x-cafébaas krijgt och schadevergoeding Ikmsdoor KENNIS I OMS Office Bk ©Outlook Interne] Investering tweede stal te hoog Spetterend optreden van Tambora meer geld verdienen aan kermis' Veritas Contactlenzen? 'School alleen namiddag dicht bij dorpskermis' 'COA moet totale kosten AZC betalen' Gemeente staat garant voor De Heesakker 'Steeds meer vrachtauto's parkeren langs A73' Vin gt m Winter winst Koud kunstje! Maak daarom nu al een afspraak met... Rectificatie OZB Samenwerking: parkeerplaats Hoenderstraat verharden in Venray Keizersveld 47/B, 5803 AM Venray 'Reclame op parkeerticket' Afscheidsmis Hans Kraay sr. CONTACTLENZEN Niets! thlatunrlfie sckoohLtid, de favoriete strsmtKg. (k tKiHarckitecbiHr ...en profiteer van een I fikse I winter korting! Pj. EN MAAS Donderdag 16 oktober 2003 - Pagina 5 gemeente Venray wil meer winst te boeken bij de ook de mogelijkheden om te kindervermaakzaken en 1.50 euro Horeca Venray ook meer spor :N gemeente Venray wil Jfckzoeken of er meer geld 6 verdienen aan de ker- ieder jaar begin augus- iatsvindt en zo'n 250.000 Bui kefS trekt Venray wU de Tkende naam van de ker- e prijkt op nummer 20 evenementen top 100 3188 letterland, gebruiken om meer winst te boeken bij de exploitatie. Uitgangspunt bij het onderzoek is dat meer geld binnenhalen niet ten koste mag gaan van de kwali teit van de kermis in het centrum. De gemeente wil ook de komen de jaren voortbouwen op de hui dige succes van de kermis, maar ook de mogelijkheden om te komen tot een gunstiger exploita tieresultaat in kaart brengen. Directe aanleiding voor het onderzoek is het feit dat enkele driejarige contracten van kermis exploitanten dit jaar zijn afgelo pen. Venray wil in ieder geval niet de ritprijzen (nu 0,75 euro voor kindervermaakzaken en 1.50 euro voor grootvermaakzaken) verho gen. Wel wil Venray het aantal attracties uitbreiden in de straten of op andere terreinen in het cen trum. De uitbreiding van de ker mis moet echter wel financieel voordeel brengen en'moet fysiek mogelijk zijn. Verder hoopt de gemeente Venray in overleg met Horeca Venray ook meer sponsor gelden binnen te halen. Onlangs zijn er door de gemeente Venray werkbezoeken gebracht aan de kermissen in Best, Uden, Oss en Weert met als doel informatie te vergaren over het kermis- en verpachtingsbeleid in deze vier gemeenten. lieente betaalt 120.000 euro aan voormalige Hento Bar iray M jje T gemeente Venray moet '[omensschade vergoe- de voormalige kroeg- Van Meijel van de Hento Het café werd in 1997 siid gedwongen gesloten. iaji-. ens Van Meijel is zijn leveti ide nek omgedraaid van- de bebouwing van het ke jtlminaplein pal naast zijn horecagelegenheid is inmid- nog! verbouwd tot een winkel de ex-kroegbaas nog altijd bovenverdieping woont, meenteraad kende twee jaar en wel een schadevergoe- toevan 35.000 gulden van- BK\% de waardevermindering van ind. Maar inkomensschade de gemeente, op advies van eau SAOZ, toen niet beta- ^Jfondai er geen verband zou issen de bebouwing op het Iminaplein, waar veertien aj tementen, een parkeerkel- I E n de winkel van Leo van gevestigd zijn, en het bezoek aan de Hento Bar. rendien ontbraken voldoen ers over de omzet van het De gemeente meende dat de grotendeels gehaald werd irnaval en kermis door de tent die Van Meijel voor op het plein kon zetten, (dels zijn er echter wel Icificeerde omzetcijfers ikbaar. Van Meijel ging met jiwa sin beroep bij de rechtbank J8opermond. De rechter vond wel degelijk een verband ussen de gedaalde omzet en bebouwing