Ziekenhuis Venray wordt grondig verbouwd Project helmplicht bromfietsers Ienray pakt illegale bouw )ij recreatiewoning aan k Thuisdialysebehandeling via telefoon en satelliet Weekje vakantie met Vice Versa Netwerk ladingdiefstallen opgerold KASTSYSTEMEN Kinderdagverblijf Poeh-beer emeente erkoopt andweg ouw senioren voningen kan oorgaan Peelwerkers naar de Heidsche Peel Pag 5EL EN MAAS Donderdag 16 oktober 2003 - Pagina 7 Vaste en flexibele kinderopvang in een huiselij ke sfeer! kijk op www.kdvpoehbeer.nl of bel: (0478) 569706 MAAT W E R K IN - Slaapkamer - Kantoor - Woonkamer - Keuken fndustnestraat 17a, 5961 PH HORST Hoogveld tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 WielHermkes K6UKFN- FM I N T F R IF I.J R B O U W Bouwactiviteiten duren van begin 2004 tot medio 2005 Het Venrayse ziekenhuis wordt in de komende twee jaar grondig verbouwd. Door het vertrek van de Eerste Hulp, intensive care en moe der-en-kindzorg naar Venlo zijn in het ziekenhuis ruimtes leeggekomen die een nieuwe bestemming krijgen. Het aan tal zorgactiviteiten zal toene men. Directeur Van Dreumel bevestigt dat dit niet betekent dat de drie verloren zieken huisfuncties weer terugkomen naar Venray. Viecuri is momenteel volop bezig met de voorbereidingen. De locatie Venray moet zich ontwik kelen tot een centrum voor snelle en geplande zorg. Omdat het zie kenhuis gewoon in bedrijf blijft, wordt de verbouwing in fases worden uitgevoerd. Aan de mede werkers en patiënten gaan de werkzaamheden niet ongemerkt voorbij, er zijn namelijk enkele tussentijdse verhuizingen noodza kelijk. Wellicht dat eind dit jaar al gestart kan worden met de werk zaamheden. Medio 2005 moet de verbouwing achter de rug zijn. Er wordt gestart op de eerste verdie ping. waar een poli en behandelu- nit voor dermatologie komt. Daarna volgt een grote verbou wing op de begane grond. Het 'priklab' wordt uitgebreid met een ruimte voor laboratoriumon derzoeken en voor ECG's. Dit wordt samen één diagnostisch centrum. In 2004 wordt in Venray een vierde operatiekamer geopend nadat er vorig jaar al een derde OK bijkwam. Op de eerste verdie ping, waar vroeger de moeder-en- kindzorg gehuisvest was, komt een centrum voor huidaandoenin gen. Patiënten kunnen in deze ruimte terecht voor ultraviolette- straling, zoutbaden en uitgebreide zalfbehandelingen. Er komt in Venray ook een kan kercentrum met een afdeling che motherapie. Ook de poliklinieken van de neurologen, longartsen, cardiologen, chirurgen, orthope disch chirurgen en plastisch chi rurgen worden uitgebreid. De poliklinieken op de begane grond worden tevens efficiënter inge deeld. De anesthesisten willen graag een pijnpoli oprichten. De longartsen zijn verder van plan om een revalidatie-afdeling met een anti-rookpoli voor longpatiën ten op te zetten. Viecuri onderhandelt momen teel met het Sportmedisch Adviescentrum (SMA), om net als in Venlo ook een soortgelijk cen trum naar Venray te halen. Het Verkeershandhavings- team (VHT) van de politieregio Limburg-Noord heeft een innovatief project ontwikkeld. Het wijst jonge bromfietsers op de noodzaak van het dra gen van de helm en op hun weggedrag. De doelgroep is de toekomstige automobilist, die met het deelnemen aan het verkeer per bromfiets zich een bepaalde rijstijl gaat aan meten. Met dit project wil het VHT hen de waarden en normen van veili ge verkeersdeelneming bij bren gen. Het project zal op vrijdag 17 oktober officieel worden gepre senteerd in het bijzijn van de lan delijk verkeersofficier mr Koos Spee. Het Noord Limburgse VHT wil de specifieke doelgroep 16- en 17-jarigen op een specifieke manier benaderen. Door in