Sfeervol winkeltje met cadeau artikelen Een droom wordt waar" IIENRAY GROTESTRAAT AS Woensdag 29 oktober wordt uw Hema in Venray heropend 7?' Femke Rashondenshow MCnST SYSTiMsCARE in De Wetteling Venrays Verleden EEL Honderdvierentwintigste jaargang - week 43 - donderdag 23 oktober 2003 EN MAAS a begint met haar familie aan nieuwe uitdaging in Australië Twee-a uniek initiatief zorginstellingen Natascha Jansen (links) en Susan Tilmans (rechts) met de hulp krachten van Twee-a, Els Coppus en Evert-Jan van Wijmen. Op donderdag 13 november wordt aan de Schoolstraat 2a in Venray Twee-a officieel geopend. Twee-a is een initia tief van de zorginstelling GGZ- groep Noord-Limburg. In het winkeltje helpen cliënten van De Wendel, het DAC en het Vincentiushuis de klanten bij het zoeken naar een zelfge maakt cadeau-artikel. Halverwege het gesprek komen twee klanten binnen. Els Coppus veert meteen op. 'Klanten helpen', zegt ze en loopt naar de moeder en dochter die rondneuzen tussen de spulletjes in het kleine, maar sfeervol inge richte winkeltje. Ook Evert-Jan van Wijmen staat op en gaat een handje helpen. Els en Evert-Jan zijn twee cliënten van het Vincentiushuis in Venray. Samen met het DAC (Dagactiviteitencentrum) en De Wendel is dit onderdeel van het Vincent van Gogh Instituut in Venray initiatiefnemer van Twee- a, het nieuwe cadeauwinkeltje aan de Schoolstraat 2a in Venray. Het is het eerste gezamenlijke project van de nieuwe GGZ- groep Noord-Limburg. Natascha Jansen is activiteitenbegeleider van het Vincentiushuis en legt de achterliggende gedachte van het project uit. "Voor de mensen in Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. het Vincentiushuis is het een vorm van daginvulling. Iedere maandag zijn ze hier om in het winkeltje te helpen." Medio augustus gingen de deuren van Twee-a open. "En vanaf de ope ning krijgen we heel leuke reac ties van de klanten. Iedereen is ontzettend enthousiast over het initiatief en het aanbod van arti kelen", aldus Jansen. Ook op woensdag en donder dag, telkens van 12.00 tot 16.00 uur, is het winkeltje voorlopig open. Dan is de verkoop in han den van cliënten van het DAC en De Wendel. De insteek voor deze medewerkers van Twee-a is anders. "Voor hen is het een tra ject naar arbeid toe", zegt Susan Tilmans, trajectbegeleider van het DAC. "Vooralsnog worden ze begeleid door een van onze medewerkers, maar het is de bedoeling dat ze zo snel mogelijk het winkeltje zelf runnen. In feite is het een stuk arbeidsrehabilita tie." Wie op zoek is naar een leuk cadeautje voor Sinterklaas of de kerstdagen moet beslist eens een kijkje gaan nemen bij Twee-a. Veel (houten) speelgoed, zeepjes, wenskaarten, smeedijzeren vuur- *0* 0478-531144 - info@alcast.nl korven, schilderijen, vogelvoe- derhuisjes, keramieken schalen, knuffels, de verscheidenheid aan artikelen is groot. En uniek, want de artikelen zijn vrijwel allemaal zelfgemaakt door de cliënten van de deelnemende instellingen. 'Wil je een zeepje', vraagt Evert- Jan bij het afscheid. 'Ja, leuk', is het antwoord. 'Maar koop je ook nog iets'. Evert-Jan is al een echte verkoper. Als ik buiten sta, bedenk ik me dat ik nog niets gekocht heb. Hou dat maar tegoed voor de volgende keer, Evert-Jan. Computers, Randapparatuur Reparaties en Onderhoud Oude Oostrumseweg 19a Telefoon: 0478-569666 Internet: www.systemcare.nl Geopend dinsdag t/m donderdag van 13.00 tot 17.00 uur Vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478-532441, fax 0478-532645 Email: JenniskensinstalIatie@Jewa.nl Om dit feest voor te bereiden zijn wij op maandag 27 oktober en dinsdag 29 oktober de gehele dag gesloten. Woensdag 29 oktober om 8.00 uur beginnen we met het heropenings feest en zijn we die dag geopend tot 20.00 uur. Tevens start op deze dag onze stapelgoed actie met zeer veel aanbie dingen. Gedurende de feestweek t/m 1 november zijn er extra aanbie dingen en activiteiten. Zo houden we op woensdag 29 oktober van 14.00 tot 16.00 uur een heus kinderfeest. U bent van harte welkom!!!!! Knippen dames 12.50 Knippen heren 12.50 Knippen kinderen 9.00 Wassen Watergolf 13.50 Wassen föhnen 13.50 Kleuren vanaf 21.00 Permanent all-m vanaf 47.50 Op zondag 26 oktober houdt Kynologen Club Venray e.o. voor de 26ste keer haar jaarlijkse club match. De clubmatch is ieder jaar weer het