€18, Meerlo-Wanssum 1-tv laat Midsummer- op weer herleven Vriendenkring Swolgen wint MeWatoernooi ISchola Cantorum in Geijsteren en Venray Bromfietser uit Tienray zwaar gewond Ernstig ongeval Blitterswijck Willibrordus Gymnasium in de bres voor straatkinderen 9: iX Service rubriek Bladkorven Versnipperen van tuinafval Vogelmarkt in Meerlo Waarvoor gereserveerd? Najaarsconcert in de Schouwburg SYNTHESE unit Horst ginc EEL MAAS Donderdag 25 september 2003 - Pagina 11 In de komende wintermaan- en laat LI-televisie het tgendarische Midsummer- opfestival Meerlo weer herle- en. Twee uitzendingen lang rorden in het programma 'de jd van toen' amateurfilmbeel- en vertoond van het Wood- lock van Noord-Limburg, "rogrammamaker van Ll-tele- isie Fred Cammaert uit Maast- Icht was zo onder de indruk an de film, het geluidsmateri- lal dat Ger van Lipzig destijds leeft opgenomen, de vele rantenknipsels uit die tijd en e prachtige anekdotes, dat hij esloot om er in januari twee litzendingen aan te wijden. Begin jaren zeventig stond :erIo stevig op de kaart van de ipmuziek in Nederland. Het iummer-popfestival -drie igen en nachten aan een stuk luziek op het terrein van de laatselijke ruitervereniging- was en begrip. Het affiche sprak én preekt nog steeds tot de verbeel- ing Genesis. Colin Blunstone, ico van de The Velvet Underg- ound. Argent. Focus. CCC ine en Karl Dittrich O) en René Poels bij de opnameauto van LI-televisie op het voormalige popfestivalterrein te Meerlo, bet huidige evene mententerrein en manage Megelsprong Shakin Stevens and the Sunset zijn klinkende namen. De journalist René Poels. des tijds een van de initiatiefnemers en dragende krachten van het fes tival, maakte tussen de bedrijven door met zijn super-8-camera van de Midsummer-popfestivals 1972 en 1974 opnames die dik een kwart eeuw geleden gerust legendarisch mogen worden genoemd. Speciaal voor het televisiepro gramma werden onlangs bij jon gerencentrum Merlin en op het ruiterterrein in Meerlo door Ll- televisie interviews afgenomen van Karl Dittrich en René Poels Twee van de vele vrijwilligers van toen die verantwoordelijk waren voor het popfestival in Meerlo. Poels vertelt allerlei anekdotes en achtergronden en Dittrich ver haalt over zijn herinneringen aan het festival. Karl Dittrich, zoon van burgemeester René Dittrich die destijds de jeugd van Meerlo alle ruimte gaf om dit soort festi vals te kunnen organiseren, zag vorige week na dertig jaar weer de filmbeelden in de studio van LI-televisie in Maastricht. "In mijn beleving was het altijd mooi weer met Midsummer-pop, maar toen ik de beelden zag her innerde ik me weer dat we inder daad een paar keer noodweer hebben gehad", aldus Dittrich. Hij haalt herinneringen op over de inzet van veel vrijwilligers van het eerste uur zoals Leo Pingen, Ger van Lipzig. Ger Wijnhoven, Noud Arts en al die anderen die van het Meerlose popfestival een gewel dig feest hebben gemaakt. COLLAGE OUDE BEELDEN De collage van oude beelden die wordt vertoond laat vooral zien wat er op het festivalterrein en de camping gebeurt. Je zou het kunnen samenvatten: kleurrijke jongeren beleven in Meerlo de ultieme vrijheid. De film is al twee keer eerder vertoond in het Lim burgs Museum in Venlo en in café De Evenaar in Venray. Al de keren was de belangstelling overweldi gend. Een paar cijfers: het eerste Mid- summer-popfestival in 1970 werd bezocht door tweeduizend bezoe kers, het tweede door driedui zend en het derde door vierdui zend. Het laatste festival in 1974 trok meer dan vijfduizend bezoe kers. Twee keer werd het festival geteisterd door noodweer. Storm, onweer en regen. Veel regen! In 1972 werd besloten om tij dens het festival een 10.000 