(Recordbedrag voor Prinses Beatrix Fonds Sportnieuws -info lames Red Stars eriiezen van concurrent JBC Venray '80 wint 't Vervolg Golfweekend Twan Lensen wint bij debuut Bridge Manual verliest eerste competitieduel Honkballers gelijk tegen kampioen Elroy Janssen clubkampioen TV De Gagel Winst voor De Peelkorf korfbal e Peelkorf Oranje Wit Hockeyclub Venray agin gL EN MAAS Donderdag 25 september 2003 - Pagina 21 duwen Jeugd Actie levert 156.000 euro op jlhaii Pe Zwaluwen Jeugd Actie heeft jaar het recordbedrag van j,000 euro voor het Prinses FiJXtrix Fonds opgeleverd. Op het jc; ortpark van voetbalclub Vol ga rding in Vierlingsbeek werd aik erdagmiddag tijdens de lande- t sluitingsdag van het actiejaar JrT I3 bet totaalbedrag op feestelij- 1 wijze bekendgemaakt. Zo'n aj j.OOO voetballertjes van vereni- m igcn uit het hele land hebben h in het afgelopen jaar 'als tonde maatjes voor hun gchan- ipte kameraadjes' ingezet, i al 44 edities lang het motto de Zwaluwen Jeugd Actie Ironlaak, een sociaaltherapeuti- t woon- en werkgemeenschap mensen met een functiebeper- gin het Brabanse Oploo. mocht tij- is de sluitingsdag van de Zwalu- Jeugd Actie een cheque ter trijd ifidt - cos e te tan ;zet dei git' zw L°' «i bei waarde van 7.530 euro in ontvangst nemen. Geld dat bestemd is voor de aanleg van een jeu de boulesbaan op het terrein, waarmee een lang gekoes terde wens van de bewoners dankzij de Zwaluwen Jeugd Actie dan einde lijk in vervulling kan gaan. De slui tingsdag van de Zwaluwen Jeugd Actie begon 's ochtends in de thuisha ven van voetbalvereniging Volharding met een G-voetbaltoemooi Stan Valckx, voormalig profvoetballer van onder meer VW, PSV en Oranje, mocht na afloop van het sportieve evenement de eerste prijs uitreiken aan de G-voetballers van FC Oda 1 uit Weert, die in een spannende finale wonnen van FC Oda 2. Vitesse'08 uit Gennep werd derde, voor het G-team van Olympia'18 uit Boxmeer. Vijfde werd Udi'19, zesde RKHSV, zevende SVEB en achtste Olympia'18 2. GEHANDICAPTE KAMERAADJES Insiders weten wat de slogan 'Gezonde maatjes voetballen voor hun gehandicapte kameraadjes' bete kent. Een keer per jaar gaat de aandacht uit naar kinderen met een handicap die ook graag him sport willen bedrij ven. Om dat te kunnen doen is veel geld nodig, veel geld Een keer per jaar voetballen jeugdleden van voet balclubs uit het hele land tijdens de Zwaluwtoernooien veel geld bijeen voor het Prinses Beatrix Fonds. Tij dens de toernooien proberen de deel nemende verenigingen op tal van manieren geld in te zamelen voor het goede doel. Ze zorgen bijvoorbeeld voor spon soren per deelnemend team en alle deelnemers betalen op de toemooi- dag één euro aan de organiserende vereniging. Op de landelijke slui tingsdag van de Zwaluwen Jeugd Actie krijgt het Prinses Beatrix al deze euro's overhandigd, in de vorm van een cheque, bestemd voor de aan schaf van sport-, spel- en recreatie- Stan Valckx reikt de eerste prijs uit aan de aanvoerder van de win naar van bet G-voetbal FC Oda uit Weert. voorzieningen voor de gehandicapte jeugd. Vorig jaar werd in Gorinchem 153-000 euro aan het Prinses Beatrix Fonds overhandigd, drieduizend euro minder dan dit jaar. Jan Bredie, voorzitter van de Zwa luwen jeugd Actie, toonde zich na afloop van de sluitingsdag een tevre den man. Hij blikte terug op een geslaagde dag, waarop ondanks de economische recessie in Nederland een recordbedrag van 156.000 euro kon worden overhandigd aan het Prinses Beatrix Fonds, een stichting die zich ai vanaf 1956 op verschillen de manieren inzet voor mensen die onder meer lijden aan polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Hunting ton, multiple sclerose, spasticiteit en ruim zeshonderd andere spierziekten en -aandoeningen. fgelopen zaterdag verloor het lesteam van TTV Red Stars de uit- ^2 Jstnjd in en tegen Amsterdam met Door de derde opeenvolgende n krtaag staan de dames nu gedeeld [ffi sic met Varese, dat echter een y ktrijd minder speelde In Amster- was het een uur van de waar- Vooraf waren de Amsterdam- de belangrijkste concurrent van Stars als het gaat om de zevende tin de eredivisie tafeltennis. Die rade plaats geeft recht op een notieduel tegen de nummer twee le eerste divisie. Derhalve hadden fenrayse dames hun zinnen gezet een goed resultaat in Amsterdam, enige die de dadendrang in winst omzetten was Sabina Larmené. nog zenuwachtig aan haar met Lea Kooij (van wie zij de ige confrontatie een jaar geleden verloor), maar versloeg haar rastandster in drie games "Daar sik wel blij mee", aldus Sabina. "Ik it dat ik van haar hoor te winnen, ar vooraf spookte die vorige keer m haar nog door m'n hoofd." Ook ir tweede enkelpartij won Sabina, ra de lastige kopvrouw van Amsterdam, Heieen Hop. "Gelukkig won ik die vierde game (15-13). anders had het er anders uitgezien, denk ik." Kelly Willems en Marijn Ver burg verloren hun enkelpartijen, zij het nipt in vijf games Coach Huub Thijssen "Marijn speelde heel goed, maar kon op de beslissende momen ten niet de controle behouden over haar spel Tegen Annemarie van der Kwast stond ze met 2-0 in games voor en 9-9 in de derde. In plaats van de bal kort terug te leggen (wat ze de hele wedstrijd had gedaan) viel ze nu de bal ineens aan: 9-11. Mentaal kwam ze dit verlies niet meer te boven." Bij Kelly was het wisselvallig heid troef deze zaterdag. Thijssen: "Kelly speelde bij vlagen heel goed, maar bij vlagen was ze ook niet bij de les Dan is het moeilijk om er op de beslissende momenten te staan." Zaterdag 27 september ontvangt Red Stars in eigen huis Varese, dat even eens op twee punten staat. In deze wedstrijd zal Danielle Poels voor het eerst dit jaar weer in de hoofdmacht staan Wellicht dat dit alsnog leidt tot een goed resultaat. De wedstrijd begint om 17.30 uur. De heren van Red Stars reisden zaterdag af naar Beverwijk om Rapidi ty met de maximale score te verslaan: 0-10. Hiermee hebben de Venrayse heren de koppositie gepakt in de tweede divisie. In Beverwijk trad Red Stars in de sterkste opstelling op: Ronald Bogaard en Frank van der Vleuten waren weer van de partij, samen met Patrick Zwiers. Het ver schil in sterkte met Rapidity bleek overduidelijk, hoewel het begin moei zaam verliep. Coach Loek Nelissen: "Frank won de eerste partij maar net, anders had de wedstrijd heel anders kunnen lopen. Na zijn overwinning liepen we echter snel uit naar 0-5 en dan zit je goed. Hoewel Rapidity geen slecht team is, merkte je toch wel het verschil tussen de promovendus uit de derde divisie en ons team. dat uit de eerste divisie komt. Wij waren gewoon beterDoor dit resultaat is de 4-6 nederlaag van vorige week vol ledig weggepoetst en gaat de Venray se hoofdmacht fier aan kop in jacht op de zoveelste promotie naar de eer ste divisie. Zaterdag 27 september spelen ook de heren thuis om 17.30 uur. tegenstander is Brandersstad 2. Met een 12-9 zege tegen Miko blij ven de korfbaldames van De Peelkorf uit Ysselsteyn in de race om de titel. De Peelkorf begon erg voortvarend aan haar thuiswedstrijd tegen Miko. Binnen enkele minuten stond er al een 3-0 voorsprong op het scorebord. Miko zette geen druk op de Yssel- steynse aanval en liep achter de feiten aan Na 20 minuten