iehakt, tango, otaaltheater en Gé aan let gesticht e rand van het dorp Kunst Cultuur Zesde editie Hoeve Blues Bond Heemschut in Venray Zijn laatste wil Ki ndervoorste Hing in Odapark Franciscus Derde Orde stopt na 145 jaar Hobbymarkt Expositie Jeanne Könings Kom Op Islam in bibliotheek Teenz Ysselfesteyn igin EL EN MAAS Donderdag 16 oktober 2003 - Pagina 11 igramma Schouwburg Venray houwburg Venray presen tie komende week een en gevarieerd programma cabaret, toneel en drie iterconcerten. ns het Leids Cabaret Festi- il ging het duo aan de haal zowel de jury-, als de lieksprijs. Ramses Graus en tea Brunner. de twee heren ach- en 1 Rul. zijn een beetje de Laurel n 9 lardy van het hedendaagse hut! net. Ze zijn vrienden voor het Au n ma r slaan elkaar nog liever en tersens in dan dat ze gevoe- hui; laten blijken. In Gehakt is 1 hoi nner het slachtoffer, de neer- nu jende Graus de plaaggeest die 'e 5 indelijk zijn portie ook wel raa? f krijgt De voorstelling in de auwburg Venray is op dinsdag raei toober, aanvang 20.00 uur. e'ijl nna Hanna en Johanna, wie fi dit prachtige boek eigenlijk hii gelezen? Theatergroep de n heeft de roman, die in '98 nde lf(]e lezers van Trouw werd roond met de Publieksprijs, voc jgn verrassende, ontroerende fa! lier bewerkt voor toneel. )o°' inna slijt haar laatste dagen in leut verpleeghuis. Haar dochter ia die regelmatig op bezoek list it, zit na haar scheiding in een is en probeert weer greep op f leven te krijgen. Maar haar eder is dement en kan niet rri smet haar communiceren. Of in!c li? Anna begint aan een speur- ht naar het verleden van haar nol eder Johanna. Maar ook naar van haar grootmoeder Hanna. Gé Reinders it* ensdag 22 oktober in Schouw- 'stv< g Venray. aanvang eveneens wl JOuur. sPn Én huwelijk en heel Nederland e fa idt van de tango. Dat had al tl eerder gekund, want bando- Pe< I jelden van Servaas (9) neonist Gustavo Toker bewijst al jaren dat de tango een meer dan interessante muziekstijl is. Met zijn prachtig melancholische klan ken heeft hij al menig onuitwisba re indruk gemaakt, onder andere bij het North Sea Jazz Festival 2002 Toker speelt op donderdag 23 oktober in de schouwburg, aanvang 20.00 uur. Guido is een prachtige muziek- produktie in de vorm van totaal theater die popmuziek en klassie ke muziek op een unieke manier combineert. Blikvanger van de produktie is de Landgraafse musi cus Guido Dieteren. Guido heeft een indrukwekkende staat van dienst. Hij is begonnen als con certmeester van Jeugdorkest Nederland en heeft vervolgens twee en half jaar als eerste violist van Andre Rieu over de hele wereld opgetreden. Na deze periode ontwikkelde hij samen met zijn broer Eric Dieteren een show die uniek is. Met zijn topor kest, waarbij een popband en een symfonisch orkest zijn samenge voegd, brengt hij een sprankelen de show van symfonische muziek, pop, dance, filmmuziek gecombi neerd met zang en dans. Van een ontroerende vioolromance tot spetterende dance, van een ver stillende filmballad tot opzwepen de symfo-rock. Vrijdag 24 oktober om 20.00 uur in de schouwburg. Zeven gitaren en een contrabas staan klaar voor Gé Reirtders en zijn twee begeleiders. Het lijkt een helder voorbeeld van uitslo- verij op een kleinkunstavond. Het is de enige luxe die Reinders zich op het podium veroorlooft. Ver der houdt hij alles klein, piepk lein. En dat maakt Reinders groot. Tien jaar geleden stapte Reinders over van Engelstalig naar het Lim burgs theater. Hij nam het risico dat men hem buiten de provincie grenzen niet zou zien staan. Lang zaam maar zeker groeide zijn gehoor, onder meer door de uit voerige lof die Toon Hermans hem toezwaaide. Hij had zelfs een hitje met zijn ontroerend opzwe pende ode aan de Limburgse dorpsfanfare, Bloasmuziek. Zater dag 25 oktober, aanvang 20.00 uur. dorpsbewoners van Venray ten begin vorige eeuw met mond toe, hoe aan de oost- kvan het dorp, in het open veld, het ene