m2 grote tent van Neptunus Kessel te plaatsen op het terrein om het publiek op het terrein te houden. In de hele regio was bij de boe renbonden geen meter plastic meer te krijgen. Maar ondanks dé regen bleef de sfeer en genoot iedereen onder de plastic. Behal ve de mensen van de organisatie: die liepen als verzopen katers rond om alles te regelen. De film beelden spreken boekdelen. De uitzenddata worden in december bekendgemaakt. Aan de vooravond van het O-jarig bestaansfeest zingt de Schola Cantorum van het Jïard lnstituut in Geijsteren en Venray en wel op zondag 5 foktober om 10.00 uur in de erk van Geijsteren en op zon- ag 12 oktober om 9.30 uur in j de St. Petrus' Brandenkerk in jPenray. In beide kerken zal n de Gregoriaanse hoogmis jworden opgeluisterd. I De geschiedenis van de Schola psterk verweven met die van de po. De eerste dirigent van het uienkoor, Jos Lennards, kreeg 1964 het verzoek de KROradi- mbriek De Zingende Kerk te torgen. In 1979 nam schola-lid 1 muziekdocent Louis Krekel- jjerg de muzikale leiding over. voornaamste doel van de jchola is de gregoriaanse gezan gen daar te laten klinken waar ze n oudsher thuishoren: in vierin gen van Eucharistie en Officie, «aast liturgische vieringen draagt de Schola de waarde van de gre- lioriaanse kerkmuziek uit door het I Wr verzorgen van optredens in de vorm van concerten. Onder lei ding van Louis Krekelberg besteedt het koor in toenemende mate aandacht aan de verworven heden van de semiologie, de wetenschap die de muzikale bete kenis van de Gregoriaanse hand- schrifttekens tracht te achterha len. Haar gezangen verkrijgen hierdoor een bijzondere harmo nische klankkleur, waardoor zij zich een unieke plaats heeft weten te verwerven! te midden van de overige in binnen- en bui tenland actieve koren. Onlangs vertegenwoordigde de Schola ons land op het Internationaal Grego riaans Festival van Watou in Bel gië waar topkoren uit de hele wereld Gregoriaans repertoire uit voerden. De Schola Cantorum van het Ward Instituut wordt gevormd door 35 semi-professio- nele Gregoriaans zangers uit alle windstreken van Limburg. Zij is niet verbonden aan een bepaalde parochie. De website van de Schola is: WWW.schola-canto- rum.nl Een 16-jarige bromfietser uit Tienray is woensdagmorgen zwaar gewond geraakt bij een aanrijding met een vrachtauto, bestuurd door een 22-jarige man uit het Duitse Mönchengladbach. Het ongeluk gebeurde op de krui sing van de Ericaweg en de Gun- hoekweg in Oirlo. Daar botste de bromfietser tegen de zijkant van de vrachtauto waarbij de jonge man zo ernstig gewond raakte dat de traumaheli werd ingezet. Na de eerste hulp is hij met een ambulance naar het Radboudzie- kenhuis in Nijmegen vervoerd. Over zijn toestand is verder niets bekend De politie doet onder zoek naar de toedracht van de aanrijding. I Door de extreem droge periode I iaten de bomen hun bladeren dit par eerder vallen dan normaal. Een vervroegde intrede van de «erfst is het gevolg. De gemeente Meerlo-Wanssum begint daarom I |ok eerder dan normaal met het Plaatsen van de bladkorven. In de loop van week 40 (vanaf 29 sep- zullen de bladkorven ■weer.op de bekende locaties I staan. Voor alle duidelijkheid wil- L 'en de gemeente nogmaals fadrukkelijk vermelden dat in de pladkorven alleen blad mag wor- I den verzameld en géén snoeihout I of ander tuinafval. PEEL EN MAAS een abonnement waard Op zaterdag 4, 11, 18, en 25 oktober wordt er weer hout ver snipperd aan de Kulertsweg 4 in Wanssum. Het aanbieden van het snoeiaf- val kan niet meer op de parkeer plaats van het voormalige milieu station, maar op het terrein zelf, dus binnen de poorten. U kunt het snoeihout op bovengenoem de data gratis aanbieden vanaf 9.00 