kwam er toch een kentering in de wedstrijd in het voor deel van de ploeg uit Mill. De scores aan de kant van De Peelkorf stokten en Miko maakte hier gretig gebruik van. De achterstand werd verkleind naar 6-4. Toch kon De Peelkorf met een voordelige marge (7-5) gaan rus ten. Na rust speelde De Peelkorf goed maar kon de voorsprong niet vergro ten. Mooie kansen werden gecreëerd, maar de afronding faalde. Miko had te weinig in huis om het De Peelkorf las tig te maken en zag de wedstrijd ver loren gaan. De Peelkorf bleef goed spelen tot het laatste fluitje en kon een aantal mooie kansen verzilveren De wed strijd werd met 12-9 winnend afgeslo ten. Voor De Peelkorf scoorden Eve lien Arts (4x), Marianne Potten en Nicole Tielen (beiden 3x) en Loes Eibers (2x). lilslagen: toje Wit 1-Welpen 5 0-1 Ipen 5-Des 2 44) n4 jV Al-Junioren Al 8-4 T(j 'rianten Cl-Des Cl 9-1 V,3 Pinten C2-Oranje Wit Cl 3-2 SftDl-Pupillen Dl 6-2 PillenEl-Merselo El 0-1 T« clPen l-Welpen 2 3-0 Peelkorf 1-Miko 12-9 iSfll e Peelkorf 2-SVSH 12-18 ^De Peelkorf 3 4-11 iC[,j lft,eek 1-Merselo 8-6 "rum-Midweek 2 1-9 ito y "ogramma zaterdag 27 sept.: jeS «orenAl-MKVAl a. 15.00 lirar|ten BI-De Eendracht BI jc 'OjCl-Aspiranten Cl v.12.45 \V:' Mle W't (L) Cl-Aspiranten C2 itti j 9° ,«j PiHcn Dl-Roka Dl Jb Pen El-Swift (V) El 5 '-Welpen 2 elpen 3-Oranje Wit 1 Ne Wit 1-Welpen 4 t'pen 4-Welpen 5 tyen 5-SVOC 1 sl( e'pen 4-Welpen 5 "rUi elpen 6-SVOC 2 1(ldt Nrum 2-Welpen 6 enl JKlo 1-Welpen 7 \v' elpen "Welpen 8 4, ^Oranje Wit 3 Spen 7-Welpen 8 Recreanten-Roka a. 20.00 Programma donderdag 2 okt: Vonckei Girls-De Peelkorf 1 (b) v. 18.45 Spelregelavond Op maandag 29 september wordt de tweede spelregelavond gehouden in de kantine van SV Oostrum, aan vang 20.00 uur. a. 10.00 al 4.00 v.12.45 a. 13.30 v.12.45 a.14.45 v.13.15 a. 14.45 a.13.30 a. 14.20 v.13.15 a.15.10 v. 13.30 a.15.10 zondag 28 sept.: >rsi s°'o 2-De Peelkorf 1 v. 11.00 T^Pia (0>De Peelkorf 2 v 09,45 Sn .^gramma woensdag 1 okt.: ■week 2-Quick Up a. 20.00 Korfbalclub Uitslagen: Recreanten-De Merels 3-6 Junioren Al-Lottum Al 6-5 Odio A2-Junioren A2 6-11 SVOC BI-Aspiranten BI 10-2 Ajola Bl-Asprianten B2 3-3 De Peelkorf C2-Aspiranten Cl 3-2 OEC Cl-Aspiranten C2 1-0 Pupillen D 1-Spes (M) D1 0-7 Lottum 1-Senioren 1 6-13 Roka 2-Senioren 2 1-12 Programma zaterdag 27 sept.: SVOC A2-Junioren Al 14.15 Junioren A2-Odio A2 15.30 Aspiranten Bl-SVOC BI 14.00 Aspiranten B2-Ajola BI 10.30 Aspiranten Cl-De Peelkorf C2 12.00 Spes (M) D1 -Pupillen Dl 11.15 Peelkorf 3-Pupillen F1 13 30 Welpen 1-Peelkorf 4 1330 Des 2-Welpen 1 14.20 Welpen 2-Oostrum 1 13-55 SVOC 2-Welpen 2 14.45 Welpen 3-Des 3 13-30 Peelkorf 8-Welpen 3 14.20 Programma zondag 28 sept.: Senioren 1-Jes 2 11.00 Senioren 2-Erica 2 13-00 Programma dinsdag 30 sept.: KCHB-Recreanten 20.00 Programma woensdag 1 okt.: Merselo 2-Midweek 20.00 Jeu de boulesvereniging JBC Ven- rav 80 heeft de wisselbeker van 't regiotoemooi 't Vervolg voor de tweede keer gewonnen. In 2001 kre gen zij voor de eerste keer de wissel- beker en nu in 2003 voor de tweede keer. 't Vervolgtoemooi is een regio- toernooi tussen de verenigingen JB. Amicale Cuijk uit Cuijk, JBV. De Bok- keschieters uit Boxmeer, JBC Venray 80 uit Venray en JBV. Grave Superieur uit Grave. Omdat elke vereniging een verschillend aantal deelnemers had, wordt de uitslag in uitgerekend. De uitslag over vier wedstrijdda gen: 1 JBC Venray 80 uit Venray met een score van 62,5% en winnaar van de wisselbeker; 2. JBV. Grave Superi eur uit Grave 52,5%; 3 JB Amicale Cuijk uit Cuijk 46,25%; 4. JBV De Bok- keschieters uit Boxmeer 43,75%. Ook de