én dag per ar de show stelen Meerlo-Wanssum 'De toekomst in perspectief' iek schreef verhaal chter zijn indianenfilm €18, General Lee en Hukedicht in OJC Merlin Service rubriek Verkeer Opening veld Meerlo lina EN MAAS Donderdag 9 oktober 2003 - Pagina 11 Gaellus biedt gelegenheidsbands uit Tienray een open podium lentenjacht of spring- naar een glorieuze toe- boa si? Allebei niet, lacht eni; tdHoeijmakers. Het open lrijt om in Tienray, traditiege- de afsluiting van het en £de weekeinde van okto- is vooral een muziekfes- cltii voor gelegenheidsbands Deii icnray. Hoeijmakers, die racbi irogrammering inkleurt, -g\v( |i ook dit jaar zelf weer 'Met uiteraard een gele- )edi leidsband: Schottelsiet. ova schijnlijk blijft het bij het optreden in Tienray, zon- tuli§12 oktober. We hebben de intentie om met de p verder gaan. Dat is ook de doelstelling van het podium. Bands worden in gericht voor een eenmalig den in Tienray." •ft het van horen zeggen: werd in het tweede teinde van oktober kermis irdin Tienray. Dat is nu het de weekeinde van juli. Het :de weekeinde van oktober een andere bestemming een groot muziekfeest •ij bands uit Tienray, uit de jen het buitenland optreden. erd door OJC Gaellus. reünieshow van de band [vormde vijf jaar geleden de it voor het open podium, iw van Flash in Gaellus ai groot succes. Meteen gingen stemmen op van iten uit Tienray die het luden vinden om een keer ien gelegenheidsband op te Q. Vanuit dat gedachtegoed open podium ontstaan. Eén dag per jaar staat Gaellus in het teken van gelegenheidsbands uit Tienray. Bands die soms bestaan uit een verrassende en boeiende mix van muzikanten. Een epkele keer blijft een band na het open podium nog een tijdje bijeen Ik speelde zelf in de band Sin. Wij haalden vervolgens bijna de finale van de muziekprijs Nu of Nooit. Maar daarna was het over met Sin. Ook dit jaar bestaat het gros van de groepen uit gelegenheids bands, maar er zijn ook bands die de intentie hebben om verder te gaan." TIENRAYSE CONNECTIE Het open podium is bedoeld voor groepen en muzikanten uit Tienray zelf. Daar wordt dit jaar een beetje van afgeweken. "Er komt steeds meer interesse van muzikanten en groepen van bui ten Tienray. Dat houden we tegen, zolang er geen Tienrayse connectie is. Het open podium is in het leven geroepen om muzi kanten uit Tienray de mogelijk heid te geven om in gelegenheids bands op te treden. Dit jaar speelt er ook een band van buiten Tien ray. Maar er is wel een link met ons dorp. want de groep bestaat uit familieleden van een Tienray- naar. Kijk, dat laten we ooglui kend toe." Toch sluit Hoeijmakers het niet uit dat in de toekomst mogelijk meer bands van buiten Tienray op het open podium staan. "We hou den nu voor het vierde jaar het open podium en ik merk dat het moeilijker wordt om genoeg gele genheidsbands uit Tienray te for meren. De spoeling wordt dun ner. We hebben dit jaar gelukkig toch weer een goede bezetting en een vol programma met zeven groepen, maar het wordt lastig om dat te continueren. Ik hoop dat we de traditie kunnen volhou den. en anders moeten we ook maar gelegenheidsbands uit ande re dorpen uitnodigen voor ons open podium." CABARETIERS Muziek staat centraal in de acti viteiten van OJC Gaellus. Drie weekeinden per jaar worden er festivals gehouden in het jonge rencentrum en maandelijks treedt er een band op. Er zijn plannen om in de toekomst ook te gaan werken met cabaretiers en stand- up comedians. Het open podium is de afslui ting van een weekeinde vol live muziek voor jong en oud. Vrijdag 10 oktober wordt er afgetrapt door