Meerlo-Wanssum "Het is me era meegevallen grootste sociale netwerk r vrouwen in Wanssum Meerlose ruiterkampioenen steunen 't Raayke S ixport vliegas uit IfVanssum toegestaan Service rubriek Mewa Muziektoernooi in Schouwburg Venray 3 Uitgebrand Meuleberg Dronken echtpaar Gratis expositie SYNTHESE unit Horst Vroeger werd er gepraat de slacht en de oogst, nu incontinentie en homo- !fde. De Vrouwenbeweging ium is met de tijd meege- Wat ooit een praatclubje ir boerinnen was, is nu het itste sociale netwerk voor iwen van alle rangen en iden in Wanssum. Ruim i$ dames zijn lid van de ouwenbeweging. Vijftien :er per jaar krijgen zij bij enkomsten, cursussen, lezin- en uitstapjes voorgescho- ïd. Met soms zeer irrassende thema's en invals- 5 nr.Ioeken. Het moet een boeiende avond n geweest. Twee homofielen aan vrouwen kwamen uitleg- nhoe het is om als man verliefd ■zijn op een andere man en hoe wordt geaccepteerd. Nelly Sjers. secretaresse van Vrouwen weging Wanssum, denkt met el plezier terug aan die bijeen- jmst. "Want de jongens brach- zo leuk." Al viel de belang- illing tegen. "Ik had gedacht dat onderwerp meer dames zou inspreken. Het was hoe dan ook n zeer boeiende activiteit." De Vrouwenbeweging in Wans- m dateert van 1935. Van origine n vereniging voor boerinnen, e met elkaar het werk bespra- n en dat koppelden aan sociale ntacten. Boerinnen telt de ver- iging nu nog maar amper. Alle ngen en standen hebben zich Nelly Weijers: "Het sociale aspect van onze club is groot" aangesloten bij wat Nelly Wijers het grootste sociale netwerk van Wanssum noemt. "Voor alleen vrouwen is in verenigingsverband niet zo heel veel te doen in Wans sum. Er Ls een seniorenvereniging en wij zijn er. dan houdt het gro tendeels op. Het sociale-aspect van onze club is groot. Je ontmoet nieuwe mensen, je kunt contac ten aanhalen, je krijgt op tal van gebieden informatie aangereikt. Voor vrouwen die naar Wanssum verhuizen is onze vereniging bij uitstek geschikt om te integreren. Want je moet het toch zelf doen." INCONTINENTIE Kennis koppelen aan ontspan ning, dat is het adagium van de Vrouwenbeweging. Bij het samenstellen van het jaarprogram ma is dat ook de leidraad. "We willen iets ondernemen, iets doen, en we willen kennis over dragen en informeren. De eerst volgende bijeenkomst heeft als onderwerp incontinentie. Dat spreekt vëel vrouwen aan, want het kan ieder van ons overkomen. Mannen trouwens ook. We die pen met behulp van een verpleeg kundige van het Groene Kruis het onderwerp uit. Ik verwacht dat de avond goed bezocht zal zijn Schaamte? Nee, ik geloof niet dat vrouwen uit schaamte het onder werp en dus de bijeenkomst mij den, omdat anders misschien wordt gedacht dat zij zelf kampen met incontinentie. Integendeel, er is juist begrip voor als je veel over dat onderwerp wilt weten. Want nogmaals, het kan iedereen over komen. Dus waarom zou je je er dan niet in verdiepen?" ALLE LEEFTIJDEN De Vrouwenbeweging is in keuze van onderwerpen meege gaan met de tijd, maar de hoogte van contributie is niet meer van deze tijd: 15 euro kost het lid maatschap. Daar worden op jaar basis 15 activiteiten voor aange boden. "Soms vragen we een extra bijdrage, als we bijvoor beeld gaan koken. De ingrediën ten moeten immers ook betaald worden. Of als we gaan knutse len, dan wordt een vergoeding betaald voor de materialen. Een aantal jaar geleden hebben we de contributie zelfs verlaagd. We hebben destijds het lidmaatschap van de Limburgse Vrouwen Bewe ging opgezegd, omdat we er de meerwaarde niet meer van inza gen. Bovendien kostte dat lid maatschap ons veel contributie. Toen die kosten wegvielen, heb ben we onze eigen contributie verlaagd." De Vrouwenbeweging Wans sum is er volgens Nelly Wijers voor alle leeftijden. "Ons jongste lid is 35, de oudsten zijn tachti gers. Wij hebben leden die al zestig jaar lid zijn. Zij hebben de Vrouwenbeweging echt zien ver anderen." KEUZE Wijers is zelf volgend jaar een kwart eeuw lid. Sinds acht jaar is ze bestuurslid, sinds vijf jaar secretaresse. Ook de Vrouwenbe weging kampt met gebrek aan kader. "Het wordt steeds moeilij ker om bestuursleden te vinden. Dat geldt ook voor vrijwilligers. Maar dat euvel hoor ik bij zoveel verenigingen." Niet alleen het gebrek