vrij- november in zaal 't Bru- d in Meerlo voor het eerst -tra jeugdplan aan alle leden, rang: 20.00 uur. ia vier jaar geleden vonden i BI :rsie gesprekken plaats tus- icide verenigingen. Dit leidde cl tot een samenwerking van t/m de D-jeugd De jeugd- nllers van beide clubs spelen lorhet vierde seizoen samen, en F- jeugdleden spelen nog rde vlag van de eigen vereni- maar ook in deze 'catego- f wordt organisatorisch reeds Dgewerkt de gehele jeugdafdeling rte doen functioneren is er 'de gezamenlijke commissie jeugdplan opgesteld ten rjeve van trainers, leiders en re vrijwilligers met als doel ugdspeler beter te kunnen leiden. Onderdeel van het dsplan is natuurlijk ook het illigersbeleid. Albert v/d evan VW Venlo verzorgt tij de bijeenkomst een korte Hing basisscholen workshops wil orga niseren in haar tuin bij de tipi. Zit tend in de tipi rondom een klein vuurtje zal Diana de kinderen ver halen over indianen. Daarnaast laat ze zien hoe de Indianen vuur maken en nodigt ze de kipderen uit om een Indianen praatstok te maken. Een hele praktische en interes sante workshop voor alle kinde ren, op maat voor alle leeftijdsca tegorieën gepresenteerd. Dit jaar heeft de basisschool in Swolgen de primeur al gehad en de kinde ren praten er nu nog over. Deze voorstelling in Swolgen duurt per groep ongeveer 45 tot 60 minuten, dus binnen één dag kan bij wijze van spreken een hele school zijn geweest. Maar dat kan ook over meerdere dagen. In het voorjaar van 2004 biedt SOS de scholen de mogelijkheid om hiervan gebruik te maken. Het enige dat de school zelf moet regelen is het vervoer naar Swol gen. De scholen zijn deze week gein- Het Gemengde zangkoor uit Geijsteren kijkt terug op een sfeervolle viering van haar 35-jarig jubileum. De uitvoering van de de musical Liefde zonder Grenzen overtrof de stoutste verwachtin gen. De brunch stond vooral in het teken van het afscheid van dirigent Wim van der Meer Wim en zijn echtgenote Angela werden uitgebreid in het zonne tje gezet en bedankt met zang en woorden. Als afscheidscadeau werd door het zangkoor aan de dirigent een kunstwerk aangeboden. Dit kunstwerk, voorstellende een diri gent in volle actie, werd vervaar digd door kunstenares Mieke van Uden. Inmiddels is het gemengde koor onder leiding van interim dirigent Frans Verhofstad met veel enthousiasme begonnen aan de voorbereidingen op de nacht mis op woensdag 24 december. Ingestudeerd wordt de Missa Bre- vis in G van Wolfgang Amadeus Mozart. De repetities verlopen uitstekend, maar het zou de uit straling van het koor zeer ten goede komen als de mannen, zowel de bassen als de tenoren, een grotere bezetting zouden ken nen. Wat let mannen, die er al jaren over denken ooit nog eens ee'n keer bij een koor te gaan zingen, om nu de telefoon te pakken en de secretaresse Riet van den Berg. tel. 531668 te bellen, of gewoon op de volgemde repetitie te verschijnen. De repetities zijn elke donder dagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur in zaal de Kei in Geijsteren. Ook sopranen en alten zijn natuurlijk van harte welkom Aan sluitend op de repetitie van don derdag 6 november, buigen enke le initiatiefnemers zich een half uurtje over de plannen, om in januari 2004 weer deel te nemen aan de knalavonden van de carna valsvereniging in Geijsteren. Rond Kerk en Kroeg is het nieuwe programma dat Studio RKK, het televisieprogramma met onderwerpen uit de Nederlandse katholieke kerk en samenleving, sinds sep tember op de televisie brengt. Presentator Wilfred Kemp praat elke woensdag vanuit een ander café met gasten over het nieuws van de week en stelt daarbij landelijke en regionale onderwerpen aan de orde. Onderwerpen waar over in de kerk gesproken wordt maar ook thema's die in het café stof tot gesprek leve ren. Reportages afgewisseld met gesprekken aan tafel. Woensdag 12 november om 16.30 uur