van het Iminaplein. nt vanaf 1993. toen de bouw bleek het cafébezoek dras- terug te lopen. Daarbij is de van de tent en terras o beschouwing gelaten. De er bepaalde dat de gemeente ijk op 28 oktober 2003 een besluit moet nemen onder 'angsom van 100 euro per adien het in gebreke blijft. SCHADEVERGOEDING Meijel en zijn advocaat vra- j!ta jen inkomensschadevergoe- ran 318.898 euro. Dit is de jaarwinst over de jaren 1990 eb nmet 1997 vermenigvuldigd 9' tien. De factor tien is geko- >uxn omdat de kroegbaas uiteinde- sjf edeuren van zijn café heeft ten sluiten. Adviesbureau 1 I vindt deze berekening veel V;;: iray Arts childersbedrijf Stationsweg 108 f 5807 AC Oostrum /Venray Telefoon :0478-58 12 36 te hoog en adviseert de gemeente om 87.848 euro te vergoeden. Omdat de aanvraag al in 1997 is gedaan, moet over al die jaren nog rente betaald worden. Dit komt neer op 32.935 euro, waar door Van Meijel in totaal 120.783 euro uitgekeerd krijgt. Hij kan tegen deze beslissing in beroep gaan. De gemeente brengt het bedrag ten laste van de risicore serve van het Grondbedrijf. De commissie Stedelijke Ontwikkeling kon instemmen met de schadevergoeding. Wel maakten veel partijen bezwaar tegen de trage afhandeling. "Dit loopt al vanaf 1997. Het kost ons karrevrachten met geld", zei Patrick van der Broeck (CDA). Ook Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) vond dat het veel te lang geduurd heeft. "Het had veel sneller gekund. Laten hier maar een les uit trekken." Bert Linskens (PvdA) ergerde zich eraan dat de commissie er op de valreep mee geconfronteerd werd. De rechtbank deed op 24 juli al uitspraak. "Waarom moet het zolang wachten. Het is nu vijf voor twaalf. "René Francken (WD) zei verrast te zijn door de hoge schadevergoeding. Hij wilde weten welke claims er nog meer vanwege planschade liggen. Wethouder Ruyten (lokaal Aktief) beloofde binnen twee dagen een overzicht te maken. In het artikel 'Tonnen minder OZB door beroepsprocedures' dat op 9 oktober in deze krant stond zijn enkele fouten geslo pen. Door de bezwaren worden de OZB-inkomsten niét met 445.000 euro verlaagd. Maar de WOZ- waarden van de gebouwen zijn met dit bedrag verminderd. Van de twaalf beroepszaken die geschikt zijn bedroeg de waarde vermindering 378.000 euro. De lagere opbrengst voor de OZB is hierbij slechts 911 euro. Vier van de zeven procedures die door de rechter gegrond zijn verklaard betekenen een vermin derde WOZ-waarde van 67.000 euro. Voor'de OZB betekent dit een verlaging van 158 euro. Samenwerking Venray wil dat de parkeerplaats aan de Hoenderstraat wordt verhard. Bovendien zou deze parkeer voorziening flink uitgebreid kunnen worden. Er is nu plek voor ongeveer 95 auto's die er gratis mogen parke ren. Volgens Martin Wijnhoven (Samenwerking) kan de capaciteit met zestig auto's worden uitge breid. De parkeerplaats aan de Hoenderstraat staat weer ter dis cussie nu de geplande woning bouw voorlopig niet doorgaat. De gemeente had in 1999 met pro jectontwikkelaar Hurks afgespro ken dat hij binnen vijf jaar er veer tig woningen mocht bouwen. De bouw zou uiterlijk op 1 april 2004 van start gaan. Maar dat is nu van de baan. De gemeente kan deze parkeerplaats nog niet missen in de noord-west hoek van het cen trum die veel door langparkeer- ders wordt gebruikt. Hurks is een alternatieve bouwlocatie aangebo den in Oostrum. Wethouder Driessen (CDA) zei dat de par keerplaats ooit als noodvoorzie ning bedoeld was. "Maar we zul len bekijken of er structurele maatregelen