ehrabi's ardon voor eneraal ers 16x Ford Fiesf(^ i f Irandweerwedstrijden in Renkhuizen Samen Doen in Venray Symposium huurdersvereniging Carnavaleske eremedaille voor Piet Jacobs Opening Shoeby Fashion en Jilly Mitch K Bouwwijzer voor nabestaanden 'Thei ziene polka' op CD met Dealer registratie voordeel maar 9.995,- 10.995,- voor maar Met heeeeeeeeeel veel extra's 3a9» >eel en maas Donderdag 11 september 2003 - Pagina 9 jeel Afghaanse familie vindt permanent onderdak in Eist Hij heeft weinig vertrouwen ,eer in Nederland als recht- taat. Vraagt zich af hoe het BH jogelijk is dat mensen achter *n bureau over de toekomst n an een gezin als de Afghaan- 7/ t familie Mehrabi kunnen l slissen. Pastoor Hoedemaec- ers (69) uit Oostrum heeft jch het lot van de Mehrabi's angetrokken. Al vier maan- en verblijven drie uitgepro- yl edeerde leden van de J fghaanse familie in de pasto- S: in Oostrum. Vader, moe- r, hun twee jongste zonen een kind van de oudste toon, krijgen binnenkort op nedische gronden onderdak n Eist, onder de rook van Nij- 0 uur negen. Binnenkort wil de pas oor samen met de overige andlieleden naar het gemeen- ehuis in Eist reizen, om ook jen in te schrijven als inwo- iers van Eist. De pastoor kan niet begrijpen lat in een modem en rijk land als Ierland zonder pardon mensen t straat worden gezet. Zonder lak boven hun hoofd, zonder ten, zonder enig uitzicht op een jekomst samen. De familie Meh- abi is een voorbeeld, maar in urte Jederland verblijven honderden ponen in bijna dezelfde uit- peni ichtloze situatie als de Afghaanse tier. unilie, weet Hoedemaeckers. Hij hoopt net als de familie op en generaal pardon voor asiel- oekers die in Nederland verblij- 5 9^en Veel gemeenten maken lezwaar tegen het voorstel van sinister Verdonk voor een eperkt pardon voor 2200 asiel pleit oekers die hier al vijf jaar zijn, ie geen crimineel verleden heb- len en nog in de eerste asielpro- edure zitten. De gemeenten vin den de regeling te beperkt en wil len dat er circa 6000 in plaats van 2200 mensen in Nederland mogen blijven. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) gaat daarom de verschillende Tweede-Kamer fracties nog proberen te overtui gen. De ontwikkelingen worden in de Oostrumse pastorie op de voet gevolgd. MEHRABI De familie Mehrabi, bestaande uit vader, moeder, vijf zonen, twee schoondochters en nog twee kleinkinderen, woont al sinds 1998 in Nederland. De fami lie komt volgens de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) niet in aanmerking voor de vluchtelin genstatus. Ze heeft dat in de afge lopen jaren enkele keren te horen gekregen van de IND en het COA. Desondanks zijn de Mehrabi's altijd in Nederland gebleven. Uit zetting werd een keer op last van het Rijk uitgesteld. Aanleiding waren de aanslagen in september 2001. Eind 2002 verklaarde de toen malige minister Nawijn Afghani stan echter weer veilig. Voor het COA reden de familie Mehrabi te sommeren de asielzoekerswoning aan de Stationsweg in Oostrum te verlaten. Omdat de familie niet aan de eis voldeed, stapte het COA naar de rechtbank in Roermond. Die bepaalde echter dat de meerderja rige kinderen en hun aanhang uit het pand mochten worden gezet, desnoods met hulp van de politie. Voor de vader, de moeder, hun twee jongste zonen en een kind van de oudste zoon maakte de rechter echter een uitzondering. Zij mochten zolang in Nederland, in het AZC in Venlo, blijven wonen en krijgen binnenkort per manent onderdak in Eist. Ze heb ben een