Sandra heeft mijn art gestolen" Chileense lialezing in Meerlo Meerlo-Wanssum Minder geld voor toerisme en kinderopvang ogelmarkt Wanssum Massale belangstelling voor boedelmarkt €18, Najaarsconcert Automobilist betrapt Bevolkings onderzoek Wisselgeld Riolering oo Service rubriek EN MAAS Pouwels loopt stage in kindertehuis Chili (deel 4) Pouwels, de 21-jarige studente aan de pedagogische Hulpver in Eindhoven, loopt de maanden samen Sabi- stage in het kinder- Hogar Esperanza, in de stad Chilian. Dat ihuis is voor drie jaren rd door de Stichting telingssamenwerking Wanssum. Ze bericht :ld in het weekblad Peel i. Vandaag deel 4: Pouwels: "Sandra is ïêisje van ongeveer 3 Zij is samen met haar en broertje in dit kin lis geplaatst. Zij komen gezin waarin ze fysiek :hisch werden mishan- Sandra communiceert [ze zoekt weinig contact idere kinderen en is alleen met iets bezig, ante stoornis van Jammer dat ze hier mogelijkheden hebben ir te laten testen zodat ik de juiste behandeling idering krijgt. Sandra echt mijn hart gestolen ilgens mij heeft ze dat r. Want telkens als wij de kinderen gaan komt ir me toe. Dan wil ze rustig op mijn schoot af en toe maakt ze dan lidje of brabbelt ze ils laatst kwam ze bij schoot zitten en binnen ir minuten viel ze in de lieverd. Ook zat ik :lijk door haar heie onder het slijm en snot haar. ALCOHOLISTEN sen gratis melk, soep en granen voor pudding halen (in de vorm van poeder in zakken) bij het con sultatiebureau. Dit is voor baby's, kinderen en ook voor oudere mensen. Wel heel goed dat dit gratis is! Wij moesten natuurlijk heel veel halen voor al die kinde ren van het kindertehuis en dan ook nog voor een hele maand! Afgelopen zaterdag was ook weer bezoekdag voor de ouders van de kinderen. Ook de ouders van Sandra kwamen (het kind dat niet/ weinig communiceert). Dit is pas de tweede keer in het jaar dat Sandra hier in het kinderte huis zit. Ze kwamen met paard en wagen. Ook kwamen er een vader en moeder mee van twee kinde- ren, waarvan de vader erg veel had gedronken. Hij was echt super zat! En hij maar een beetje leuk doen tegen de kinderen en tegen ons. Het Gemengd Koor Tienray organiseert op zaterdag 25 okto ber in het gemeenschapshuis in Tienray het najaarsconcert 2003- Aanvang: 20.00 uur. De Peelgalm uit Asten en het Gemengd Zangkoor uit America verlenen hun medewerking aan het concert. De leden van het koor uit America voeren hun muziekwerken geheel a capella uil. Bezoekers kunnen genieten van een zeer gevarieerd programma met musicals, popsongs en klas siekers. De entree is gratis. De politie heeft maandagmid dag een 58-jarige automobilist uit Blitterswijck betrapt op het rijden tijdens een ontzegging van de rij bevoegdheid. De man werd rond het middag uur gesignaleerd door een patrouille op de Van Lyndenstraat en werd gecontroleerd. Hij bleek een ontzegging van de rijbevoegd heid te hebben. Met toepassing van snelrecht is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Inwoonsters van de gemeente Meerlo-Wanssum kunnen dit najaar meedoen aan het bevol kingsonderzoek borstkanker. Alle vrouwen in de leeftijd van 50 tot 75 jaar worden hiervoor bena derd. Het onderzoek start eind deze maand en vindt plaats in een bus die komt te staan op de par keerplaats naast het gemeente huis. zijn tloor collega Orieta uit- ?akm« ligd °ni een aantal studen- in haar op hun stageplaats te bezoeken. Allereerst zijn ARDA geweest. Dit is een voor alcoholisten. We heel vriendelijk ontvan- is een soort 'boerderij iuw en er lopen veel inden rond. Het gebouw- oud en vervallen, er zijn bij die nodig opgeknapt worden. Het instituut uit vrijwilligers, de patiën ten elk 40.000 pesos beta ir de eerste keer opgeno- te worden en voor de keren 50.000 40.000 is De patiënten blijven dagen intern, na deze krijgen ze een diploma/ van het instituut Het afkicken gebeurt rties, twee keer per dag ,.