service snel Leefbaarheid kerkdorpen Veel bezwaren tegen ontwerp buitengebied Laatste stunt bij Goed Idee Meubelen Natuurproject in Leunen van de baan CDA wil erfpacht starterswoningen STIEVIÏNS l-IOUT Unieke samenwerking Peelrand Makelaardij en s De Studio interieurstyliste Controle huisvesting Kritiek op afschaffen hondenuitlaatstroken «gsïflH §3§Ii|I S §3=1 |»l 8 Oud ijzeractie Bezoek college aan Overloon Rommelmarkt Primair Onderwijs Winter- wandeling Piketpalen Niets! PEEL EN MAAS Drumfanfare Jong Nederland Asten Martien Jeuken Stella Gommans PEEL EN MAAS Het kan ook u gebeuren... Collecte Nederlandse Brandwonden Stichting succ f (foa) «tfiei Prachtige pantalons voor wenk en vrije tijd. Volgens de laatsfè mode, in actuele kleuren, in rib, katoen Üen spijkerstof. Mannenmode vóór Venray Grotestraat 27, tel: 0478 583938 2» «SS -r z* *p! 1 rr -o a) o I— LU jé UI OC o oi® co u. s We zoeken collega's in de (huishoudelijke) verzorging en verpleging. Interesse? 077 - 355 9569 ZORG GROEP f MET ONZE DIREKTE T AAN HUIS, ZIT U VOOR DE SWAGHGVËN SERVICE TV - Video - Audio HiFi Oude Oostrumseweg )2a 5802 CC Venray Tel. 0478-588880 Fax 0478-55040^ Het ontwerp bestemmings plan buitengebied heeft toch nog 300 bezwaarschriften opgeleverd. Bij het vooront werp kwamen al 370 reacties binnen. Blijkbaar vinden de bezwaarma kers dat de gemeente hun ziens wijzen onvoldoende heeft meege nomen in het ontwerp. De inspraaktermijn was van 1 tot 29 september. Burgers en ondernemers in het buitengebied hebben massaal gereageerd, vooral over de bouw blokken. De gemeente heeft dit ook bevorderd door in ieder dorp inloopavonden te houden. Ook werd veel gebruik gemaakt van de zittingen die overdag en 's avonds tijdens de inspraakperiode op het Zaterdag 18 oktober houden de voetbalclub en de carnavalsver eniging van Holthees/Smakt hun jaarlijkse oudijzeraktie. Vanaf 9 00 uur wordt het oud ijzer opge haald. Zondag 19 oktober is de rommelmarkt in zaal 't Trefpunt in Holthees. Aanvang van de rom melmarkt is om 10.30 uur. De entree is een euro per persoon. Zijn er mensen die spullen, die nog goed geschikt zijn voor de verkoop, kwijt willen, of heeft u oud ijzer dat weg moet, dan kunt u bellen met P. Derckx, telefoon (0478)636937. Woensdag 22 oktober bezoekt het college van b en w van Boxmeer Overloon. Dit in het kader van de bezoeken die het college dit jaar wil bren gen aan alle dorpskernen en wijken in de gemeente Boxmeer. Om 15 00 uur wordt het colle ge in Overloon ontvangen. Daarna staan er bezoeken aan een aantal locaties in Overloon. Aan bod komen onder andere Het Schaartven, de bouwlocatie van het jeugdhuis, Vierlingsbeekse- weg (het resultaat van de recon structie), het 14 Oktoberplein en de verkeerssituatie op de Kuluutsheuvel en Achter de Linde. Om 19.30 uur start de inloopavond. De inwoners van Overloon kunnen dan in het gemeenschapshuis aan drie ver schillende 'tafels' van collegele den van gedachten wisselen. Aan de orde komen o.a. de herinrich ting van de kern, toerisme, groen, verkeer, woningbouw, vereni gingsleven, jeugd en veiligheid. Op zaterdag 18 oktober is er in wijkgebouw De Kiosk in het Brukske weer een grote rommel markt. De rommelmarkt duurt van 089.30 tot 13.00 uur en de zaal is open om 07.30 uur. Men sen die mee willen doen kunnen mevrouw Arts, tel. 586640 bellen. Op donderdag 16 oktober om 20.00 uur is er een vergadering van de Stichting Primair Onderwijs te Venray en regio op het kantoor aan de Eindstraat 42. De vergadering bestaat uit een