I m DOOR KENNIS I Dorpskermis blijft behouden' lengre Doro tweede in ndernemingswedstrijd Politie: snelheidscontroles op de Lorbaan Veritas Xerox Venray sponsort project in India i-T Eijkenhofweg: 18 bomen weg Criminaliteitscijfer Veulen: -0 Verhoging tarief Deeltaxi Noord-Limburg voor 65+ Keizersveld 47/B, 5803 AM Venray Dag van de Ouderen "Weea"#, centrum bedrijfsopleidingen SCHRIJF JE IN VOOR EEN Basis Windows, Word, Excel en Access, Uiterste inschrijfdatum 11 okt. 2003 steyn, de Timmermansweg en Puttenweg in Ysselsteyn en de Stationsweg in Oostrum. "Ook op de Lorbaan is het regel matig kassa. Maar het is opvallend dat het ook vaak de inwoners zelf zijn die te hard rijden, ongeveer de helft van de keren is dat zo. Om de drie tot vier weken heeft de Venrayse politie de beschik king over een radarauto, maar ook de lasergun verricht regelmatig 'voortreffelijk werk', aldus Pijnap pels schertsend. SLUIPVERKEER Ook het sluipverkeer dat over de Lorbaan rijdt, is de gemeente Venray, de dorpsraad en de inwo ners van Veulen al jaren een doorn in het oog. De weg wordt door veel automobilisten gebruikt als sluiproute in de richting van Venray-centrum. De Lorbaan is namelijk een populaire kortere route voor automobilisten die snel van Venray naar de Midden- peelweg willen, of de route in omgekeerde richting rijden. "De Lorbaan heeft een te grote functie als sluiproute voor ver keer dat zich bevindt in het gebied tussen de Turfhoeve in Sevenum en Venray. Automobilis ten zouden eigenlijk via het kruis punt in Ysselsteyn naar Venray moeten rijden, maar kiezen de kortere route via de Lorbaan. Maar het probleem heeft ook de aandacht van de provincie", legde Driessen uit. De ontmoedigings plannen verkeren echter nog in een zeer pril stadium. Volgens de Venrayse wethouder is de provin cie aan het bekijken hoe ze het verkeer zoveel mogelijk uit het gebied kan weren. Door van som mige wegen éénrichtingswegen te maken bijvoorbeeld. "Het is een eerste gedachte van de provincie, meer niet. De gemeenten Horst en Venray vin den het prima als de provincie het sluipverkeer in dit gebied wil gaan ontmoedigen en de plannen daarvoor verder wil uitwerken. Wij hebben er namelijk ook geen budget voor", aldus Driessen. De gemeente Venray gaat langs de Eijkenhofweg in Veulen 18 van de 230 eiken rooien. Het gaat om tien zieke bomen en acht die uit veiligheidsoverwegingen gerooid moeten worden. Dat vertelde wethouder Driessen dinsdagavond tijdens het college- bezoek aan Veulen. Studenten van hogescholen uit Velp en Eindhoven zijn inmiddels al samen met de gemeente Venray begonnen met het snoeien van de takken van de bomen. De snoeiwerkzaamheden zullen op donderdag en vrijdag plaatsvinden, gedurende zeven weken. "Ze gaan de hele straat af en snoeien het dode hout weg", aldus Driessen. Acht bomén worden gesnoeid omdat ze te dicht op de weg staan en een gevaar vormen voor de verkeersveiligheid IBel of mail voor meer informatie over de cursussen en inschrijfdatums: Tel. 0478-555888 e-mail: info@veritasvenray.nl Pagi, LENMAAS Donderdag 25 september 2003 - Pagina 5 Bijna 600 personen hebben zich aangemeld voor deelname aan het dagprogramma tijdens de Dag van de Ouderen op woens dag 1 oktober. De belangstelling is zo overweldigend dat het pro gramma noodgedwongen is gewijzigd. Alle deelnemers zijn nu om 10.00 uur uitgenodigd voor de H. Mis in de Grote Kerk. Deze wordt gecelebreerd door deken Coenen met medewerking van het Seniorenkoor