genomen kunnen worden om de parkeerplaats voor de middellange termijn te behou den." bedrijfsopleidingen SCHRIJF JE IN VOOR EEN CURSUS Basis Windows, Word, Excel en Access/ Uiterste inschrijfdatum 29 okt. 2003 Bel of mail voor meer informatie over de cursussen en inschrijfdatums: Tel. 0478-555888 e-mail: info@veritasvenray.nl Het CDA vindt dat er reclame moet komen op de achterzijde van het parkeerkaartje. Want daarmee komen er extra inkom sten binnen ten gunste van het parkeerbedrijf. De politiek opperde dit idee al eerder. Wethouder Driessen (CDA) zei in de commissie Stedelijk Beheer dat Qpark er niet in geslaagd is om landelijk een sponsor te vinden. "En ook de plaatselijke middenstand heeft nog geen belangstelling", aldus Driessen die zei dat hij blijft uitkij ken naar een gegadigde. Op zondag 19 oktober neemt de Venrayse deken Coenen afscheid van zijn parochie. De deken wordt in november gein- stalleerd in Weert. Omroep Venray zal de afscheidsmis, die om 10.30 uur begint, rechtstreeks uitzenden vanuit de Grote Kerk in Venray. De heilige mis van 9.30 uur vervalt hierdoor. Voorafgaand aan de mis zendt de Lokale Omroep in Venray een special uit met en over deken Coenen, gemaakt door Gerda van Stelten en Joop Koenen. Deze special begint om 9.00 uur. Door deze uitzendingen vervalt het discus sieprogramma Praatcafé. De Stichting SV Venray Promotion houdt weer een semi nar in, haar clubgebouw Den Boggerd. Zij is er in geslaagd om de bekende televisie-analyticus Hans Kraay sr. te contracteren. De Stichting SV Venray Promotion nodigt daarom al haar sponsoren, seniorenleden, vrijwil ligers en alle A-B-C-teams uit op donderdag 16 oktober (vanavond) om 20.00 uur. Hans Kraay is momenteel nog actief als televisie analyticus en als adviseur van profclubs op het gebied van spon soring en technische zaken. e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Pluimveehouder Willems de dupe van mislukken Het Zuivere Ei Jan Willems maakte maan dagmorgen in de commissie Bezwaarschriften bezwaar tegen het besluit van het colle ge van B en W van de gemeen te Venray om de oorspronke lijke vergunning voor de bouw van twee stallen aan de Rouwkuilenweg in Ysselsteyn gedeeltelijk in te trekken. De gemeente nam dit besluit, omdat de pluimveehouder één Het college van B en W van de gemeente Venray staat garant voor de helft van een geldlening van 100.000 euro, die de Stichting De Heesakker bij Rabobank Venray-Meerlo- Wanssum wil afsluiten voor de verbouwing van de oude kan tine tot twee nieuwe, extra kleedlokalen. De lening van 50.000 euro is nodig omdat de financiële reser ves van de stichting en van SVOC'Ol al volledig worden inge zet om de nieuwe kantine en de inrichting van het uitgebreide sportpark te kunnen bekostigen. Voor de uitbreiding van het sportpark in Oirlo is door de gemeente Venray een totaal kre diet van 138.00Ó euro beschik baar gesteld. Dit krediet vloeit voort uit de eerder in 1999 geslo ten intentieovereenkomst in het kader van de privatisering, en is bedoeld voor de nieuwbouw van twee kleedlokalen met bijbeho rende bergingen en de aanleg van een nieuw korfbalveld in Oirlo ter vervanging van de korfbalaccom modatie in Castenray. Stichting De Heesakker en SVOC'Ol denken echter dat de bouw van twee nieuwe lokalen niet voldoende is om aan de stij gende behoefte te kunnen vol doen. Bij de gemeente Venray is ech ter onvoldoende geld beschikbaar om ook nog de realisatie en exploitatie van de gevraagde twee extra kleedlokalen te kunnen