The Matrix Revolutions prachtig visitekaartje voor Meerlonaar Leefstijl voor jongeren in het onderwijs Meerlo-Wanssu Bibliobus in avond weg uit Meerlo 'Dierenliefhebberij in brede opzet presenteren' Sint Maarten 'Zij pikken het, wij niet' Service rubriek Receptie Viering Geijsteren Deathmetal in Gaellus Overlast van katten PEEL EN MAAS Donderdag 6 november 2003 - Pagina lean Marc van Rijswick maakt special effects voor populaire sf-film Plot: Het ziet er beroerd uit /oor de bewoners van Zion. iet laatste bolwerk van de nensheid staat op het punt /ermorzeld te worden door )prukkende machines, en het /ertrouwen in de verlossende trachten van Neo is tot het ïulpunt gedaald. Terwijl het mdergrondse Zion zich >pmaakt voor een ongelijke itrijd tegen de vernietigende nvasiemacht, beginnen Neo :n Trinity aan een wanhopige ocht naar de stad van de nachines. Alleen daar kan "ieo korte metten maken met igent Smith, die zich als een irus door de Matrix ver- ipreidt Jean Marc van Rijswick (24) kan :ich de inhoud en beelden van de )opulaire science fiction-film The datrix Revolutions, het derde leel van de Matrix-trilogie met de ilmsterren Keanu Reeves, Lauren- :e Fisbume, Carrie-Anne Moss en iugo Weaving in de hoofdrol, naar wat goed voor de geest talen. En dat is geen wonder ook, vant de Meerlonaar was vanaf nei erg nauw betrokken bij de ealisatie van de film. Of beter ;ezegd, bij de creatie van -een leel van- de special effects die de :ijker ook in The Matrix Revolu- ions, die woensdag voor het erst te zien was in duizenden >ioscopen over de hele wereld, veer in de greep houden. Zijn laam staat zelfs op de aftiteling -an de spectaculaire sf-film, welis- vaar helemaal aan het eind maar och duidelijk waarneembaar oor de oplettende filmkijker, inkele seconden na de bekende laam van topacteur Keanu Ree- es verschijnt pontificaal de iet- vat minder bekende naam Jean Marc van Risjwick in beeld. "Zo'n lange naam, die valt wel op. Helaas hebben ze Van Rijswick wel verkeerd gespeld", zegt hij lachend. Jean Marc van Rijswick heeft drukke dagen achter de rug, zo blijkt al snel. Maandagmorgen was hij bij voorbeeld nog bij de officiële perspresentatie van The Matrix Revolution in Parijs, om daarna in de trein te stappen naar Neder land voor een bezoek aan huize Van Rijswick in Meerlo. Want dat werd weer eens hoog tijd, vond hij zelf. "De afgelopen maanden heb ik alleen maar gewerkt, gewerkt en nog eens gewerkt, van negen uur 's ochtends tot tien uur 's avonds. Niet alleen aan de special effects voor The Matrix III, maar ook aan een reclame spotje voor Ikea. Ik ben net terug van de filmset in Londen, waar de reclamespot werd opgenomen. Ik blijf nu een paar dagen bij mijn ouders in Meerlo. En volgende week ga ik met mijn vriendin lek ker op vakantie naar Italië." FILMFREAK Jean Marc van Rijswick is een filmliefhebber bij uitstek. Van jongs af aan stond zijn leven al voor een groot gedeelte in het teken van de film. Hij heeft in de loop der jaren ruim 200 dvd's en meer dan 600 filmcassettes verza meld. "Als jongetje wilde ik altijd graag striptekenaar worden, maar op een gegeven moment kwam ik erachter dat strips tekenen me niet genoeg voldoening gaf. Als filmfreak ben ik me toen gaan richten op 3D, driedimensionele modellen en animaties, beelden die diepte creëren." Lachend: "Ik vertel het verhaal nu niet met een Jean Marc van Rijswick uit Meerlo creëerde de spectaculaire intro van The Matrix Revolutions pen, maar met behulp van de computer." Hij groeide op in Meerlo, ging naar havo op het Boschveld Colle ge in Venrav en rondde met suc ces een filmopleiding in Boxtel af. Daarna besloot hij naar Zuid- Frankrijk te gaan, om zich op een internationaal goed aangeschre ven vakschool in Arles verder te bekwamen in de driedimensiona le film en reclame. In die periode leerde hij ook zijn vriendin Claire kennen. Inmiddels werkt de Meerlonaar al ruim een jaar in Parijs, bij het gerenommeerde bedrijf BUF Compagnie. "We zijn gespecialiseerd in spe cial effects voor films en recla mes", legt Van Rijswick uit. De goede naam van BUF blijkt wel uit de opdrachten