grote iouw na het andere uit de ld verrees. Bovenstaande ver- |Ide foto uit 1906 herinnert aan. W.e zien van links naar lts het hoofdgebouw met de 1, dan gebouw A waar o.a. de Ie keuken was gevestigd, rechts paviljoen D en in midden zien we het voorste van gebouw M ofwel Het kenhuis dat eind vorig jaar rd gesloopt. Op de achter- md, geheel in het midden, zijn ij paviljoenen H en I nog te zien. gebouwen B en C zijn nog niet bouwd Van de gebouwen op foto resteren alleen nog de :nl|pc! en het zijvleugels van jé bouw A. De rest is al lang en ;ed verdwenen. Hoewel de foto van niet al te beste kwaliteit is, betreft het toch een heel bijzondere en histori sche opname. Het Venrayse veld was een open landschap, akker land dat in bezit was van verschil lende eigenaren. Vanuit het dorpsmidden liep een weg hier naar toe, de Veldstraat, nu Wilhel- minastraat geheten. Toen de Bel gische Broeders van Liefde op zoek waren naar een mogelijke Limburgse vestigingsplaats voor een nieuw krankzinnigengesticht, was de Venrayse zakenman Henri Try nes er als de kippen bij om heji te wijzen op de mogelijkhe den in ons Peeldorp, Venray had veel grond en kon daar best wat van missen, zo redeneerde Try- nes. Hij was lid van Provinciale Staten en hij genoot in het dorp veel ontzag. Hij deed de gemeen teraad het voorstel om de broe ders gratis een stuk grond op Boschhuizen ter beschikking te stellen. En de raad ging daarmee akkoord, zeer tegen de zin overi gens van burgemeester Esser. Maar toen de broeders het aange boden gebied in ogenschouw kwamen nemen, wezen ze het aanbod af, omdat het te afgelegen was en te woest. Met de koets op weg naar het dorp.om er te over nachten, kwamen ze langs het Venrayse veld en ze merkten op, dat dit een zeer geschikte plek was voor een nieuw krankzinni gengesticht Trynes, slagvaardig als altijd, beloofde daar voor te zullen zorgen en hij wist alle eige naren te bewegen om hun grond aan de broeders te verkopen. Het verhaal gaat. dat de eigenaren op een avond bij elkaar kwamen in café Thielen op de hoek van de Stationsweg, thans danscentrum Janssen, om over de verkoop te onderhandelen. Na afloop stond er een lange rij lege jeneverfles- sen langs de tap en waren alle contracten getekend. Na het ver krijgen van de Koninklijke goed keuring kon de bouw beginnen en keek Venray zich de ogen uit. Op zondag toog men met hele families naar het gestichtsterrein om de bouw van nabij in ogen schouw te nemen. Twee jaar nadat de bouw van start was gegaan, kwamen de Zusters van Liefde naar Venray en bouwden aan de andere kant van het dorp, op den Brabander, een gesticht voor vrouwen. Het gesticht aan de rand van het dorp, Venray heeft veel aan hen te danken, onder andere dit stukje. Twan van Els Gezicht op Servaas in aan- bomv 1906. Vanaf de huidige Oostsingel gezien. In het Theehuis van het Ven rayse Odapark wordt op woensdag 22 oktober weer een begin gemaakt met de kin dervoorstellingen. De eerste voorstelling heeft de titel 'Spraakmakend' en wordt gespeeld door Etienne Bor- gers, die naast zijn solopro gramma ook zanger en com ponist is van de a-capella groep Intermezzo en compo nist van theatergroep The Lunatics. 'Spraakmakend' is een muzikale kleinkunstvoorstelling voor kinde ren van 4-10 jaar met korte liedjes waar je om kunt lachen en waar je stil van wordt. In de voorstelling staat een zwerver centraal (of is het een tovenaar?), die spreekt en danst in talen die je niet verstaat. Dat kan ook niet want hij is een spraak-maker. Hij doet zijn uiter ste best om je uit te leggen wat hij precies van je wil en dankzij jouw fantasie begrijp je wat hij bedoelt. Een voorstelling om mee te zin gen, mee te schreeuwen en mee te dansen en waarin je je eigen taaltje kunt herkennen. Kaartjes voor deze voorstelling zijn te koop bij het Theehuis aan de Merseloseweg in Venray en bij het VW-kantoor aan het Henseni- usplein in Venray. Gereserveerde kaartjes