Meerlo-Wanssum Kinderen zijn vrijer, aar niet zelfstandiger" Moed en IJver op concours Aap van Floor Hermans gestolen Dans- en muziekfeest spannend en verrassend Limburgse Aovend in Meerlo €18, Seijsteren, Wanssum en litterswijck krijgen ADSL Verkeersspreekuur Meerlo Niets! Boedelmarkt in Tienray Service rubriek binnenkort kunnen inwo- rs van Geijsteren, Wanssum Blitterswijck snel internet- via ADSL. Enkele maanden :n startten de internet- :rs Planet Internet en Net de actie OOKADSL. bdsdien kunnen inwoners een gemeente waar nog ADSL mogelijk is, zich Tinmeiden voor een ADSL- onnement via ltw.ookadsl.nl. Planet Inter- t en Het Net benaderen bij Idoende aanmeldingen KPN de telefooncentrale schikt te maken voor ADSL. Geijsteren, Wanssum en itterswijck is dit nu gereali- eerd. Mei het initiatief OOKADSL flen Planet Internet en Het Net op de vraag van consumenten ADSL ook hun gebied schikbaar kan worden gemaakt website www.ookadsl.nl biedt 2e potentiële ADSL-gebruikers helpende hand door één cen traal punt te introduceren waar mensen zich voor ADSL kunnen aanmelden. Met ADSL kunnen internetge bruikers supersnel en onbeperkt internetten zonder telefoontik ken ADSL-gebruikers blijven altijd telefonisch bereikbaar en kunnen, doordat zij een vast bedrag per maand betalen, conti nu 'online' zijn. Planet Internet (www.planet.nl) en Het Net (www.hetnet.nl) behoren tot de twee grootste internetaanbieders in Nederland. De internetaanbie ders zijn onderdeel van Planet Media Group (www.planetme- diagroup.nl) in Amersfoort, doch ter van KPN. PEEL EN MAAS een abonnement waard Met het carnavalseizoen in aan tocht heeft carnavalsvereniging De Vöskes in samenwerking met sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo weer een Lim burgse Aovend op touw gezet. Deze Limburgse Aovend wordt voor de derde keer in successie georganiseerd. Dit jaar hebben de organisato ren diverse Limburgse topartie sten kunnen contracteren, zoals De Bakkelieten Grieten, Big Benny en als afsluiter Beppie Kraft. De muziek tussen de optre dens door wordt verzorgd door Rainbow Entertainment Deze Limburgse Aovend wordt gehou den op zaterdag 8 november. Aan vang: 20:30 uur. Een kaartje kost aan de dagkassa 8 euro en in de voorverkoop 7 euro. De voorver koopadressen zijn: Peters Textiel en Woninginrichting in Meerlo, sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo en bakkerij Sijbers in Meerlo. Op donderdagavond 16 okto ber 2003 vergadert de werkgroep verkeer in de raadszaal van het gemeentehuis. Deze vergadering begint om 17.00 uur. De werkgroep verkeer bestaat uit vijf leden, waarvan twee van de gemeente, een van de politie, Een jaarabonnement kost u slechts Adres: Postcode Woonplaats: Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. ïevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr: deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) een van 3VO, afdeling Peel- en Maasdorpen en een van de Eman cipatiewerkgroep In de vergade ring is tevens een zogenaamd 'ver keersspreekuur' ingebouwd Burgers die klachten hebben over verkeerssituaties en deze nader mondeling willen toelichten, kun nen op afspraak gebruikmaken van dit verkeersspreekuur. Een afspraak kan gemaakt worden bij mevrouw A. Willems, tel. 699272. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Het benefiet dans-, video-, kunst- en muziekfeest voor het SOS-kindertehuis in Chili dat zondag plaatsvond in zaal 't Brugeind te Meerlo was in vele opzichten spannend en verrassend. Spraakmakend was in elk geval het modern danstheaterstuk Ixion van de Venlose choreograaf en regis seur Grave Bellel en de man achter dit concept, de schrij ver Kor van Lier. Uitgevoerd door het modern dansgezel schap Pium ontwikkelde zich op de bühne een experimen teel theaterstuk waarin gevoel- stoestanden werden uitge beeld over liefde, kracht, haat en dood. Geen gemakkelijk stuk. al wis ten de bijna negentig bezoekers Action/painter Stan Vinger hoed in actie tijdens de dans voorstelling Ixion. Foto: Egon Notermans/Zebra Fotostudio. de voorstelling te waarderen. "Begrippen als liefde, haat en dood hebben voor mij tijdens deze voorstelling in elk geval een heel andere dimensie gekregen", verwoordde SOS-voorzitter René Poels de gevoelens na afloop. Zeer bijzonder en kunstzinnig van hoog niveau was de bijdrage van actionpainter Stan Vinger hoed uit Venlo, die gedurende de 55 minuten durende voorstelling een mooi schilderij vervaardigde van 2,5 bij 1,5 meter. Dat leverde hem na afloop onder andere com plimenten op van onder andere de Geijsterse kunstenares Mieke Fanfare Moed en IJver uit Blit terswijck neemt op zaterdag 18 oktober in de Maaspoort in Venlo deel aan het LBM Bondsconcours in de afdeling uitmuntendheid. Voor dirigent Chris Derikx bete kent dit optreden de vuurdoop. Het is zijn eerste officiële deelna me als dirigent aan een bondscon cours. De Blitterswijckze fanfare is om 13 50 uur aan de beurt. Gespeeld worden 'Noormannen op de Vecht' en 'Contrasten'. De uitslag wordt om 16.45 uur bekendge maakt. Wilt u meereizen met een van de twee bussen die naar het con cours gaan? Neem dan contact op Annette Klabbers, tel: 532595. De bussen vertrekken om 11.00 uur vanaf het plein en zijn om circa 19 00 uur terug in Blitterswijck. Vrijdag 17 oktober om 20.00 uur begint de generale repetitie. Iedereen is van harte welkom om deze repetitie bij te wonen. In het klooster in Tienray vindt op zaterdag 18 oktober van 14.00 tot 17.00 uur een grote boedelmarkt plaats. De missiezusters van het Kostbaar Bloed, die honderd jaar deel uitmaken van de Tienrayse gemeen schap, zijn inmiddels van Tienray naar Aarle-Rixtel verhuisd. Een gedeelte van de boedel van het klooster konden ze echter niet meenemen Reden om een boedelmarkt op touw te zetten. De opbrengst van de markt is geheel bestemd voor de missie. van Uden. Rondom deze benefiet-dans voorstelling had SOS Meerlo- Wanssum samen met de kunste naar Floor Hermans en het exploitantenechtpaar Twan en Gertie Kleeven van 't Brugeind een heel programma georgani seerd. Zo was er in de foyer van 't Brugeind een bijzondere foto expositie te zien van het kunst bandenproject van de Meerlose kunstenaar. Bij de entree van de expositie stond een vliegtuigband die weer was bevestigd aan een aantal kleine autobanden. Velen kwamen voor de eerste keer in contact met het bandenproject van Hermans en stonden er ver steld van wat de kunstenaar daar van heeft gemaakt en welke visie er achter zit. Die visie wordt in elk geval niet gedeeld door de provincie Limburg, op wiens bevel onlangs enkele duizenden banden werden verwijderd. Bij de expositie lag ook het dwangbevel van hare majesteit de koningin en de rekening van de provincie van het verwijderen van de banen. Een slordige 13.000 euro. MUZIEKCONCEPT In 't Tumpke werden ook nog video's vertoond van Henk Cre- mers van de opruimactie van de banden bij kunstenaar Hermans en een bijzonder videoverslag van Marijn Poels van zijn 26 daagse reis naar Azië, al was het jammer dat de dvd-speler in eerste instan tie het loodje legde. En verder werd er zondagmiddag en avond volop genoten van muziek Hans Meusen (Venray) en Hay Reijn- ders (Broekhuizenvorst) en het duo Attitude (Peter van de Water en Annemiek Vullings'. Dit duo paste zondagavond hun nieuw succesvol concept weer toe door muzikale vrienden uit te nodigen en samen te musiceren zoals het Ysselsteyn damesgroep Melody, Jan van Aken uit Swolgen en Danielle van der Schalie die een prachtige thuiswedstrijd zong. Donderdag 16 oktober 2003 - Pagina 9 Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon. Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo. tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie 'efl dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk. Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165. 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken. Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004)432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Bilro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsey- straat 21, 5866 BM Swolgen. Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 .Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30- 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077t 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. '9'% EN MAAS Goemans neemt afscheid van basisschool De Peddepoel Meester Jan Goemans neemt vrijdag afscheid van basisschool De Peddepoel ook vaak een vraagbaak voor de jongere juffen en meesters op De Peddepoel. NIVEAU ONDERWAS De in Overloon geboren en getogen Goemans heeft ook een eigen mening over het niveau van het huidige onderwijs. De lesme thoden van tegenwoordig zijn weliswaar moderner, maar niet altijd beter, vindt hij. "Ik kan niet zeggen dat het niveau beter is geworden. Het is anders. De kin deren weten tegenwoordig min der. hebben minder parate ken nis. Vroeger lag de nadruk op het van buiten leren van feitjes. Nu leren de kinderen vooral hoe ze kennis kunnen vergaren, hoe ze iets kunnen opzoeken. In een woordenboek of met de compu ter bijvoorbeeld." Naar zijn mening zijn de kinde ren over het algemeen wel veel vrijer en egocentrischer gewor den. Grijnzend: "Netjes wachten op je beurt is er tegenwoordig bij voorbeeld vaak niet meer bij. En je hoort veel vaker dan vroeger 'ja, maarMaar ik vind ze nu zeker niet zelfstandiger. In de klei nere gezinnen van tegenwoordig lossen de ouders veel problemen voor hun kinderen opze vlie gen voor hun kinderen Vroeger hielden de kinderen volgens Goemans ook meer reke ning met elkaar, was de discipline beter. Je kon in de klas vaak een speld horen vallen als de leerlin gen een opdracht maakten. Nu zijn de kinderen volgens de leraar over het algemeen een stuk onrustiger. Voor zijn gevoel werd er vroeger thuis ook meer over de schouder meegekeken, bijvoor beeld bij het maken van huis werk. Maar niet alleen de opvoe ding van de kinderen is belangrijk, Jan Goemans vindt ook dat in het onderwijs van tegenwoordig te snel wordt gezegd: dat zoeken we op! En dat aankomende juffen en meesters op de beroepsopleiding, de Pabo, te specialistisch worden opgeleid. Daardoor weten ze van sommige vakken veel, maar van sommige ook heel weinig. Meester Jan wil echter absoluut niet neergezet worden in de hoek van leraren die vinden dat 'vroeger alles beter was'. Want hij genoot zeker ook de afgelopen jaren met volle teu gen van de omgang met de kinde ren. En ook met zijn collega's kon hij altijd goed overweg. AFSCHEID Jan Goemans begon zijn loop baan als leraar in 1963 in Wans sum Na drie jaar op de St. Michaëlschool voor de klas te hebben gestaan, ging hij voor een jaar aan de slag op een basis school in Tegelen. Hij trouwde in die periode met een Wanssumse en bouwde een huis in het Maas dorp. Het was dus niet zo vreemd dat hij na een jaar al terugkeerde naar de basisschool in Wanssum. Vanaf 1967 