IEr wordt geknaagd aan eetbaarheid van Venray" Vlaggetjesdag in Antoniusveld Nominatie voor Omroep Venray eschiedenis in woord en beeld 'arkeerboete voor gratis fleveren kisten appels ier. inden Seniorenconvent vergadert voortaan openbaar Niets! Aanrijding Mishandeling Ooi een strui tuPHOKtway biedt rniwte 'speelse voor speelse maneer Als lid van Tophoveniers' staat Rien van Mierlo garant voor een hoogwaardig tuinontwerp en dito aanleg. Vakmanschap en artistiek inzicht bepalen het eindresultaat: Een strakke vormgeving, zo u wilt, met subtiele accenten. Die elke tuin, groot of klein, zo'n heel eigen sfeer geven. Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondseweg 1 1 1 S7S1 PH De urne Tel. 049 3 3 1 4S93 VAN MIERLO F logsjaren. Het ontstaan van het verenigingsleven in Heide komt uitgebreid aan de orde, zoals de zang- en toneelvereniging het Heidebloempje, die al in 1910 werd opgericht. Ook de geschie denis van de Motocross, die natio nale en internationale bekendheid kreeg, wordt beschreven in het boek. De uitgave van dit boek wordt mede mogelijk gemaakt door de Rabobank, gemeente Venray, het Lokaal Historisch Platform, Kern met Pit en het Prins Bernhard Cultuurfonds. De uitgave is gebonden in harde kaft en telt 200 pagina's. Het boek kost 15,00 bij voorin schrijving, die duurt tot 7 novem ber 2003. Na deze datum kost het boek 17,50. Als men het boek niet persoonlijk afhaalt, maar per post toegezonden wil krijgen, betaalt men €5 per boek extra. Om teleurstelling te voorkomen is het belangrijk zo snel mogelijk te bestellen, gezien het beperkt aan tal boeken dat beschikbaar is. Men kan dit boek bestellen door het inschrijfformulier in te vullen en het bedrag over te maken op RABO rekening 12 81 71 839 t.n.v. Historie Heide, onder ver melding van naam, postcode en huisnummer. Bestelformulier opsturen naar of inleveren bij Historie Heide, p/a Wim Gielens, Meester Driessensstraat 17, 5812 AM HEIDE. Het boek is ook te NAAM bestellen via internet. Het bestel formulier is te vinden op www.heide.nl. DATUM ADRES - WOONPLAATS TELEFOON - - Bestelt hierbijex. a 15 van het boek Van Heijde tot Heide, Ik haal mijn bestelling persoonlijk af Ik wil mijn bestelling graag per post toegestuurd krijgen en betaal daarom 5 per boek extra Ik heb overgemaakt op RABO rekening 12 81 71 839 t.n.v Historie Heide, onder vermelding van naam, postcode en huisnummer. Bestelformulier opsturen naar of inleveren bij Historie Heide, p/a Wim Gielens, Meester Driessensstraat 17, 5812 AM HEIDE. agin, [L EN MAAS ÜJziiinigingen op Maatschappelijke Diensten opnieuw ter discussie Fe zijn het niet eens met foorstellen van het college. r wordt onevenredig hard neden bij maatschappelij- dlensten. Er wordt zo naagd aan de leefbaarheid Venray. Dit gaat te ver", piet Kroft (PvdA) in de unlssie Maatschappelijke asten. Oppositiepartij jenwerking waarschuwde: i niet met de botte bijl uinigen. Want dat zou een ip zijn", aldus Martin ohoven ecommissie boog zich vorige ek voor de laatste keer over de uinigingsvoorstellen voordat gemeenteraad eind oktober eindoordeel velt. De commis- eden hebben grote moeite met besparingen die de welzijns- fsta» tor hard treft Een groot men waar is ook dat er nog een aan- onderzoeken naar nog meer uinigingen loopt. De resulta- hiervan zijn nog niet bekend, jen dit gunstig uitpakt, dan zijn iparingen achteraf gezien wel- itniet nodig gebleken, flet is onmogelijk om nu een cwogen keuze te maken", ld Kroft. "Dat kunnen we pas n als alle mogelijkheden tegen licht zijn gehouden. En als er iks meevallers komen, dan eten die worden gebruikt om bezuinigingen weer terug te aien." Volgens wethouder lonts (PvdA) zal het zo'n vaart dopen. "Het ziet er de komen de jaren niet goed uit voor de gemeenten. Het extra geld dat uit de onderzoeken komt zullen we hard nodig hebben om de gaten te dichten die onstaan door een lagere rijksuitkering." Het