samenwerking met de middelbare scholen en het Centraal Bureau Rijvaardigheidstesten waar het bromfietscertificaat behaald wordt, voorlichting te geven over de specifieke gevaren die aan het deelnemen in het verkeer als bromfietser, maar ook als toekom stige automobilist, kleven. Het project heeft een eigen logo, dat speciaal hiervoor is ont worpen. Er is een korte videofilm gemaakt die ingepast kan worden in het lesprogramma op de mid delbare scholen. De video wordt met een lesbrief aan de scholen aangeboden. De ontwikkelde CD- rom bevat naast de videofilm ook een aangepast Pacman-spelletje dat online score bijhoudt, een quiz. waarmee jongeren een helm kunnen winnen met eigen ont werp beschilderd. Er staan tien links op naar sites die relatie heb ben met verkeer en verkeersvei ligheid. Dit alles speels, maar edu catief verantwoord. Deze CD-rom zal het CBR gaan uitgeven bij het bromfietscertifikaat, vanaf de start van het project twee jaar lang. Er zijn posters en freecards gedrukt, en bij helmcontroles op straat zal het verkeershandhavingsteam aandacht vragen voor het project. Vanuit diverse andere regionale Verkeershandhavingsteams in het land is met belangstelling gere ageerd. Omdat er ten aanzien van deze doelgroep nog weinig mate riaal voorhanden is, blijkt dit pro ject in een behoefte te voorzien. Nadat dit project in de regio Limburg-Noord is gestart, zal er door andere VHT's in het land aangehaakt gaan worden, zodat het breder uitgezet kan worden en meer jongeren zal bereiken. In de nacht van 10 op 11 oktober had Vakantiepark Klein Vink in Arcen de wereld primeur. In een aangepaste bungalow vond de eerste nachtelijke thuisdialyse van Gerard Coumou plaats. De bewaking van de behandeling en het welzijn van de patiënt gebeurde via telefoon en satel liet. "Ik ben erg blij met deze mogelijkheid. Nu kan ik samen met mijn gezin vakan tie vieren", zegt Coumou enthousiast. Normaal dialyseren nierpatiën ten, die niet of onvoldoende kun nen plassen, gemiddeld drie keer per week vier uur. De behande ling vindt dan overdag of 's avonds plaats. Deze patiënten zijn moeilijk in staat om fulltime te werken en moeten, buiten de dieet- en medicijnregels, vaak behoorlijk wat kwaliteit van leven inleveren. In 2001 startte Dianet in Utrecht, een organisatie die zich inzet voor de belangen en de organisatie van de behandeling van thuisdialysepatiënten, een onderzoek naar de mogelijkheden van nachtelijke thuisdialyse in Nederland. Dit gebeurde in navol ging van een Canadees initiatief onder de naam 'Nocturne'. Bij de nachtelijke behandeling dialyseert de patiënt zes keer per week gedurende zijn slaap, terwijl het controlestation van ATA in Amsterdam de behandeling en zijn toestand bewaakt. Intussen zijn 15 patiënten in Nederland overgegaan op de nachtelijke thuisdialyse. "Het is een heel vei lig gevoel dat alles in de gaten wordt gehouden als je slaapt", benadrukt Coumou. Hij stapte in 2001 over op nachtelijke thuisdia lyse. Dianet presenteerde op diverse congressen de positieve resulta ten van het afgeronde Nocturne- onderzoek. Daaruit blijkt dat patiënten zich als herboren voe len. Zij hebben geen vochtbeper- king meer, gebruiken nagenoeg geen medicijnen en kunnen weer fulltime werken. Dit heeft ook een geweldig effect op de kwali teit van leven. Een nadeel was echter dat deze patiënten nooit op vakantie konden gaan, omdat nachtelijke thuisdialyse nog niet mogelijk was. Unithoofd van de Dialyseafdeling van VieCuri Medisch Centrum Max Gaasbeek was zo enthousiast over de resul taten, dat hij zich tot doel stelde om nog dit jaar nachtelijke dialyse op Klein Vink mogelijk te maken. Na