*•00 en om 12.00). Deze UI ie bestaat uit 'apo morfina her 2e injectie krijgen ze ieder ihet tos wijn te drinken, waarna i reactie binnen het lichaam en ze moeten overgeven. Je dan een 'Pavlov'reactie (de tioneringtheorie) dus elke wanneer ze wijn of ander drinken moeten ze auto- jrgeven, ook na de vijftien dagen en wanneer ze geen injec ties meer krijgen. We hebben een rondleiding door hel gebouw gekregen, door geldgebrek ziet alles er erg vervallen uit. Ook wer ken er geen professionals (alleen een iemand die de injecties mag geven). Er worden mannen en vrouwen in alle leeftijden opge vangen, mannen en vrouwen sla pen wel apart. Op de dag dat wij er waren was de jongste 22. Maar ze komen zelfs jonger binnen! PANNENKOEKEN Ook hebben we weer een aan tal dagen in het huis van Tia Rosie en Tia Maria (onderdeel van Hogar Esperanza) geslapen. We hadden nu wel tien kinderen te verzorgen. Op de zondagavond had Lieve (de Belgische vrouw) voor pannenkoeken gezorgd. Dit was ook de eerste keer dat de kin deren dit hadden gegeten! Er is weer een nieuw kindje binnenge komen, een meisje van acgt dagen oud. Ze is meteen na haar geboorte door de moeder in het ziekenhuis achtergelaten. Ze heette eerst ('s morgens) Rebec ca", daarna 'Camilla' en nu heet ze 'Sarah' (en dit op een dag!). Ze is dus voor adoptie....nou eigenlijk is het 'was', want een aantal dagen geleden, stond de moeder ineens op de stoep met haar broer. Ze kwam haar dochter halen, ze had in overleg met haar broer afgesproken dat het kindje op zal groeien in de familie van haar broer en diens vrouw. GRATIS Oktober een nieuwe maand, ook voor het kindertehuis. Elk begin van de maand mogen men- andag 27 oktober ver- de Stichting Ontwikke- ssamenwerking Meerlo- ssum een bijeenkomst de Vrouwenbeweging 'Io die in het teken staat Chili. Een avond met ie dia's, indrukwekkende •ijzondere verhalen en lease wijnen. Meerlo-Wanssum heeft drie jaren en kindertehuis in geadopteerd. Via informatie- fcnwil SOS de inwoners van lo-Wanssum kennis laten nmei het land Chili en haar bevolking. Maar ook wordt nader kennis gemaakt met het opvang huis voor baby's en kinderen die verstoten worden door de ouders, te vondeling zijn gelegd of door de politie bij de ouders zijn weg gehaald omdat ze aan de alcohol of drugs zijn. Karin (secretaresse) en Hans Vestjens en José en René Poels (voorzitter) van SOS Meerlo-Wans sum bezochten het kindertehuis en het land Chili. Ze verhalen daarover aan de hand van prachti ge dia's. Over het prachtige lang gerekte land. de indianen, de cul tuur, het landschap, de wijnbouw, de politiek maar ook over de situatie van de kinderen en de arme families in krottenwij ken. Het belooft een interessante en plezierige avond te worden. Tijdens de pauze is er een Chi leense wijnproeverij die aangebo den wordt door slijterij Lindenhof te Wanssum. Gedurende de perio de dat SOS Meerlo-Wanssum het kindertehuis steunt schenkt deze slijterij van elke gekochte fles Chi leense wijn een kwartje. De bijen komst van de Vrouwenbeweging begint om 20.00 uur en vindt plaats in zaal 't Brugeind te Meer lo. ^vereniging De Gevleugel- enden Wanssum e.o. houdt "dag 26 oktober van 9.30 jOO uur in sport- en feestza- jöplex 't Brugeind in Meerlo haar maandelijkse vogel- - Voortaan wordt de vogel- op de vierde zondag van de ■dgehouden. Op deze vogel- 'worden door vogelliefheb- vogeIs te koop aangeboden. verschillende vogelhan- aanwezig die naast vogels 'rlei vogelbenodigdheden 'P aanbieden en tevens opkopen. Bij de vereni- 'liotheek zijn weer allerlei •eken en video's te leen. it-leden krijgen de gelegen heid vogelboeken of video's te lenen. Volgende data: 23 novem ber, 28 december. 