Crescendo. Hierna zijn de deelnemers uit Venray Centrum uitgenodigd voor gratis koffie met vlaai in Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat. Het Seniorenor kest zal dit samenzijn, dat om 12.15 uur eindigtmuzikaal oplui steren. Op een latere datum zal als compensatie een gelijkwaardig programma aan deze inschrijvers uit Venray-Centrum worden aan geboden De rond 200 deelne mers uit de kerkdorpen van Ven ray gaan na de H. Mis naar de Kemphaan. Het eerder aangekon digde programma wordt daar voortgezet. De Seniorenraad vindt de grote belangstelling geweldig, maar had daarmee wel een organi satorisch probleem, dat op korte termijn niet oplosbaar was. Het is immers onmogelijk om op één dag zoveel mensen tegelijk in de Kemphaan en het kantoor van de Thuiszorg te ontvangen. De Senio renraad heeft zich per brief tot de deelnemers gericht in de hoop dat zij begrip willen opbrengen voor het genomen besluit. Voor het gevoel van burge meester Waals is de criminali teit in Veulen -0, maar volgens Mart Pijnappels, gebiedscoör- dinator kerkdorpen van de politie, klopt dat cijfer toch niet helemaal. Veulen is welis waar niet vaak het doelwit van het dievengilde, maar elke diefstal is er nog altijd één teveel. En dus vroeg de politieman de Veulenaren dinsdagavond tijdens het werkbezoek van het college van B en W hun oren en ogen goed open te houden. Want de surveillerende politie kan natuur lijk niet overal tegelijk zijn en is vaak afhankelijk van tips van bewoners om bijvoorbeeld een inbraak of autodiefstal op te los sen. Van september 2002 tot sep tember 2003 vonden in Veulen onder meer drie inbraken in auto's en vijf woninginbraken plaats en werden drie personen auto's gestolen. Ook werd in het dorp een hennepkwekerij opge rold. Op een aantal van 521 inwo ners toch nog een behoorlijk aan tal overwegend kleine 'vergrijpen'. Pijnappels vroeg de burgers uit Veulen dan ook om zelf alert te zijn op verdachte situaties en vroeg ze om bij twijfel de politie te bellen. Ook wees de agent op de nood zaak van preventie. "Vooral goed hang- en sluitwerk aan de achter deur van je huis is belangrijk. Want een simpel cilinderslot is door de dieven binnen vijf secon den eenvoudig te kraken. Voor een relatief klein bedrag kun je je deur al goed beveiligen. Met een simpele schaaf bijvoorbeeld." De gemeente Venray heeft besloten het tarief voor Deeltaxi Noord-Limburg voor personen van 65 jaar en ouder met ingang van 1 oktober te verhogen naar 0.75. Een verdere verhoging per 1 januari 2004 wordt binnenkort in de raadsvergadering aan de orde gesteld. Sedert de invoering van Deel taxi Noord-Limburg kent de gemeente Venray voor personen van 65 jaar en ouder een laag tarief, 0.35. Omdat het gebruik van Deeltaxi Noord-Limburg fors hoger is dan verwacht, is het ver voerssysteem duurder dan geraamd. De huidige financiële stuatie van de gemeente Venray vraagt om maatregelen om de overschrijding terug te dringen. Met de tariefsverhoging van Deel taxi Noord-Limburg naar 1,25 vanaf 1 juli van dit jaar wordt van de overige reizigers een bijdrage hierin gevraagd. Deze bijdrage wordt nu ook van personen van 65 jaar en ouder gevraagd. Het college van B&W heeft het voor nemen uitgesproken om het tarief van 65+ gelijk te stellen met het tarief voor de overige reizigers. Omdat het verschil tussen het bestaande tarief 0,35) en het reguliere tarief 1,25) te groot is wordt als overgangsmaatregel per 1 oktober het tarief verhoogd naar 0,75. Voor de