moeten een dag voor de voorstelling worden opgehaald. De Reumapatiëntenvereniging Venray e.o. houdt op zondag 9 november van 11.00 tot 17.00 uur haar jaarlijkse hobbymarkt in hotel Asteria aan de Maasheseweg in Venray. Hobbyisten tonen en verkopen hun zelfgemaakte pro- dukten ten bate van de Reumapa tiëntenvereniging. Muzikale medewerking wordt verleend door de Vocal Group Enjoy Together uit Ysselsteyn o.l.v. Toine Janssen. Voor nadere infor matie. Adrie Koek, tel. 588534 of Ank Kamerman, tel. 58 83 11. Afgelopen zondagis in de Mariakapel in Holthees de exposi tie geopend van schilderijen van Jeanne Könings. De expositie is nog te zien op zaterdag en zon dag. 25 en 26 oktober, steeds van 11.00 uur tot 17.00 uur. De entree voor deze expositie is gra tis. De titel van de expositie luidt: Rijk Afrika, omdat de kunstenares zich in haar kleuren vooral door dit continent heeft laten inspire ren. De expositie kan gezien wor den als haar imaginaire reis door dit werelddeel. Gelukkig hebben in de afgelopen weekenden al vele bezoekers de weg naar deze expositie in de Mariakapel gevon den, en velen waren zeer enthou siast over het getoonde werk van de Belfeldse kunstenares. Aan staand weekend is de laatste gele genheid om deze boeiende expo sitie te bezoeken. Dit jaar zal Toneelvereniging Kom Op uit Holthees-Smakt wederom een avondvullende klucht op de planken brengen. De titel is: Europol, we komen er aan! Het gaat over de man des hui zes die tot hoogste baas van Euro pol wordt benoemd. Maar wat doe je als je dochter aan de drugs is en de pers tot in je huis door dringt. Dan wordt er ook nog een aanslag op je beraamd, terwijl je liever zou gaan vissen. Een stuk met veel misverstanden dat u ongetwijfeld op de lachspieren zal werken. Het stuk wordt op zondag 2 november opgevoerd in Plein 27 in Maashees en op woensdag 5, donderdag 6 en vrij dag 7 november in 't Pelgrimshuis in Smakt. De voorstelling begint telkens om 20.00 uur. De entree bedraagt 4,50 euro. Kaarten zijn te reserveren bij Cristien Gou- mans, tel. 636676. Ook dit jaar is er weer een dinerarrangement in 't Pelgrimshuis. Hiermee kunt u eerst genieten van een heerlijk driegangen diner en bent u tijdig klaar om van de voorstelling te genieten. Voor informatie en reserveringen van dit speciale dinerarrangement kunt U kontact opnemen met 't Pelgrimshuis, telefoon 636228. Over de islam doen allerlei (vooroordelen de ronde. De islam behoort tot een van de grote wereldgodsdiensten. Door migratie van mensen uit verschil lende moslim-landen, is de Islam ook in Nederland een religie van betekenis geworden. Om met name niet-moslims kennis te laten maken met de islam en de koran staan in de maand november in de bibliotheek Venray deze thema's centraal. Te zien is een unieke expositie over de koran. Deze werd gemaakt door de vrouwenafde ling van de Ahmadiyya moslimge meenschap Nederland. Het doel van deze tentoonstelling is de kloof tussen moslims en niet mos lims te verkleinen. De tentoon stelling is al in verschillende bibli otheken te zien geweest en de reacties waren telkens heel posi tief. Aan de expositie is een lezing gekoppeld over de misvattingen van de Islam: is de Islam intole rant, is djihaad gewelddadig? Bestaat er doodstraf voor godslas tering en overspel? Worden mos limvrouwen onderdrukt? En hoe zit het nu met de hoofddoek? Op deze vragen wordt antwoord gegeven tijdens de lezing Waar of Naar?? Op donderdag 13 novem ber van 19.30 tot 21.00 uur. De toegang is gratis. Wel liefst van te voren aanmelden. Dit kan aan de balie, telefonisch 0478 581970 of via e-mail: obvenray@obvenray.nl Op donderdag 27 november van 19.30 tot 21.30 uur verzorgt de Volksuniversiteit in de biblio theek ook een lezing over de Islam. In het kort worden de ont staansgeschiedenis, de belangrijk ste geloofskenmerken en opvat tingen van de Islam behandeld, waaronder de vijf zuilen. Uiter aard is er gelegenheid