openbaar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het openbare gedeelte van de ver gadering bezoeken. Graag hoort het bestuur van te voren of er belangstelling is in verband met de grootte van de vergaderlocatie (tel. 0478-516215). gemeentehuis werden gehouden. Theo van Tilburg, hoofd Ruimtelijke Ordening, heeft de burgers gestimuleerd om hun bedenkingen kenbaar te maken. "Want ook de gemeente is gebaat met een goed bestemmingsplan. Na onteigening is dit de meest ingrijpende maatregel die de bur gers kan treffen." De bezwaarmakers krijgen de gelegenheid een mondelinge toe lichting te geven. Hiervoor wordt een hoorcommissie in het leven geroepen die bestaat uit leden van de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Van iedere partij zullen één of twee leden zitting nemen in de hoorcommissie die hiervoor twee avonden heeft uit getrokken: dinsdag 11 en donder dag 13 november. Op zondag 19 oktober organise ren de Natuurvrienden uit Merselo de eerste winterwande- ling van dit winterseizoen. De afstanden en starttijden zijn: 5-10 km 08.00-14.00 uur; 15-20 km 08.00-12.00 uur en 30 km 08.00-10.00 uur. Speciaal voor gezinnen met kinderen is er 's middags een puzzeltocht van 5 km uitgezet. De starttijd hiervan is tussen 13.00 en 14.00 uur. Het startbureau is in café d'n Tommes, Grootdorp 40 Merselo, tel. 0478- 546236. Een 37-jarige man uit Ysselsteyn heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van 75 meta len piketpalen en 750 meter afras teringsdraad. De palen en de draad tonden om een weiland aan de Jaegerhofweg en zijn afgelo pen weekend gestolen. Op de draad stond stroom volgens de eigenaar. De waarde bedraagt enkele honderden euro's. Nog een keer stunten, dat doet Goed Idee Meubelen. Na meer dan zes jaar heeft eigenaar Frans van de Kamp besloten om met zijn meubelzaak te stoppen. Waarom? Frans is de 65 gepas seerd, heeft geen opvolger en overname in deze tijd bleek een moeilijke zaak. Daarom stopt Goed Idee en daarom ook wil de meubelzaak nog een keer stunten, vanaf heden tot 31 maart 2004, want dan gaan de deuren defini tief dicht. Goed Idee Meubelen kwam ruim zes jaar geleden vanuit het niets uit de lucht vallen, werd uit nood geboren. Het moederbe drijf, Dutch Easy Import Export, was destijds gevestigd in de Marijkestraat, waar het magazijn door brand werd verwoest. Een nieuwe locatie werd gevonden aan de Plataanstraat. Daar onstond, gezien de ruimte, het idee om een meubelzaak te star ten. Door directe import uit Thailand en Indonesië, kon Goed Idee een assortiment aanbieden dat uitblonk in eenvoud en vak manschap. Door samenwerking met andere importeurs werd in de loop der jaren het aanbod steeds groter en groeide de klan- De wethouders van vijf peelge- meenten zijn bij elkaar gekomen om de problematiek van de stank regelgeving in de regio te bespre ken. Stankcirkels die volgens de milieuwetgeving berekend wor den voor intensieve veehouderij en beperken ontwikkelingsmoge lijkheden in het buitengebied. St. Aiithonis, Boxmeer, Meerlo- Wanssum, Deurne en Venray zijn het erover eens dat de leefbaar heid in de kleine kernen in de regio in de knel komt door de stankwetregelgevi ng Zij willen gezamenlijk aan Den Haag de consequenties van de regelgeving kenbaar maken. De gemeenten Nederweert, Sevenum en Gemert-Bakel hebben tevens interesse getoond voor het regio- Het CDA wil dat erfpacht wordt toegepast bij de star- terswoningen die binnenkort in Venray worden gebouwd. Daardoor zijn minder draag- krachtigen