verblijfsvergunning gekregen op medische gronden. TOEKOMST ONGEWIS De toekomst van de andere leden van de familie is echter nog altijd ongewis. Drie Mehrabi's wonen in de pastorie, één zwerft er rond in de omgeving van Amsterdam en twee andere wonen samen met hun driejarige zoontje in een schuur achter een woning van een gezin uit Oos trum. De Mehrabi's hebben hun hoop gevestigd op een generaal pardon voor asielzoekers die eer der zijn afgewezen. Als ze daar niet voor in aanmerking komen, zullen ze vrijwel zeker opge spoord en uitgezet worden naar Afhanistan. Een gedachte waarbij bij zowel pastoor Hoedemaeckers als zoon Ferus (31) de haren recht over eind gaan staan. Ferus is de wan hoop nabij, maar de pastoor, die door de drie liefkozend 'opa' wordt genoemd, houdt hoop op een goed einde. Hij schreef al drie brieven naar minister Verdonk (Vreemdelingenzaken) met het verzoek om 'gratie' voor de hele familie. Hij heeft zware kritiek op de opvang van asielzoekers in het algemeen en de behandeling van de familie Mehrabi in het bijzon der. Hij vindt het absoluut niet kunnen dat het gezin uit elkaar wordt gehaald. "De familie kan niet terug naar Afghanistan, want daar worden ze zeker vermoord. Ze zijn altijd als één familie behan deld bij hun asielaanvraag, maar worden nu als aparte gevallen behandeld. Het is onmenselijk wat hier gebeurt. Feruz wordt bij voorbeeld gescheiden van zijn kind, hij moet terug naar Afghani- fase®®3®! i £222 fgelopen zondag was het in uien weer tijd voor de carjump- satie. Maar liefst 26 deelne- rs deden hun best om als win- ir uit de bus te komen. Voor s voertuigen was echter het nen van de startheuvel al [veel gevraagd. Het werd een getekende overwinning voor Sm Vergeldt uit Broekhuizen- pt in de vrije klasse. In de café- ging de dorpskroeg van istenrav met de Carjump Cup naar huis. Zie ook home.wana- doo.nl/carjump. De volledige uit slag is als volgt Vrije klasse: 1 John Vergeldt Broekhuizenvorst 21,12 2. Ruud van Dijnen America 17,83 3. Timmermans Agriservice Veulen 17,52 4 Team Steun de Beun America 17,51 5 Hedse Zoepers Heide 17,32 6. Japie Baarlo 17,28 7. Piet van Staveren Leunen 17,10 8. Vrienden van Venray Oostrum 16,47 9. Hellegers/Peetërs Ysselsteyn 15.59 10. Van Dijck Meterik 14,60 11VC 't Bierdopke Veulen 14,11 12. Bert Steeghs Castenray 12,90 13- BBBC Veulen 12,10 14. Tim de Weert Veulen 12,06 15. Harde kem Leunen Leunen 11,91 16. Hagens/Willems Veulen/Leunen 3.30 Café-klasse 1De Koster Castenray 15.26 2. Allemanscafé Oostrum 14,25 3. De Beurs Horst 12,97 4. Stichting LEO Leunen 9,42 Eenmaal per jaar verandert de n van het Xerox Flextronics fedrijfsterrein in Renkhuizen. pe kortstondige naamsverande- Pg vindt weer plaats op zaterdag p september. De bedrijfsbrand- feer van Xerox Flextronics pelt dan voor de 30ste maal 'r bedrijfsbrandweerwedstrijd |or bedrijven. Acht ploegen uit I provincies Brabant en Limburg lillen deze dag, op het bedrijf- prein van Xerox Flextronics inde Maasheseweg, hun uiterste p doen om Renkhuizen uit de brand te helpen. Als wedstrijd wordt er een situatie gecreëerd waarbij hulpverlening van o.a. de brandweer noodzakelijk is. Aan gezien een groot deel van de cala miteit buiten plaatsvindt kunnen de bezoekers van dichtbij meema ken hoe een professionele hulp verlening functioneert. De deel nemende ploegen zijn in start volgorde Facilities Wetering uit Weert, Cehave uit Veghel, Öcé - Technologies uit Venlo, Philips Lighting uit Weert, Heineken Ned. BV uit