CDA vond de manier waar op de bezuinigingen zijn aange kondigd niet juist. "Dit heeft voor veel maatschappelijke onrust gezorgd", zei Jeanne Hendrix. Wethouder Emonts wil pas met de instellingen en organisaties gaan praten als de bezuinigingen erdoor zijn. Hendrix meent dat dit gesprek van tevoren had moeten plaatsvinden. "Want het college maakt een inschatting en legt die vervolgens op ons bord neer. Er had eerst overlegd moeten wor den." Volgens Emonts is dit prak tisch onmogelijk. Hij legde uit dat het doel is om met minder geld dezelfde dingen te blijven doen voor de burgers. "Het is absoluut niet de bedoeling dat instellingen moeten stoppen met hun activi teiten. Ik ga met ze in gesprek om op een creatieve manier te bekij ken hoe ze door kunnen gaan met hun werk." MAROKKAANSE JONGEREN Veel partijen haalden als voor beeld het Marokkaans ontmoe tingscentrum SMAC aan. Marokkaanse jongeren worden van de straat gehouden en op een zinvolle manier beziggehouden Toch raakt het SMAC al zijn subsi die kwijt. "Zij zijn inderdaad op een uitstekende manier bezig. Dat heeft ook mijn grote waardering", zegt Emonts. "Maar we willen af van subsidies voor accommoda ties. De instellingen moeten met hun activiteiten komen en aan de hand daarvan krijgen ze een subsi diebedrag." Het CDA vindt dat drie groepen burgers ontzien moeten worden. De gezinnen met een inkomen op bijstandsniveau, mensen zonder betaalde baan en mensen die afhankelijk zijn van zorg. "Want het risico bestaat dat deze groe pen straks niet meer mee kunnen doen. Er komt sociale nood, kin deren gaan spijbelen en de zwak keren glijden steeds verder af. Dat moeten we voorkomen", aldus Jeanne Hendrix. "En ik vraag me af of er in Venray nog wel sprake is van sociaal beleid met al deze bezuinigingen." De PvdA heeft er eveneens grote moeite mee. Zo wordt de muziekschool al vanaf volgend jaar voor 15.000 euro gekort, ter wijl het lesjaar 2003/2004 al loopt. "De muziekschool heeft te maken met lopende contracten. Daar wordt nu inbreuk opgedaan. Dit is onbehoorlijk bestuur", vindt Piet Kroft, die de bezuinigingen bij het mondiaal platform en de centra voor minderheden (Turks, Marokkaans, Spaans) eveneens van de hand wees. "Zij bevorde ren de integratie, vangen de jeugd op en helpen ouderen. We moe ten dit vrijwilligerswerk juist sti muleren." Ook de vrijwilligerscen- trale moet volgens de PvdA ont zien worden. Leonie Cals (WD) haalde de onrust aan die ontstaan is na berichtgeving over de bezuinigin gen. Zij vond dat de muziek school en minderhedencentra hun subsidie moeten behouden. Cals wees ook op de keerzijde van de medaille. "Want besparin gen kunnen ook een stimulans zijn om creatief naar oplossingen te zoeken. Daarbij moeten de ver enigingen en instellingen mee denken." Martin Wijnhoven (Samenwerking) meende dat ook op een andere manier geld bespaard kan worden. Zo worden er behoorlijk wat ambtelijke uren gemaakt. Hij noemde als voor beeld de bibliotheek waarvoor 10.000 euro ambtelijke kosten zijn gemaakt voor besprekingen over regionale samenwerking. "En na drie jaar is het effect nog nihil. Hier moeten we snel mee stop pen. Er dient eerst naar de interne kosten gekeken te worden voor dat de instellingen worden aange pakt. Zo kunnen we een behoor lijke winst boeken." Samenwerking noemt de bezui nigingen op de minderheden 'het paard achter de wagen spannen'. "De winst die we denken te halen zal op termijn uitdraaien op een behoorlijk verlies", aldus Wijnhoven, die doelt op de gevol gen als de allochtone jongeren niet meer in hun eigen centra terecht kunnen. Ook de bezuini gingen op emancipatie en mon diale vorming wijst Samenwerking van de hand. Lokaal Aktief juicht het toe als de minderheden worden afgere kend op basis van hun jaarplan met activiteiten. "Want ook zij moeten presteren voor hun subsi die", zegt Tiny Grebenjak. "En ook zouden meer allochtone