klapstuk voor de KC maar deze 26ste editie zal zeker een speciale worden. Tijd noch moeite zijn gespaard om deze dag goed te laten verlopen, als circa 300 honden zich op hun mooist komen tonen in Sporthal De Wetteling. Meerdere keurmees ters zullen iedere hond aan de hand van de rasstandaard op schoonheid keuren. Het publiek krijgt via de microfoon deskundi ge informatie over een groot aan tal verschillende rassen. Ook het karakter van de rassen zal niet onbelicht gelaten worden. Zoekt u een nieuwe pup als huisgenoot en u weet nog niet welk honden ras het best bij u past, dan leent deze dag zich bij uitstek om uw voelhorens eens uit te steken. Iedere hondeneigenaar die met zijn hond hier aanwezig is, staat te popelen om met u te praten over de geweldige eigenschappen van zijn of haar hond. Maar ook zal hij of zij vertellen over de eisen die aan u gesteld worden. De ene hond heeft veel beweging nodig, de andere eist een zeer conse quente baas en ga zo maar door Iedere hond is weer anders en zelfs teven en reuen binnen een ras kunnen erg verschillend zijn. Van alle verschillende rassen zal uiteindelijk een beste van het ras worden gekozen, die dan weer mag deelnemen aan de rasgroep- keuringen. Er zijn tien verschillen de rasgroepen zodat er na deze keuring, tien winnaars overblij ven, die samen gaan strijden voor de titel Beste van de clubmatch. Ook zullen de beste puppies en veteranen worden gehuldigd. Evenals de beste van de meerdere hondenklasse en de beste zelfge- fokte, zullen ook zij een prijs van de goed voorziene prijzentafel in' ontvangst mogen nemen. Dus een dag waar van alles te beleven valt, waar zowel bezoekers als expo santen met volle teugen kunnen genieten van al die grote, kleine, lang-, kort-, of ruwharige viervoe ters die in alle maten en kleuren vertegenwoordigd zijn. Een goede reden om zondag 26 okto ber een kijkje te komen nemen. U bent allen van harte welkom, let wel, zonder hond, want als u niet hebt ingeschreven, mag uw hond er niet in. Om besmetting van ziektes te voorkomen, worden alle ingeschreven honden 's mor gens voor aanvang door dierenart sen gecontroleerd. Daarna mag er geen hond meer in. De show begint om 9 30 uur en eindigt omstreeks 16.30 uur. Gezien de grote belangstelling voor het eerste deel van de serie Venrays Verleden heeft het Lokaal Historisch Platform besloten om volgend jaar het tweede deel uit te brengen en niet te wachten tot 2005 zoals aanvankelijk de bedoe ling was. Bijdragen en suggesties voor deze uitgave worden graag tegemoet gezien. Kandidaat schrijvers en andere belangstel lenden kunnen zich wenden tot de redactiecommissie o.l.v. drs. Paul van Meegeren telefoon: 0478-512129 of 52351 of het plat form, per adres Jerusalem 53, 5801 ML Venray. Telefoon 581191 In juni van dit jaar ver scheen het eerste deel van de serie, maar de oplage was binnen twee weken uitverkocht. In sep tember verscheen een herdruk van het boek, waarvoor eveneens veel belangstelling bestaat. Ook de tweede oplage is nagenoeg uit verkocht. Exemplaren zijn nog verkrijgbaar bij de Venrayse'boek- handel, de VVV en museum 't Freulekeshuus, dat open is elke woensdag-, zaterdag- en zondag middag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Alleen op afspraak! Kapsalon Femke Hoofdstraat 44B 5808 AV Oirlo Tel. 0478-571709 Openingstijden: ma. 9.00-14.30 uur - di. gesloten wo. t.m. vr. 9.00-17.30 uur za. 8.00-13.00 uur Knip deze bon uit en neem deze mee naar de salon. U krijgt dan bij een knipbehandeling 2,50 euro korting op een kleuring of permanent (niet inwisselbaar tegen geld, niet in combinatie met andere acties en maximaal 1 bon per klant Inwisselbaar t.m. 4 december 2003) BERLY-FLEUR wonen, over de rust, ruimte en vrijheid in het immense land. De toenemende drukte en benau wende regelgeving in het jachtige Nederland zijn voor de familie Van Schijndel aanleiding om de koffers te pakken. Begin december stappen de Venraynaren in het vliegtuig. Geert heeft zijn baan bij de gemeente Venray al enkele weken opgezegd en bloemenate lier Elma wordt overgenomen door bloemenboetiek Berly-Fleur. Het avontuur lonkt, en de familie Van Schijndel heeft er duidelijk zin in. Het broodnodige nemen ze zelf mee in het vliegtuig. Paspoort, geld, kleding en natuurlijk mogen ook de drie honden van de familie mee in