Den Bosch, Ned Car Op dinsdag 16 september Drdt de eerste rouwwijzer uitge- "taaan wethouder Herman Jans van de gemeente Venlo. Hier- zijn de pers en de itvaartverzorgers van Noord-Lim- ,Ufg aanwezig. De rouwwijzer ,rengt in beeld waar rouwenden n Noord-Limburg terecht kun- p Iemand verliezen door de vN nis Er breekt een periode van rouw aan, waarvan niet te over- 2 's hoe moeilijk het is en hoe «ng deze duurt. Vaak krijgen rou wden hulp en steun uit de %ving, vooral net na het over igen van een dierbare. Soms is lood is een ingrijpende gebeurte- deze hulp niet voldoende of ver mindert deze hulp op een moment dat men nog midden in een rouwproces zit. Dan kan het nodig zijn om hulp te zoeken. Voor rouwenden én voor hulpver leners is het niet altijd duidelijk waar deze rouwbegeleiding te vinden is. Daarom is een rouwwij zer samengesteld. De rouwwijzer is een uitgave van het Platform Rouwbegeleiding Noord-Limburg. Aan het Platform nemen 14 orga nisaties en instellingen deel die actief zijn op het gebied van rouwbegeleiding. Dit zijn zowel professionele organisaties als zelf hulporganisaties. Het platform uit Born, Bavaria NV uit Lieshout en de Tech. Universiteit uit Eind hoven. De eerste ploeg zal om 08.00 uur starten, de laatste is om 16.00 uur aan de beurt. Personeel en belangstellenden zijn deze dag van harte welkom, om de verrich tingen van de diverse brandweer- korpsen te volgen. De heren Paul Hermans en Mart Verstraaten zullen namens de directies van Xerox en Flextro nics Venray de prijzen uitreiken aan de deelnemende ploegen. heeft een coördinatiepunt inge steld. Dit coördinatiepunt vers trekt aan belangstellenden infor matie en advies. Vanaf 17 september is de rouwwijzer ver krijgbaar bij het coördinatiepunt van het platform, dat is onderge bracht bij Stichting Wel.kom Venlo, tel. 077-326 66 66. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur stan, terwijl zijn dochtertje in Nederland kan blijven. Dat kan toch niet de bedoeling zijn. Je kunt een kind toch niet zomaar even aan de ouderlijke macht ont trekken? Onbegrijpelijk zoiets. Ja, ik ben teleurgesteld in het beleid van de rechtstaat Nederland, met al zijn wetten en regeltjes. Het COA en de landsadvocaat hebben de fout ingezien, maar weigeren die te herstellen." ONRECHTVAARDIG De pastoor vindt het net als Vluchtelingenwerk Nederland onrechtvaardig dat uitgeproce deerde Afghanen nu op straat worden gezet, terwijl ze pas per april 2004 zouden worden terug gestuurd. Deze regeling is afgelo pen voorjaar afgesproken tussen de Nederlandse overheid, de UNHCR en de regering in Afghani stan. Op dit moment is het vol gens veel mensenrechtenorgani saties nog erg onveilig in Afghanistan. Er zijn gewapende bendes actief die zich schuldig maken aan moord, roof en ver krachting. De internationale vredesmacht is niet in het hele land aanwezig om de veiligheid van burgers te garanderen. Vluchtelingenwerk Nederland vindt dat Afghanen een tijdelijke verblijfsstatus moeten krijgen, totdat hun land echt vei lig is. De organisatie vindt het onterecht dat Afghanen nu op straat komen. Naar verluidt zou het om 500 mensen gaan. Zij wor den nu veroordeeld tot een ille gaal bestaan in Nederland of elders in Europa. "Ik weet dat er in de hele asiel procedure grove fouten zijn gemaakt, die echter nooit hersteld zijn", zegt pastoor Hoedemaec kers. "Vandaar dat we binnenkort naar Eist gaan, het gemeentehuis binnenstappen en ze gaan inschrijven als inwoner van Eist. In mijn