voorgeno men verhoging per 1 januari 2004 naar het reguliere tarief wordt de gemeenteraad om instemming gevraagd. Meer informatie over Deeltaxi Noord-Limburg kunt u vinden op www.deeltaxinoordlimburg.nl. Ook kunt u contact opn men met Projectbureau Deeltaxi Noord- Limburg, tel. 077-4738111. lege van B en W op bezoek in Veulen Het sponsorbeleid van Xerox Venray heeft een koers wijziging ondergaan. Hoewel het budget niet enorm groot is wil Xerox Venray door middel van sponsoring nadrukkelijk invulling geven aan zijn mede verantwoordelijkheid voor zijn directe en indirecte omge ving. Xerox gaat jaarlijks drie grotere projecten/doelen sponsoren. Van deze doelen is het de opzet dat er één direct verbonden is met de Venrayse gemeenschap, één verbonden is met hulp aan kinderen in het bijzonder en één verbon den is met hulp aan mede mensen in landen waar de omstandigheden duidelijk slechter zijn dan bij ons. Voor dit laatste doel is inmid dels een project gevonden. Eigen lijk gaat het geweldig met ons, het ontbreekt ons aan niets. Maar we kunnen niet blipd zijn voor al die mensen die elders op de wereld van alles te kort hebben, het slecht hebben en voor wie elke dag een strijd is om te overleven. Met deze wetenschap heeft een aantal initiatiefnemers een pro jectgroep opgericht om concrete projecten op te pakken. Om daar mee iets te kunnen betekenen voor onze medemensen. De doe len zijn zichtbare resultaten en nagenoeg alle gelden ten gunste van het goede doel. De project groep werkt vanuit de Stichting Da Sudip Foundation. Een stich ting waarvan één van de activitei ten is: het uitvoeren van projec ten ten behoeve van mensen in nood. Het eerste project heeft als titel de watermobiele brigade en is bestemd voor India. Geen land ter wereld wordt zo geteisterd door overstromingen als India. Overstromingen zijn in dit gebied een jaarlijks terugkerend pro bleem, dat veel schade aanricht aan dorpen en landbouwgrond. De oorzaak van de overstromin gen zijn de moessonregens. Tij dens deze overstromingen komen dorpen onder water te staan en raken jaarlijks miljoenen mensen dakloos. De waterstroom dwingt hen naar hoger geleden gebieden te vluchten. Hierbij is hulp nood zakelijk. Echter, grote delen van de getroffen gebieden zijn prak tisch onbereikbaar. Het water heeft bruggen en spoorlijnen weggevaagd, waardoor hulp ont zettend bemoeilijkt wordt. Het is tijdens deze natuurrampen van het grootste belang de slacht offers zo snel mogelijk te eva cueren. Veel volwassenen en kin deren wagen zelf een poging vaste grond te bereiken, anderen wachten vaak wanhopig op een dak of in een boom op hulp. Maar helaas komt door een tekort aan middelen voor velen hulp te laat. De projectgroep streeft ernaar om voor het 'Rescue 006' reddings team in India zes rubber reddings boten met motor en aanverwante basisuitrusting bijeen te krijgen. Dit soort boten is zeer nuttig in de getroffen gebieden. De lichtge wicht boten kunnen snel over land vervoerd worden naar een rampgebied, waarna het rescue team direct en adequaat hulp kan bieden. En ja, natuurlijk is voor de aan schaf en transport van deze boten veel geld nodig. Xerox Venray vond dit initiatief zo mooi dat het bedrijf besloot dit project te steu nen door middel van een cheque en door drukwerk dat het bedrijf op zijn eigen apparatuur kon pro duceren. Mede door deze bijdrage is er reeds geld bijeen voor één complete nieuwe reddingsboot mét nieuwe motor. Paul Hertnans overhandigt de