voor vra gen en discussie. Kosten voor de lezing 7,50. U kunt zich aanmel den bij de Volksuniversiteit tel. 0478 580185 of u kunt bij de bibliotheek een aanmeldingsfor mulier invullen. Op zaterdag 1 november houdt Teenz in Vierlingsbeek een vette dance night. De hele avond lekker chillen bij de beats van dj Malibu. Een hapje, drankje (golden power!?) en breakdancen. Want tijdens deze dance night is er ook een supervet optreden van twee breakdancers van de Last Crewsa ders. Behalve een optreden zullen deze twee breakdancers ook een breakdance workshop geven. De dance night vind plaats in het Gryphus gebouw (Grotestraat 18a Vierlingsbeek) en duurt van 21.00 tot 00.30 uur. Teenz is een onder deel van stichting JOC Vierlings beek. De activiteiten zijn bedoeld voor middelbare scholieren t/m 16 jaar. Op zondag 26 oktober vindt I De Witte Hoeve in Venray ■0 16.00 tot 24.00 uur de sde aflevering van de Linde- lom Hoeve Blues plaats. Er jn optredens van Big Hand >m, Blue Monday, Backs et, Robbie Rosendaal, Mo'- 'cet Joep Pelt Band, Big Thing, Rico Blues )mbo. Evenals voorgaande jaren heeft 'organisatie van het festival ook jaar weer een goed en geva- :frd programma kunnen samen- I dien met natuurlijk weer een n(al Limburgse bands, met een [efessante Nederlandse band en II Belgische en Italiaanse Pttt. De bezoekers kunnen e«r volop genieten van een berend programma, met acht lflive bluesmuziek op de twee üljla, in de aangepaste maar 'jd weer sfeervolle ruimte van Witte Hoeve in Venray. 'ano Boogie Woogie Man Big Tom zal dit jaar het festival openen. Pas terug uit Canada, zal hij met enthousiasme en met zijn beukende grote handen (hoe komt die man toch aan zijn naam) de piano pijnigen en is hij een maal begonnen dan is hij niet meer te stoppen: Big Hand Tom zal zorgen voor een gezellige ope ner van Hoeve Blues 2003. Zoals ieder jaar geeft men ook dit jaar weer een nieuwe talent volle regionale bluesband een kans om zichzelf óp Hoeve Blues te presenteren. Dit jaar de eer aan Blue Monday, een nieuwe Nood- Limburgse bluesband, maar ook een band met zeer ervaren en gedreven muzikanten en dat is ook wel te horen. Hun cd Where Rhythm meets Blues klinkt erg goed 'maar live zijn we nog beter' zeggen ze zelf. Blue Monday is: Sjarl, gitaar; Jan, toetsen; Leon, drums; John, bas; Alex, zang en mondharmonica. Het is een goede traditie dat de Venrayse band Backstreet ieder jaar met een andere gast op Hoeve Blues speelt. Backstreet is ook de band die het initiatief heeft genomen voor dit prachtige festival. De band heeft een goede reputatie opgebouwd en speelde met Amerikaanse sterren als Rosa King, Wendy Sheridan, Keith Dunn. Phillipe Walker en tourde in 1999 met de Joegoslavische gitariste Ana Popovic, waarmee ze ook een cd hebben gemaakt. Zondag spelen ze met mondhar monica virtuoos Robbie Rosen daal en brengen met hem een hommage aan blueslegende Sonny Boy Williamson. Robbie Rosendaal was in de zestiger jaren een van de grondleggers van de nederblues-scène, speelde in diverse bands en deed veel studio werk. Met Mo'Rice hebben ze met' recht een van de Belgische top- bands in huis. Een vrij nieuwe band die ontstaan is na een blues oriëntatiereis naar de. Verenigde Staten. Enkele leden van de bands Smokin' Shillums en Maxwell Street besloten dat het tijd werd voor iets nieuws en Mo'Rice was een feit. Een band in een sterbe zetting met Marino Noppe, gitaar; Guy Veslinde, zang/mondharmo nica; Stefan Boret, bas; Matthieu Verfaillie, drums en Mariella Debille, sax. Je kunt er donder op zeggen dat er vuurwerk verwacht kan worden. JOEP PELT Onder de naam Joep speelt Joep Pelt solo zijn 'Gaasperdelta- blues'. Het repertoire bestaat in hoofdzaak uit eigen nummers met de deltablues als belangrijkste muzikale bais. In 1997 en 1998 heeft Joep een aantal bluesman nen in Mississippie bezocht waar onder RL Burnside, Willie Foster, Sam Carr en Frank Frost met wie hij