op Nederland 1 is o.a. de Meerlose journalist René Poels te gast aan tafel bij Wilfred Kemp in een kroeg in Zevenaar-Oud. Onderwerp van gesprek is de tra ditie van Sint Maarten en de filoso fie achter de Stichting Sint Marti- nus waarvan de Meerlonaar secretaris is. De Martinusvereniging geeft op en moderne manier gestalte aan het Martinus gedachtegoed De naams/feestdag van Sint Maar ten is 11 november. De Stichting Sint Martinus bestaat inmiddels tien jaar en doet in Zuid-Neder land aan bewustwordingactivitei ten rond het thema straatkinderen en zamelt gelden in om straatkin derprojecten van de Braziliaanse straatkinderhulp organisatie Sao Martinho (Sint Martinus) te onder steunen. De uitzending van woensdag wordt donderdagmor gen herhaald. Nadere info: www.sintmartinus.newsman.com Bij een verkeersongeval op de Helling in Wanssum is maandag morgen een 39-jarige automobilist uit Tienray gewond geraakt. Het ongeval gebeurde rond 8.10 uur toen de man over de Helling rich ting Meerlo reed. Hij raakte ver moedelijk door een glad wegdek van de weg en botste tegen een boom. Door de klap van de bot sing en doordat hij geen gordel droeg werd hij uit de auto geslin gerd en kwam op de weg terecht. De man is per ambulance met beenletsel naar het ziekenhuis gebracht. Nader onderzoek wees uit dat de weg glad was door een dieselspoor van zo'n 300 meter. Nadat dit spoor was verwijderd is de weg weer opengesteld voor het verkeer. "Ik schat dat circa 260 m2 van het gebouw nieuw is, en het 'oude' deel is helemaal gereno veerd", zegt Martin Hofmans."We hebben nu bijvoorbeeld de beschikking over een prachtige nieuwe zaal die ideaal is voor grote bruiloften en partijen. Met de mogelijkheid om via een schuifwand de zaal uit te breiden naar het café, dat ook vernieuwd is. Ja, we kunnen nu al merken dat het aantal reserveringen voor feesten toeneemt." ONTMOETINGSPLEK Café partycentrum De Zand hoek is voor veel inwoners van het dorp al sinds jaar en dag de ontmoetingsplek. Bijna alle plaat- Ouderenadviseur Synthese Venray teletoon (0478) 517 317 een begrip voor service en kwaliteit Voor al uw parket, planken en laminaatvloeren, plafonds en schuifkasten VERHUUR VAN MACHINES jaal voor basisschoolleerlingen Heropening café partycentrum De Zandhoek Café partycentrum De Zandhoek heeft in de afgelo pen maanden een ware gedaanteverwisseling onder gaan. Na maanden van breken en bouwen verrees aan de St. Leonardsweg 1 in hartje Wanssum een gebouw dat vol doet aan alle eisen van de moderne tijd. Een pand om U tegen te zeggen. Op zaterdag 8 november wordt De Zand hoek feestelijk heropend. selijke verenigingen die een dak boven hun hoofd willen, vinden er onderdak. Daarnaast maakt bijvoorbeeld ook de basisschool voor haar gymlessen gebruik van de grote, multifunctionele zaal van De Zandhoek. Martin en Anneke Hof- mans hopen de goede naam van De Zandhoek als café partycen trum de komende jaren verder uit de bouwen. Wethouder Beterams zal de 'vernieuwde' De Zandhoek aan staande zaterdag om 19.00 uur officieel openen. Voorafgaand aan de feestelijke heropening, van 18.00 tot 19.00 uur, kunnen belangstellenden alvast een kijkje Martin Hof mans hoopt vele belangstellenden te mogen begroeten tijdens bet open huis op zaterdag 8 november nemen in het gebouw. Vanaf 21.00 uur wordt de her opening feestelijk gevierd met optredens van de smartlappen- band Les Miezerabullus en diver se artiesten uit Wanssum. In verband met de heropening van De Zandhoek organiseren Martin en Anneke Hofmans en de Stichting De Zandhoek op zater dag 8 november op het plein voor De Zandhoek voor alle Wanssumse kinderen tot en met 12 jaar een grote ballonnenwed strijd. Aanvang: 15.00 uur. Voor informatie en advies over [jaal voor de kinderen zes basisscholen in de jte Meerlo-Wanssum e Stichting Ontwikke- irsti jmenwerking Meerlo- jum in de lente van 2004 laas idere workshops geven, etreft workshops over ien. Deze bijzonder Loo shops worden gegeven Diana Voesten die met m gezin in het Swolgense ibergenpark woont en in ajfl machtige tuin een grote din staan, zeg maar een one ment [workshops passen uitste- binnen de acties die de 8. ,.