die het Franse bedrijf ontvangt. Van Rijswick kan zo een hele waslijst aan films en reclames oplepelen waarmee hij - en zijn collega's - zich in de afgelopen periode hebben bezig gehouden. Batman en Robin en The Matrix Revolution bijvoor beeld zijn slechts twee titels van films die het grote publiek onge twijfeld bekend in de oren klin ken. En inmiddels zijn de mede werkers van het bedrijf begonnen aan een nieuwe uitdaging: het verzorgen van de special effects voor de nieuwste kaskraker van topregisseur Oliver Stone. JONGENSDROOM Revolutions is iets heel anders dan de eerste twee delen van The Matrix, vertelt Jean Marc van Rijs wick.' Wie Reloaded nog niet heeft gezien, kan beter eerst even langs de videotheek, want Revolu tions pikt zonder enige terugblik de draad van het verhaal weer op. Neo (Keaho Reeves) ligt in coma, want zijn geest zwerft nog ergens door het niemandsland tussen de Matrix en de echte wereld. En met het driedimensionaal en spec taculair in beeld brengen van deze Matrix (zie foto) heeft Jean Marc van Rijswick zich vooral beziggehouden. Bij de intro van de film krioelt het van de cijfertjes en getallen. "Zo breng ik de Matrix in beeld. Ja. je kunt zeggen dat de eerste veertig seconden van de film com pleet door mij gemaakt zijn. Samen met mijn collega's heb ik ongeveer tien procent van alle special effects in de film gemaakt. Voor mij is nu al een jongens droom in vervulling is gegaan." Alhoewel, de Meerlonaar wil in de toekomst ook nog met een heuse bioscoopfilm naam maken in de filmwereld. Hij maakte al eens een korte animatiefilm geti teld Canopée ('Groene gedeelte van het regenwoud', red die in de Franse bioscopen te zien was "In de toekomst hoop ik een bio scoopfilm met een langere speel- duur te regisseren. Ik ben al bezig met het schrijven van het scena rio en het leggen van de contac ten. Of het een science fiction film wordt? Ja, er zullen zeker spe cial effects in voorkomen, maar het verhaal van de film vind ik veel belangrijker. Ik kijk liever eerst naar het verhaal en stem daar de special effects op af. In veel vooral Amerikaanse films maakt men als het ware eerst de special effects en daarna pas het verhaal. Dat is niet de stijl die ik zou kiezen, maar het levert wel spectaculaire plaatjes op." Zheque voor Mariaschool Tienray Lions Club Venray heeft de lariaschool in Tienray een che- [ue ter waarde van 880 euro ;eschonken. Met de cheque wor- len enkele docenten van de •penbare basisschool in de gele- ;enheid gesteld de trainingen oor Leefstijl voor jongeren te vol- ,en. Leefstijl voor jongeren is een nethode voor de ontwikkeling an sociaal-emotionele vaardighe- len, bedoeld voor jongeren van 4 ot 18 jaar. De methode wordt uit- egeven door de Stichting Lions )uest Nederland. Het van oor- prong Amerikaanse lesprogram- na werd daar aanvankelijk .ebruikt bij het terugdringen van irugs- en overmatig alcoholge- •ruik. Begin jaren tachtig werd de ietekenis van het lesprogramma n ons land onderkend en aange- iast aan de Nederlandse situatie; le naam Lions Quest werd veran- lerd in Leefstijl voor jongeren, lomenteel maken in ons land neer dan 300 basisscholen en 50 scholen voor voortgezet ■nderwijs gebruik van Leefstijl. De educatieve methode richt ich op een groot aantal basisvaar- ligheden voor de scholier, zoals: uisteren, omgaan met gevoelens, erdraagzaamheid, conflicten lanteren, weerstaan van groep- druk en assertiviteit. De leerlin gen krijgen aldus het nodige 'gereedschap' aangereikt om ster ker te zijn en beter te worden in de omgang met anderen. In een cursus worden de docenten getraind om met deze methode in de klas te gaan wer ken. Ook de ouders van de leerlin gen worden er bij betrokken onder andere door het maken van opdrachten samen met hun kind. De overheid wenst dat het ont wikkelen van sociale vaardighe den een integraal onderdeel van het lessenpakket moet zijn. Scho len moeten, als zij voor Leefstijl kiezen, behoorlijk investeren in het lesmateriaal en de verplichte training en dat geld is niet altijd voorhanden. "In navolging van veel Lions Clubs in Nederland wil Lions Club Venray