ook op het Sunflower Blues en Gospelfestival in Clarksdale heeft gespeeld. Maar liefst tweemaal stond hij op North Sea Jazz waar hij onder andere een hommage gaf aan zijn grootste blues-voor beeld Robert Johnson. Big Swing Thing, een Limburg se achtmans swingband, speelt rhyth blues met het hart op de juiste plaats. Het is niet zomaar soul, jazz, jive of blues, het is big swing thing swing. Roots rhythm blues uit de roerige veertiger jaren en de rockende vijftiger jaren. Vervolgens nog een keer Joep Pelt maar nu met Randel op drums en Arthur op basgitaar. Na jaren solo de deltablues te hebben gespeeld is Joep Pelt nieuwe wegen ingeslagen. Het resultaat is een eigenzinnige en swingende mix van deltablues, rock roll, funk, hip-hop, soul, bluegrass en zelfs bubbling. Ricardo (Rico) Migliarini (zang en harmonica) speelt al jaren aan de top van de Italiaanse bluesscè ne. In 1996 startte hij een nieuw project onder de naam Rico Blues Combo in een ideale bezetting met Mirco Capicci op bas, Mauri- zio Pugno op gitaar en Giuliano Bei op drums. Rico Blues Combo is momenteel een van Italiaans meest succesvolle bluesbands. Ze spelen met veel succes op grote festivals door heel Europa en heb ben gespeeld met grote namen zoals Canned Heat, popa Chubby, Roy Rogers en Sherman Roberts on. Rico Blues Combo zal voor een knallende afsluiter van Hoeve Blues zorgdragen. Op zaterdag 18 oktober zal wederom het Ysselfesteyn gehou den worden in zaal Roelanzia in Ysselsteyn. Tijdens deze avond zullen De Smeleblaozers optreden met hun nieuwe verrassingsact Driës Ukkels en als hoogtepunt de formatie Schintaler. De Schintaler zijn bekend vanwege hun lekkere vlotte Limburgstalige Alpenrock, bekende nummers zijn Veer Höbbe zin drin, Greumelevla, Sjöttefies, Limburgse meid en Rae- ken dr'op dat ich in Limburg blief. Ze zullen zeker de zaal op de kop zetten. De Smeleblaozers zullen de rest van de avond voor hun rekening nemen. Zij vieren volgend jaar hun 50-jarig bestaan. De Smelebla- ri|K ozers maken muziek van wals tot popmuziek en van polka tot feest muziek. Het motto van deze avond zal vooral de vlottere muziek zijn. Er kan dus gedanst, geswingd en gefeest worden. Ver der zal de nieuw act te bewonde ren zijn onder de naam Dries Ukkels. Dit blijft verder een ver rassing. Dus kom zeker kijken op zater dag 18 oktober in zaal Roelanzia. Zaal open om 21.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar in de voorver koop: 5 euro en aan de kassa: 6 euro. Voorverkoopadressen zijn: Cl000 Seuren, Cafetaria Forest, Roelanzia, Lovinckplein 2, Yssel steyn, tel. 0478-541221. Donderdag 16 oktober (van daag) brengt een delegatie van de Bond Heemschut, afdeling Lim burg, op uitnodiging van het Lokaal Historisch Platform een bezoek aan Venray. Aanleiding voor dit bezoek is de toenemende bezorgdheid bij het Platform over de toekomst van enkele bijzonde re Venrayse monumentale huizen en andere objecten. Namens de Bond Heemschut nemen aan het bezoek deel de heren Harrie Pal men (Z-Limburg), Harrie Dircks (M-Limburg) en Chris Versteeg (N-Limburg). Behalve het Lokaal Historisch Platform zullen ook vertegenwoordigers van Venray Monumentaal en Stichting Stad spark bij het bezoek aanwezig zijn. Na de ontvangst in Brasserie De Zwaan zal een rondgang door het centrum van Venray worden gemaakt waarbij o.a. op de agen da staan de Marktstraat, de witte huizen van de Hoenderstraat, het Sint Anna-terrein, pand Drabbels aan de Stationsweg en tenslotte het hoofdgebouw' en de voormali ge werkplaatsen van Sint Servati- us, waarvan men voornemens is deze te slopen. Bedoeling van het bezoek is te komen tot een cul tuurhistorisch waarderingsonder- zoek en een advies m.b.t. een eventueel vervolgtraject. Aan het einde van deze maand stopt de Franciscus Derde Orde afdeling Venray. Met een heilige mis en een gezellige bijeenkomst wordt er met pijn in het hart van 145 jaar Derde Orde in Venray