Mensen van de aarde" errassende kalender Is opmaat voor jubileum Meerlo-Wanssum Sint Maarten: een rijke traditie in Meerlo-Wanssum Braderie in kerstsfeer Film in Italië bekroond €18, Service rubriek Gewonden introles Vogel- en klein- dierenshow Installatie scouts oo Pag tEN MAAS ^|dy Pouwels loopt stage in kindertehuis Chili (deel 4) Donderdag 30 oktoberi 2003 - Pagina 9 Pak idy Pouwels, de 21-jarige gense studente aan de al Pedagogische Hulpver- Eindhoven, loopt de fnde maanden samen laarschoolvriendin Sabi- pnssen stage in het kinder- Rfcs Hogar Esperanza, in de ,'ose stad Chilian. Dat ertehuis is voor drie jaren opteerd door de Stichting dkkelingssamenwerking ■lo-Wanssum. Ze bericht Ield in het weekblad Peel ias. Vandaag deel 5: de ronkelijk bevolking van mooie van een stage in een ver van mijn geboortegrond 1 dat je andere mensen en e culturen ontmoet en leert ijn we onlangs op bezoek est in Temuco, de stad van nspronkelijke bewoners van deMapuche indianen. Het of Chilian, waar we in het trhuis logeren, vier uur rij- jm Temuco te bereiken. Het ibaar vervoer in Chili is uitste en het landschap wordt Is mooier als je naar het zui- rijdt. Prachtige bossen, veel n met prachtige bloemen en verte de hoge besneeuwde mvan het Andesgebergte. de stad Mapuche wonen WO inwoners waarvan de ie nog echte Mapuche india- zijn. Letterlijk betekent Khet. mensen van de aarde inheemsen bevolkingsgroe- rorrnen in Chili nog omvang- gemeenschappen die hun i cultuur hebben weten de iren één daarvan zijn de iche indianen. Zij leven in en om in de bergen van de stad co. De indiaanse cultuur altijd een vrij grote rol eeld in de Chileense litera- muziek en kunst. Maar de emse bevolking zelf heeft een ergestelde positie onder aan de sociale ladder en is in het verle den sterk gediscrimineerd. De laatste jaren vindt er een opleving plaats van de indiaanse culturen met een groeiend zelfbewustzijn en een strijd om landrechten en verbetering van de leefomstandig heden. Sinds de democratische regering van Aylwin in 1990 wor den de rechten van de inheemse volken weer erkend. In 1993 is een nieuwe wet op de inheemse volken aangenomen, die hen erkent als nationale minderheid, en hun weer mogelijkheden biedt om aanspraken te maken op het land dat zij eeuwen lang bewerk ten. In Chili leven ongeveer een miljoen Mapuches. Hiervan wonen ongeveer 400 000 Mapuches in drieduizend kleine traditionele gemeenschappen. PRIMITIEF We logeren in Temuco in een primitief pension. Super goed koop 7000 pesos per nacht met ontbijt is ongeveer 9 euro. Maar dan moet je natuurlijk ook niets supers verwachten. Onze kamer is buiten, op het dak. We moeten via de achterdeur van het pension naar buiten, daar via twee trappen naar het dak en daar aangekomen staat dan een soort van zelfge bouwd 'hokje Geen slot, geen sleutel dus. we kunnen dus niet afsluiten. Ook wel raar. maar we hebben de gordijn aan de klink vastgemaakt. Had iemand plannen binnen te komen dan waren de gordijnen van de ramen gerukt en waren we meteen wakker gewor den. Het regende de hele nacht en het water kletterde keihard op de ijzeren golfplaten. We hebben het regionaal muse um bezocht geweest, dat hele maal in het teken staat van de mapuche-cultuur en hebben we het 89 hectare grote en mooie bospark Cerro Nielol bezocht. Boven op de berg hadden we een fantastisch uitzicht op de stad Temuco! En mooie bezienswaar digheden zoals La Patugua een historische plek, waar in 1881 vrede werd gesloten tussen de Chileense staat en het Mapuche- volk. De eerste middag zijn we de stad in geweest en hebben we de Mercado Municipal bezocht. Een regionale overdekte markt waar de indianen de typische Mapuche spullen verkopen. Overal kraam pjes met handgemaakte souve- niers. Kleine restaurantjes waar je heerlijk en goedkoop