winnaars per vereniging kregen een prijs: le van JBC Venray 80 doublet Godfried Verheijen en Wilma Verheijen; le van JBV. Grave Superieur doublet G.Janssen en D. Janssen, le van JB Amicale Cuijk dou blet Linders en Coppelmans; le van JBV De Bokkeschieters doublet J. Cle- vers en G. Langen. De volgende wed strijd is het slottoemooi van de ver eniging op 12 oktober op terrein Vlakwater Venray. Op golfcomplex De Golfhorst in America vindt komend weekend de derde Toon Beerens Memorial plaats. Toon Beerens was de grondlegger en initiatiefnemer van het golfcom plex De Golfhorst, dat in mei 1997 van start ging. Drie jaar geleden kwam hij door een tragisch ongeval om het leven. 'Sindsdien houden we ieder jaar een golftoemooi ter ere van hem', vertel Nel de Swart van het golf complex 'Altijd het laatste weekend van september Het vindt nu voor de derde keer plaats'. 180 mensen kunnen aan het toer nooi deelnemen. 'Om zoveel mogelijk spelers hiervoor in de gelegenheid te stellen, houden we twee zogenaamde 'gunshots'. Dat houdt in dat iedereen tegelijk start: op alle 18 holes speelt dan een groepje mensen. Een prach tig gezicht is dat trouwens altijd weeg'. 90 mensen spelen op de zater dagochtend en 90 op zaterdagmid dag. Nel de Swart: 'Omdat iedereen tweemaal moet spelen, zal de zater- dagmiddaggroep zondagochtend opnieuw spelen, terwijl de zaterdag- ochtendgroep dan 's middags moet spelen'. Deelnemers worden zaterdag ove rigens al vroeg verwacht. 'Om half zeven is er een gezamenlijk -Engels- ontbijt, met niet meer dan 'ham and eggs'. Daarna volgt een weikomst- woord en om half negen starten de wedstrijden officieel, 's Middag begint men om half twee. Golfcentrum De Golfhorst ligt aan de Raamweg 8 in America, vlakbij de Midden Peeiweg. Atleet Twan Lensen van AV Venray- Regio sloot afgelopen zondag zijn debuut tijdens de Maasheggen 1/2 marathon in Boxmeer winnend af. Het was voor Twan de eerste keer dat hij zich waagde aan de afstand van 21.1 kilometer. Bij een zeer zomerse temperatuur van bijna 30 graden en op het lastige parcours door het Maas- heggenlandschap realiseerde Twan Lensen een tijd van 1.10.55 uur. Wat meteen ook een nieuw parcoursre- cord betekende. Of dat niet genoeg was deze tijd tevens een nieuw ciubrecord voor AV Venray Regio. Het negentien jaar oude record van Paul Coppus werd met ruim een 1/2 minuut scherper gesteld. Twan Len sen liep van start tot finish soeverein aan de leiding. Hij won uiteindelijk met ruim vijf minuten voorsprong Naast Twan Lensen deden nog drie atleten van AV Venray mee met de 1/2 marathon. Carla Meijer was goed voor een overwinning bij de dames 55+ in een tijd van 1.48.29 uur. Bij de categorie 45+ eindigde Geert Rongen als tiende in een tijd van 1.45.24 uur. Jan Maessen was acht minuten sneller en einde bij de categorie 50+ als negende in een tijd van 1.37.14 uur. Op de 10 kilometer was er eveneens winst voor een atlete van AV Venray. Gerda Top won bij de dames in een tijd van 44.11 minuten. Jolanda Jans sen eindigde als 7e in 52.45 minuten. Bij de heren werd Peter Janssen 35e in 49 27 minuten. En tenslotte werd Geert Flinkert op de vijf kilometer achtste in een tijd van 24.57 minuten. Venrayse Bridge Kroegentocht Onder een stralend zonnetje startten afgelopen zaterdag maar liefst 194 paren aan de negende Venrayse Bridgekroegentocht. Nadat men in Danscentrum Janssen de benodigde papieren had opgehaald kon men naar het eerste café lopen of fietsen, zoals vele Venrayse bridgers deden, om daar eerst te genieten van een heerlijk kopje koffie met een flink stuk gebak Het kaarten verliep als