betalen. Door een lening af te slui ten bij de Rabobank wil de stich ting nu twee vliegen in een klap slaan: een nieuwe kantine en gelijktijdig de huidige kantine ver bouwen tot twee kleedlokalen De kredietverstrekker heeft als voorwaarde aan de lening gesteld dat voor het volledige op te nemen krediet een garantie wordt afgegeven. De Stichting Waarborgfonds Sport is bereid maximaal 50 pro cent van de lening te garanderen, waarbij als voorwaarde wordt gesteld dat een andere partij, liefst de gemeente, eveneens 50 procent garandeert. De stichting wil medio oktober starten met de verbouwing. stal nog steeds niet gebouwd heeft, terwijl de wettelijke ter mijn van 26 weken al lang is verstreken. De Ysselstèyner vertelde gedupeerd te zijn door het mislukken van het project Het Zuivere Ei en momenteel geen geld te heb ben voor de bouw van de tweede stal. "Daarvoor heb ik de laatste jaren teveel finan ciële tegenslag gehad", aldus Willems. Toch wil de pluimveehouder de bouwvergunning voor de bouw van de tweede loods graag behouden. Voor mogelijk betere tijden in de toekomst, zo vertelde hij maandagmorgen in de com missie Bezwaarschriften. In de afgelopen jaren maakte de pluimveehouder financieel zware tijden door. Eerst verloor hij veel geld aan Het Zuivere Ei, een pro-' ject dat voordeel moest opleveren voor boer én milieu. Boeren investeerden in mestbewerking en -export, waarvoor ze in ruil meer kippen mochten houden. Een ambitieus project, dat echter nooit van de grond kwam door namens Milieudefensie ingedien de bezwaren van Folkert van der G. De Raad van State in Den Haag stelde de bezwaarmaker in het gelijk en zette een dikke streep door het project Het Zuivere Ei. Dat betekende een fikse tegen slag voor het bedrijf van Willems, die vorig jaar ook nog te maken kreeg met de gevolgen van de vogelpest. Reden voor de pluim veehouder om voorzichtig om te gaan met zijn geld en de bouw van de tweede stal uit te stellen. Hij bouwde maar één nieuwe stal in plaats van twee. Omdat hij nu niet meer zo veel kippen mocht houden als wanneer hij had deel genomen aan het project Het Zuivere Ei. TERMIJN VOORBIJ Milieuambtenaar Van der Kint van de gemeente Venray legde uit waarom de vergunning voor de niet gebouwde stal was ingetrok ken. "De gemeente wil niet dat vergunningen jarenlang in de lucht blijven zweven. Meneer De Mulder heeft ruim twee jaar de kans gehad om de tweede stal te realiseren. En realisatie op korte termijn, daar is nog steeds geen uitzicht op." De gemeente Venray geeft bou wers na het afgeven van de ver gunning maximaal twee jaar de tijd om te beginnen met de bouw. Bij de pluimveehouder is die ter mijn echter al ruimschoots voor bij. Reden voor de gemeente Venray om de bouwvergunning voor de tweede stal in te trekken. Tegen dat besluit maakte Willems bezwaar. Hij vindt het namelijk niet terecht dat hij in de toekomst voor de eventuele bouw van de tweede stal door het intrekken van de oorspronkelijke vergun ning opnieuw een vergunning bij de gemeente moet aanvragen. En dus opnieuw legeskosten moet betalen. "Ik heb zes jaar geleden al 36.000 gulden betaald. En nu zou ik dus weer moeten betalen voor dezelfde stal?" Ook Van der Kint vond 'het zuur voor meneer Willems'. "Maar de vergunning is voor twee stal len aangevraagd, de gemeente heeft haar werk gedaan en daar staat een rekening voor. De gemeente kan er niets aan doen dat de tweede stal niet gebouwd De commissie Bezwaarschriften buigt zich nu over de kwestie en geeft binnenkort haar advies