kan eten Echt relax om hierover heen te struinen en je kan gewoon rustig kijken, je wordt tenminste niet meteen bestormd of je wat wilt kopen. We hebben ook een typi sche Mapuche markt bezocht. Een overdekte markt waar ze alleen maar specerijen en groente en fruit verkopen. Hier komen nog de echte Mapuche indanen met ossenkarren vanuit de bergen naar de stad om daar hun spullen te verkopen. mengd Koor Wanssum bestaat in 2004 40 jaar j zevenhonderd gezinnen Fanssum valt begin novem- een verrassende kalender de deurmat. Uitgegeven het Gemengd Koor issum. De kalender is de iaat voor het 40-jarig laan van het koor, in 2004. jubileumjaar met een aan- lijzondere ijkpunten. Het st in het oog springt het eert op 4 mei in de kerk Wanssum. en optreden dat in het en staat van de zogeheten ithausen cyclus: liederen herinnering aan het con- tratiekamp in Oostenrijk, lengd koor wordt voor legenheid verdrievou- en krijgt een bijzondere divers verenigingsnieuws 'anssum hoopt het gemengd dat de kalender in ieder huis- :n een plaats vindt. "We heb- Je verenigingen in Wanssum aagd om hun activiteiten voor lin te sturen", verduidelijkt Gielen, secretaris van het engd koor. "Die activiteiten in de kalender verwerkt en zo nen wij alle inwoners een zicht van de verenigingsacti- !en in Wanssum aanbieden, bijzondere kalender, die de aandacht vestigt op ons greep uit de plannen: een revue, een jaren zestig avond, een recep tie, een feestelijke mis op Oude jaarsdag, een dagreis naar Luxem burg en een bijzonder concert op 4 mei, ter herinnering aan de ver schrikkingen in het Oostenrijkse concentratiekamp Mauthausen "Een bestuurslid hoorde bij toeval dat de Griekse componist Nikis Theodorakis een cyclus van liede ren had gecomponeerd ter herin nering aan Mauthausen. Hij heeft de muziek en de CD opgevraagd en dat sprak ons zo aan, dat we hebben besloten om op 4 mei, de avond van de dodenherdenking, een speciale uitvoering te wijden aan de Mauthausen cyclus." De uitvoering vindt 's avonds plaats in de kerk in Wanssum. Het gemengd koor krijgt dan een spe ciale bezetting. "We hebben veel meer zangers nodig dan onze 52 leden. In de liederen worden namelijk veel gevangenen opge voerd. Onze leden hebben het verzoek gekregen om in hun fami lie en kennissenkring mensen te wen en om 4 mei in de Mauthau sen cyclus mee te zingen. Jong en oud. man en vrouw." JONGERENKOOR Will Gielen hoopt dat uit de zoektocht naar extra zangers voor het optreden op 4 mei ook nieu we leden komen. "De vergrijzing van ons koor baart zorgen. De jongste is een veertiger, dat zegt voldoende. We hebben ooit een florerend jongerenkoor met 83 leden gehad, met een eigen, pop ulair repertoire. Binnen vijf jaar was daar niets meer van over. Door diverse oorzaken haakte de een na de ander af. En je krijgt ze niet meer terug, wat we ook deden. Ik heb zelf veel energie gestoken in het jongerenkoor, maar dat heeft uiteindelijk niet mogen baten. Ik heb nu niet meer de drive om het opnieuw op te pakken. Als er weer een jongeren koor komt. clan zal dat spontaan moeten gebeuren. En ik hoop van harte dat het gebeurt. Zingen is heel erg leuk en ons koor kan nieuwe, jonge aanwas goed gebruiken. Dus wie weet levert de uitvoering op 4 mei wel nieu we leden op." De revue, onder regie van Theo Vliegenberg. wordt over ruim een jaar gehouden en heeft een beslo ten karakter. "We willen geen revue voor iedereen opvoeren. Vijftien jaar geleden hebben we bij het 25-jarig bestaan ook een besloten revue opgevoerd en dat werd een groot succes. Dezelfde formule willen wc volgend jaar hanteren: met sketches en liedjes de meest memorabele momenten die het gemengd koor de voorbije vijftien jaar heeft beleefd, nog een keer de revue laten passeren. Je moet dus lid zijn of zijn geweest om die sketches en liedjes te