r Meerlo-Wanssum Voettocht van Eindhoven naar Swolgen G wl Mannetje huilt, mannetje lacht. Presentatie nieuwe uniformen Examen sociale hygiëne Open huis schaakclub De Meerloper De Peelspeurders opent seizoen Bekendmakingen gemeente Venray Niets! TAXATIES Sub Matris Tutela Venray's Mannenkoor Inloopavond GGZ Venrode De Springplai PEEL EN MAAS Donderdag 11 september 2003 - Paginal De genoemde aanvragen en meldingen en alle op de aanvra gen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (04/8-523630 tussen 09.00-10.00 uur) kunnen de stukken' ook op een ander tijdstip worden ingezien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voorne mens zijn een vergunning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: - R.A.M. Arts, Timmermanns- weg 94 te Ysselsteyn voor een revisievergunning voor een vleeskalkoenenhouderij annex akker- en tuinbouw bedrijf, gelegen aan de Tim- mermannsweg 94 te Yssel steyn. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van I I septem ber 2003 tot en met 9 oktober 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde aeriode kan een ieder schrifte- ijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling beden kingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking. Alleen degenen die bedenkin gen hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een ver gunning krachtens de Wet milieubeheer gedeeltelijk heb ben geweigerd en voor het overige hebben verleend aan: - Schutterij 't Zandakker en Schutterij 't Eind, respectie velijk Gitaarstraat 50 te Venray en Akelei 104 te Venray voor een revisiever gunning voor het verande ren van een schietinrichting en voor het in werking heb ben na die verandering van de gehele inrichting, gelegen aan de Loonsedijk 5 te Mer- selo. Deze vergunning is gedeel telijk geweigerd voor wat betreft de schietmasten waarop geen kogelvanger is geplaatst en te bepalen dat deze buiten werking dienen te worden gesteld, dan wel alsnog binnen 3 maanden na het van kracht worden van deze vergunning van kogel vangers moeten zijn voor zien. Deze vergunning is voor het overige verleend voor de schutters wei de ten behoeve van Brabants en Limburgs schieten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: - Houbensteyn Holding b.v., Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn voor een veran deringsvergunning voor een varkenshouderij met mestopslag, gelegen aan de Ysselsteynseweg 78 te Ysselsteyn; - Maatschap Wismans, Oirlo- seheide I te Castenray voor een revisievergunning voor een fok- en vleesvarkens houderij en landbouwpro- ductiebedriif, gelegen aan de Oirloseheide I te Castenray; - Maatschap Wilmsen-Peelen, Deurneseweg 104 te Yssel steyn voor een revisiever gunning voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij en voor ontheffing in het kader van het Lozingenbesluit bodembescherming (Lbb) in verband met het in de bodem infiltreren van koel water afkomstig van het koeldeksysteem binnen de inrichting, gelegen aan de Deurneseweg 104 te Yssel steyn; - L.W.J. Jakobs, Lollebeekweg 9 te Castenray voor een revisievergunning voor een fok- en vleesvarkenshoude- rij, gelegen aan de Lollebeek weg 9 te Castenray. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/ofbeperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage (6 weken) van 11 september 2003 tot en met 23 oktober 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: snelle service professionele verwerking de voordeligste tarieven Cen 1/ V uw Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepster mijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. AM.