25 januari 2004, 29 februari, 28 maart en 25 april Bij een inbraak in een bedrijf aan de Geijsterseweg in Wanssum hebben onbekenden in de nacht van donderdag op vrijdag enkele honderden euro's buitgemaakt. De inbrekers zijn het bedrijf bin nengekomen door de toegangs deur te forceren. Vervolgens namen ze onder andere wissel geld mee. In verband met werkzaamhe den aan de riolering is de Megel- sum afgesloten voor het door gaande verkeer ter hoogte van de Dellekamp in Meerlo. Deze werk zaamheden worden uitgevoerd door Van Boekei uit het Brabantse Zeeland en zullen ongeveer vier weken in beslag nemen. Om de werkzaamheden te kunnen uit voeren is het noodzakelijk om de Megelsum tussen de Kortenbos en de Mgr. Jenneskensstraat af te sluiten voor het doorgaande ver keer. De afsluiting ging maandag 20 oktober in en duurt tot vrijdag 17 november. De woningen en bedrijven in het afgesloten gebied blijven zoveel mogelijk bereik baar. Wilt u meer informatie over de werkzaamheden, dan kunt u contact opnemen met de heer R. Kersten van de gemeente, tel: 699270. Donderdag 23 oktober 2003 - Pagina 9 Begroting 2004: Het college van de gemeente Meerlo-Wanssum wil in 2004 onder meer flink gaan bezui nigen op de post toerisme. In de vorige week gepresenteerd concept-programmabegroting kondigen B en W aan het bud get toerisme met circa 50.000 euro te willen verlagen. Voor kleine toeristische projecten blijft in 2004 een bedrag van 6.000 euro beschikbaar. Ook wil het college 7500 euro bezuinigen op de muziek school, 7500 euro op kinder opvang en de verenigingssub sidies bevriezen op het huidige niveau. Verder worden de straten in de gemeente Meerlo-Wanssum vol gend jaar één keer minder geveegd (twaalf in plaats van der tien keer), wat 4000 euro ople vert, en willen B en W 10.000 euro minder uitgeven voor de nieuwe opzet van het bibliotheek werk. De gemeente wil dat kinderen uit Meerlo-Wanssum per 1 januari 2004 hun boeken kunnen lenen bij de basisschool in hun dorp. Vanaf 2005 wil de gemeente deze leenvoorziening verder uitbou wen voor andere doelgroepen, zoals gehandicapten en senioren. De inwoners maken nu nog gebruik van de bibliobus, maar naar verwachting wordt deze noodvoorziening per 1 januari 2005 afgeschaft. De bibliotheek voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar in de basisschool gaat komend jaar als proef alvast van start in twee dorpen. Ook Synthese, organisatie voor zorg en welzijn, ontvangt 6000 euro minder subsidie en de aanleg van toeristische fietspaden wordt doorgeschoven, een bezuiniging van 10.000 euro. Tevens wordt het pc-netwerk in het gemeente huis in 2004 niet vervangen, waardoor 38.000 euro wordt bezuinigd. De begroting is sluitend met een post van 50.000 euro voor onvoorziene uitgaven. Om de begroting sluitend te krijgen is een bedrag van ruim 66.000 euro geput uit reserves. OZB Voor 2004 is uitgegaan van een stijging van de'onroerendezaakbe- lasting van 9,5%. In het raadspro- gramma is uitgegaan van een OZB-stijging van maximaal 15%. In de voorjaarsnota 2003 is deze stijging vastgesteld op maximaal 9,5%. In de begroting voor het jaar 2004 is door het college dan ook gerekend met dit laatste per centage. 'Dit is een percentage dat wij in feite te hoog vinden", schrijven B en W. Wij zien op dit moment echter geen mogelijkheden om te komen tot een structureel lager percentage. Wel zijn wij van mening dat we een uiterste inspanning moeten leveren om vanaf 2005 te komen met een beduidend lager percentage'. Om de begroting voor 2005 en 2006 sluitend te krijgen zonder extra bezuinigingen, moet de gemeente de OZB die jaren met respectievelijk 8,8% (2005), 5,6% (2006) en 3,8% (2007) verhogen. Gaat de raad niet akkoord met deze verhogingen, en wordt de OZB jaarlijks slechts' met 3% ver hoogd, dan komt Meerlo-Wans sum voor deze jaren respectieve lijk 82.000 (2005), 127.000 (2006) en 139.000 euro (2007) te kort. Tijdens de behandeling van dé voorjaarsnota 2003 is besloten een gedeelte van de aanlegkosten van riolering in het buitengebied te bekostigen door verhoging van het rioolrecht met maximaal 25 euro. Door een meevaller in de algemene uitkeringen is door het college besloten om deze verho ging van het rioolrecht te verde len over twee jaar. Volgend jaar gaat het tarief daardoor van 176,14 naar 188,64 euro, een ver hoging van 12,50 euro. Door stijgende kosten van de inzameling en verwerking van afval is een gemiddeld huishou den in 2004 (236,15 euro) ten opzichte van 2003 (222,90) 13,25 euro meer aan afvalstoffenheffing kwijt. Op 10 december 2003 krijgt de raad van de gemeente