kun nen begrijpen. Daarom heeft het geen zin om er een open avond van te maken." De jubileumviering zelf, op 20 november volgend jaar, krijgt wel een open karakter. En een thema: de jaren zestig. "Ons koor is in 1964 opgericht. Vandaar dat we onze jubileumviering in de stijl van de jaren zestig willen houden. Met gepaste muziek, gepaste kle ding en gepaste sfeer," In de meeste kerkdorpen van Meerlo-Wanssum wordt aan de vooravond (10 novem ber) van de feestdag van Sint Maarten (11 november) het Sintermerte feest gehouden. In de dorpen wordt een tros- hoop gemaakt die 's avonds in brand wordt gestoken. Meestal worden daarom heen nog warme chocomel en oliebol len verkocht. Een feest voor de jeugd, In Blitterswijck wordt nog regelmatig door scouting De Meu- leberg het Sint Maartenspel opge voerd bij de brandende hoop. In Meerlo zit Sint Maarten op het paard en loopt hij met de jeugd en de fanfare van het dorp naar de troshoop. In andere dorpen is er een lampioenen optocht en trekt de fanfare voorop naar de tros hoop. Kinderen hebben lampioe nen bij zich of hebben er een zelf gemaakt: uitgesneden van een sui kerbiet. Sommige kinderen gaan na het vuurtje kijken langs de deu ren om fruit en snoepgoed te ver zamelen. De traditie is al heel oud.Vroeger, we praten dan over dertig jaar gelden, had bijna elk gehucht een eigen troshoop. Schoolkinderen begonnen na de zomervakantie met het vergaren van brandbaar spul dat werd bij eengebracht op een veld. Meestal was dat veld van een van de ouders van de kinderen die mee deden. Met ingenieus gebouwde takels werd het hout op de hoger wordende troshoop gedepo neerd. Als rond de klok van acht uur alle troshopen -in Meerlo zijn dat er wel eens vijf geweest- brandden was het een rode gloed aan de horizon in oostelijke, wes telijke, noordelijke en zuidelijke richting. De jeugd rende dan van de ene naar de troshoop. Dertig jaar geleden is er een keer een rel letje geweest tussen de jongeren van Wanssum en die van Meerlo Wanssumse jongeren zouden enkele dagen voor het grote feest de Meerlose troshoop in brand hebben gestoken. De krant van die tijd stond er vol van. Waar komt die traditie nu van daag en wie is Sint Maarten? De heilige Sint Maarten was 335 jaar na de geboorte van Christus een jonge onderofficier in het Romeinse leger. Hij reed op een winterse middag naar zijn garni zoensstad (Frankrijk), waar bij de poort een vrijwel naakte bedelaar zat. De ruiter voelde medelijden maar had geen geld en deed daar om het enige wat hij kon doen, hij greep zijn zwaard en kliefde zijn rode mantel doormidden om de naakte man te kleden. Lange tijd daarna is hij gedoopt en ging hij al predikend door het leven. Toen de bisschop van Tours in het jaar 371 stierf wilde het volk de populaire Maarten tot nieuwe bisschop. Daar voelde hij niets voor en sloeg op de vlucht, ver borg zich in en ganzenhok en net toen de mensenmassa daarlangs kwamen begonnen de dieren te gakken. Martinus werd ontdekt, meegevoerd en ijlings tot bis schop gewijd. Hij stierf in 397. Sint Maarten werd een echte volksheilige. Op zijn naamsdag werd er vroeger vooral gans gege- Op 6 en 7 december 2003 wordt door De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o de jaarlijk se braderie in kerstsfeer gehou den. De braderie is inmiddels uit gegroeid tot een bekend Wanssums evenement dat zich al jaren mag verheugen in de belangstelling van veel dorps- en regiogenoten. Op de braderie pre senteren zich circa honderd hob byisten uit de regio aan het publiek. Fanfare Concordia geeft op zaterdagmiddag om 15.30 uur een concert. Op zondagmiddag is er op de braderie een optreden van joekskapel Niks op de Zök te zien. De kinderen kunnen zich vermaken met en op allerlei attracties, er zijn enkele grimeurs aanwezig en ook wordt er weer een