uur tot 11.30 uur. Om 11.30 uur sluiten de poorten en kan er geen snoeiafval meer worden aan geboden. Tevens wil de gemeente nog maals onder de aandacht brengen dat de inzameling alleen geldt voor inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum. Vogelvereniging De Gevleu gelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 28 septem ber van 9-30 tot 12.00 uur in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo weer haar eerste maandelijkse vogel markt van het nieuwe seizoen. Voortaan zal de vogelmarkt op de vierde zondag van de maand worden gehouden Op deze vogelmarkt worden door vele vogelliefhebbers tal van vogels te koop aangeboden. Ook zijn er natuurlijk weer verschillende vogelhandelaren aanwezig die naast vogels ook allerlei vogelbe nodigdheden te koop aanbieden en tevens vogels opkopen. Bij de verenigingsbibliotheek zijn weer allerlei vogelboeken en video's te leen. Ook niet-leden krijgen de gelegenheid om vogelboeken of video's te lenen De volgende vogelshows worden gehouden op 26 oktober, 23 november, 28 december, 25 januari 2004, 29 februari, 28 maart en 25 april. Fanfare Vriendenkring onder leiding van dirigent Ron van de Beuken is zaterdag de grote winnaar geworden van het MeWatoernooi. Het Swolgense muziekgezelschap ontving voor zijn optreden van de jury het predikaat zeer goed én dus ook de MeWabo- kaal. De vijf deelnemende korpsen hadden zich in de afgelopen weken terdege voorbereid op het jaarlijkse muziektoernooi van de gemeente Meerlo-Wanssum. Jaarlijks is een van de deelne- De Winnaars tijdens de uitvoe ring: Fanfare Vriendenkring uit Swolgen mende korpsen uit de gemeente Meerlo-Wanssum belast met de organisatie van dit toernooi. Dit jaar viel die eer te beurt aan fanfa re en drumband Moed en IJver uit Blitterswijck. Omdat voor dit groot opgezette muziekspektakel nogal wat ruimte nodig is, werd het evenement dit jaar op touw gezet in de Schouwburg Venray. Met name de jury was zeer te spreken over de gekozen locatie, want mede door de prima akoes tiek kwamen de gespeelde muziekstukken erg goed uit de verf. Tienrays Fanfare en fanfare Concordia uit Wanssum behaal den het predikaat voldoende, fan fare Moed en IJver uit Blitterswij ck het predikaat goed. fanfare Eendracht uit Meerlo het predi kaat goed/ zeer goed en fanfare Vriendenkring uit Swolgen het predikaat zeer goed. En dus ging de MeWabokaal 2003 terecht naar de Swolgense fanfare onder lei ding van de kersverse dirigent Ron van de Beuken. Een jaarabonnement kost u slechts Naam: Adres: Postcode h Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al bet nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en fi van mijn bank- of girorekening af te halen. 3 om een keer per jaar het abonnementsgeld handtekening: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) PEEL EN MAAS een abonnement waard Bij een verkeersongeval op de Berkenstraat in Blitterswijck is dinsdagmorgen een 37-jarige automobilist uit Blitterswijck gewond geraakt. Door nog onbe kende oorzaak is de man de macht over het stuur verloren, waarna de auto tegen een boom tot stilstand is gekomen Het slachtoffer raakte bekneld en moest door de brandweer uit zijn benarde positie bevrijd worden. In verband met de vermoedelijk ernstige verwondingen van het slachtoffer is de traumahelicopter ter plaatse gekomen. Vervolgens is de man na behandeling per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Venlo. Motorrijders van de politie hebben de ambu lance begeleid om de rit naar het ziekenhuis zo voorspoedig moge lijk te laten verlopen. PEEL EN MAAS een abonnement waard EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo. tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99. Postbus 242. 