het vliegtuig naar Australië. "De overige spullen worden per schip naar Australië vervoerd", vertelt Elma. "Het duurt ruim een maand voordat die gearriveerd zijn." Geert en Elma dromen al jaren over een vertrek uit het steeds drukker wordende Nederland. De gedachten gingen dan telkens uit naar Australië. Twintig jaar gele den maakten ze in dat land Met ingang van 1 november nemen Bert en Liny Nellissen van bloemenboetiek Berly-Fleur in Overloon bloemenatelier Elma over, inclusief het personeel. Voor de klant verandert er niet zoveel, Laagheidseweg 19 blijft het vertrouwde adres voor sfeer volle groencreaties. Bloemenatelier Elma houdt op donderdag 30 en vrijdag 31 okto ber speciale afsluitingsdagen voor alle klanten. De laatste week van oktober geeft Elma 40 procent korting op het assortiment pot ten, glaswerk en woondecoraties. ustralië: het land van de legrensde mogelijkheden, end van de kangoeroe, jerido, aboriginals, itralian Football en 'helden' Crocodile Dundee en emmer Ian Thorpe. Een d met een ongerepte uur, met wereldsteden als bourne en Sydney, met relaxte levensstijl. 'Wat daag niet komt, komt mor- wel', is het motto van het s van de Australiërs. En dat eekt Elma van Schijndel, ichtster en eigenaar van ier Elma aan de gheidseweg 19 in Venray, laan. Samen met haar man :rt en haar twee kinderen en Kim waagt de Venrayse in december de grote ong. Ze beginnen samen i een nieuw avontuur in tralië. "Een droom wordt ar", zegt Elma van ijndel. Ie ogen van de ondernemende rayse twinkelen van enthou- me als ze vertelt over tralië. Over haar neven en (ten die er al jaren graag GRAPHIC Elma van Schijndel: "Dankzij onze klanten hebben we van ons atelier iets moois kunnen maken immers de reis van hun leven. "Het was een vakantie om nooit meer te vergeten. Toen hebben Geert en ik eigenlijk al besloten om ooit nog eens terug te keren naar Australië. Vier jaar geleden zijn we echt begonnen met het regelen van alle formaliteiten." Elma is blij dat ook haar zoon en dochter wel te porren waren voor het avontuur. Want na veer tien jaar met hart en ziel in haar eigen bloemenatelier gewerkt te hebben, was ze eigenlijk wel toe aan een nieuwe uitdaging. BEGRIP IN DE REGIO Bloemenatelier Elma is uitge groeid tot een begrip in de regio. Veel particulieren en bedrijven wisten in de afgelopen jaren de •weg naar Elma te vinden. Voor het bestellen van een bloemstuk of -decoratie bijvoorbeeld, of het volgen van een cursus bloem schikken. "Die jaren zijn niet uit te wissen. Met veel klanten heb ben we in de loop der jaren een speciale band opgebouwd. Dankzij hun vertrouwen hebben wij van ons atelier iets moois kun nen maken. Daarvoor willen we iedereen van harte bedanken. Het was een schitterende, maar ook drukke tijd." In Australië wil de familie Van Schijndel bijkomen van de drukke jaren en een geheel nieuw bestaan opbouwen. "Het eerste jaar zal in het teken staan van genieten en oriënteren. We moe ten als gezin natuurlijk eerst onze draai zien te vinden. Daarna wil len we graag een im- en exportbe drijf in luxe bloemistartikelen beginnen. Glaswerk en aarde werk, dat soort dingen. Ja, ik denk dat daar zeker een markt voor is." Nu de weken verstrijken en de maand december met rasse schre den nadert, moet Elma af en toe wel even slikken. Als er weer een klant met gebakjes of chocolaatjes aan komt zetten bijvoorbeeld, of laat weten het ontzettend jammer te vinden dat ze samen met haar familie vertrekt. "Aan de ene kant doet dat je dat goed, aan de ande re kant is het ook best wel emo tioneel. Veel klanten ken je al jaren, daar heb je een band mee opgebouwd. Onze kracht is altijd de persoonlijke benadering geweest, je merkt nu dat de men sen dat altijd gewaardeerd heb ben." Desondanks kijkt Elma voor al uit naar het avontuur. Met een schone lei beginnen in een nieuw land met een totaal andere cul tuur, Van niets weer tot iets komen, een nieuw bestaan opbouwen. "Het is een grote stap. je laat in Nederland toch alles ach ter. Maar later, als Geert en ik oud in Het Schuttersveld zitten, kun nen we elkaar zeker niet verwij ten dat we het niet geprobeerd hebben. We doen het en lukt het ons niet. dan is dat jammer. Vandaar ook dat ik niet spreek van een afscheid, want je weet nooit hoe het loopt in het leven."

Peel en Maas | 2003 | | pagina 13