vrouwen van de centra gebruik moeten maken." De besparingen bij de muziekschool en bibliotheek wijst Lokaal Aktief af. "Daar moe ten we helemaal niet op korten. Want het lezen van een boek is voor velen nog het enige verzetje. Als de contributies omhoog gaan zullen mensen op bijstandsniveau afhaken." Wethouder Emonts waarschuw de ervoor dat bij het schrappen van bezuinigingen er gaten in de begroting ontstaan. Ook gaf hij aan dat de bezuinigingsbedragen 'hard' zijn waaraan door instellin gen en verenigingen niet meer getornd kan worden. "Uitgangspunt is dat de bezuini gingen maatschappelijk verant woord zijn. Als straks in de gesprekken blijkt dat de gevolgen te zwaarwegend zijn en de bespa ring onmogelijk is dan kom ik ermee terug in de raad. Om te bezien hoe we hiermee omgaan." Op 28 en 29 oktober is de begrotingsbehandeling in de gemeenteraad. Tijdens de manifestatie over Agrarisch Dorp in Venrays itrum werd een onderne- beboet nadat hij veertig n appels had afgeleverd, parkeercontroleurs ston- op de loer om een boete te Wen uitschrijven. Die man fg een bon van 40 euro ter hij die appels helemaal hs had afgeleverd", zei «t Verkoeijen Menwerking). toet dit nu zo in Venray? inen die parkeercontroleurs even hun verstand gebruiken, it het gaat toch veel te ver om 'e mensen het geld uit de zak •oppen", aldus het raadslid, 'ethouder Driessen (CDA) ver- e dat er vooral in het winkel hum streng gehandhaafd °rdt op parkeerovertredingen. Daar heeft de gemeenteraad ook de prioriteit gelegd. "Maar de con troleurs hebben niet de opdracht op de loer te liggen en zoveel mogelijk bonnen uit te schrijven. Wel moeten de bezoekers van het centrum zo min mogelijk overlast ondervinden van het laden en los sen", zei Driessen. Het Agrarisch Dorp had welis waar een evenementenvergun ning maar daarin was geen par- keerontheffing opgenomen. Bij nieuwe aanvragen zal dit voortaan wel gebeuren, aldus de wethou der. "Het parkeerbureau heeft correct gehandeld volgens de ver leende vergunning. Ze kunnen ook niet anders", vond Driessen die wist dat er overleg is met de politie om de boete te seponeren. Volgens Verkoeijen komt het wel vaker voor dat - in zijn ogen - ten onrechte het bonnenboekje wordt getrokken. Hij noemde de werkzaamheden aan het carillon van de Grote Kerk en onlangs het plaatsen van het nieuwe kunst werk op het Schouwburgplein. "Die mensen moeten toch gewoon hun werk kunnen doen." Wethouder Driessen meldde dat het binnen 24 uur mogelijk was om een parkeerontheffing te rege len op het gemeentehuis. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS De vergaderingen van het seniorenconvent zijn voor taan openbaar. Sinds de raads verkiezingen van maart 2002 vergaderden de burgemeester en de fractievoorzitters nog iedere maand achter gesloten deuren. Tijdens de laatste raadsvergade ring is besloten het seniorencon vent vanaf oktober weer open baar te maken. Zoals dat voor de invoering van het duale stelstel ook al was. Burgemeester Waals is voorzitter van het seniorencon vent. De zes fractievoorzitters zijn Ton Teeuwen (CDA), Bert Linskens (PvdA), Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief), John Oosterbeek (WD), Ike Busser (Samenwerking) en Joost van de Vorle (Fractie Van de Vorle). Gemeentesecretaris Piet Lucassen en raadsgriffier Koos van Eekeren zijn ook bij de vergadering aanwe zig. Het seniorenconvent vergadert op de tweede maandag van de maand. De agenda van de komen de gemeenteraadsvergadering wordt er samengesteld. De andere formele taken zijn de invoering van het dualisme en advisering over de portefeuille van de burge meester. Hieronder valt algemeen bestuur en openbare orde en vei ligheid: politie, brandweer, ram penbestrijding en integraal hand havingsbeleid. De burgemeester of ten minste twee leden kunnen voorstellen toch achter gesloten deuren te vergaderen. Donderdag 9 oktober 2003 - Pagina 5 De