het Leefstijl lesprogramma naar vermogen ondersteunen. Vandaar ook deze bijdrage aan de Mariaschool". aldus president Rob Hermans van Lions Club Venray. "Het is een geweldig initiatief." De gemeente Meerlo-Wans- sum is van plan om met ingang van 1 januari 2004 één van de twee avondopenstellin gen voor de bibliobus te schrappen. Het college denkt daarbij in eerste instantie aan Meerlo, omdat de bus in dat dorp door de minste volwasse nen wordt bezocht. Op 1 janu ari 2003 waren in Wanssum 29 volwassenen lid en in Meerlo 23. Naar verwachting wordt de bibliobus helemaal afgeschaft per 1 januari 2005. De bibliobus komt nu elke twee weken bij alle basis scholen en daarnaast ook nog als avondopenstelling twee uur in Wanssum (kosten: 8540 euro op jaarbasis) en 1,5 uur in Meerlo (kosten: 6405 euro op jaarbasis). Met het oog op het gering aan tal volwassen leden dat de biblio bus bezoekt en het bedrag dat het de gemeente kost om de mobiele bibliotheekvoorziening te laten komen, vraagt het college zich af of die avondopenstellingen wel moeten worden gehandhaafd. Door de avondopenstelling in Meerlo te schrappen, bespaart de gemeentë een bedrag van 6405 euro. Mensen die de bibliobus overdag niet kunnen bezoeken, kunnen 's avonds nog altijd in de bibliobus in Wanssum terecht, vindt het college. De gemeente Meerlo-Wanssum wil samen met de Stichting Mean der en Symbiose volgend jaar al beginnen met de 'schoolbieb'. Kinderen van vier tot en met twaalf jaar uit Meerlo-Wanssum kunnen straks hun boeken lenen of bestellen bij de basisschool in hun dorp. Het is niet de bedoeling dat kinderen ouder dan twaalf jaar en volwassenen van de school bieb gebruik gaan maken. Die kunnen volgens de gemeente terecht bij de bibliotheken in Horst. Venray of Bergen. Als deze schoolbieb goed werkt, wordt ze later wel openge steld voor inwoners die slecht ter been zijn, zoals ouderen en gehandicapten. De bibliotheek in de basisschool start komend jaar al bij wijze van proef in twee dor pen. Welke dat zijn, is nog niet bekend. De inwoners maken nu nog gebruik van de bibliobus. De noodvoorziening voldoet echter niet aan de wensen van de lezers en heeft bovendien zijn langste tijd gehad. De nieuwe biblio theekvoorziening komt op maan dag 17 november aan de orde in de commissie Burgers. Vogel- en kleindierenshow in Tuincentrum Wanssum Het is niet bedoeld als podi um om te handelen. De gecombineerde vogel- en kleindierententoonstelling, die van vrijdag tot en met zon dag in Wanssum wordt gehou den, is vooral om te laten zien, om te showen. Maar indirect wordt er natuurlijk wel gekocht en verkocht, beaamt Henk Branje van organisator De Gevleugelde Vrienden. "De tentoonstelling is bij uitstek geschikt om contacten te leg gen en om te netwerken. Je weet nooit waar die contacten later toe kunnen leiden." Branje is met veertig vogels vertegenwoordigd. "Meer dan de helft van mijn vogels is niet te koop. De beste vogels houd ik zelf, voor het fokken." Voor de gecombineerde vogel en kleindierenshow zijn circa 400 vogels ingeschreven. Ze zijn allen eigendom van leden van De Gevleugelde Vrienden Wanssum en omstreken. Daarnaast wordt een minstens even groot aantal kleindieren verwacht van de leden van de Kleindieren Sport- fokkersvereniging Venray. De show wordt gehouden in Tuincentrum Wanssum aan de Burgemeester Ponjeestraat 15 in Wanssum. Branje: "Een, gelet op de ervaringen verleden jaar, mooi initiatief. Een tentoonstelling waarbij siervogels als kanaries, exoten en parkietachtigen samen met (sier)hoenders, konijnen, eenden, ganzen en sierduiven in een gezamenlijke show aan het publiek worden getoond De accommodatie in het Tuincen trum is ideaal voor zo'n gecombi neerde show." De Gevleugelde Vrienden heeft een traditie opgebouwd met het organiseren van vogelshows. Al dertig jaar tekent de vereniging, die Wanssum als standplaats heeft maar een regiofunctie vervult, voor vogelshows. Het is de twee de keer dat de combinatie met kleindieren is gezocht. "Op deze manier kunnen we de dierenlief hebberij in een bredere opzet aan de regio presenteren." De show is breder dan sec het