Birthmark. Deze jonge band uit Horst is geen onbekende meer in de Limburgse muziekscène. De uit vijf man bestaande Nu-Metal band begon in 2001 met covers van Soulfly, Sepultura en onder meer Machine Head. Snel werd besloten om eigen nummers te gaan schijven en begin 2002 bracht de groep haar eerste demo uit. Hierdoor stroomden de optre dens binnen. De band speelde onder meer op Nikspack. Zom aarpop (met Dimention Seven) en Knorpop (met Silkstone, Face Tomorrow). De headliner van deze avond is het uit Engeland afkomstige Anti Product. Voor man Alex Kane is de Engelse evenknie van theatrale genieën Sjoerd Hoeijmakers: "Eén dag per jaar staat Gaellus in bet teken van gelegenheidsbands uit Tienray". als Marilyn Manson, Gene Sim mons en Alice Cooper. Dat bewijst hij met zijn AntiProduct en met het debuut 'Consume And Die...The Rest Is Fun'. En bovenal door de shows waarmee het vijf tal Groot-Brittannië heeft over donderd. 'Made In USA' doet daar nog een korreltje bovenop. Dit album staat boordevol met knap pe rocktracks die refereren aan Iggy Pop. KISS, ABBA, Sigue Sigue Sputnik. Redd Kross en Marilyn Manson. Voor het mannelijk oog zijn er drie dames in de band. Kijk maar eens naar Milena Yum. It's all in the name... OJC Gaellus is geopend vanaf 20.00 uur en het eerste optreden begint rond 21.00 uur. U2 TRIBUTE Op zaterdag zal het Haagse Sud den Impact alle U2 fans aan hun trekken laten komen. Deze U2 tri bute speelt al jaren in dezelfde bezetting de hele randstad plat. De band zal een ongeveer twee uur durende show neerzetten met nummers als Elevation, Even Bet ter Than The Real Thing, Sunday Bloody Sunday, One en nog vele andere tophits. OJC Gaellus Het optreden begint om 22.00 uur. Op zondag vindt weer het tradi tionele open podium plaats. Enke le bands die zullen spelen, zijn Just For Fun, Charlie Adler, Moon- tower en een Charcoal triubute band. Aanvang: 17.00 uur. Burgers kunnen meedenken over gemeente 'De toekomst in perspectief is de titel van de eerste werk conferentie, waarin de gemeente Meerlo-Wanssum haar burgers vraagt om mee te denken over de toekomst van de gemeente. Tijdens deze conferentie, die wordt gehou den op maandag 20 oktober, worden zoveel mogelijk ideeën van burgers over de toekomst van Meerlo- Wans- sum verzameld. De gemeente Meerlo-Wanssum is momenteel bezig met het for meren van een klankbordgroep, die ervoor dient te zorgen dat de vragen en opmerkingen van de burgers gehoord en vertaald wor den in de te ontwikkelen plan nen. Burgers kunnen dus meepra ten tijdens de conferentie, de klankbordgroep is de commissie die namens de burgers bezig is met de ontwikkeling van de plan nen. De gemeente Meerlo-Wans sum heeft inmiddels al een aantal burgers en verenigingen bena derd met de vraag of ze zitting willen nemen in deze klankbord groep. De klankbordgroep wil dat de klankbordgroep een 'juiste' afspiegeling is van de bevolking van Meerlo-Wanssum. Tieners, ondernemers, ouderen, werken den, autochtoon en allochtoon: van iedere bevolkingsgroep zou er iemand in deze commissie moeten zitten. De gemeente wil dan ook alle verenigingen, maar ook alle individuele burgers, uit nodigen om deel te nemen aan deze klankbordgroep of te zoeken naar geschikte kandidaten. Als voorbereiding op 20 okto ber is er al een vergadering van de klankbordgroep op donderdag 16 oktober om 19.30 uur in het gemeentehuis in Meerlo. Tijdens deze bijeenkomst worden de plannen nog eens kort gepresen teerd en wordt het eerste werk verricht voor de werkconferentie op 20 oktober. De klankbord groep zal circa drie keer