mooie Zomer is reeds voorbij en we naderen het Wildseizoen. Onze nieuwe menukaart staat dus ook in het teken van het Wildseizoen. Deze Wildspecialiteiten worden geserveerd vanaf 10 oktober, a.s. Zaterdag en Zondag serveren we een Vier-gangen Wildmenu voor €32,50 p.p. Voor gasten die niet van Wild houden serveren we ook nog tal van andere gerechten. Voor de fijnproevers serveren we op Zaterdag 25 oktober een Twaalf gangenmenu waarin de meest luxueuze producten worden verwerkt. Desgewenst serveren we een aangepast wijnarrangement. Menu €55,00 p.p. Wij hopen u te mogen begroeten in ons restaurant. Patrick Verhoeven Ingnd Stappers Reserveren gewenst: tel. 0478-631637 Op het Schouwburgplein heeft maandagmiddag een aanrijding plaatsgevonden tussen een 15-jari- ge fietsster en een auto bestuurd door een 51-jarige inwoner van Bakel. Een marktkoopman wilde omstreeks 15.00 uur goederen bij zijn kraam gaan inladen waardoor hij met zijn auto het plein achter uit opreed. Op dat moment pas seerde het meisje op haar fiets. De automobilist zag haar over het hoofd, waarna de aanrijding plaatsvond. Omstanders waar schuwden de man dat hij iemand had aangereden waarna hij onmiddellijk stilstond. Het slacht offer is ter observatie in het zie kenhuis opgenomen met letsel aan haar knie. PEEL EN MAAS een abonnement waard Onder het motto 'niet elke groenstrook is een hondenuitlaat- strook' is in de wijk Antoniusveld een actie tegen hondenpoep gestart. Afgelopen zaterdag trok een groep van acht vrijwilligers in rode overalls door de wijk. Deze rode hondenbrigade was met vlaggetjes gewapend om iedere hondendrol te markeren. Op deze wijze werd de mate van overlast zichtbaar. De verwachtingen waren voor aanvang enigszins getemperd. Vrijdag had de gemeente namelijk alle grasvel den gemaaid en de hoosbui van vrijdagochtend zou veel overblijf selen weggespoeld hebben. Achteraf waren de twijfels onte recht. Er werden tussentijds zelfs 400 extra vlaggetjes bijgehaald. Uiteindelijk plaatsten de vrijwilli gers liefst 650 vlaggen in een wijk met 580 woningen. De actie wordt op zaterdag 11 oktober vervolgd. Op die dag wordt een dringend beroep gedaan op de hondenbezitters om de wijk hondenpoepvrij te hou den. Behalve een zakje voor het (zelf) opruimen van de honden poep ontvangt de hondenbezitter ook een aantal tips. Uiteraard zijn er ook hondenbezitters die al weten hoe het hoort. Voor deze hondenbezitters en hun trouwe viervoeters heeft de wijkraad een kleine attentie in petto. Lokale omroep van het jaar 2003 o intekenen voor Van Heijde tot Heide december zal het Van Heijde tot Heide ver- jnen. Het is een boek van over dit kerkdorp in de rlge eeuw. Voorinschrijven dit fraaie boekwerk is 5 mogelijk tot 7 november. d 1982 werd de werkgroep lone Heide opgericht. De en van de werkgroep gingen volgens op pad om bij de ■oners foto's te verzamelen, door Jan van der Putten geko- «eerd en vergroot werden. In ■kj luari 1984 vond de eerste ten- nstelling Historie Heide plaats, tentoonstelling, die een heel ekend te bezoeken was, was n groot succes. Bijna tien jaar er, in 1993, werd een tweede itoonstelling gehouden, waar- pe collectie foto's flink uitge- fcwas. De werkgroep is nu in l bezit van meer dan 500 foto's, tn ontstond ook de gedachte een selectie te maken uit al ze foto's en het materiaal in ckvorm uit te geven. Op ver- ek van de Dorpsraad Heide eft de werkgroep nu een prach- kijk- en leesboek samengesteld fragmenten uit de geschiede- van dit kerkdorp Het boek in grote lijnen, aan de hand a veel foto's, zien hoe het dorp tstond en zich ontwikkeld fft Er werd veel informatie haald uit gesprekken met inwo- 15 van Heide, die het leven hier n den lijve ondervonden heb- Ook archieven werden raadpleegd van zowel de meente als de verenigingen. Ji aantal mensen werd gevraagd ervaringen op papier te zet- Verder hebben de Heidse ver- igingen ieder hun