nog beter in staat om een eigen woning te ver werven. Omdat ze de grond niet direct hoeven kopen maar zolang in erfpacht nemen. Patrick van der Broeck (CDA) lanceerde dit idee in de commis sie Stedelijke Ontwikkeling. "De kosten worden voor de kopers zo laag mogelijk gehouden. Want ze hoeven alleen de stenen en niet de grond te betalen. En als de star ter later beter bij kas zit dan kan hij alsnog de grond kopen tegen de dan geldende prijs", aldus Van der Broeck die denkt dat het mes van twee kanten snijdt omdat de gemeente zolang de grond als een soort belegging in eigendom houdt en het later tegen een duur dere prijs kan verkopen. "We moeten alle creativiteit aanwenden voor een zo laag mogelijk prijs voor de starters. De erfpacht kost slechts enkele tien tjes op jaarbasis", zei de CDA'er tenkring gestaag. Vorig jaar nog werd het vijfjarig jubileum op grootse wijze gevierd. Naar nu blijkt was dat helaas ook het laat ste jubileum. Op 16 oktober begint de opheffingsuitverkoop. Meubels, tapijten, lampen, spiegels en schilderijen gaan weg met kortin gen tot wel 60% van de oorspron kelijke verkoopprijs. Uiteraard kunnen meubels, zolang de voor raad strekt, worden bijbesteld. Levering na 31 maart 2004 is zelfs ook nog mogelijk. Goed Idee zorgt voor de opslag van uw aan gekochte meubels. Dus u kunt het komende half jaar voor weinig euro's schitterende meubels kopen. Daarvoor verwijzen wij u in die periode naar de advertentie op de voorpagina. Wat gebeurt er als U niet adverteert nale initiatief. De gemeente Meerlo-Wanssum geeft aan dat het vrijwel ondoenlijk is om bur gers uit te leggen dat één agra risch bedrijf een heel dorp 'op slot' kan zetten zodat nieuwbouw onmogelijk wordt, Naast de leef baarheid in de kerkdorpen zijn ook de ontwikkelingen bij maat schappelijke functies zoals een ziekenhuis en industrieterreinen in de regio in de problemen geko men vanwege de stankregelge ving. De bedoeling is dat nog dit najaar een bijeenkomst wordt gepland waarbij de betrokken peelgemeenten de gevolgen van de regelgeving en hun visie daar op uiteenzetten in het bijzijn van afgevaardigden uit de tweede kamer. die wist dat in Rotterdam en Nijmegen ook met erfpachtcon- structies gewerkt wordt. Gerrit Vérkoeijen (Samenwerking) rekende voor dat de huizenkopers bij erfpacht heel wat meer kwijt zijn dan 'een paar tientjes'. "De erfpachtcanon is zes procent. Bij een kavel met een waarde van 250.000 euro praat je wel over 1500 euro per jaar. Dan kan de starter net zo goed de grond kopen", vindt Verkoeijen die aanhaalde dat gedeputeerde Ger Driessen, bedenker van het 1000 starterswoningenplan, ook een financiële regeling in petto heeft. Bij de Bank Nederlandse Gemeenten kunnen de starters een heel gunstige financiering afsluiten. "We -hoeven ons trouwens hele maal niet druk te maken over het geld. We moeten ervoor zorgen dat we zo snel mogelijk grond beschikbaar hebben", zei Verkoeijen die eraan herinnerde dat al acht jaar geleden is afge sproken dat de gemeente niet meer met erfpacht zou werken. Ook Bert Linskens (PvdA) had zijn bedenkingen. "De gemeente doet niet meer aan actieve grond- politiek. Met erfpacht wordt over een groot aantal jaren een finan cieel risico gelopen. Want de sug gestie klopt niet dat de starter bin nen een paar jaar de grond kan kopen." Wethouder Ruyten (Lokaal AktieD vond de regeling te inge wikkeld en te technisch om er dieper op in te gaan. Hij zei de suggestie van het CDA te zullen meenemen. "Want we grijpen alle kansen aan