luchtkussen voor de jeugd opgesteld. Voor de kleinsten is weer een knuffelhoek ingericht met konijntjes en cavia's. In een gezellig ingerichte horecaruimte kunnen de bezoekers genieten van een kopje koffie of een drank je. Door kleindieren sportvereni ging KSV Venray wordt tijdens de braderie een prachtige kleindie- renshow gehouden. Voor de kleintjes wordt een knuffelhoek ingericht, waarin zij onder andere konijntjes, cavia's en hamsters mogen vertroetelen. ten en hij wordt zelf altijd afge beeld als ruiter te paard, op een schimmel. Via internet (www.sintmarti- nus.newsman.com) ontdekten zij dat in Meerlo het secretariaat is gevestigd van de Stichting Sint Martinus. Dat is een stichting die zich inzet voor de straatkinderen van de hulpverleningsorganisatie Sao Martinho (Sint Martinus) in Rio de Janeiro Brazilië. Deze Brazi liaanse organisatie is opgericht door Deurnese missionaris Martin Cox samen met enkele Brazilia nen. Pater Cox koos voor de naam Sint Martinus niet allen omdat hij zelf Martin heet maar omdat de Sint Maarten als Romeinse soldaat een deel van zijn warmte en rijkdom (de man tel) deelde met een bijna naakte man die aan de poort van de kazerne lag. De Braziliaanse organisatie is in Venray en Meerlo genoegzaam bekend vanwege allerlei activitei ten die de afgelopen jaren zijn gehouden voor de straatkinderen. Bekender is wellicht de Stichting Sint Martinus, een vroegere vrien denclub van pater Cox, die in Nederland actie voert om geld in te zamelen voor Sao Martinho in Rio de Janeiro. Voorzitter van deze stichting is de uit Oostrum afkomstige neuroloog Paul Raedts (hij woont in Deurne) en vice- voorzitter is Ten Duijf (woonach tig in Eindhoven maar geboren in Oirlo en o.a. bekend van zijn theatershow Klatergold). Secreta ris is de Meerlose journalist René Poels. Deze stichting geeft jaar lijks twee keer een Nieuwsbrief uit, heeft een eigen website en steunt jaarlijks enkele projecten van Sao Martinho. Zowel de Brazi liaanse organisatie als de Neder landse stichting hebben in hun embleem de Romeinse soldaat en de naakte man. Bij een aanrijding tussen twee personenauto's op de Rijksweg in Well zijn de bestuurster en een inzittende gewond geraakt. Omst reeks 19 30 uur wilde een 54-jarige automobiliste uit Meerlo, vanuit de richting Well komend ter hoogte van de Grote Waay linksaf slaan de Kevelaarsedijk in. Hierbij gaf zij geen voorrang aan de haar tege moet komende personenauto, bestuurd door een 48-jarige man uit Wellerlooi. Een aanrijding was het gevolg De automobiliste uit Meerlo liep nek- en beenletsel op en de bestuurder van de andere auto uit Wellerlooi raakte aan het hoofd gewond. kalender is dit jaar met isorgelden gerealiseerd. Het et de bedoeling dat de kalen- een eenmalige actie is. "Wc tn het volgend jaar, voor opnieuw een verenigings- ïder voor Wanssum uitbren- Die moet het karakter krijgen een actie om de clubkas te ken. We zullen de inwoners Wanssum dan om een kleine Deding vragen. Ik hoop dat ze ilender die ze binnenkort gra- ijgen, zo leuk en nuttig vin- Jat ze het volgend jaar daar 'g een klein bedrag voor over ben." tt Gemengd Koor Wanssum i' met diverse acties haar 40- bestaan in 2004 in. Een bet politiedistrict Venray zijn afgelopen week in totaal automobilisten gecontro- op hun snelheid. Hiervan 'n 489 weggebruikers een :es-verbaal gekregen. De con- ts vonden plaats in America, bbénvorst. Horst, Oostrum, tnum, Wanssum en Yssel- n De hoogste snelheid die 'Je laserauto werd gemeten, op vrijdag 24 oktober öp de loseweg in Horst: 94 km/u 1150 km/u de limiet is. De uit Horst afkomstige maar in Swolgen woonachtige filmmaker Wiek Lenssen is met zijn 55 minu ten documentaire The Year Zero afgelopen weekend op een Itali aans filmfestival in de prijzen gevallen. De film was een van de twee