uzikaal festijn in Merselo Geerets krijgt VTL-beurs Mensen met borderline Lustrumfeesten In het feestpaviljoen Haag 38 Babymassage Geslaagd Sport- aanbieders Themabijeenkomst meerlingen Aandacht voor de ander is ook groei voor jezelf Demo gitaarversterker Troostkoffer Vrijdag 7 november: Aanvang: 20:15 uur. Entree: Gratis. Fanfares op de Populaire Tour Fanfare St. Oda Merselo. Fanfare De Peelklank Ysselsteyn. Fanfare Ons Genoegen Öirio. Aansluitend De Smelebloazers uit Ysselsteyn. Zaterdag 8 november: Aanvang: 13:30 uur. Uitvoering: l6:00 uur. Entree: Gratis. Aanvang: 20:15 uur. Entree: Gratis. Jeugd ontmoet (pop)muziek Play Inn(Pop)muziek en Percussion voor de Jeugd. M.ra.v. MerseloA'sselsteyn, Overloon. Leunen. Merselo en JES (Ysselsteyn). Lustigen Musikanten Partie Die Fidelen Rosentaler Merselo. Die Stevenslander Stevensbeek, De Bergen Echo's Wanroij. Klokkendorper Blaaskapel Aarle-Rixtel. Zondag 9 november: Aanvang: 10:45 uur. Aanvang: 12:30 uur. Aanvang: 15:00 uur. Entree: Gratis. H. Mis ter nagedachtenis aan overleden leden met aansluitend een "Borrelhalfuuitje". Lustrumbrunch Inschrijfgeld volwassenen 12,50 Kinderen 7.00. Die Fidelen Rosentaler presenteert CD 2003 M.m.v. "Marlènticka". insfe, EN MAAS fcilea fanfare St. Oda en Die Fidelen Rosentaler het weekend van vrijdag jien met 9 november staat PfiUelo in het teken van de Sjek. Dan wordt er gevierd 85 jaar geleden de fanfare jda werd opgericht en de Lskapel Die Fidelen jeotaler 35 jaar geleden opgericht. Dus twee ^Lien om feest te vieren. Fidelen Rosentaler is een t muzikanten die met plezier tk maakt en dit ook uitstraalt Jet podium. Met een nieuwe lil het orkest u kennis laten |n met de nieuwe ingeslagen j. De laatste twee jaar heeft ■orkest met overgave en lousiasme gewerkt aan een kl nieuwe sound. Met behulp ligen arrangementen en corn- lies, die speciaal geschreven Ivoor haar huidige bezetting. }t mogelijk de volkstümliche lek in al zijn facetten op een natuurlijke manier te laten Met behulp van het lbo aangevuld met accordeon ten uitgebreid biazersensem- ontstaat een sound waarbij publiek niet stil kan blijven staan. Zoals de titel van de cd Lekker los al aangeeft kunt u bij een optreden van Die Fidelen Rosentaler verzekerd zijn van een lekkere sfeer en gezelligheid waarbij alle remmen los gaan Naast de werken die u op deze nieuwe cd aantreft hebben Die Fidelen Rosentaler een repertoire waarmee zij het publiek van jong tot oud boeien en een onvergete lijk optreden/performance verzor gen. De naam Die FidelenRosentaler is afgeleid van het buurtschap 't Rozendaal uit Merselo. Dit gebied, gelegen midden in de Peel. is in de regio bekend om de visvijver en de ballonzuil. In 1871 landde een Franse luchtballon op het Rozendaal. Ongeveer op deze plek heeft men een monument geplaatst dat men de ballonzuil heeft genoemd. De ballonzuil is gelegen in een prachtig bosge bied waar men inspirerende wan delingen door de natuur kan maken net zoals de muziek van de Die Fidelen Rosentaler U zal inspi reren. Op zondag 9 november zal het orkest Die Fidelen Rosentaler niet meer onder deze naam ver der gaan, maar onder een geheel nieuwe naam. Deze naam wordt tijdens de cd presentatie bekend gemaakt. FANFARE Op 17 september 1918 werd in Merselo de kerkelijke fanfare St. Oda opgericht. De naam zegt het al. de grondleggers waren leden van het toenmalige kerkbestuur. Het eerste bestuur bestond uit Rector Janssen, Jan Mathijs Michels.Jan van Osch, Martin Arts en Piet Pubben. Tot 1970 zou het kerkbestuur zitting blijven hou den in het bestuur, al werden er in de dertiger jaren ook al enkele leden gekozen die niets met het kerkbestuur van doen hadden. Vermeldenswaardig is nog dat