Meerlo-Wanssum een definitief voorstel over de afvalstoffen heffing voorgelegd. In de meerja renbegroting is ook uitgegaan van een jaarlijkse stijging van de toe ristenbelasting vanaf 2004 met 0,03 euro. NIEUW BELEID Meerlo-Wanssum maakt ook geld vrij voor rfieuw beleid. In de jaren 2004 en 2005 wil het colle ge van B en W bijvoorbeeld 165.000 euro beschikbaar stellen voor het verbeteren van de buï- tensportaccommodaties in de gemeente. Na een gesprek met de betrokken verenigingen volgt in de komende maanden een nadere uitwerking van de plannen. In Blitterswijck wordt volgend jaar een kunstwerk geplaatst. Hier voor is door het college een bedrag van 13-650 euro uitgetrok ken. Ook wordt onder meer het budget voor onderhoud van de bermen en onverharde wegen in het buitengebied structureel met 10.000 euro verhoogd, krijgen de bermen langs de Ooyenseweg een opknapbeurt (investering 115.000 euro) en wordt het aantal nachtbranders (openbare verlich ting) uitgebreid naar 50% (investe ring 4000 euro). Ook worden de plattegrondkaarten in de gemeen te vervangen, wat een investering vergt van 6000 euro. In 2004 wordt tevens een bedrag van 27.500 euro uitgetrokken voor de aanstelling van een gemeentelijke communicatieadviseur. Vele honderden mensen uit de hele regio trokken zater dagmiddag naar het missie klooster Sint Jozef van de mis siekloosters van het Kostbaar Bloed in Tienray. Daar vond een grote boedelmarkt plaats van spullen die de zusters niet mee kunnen nemen naar hun nieuw onderkomen in het klooster in Aarle-Rixtel. Zoals bekend verlaten de zusters na ruim honderd jaar, als gevolg van de terugloop van het aan tal roepingen, het statige klooster aan de Kloosterstraat in Tienray. De belarigstelling voor de boedelverkoop was zo groot dat het dorpscentrum van Tienray vol stond met geparkeerde auto's van poten tiële kopers. Zuster Nabben (afkomstig uit Sevenum en tot drie jaar geleden werkzaam in de missie van Nieuw Guinea), één van de laatste bewoonsters van het klooster, had zoveel mensen wel verwacht. Zij leidde in het klooster de ver koop van onder andere lampen en schilderijen. Toen de spullen waren verkocht ging de kamer deur dicht. "En die grote tafel met zes stoe len dan?", vroegen de mensen. "Die gaan naar het dekenaatant woordde de verkopende zuster. Het was schuifelen in het kloos ter, zo druk was het. In de kelder gangen en vertrekken, op de gang van de verdieping en in de bijge bouwen. De familie van de zus ters hadden enkele weken gele den ook al spullen gekocht en afgevoerd. Het restant ging dus zaterdag in de verkoop. Kasten, bureaus, bedieningswa gentjes, naaimachines, schilderij en, gereedschap, beelden, stoe- Honderden belangstellenden bezochten zaterdag de boedel markt in het klooster in hartje Tienray. Foto: Marijn Poels len, tafels, potten en pannen, landkaarten, kapstokken, lampen, kruisbeelden, kleerhangers, droogrekken, blikken en dozen, het was er allemaal te koop. En de honderden gasten sjouwden let terlijk alles naar buiten. De opbrengst van de boedelmarkt gaat naar project in ontwikke lingslanden. Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Woonplaats: Adres: Postcode H Tevens machtig ik de administratie van Peei en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. b handtekening: Bankreknr.: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray, (postzegel NIET nodig) Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor lanssenstraat 3- 5864 BL Meerlo. tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30. 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo. tel: 07'7-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165. 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 0~~- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo. tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Lintburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsev- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 - Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: nta., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9