aan het college van B en W van de gemeente Venrav. Wij hebben ruime ervaring en hoog opgeleide contactlensspecialisten KURSTJENS VENRAY - NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 Het CDA vindt dat tijdens de kermisdagen in de dorpen de basisscholen alleen in de namiddag gesloten moeten zijn. Daarmee wordt volgens de partij voorkomen dat de dorpsbewoners tijdens de ker mis op vakantie gaan. Dat zei Gerda van Stelten (CDA) in de commissie Stedelijk Beheer. Ze sprak van een 'slechte ontwik keling'. "Want de mensen moeten niet tijdens hun kermis op vakan tie gaan. Ze moeten er juist gebruik van maken, om de kermis te behouden." De gemeente wil bezuinigen op de acht dorpskermissen - alleen Vredepeel en Smakt hebben geen eigen kermis - omdat er nu jaar lijks 44.000 euro bijmoet. Wethouder Driessen (CDA) spreekt tegen dat de gemeente van plan is de dorpskermissen af te schaffen ('ze staan niet ter dis cussie'). Alhoewel dat wel zo in de bezuinigingsvoorstellen staat. Het CDA is blij als de kermissen gehandhaafd worden. Het Veulen wordt als een goed voorbeeld genoemd. Door het organiseren van allerlei activiteiten komen er ook mensen van buitenaf naar het dorp toe. Henk Bisschops (PvdA) vindt het een slecht idee om de scholen maar een halve dag vrij te geven. "De mensen moeten de kermis leuk vinden maar we kunnen ze niet dwingen. Dit gaat te ver. Als de dorpsbewoners niet bereid zijn om naar de kermis te gaan, dan is het vrij simpel. Dan moeten ze afgeschaft worden." Ook WD, Samenwerking en Lokaal Aktief wezen het voorstel van het CDA af. Wethouder Driessen (CDA) ver klaarde dat hij de discussie rond de dorpskermissen 'bewust heeft aangezwengeld'. Vorige week zei hij tijdens het collegebezoek aan Leunen dat de mensen er elkaar op moésten aanspreken om tij dens de kermis niet met vakantie te gaan. "Maar de schooldirectie bepaalt zelf haar schooltijden. Daar heeft de gemeente geen bevoegdheid over. Er moeten vanuit de dorpen zelf initiatieven komen. Zodat er activiteiten komen die een meer waarde zijn voor de kermis." Het driejaarlijkse contract met de gebroeders Regter loopt na 2004 af. Volgens Driessen zal het door de verminderde inkomsten steeds moeilijker worden om ker misexploitanten te interesseren voor de dorpskermissen. Tijdens All in Concert in Ysselsteyn Op zondag 19 oktober is de Slagwerkgroep Tambora te gast tijdens het All in Concert dat Muziekvereniging De Peelklank in Ysselsteyn orga niseert. Het programma dat deze Brabantse slagwerkgroep ten gehore zal brengen vond haar pre mière in 1997 en trekt nog bij ieder optreden volle zalen en positieve recensies. Het program ma laat zien dat overal ritme uit te halen is. Door de combinatie van standaard slagwerkinstrumentari um met vele huis-, tuin- en keuke nattributen. is het voor veel men sen telkens weer een verrassing en is het zeker visueel een zeer aantrekkelijke act voor elk soort evenement. De show bestaat uit een set van ongeveer 25 minuten, waarin de toppers van Tambora aan u voorbij komen en u meene men in een heerlijk swingend ritme naar de wereld die slagwerk heet. Door de interacties met het publiek en de wat theatrale omlijsting, is het leuk voor jong en oud. Ze speelden voorheen al op Jera On Air, bij Stenders Vroeg (3FM) en in de Heineken Music Hall. Eind 2002 speelden ze zelfs op de Disney Magic Music Days in Euro Disney Parijs. Naast Tambora betreden zowel de Fanfare als de Drumband van Muziekvereniging De Peelklank zondag het podium. De fanfare beschikt