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-1" 30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie er* dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg. Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis. Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo. tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829- CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Bemmelstraat 2. 5961 HN Horst. tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19 30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09 00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. Vrijdag 3 oktober grote slotmanifestatie De 482 leerlingen, ouders en docenten van het St.-Willibror- dus Gymnasium in Deurne gaan op vrijdag 3 oktober actie voeren voor de straatkin deren van Rio de Janeiro. Tra ditioneel worden elke jaar tij dens de actiedag ruim 2500 ontbijten in de hele regio opgediend bij mensen die daarvoor van tevoren hebben ingetekend. Een aantal kinde ren van het college is afkom stig uit de regio Venray. Met de opbrengst van deze ont- bijtactie wordt in het hartje van Rio de Janeiro de binnenplaats, het sport- en theatercentrum, van het daeoDvanecentrum voor straatkinderen. Zo zijn er theater voorstellingen, optredens van de eigen percussieband en dans groep en zijn er mogelijkheden voor voet- en volleybal. En op deze binnenplaats worden ook belangrijke gasten ontvangen zoals in het voorjaar koningin Beatrix, prins Willem Alexander en prinses Maxima. De koninklij ke gasten waren onder de indruk van dit straatkinderproject. Naast de acties die geld opleve ren krijgen de leerlingen van het St.-Willibrord gymnasium ook informatie over Brazilië en over de problemen van de straatkinde ren. Dit gebeurt in de weken voorafeaand aan de actiedag en zijn momenteel volop bezig om bij familie, kennissen, buurt en vrienden ontbijten te verkopen. Vrijdagmorgen 3 oktober moeten de leerlingen van klas 4 erg vroeg uit de veren om de ruim 2500 broodjes te smeren. Zij beginnen met dit karwei al om 5 uur 's och tends In de aula worden de ont bijten klaar gemaakt. Een giganti sche klus want bij elk ontbijt hoort en gekookt eitje, een kren tenbol, broodjes en drank. In alle vroegte worden de ontbijten in de hele regio aan huis bezorgd door ouders en leerlingen. De leerlingen van klas 5 en 6 bedenken hun eigen activiteiten die geld opleveren voor de straat- Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3. 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur. za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. straatkinderen helemaal gereno veerd. Dat centrum is van de hulpverleningsorganisatie Sao Martinho waarvoor in de regio Deurne de Stichting Sint Martinus actief is. De binnenplaats vervult een belangrijke rol bij de opvang van de kinderen die op straat leven en veelal verslaafd zijn aan schoenmakerslijm. Er worden op de binnenplaats tal van activitei ten gehouden met en door de op de dag zelf door middel van videopresentaties en een inleiding door de Meerlose journalist René Poels van de stichting Sint Marti nus. De actie wordt gesteund door de Wilde Ganzen, waardoor iedere euro die de leerlingen inbrengt aanzienlijk meer ople vert voor het project. MEGAKLUS De leerlingen van klas 12 en 3 kinderen. Vrijdagavond is er een geweldi ge feestavond in de aula van het gymnasium aan de Beukenstraat 80 in Deurne. Het beloofd een prachtig feest te worden, met ver rassende optredens die zeer de moeite waard zijn. waaronder een salsa workshop en een capoeira demonstratie. Aanvang 20.00 uur, iedereen is welkom. /Voodstock van Noord-Limburg'

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11