\ipanssumse stichting voor het kindertehuis tij £speranza in Chilian, Chili, k gf it SOS Meerlo-Wanssum er tot rbewustwordingsactivitei- rge alleen om het project te °P «en en daarvoor geld in te tn, maar ook om het land r i het project ligt in de Vlee wrPers te zetten- Daarv oor «OS in Chili een speciale je voor kinderen gemaakt: e natuur en de dieren, het r it, de tradities, de mensen uurlijk ook de kinderen. In j liaserie wordt ook aandacht jnken aan de oorspronkelij- iolking van Chili, de india- jde regio Chilian, waar het 63.1 ttehuis ligt, wonen de 16 the indianen. In de buurt is openluchtmuseum waarin onele indianenvrouwen hoe de indianen vroeger 331 ngeleefd. In de door Hans ns gemaakte diaserie zijn tdia's over dit museum en üinen opgenomen. Op donderdagavond 27 november wordt in De Zand hoek in Wanssum vanaf 20.00 uur een informatieavond gehouden. Bewoners van Wanssum en Geijsteren wor den tijdens deze bijeenkomst bijgepraat over Het Nieuwe Wanssum. Het Nieuwe Wanssum is een plan met drie belangrijke onder delen: - woningbouw rond de jachtha ven; - uitbreiding van haven en bedrijventerrein ten westen van de Geijsterseweg; - ontsluiting van het (westelijk) bedrijventerrein via een nieuw aan te leggen randweg tussen de Geijsterseweg en de Venrayse- weg. De plannen voor Het Nieuwe Wanssum zijn drie jaar geleden al gepresenteerd. Sindsdien zijn de plannen enigszins aangepast en is er hard gewerkt aan de voorberei ding van de plannen. In de loop van 2004 wil het college van bur gemeester en wethouders een definitief plan aan de gemeente raad voorleggen, waarbij uiteraard een officiële inspraakprocedure zal gelden. Tussentijds wil het gemeentebestuur de inwoners van Wanssum en Geijsteren alvast bijpraten over de actuele stand van zaken en graag horen wat de mening van de burgers is over deze plannen. Deze opmerkingen en suggesties worden meegeno men in de definitieve afweging van alle voor- en nadelen. Zaterdag worden alfe nieuwe esta's, scouts en leiding van scou ting de Meuleberg officieel geïn stalleerd. Volgens traditie moeten alle nieuwe leden een lekkere cake maken en die zaterdag mee nemen. Waar ligt de Meuleberg? Vanuit Wanssum naar Blitterswij- ck, rechts de bossen in en vanuit Blitterswijck naar Wanssum links. Nieuwsgierig? Kom maar op als je durft! De Meuleberg, Blitterswij ck, telefoon blokhut: 0478- 532031 De Swolgense tipi waarin en waarbij de workshops plaats vinden (foto Marijn Poels) formeerd over dit plan. De coör dinatie van deze workshops ligt in handen van Patrick Beterams (mobiele telefoon: 06-12272778) van SOS Meerlo-Wanssum De Meerlo-Wanssum.se organisatie is erg blij met deze workshop voor de kinderen. De diaserie over Chili kan elke school in Meerlo-Wanssum bij SOS gratis lenen. Martin en Anneke Hofmans, die acht jaar geleden na de privatise ring van het gemeenschapshuis als exploitanten in De Zandhoek begonnen, zijn net als de Stich ting De Zandhoek (eigenaar van het gebouw, red.) maar wat tevreden over het eindresultaat. Een korte rondgang door het gebouw maakt al snel duidelijk waarom. Een deel van het pand is in de afgelopen anderhalf jaar namelijk compleet gerenoveerd, een ander deel is spiksplinternieuw. Martin Hofmans toont trots de moderne kleine zaal, ideaal voor bruiloften en partijen, de keurige gardero be, de gerenoveerde grote zaal, de nieuwe kleedruimtes voor sporters en basisschoolleerlin gen, het nieuwe toilettenblok en de uitgebreide keuken. Tel. 0478-514717 Fax 0478-533020

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11