staat hij onafgebroken in Wanssum voor de klas. Op 1 september 2003 was Jan Goe mans precies 40 jaar in het onder wijs werkzaam En dus is het tijd voor de vut. "Ik heb altijd met erg veel plezier in het onderwijs gewerkt. Het is gewoon prachtig als je kinderen iets kunt meegeven voor de rest van hun leven. Nee, vervelen zal ik me zeker niet. Een van mijn zonen is een huis aan het verbou wen en klussen is een van mijn grote hobby's. Ik vermaak me wel." Jan Goemans zette zich overi gens niet alleen in voor de basis school. Ook op tal van andere ter reinen maakte hij zich verdienstelijk voor de Wanssumse gemeenschap. Als redactielid van het dorpsblad Wanssums Nieuws bijvoorbeeld, als secretaris van de vroegere dorpsraad en voor de voetbalclub. Maar vooral voor het gemeenschapshuis heeft hij zich altijd met hart en ziel ingezet. Bijna 25 jaar was hij daarvan bestuurslid, waarvan twintig jaar voorzitter. Ter gelegenheid van zijn afscheid van De Peddepoel vindt op vrijdag 17 oktober van 19.00 tot 20-30 uur een receptie plaats in gemeenschapshuis De Zand hoek. Tijdens zijn laatste 'werk dag' wordt Jan Goemans natuur lijk ook op basisschool De Peddepoel uitgebreid in het zon netje gezet. Kunstenaar Floor Hermans kan terugkijken op een geslaagde manifestatie die hij opzette voor het kindertehuis van de Stichting Ontwikke lingssamenwerking Meerlo- Wanssum. Zijn bijdrage, een foto-expositie van het banden kunstproject en enkele bande nobjecten, viel bij het publiek in de smaak. Vooral het object dat voor zaal 't Brugeind stond: een band van een jumbo-vliegtuig met daarom heen kleinere banden gestapeld. Midden in de band hing een flinke aap aan de galg. Toen Floor Her mans zijn aap zondagnacht wilde bevrijden van de galg was de vogel gevlogen. "Iemand heeft deze prachtige aap er eerder uitgehaald en mee genomen", aldus de Meerlose kun stenaar. Hij zit nu in zak en as omdat hij deze staatse aap had geleend van collega kunstenaar Piet Siebers uit Oirlo. "Piet is gehecht aan deze aap en ik mocht hem voor zondag lenen", aldus Floor. De Meerlose kunstenaar hoopt dat degene die zijn aap mee heeft genomen deze weer terugbezorgd. Getuigen van de diefstal worden opgeroepen zich met Floor in verbinding te stellen. Kunstenaar Floor Hennans bij een van zijn bandenobjecten zoals die stonden opgesteld voor en in zaal 't Brugeind. K an Goemans is een leraar de oude stempel. Hij Hit aan rust, regelmaat en Ie in de klas. In dat klimaat iijen de leerlingen van de isschool het best en doen de meeste kennis op, vindt Op vrijdag 17 oktober emt de leraar afscheid van isschool De Peddepoel in nssum, nadat hij veertig r met hart en ziel in het ierwijs werkzaam is iveest. Een interview. 1, natuurlijk zijn er in de loop jaren veel dingen in het lerwijs veranderd. Ontzettend I zelfs, steekt Jan Goemans (meteen van wal. Hij herin- t zich bijvoorbeeld nog goed roorloper van de stencilmachi- kan zich nog uitstekend herin- e> en hoe hij in 1963 als jonge ester' begon op de oude St. haëlschool in Wanssum en 331 1 over zijn jaren als onderwijzer ijke anekdotes vertellen. Over bouw van het nieuwe school- louw van De Peddepoel 25 jaar ieden bijvoorbeeld, over zijn e zoons die bij hem in de klas en, over vaders en moeders 1 nu die vroeger nog bij hem in schoolbanken zaten en hun lost in de afgelopen jaren met S 1 gerust hart aan hem toever- uwden Zijn collega's karakteri- I en Jan Goemans als een hulp- rdige. kritische collega met 1 duidelijke eigen mening en 1 groot didactisch vermogen, ijd uiterst nauwkeurig in het rk en door zijn grote kennis

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9