tonen van vogels en kleindieren. Voor de kleintjes is een knuffelhoek inge richt met verschillende konijntjes. Voor de kinderen van basisschool De Peddepoel van Wanssum is een tekenwedstrijd georgani seerd. De tekeningen zullen in de tentoonstellingsruimte worden opgehangen. De prijzen voor de kinderen worden op zondagmid dag rond 14.00 uur uitgereikt. Bezoekers kunnen in het Tuincen trum ook terecht voor een heuse kerstshow. Entree: 2 euro. Op vrijdag 7 november wordt in Blitterswijck het traditionele Sint Maartensfeest gehouden. Rond de klok van 18.45 komen de kinderen met zelfgemaakte lampionnen op 't Plein voor de kerk bij elkaar. Een jury kiest de mooiste lampionnen uit, en de maker wordt beloond met een heuse prijs. Daarna volgt een presentatie over St. Maarten en daarna gaan de kinderen met lampionnen, onder begeleiding van drumband en fanfare Moed en IJver, in optocht naar de brandstapel in 't Roekenbosch. Dit alles wordt traditioneel georga niseerd door de ouder vereniging 'Kinderpret' in Blitterswijck. In Meerlo is ook op vrijdag 7 november vanaf 18.30 een lam- pionnenoptocht door het dorp. De schooljeugd verzamelt zich op het nieuwe speelterrein waar de grote lampionnen- en fakkeltocht begint, Onder begeleiding van de fanfare trekt de tocht richting soos Merlin aan de Peschweg waar in de buurt een grote brand stapel is gebouwd. Ook sint maar ten te paard loopt mee. Als de brandstapel in band staat is het feest compleet. Bij de troshoop zijn warme chocomel en wafels te koop De maakster of maker van de mooiste lampion krijgt een mooie prijs. De organisatie van het traditionele sint Maartensfeest is in handen van open jongeren centrum Merlin, Open jeugd Werk Doema en fanfare Een dracht Meerlo. De politie Horst heeft de afgelo pen maand bij controles in het kader van het project 'Zij pikken het. wij niet' 1702 auto's gecon troleerd. Ongeveer 55% daarvan was in orde: de waardevolle spul len waren eruit gehaald of uit het zicht genomen. Bij de overige gecontroleerde auto's bleek dat de autobezitters met name de autoradio achter hadden gelaten: dit werd 635 keer geconstateerd (37%). De betrokkenen zijn mid dels dé speciaal voor het project ontwikkelde flyer geïnformeerd over de controle. De politie con troleerde in de maand oktober 15 keer in de nachtelijke uren en 1 keer overdag. Verder is het pro ject meegenomen tijdens de regu liere surveillances in het verzor gingsgebied. De controles vonden plaats in Tienray, Horst, Melders- lo, Grubbenvorst, Sevenum en Wanssum. In de nacht van woens dag 22 oktober op donderdag 23 oktober heeft de politie de toe gangswegen naar Sevenum afge zet in verband met een grotere controle in samenwerking met de douane. Tientallen bestuurders werden hierbij gecontroleerd op de naleving van de verkeersregels en op de aanwezigheid van inbre kerswerktuig of buit. De controle had een goed resultaat in die zin, dat er geen inbrekers of ont vreemde voorwerpen zijn aange troffen. Wel werd een kleine hoe veelheid hash in beslag genomen. Fanfare Moed en IJver behaalde op het LBM bondsconcours op zaterdag 18 oktober in de Maaspoort in Venlo een eerste prijs in de afdeling Uitmuntendheid. De fanfare uit Blitterswijck onder leiding van dirigent Chris Derikx kreeg van de jury in totaal tachtig punten. Op 14 november wordt ieder een in de gelegenheid gesteld om bestuur, dirigent en leden van de fanfare te feliciteren, tijdens een receptie in het plaatselijke gemeenschapshuis. Aanvang: 20.00 uur. Op zondag 9 november viert Geijsteren het feest van de H. Wil- librordus, patroon van de parochie, het gilde en van de Bond voor Ouderen. Kern van deze viering is de eucharistieviering in de open lucht bij de St. Willibrorduskapel in het bos (bij goed weer). Het gilde brengt de gilde-eer en ver zorgt de gezangen, samen met het kerkkoor. De plechtige hoogmis begint om 10.00 uur. Zaterdag 8 november spelen drie deathmetalbands in OJC Gaellus in Tienray De avond wordt om 21.00 uur geopend door het Veenendaalse Judge ment Day. Na dit optreden staat Defcon One op de planken. Deze uit Roermond afkomstige band won in 2000 