het vaandel van de fanfare in 1920 geschonken werd door de gebroeders Van Oven uit Den Haag. Dit vaandel, vol behangen met medailles die ze in de loop der jaren bij elkaar gespeeld had den werdraakten ze kwijt aan de Tommies. die graag een Merseloos souvenir hadden schijnbaar De eerste keer dat de fanfare op concours ging was in 1939 in Boekei. Ze stonden stijf van de zenuwen maar ze lieten hun instrumenten spreken. Met een eerste prijs en 247 punten in de derde afdeling behaalden ze een prima resultaat, dat werd nog versterkt toen Tjeu Arts de direc teur ook nog eens de directeur- sprijs kreeg, en bovendien wer den de leden van de fanfare nog eens extra beloond met de ere prijs. Na de oorlog sloten ze zich aan bij de Katholieke Limburgse Bond van Muziek gezelschappen. In 1952 werd hierbij voor de eerste keer deelgenomen aan een con cours in Echt, met een tweede prijs in de derde klasse als resul taat.In de derde afdeling werd gespeeld van 1952-1959. toen bereikten ze de tweede afdeling, om die alweer in 1961 om te rui len voor de eerste afdeling. Al in 1964 kwamen de muzikanten in de klasse uitmuntendheid, hierin bleven ze tot 1986, in dat jaar werd promotic bewerkstelligd naar de ere-afdeling. Drie jaar later namen ze deel aan het bondsconcours van de Limburgse Muziek bond in Kerkrade. De muzikanten behaalden een eerste prijs en promotie naar de afdeling superieur. Ook werden ze toen Limburgs kampioen. Nu nog steeds spelen ze in die klasse en dat is een knap stuk werk van de muzikanten van een relatief klei ne gemeenschap. De fanfare neemt ook jaarlijks deel aan het gemeentetoernooi van Venray en sinds 1967 aan het Peeltoemooi Brabant-Limburg, Ze behaalden daar grote successen, liefst zes tien maal werd het predikaat zeer goed behaald en elf keer het pre dikaat goed. Omdat ze vijf keer drie keer achter elkaar het predi kaat zeer goed behaalden, moch ten ze evenzoveel keren de bijbe horende trofee mee naar Merselo nemen. Bij gelegenheid van het 60 jarig bestaan werd er in Merselo een muziekfeest georga niseerd, de voorloper van de bekende Merselose Muziekfeesten die gehouden wbr- den tijdens de Pinksterdagen. Voor de gemeenschap Merselo zijn de muzikanten ook altijd pre sent bij de jaarlijkse vastelaoves optocht, en ook in Venray trek ken ze mee in de vastelaovesop- tocht. Zij waren het die in de beginjaren 90 de sambamuziek presenteerden en daarmee de toe schouwers kostelijk vermaakten Ook voor de Natuurvrienden, de Merselose wandelsportvereniging maken ze graag tijd vrij door ze na de vierdaagse van Venray feeste lijk in te halen. Verder zijn ze pre sent tijdens jubilea, trouwpartij en, communiefeesten enz. Niet alleen voor de gemeenschap Merselo trekken ze uit, ook bij de buren, in het dorp Vredepeel weten ze te waarderen dat Merselo muzikaal voor hun klaar staan als dat nodig is. Vele muzi kanten uit deze plaats hebben in het verleden het korps versterkt. Op zondag 9 november zullen dan ook de bewoners van beide dorpen te vinden zijn aan een gezamenlijke brunch. FEESTPROGRAMMA Ter gelegenheid van beide jubi lea is er in het weekend van vrij dag 7, zaterdag 8 en zondag 9 november een omvangrijk feest programma samengesteld. Dit programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 7 november: fanfares op de populaire toer met medewer king van fanfare De Peelklank Ysselsteyn, fanfare Ons Genoegen Oirlo en fanfare St. Oda Merselo. Aanvang 20.15 uur. Zaterdag 8 november: Jeugd ontmoet (pop)muziek) met om 13-30 uur een play-inn voor de jeugd met medewerking van jeugdleden van Merselo, Ysselsteyn, Overloon, Leunen en JES uit Ysselsteyn. Om 20.15 uur Lustigen Musikanten Partie met Die Stevenslander uit Stevensbeek, De