altijd, verkeerde keuzes maken, vreemd gestoken kaarten of net iets te scherp geboden. Perfect afge speeld of geholpen door een foute uitkomst van het tegenpaar. Maar altijd gezellig, zo goed als nooit een onvertogen woord aan de tafel. Hoog uit een blik die boekdelen spreekt. Maar na vier spellen mag men weer naar buiten en naast het weer ook nog genieten van dames en heren in klederdracht. Na afloop was er de inmiddels traditionele prijsuitreiking met een eerste plaats voor ep. Lepe laars, gevolgd door de paren Arts-v. d. Bosch, Bol-Koter, Stoop-Verbeme en ep. Peetjens die de Venrayse eer hoog wisten te houden tussen al het regio nale en zelfs landelijke bridgegeweld. Nadat de prijzentafel leeg was gemaakt wisten velen in diverse eet- gelegenheden de dag in stijl af te slui ten en werden contacten gelegd, o.a. met een stel Juffen uit Herpen of werden afspraken gemaakt om ook volgend jaar weer op de derde zater dag eikaar te treffen tijdens de tiende Venrayse Kroegentocht. BC 2002 Rookvrij Ondanks het schitterende weer waren de bridgetafels afgelopen don derdag weer goed bezet. Het was weer een genot om samen de degens te kruisen, ofschoon dit laatste wat moeilijk is met kaarten. De uitslag was als volgt: weer op de eerste plaats Wim en Toos Spreeuwenberg met 62%, de vakantie heeft hen ken nelijk zeer goed gedaan. Proficiat. Op de tweede plaats Annie Visser en Mia Koopman ook met 62% en legden daar mee het vuur wel aardig aan de schenen van Toos en Wim. Hoe zou dat volgende week zijn? Op de derde plaats werden zij gevolgd door Theo van Raaij en Annemie Vossen met 59%, verrassend en mooi gedaan. Doublet Het bridgejaar is weer in volle gang. Na de jaarvergadering met de aanslui tende fruitdrive is de viertallencom petitie van start gegaan. Op de club loopt voor de thuisblijvers de ladder- competitie. Alleen het team van Trees en Rob v.d. Beele, aangevuld met Annier Clermonts en Mia Koopmans speelde thuis. Helaas verloren zij met 19-11 van het viertal uit Cuyk. Ook Henk Penninx, Lou Gilissen, Piet v.d. Ven en Huub Op den Camp verloren. Het gelegenheidspaar Corry Hartong en Gerard Linssen waren samen met Els Hendriks en Thea Biessels niet opgewassen tegen het sterke team van BC Commanderij uit Gemert. Hanneke Martens en Marij Reinhoud met Joep Vaessen en Mia van 't Reve kwamen tot een verdeling van de punten. Conclusie: geen goede vier- tailenweek. In de ladder geen verrass ingen. Hay Houwen en Joop v. Hooft werden eerste met 66.29, Janny Jung- slager met Sjef de Vocht tweede en derde Dorie Driessen met Fieke Mes- semackers. Veel Doubletleden heb ben deelgenomen aan de Bridgekroe gentocht. Voor de negende keer voortreffelijk georganiseerd onder lei ding van Corry Hartong. 194 paren, dat wil zeggen bijna 400 bridgers lie pen en fietsten door de Grotestraat en de Schoolstraat van locatie naar loca tie. Prima weer. Gezellig omdat ook De Hakkespits de Nationale Folklore- dag organiseerde met groepen in kle derdracht. Het echtpaar Peetjens. Programma: JA1Venray-HCAS Al JB1: Helmond B3-Venray JC1: Venray-Maastricht Cl JC2: Helmond C4-Venray MA1. Beriicum Al-Venray MB1: Deume Bl-Venray MB2: Venray-Tegelen BI MCI Gemert Cl-Venray MD1: Venray-Helmond D5 Dl: Venray-Don Quishoot H2. Venray-Venlo 6 Vet A: Venray-EMHC A a.13.00 v. 15.00 a.11.30 v.12.00 v. 10.45 v. 15.30 a.13.00 v. 11.45 a.11.30 a. 12.45 a.11.00 a.12,45 spelers van BC Venray, eindigde als hoogste Venrayse paar op de vijfde plaats. Het getuigt van moed dat er zoveel beginnende bridgers van DC Doublet deelnamen. In het eerste spel nog met knikkende knieën. Ze kwa men nog