ogen is dat hun goed recht." VERTROUWEN Ook de duur van de asielproce dure is de pastoor en de familie een doorn in het oog. "We zijn al sinds 1998 in Nederland", legt Ferus uit. "We zijn gevlucht voor de burgeroorlog. Als Sjiëten beho ren we tot een minderheidsgroe pering van 3% in een overwegend islamitisch gebied. Als we terug moeten, worden we vermoord. We praten Nederlands, zijn goed opgeleid, willen werken, maar mogen niets." Vader Mehrabi zat in het door oorlogen verscheurde land in de gevangenis. Gevangengezet door de Taliban. Door een onderlinge gevangenenruil kwam hij weer op vrije voeten, waarna hij met de hele familie naar Nederland vluchtte. Wat er gebeurt als ze op het vliegtuig naar Afghanistan worden gezet? Ferus kijkt de verslaggever doordringend aan. Hij moet er niet aan denken voortaan geschei den van zijn familie en vooral zijn dochter te moeten leven. "Wil je dat weten? Dan ga ik liever voor de trein liggen dan dat ik naar Afghanistan moet. Ik ga liever hier dan daar dood." "Het komt allemaal goed", zegt pastoor Hoedemaeckers bemoedi gend. "Die brief valt binnenkort op de deurmat, we blijven erop vertrouwen dat ook jullie in Nederland mogen blijven." Binnenkort zal er in de Oos trumse kerk een collecte worden gehouden voor deze vluchtelin gen. Gehandicaptenplatform Venray (GPV) houdt in het kader van het Europees Jaar van de Gehandicapten op zaterdag 13 september het evenement Samen Doen op het Schouwburgplein in Ven ray. Het programma start om 12.00 uur met het openingswoord door vice-voorzitter Max v.d. Langen- berg. Daarna zijn er diversen sportverenigingen die een demonstratie geven en hun moge lijkheden laten zien. Ook is er de nodige informatie te krijgen betreffende; Zorgboerderij Boer Hans, Zorgtuinderij de LORR, Antroposofische zorgaanbieder Bronlaak - Heimdal, Manege Seu- renheide, de Algemene Neder landse Gehandicapten Organisatie en het Dag Activiteiten Centrum Venray. Deze stands zijn open van 12.00 tot 16.00 uur. De sportver enigingen treden gedurende de middag als volgt op. Allereerst bijt Korfbalvereniging de Peelkorf uit Ysselsteyn de spits af, zij laten u zien welke mogelijkheden het spel korfbal biedt om dit samen te beoefenen. Daarna volgt de sport activiteit tafeltennissen, verzorgt door de Invaliden Sport en Belan genvereniging Venray e.o. De derde tak van sport die aan bod komt is taekwondo. De taek wondovereniging TONG-IL zal een flink staaltje vechtsport laten zien en welke beheersing deze sport vraagt van de deelnemers. Hierna verwelkomen we de mensen van voetbalvereniging SV Servio die laten zien hoe de natio nale sport voetbal samen beoe fend kan worden. Als laatste komen de sjoelers aan bod. Er zul len diversen sjoelbakken aanwe zig zijn en degenen die zin heb ben, doen gezellig mee. Tussen de demonstraties door speelt joekskapel Luuster Efkes een vro lijke noot. Iedereen is welkom om mee te sporten, doe mee, blijf niet aan de kant staan. Kom kij ken en vooral: kom ook Samen Doen. Huurdersvereniging Noord-Lim burg organiseert op vrijdag 12 september in zaal Roelanzia in Ysselsteyn een symposium onder de titel 'De sociale volkshuisves ting, hoe lang bestaat die nog'. Het symposium is bedoeld voor iedereen die betrokken is bij de sociale volkshuisvesting. In het bijzonder voor mensen uit de kringen van huurdersorganisaties, verhuurders en gemeenten. Aan vang: 14.00 uur. Huurdersvereniging Noord-Lim burg heeft circa 1600 leden en is werkzaam in de gemeenten Hel