Bergen Echo uit Wanroy, Klokkendorper Blaaskapel uit Aarle-Rixtel en Die Fidelen Rosentaler uit Merselo Zondag 9 november: om 10.45 uur heilige mis in de feesthal ter ere van de overleden leden van beide muziek gezelschappen en aansluitend een borrelhalfuurtje 12.30 uur aanvang lustrum- brunch 15.00 uur presentatie cd Die Fidelen Rosentaler met aanslui tend muziek van Marlentica. Alle activiteiten vinden plaats in de feesthal aan de Haag 38 in Merselo en zijn gratis toeganke lijk. Mevrouw P. Geerets uit toray is een van de tien ouwen die op de jdrijfsautoRAI de Tineke Selenbos - VTL beurs in ont- ngst mocht nemen waarmee I kosteloos haar chauffeurs- floma en groot rijbewijs behalen. De beurs droeg tor de laatste keer de naam 10 de oud-minister, die de •toes via een videobood- bap feliciteerde. Agnes togerius, secretaris van het fcratiebestuur FNV, en Acteur Jacqueline de Rijk een van Jan de Rijk •gistics overhandigden de torzen en zetten hun aanwe nd kracht bij met pittige todschappen aan de dames, avoftor vooral aan de transport- Tctor. pi maakt zich al jaren sterk de instroom van vrouwen in chauffeursvak en betreurt het dtiii! °°k ^at onlangs w|!0rtzettinB van positieve discri- 1 ftoatie ter discussie stelde. Het ptoe aantal vrouwelijke De winnaars van de VTL-beurs samen op de foto chauffeurs in Nederland daalt, ter wijl ze hard nodig zijn. "Hieraan", aldus algemeen directeur Bertho Eckhardt, "ligt een middellange termijnvisie ten grondslag. De komende jaren zal het vervoer over de weg verdubbelen, terwijl de beroepsbevolking relatief klei ner wordt Het CBS en NEA rekenden uit dat binnen enkele jaren een tekort aan beroeps chauffeurs zal ontstaan." Vrouwen vormen een belang rijk deel van de oplossing. Niet alleen omdat ze belangstelling hebben, maar ook omdat ze het vak goed beheersen. Dit in tegen stelling tot wat veel werkgevers denken. Tijdens de uitreiking in het Café Les Routiers op de BedrijfsautoRai stonden de beide gastsprekers dan ook uitgebreid stil bij de betekenis van deze uit reiking. Agnes Jongerius riep drie partijen op hun verantwoordelijk heid te nemen. In de eerste plaats de vrouwen zelf. "Doe je mond open als het niet goed gaat en zet ons aan het werk", was de bood schap aan de dames. Maar ook VTL kreeg een opdracht mee: begeleid de werkgevers in het voeren van goed personeelsbe leid. Onderzoek toont tenslotte al jaren aan dat de vrouw de sociale, dienstverlenende en technische kant van het chauffeursvak tot in de vingertoppen beheerst. Als laatste werd BGZ Wegvervoer opgeroepen om actief mee te den ken om het beroep in fysieke zin wat minder zwaar te maken. Jacqueline de Rijk-Heeren liet weten dat de praktijk in haar bedrijf aantoont dat mannen en vrouwen volkomen gelijkwaardig zijn. Al gaf ze onmiddellijk toe dat het aantal rijdende vrouwen op het totaal van 650 binnen Jan de Rijk Logistics nog steeds klein is (2%). De directeur van het bedrijf dat tot de top vijf van beroepsgoe- derenvervoerders behoort, bena drukte niettemin dat het chauffeursvak van nu zeer geschikt is voor vrouwen. De RIAGG Noord-Limburg start 27 november met een ondersteuningsgroep voor familieleden van mensen met een borderline stoornis. De bijeenkomsten zullen plaats vinden op donderdagavond bij de RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99 in Venlo. Omgaan met iemand die een borderline stoornis heeft is niet eenvoudig. Redenen hiervoor kunnen zijn dat een borderliner sterk impulsief handelt en last heeft van stemmingswisselingen. Familieleden en partners voelen zich vaak zwaar belast, onder meer omdat het moeilijk is om het contact te begrenzen. Borderline komt veel voor. In Nederland leven circa 