niet voor in de top van de einduitslag maar hierdoor wordt wel wedstrijdervaring opgedaan. Volgend jaar de tiende keer. Corry Hartong heeft al aangekondigd dat dat haar laatste kroegentocht zal zijn. Als iemand zich geroepen voelt deze taak over te nemen kunnen zij contact opnemen met de organisatie. BC Venray Op de derde speelavond van de eer ste competitieronde was weer onge veer driekwart van de leden aanwe zig. Er werd op tijd begonnen en behoudens een paar uitzonderingen begint men toch steeds beter binnen een half uur de vier spellen af te heb ben. In de gele lijn waren hr. v. Lies- hout-Manders iedereen te slim af en zij werden dan ook eerste; gevolgd door ds. Willems- Wiilemsen en hr. Corver-v. Gaal. In de rode lijn waren mw. Schoonbeek- hr. Arts deze keer de besten. Mw. Baak-hr. Merkx behaalden een tweede plaats gevolgd door ds. Borssen-Voss. In de groene lijn was er een uitschieter voor ds. Kersten-Tacken die als gelegenheids- paar met ruim 68% de hoogste score van de avond haalden. Zij werden gevolgd door ds. Coenen-Wolfs en ds. Meurs-Steemers. Vanavond spelen ze de vierde competitieronde. Common Sense De uitslagen van de eerste laddercom petitie: Geel: 1. mw. Korsmit-hr. Huys 66.25%; 2. ds. V. Meijel-Pas 58.33%; 3- mw. Schrooten-hr. V.d. Windt en ds. Aarts-Linders 54.17%. Rood: 1, ds. Cia- essens-Wijnhoven 65.63%; 2. ds. Lamers-Wiegman 56.25%; 3- ds. Over- beek-Peters 54.69%. Klavertje Vier Uitslagen: Geel: 1. Ds. Cuppen-Dik 58.33%; 2 hr. Canli-Cornelissen 55.73%; 3-4. ep. Van Son.en ds. Faas- Siroen 54.68% Groen: 1. Ds. Buyssen- Michels 64.58%; 2. ds. Aarts-Linders 58.33%; 3-4. ep. Kalkman en hr. Ver- heyen-Versleyen 56.25%. Blauw: 1. Ds. Moree/Spekhorst 63.19%; 2. mw. V. Meyel-hr. Aarts 57.64%; 3. ds. Goin- ga-Manders 55-56%. Niet-rokers Bridge club Venray Tijdens de jaarvergadering werd de voorzittershamer overgedragen aan Paul Corver. In de vrije drive na de vergadering speelden 38 paren in drie lijnen. In de A-lijn wonnen Martin Janssen en Bér Poels met 69,91%. Tweede werden Mia en Sraar van Meijel met 59,72% en derde Jac queline en Jan van der Slik met 57,87%. In de B-lijn scoorden Annie Boekholt en Mia Lommen 70%, gevolgd door Piet Hanen en Huub Thuyls met 60,56% en de twee paren Karin Gooren en Trees van Ham en Tiny en Jac Meeusen met 56,67%. In de C-lijn werden Tiny en Michiel Rut ten eerste met 65%, tweede werden Mia Verschuyten en Marijke Meijer met 64,44% en derde Loes van Wei en Piet Hafmans met 61,11%. BC Harten Drie Uitslagen tweede ladderronde. De hoogste zaalscore is behaald door het gelegenheidskoppel de heren Hae- gens-Vierhout met 65.42%. Geel: 1. mw. V. Goinga-hr. V.d. Beele 63.33%; 2. mw. V.d. Beeie-hr. Teunissen 55.42%; 3- tuw. Baak-hr. Merkx 55.00%. Rood: 1. hr. Haegens-Vier- hout 65.42%; 2. ds. V.d. Munckhof- Reintjes en hr. Manders-Raedts 62.08%; 3- ds. Borssen-van Well 56.25%. Afgelopen week is de derde ladderronde gespeeld. De hoogste zaalscore is behaald door mw. Del- sing en hr. de Groot met 71.18%. De uitslag: Geel: 1. mw. V. Goinga-hr. V.d. Beele 63 33%; 2. ds. NoUen-Poels 61.67%; 3- hr. Haegens-Steeghs 61.25%. Rood: 1. mw. Delsing-hr. De Groot 71.18%; 2. mw. Arts-hr. Kooien 66.32%; 3. mw. V. Soest-hr. Oomen 54.86%. Volgendè week de vierde ronde. Overloonse Bridge club Afgelopen woensdag was de tweede avond van de laddercompetitie. De uitslagen zijn: 1. Gerda en Mathieu Crooijmans 61.50%; 2. Antoinette Coppus en Hanny Kerkhoff 61%; 3. Sjef Huijsmans en Liesbeth Schaap 56.50%. De uitslag van de eerste Iad- dercompetitie was 1. Wiel en Miny Verhoeven 61.33%; 2. Bert en Nelly