de Molenrock Talen tenjacht en nam toen de demo Worlds Beneath op. Als laatste beklimt de uit Horst afkomstige band Mangled de bühne. Mangeld deed honderden optredens in bin nen- en buitenland. Na de demo's Cadaverous en Perish bracht Mangled in 1996 de mini-cd In Emptiness uit. In 1998 bracht de formatie de cd Ancient Times uit, die in 2001 werd opge volgd door Most Painfull Ways. OJC Gaellus is geopend vanaf 20.00 uur. De laatste tijd komen bij de gemeente Meerlo-Wanssum regel matig klachten binnen van inwo ners die overlast ervaren van kat ten. Het gaat hierbij niet alleen om katten die door buurtuinen lopen en daar hun behoefte doen. De klachten komen voornamelijk van inwoners met dure vissen in hun vijvers. De gemeente vraagt kattenbe zitters dringend om rekening te houden met hun omgeving. Verloskundigenpraktijk Horst am Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maasi ide Meerlo-Wanssum. etf Margo Vermazeren, Almut Raa ie® makers, Marie-Therese van Loo Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen n ge* tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afsprakti kunt u het beste bellen op din dag, woensdagmorgen of dond> oen dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toorjanssenstraat 3, 5864 BI Meerlo, tel: 691367 v Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk'ge ut; pend is. Artsen: J.F.H. van Aren f bergen, F.J.P. van Arensbergct f[ Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: 6ui Beatrixstraat la, 5864 AG Mee *el lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.j 'e 1 17.30 uur. zavan 10.00-12.00u ^cr en van 17.00 tot 18.00 uur. zo11 van 12.00-13 00 uur, spoedret ten: Apotheek Antoniusveld, tionsstraat 60d Venray. vol EHBO: nd Secr: Oude Heerweg 30, 5863 «el Blitterswijck, tel: 531346 che Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Mea lo-Wanssum, Constantijnstraai' 5864 BJ Meerlo. tel: 691726. 6#"' 692626, e-mail: fysiomeerlo@h< net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo renburg. Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532. e-mai mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak RIAGG RIAGG Noord-Limburg, 99. Postbus 242, 5900 AE VenKj tel: 077-3550222. Geopend: nu t/m vr 8.30-17.30 uur. In dezt stichting zijn ondergebracht: kil der- en jeugdzorg, volwasseneo a zorg, ouderenzorg, preventie n jn dienstverlening. Praktijk voor psychotherapierh bewustzijn, mw D. Van Dijk. Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen. tel: 0774632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48 Postbus 3165. 5902 RG Venlo Bureau Klantenservice bereik baar tijdens kantooruren (inch 0| sief ledenadministratie), tel: 0r 3209595 Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. 5864 CP Meerlo, tel; 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraf 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen. S. H Tan, De Kievit 8a, 5864 BI ers Meerlo, tel: 692231 Spreekuur ieii volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004)43.' rd (dagelijks bereikbaar van tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- e Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof li 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt KindermfL, handeling, Postbus 219, 5913^1 Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslaving! zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Mei Tienray-S wolgen, Secretafl I.B.A. Arts, Generaal Dempsfl straat 215866 BM Swolgen. Tc 0478-692028. Voor bezoekwed tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 H Horst, tel. 077-3978500, fax 01 3978505, email: unithorst@synthesej www.synthese.nl Ouderenadviseur voor info matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-39785Ó Steunpunt voor Mantelzc gers. Inloopbijeenkomst ell derde dinsdag van de maand vf 10.00- 12.00 uur. Tevens op d dag avondopenstelling van 19-3Ö 21.30 uur. Algemeen Maatschappel Werk. Voor tel. afspraak 07 3978500. Spreekuur op maandag t/m vt dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Op ningstijden: ma., di. en do. 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 10