een intensieve samenwerking tussen Dianet. Vakantiepark Klein Vink en VieCuri werd het eerste 'Nocturne-huisje' met dialysema chine en verbinding met het con trolestation gerealiseerd. Op 10 oktober kon Gerard Coumou met zijn vrouw en twee kinderen na tien jaar - weer eens écht vakan- tievieren. Overigens kunnen nu ook alle thuisdialysepatiënten, die overdag dialyseren, gebruik maken van dit aangepaste huisje op Klein Vink. Gerard Coumou tijdens de thuisdialyse in bet Nocturne buisje (foto Hans van der Beele, Seven um). jjgebouw kan niet gelegaliseerd worden' De gemeente Venray heeft bouw van een bijgebouw een recreatiewoning aan Maasheseweg 89-C stilge- id omdat het zonder bouw- rgunning wordt gebouwd, idanks de wijzigingen die de euares aan het al gebouwde aanbrengen, kan het bijge- )Uw volgens de gemeente nray niet gelegaliseerd wor- omdat op de locatie de stemming bos rust. jandagmorgen maakte ider F. Baas namens zijn ,chter Linda, die eigenaresse van de vakantiewoning, in commissie Bezwaar- hriften van de gemeente nray bezwaar tegen (vooral) hoge dwangsom van 20.000 ro die de gemeente Venray d dochter heeft opgelegd. Want hij is de gevolmachtigde orzijn dochter, die in Tanzania jont en werkt en slechts enkele janden per jaar in Nederland in vakantiewoning verblijft. En dus had hij ook alle post voor zijn dochter moeten ontvangen, maar dat is volgens vader Baas niet gebeurd De gemeente Venray verstuurde meerdere brieven naar het oude postadres van zijn doch ter, een studentenhuis in Arnhem, terwijl hij toch duidelijk op het gemeentehuis had doorgegeven dat de post van zijn dochter tot nader bericht naar hem gestuurd moest worden. Vader Baas ont ving naar eigen zeggen echter nooit, of veel te laat, een (aangete kende) brief van de gemeente Venray, waarin zijn dochter onder straffe van een dwangsom van 20.000 euro werd gesommeerd te stoppen met de bouwactiviteiten. Maar hij wist van niks en dus ging hij vrolijk door met de bouw van het bijgebouw, verklaarde hij maandagmorgen. De bouwactiviteiten zijn inmid dels toch gestaakt. Want één brief bereikte hem op voor hem onver klaarbare wijze toch. En dus stop te vader Baas meteen met metse len. Natuurlijk, aldus eigenaresse Linda Baas, want een boete van 20.000 euro is haar de bouw van, zoals zij het noemt, een open con structie voor de stalling van terras stoelen en gereedschap, niet waard. Ze was voor de hoorzitting in het gemeentehuis zelfs vanuit Tanzania naar Venray overgevlo gen. "Waar gaat dit over? Over een dwangsom van 20.000 euro. Dat is nogal wat voor een huisje van vier bij vijf meter. Ik snap niet dat dit niet op een andere manier opgelost kan worden." Zij vindt dat de gemeente Venray wel érg 'de hakken in het zand heeft gezet'. BOUWVERGUNNING Maar voorzitter De Vries van de commissie Bezwaarschriften wees vader en dochter Baas erop dat het in zijn ogen toch niet zo vreemd is dat er een geldige bouwvergunning moet worden aangevraagd voor de bouw van het huisje van vier bij vijf meter in een bosgebied. Gebeurt dat niet, dan moet de gemeente Venray in verband met het overtreden van artikel 40 van de Woningwet (bouwen zonder vergunning) wel handhavend optreden, aldus De Vries. Om het besluit meer kracht mee te geven, zodat de bouw werkzaamheden direct gestaakt worden, legt de gemeente in zo'n geval dan tevens een last onder dwangsom op. En die bleek in dit geval te wer ken, want Linda Baas schrok zich een hoedje toen ze van haar vader vernam hoe hoog het bedrag was. Vader en dochter Baas menen dat het bijgebouw voldoet aan de vijf criteria van de oude woningwet en dat het dus vergunningvrij gebouwd kan