den, Horst aan de Maas, Meerlo- Wanssum, Sevenum en Venray. In de kantoren in Helden en Venray staan dagelijks vrijwillige mede werkers klaar om de belangen van de leden en de vereniging te behartigen. Verder vinden er regelmatig spreekuren plaats in Horst voor de leden ifi de gemeenten Horst aan de Maas en Sevenum. Tijdens het symposium wordt dieper op de vraag 'Hoe we de noodzakelijke herstructurering versneld kunnen doorvoeren en er tegelijkertijd voor kunnen zor gen dat onze sociale volkshuisves ting voor de doelgroepen betaal baar blijft?' ingegaan. Aan het woord komen onder andere Maria van Veen, directeur Nederlandse Woonbond en Rudy de Jong, algemeen directeur van Wonen Noord-Limburg. Ook is er en forumdiscussie, met deelname van Charles de Vilder, adviseur Huurdersvereniging Noord-Lim burg en Frits Ruyten, wethouder Volkshuisvesting van de gemeen te Venray. Dagvoorzitter is Gerard Thijssen, advocaat in Venray. De deelname aan het symposium is gratis. Voor meer informatie kunt u bellen met 0478-584502. Tijdens het doe-dans festival dat jaarlijks georganiseerd wordt voor ongeveer 2000 dansers in Vier houten, is de nieuwe cd 'Voetje voor voetje' gepresenteerd. Als eerste dans staat 'Thei ziene polka' vermeld. Wij blikken even terug naar het voorjaar. In het vakblad voor dansdocenten werden docenten opgeroepen om een nieuwe Nederlandse dans te maken en op deze manier de Nederlandse dans een nieuwe impuls te geven. Dit initiatief werd genomen door het landelijk centrum voor amateur- dans en het Nederlands centrum voor volkscultuur. Dansdocente Ans Versteegen stuurde haar cre atie op. Daarna kwam het bericht dat de polka genomineerd was. Thei Buddiger is in deze streek bekend geworden als speelman van de Hakkespits. De dans is naar hem vernoemd. Het was een van de lievelingsdeuntjes die hij graag speelde op zijn trekharmo- nica. Tijdens het 10-jarig bestaan van de Hakkespits werd voor de eerste keer deze dans gepresen teerd en met succes. Tijdens het doe-dans festival dat zaterdag 30 augustus plaatsvond is 'Thei ziene polka' door Ans aangeleerd aan ongeveer 100 dansdocentes uit heel Nederland. Voor meer infor matie: Hakkespits Venray, tel. 0478-586260. 7.25Ï Duratec 7 6V 70 pk - Intelligent Protection System Airbags voor bestuurder en passagier - Elèctronische startblokkering Hoofdsteunen achter - Getint en warmtewerend glas - In hoogte verstelbaar stuurwiel In 60:40 delen neerklapbare bank- Toerenteller - Stuurbekrachtiging Raadhuisstraat 38, VENRAY 0478-556100 Uonstraat 9, BOXMEER 0485-5617 20 *Alleen uit voorraad DE FORDDEALER VOOR NOORD LIMBURG EN OOST BRABANT Piet Jacobs van restaurant Bui- tenlust in Venray is onderschei den met een (speciaal ontwor pen) eremedaille van de Raod van XI van Vastelaovesvereniging De Piëlhaas, vanwege het feit dat hij reeds 22 jaar de functie van hof- kok op zeer bekwame wijze invult. In haar bijna 66-jarige geschiedenis heeft de Raod van X3 in diverse Venravse lokaliteiten haar pleisterplaats gehad voor het houden van vergaderingen buiten het seizoen en het nuttigen van maaltijden tijdens de Vastelaoves- dagen. Het bekende restaurant Vlakwater was daar in de jaren zeventig een bekend voorbeeld van. Tweeëntwintig jaar geleden werd Piet Jacobs door de toenma lige culinaire commissie van de Raod van XI benaderd met de vraag of hij de maaltijdverzorging voor de Raod op zich zou willen nemen. Na een aantal intensieve vergaderingen over dit belang wekkende onderwerp besloot Piet