150.00 tot 20.000 mensen met 'borderline'. De ondersteuningsgroep is bedoeld voor familieleden van mensen met borderline. In de Babymassage is een bijzondere manier om de baby beter te leren kennen. Pluspakket Groene Kruis organiseert een cursus babymas sage voor leden en niet-leden in Venlo, Venray, Reuver, Gennep, Panningen, Horst aan de Maas en Bergen. Tijdens de cursus wordt geleerd om met rust en aandacht bezig te zijn met het kindje. Zo worden onder ander tiltechnie- ken aangeleerd en methoden om de baby op haptonomische wijze te dragen. Door op deze manier met de baby om te gaan, ontstaat meer ontspanning tussen ouder en baby. In de cursus wordt ook geleerd hoe te handelen bij darm- krampjes. Tenslotte wordt door dit licha melijke contact de ontwikkeling van zintuigen en de tastzin van het kindje gestimuleerd. Voor meer informatie en aanmelding kunt u terecht bij Klantenservice Groene Kruis, tel. 077-3209595 (tijdens kantooruren). Aan de Rijksuniversiteit in Groningen is Malcolm Burg aan de faculteit bedijfskunde geslaagd in de afstudeerrichting marketing. groep ligt de nadruk op het bie den van handreikingen voor de omgang met uw familielid. In de cursus leert u, door middel van oefeningen, hoe u geschikte omgangsvormen kunt ontwikke len. Daarnaast staat het uitwisse len van ervaringen centraal. Het praten over de eigen situatie met mensen die ongeveer hetzelfde doormaken kan een grote steun zijn. De ondersteuningsgroep start op 27 november bij de Riagg Noord-Limburg, Hogeweg 99 in Venlo en bestaat uit zes bijeen komsten. Zij vragen een bijdrage van 12 euro. U krijgt o.a. een cur susmap aangeboden. Voor meer informatie en aan melding kunt u contact opnemen met mevrouw P. Broekman van de afdeling Preventie en Dienstverlening van de Riagg Noord-Limburg, tel. 077-3550222. Heeft uw sportvereniging meer jeugdige leden nodig? Of wilt uw vereniging zijn of haar sportactivi teit onder de aandacht brengen bij de Venrayse jongeren? Dan is dit misschien iets voor uw vereni ging. In het voorjaar van 2004 gaan de Jeugdsport kennisma- kingsdagen en het sportstimule- ringsproject Kies voor Hart en Sport van start in de gemeente Venray. Het project is een samen werking van de gemeente Venray, enkele vrijwilligers van sportver enigingen, de GGD Noord- en Midden-Limburg en Huis voor de Sport Limburg. Zij zijn op zoek naar sportaanbieders die jongeren kennis willen laten maken met een bepaalde tak van de sport. In ongeveer vijf lessen kunnen sport aanbieders diverse aspecten van hun sport aan bod laten komen. Heeft u interesse om tussen febru ari en mei '04 een kennismakings cursus van rijf lessen voor tieners te organiseren? Neem dan vóór maandag 10 november contact op met Roel Beckers, Huis voor de Sport, tel. 0464770597. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! Er komt meer bij kijken bij het hebben van een meerling dan menigeen denkt. Ouders van meerlingen hebben vaak specifie ke vragen over de verzorging en opvoeding van hun kinderen en voelen zich soms in een uitzonde ringspositie geplaatst. In de bestaande bijeenkomsten voor aanstaande ouders, zuigelingen- peuter/kleuterouders vinden zij weinig aansluiting. Het is namelijk heel anders om een meerling te krijgen, te verzorgen en op te voe den dan ouder te worden van een eenling. Voor meer informatie en/of aanmelding kunt u contact opne men met de Klantenservice van het Groene Kruis, tel. 077- 3209595 of kijk op www.groene- kruis.org. Humanitas staat voor een samenleving waarin plaats is voor iedereen en waarin mensen ver antwoordelijkheid willen nemen voor zichzelf en anderen. Humanitas verleent diensten op het gebied van zorg, welzijn en wonen aan met name diegenen