na de 20ste oktober bij elkaar komen om de plannen verder uit te wer ken, of te beoordelen. Blijf de gemeenteraad ondersteunen en geef uw ideeën over de toekomst van de gemeente Meerlo-Wans sum. Stuur uw ideeën naar het emailadres: toekomst@meerlo- wanssum.nl of per post naar de gemeente Meerlo-Wanssum. o.v.v. Toekomst Perspectief t a v. Leo Aarden, postbus 1400, 3864 ZG Meerlo. Afleveren op het gemeentehuis mag natuurlijk ook. Al deze ideeën worden meegeno men in de voorbereiding op de bijeenkomst van 20 oktober. Tij dens deze avond wordt een begin gemaakt met het schrijven van de toekomst. De strategische visie heeft alvast de werktitel Toe komst in Perspectief gekregen. De formaties General Lee en Hukedicht treden op zaterdag 11 oktober op in OJC Merlin in Meerlo. Aan vang: 20.00 uur. De band Hukedicht, die in 2003 al eens op Merlinpop op de planken stond, heeft net een nieuw album uitgebracht waar van de leden graag enkele num mers in OJC Merlin ten gehore brengen. Hukedicht speelt vette rock met een punk(core) randje. Ook de tweede band van de avond is een oude bekende in Meerlo. De Bossche band Gener al Lee speelde in 2001 al eens op Merlinpop, in een periode dat De band General Lee. rock roll nog niet echt toe was een revival. General Lee speelt echte rockklassiekers uit de jaren zeventig en tachtig. Muziek van bands als Queen, AC/DC, Cheap Trick, Motorhead, Thin Lizzy, Led Zeppelin, Deep Purp le, etc. fesentatie en filmvertoning op dinsdag 14 oktober pzaal m kgi Swolgen woonachtige egisseur en schrijver Lenssen (39) lanceert ig 14 oktober een zeer nder boek over de door gemaakt film 'The Year over de Maya-profetieën, degen he id van het ver- nen van dit boek bij uitge- Petiet wordt ook de film euw vertoond. De boek- fltatie en de filmverto- vinden plaats in bio- il Luxor in Reuver op ig 14 oktober en begint !0.OO uur. Na de filmverto- I zal Wiek Lenssen nader an op de inhoud van zijn en op vragen uit het üek. Bovendien zijn er gneerde boeken te koop. entree bedraagt zeven titel van het boek is 'De •profetieën', het verhaal ach- fc film 'The Year Zero'.De die vorig jaar onder andere Luxor-bioscoop in Reuver te ^as en veel publiek trok, foijft de levens van twee •sjamanen uit Guatemala. Kn was met hen onder ande- van een grote bijeen- st van zo'n 400 indiaanse vol- t de Amazone van robia, die zich daar verza- I hadden met het oog op oer- P indiaanse voorspellingen, lens deze voorspellingen is de sheid momenteel op weg (efn nieuw, gouden tijdperk 1.1 vrede en harmonie, maar |°ns tot aan het jaar 2012 pende natuurrampen te wach ten... In zijn boek beschrijft hij de bizarre, 'toevallige' gebeurtenis sen, die het maken van deze film steevast begeleid hebben, en hoe deze ervaringen een onuitwisbare indruk achterlieten op zijn eigen persoonlijke ontwikkeling. ERVARINGEN Wiek Lenssen: "In 'De Maya profetieën' kun je lezen hoe mijn kijk op de werkelijkheid totaal verandert onder invloed van de vele irrationele ervaringen die ik opdeed met deze Maya-medicijn- mannen in Guatemala, maar ook tijdens de voorbereiding en na terugkomst tijdens het maakpro- ces van de film in Nederland. Mijn voorheen vrij rationele (wetenschappelijk gevormde) visie op het bestaan transformeert sterk in de richting van een uni versum, waarin onzichtbare krachten een grote invloed uitoe fenen op de dagelijkse gebeurte nissen om ons heen." Centraal in het verhaal staat dan ook de vraag of toeval nu wel of niet bestaat in deze wereld. Alles is toeval, of niets is toeval. De ene redenering gaat uit van een louter stoffelijk