Vloet 60.08%; 3. Toon den Brok en Antoinette Coppus 58.70%. De heren van Manual hebben in hun eerste competitie duel de punten af moeten geven aan Sittardia 4: 23- 16. De Venraynaren die dit jaar een goed gevulde selectie hebben, en vorig jaar zijn geëindigd in de mid denmoot doen dit jaar een gooi om bij de eerste drie te eindigen. De Ven rayse handballers begonnen de strijd in Sittard met matig spel. De routiniers uit Sittard opende al snel het hun score en voordat Manual het in de gaten had stond het met 3-0 achter. Het leek erop of dat de schot kracht en de zuiverheid ervan waar schijnlijk door de vakantie periode drastisch is achter uitgegaan. Noncha lance in de breakouts en het missen van een strafworp waren tekenend voor het spel en zo liep Sittard uit naar 5-0. Met deze stand op het scorebord moesten de Venraynaren nu iets terug doen wilden ze niet afgeslacht wor den. De inbreng van een aantal erva ren spelers bracht meer verwarring in de verdediging bij Sittardia en zo kon Manual iets terug doen, scherpte en schotkracht namen toe waardoor ook de doelverdediger van Sittardia regel matig de bal uit het net kon vissen. Ruststand 13-6. De juiste samenstel ling van het team tegen de ervaren Sit- tardse ploeg bleek te zijn gevonden, en zo startte Manual ook de tweede helft op een enkele wissel na. In de beginfase van het tweede bedrijf kwam Manual zelfs nog terug tot 16- 12. Na twaalf minuten in de tweede helft beging de Manual-coach de fout om zijn medeteamgenoten de speel minuten te gunnen die hen toeko men. De gouden spreuk never change a winning team deed meteen zijn intre de. Sittardia wist verder uit te lopen (19-12) en er was geen tijd om het team te laten inspelen op elkaar. Met een noodgreep, het net ingezette nieuwe team werd weer in een keer gewisseld, leverde geen resultaat meer op. De laatste tien minuten werd alles uit de kast gehaald waarbij het er even op leek of dat Manual de draad weer kon oppakken. Maar het mocht niet baten De eerder genomen foutieve beslissing van de coach werd afgestraft met een 23-16 nederlaag. De honkballers van Red Caps Ven ray wisten door goed slagwerk een 4- 4 gelijkspel tegen de kampioen van de 4e klasse H, de Gryphons uit 's Hertogenbosch, af te dwingen. De softbalsters waren met name aan slag te zwak om de Samacols uit Kerkrade van een 10-19 overwinning af te hou den. Nadat de eerste inning bij de honkballers snel en zonder noemens waardige feiten voorbij was gegaan sloegen de Gryphons in de 2e inning hard toe. Door goede honkslagen en fouten aan de kant van Red Caps Ven ray namen de gasten een 0-4 voor sprong. In de daarop volgende innin gen werd weliswaar veel geslagen door beide ploegen, maar door een solide defensie aan weerszijde werd er niet gescoord. Pas in de 6e inning kreeg Red Caps Venray grip op de werper van de Gryphons en kwam er een puntje binnen. De 7e inning zette Venray door en maakte de gelijkma ker. Heiaas liet de thuisploeg enkele waardevolle punten op de honken achter toen de derde nul viel. De 8e en 9e inning lukte het geen van beide teams te scoren, waardoor een 4-4 eindstand een feit werd. De softbalsters hadden een goede start tegen de gasten uit Kerkrade. De slagploeg uit Zuid Limburg wist zich in de eerste inningen niet te manifes teren, terwijl de Venrayse slagploeg goed doorpakte. Toch sloeg de schaal om toen de Amerikaanse vedettes van de gasten op dreef begonnen te komen. Diverse honkslagen, waar onder twee honkslagen, werden geslagen en de punten kwamen ruim binnen, even leek het erop alsof de gasten een 10 punten voorsprong zouden nemen, maar