cheque van 2000 euro aan Rosi- ta The, woordvoerster van de projectgroep. I 3( Hotel Puur in Venlo is de nnaar geworden van de dernemingswedstrijd de nlose Start 2003. Hellen Dstfull uit Venray werd met ar Nengre Doro tweede, het stadhuis van Venlo :n de drie kwartaalwinnaars tegen elkaar op. De drie pre- ntaties moesten uiteindelijk i wie het beste onderne- ngsplan voor zijn of haar Irijfhad gemaakt. De competi- tussen Hotel Puur in Uit handen van wethouder Leppink van Venlo krijgt Hellen Trustfull de tu'eede prijs (Foto: Lé Giesen, Venlo) - SjUecpeltje ifUeyettfe datt de uwtd.... Venlo, Leo Martens Verwarming en Sanitair uit Venlo en Nengre Doro uit Venray. Hotel Puur, een nieuw drie sterrenhotel in Venlo, is begin van dit jaar gestart en directrice Viviënne Donné heeft er wel iets bijzonders van gemaakt. Zij heeft de kamers inge deeld in drie stijlen, te weten maritiem, trendy en cosy. Ze heeft allerlei zeer interessan te arrangementen ontwikkeld met onder andere als titel: Puur relaxen. Het pure zondagsgevoel. En als echt unicum in het hotel wezen een kookstudio, waar je met groepen zelf je eten kunt bereiden, al dan niet onder lei ding van de professionele kok, om het daarna te verorberen. Leo Mariens, een doorstarter, die het bedrijf van zijn vader heeft overgenomen schilderde de situ atie van toen en nu. Van een rom melig installatiebedrijfje naar een modern bedrijf Leo Mariens Ver warming Sanitair BV met een geheel nieuwe indeling, een meta morfose van het winkelgedeelte en een compleet nieuwe aanpak van de verkoop. Bovendien perso- neelsgroei met twee medewer kers. Veel veranderingen in een heel kort tijdsbestek en ook nog een gebroken been tijdens die periode opgelopen tijdens een partijtje voetbal. Als derde presenteerde Hellen Trustfull uit Venray haar bedrijf en haar ervaringen met Nengre Doro. Ook dit bedrijfje ontwikkelt zich voorspoedig. Hellen had met haar dochter weer een boeiende en interessante presentatie gemaakt De eerste contracten zijn afgesloten met scholen en andere instellingen. Het was opnieuw haar manier van presen teren, of was het lesgeven, die de jury zo boeide. Na drie boeiende presentaties over het wel en wee na de start kwam de jury, voor het eerst unaniem tot het besluit dat het management van Hotel Puur het beste ondernemingsplan Ven- lose Start 2003 heeft gemaakt en uitgevoerd. Nengre Doro werd door de voorzitter van jury nog extra in het zonnetje gezet door het aanbieden van een contract voor een lesmiddag aan een van de Venlose basisscholen. De jaar prijs van 4000 euro werd door Ina Leppink, wethouder van de gemeente Venlo en plaatsvervang ster van de burgemeester, over handigd aan de winnares. Sluipverkeer en hardrijders blijven probleem te houden. En dat gebeurt dus ook met de kermis, die tijdens het eerste weekend van september in het dorp wordt gehouden. De spectaculaire carjump en het tref fen van kleine ultralight-vliegtui- gen zorgden ook dit jaar weer voor een grote toeloop van publiek uit de wijde omgeving. Maar wil de gemeente Venray de dorpskermissen nu eigenlijk wel behouden? En waarom wordt voor de organisatie van Venrayse kermis wel enorm veel geld uitge trokken, en voor de dorpskermis sen niet? Een buitenkansje om even iets recht te zetten, dacht wethouder Driessen dinsdagavond. Want de toekomst van de dorpskermis staat volgens de kermiswethouder echt niet op het spel. Maar het is nu eenmaal zo dat de gemeente op tal van terreinen moet bezuini