honderd inzendingen van dit internationale filmfestival. Vorige week werd de film vertoond tij dens het internationaal filmfesti val dat gehouden werd in Trento en Assisi in Italië. De film van Lenssen over de kalender van de Indianen kreeg van de jury in Assi si de speciale prjjs ("religion and nature prize") toegekend. De prijs werd uitgereikt namens de stad Assisi, en betreft een zeer fraai vervaardigde uitgave van alle ori ginele handgeschreven teksten (codici uit de 12e eeuw) van Sint Fransiscus van Assisi. Deze kost bare uitgave werd vervaardigd in een oplage van slechts zes exem plaren. Wiek Lenssen kreeg enke le jaren geleden ergens diep in het Amazonewoud in Colombia op een bijeenkomst van meer dan 400 medicijnmannen, medicijn vrouwen en stamoudsten van inia- nenstammen uit het gehele Ame rikaanse continent de opdracht om de boodscha*ppen van de indianen in de buitenwereld bekend te maken. Boodschappen over ophanden zijnde wereldwijde natuurrampen tot aan het jaar 2012, maar ook over de wereldwijde bewustwo- ding als de opmaat naar een har monische wereldgemeenschap. Hij besluit dat zijn film voorname lijk zal gaan over de duizenden jaren oude geheimzinnige kalen der van de Maya-Indianen uit Guatemala, een kalender die deze boodschappen uit een mystiek verleden in zich draagt. De film werd onder de naam The Year Zero voor het eerst in 2001 uitgebracht, een lange docu mentaire bioscoopfilm over de iniaanse visie op onze zeer nabij toekomst. De film is al in tal van bioscopen in ons land vertoond terwijl de belangstelling steeds groot is. Onlangs werd de film nog vertoond in het Luxor theater in Reuver bij gelegenheid van het verschijnen van het boek De Maya Profetieën, het verhaal ach ter de film The Year Zero. De belangstelling was toen zo groot dat tientallen mensen niet meer binnen konden. Het boek is overi gens bij de boekhandel verkrijg baar; isbn 90-75636-45-8 Van 7 tot en met 9 november wordt in Tuincentrum Wanssum aan de Burgemeester Ponjestraat 15 door De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. weer de gecombi- Scouting De Meuleberg in Blit terswijck heeft inmiddels zeven tig leden. Ieder jaar aan het begin van een nieuw seizoen komen er weer nieuwe leden bij. Om die nieuwe scouts welkom te heten, worden ze bij De Meuleberg gein- stalleerd. De installatie is dit jaar op zaterdag 8 november in een fraai versierde blokhut. Tijdens de installatie van esta's, scouts en lei ding is iedereen vanaf 19.00 uur harte welkom. neerde vogel- en kleindierenshow gehouden. Naast circa vierhonderd vogels van leden van De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o worden op de show net zoveel kleindieren verwacht van de leden van Klein dieren Sportfokkersvereniging Vepray e.o.. In een gezamenlijke show wor den siervogels zoals kanaries, exo- ten en parkietachtigen aan het publiek getoond, samen met (sier)hoenders, konijnen, eenden, ganzen en sierduiven. Voor de kleintjes is een knuffelhoek inge richt met verschillende konijntjes Voor de kinderen van basisschool De Peddepoel in Wanssum is een tekenwedstrijd georganiseerd. De tekeningen worden in de tentoonstellingsruimte opgehan gen De prijzen voor de kinderen worden op zondagmiddag rond 14.00 uur uitgereikt. Behalve van de dieren kunnen de bezoekers ook genieten van een kerstshow in het tuincentrum. Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. rhandtekening Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins- - dag. woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3. 5864 BL Meerlo. tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur. za van 10.0CF12.00 urn en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-S wolgen, Secretaris: I.B.A. Arts. Generaal Dempsey- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9