Jacobs, uiteraard in nauw overleg met zijn echtgenote Mar- will, om in te stemmen met dit verzoek en om Hofkok te werden voor de Raod van XI. Voorwaarde was wel dat hij op eigen profes sionele wijze invulling zou mogen geven aan deze zware taak. Piet heeft in de loop van de jaren, ook als toenmalig uitbater van restau rant De Zwaan, ervaren aan welke ontberingen en inspanningen de prinselijke trio's en de leden van de Raod bloot staan tijdens het seizoen. Hierdoor heeft Piet na de eerste elf jaren Hofkok te zijn geweest een onderscheiding gekregen van de toenmalige Vorst Piet Hermans. Aardig feit is nu dat deze onderscheiding ontworpen is door de zoon van Piet Hermans. Bram. Begrijpelijk dan ook dat de Raod van XI bijzonder ingenomen is met deze top hofkok en hem daarom met gepaste trots deze hoge onderscheiding van verdien ste heeft verleend. Uiteraard hoopt de Raod nog jarenlang van Piet's vakmanschap en bijzondere gastvrijheid, met ondersteuning van Marwill en zoon Bart, gebruik te maken. Venray is per woensdag 17 september een opvallende nieuwe modewinkel rijker. Eigenlijk niet één, maar twee winkels om precies te zijn. Shoeby Fashion biedt eigen tijdse, trendy mode voor hem en haar, terwijl de kids de dienst uitmaken bij Jilly Mitch. Hier vinden ze eigen wijze kindermode die tegen een stootje kan. Deze nieuwste vestiging vindt u in de Grote straat nummer 8 in Venray. Deze nieuwe combiwinkel is één van de ruim 76 vestigingen door heel Nederland. Shoeby Fas hion biedt zowel casual als stijl volle uitgaanskleding van merken als Street One, Canoe, ZOÏ, BYTE, No Excess en 3rd Republic en dat allemaal voor heel vriendelijke prijzen. Aangezien elke Shoeby Fashion-winkel elke week wordt voorzien van de laatste mode trends, valt er elke week iets nieuw s te zien. Vaste klanten hebben natuurlijk een streepje voor bij Shoeby. Houders van de Shoeby Savers Card worden persoonlijk op de hoogte gehouden over de nieuw ste aanbiedingen, exclusieve member-koopavonden en natuur lijk de laatste modetrends. Maar Card-houders besparen vooral: met elke aankoop sparen ze een korting bij elkaar die op gezette tijden kan worden verzilverd. Jilly Mitch combineren Fun en Fas hion. Hippe kids vinden er de stoerste kleren, terwijl ze ook nog eens Nintendo-spellen kunnen huren. Voordat je een spel mee naar huis neemt, kun je 'm probe ren op de Nintendo-spelcomputer van Jilly Mitch. De 'Official Members' van Jilly Mitch wor den persoonlijk op de hoogte gehouden over wanneer de nieu we collectie er is en allerlei ande re nieuwtjes. Daarnaast kunnen de Club Members exclusief mee doen aan prijsvragen en competi ties met mooie prijzen en sparen ze voor korting en leuke cadeaus. Behalve dat Shoeby Fashion en Jilly Mitch de leukste mode onder één dak hebben, zijn er vooral tijdens de openingsweek meer dan genoeg redenen om langs te komen. Zo mag de eerste bezoeker op 17 september voor 125 euro gratis shoppen en krijgt iedere klant zijn of haar inkopen tot 125 euro gratis. Zaterdag 20 september kunnen alle kids tus sen 12.00 en 16.00 uur Poké- mon's Pikachu in hoogst eigen persoon ontmoeten en met hem op de foto. Bovendien is er voor alle kids een leuk cadeautje en nog veel meer. Van woensdag 1" september t/m dinsdag 23 sep tember krijgen klanten die een Shoeby Savers Card of Jilly Mitch Private Pass aanvragen, een korting van 20% op al hun aanko pen (m.iLV. reeds afgeprijsde arti kelen) PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9