worden. "Het is bedoeld ter verhoging van het woongenot, meer niet", aldus Linda Baas. Tevens menen ze dat het besluit van het college van B en W aan de verkeerde persoon is gericht, namelijk Linda, terwijl haar vader toch duidelijk de opdrachtgever en gevolmachtigde voor de werkzaamheden is. Een formeel punt, waarover de com missie bezwaarschriften een advies mag geven aan het college van B en W. De gemeente Venray stelt zich op het standpunt dat het hier duidelijk-wel om een vergun- ningplichtig bouwwerk gaat, dat in haar ogen niet gelegaliseerd kan worden. Tevens is het vol gens de gemeente zo dat een overkapping slechts vergunnings- vrij is, als ze dient ter vergroting van het woongenot. Zo'n over kapping dient echter te worden gebouwd bij een woning of een woongebouw. In dit geval is het gebouw gebouwd bij een recre atiewoning. Het doel van een recreatiewoning is niet wonen, maar het bieden van een recre atief verblijf, aldus de gemeente Venray. Daarbij komt ook nog dat het gebouwde niet aan de eisen van een vergunningsvrije over kapping voldoet, omdat de bruto- oppervlakte groter is dan twintig vierkante meter en het gebouw hoger is dan 2,70 meter. De gemeente verkoopt een jdweg die uitkomt op de ulenseweg aan het bedrijf !2) |sen/Granico. Deze onverharde tg, die vlak langs het bedrijf opt. wordt tevens aan het open- re verkeer onttrokken. De aan- eozende percelen kunnen van weg gebruik blijven maken. In koopacte is daarvoor 'het recht n erfdienstbaarheid' opgeno- icn. Gerrit Verkoeijen amen werking) had geen moeite et de verkoop. Wel wees hij dat er nu een onduidelijke onveilige situatie is. "Er rijden Jpgal wat vrachtauto's over deze eg. Veel weggebruikers op de rulenseweg denken dat rechts ar voorrang heeft. Wordt het nu n uitrit of toch gewoon een raat' Daar is onduidelijkheid erWethouder Driessen (CDA) C twoordde dat de zandweg een •I en uitrit blijft. Verkoeijen ong erop aan dit ook duidelijk nte geven. De bouw van twee senioren- oningen aan de eijsterseweg in Oostrum kan at de gemeente betreft door- lan. Er waren drie bezwaar- iiriften binnengekomen, wee bezwaarschriften zijn iter ongegrond verklaard aan de derde kon door de leente worden tegemoetge- imen. Na goedkeuring door de provin- Ie verleende de gemeente op 22 uil een bouwvergunning aan de itrummers Litjens en Van :h, die aan de Geijsterseweg fee seniorenwoningen willen ven. lielen, bewoner van terse weg 2. maakte hiérte- bezwaar omdat één woning »r een klein gedeelte op zijn rein kwam te liggen De situ- van de woning is inmiddels 'ijzigd, waardoor de perceels- :ns niet meer overschreden en Thielen zijn bezwaar liet len. De andere twee bezwaren kwa- van de veehouderijen van issen en Verheijen uit de Van 'khuizenstraat. Zij constateer- m dat de seniorenwoningen bin- a hun stankcirkels worden >uwd. Formeel betekent dit it 'stankgevoelige objecten' de "ijfsvoering belemmeren en voor de geplande woningen i slecht woon- en leefklimaat üdt. Overigens liggen er ook gjndere woningen binnen de ^"kcirkels waardoor beide ijven al op slot zitten. De commissie Bezwaar :roep verklaarde de bezwaren •jiter ongegrond. Want pas na 'ijziging van de stankwet op 1 Dei 2003 vielen de geplande ^Foningen binnen de stankcirkels. 