die tijdelijk ondersteuning nodig hebben om hun eigen leven op eigen wijze vorm te geven. De dienstverlening kenmerkt zich door wederzijds respect, gelijk waardigheid en wederkerigheid. De ander aanspreken op eigen krachten. Dat betekent eerder op je handen zitten en de ander vol gen in plaats van vertellen hoe het moet of hoort. Dit alles gebeurt door vrijwilligers. Zij worden ondersteund door beroepskrach ten. Samen zijn zij actief binnen projecten als Gesprekken van Mens tot Mens, waarin vrijwilli gers met name een luisterend oor willen bieden en tijd en aandacht hebben voor de ander, multicultu rele activiteiten, kindervakantie weken, brede maatjesprojecten, bezoekgroepen aan gedetineer den en ook activiteiten voor dak en thuislozen, lotgenotencontact- groepen rouw en verlies en spe ciale lezingen rondom normen en waarden of andere maatschappe lijke thema's. Kortom bij Humanitas is veel te doen. Inzetten en delen van je eigen levenservaringen, vrijwilligers werk als opstapje naar een nieu we baan, je deskundigheid kun nen inzetten voor anderen, de extra vrijgekomen tijd zinvol wil len besteden. Allemaal motivaties van vrijwilligers om dit werk te doen. Aandacht voor de ander is ook groei voor jezelf. Het bestuur van Humanitas afdeling Venray kan wat versterking gebruiken. Heb je een tot twee dagdelen per week tijd en ruimte, lijkt het je leuk je in te spannen als kartrek ker en supervisor van een of meerdere projecten of wil je gewoon eens kijken of jij je eigen ideeën binnen Humanitas vorm en uitvoering kunt geven, neem dan contact op met de consulent Carien van Eijden, telefoon 06- 20540412. Voor informatie kijk op www.humanitas.nl of vraag een informatiepakket aan bij Humanitas telefoon 040-2130711 Bij Muziekhandel Van Bree in Venray vindt op zaterdag 1 november een demo plaats van het Duitse gitaarversterker merk ENGL. De demonstrateur en pro ductspecialist Joop Wolters is uit genodigd om op zijn virtuoze manier de verschillende ENGL combo's en tops te laten zien en horen. Primeur voor de Benelux is de gloednieuwe top van ENGL genaamd: speciale edition. Alle ins en outs betreffende deze nieu we super top komen uitgebreid aan bod. De ENGL demonstrateur en productspecialist Joop Wolters is de gitarist voor Solo, Arabesque en Shadrane. Joop is al geruime tijd aktief in het wereldje en vooral het laatste jaar heeft zijn naam veel gehoor gekregen, hetgeen resulteerde in het verschijnen van het tweede album van zijn band Arabesque 'the Union' bij het Finse label Lion www.honmusic.com) en het verschijnen van zijn solo-debuut workshop (www.joopwolters.com) Iedereen is van harte welkom bij Van Bree Muziek op zaterdag 1 november van 12.00 tot 16.00 urn- in de muziekschool boven de zaak. Voor inlichtingen 0478- 586246 Donderdag 30 oktober 2003 - Pagina 19 Drempels bestaan niet meer, wel belemmeringen tussen de oren. "Vervoerend Nederland wacht op jullie, maar vervoerend Nederland moet jullie ook voor zich win nen". Alle baby's huilen zo nu en dan. Dat is een normaal verschijnsel. Zo'n kleine baby moet immers behoorlijk wennen aan zijn nieu we leefomgeving, het slaap- en voedingsritme en wat al niet meer. Maar er zijn baby's die veel en langdurig huilen, zonder dag je weet waarom: een huilbaby. De schrik van iedere ouder. Je hebt alles geprobeerd en niets helpt. Er zijn regelmatig momenten dat je als ouder de wanhoop nabij bent. Speciaal voor dit probleem is de Troostkoffer ontwikkeld. Deze maakt deel uit van Plustpakket Groene Kruis. Voor meer informa tie kunt u terecht bij de Jeugdgezondheidszorg bereikbaar op werkdagen van 11.00-16.30 uur via tel. 077-3209595.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 19