om de starterswonin- gen van de grond te krijgen." Ruyten heeft alvast één locatie. Op het terrein van garage Young cars aan de Vlierstraat kunnen 54 starterswoningen gebouwd wor den. Er wordt nog gezocht naar andere plekken in Venray. Want er is grote behoefte aan goedkope woningen tot 140.000 euro. Het bevordert ook de doorstroming op de woningmarkt. De provincie hanteert soepele regels en stimu leert de gemeenten om met zoveel mogelijk bouwplannen te komen. De starterswoningen komen bovenop de contingenten die de gemeenten krijgen toege wezen van de provincie. Alleen de grondprijs van 190 euro in Venray zou een obstakel kunnen zijn. Samenwerking oppert om bij dit project de prijs te verlagen naar 150 euro per vierkante meter. Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) steunt wel het idee van het CDA. "Die starterswoningen moeten er komen want dat bevor dert de doorstroming. Maar er moet ook iets gedaan worden voor de 'echte' starters die op zoek zijn naar goedkope huurap- partementen. Daar is in Venray grote behoefte aan." inox r.v.s. deur kruk €18.50 per paar deuren Skantrae €10 retour Nature Click Floor massief hout grenen/eiken/jatoba vanaf €32j50 per m2 Aanbiedingen geldig tot en met 31 oktober 2003 Oude Oostrumseweg 12 Venray Tel. 588223 PEEL EN MAAS Donderdag 16 oktober 2003 - Pagin In een convenant tussen de gemeenten binnen het district Venray, politie, openbaar ministe rie, de arbeidsinspectie, gemeen schappelijke gezondheidsdienst (GGD) en Uitvoeringsorgannisatie Werknemersverzekering (UWV) zijn afspraken gemaakt betreffen de de integrale handhaving van de problematiek rondom het werk en de huisvesting van buitenland se werknemers binnen het district Venray. In het kader hiervan is deze week een tweede controle actie gehouden op de Meerselsepeel 9 in Ysselsteyn. Aan deze actie werd deelgeno men door de gemeente Venray, de GGD, de Brandweer, de Politie, het Zuiveringschap, de Arbeidsinspectie en de Algemene Inspectiedienst (AID). Tijdens deze actie is met name gecontro leerd op veiligheids-, hygiëne- en milieueisen. Bij de controle bleek dat de kwaliteit van de huisves ting redelijk op orde is. Met name de onderdelen brandveiligheid en hygiëne zijn voor verbetering vat baar. De gemeente beraadt zich mede naar aanleiding van advie zen van deskundigen als brand weer, GGD en een elektrotech nisch installatiebureau over te stappen om de veiligheid en hygiëne te waarborgen. De gemeente zal de betreffende ondernemer aanschrijven naar aanleiding van deze controle. Ze zal hierbij aangeven binnen welke termijn de geconstateerde gebre ken in orde gemaakt dienen te zijn c.q. binnen welke termijn aan alle voorschriften voldaan dient te worden. Voor dit jaar staan nog een aantal andere integrale con trole acties gepland binnen de gemeente Venray. Samenwerking wil hondenbelasting inruilen voor hogere OZB CDA, PvdA en Samen werking vinden dat de gemeente niet zomaar kan stoppen met het verwijderen van hondenpoep op de hon denuitlaatstroken. Momenteel loopt een pilotproject in drie wijken (Veltum, Brukske en Landweert). Het schoonhou den van de stroken kost de gemeente jaarlijks 14.000 Ondermeer vanwege de bezui nigingsoperatie wordt hiermee in 2004 gestopt. Bovendien vindt het college dat het opruimen van hondenpoep een primaire verant woordelijkheid is van de eigenaar. Dit staat ook zo geregeld in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV). Het CDA tikte haar éigen wet houder Driessen op de vingers. Vfont hij had