afscheid genomen. Het pijnlijke besluit is genomen vanwege de hoge leeftijd die de 25 leden hebben. De leeftijd varieert van 70 tot 102 jaar en het bestuur bestaat nog uit twee per sonen: mevrouw Mobers (80 jaar) en mevrouw Naus (85). De geschiedenis van de Derde Orde in het kort. In 1847 werd de Venrayse Derde Orde gesticht door pater Van Laarhoven. Heel veel mannen in de omgeving van Venray gaven zich destijds op als lid. In 1911 zat de Derde Orde weer even in een dip, maar onder de predikant pater Boeremeus de Greeve bloeide de orde weer op. Toen gaven zich ook veel vrou wen op als lid. In 1924 richtte pater Nielen in de Patersstraat een jongens- en meisjesafdeling op. In de gloriejaren telde de orde in Venray 1000 tot 1070 leden onder leiding van pater Silvester Coenen en later pater Rufus Meijer. Er werd in die jaren ook een eigen kapittelhuis voor buitenkerkelijke vergaderingen aangekocht: Hotel Gitzei aan de Paterslaan. Dit gebouw werd omgedoopt in de naam San Damiano. GOEDE DOELEN De Franciscus Derde Orde heeft zich altijd actief ingezet om de noden bij anderen op te los sen. Herstellen van kleding, stop pen van kapotte kousen en kle ding maken voor de missie. Ook heeft de Derde Orde zich ingezet voor de kinderuitzending. Zo kon den kinderen uit Amsterdam en Rotterdam een vakantie houdep in Venray. Natuurlijk mag niet ver geten worden de oprichting door de Derde Orde van de gezinszorg in 1946. De hele huisvesting van de gezinshulp is betaald door de Derde Orde. Later pas kregen ze de nodige subsidie van ,d^ gemeente en provincie. Ook heeft de Derde Orde de biblio theek van Venray geholpen door meer dan 3000 boeken voor, de leesbehoefte in de jaren 1940 tot 1950 ter beschikking te stellen. De volkszang onder leiding yan pater Eliseus Bruning steeg naar grote hoogte. Er werd zelfs een eigen zangbundel gedrukt ondër de naam Zingt allen mee. Ook werden jaarlijks grote ziekentri- duums gehouden voor de langdu rige zieken en be'dlegerigen. Alk- maal Derde Orde-activiteiten uit de laatste zestig tot zeventig jadr. Om dit te betalen werden er toneelopvoeringen, boekenwe ken, fancy fairs en inzamelingen gehouden. Sinds 2000 is vooit deze activiteiten echter geen belangstelling meer. Er zijn nog enkele leden met een lidmaat schap van meer dan 80 jaar. Daar om hebben de twee overgebleven bestuursleden besloten dit lid maatschap op dinsdag 21 oktober officieel te beëindigen tijdens een heilige mis in Beukenrode. Ook wordt er dan even stilgestaan bij alle zieke en overleden leden van de Derde Orde. e-maii: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Boekrecensie in Peel en Maas 'Zijn laatste wil' in de nieuw ste thriller van de populaire schrijfster Elizabeth George. Zij leverde ook dit keer weer een uitstekende thriller af, vol levensechte personages. Dit boek van ruim 600 pagina's is te koop in boekhandel Van den Munckhof in de Grote straat in Venray. Deborah St. James is verbijsterd wanneer ze op een stormachtige avond de broer van een oude vriendin uit Amerika op haar stoep aantreft. Helemaal wanneer hij haar vertelt dat zijn zus op het Engelse kanaaleiland Guernsey is opgepakt wegens moord. Debo rah kan niet geloven dat haar vriendin tot zoiets in staat is. Samen met haar man Simon reist ze af naar Guernsey om daar alles te doen wat in haar macht ligt om haar vriendin te bevrijden. Het slachtoffer van de moord is de machtigste en rijkste man van het eiland. Uit zijn testament blijkt dat een groot deel van de lokale bevolking beter wordt van zijn dood. De motieven voor de moord zijn dan ook talrijk. Om meer duidelijkheid te krijgen roept Deborah uiteindelijk de hulp in van haar vriend, inspec teur Thomas Lynley.... Van dezelfde auteur versche nen eerder onder meer 'Totdat de dood ons scheidt', Afrekening in bloed', 'Klassemoord', 'Zand over Elena' en 'Mij is de wrake'.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11