de laatste jaren over een modem repertoire en weet onder leiding van Jo Laumen moderne concertwerken als The Land of Wind and Water af te wisselen met populaire num mers als El Bimbo en Children of Sanchez (bekend als de vroegere tune van Studio Sport). De Drumband zal samen met Instructeur Peter van der Loo onder andere melodieën bekend van De Efteling en The Muppet Show ten gehore brengen. Het concert vindt plaats in gemeen schapshuis De Smelehof en begint om 19.30 uur, de entree bedraagt 2.50 euro. Het college van B en W wil dat het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) de totale kosten vergoed, die de gemeente Venray sinds 1999 heeft gemaakt als voorberei ding op de realisatie van een tijdelijk asielzoekerscentrum in Venray. Het gaat om een bedrag van 174.958 euro. Het COA is bereid een derde deel van dit bedrag (58.151 euro) te betalen, maar Venray neemt daar geen genoegen mee. Volgens de gemeente is inder tijd met het COA afgesproken dat de hele operatie Venray geen cent zou kosten. Uit door de gemeente gemaakte berekeningen blijkt dat dit gelukt zou zijn als de realisatie van een AZC niet voortijdig zou zijn afgeblazen. De vraag dringt zich nu op wie het risico van het niet doorgaan Steeds meer chauffeurs blijken 's avonds en in het weekeinde hun vrachtauto's te parkeren langs de A73. Vooral de beide ruststroken vlakbij de tankstations ter hoogte van Hoogriebroek/Oirlo - zijn daar voor in trek. Martin Wijnhoven (Samenwerking) wees er in de commissie Stedelijk Beheer op dat de gemeente een paar jaar gele den een dure voorziening heeft aangelegd op bedrijventerrein Smakterheide. "Deze vrachtwa genparkeerplaats blijft nu groten deels onbenut." Wethouder Driessen (CDA) had eveneens geconstateerd dat steeds meer vrachtauto's langs de A73 gezet worden. De gemeente heeft des tijds een parkeerplaats laten aan leggen om de vrachtwagens uit het centrum te weren. "De A73 ligt ook buiten het centrum dus we kunnen dit moeilijk sturen. En het parkeren is er bovendien gra tis", aldus Driessen die zei de kwestie te zullen bespreken met Rijkswaterstaat. van het AZC moet dragen, de gemeente of het COA. De gemeente Venray vindt net als het COA dat de dalende instroom van asielzoekers, waardoor het AZC overbodig werd, haar niet valt aan te rekenen. Als het COA niet het totale bedrag betaalt, overweegt de gemeente Venray naar de rech ter te stappen. Venray heeft nog geen besluit genomen om een procedure te starten. Als het COA met geld over de brug komt, zal dat ook niet gebeuren. In november 2002 maakte het COA bekend dat de asielzoekers centra in Venray en Maasbree van de baan waren. Het asielzoekers centrum in de Venrayse wijk Brabander zou plaats gaan bieden aan 375 asielzoekers. Omdat het aantal asielzoekers dat de grenzen van Nederland passeert, als gevolg van de strengere asielwet, echter drastisch minder is gewor den en de uitstroom van asielzoe kers groeit, nam de behoefte aan tijdelijke opvang af en werden door het COA de centra in Maasbree en Venray geschrapt. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Verkiest u zich te omringen met een afspiegeling van Moeder natuur, dan brengt Rien van Mierlo u op ideeën. Een bosrijke idylle, doorsneden door een klaterende waterpartij bijvoorbeeld. Ontwerp, aan leg en onderhoud weet u bij deze bij Tophoveniers' aangesloten vakman in vertrouwde handen. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondseweg 111 Deurne Tel.0493 314593

Peel en Maas | 2003 | | pagina 5