Venray wist dit tot 9 te beperken. Niettemin een ruime 10-19 nederlaag incasserend. De pupillen verloren in Schijndel van de Starlights met 9-8 terwijl de aspiranten in Bladel met 10-12 van de Blue Sox verloren. In een dubbele wedstrijd tegen de Indians verloren de Junioren twee keer, 4-12 en 1-15 Voor komende week staan de vol gende wedstrijden op het program ma: Zaterdag 27 september spelen de pupillen een dubbelwedstrijd tegen Uden. De eerste wedstrijd staat om 10.00 gepland. De aspiranten spelen later thuis tegen Boxmeer, aanvang 13 00 uur De junioren spelen een dubbel in Sittard, waarvan de eerste wedstrijd om 14.00 uur gepland staat De honkbal senioren spelen een inhaalwedstrijd in Venray tegen Nuenen, eveneens om 14.00 uur. De softbalsters spelen om 17.00 uur in Schijndel. Op zondag spelen de honk ballers om 14.00 uur tegen de Hazen- kamp uit Nijmegen. Afgelopen week werden de Mari clubkampioenschappen tennis van TV De Gagel Meerlo-Wanssum gehou den. Bijna 130 leden junioren en senioren hadden zich ingeschreven om mee te kunnen strijden voor de ciubtitels van 2003. De gespeelde poulewedstrijden werden afgesloten met een finaleweekend. Het werden spannende wedstrijden waarbij vaak 'n driesetter de beslissing moest bren gen Mede door 't bijzonder mooie weer, was de sfeer op tennispark De Gagel prima en kreeg 't kampioen schap en zeer voorspoedig verloop. Ook de publieke belangstelling op zaterdag, maar zeker ook bij de finale wedstrijden op zondag was zeer groot. Uitslagen Jeugd: Mini meisjes clubkampioen Ymke Veldman. Mini jongens: clubkam pioen Roel Verkoyen. Jongens t/m 12 jaar1Glen Cremers 2. Bram Vissers setstanden 6-3/6-1. Meisjes t/m 12 jaar 1 Marlou Jenneskens 2. Julie Cremers: 6-1/6-3- Jongens t/m lójaar 1. Joost Jenneskens 2. Jeroen Beterams 7-6/6-4 Meisjes t/m 16 jaar: 1. Anne v. Els; 2. Merel v.d Aa 6-4/6-1 Dubbel jongens t/m 12 jaar. 1. Glen Cremers-Bram Vissers; 2. Paul Geurts-Stijn v. Baal 60/64. Uit slagen Senioren: Heren Enkel cat. 4: 1. Elroy Jannssen; 2. Peter v Baal 62/62 Heren enkel cat. 7: 1. Harm Timmermans; 2. Maarten Gommers 7-6/62; Heren enkel cat. 8: 1. Ton Beterams; 2. Peter Thiesen 61/61 Heren enkel 50+: 1. Jan v.d. Heijden 2. Jan Bolten 64/62. Heren dubbel Clubkampioen 2003 Elroy Janssen krijgt de extra Mari-sponsorprijs uit gereikt door voorzitter Sraar Poels van TV De Gagel. cat. 4: 1. Pirn Oude Elferink-Gerard Bruijsten 2. Elroy Janssen-Jan v.d. Heijden 4-6/64/6-3. Heren dubbel cat. 7: 1. Mart v.d Aa-Han Slooter. 2. Jos Meelkop-Jan Bolten 63/4-6/64. Heren dubbel cat. 8: 1. Jan Vermeu- len-Peter Thiesen. 2. Harrie Nabben- Wiei Reintjes 7-5/7-6. Dames enkel cat. 7: 1 Monique Kersten. 2. José Peters 63/61. Dames dubbel cat. 6 1- Suzan Cremers-Irmgard Geurts.2. Maria Bniijsten-Monique Kersten 63/62; Dames dubbel 50+: 1. Agnes Ebus-Thea Peters.2. Roos Krebbers - Bets Beterams 5-7/61/63. Programma: 27/28 september 2003 Gageisurvival- toemooi voor alle jeugdleden vanaf groep 6. Start zaterdag 27 september a.s. om 16.30 uur vanaf tennispark de Gagel. Zaterdag 18 october 2003; Dag/avond 400 lux-slottoemooi voor junioren en senioren met o.a. Karao ke en verkiezing Mrs en Mr Gagel 2003. Vrijdag 24 october 2003 Vuur- korenavond. Seizoenafsluiting voor de junioren. Zaterdag 1 november 2003 Seizoen afsluiting voor alle commissieleden. Na een seizoen van hard werken, plannen, vergaderen en genieten en ook weieens 'n beetje balen is 't nu tijd voor een ontspan nen avondje voor alle commissiele den. Aanvang 20.00 uur in de Gagel kantine.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 21