'P het moment dat de bouwver- Dttning verleend werd, was daar °8 geen sprake van. ouwvragen worden getoetst aan e wet- en regelgeving zoals die P het moment van aanvraag ddt. Bovendien worden de Wijzigde stankcirkels pas offi- ieel van toepassing nadat het faonstructieplan is vastgesteld. Het college van B en W neemt «advies van de beroepscommis- eover en ziet geen belemnjering ffl de bouwvergunningen vol- ens het geldende bestemmings- Plan te verlenen. De rechtbank nj Wn Roermond heeft onlangs bij en vergelijkbare kwestie lederweert ook zo gehandeld. Op de koopzondag eind sep- Keycamp en de scoutinggroep de tember werd door reisbureau Rowans. Er was een ingerichte Vice Versa een camping nage- tent te bezichtigen en voor de kin- bootst in samenwerking met deren was er een spellencircuit uitgezet; een groot succes. Door ingerichte stacaravan van het oplossen van een aantal vra- Keycamp; deze prijs wordt op de gen maakte men kans op het win- foto in ontvangst genomen door nen van een week vakantie in een Els, Mirte en Merel Nelissen. Het Bovenregionaal Recherche Team (BRT) Zuid Nederland heeft met de aanhouding van zestien verdachten in totaal 45 zaken aan het licht gebracht. Het betreffen met name ladingdiefstallen die in 2002 en 2003 zijn gepleegd in Noord- en Midden-Limburg. De totale waarde van de gestolen goederen wordt geschat op bijna twee miljoen euro. Met de aan houding van de laatste verdachte is het onderzoek nagenoeg afge rond. Naar aanleiding van een groot aantal ladingdiefstallen die wer den gepleegd in diverse plaatsen in de politieregio Limburg-Noord stelde de politie nader onderzoek in. Omdat de diefstallen zich niet beperkten tot deze regio, maar ook veelvuldig voorkwamen in de aangrenzende politieregio Brabant Zuid-Oost, werden de. krachten gebundeld. Het onder zoek leidde ertoe dat in juni de eerste twee verdachten werden aangehouden. In de periode daar na werden nog eens zestien ver dachten gearresteerd, waarbij de laatste vorige week woensdag. De verdachten zijn, op twee na, allen woonachtig in Roermond en zijn tussen de 24 en 48 jaar oud. Ze worden in verband gebracht met diefstallen in de regio Limburg- Noord, maar ook daarbuiten. Zo is inmiddels een link gelegd met diefstallen in andere plaatsen in Nederland, Duitsland, België en Luxemburg. De verdachten zijn aangehouden op verdenking van diefstal, heling of het geven van tips aan de inbrekers. Uit het onderzoek is gebleken dat de groepering veelvuldig gebruik heeft gemaakt van interne infor matie. Onder de verdachten bevinden zich personen die heb ben ingebroken bij hun voormali ge werkgever en dus goed op de hoogte waren van de gang van zaken binnen het bedrijf. Daarnaast is er een aantal chauffeurs betrokken geweest, die de inbrekers hebben voorzien van tips onder meer met betrek king tot de lading. Hierdoor kon den de verdachten doelgericht hun slag slaan. In veel gevallen werd met behulp van een trekker een complete oplegger buitge maakt met waardevolle spullen. Bij doorzoekingen is slechts een klein gedeelte van de buit terug gevonden. Het valt niet uit te slui ten dat er met deze aanhoudingen meer zaken worden opgelost. Ié - Heao, HULP UAU euira^f eezTAAT HierTMeee Een van de hoogtepunten van het peebverkseizoen is het jaarlijkse bezoek aan de 'boerenpeel' bij Ysselsteyn. Hier te werken is uitdagend en spannend vanwege het typische doolhof-karakter van die gebied van smalle veendijkjes, ronde turfkuilen en drijvende veenmoseiland- jes. Het is de bedoeling op de berkenboompjes die hier spontaan opschieten tijdig te verwijderen voordat ze in de slappe grond omval len zodat ze de veenputten zouden beschadigen. Verzamelen: a.s. Zaterdag 18 oktober om 9-00 uur bij het bruggetje over het Peelkanaal aan het einde van de Witte Dijk (vanuit Deuriie), of (vanuit lYsselsteyn) aan het einde van de Zeiibergseweg. Nieuwelingen -die van harte welkom zijn- worden verzocht zich even per telefoon te melden. (0492-515683 of 0493-319610).

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7