beloofd dat er eerst een evaluatie op tafel zou liggen voordat er een beslissing wordt genomen over de hondenuitlaat stroken. "Die evaluatie is er nog steeds niet. Hoe kunnen we dit nu toetsen", vroeg Gerda van Stelten zich af in de commissie Stedelijk Bëheer. Driessen moest bekennen dat de nota vertraagd was en er pas in december zou zijn. Terwijl de gemeenteraad eind deze maand tijdens de begrotingsbe handeling al een besluit moet nemen. "Dit maakt het inderdaad lastig. Want de uitkomst van de évaluatie kan haaks staan op de bezuinigingsmaatregel", 2 Driessen. Henk Bisschops (PvdA) vond het ook van belang om eerst te evaluatie te kennen. Hij meende dat het pilotproject redelijk goed verlopen is. "Als we hiermee stop pen dan gaan de mensen gewoon door met het uitlaten van hun hond op deze stroken. Dan neemt de overlast in de wijken alleen maar toe." Martin Wijnhoven (Samen werking) stelde voor de honden belasting helemaal af te schaffen. In ruil hiervoor moet de onroe- rendzaakbelasting (OZB) met 2,50 euro verhoogd worden. Wijnhoven rekende voor dat de hondenbelasting jaarlijks 122.000 euro opbrengt. Maar er gaan veel kosten mee gemoeid. Het contro leren van de hondenbezitters en het vervaardigen en innen van de aanslagen kost 37.000 euro. Als er 2,50 euro bovenop de OZB komt dan levert dat jaarlijks 100.000 euro op. En hiervan kan makkelijk 14.000 euro betaald worden voor het onderhoud van de hondenuit laatstroken, zo redeneert Samenwerking. Henk Bisschops reageerde ver baasd dat juist Samenwerking de OZB wil verhogen. De PvdA'er was het er ook niet mee eens. "Want de meeste mensen in Venray hebben geen hond. En dan moeten ze via de OZB toch meebetalen voor een hónd die ze helemaal niet hebben.' Het college heeft besloten te stoppen met het rood-voor- groen-project. Het omzetten van weilanden van een voor malige melkveehouderij aan De Hoef in Leunen in een natuurgebied is daarmee van de baan. Het lag in de bedoe ling op die locatie een groen gebied met bossen ter grootte van 45 hectare te ontwikkelen. De gemeente was hiervoor in zee gegaan met projectontwikke laar Raaymakers. Het provinciale natuurproject moest gefinancierd worden door extra woningbouw. Maar behalve de zes huizen in Smakt slaagde de gemeente er niet in om nog meer bouwlocaties te vinden. Omliggende gemeen ten werden daarom ingeschakeld. Maar dat is niet meer nodig nu de projectontwikkelaar heeft gezegd geen interesse meer te hebben in de nieuwbouw in Smakt. Ondanks dat Raaymakers de kavels tegen een lagere grond prijs van de gemeente kan kopen. Het college heeft de zaak afgebla zen omdat er dan helemaal geen woningen voor het natuurproject in Venray zouden worden gebouwd. "We hadden onvol doende vertrouwen in de project ontwikkelaar", zei wethouder Ruyten (Lokaal Aktief) in de com missie Stedelijke Ontwikkeling. "Er waren niet genoeg bouwloca ties om het groen te kunnen financieren. De projectontwikke laar kon ook onvoldoende duide lijkheid geven dat de woningen wel gerealiseerd konden wor den." Nieuws uit Venray en omgeving leest U in In de week van 5 tot en met 11 oktober collecteerden in| Nederland meer dan 50,000 vrijwilligers voor de Nederla Brandwonden Stichting. Ook in Venray gingen, de collectantenI de deuren. En met succes! Gezamenlijk werd een bedrag van 2M euro opgehaald. De opbrengsten van de collecte stellen] Brandwonden Stichting in staat om haar belangrijke werk voortj» ten. Naméns de plaatselijke collecteorganisator dankil Brandwonden Stichting alle