universum, de andere betrekt, in welke vorm dan ook, de 'hogere machten' bij het bestaan. Bij het maken van zijn film wordt de auteur nogal eens tussen deze twee wereldbeelden heen en weer geslingerd. Daarom besluit hij om het universum uit te dagen in de vorm van een experiment. Omdat het 'toeval' deze taak op zijn pad heeft gebracht, zal hij het verdere filmproces geheel aan het toeval overlaten. De film wordt daarmee eigenlijk een soort labo ratoriumproef met het universum. De film zelf zal het bestaan van hogere, occulte machten al dan niet bewijzen. Wiek Lenssen: "Van dit antwoord hing weer af in hoeverre ik persoonlijk de profe tieën en voorspellingen van de Indiaanse sjamanen over de toe komst van de mensheid zou kun nen aanvaarden." Een jaarabonnement kost u slechts oo 0 ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas m en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats. Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld V van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Gaandeweg beseft de filmma ker pas goed dat hij hiermee let terlijk de goden aan het verzoe ken is. Want zijn weg ligt bezaaid met confrontaties met zeer, zeer vele tegenkrachten. Steeds opnieuw wordt hij uitgedaagd om door te zetten, te vertrouwen in de juiste loop der dingen, te ver trouwen op de 'intelligentie' van het toeval, en te vertrouwen op de occulte krachten uit de Maya- kalender Een vertrouwen dat zwaar op de proef wordt gesteld in uiterst onveilige landen als Colombia en Guatemala. Daarom is dit verhaal bij tijd en wijle bijna letterlijk een spirituele thriller. Een thriller over een zoeker naar Waarheid, tegen de achtergrond van de Maya-piramides en een mysterieuze, oeroude Maya kalender, die in 2012 eindigt en weer opnieuw begint. Het boek (ISBN 90-75636-45-8) is verkrijgbaar bij boekhandel Van den Munckhof in Venray (zie ook boekrecensie op pagina Cultuur FILMMAKER van deze Peel en Maas). De film 'The Year Zero' is op video ver krijgbaar via: www.jurafilm.nl. Op donderdagavond 16 okto ber 2003 vergadert de werkgroep verkeer in de raadzaal van het gemeentehuis. Deze vergadering begint om 17.00 uur. De werkgroep verkeer bestaat uit vijf leden, waarvan twee van de gemeente, een van de politie, een van 3VO, afdeling Peel- en Maasdorpen en een van de Emancipatiewerkgroep. In de vergadering is tevens een zogenaamd 'verkeersspreekuur' ingebouwd. Burgers die klachten hebben over verkeerssituaties en deze nader mondeling willen toe lichten, kunnen op afspraak gebruikmaken van dit verkeers spreekuur. Een afspraak kan gemaakt worden bij mevrouw A. Willems, tel. 699272. Op zondag 12 oktober wordt het gerenoveerde hoofdvcld van voetbalvereniging Meerlo op fees telijke wijze in gebruik genomen. De festiviteiten beginnen om 13.00 uur, voorafgaand aan de wedstrijd SV Meerlo 1- HRC 1. Vele vrijwilligers en sponsoren die de vernieuwing van het veld mogelijk hebben gemaakt, zullen bij de 'openingsmiddag' aanwezig zijn. Tevens worden de nieuwe shirts voor het standaardteam van SV Meerlo aan het publiek gepre senteerd. De spiksplinternieuwe outfit wordt gsponsord door Ondernemend Meerlo. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder- dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: BeatrLxstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tei: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer. 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts. Generaal Dempsey- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie. advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11