gen, en dus ook op de post dorps kermissen. Op de begroting voor dit jaar kosten de dorpskermissen de gemeente ongeveer 45.000 euro. De kermis in Venray levert het zelfde bedrag op. "We willen de kermissen in de dorpen behouden, maar zoeken in overleg met de dorpsraden naar een efficiëntere opzet in de tien kerkdorpen van de gemeente Venray. Eind 2004 is dat onder zoek afgerond. Maar het is echt niet zo dat we de dorpskermissen willen wegbezuinigen." LEEFBARE KERMIS Wel vindt hij dat de plaatselijke bevolking zich moet bÜjven inzet ten voor een leefbare kermis. Niet alleen de gemeente Venray, die de 'winst' van de Venrayse kermis gebruikt om de dorpskermissen te kunnen bekostigen, moet een bij drage aan de dorpskermissen leve ren, maar ook de inwoners zelf. "Het moet een dorpsfeest zijn, met extra activiteiten voor jong en oud." Hij wees er onder meer op dat veel jonge gezinnen tijdens de kermisdagen naar pretparken ver trekken en zette vraagtekens bij het beleid van basisscholen om de deuren met de kermisdagen te sluiten. "De kinderen hebben vrij van school, pa en ma pakken vrij en ze gaan naar de Efteling. Met als gevolg minder jonge gezinnen die de attracties bezoeken én lege kermispleinen. Dat, is een discus sie die ook u onderling moet voe ren." Driessen vroeg zich af of het niet beter is om de scholen tot '15.00 of 16.00 uur normaal te laten draaien', omdat de attracties toch pas 's middags geopend wor den. Maar daar waren enkele aan wezigen het toch duidelijk niet mee eens. Want ook in Veulen zijn de kermisdagen echte familie dagen, waarop opa en oma en andere familieleden in het dorp op bezoek komen. De kermiswethouder had ech ter vooral veel lof voor de kermis in het dorp. "Jullie dorpskermis is het beste voorbeeld voor alle ker nen. Met twee extra activiteiten die veel publiek trekken. Hier is de kermis nog altijd een echt dorpsfeest." looi de Mooiste Mode Umbertusplein 12 torst tel, 077 3986464 De gemeente Venray wil op de Lorbaan in Veulen net als op alle andere verbindingswe gen in het buitengebied van de gemeente rode fietssuggestie- stroken aanbrengen om de wegen veiliger te maken voor fietsers. Dat verklaarde wet houder Driessen dinsdag avond tijdens het werkbezoek van het college van B en W aan het dorp. In totaal wil de gemeente Ven ray '25 strekkende kilometer weg' in het buitengebied gaan voorzien van deze minimaal een meter brede fietssuggestiestroken. Verder gaat de politie door met het houden van snelheidscontro les op de Lorbaan, waar met de regelmaat van de klok veel te hard gereden wordt, zei politieman Mart Pijnappels, gebiedscoördina- tor voor de kerkdorpen in de gemeente Venray. In de afgelopen weken greep de politie op de weg al vele snel heidsduivels in de kraag en ook de komende tijd zal op de Lor baan op snelheid gecontroleerd worden. Net als op tal van andere verbindingswegen, zoals de Peel- weg tussen Vredepeel en Yssel- ulen is met zijn 521 inwo on van de kleinere kerk en van de gemeente Ven- jen kern met pit, waarin laamhorigheid onder de oflers groot is. Dat bleek dinsdagavond weer, bij bezoek van het college van i van de gemeente Ven- aan het dorp. Bijna zestig oners, ruim 10% van de je bevolking van Veulen, inden de bijeenkomst in 11 Veule bij en wisselden burgemeester en wethou- j van gedachten over de domst van het dorp. tulen is een hechte gemeen- met inwoners die regelma- men de handen uit de mou- steken om het dorp leefbaar

Peel en Maas | 2003 | | pagina 5