collectanten en gulle gevers üi V^ voor hun bijdrage aan de strijd tegen littekens. M.M.S.K. St. Petrus Banden Het kan ook u gebeuren. Dat u in de situatie komt dat u thuis zorg nodig heeft, voor korte of langere tijd. Zorg aan Huis komt u dan helpen. Zorg aan Huis staat voor alle vormen van huishoudelijke hulp, verzorging én (intensieve) verpleging. Zorg aan Huis is er voor iedereen in heel Noord-Limburg, jong en oud. Op Zorg aan Huis kunt u vertrouwen! Informatie? Raadpleeg uw (huis)arts of bel Klantenservice: Voor Zorg aan Huis is een RIO-indicatie nodig. 077-3209595. Peelrand makelaardij en De Studio interieurstylisten zijn twee bedrijven met een ener gieke en eigentijdse uitstra ling. Beide bedrijven pogen op hun eigen vakgebied vernieu wend bezig te zijn en timme ren, ook in deze tijd van reces sie, uitstekend aan de weg. Peelrand en De Studio hebben elkaar nu gevonden in een uniek samenwerkingsverband waarin de klant en het interi eur centraal staan. Een klant die op zoek is naar een nieuwe woonplek in welke prijsklasse dan ook wil een woning die natuurlijk aan nogal wat eisen voldoet: een leuk stukje grond, voldoende ruimte in en om huis, een plek waar het gevoel goed is. De brochures van Peelrand makelaardij helpen daar bij. Het zijn perfecte presentaties met veel fotomateriaal waarin een compleet beeld van een woning gegeven wordt. Als eerste make laar in de regio heeft Peelrand (op de geheel vernieuwde site) de mogelijkheid de brochures vanaf internet (www.peelrand.com) compleet te downloaden. Een unieke service De volledige beschrijving met alle foto's, teke ningen en plattegronden (indien beschikbaar) en alle woninggege- vens meteen beschikbaar. Enkele minuten na het doorgeven van het e-mailadres is de brochure (via PDF) beschikbaar en uit te printen. De studio interieurstylisten gaat nu aan deze brochures interieur adviezen toevoegen om het voor de klant beter mogelijk tea|gr om "door een huis heen u ken". Inrichtingsplannen ei ren worden aan de brochun gevoegd om ook een anden 0i op de woning te krijgen, i,' een nieuw onbekend hui lopen en je voorstellen hot p moet worden is voor veelnit ,en moeilijk. Daar helpt De Si jnt interieurstylisten dus graag f|j handje aan mee. Het begint meestal mei kleurenplan. Noodzakelijk belangrijk. Want dat is del fj voor de sfeer in het hele huii binnenhuisarchitecten van Studio weten als geen ander f d de effecten van kleur en maii :fOI zijn en kunnen dan ook vooi fei! rassende en gevarieerde inn roplossingen zorgen. Dooi ,r goede combinatie van klein dijnen én wand-raamdecorai b.v. tapijt wordt ieder huisu delijk een paleis. i|S Kortom: zoekt ueen pass rj, woning: kijk www.peelrand.com. Hiervi-1[_ ook al een vernieuwend inie p advies van De S: p interieurstylisten. Is dit noj e(], het plan dat aansluit bij uws W1 wensen: neem dan contac met De Studio Interieurs^ en maak een afspraak. Voor! oo bedrijven geldt: deze afspri $n geheel vrijblijvend, en we ki J(|t graag bij u thuis Huub Janssen van Pi Makelaardij met Stan en Ai Reijnders van de Studio inten 66 lylisten/Corpaint met hun bii huisarchitecte. Zorg aan Huis is de nieuwe naam voor iets wat eigenlijk al heel lang bestaat. Vroeger spraken we van het Groene Kruis, van wijkverpleging en van gezinszorg. Bij Zorg aan Huis zijn al deze zorgvormen bijeen gebracht. Onze medewerkers zijn vriendelijk, goed opgeleid en hebben veel ervaring. Wist u dat meer dan 3000 mensen gebruik maken van Zorg aan Huis?

Peel en Maas | 2003 | | pagina 10