aan kader maakt het lastig om het jaar programma in te kleuren en uit te voeren. Ook de keuze van onder werpen wordt moeilijker. "Alles is bijna al een keer georganiseerd. Het is een hele opgave om telkens weer nieuwe onderwerpen en thema's uit te zoeken en aan te ^nijden. Want het laatste dat we willen is dat leden zeggen 'alweer'." Toch zijn er bepaalde activitei ten die bewust jaarlijks op de agenda staan. "De praktijk heeft geleerd dat als we iets met koken of bloemen organiseren, de belangstelling het grootst is. Dus dat zijn activiteiten die we graag laten terugkomen." De thema-avond over inconti nentie wordt gehouden op woensdag 1 oktober in De Zand hoek in Wanssum, aanvang 20.00 uur. Toegang voor leden, en voor geïnteresseerden in het thema en de Vrouwenbeweging. :enl Het ministerie van VROM eeft zich in 1998 onterecht erzet tegen de door het edrijf Cementbouw Minera- en in Wanssum geplande uit- oervan 10 miljoen kilo vlieg- naar Duitsland. Dat blijkt it een onlangs in Den Haag ►ekend gemaakte uitspraak an de Raad van State. Het ministerie merkt de uitvoer an het in afvalverbrandingsinstal- Jies vrijgekomen vliegas naar et buitenland aan als verwijde- Volgens Cementbouw Mine ralen BV gaat het echter om toe gestane nuttige toepassing. De Raad van State is het met het bedrijf eens. In Duitsland wordt het vliegas gebruikt om betonmortel te maken voor de fundering van voormalige zoutmijnen. Daarmee wordt het gebruik van zand of cement \oorkomen. De export is dus van belang voor de bescher ming van natuurlijke hulpbron nen, concludeert de Raad van State. Het rechtscollege heeft het besluit van het ministerie vernie tigd. Geen blaren onder de voe ten, geen greintje spierpijn. Een dag na zijn ruim 60 kilo meter lange voettocht van Eindhoven naar hartje Swol gen is Wim van Horck (43) nog opmerkelijk fit. "De tocht is me erg meegevallen. Ik heb eigenlijk nergens last van." De Swolgenaar liep met zijn sponsortocht het mooie bedrag van 513,88 euro bijeen voor de nieuwe uniformen van de plaatselijke fanfare. En daarmee loste hij dan einde lijk zijn belofte van de goede ren- en dienstenveiling in. De geschiedenis achter de ludieke sponsortocht is wellicht al bekend: Wim is al jaren lid van carnavalsvereniging D'n Bok in Swolgen en liet zich diep in een carnavalsnacht enigszins bene veld enkele woorden ontvallen. Hij verkondigde tegen een van de bestuursleden aan de tap: "Als ik ooit prins wordt, loop ik van Swolgen naar Eindhoven!" Hier van werd akte genomen door de aanwezige getuigen en zoals gebruikelijk werd zijn belofte offi cieel op de achterkant van een bierviltje vastgelegd. De jaren verstreken, maar Wim. een populair dorpsfiguur, werd maar geen prins. Tot het jaar 2001, toen Wim werd uitgeroe pen tot heerser van het Bokken- rijk. Gedurende de volgende jaren werd hij regelmatig fijntjes herin nerd aan zijn uitspraak van jaren geleden, maar om duistere rede nen kwam er maar geen wandel tocht. GOEDERENMARKT Tot onlangs fanfare Vrienden kring aankondigde een goederen en dienstenmarkt op touw te zet ten. Dorps- en verenigingsman Wim wilde aan de markt ook zijn bijdrage leveren en na overleg met de fanfare was de deal' snel gemaakt. Wim zou gaan lopen voor de fanfare van Eindhoven naar Swolgen. Als snel werd er een collectebus met een afbeel- De politie is op zoek naar getui gen van een autobrand op don derdagavond rond 22.00 uur op de Tienrayseweg in Horst. De politie vermoedt dat de auto, die geparkeerd stond onder het via duct, in brand is gestoken. De auto is volledig uitgebrand en eigendom van een 30-jarige vrouw uit Venray. Getuigen of zij die meer informatie kunnen ver schaffen worden gevraagd con tact op te nemen met de basiseen heid Venray-Centrum via telefoonnummer 0900-8844. Het nieuwe seizoen van de Meuleberg kende een grandioze start. De sta's en scouts gingen een dagje op stap. Spellen en spelen stonden >p het programma, dat bol stond van de activiteiten. De nieuwe couts en tusco's deden zaterdag in ëeh stralend zonnetje een kennis- lakingsspclDaarna fietsten ze een prachtige tocht in de richting van toijen, waar de leiding alweer klaar stond voor de uitleg van het bos- pel De kinderen en leiding sloten de middag af met een drankje en !cn fietstocht naar de blokhut. Deze week 14.00 uur bij de blokhut. De Meuleberg kan nog wel wat nieuwe leiding gebruiken. Ben je 18 nar of ouder en heb je interesse, neem dan contact op met De Meule- ,erg in BHtterswijck, tel: 0478-532031 of meuleberg@scoutnet.nl. De Meerlose ruitervereni- glng heeft weer van zich laten horen. Op de onlangs verre den Limburgse kampioen schappen voor paarden in Vel den wist de Meerlose ruitervereniging maar liefs drie van de vijf springkam- pioenen te leveren en werd en passant het verenigingskam pioenschap mee naar huis genomen. Bijzonder, zeker als je beseft dat in Limburg zo'n 60 rijverenigin- gen met tweeduizend springrui ters actief zijn. Met name de famüie Kessels en Amendt waren hofleverancier van de Limburgs kampioenen. Valerie Kessels wist met de pony Ice Cream zowel de indoor als out door titel te pakken en werd op het Nederlands kampioenschap oók nog eens reservekampioen. Haar zus volgde dit voorbeeld bij de grote paarden, Manon eiste met Giebos de titel bij het sprin- Een jaarabonnement kost u slechts - r% oo Postcode Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: gen bij de beginnelingen voor zich op. De familie Amendt leverde hij de hogere klassen de kampioe nen. In de klasse midden was Leo- nie alle Limburgse concurrenten te snel af met haar paard Vero en daarmee troefde ze ook haar broer Martien af. Deze revan cheerde zich in de klasse zwaar door met de door erelid Sef Pee- len gefokte Odette de titel op te eisen. Voor Martien was dit de derde grote prijs dit jaar nadat hij eerder in Meerio de masters won en zich in Valkenswaard met de wereldtop meette. Dat Jan Glis ters, inmiddels meer dan 50 jaar in trouwe dienst bij Rijdt met Beleid, in zijn nieuwe rol als team captain het vcrengingskampioen- schap voor zich opeiste maakte het succes voor Meerio compleet. STEUN RAAYKE Reden om een groot feest te organiseren voor al deze kampioe nen, maar ook reden om iets te doen voor de kinderen van het Raayke die een extra steun verdie nen. Werd vroeger aan de kinde ren van het Raayke een ponvrit aangeboden, heden ten dage ver zorgt erelid Jan Kessels van Rijdt met Beleid buitenritten met pony en koets voor de kinderen van het Raayke. Tijdens de verleden jaar gehou den reünie werden 'antieke spul len' per opbod verkocht voor een goed doel. Deze opbrengst zal. aangcMjld met de donaties van de kampioenen, aangeboden worden aan de kinderen van 't Raayke op de receptie die op vrijdag 19 sep tember vanaf 20.00 uur plaats vindt in de rijhal de Megelsprong in Meerio. PEEL EN MAAS een abonnement waard stoiir deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) De politie heeft woensdagoch tend omstreeks half drie een 52- jarigc man en zijn 49-jarige vrouw uit Meerio aangehouden op ver denking van rijden onder invloed. Beiden reden achter elkaar in een auto op de Hoofdstraat toen ze werden staande gehouden. Ze werden meegenomen naar het bureau, waar ze een ademanalyse moesten ondergaan. De vrouw blies 265 ugl en kreeg een geld boete, die ze meteen voldeed. De man blies 355 ugl en zal zich via een snelrechtprocedure binnen kort moeten verantwoorden voor de rechter. PEEL EN MAAS een abonnement waard U kunt met uw werk exposeren bij Synthese, unit Horst aan de Bcmmelstraat 2 in Horst. Welzijns- instelling Synthese zet haar deu ren open voor 'kunstenaars' die hun werk graag aan andere men sen willen laten zien. Synthese heeft een ophangsysteem dat plaats biedt aan tien tot twintig kunstwerken, afhankelijk van de grootte van het werk. Voorwaar de is dat de werken ingelijst zijn, zodat ze opgehangen kunnen worden. Daarnaast schrijf je je eigen persbericht. Synthese zorgt ervoor dat de tekst geplaatst wordt in enkele bladen en op de teletekst van Reindonk. Wil je graag exposeren? Neem dan con tact op met Svnthese. Paula Wil lens, tel: 077 - 3978507. Donderdag 18 september 2003 - Pagina 9 en maas Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren. Almut Raaij- makers. Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerio, Pas toor Janssenstraat 3. 5864 BL Meerio, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo-. pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer io, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld. Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE BHtterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerio, tel: 691~'26, fax: 692626. e-mail: fvsiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG. Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drié Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerio Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerio. tel: 692755- Secretaris: W. Baken. Hoofdstraat 40a. 5864 BG Meerio. Tandartsen: S. H. Tan. De Kievit 8a. 5864 BX Meerio, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829- CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 OngevaUen: 112 Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500. fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie. advies en bemiddeUng. Voor tel. afspraak 07"-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopensteUing van 1930 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 39"T8500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09 00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur Wim van Horck loopt 513 euro bijeen voor fanfare Swolgen Wim van Horck: geen blaren, geen greintje spierpijn, ondanks een voettocht van 60 kilometer van Eindhoven naar Swolgen ding van z'n hoofd op de tap in zaal Wilhelmina gezet, waarin de cafébezoekers hun bijdrage kon den storten. Ook was Wim niet te beroerd om, meestal met wat drank achter de kiezen, met de bus te coUecteren Hij begon zondag om 3.45 uur aan de eerste kilometers, en was ruim op tijd al in de buurt van Swolgen. "Ik werd pas om 14.00 uur in het dorp verwacht, dus heb ik op een terras in Tienray maar even gerust. Ik kon natuurlijk slecht te vroeg in Swolgen aanko men...." Van Horck werd door de fanfa re feestelijk ingehaald. "Het was geweldig. Onder begeleiding van de fanbfare muziek ben ik doorge lopen naar zaal Wilhelmina, waar we de pot hebben geopend. Toen bleek dat mijn sponsortocht 513,88 euro had opgeleverd, een heel mooi bedrag." Fanfare Moed en IJver tekent voor organisatie Het jaarlijks MeWa Muziek- tournooi van de gemeente Meerlo-Wanssum vindt dit jaar plaats op zaterdag 20 septem ber in de Schouwburg Venray. Aanvang 19.00 uur. Jaarlijks is een van de deelne mende korpsen uit de gemeente Meerlo-Wanssum belast met de organisatie van dit toernooi. Dit jaar valt die eer te beurt aan fanfa re en drumband Moed en IJver uit BHtterswijck. Omdat voor dit groots opgezette muziekspektakel nogal wat ruimte vereist is, zijn de gemeenschapshuizen vaak te klein. In het verleden werd om die reden door de organisatie van het evenement vaak gekozen voor een tent of loods, waarin de akoestiek echter weer te wensen overliet. Vandaar dat Fanfare Moed en IJver in overleg met de gemeente Meerlo-Wanssum beslo ten om het muziektoernooi dit jaar te organiseren in de schouw burg van Venray. zodat de organi satie zich weinig zorgen hoeft te maken over klank en ruimte. Aan dit toernooi nemen de vijf fanfa res uit de gemeente Meerlo-Wans sum deel. Fanfare Concordia uit Wanssum, Fanfare de Vrienden kring uit Swolgen, Fanfare Een dracht uit Meerio, Tienrays Fanfa re uit Tienray en de organiserende vereniging Fanfare Moed en IJver uit BHtterswijck strijden dit keer weer om de MeWa-bokaal. Tevens is er een gastoptreden van de jeugdfanfare uit de gemeente Meerlo-Wanssum. Onlangs was er een gezamenlijk optreden van alle fanfares en zangverenigingen uit de gemeen te (meer dan 200 muzikanten en 200 zangers) tijdens het SOS-con- cert in Meerio. De jurering is in handen van Alex Schillings, hoofdvakdocent Hafabra aan de conservatoria in Groningen. Zwolle en Den Haag. Het toernooi begint om 18.45 uur met de loting voor de volgorde van optreden. Traditioneel bijt de organiseren de vereniging Moed en IJver uit Blitterwijck de spits af, gevolgd door een gastoptreden van de jeugdfanfare van de gemeente Meerlo-Wanssum. Vervolgens is het de beurt aan de overige korp sen in volgorde van loting. Een avond vol goede muziek is verzekerd. Iedereen is van harte welkom om dit evenement te bezoeken. De entree bedraagt 2 euro. De gezamenlijke fanfares en koren uit gemeente Meerlo- Wanssum tijdens de SOS-mani- festatie.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9