bijdrage gele- fd voor het samenstellen van boek. Alle foto's zijn groten els voorzien van namen. Een groot aantal onderwerpen mt aan bod, waaronder de schiedenis van de St Josephs °'en, de komst van een eigen hooi in de Heide, de kerk en het gelijks leven in het dorp. Er zijn aantal verhalen opgenomen K herinneringen aan de oor- Omroep Venray is genomi neerd voor Lokale Omroep van het Jaar 2003. Na een selectie op basis van een aan tal criteria zijn er tien lokale omroepen uitverkozen die meedingen naar de felbegeer de titel Lokale Omroep van het jaar 2003. Op zaterdag 29 november wordt in het Gooiland in Hilversum, tijdens het RTV Festival OLON Air de winnaar van de verkiezing bekend gemaakt. De winnaar heeft aangetoond dat de omroep kwalitatief goede pro gramma's maakt, een duidelijke rol speelt in de lokale gemeen schap en gewaardeerd wordt door het publiek. De jury van het RTV Festival 2003 bestaat uit: juryvoorzitter Rocky Tuhuteru Een 42-jarige inwoner van Vredepeel en zijn 57-jarige buur man zijn zaterdagmiddag aange houden wegens poging tot doodslag en zware mishande ling. Tijdens een bezoek van beide mannen aan de woning van een 71-jarige inwoner van Vredepeel om enkele goederen mee te nemen, ontstond ruzie die ontaardde in een vechtpartij. Hierbij werd de 71-jarige met een stok op zijn hoofd geslagen, van de trap geduwd en met de vuist in zijn gezicht geslagen. Het slachtoffer was het er niet mee eens dat zijn 42-jarige zoon spullen meenam en wilde beide mannen tegenhouden. Hierbij ontstond het handgemeen en liep de bejaarde flink hoofdlet sel op. Hij werd per ambulance overgebracht naar het zieken huis, waarbij bleek dat de man rugletsel, enkele botbreuken in zijn gezicht en aan zijn borst had opgelopen. De politie heeft de beide verdachten van de mis handeling aangehouden en inge sloten. De technische recherche doet onderzoek en beide ver dachten worden gehoord. (KRO), Piet Bakker (Universiteit van Amsterdam), Gerie Meier (Buma/Stemra), Humberto Tan (NOS), Nicole Le Fever (NOS), Frits Spits (KRO), Frans van Houtert (AVRO) en Sjors Frohlich (NCRV). De Organisatie van Lokale Omroepen (OLON) in Nederland is initiatiefnemer van het Festival. Met het RTV Festival wil de OLON de hoge kwaliteit van lokale omroepprogramma's verder bevorderen. Omroep Venray is uiteraard zeer vereerd met de nominatie en ziet hierin vooral een bevestiging van de kwaliteit van de uitzendingen. De programma's mogen zich de laat ste jaren verheugen in een steeds grotere belangstelling in Venray en wijde omgeving. De keuze van de programmering is gericht op een zo breed mogelijk publiek waarbij ruim 50% van de zendtijd bestaat uit onderdelen van infor matieve, culturele en educatieve aard. bestemd voor de gemeente Venray. Onlangs nog nam Omroep Venray een bijzonder professioneel automatiseringssys teem in gebruik, dat de omroep in staat stelt om 24 uur per dag een eigen uitzending te verzorgen, waarbij de ruim 90 enthousiaste vrijwilligers dagelijks zorgdragen voor een goede kwaliteit van de uitzendingen. De criteria waarbij vooral wordt gelet om voor beste lokale omroep van Nederland in aanmerking te komen zijn o.a.: programmering, minimaal 40% van de zendtijd moet bestaan uit onderdelen van informatieve, cul turele en educatieve aard gericht op de plaatselijke bevolking. De omroep moet verder een goed functionerend, onafhankelijk pro- grammabeleidbepalend orgaan (PBO) hebben. De tien lokale omroepen die genomineerd zijn voor Lokale Omroep van het Jaar 2003 zijn: Baarle Nassau: De Stille Genieter; St. Omroep Eindhoven; Enschede FM; St. Omroep Org. Groningen/OOG Radio&OOD TV, Horst a.d. Maas, Meerlo Wans- sum, Sevenum: St. Streekomroep Reindonk, Oss, Lith: St. Omroep Maasland; St. Omroep Tholen; St. Lokale Omroep Tytserksteradiel,; Lokale Omroep Venray; St. Lokale Omroep Zwolle.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 5