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-mel- dingen zijn binnengekomen van: - Flextronics Logistics, Spurk- terweg 81 te Venray voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit opslag- en transport bedrijven milieubeheer aan de Spurkterweg 81 te Ven ray; - G.M. Loonen, Koepas 10 te Oirlo voor het van toepas sing worden van het Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer aan de Koepas 10 te Oirlo. De meldingen kunnen worden ingezien van I I september 2003 tot en met 25 september 2003 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 11 september 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een over zicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaan vragen. het oprichten van een keuken aan de Castelostraat 7 te Cas tenray tnv M.T. Jacobs, Caste- lostraat 7; het plaatsen van een berging/fietsenhok aan de St Antoniusstraat 28 te Venray thv J.A.J.G. Hendriks, St. Anto niusstraat 28; het oprichten van een bedrijfs gebouw aan de Ambachtstraat te Venray tnv H.H.M. Maessen, Metaalweg 5 te Venray; het plaatsen van een industrie (agrarisch) loods aan de Meer- loseweg 9 te Oirlo tnv Zanders Oirlo BV, Meerloseweg 9; het bouwen van een aan- en uitbouw aan de Goetzenhof 21 te Oostrum tnv J.AJ. van Dijk, Goetzenhof 21 het gedeeltelijk vernieuwen van een oude kloostermuur aan de breukenlaan I te Venray tnv Zorggroep Noord-Limburg, Postbus 694 te Venlo; het plaatsen van een carport aan de De Boog 13 te Venray tnv P.J.H. Driessen, De Boog 13; het plaatsen van een dakkapel aan de Annie Romeinstraat 22 te Venray tnv M.E.L.M. Berk hout, Annie Romeinstraat 22; het uitbreiden van een rund veestal aan de Ripseweg 4 te Vredepeel tnv Mts. Cornelis- sen, Ripseweg 4; het bouwen van een buiten zwembad aan de Matterhorn- laan 35 te Venray tnv H.P.M.J. Koenen, Matterhornlaan 35; ontvangen bouwaanvraag op 11 juli 2003 voor het oprichten van een woning met bedrijfsge bouw aan de Dr. Kortmannweg te Venray tnv M. Teunissen, Claudiahof 4 te Venray. Ingekomen sloopaanvragen Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethou ders van Venray ingekomen sloop aanvragen. het slopen van een loods aan de Meerloseweg 9 te Oirlo tnv Zanders Oirlo BV, Meerlose weg 9; - het slopen van een stal aan de Heidseschoolweg I te Venray tnv L.J.K. Pouwels, Heids eschoolweg I; het slopen van varkensstallen aan de Pas 3 te Merselo tnv H.G.G. Wismans, Pas 3. Verleende vrijstelling ex artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Burgemeester en wethouders hebben vrijstelling ex artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning verleend van het bestem mingsplan 'Centrum, 2e herziening, bestemming 'Binnenterrein' bij 'Gemengde bebouwing, maximaal 3 bouwlagen, GB-3' ten behoeve van een tijdelijk gebruik namelijk tot eind september 2003 van de loka len van het huiswerkbegeleidingsin stituut Dinjens, Patersstraat 23c door het Raayland College van 8.30 uur tot 13.00 uur. Zij die menen door deze vrijstel ling rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van bur gemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uit gereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Venray, I I september 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. het vernieuwen van dakwerken aan de Stationsweg 119 te Ven ray tnv J.H. van Gogh, Stations weg 119; het vergroten van de woning en bouw berging en tuinhuis aan de Gerbrandystraat 6 te Venray tnv H.W.J.G. Reijnders, Gerbrandystraat 6; het vergroten van de woning aan de Annie Romeinstraat 44 te Venray tnv A.T.T.M. Graste, Annie Romeinstraat 44: het vergroten van de woning aan de Wolfskers 43 te Venray tnv B. Wiskie, Wolfskers 43; het vergroten van de woning aan de Buitenhof 25 te Oos trum tnv M.W. Arts. Buitenhof 25; het bouwen van een woon complex (14 appartementen) aan de Augustinessenhof 37 t/m59 te Venray tnv Wonen Noord Limburg Vastgoed-ont wikkeling, Postbus 210 te Ven ray. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van bur gemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uit gereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Soopvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergunning verleend. het slopen van stalgebouwen aan de Boddenbroek 3 te Oirlo tnv Maatschap Classens, Bod denbroek 3. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond Algemene Wet Bestuursrecht! tegen bij het college van meester en wethouders van V| een gemotiveerd bezwaai indienen en wel binnen 6 de dag, waarop de beschikt toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder g( acht genomen, wanneer bezwaarschrift binnen 5 wekt dagtekening van deze pubk wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethoo zijn in beginsel voornemens volgende ingekomen bouwmd gen. bouwaanvragen en gebr( verzoeken, voor zover noc toepassing van art. 15, 17 19.2 of 19.3 van de Wet Ruimtelijke Ordening en artiké lid 4, 5 of 6 van de Woninj medewerking te verlenen, het verbouwen winkel/woonhuis aan de G straat 32 te Venray tnv P.N en, Rosa Manusstraat 2 te ray; het bouwen van een c» aan de Pinksterbloem Venray tnvJ.G.J. fleurkensj sterbloem 34; het verbouwen van de wo aan de Deurneseweg 24 tel ray tnv R.A.M. Jacobs, Statt weg 90 te Venray; het bouwen van een vei de bedrijfswoning aan de Oirlo 11 te Castenray Vollenberg, Klein Oirlo II; het realiseren van 11 parit plaatsen aan de Stations*! Venray tnv NS comme Postbus 6433 te Eindhoven De op de verzoeken betreM hebbende stukken liggen met ir^ van 12 september 2003 gedun 4 weken voor eenieder ter m bij afdeling Publieksdiensten. IA Gedurende deze termijn kun eventuele bedenkingen bij bi* meester en wethouders wot ingediend. Venray, I I september 2003 Burgemeester en wethouder! Venray, namens dezen, het van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Vi ti I ri i> hi B Te hard rijden in de bebouwde kom is veel inwoners van dorpen en steden in Nederland al sinds jaar en dag een doom in het oog. Het is huilen met de pet op met al die snelheidsduivels op de weg, is een veelgehoorde kreet in ons land. Je hoeft maar te kijken naar tv-programma's als 'Blik op de weg' en de ene na de andere mal loot in een auto passeert de revue. LUDIEK Voor Rijkswaterstaat blijkbaar aanleiding om nieuw beleid te maken en nieuwe 'verkeersbor den' te ontwerpen, waarop hard rijders op een ludieke maar vooral opvallende manier op de vingers worden getikt. En automobilisten die zich wel aan de ter plaatse gel- U heeft zich aan de snelheid gehouden: een compliment waard! dende maximumsnelheid houden worden gecomplimenteerd. Op de Venrayseweg, circa tweehonderd meter na binnen komst van de kem Wanssum van uit Oostrum, hangt sinds kort aan een lantaarnpaal een bijzondere kilometermelding, die precies aangeeft hoe hard de automobilist rijdt. Is de snelheid beneden de toegestane snelheid van 50 km/uur, dan verschijnt een lachend mannetje. Is de snelheid harder dan 50 km/uur, dan komt een triest huilend mannetje voor de dag. Benieuwd welk mannetje de automobilisten het liefst zien Fanfare Vriendenkring Fanfare Vriendenkring uit Swolgen presenteert op zon dag 14 september tijdens een concert in zaal Wilhelmina haar nieuwe uniformen. Onder het genot van een kopje koffie kunnen de muziekliefhebbers luisteren naar de muziek van de fanfa re. Behalve luisteren kunnen de bezoekers ook veel zien. Ten eer ste natuurlijk de nieuwe unifor men. Daarnaast is het concert een mooie gelegenheid om kennis te maken met de nieuwe dirigent van de fanfare, Ron v/d Beuken. Het thema van het concert is 'Filmmuziek', een thema dat in beeld en geluid te zien (op een groot beeldscherm) en te horen is. Voorafgaand aan het concert is de fanfare van de partij in de kerk, tijdens de heilige mis van 10.30 uur. Na afloop van de mis begint het concert in zaal Wilhel mina. Speciaal voor sportvereni gingen heeft het Huis voor de Sport Limburg op 22 novem ber een examen Sociale Hygië ne georganiseerd. Met het exa men kunnen de sportverenigingen in het bezit komen van de verklaring Sociale Hygiëne. Deze is vol gens de wet verplicht. Sociale Hygiëne gaat in op de verant woordelijkheid van de sport verenigingen op het gebied van verantwoord alcoholge bruik. De landelijke projectsubsidie die het mogelijk maakt om het examen zeer voordelig en sport- specifiek aan te bieden loopt ten einde. Dit examen zal dan ook waarschijnlijk de laatste gelegen heid zijn om op deze gunstige voorwaarden de verklaring Socia le Hygiëne te verkrijgen. De verklaring is sinds de nieu we Drank- en Horecawet ver plicht voor verenigingen die alco hol schenken in de kantine. De nieuwe wet stelt dat tenminste twee personen binnen de vereni ging in het bezit moeten zijn van de Verklaring Sociale Hygiëne. Toch blijkt dat veel sportvereni gingen nog niet aan deze verplich ting voldoen. Naast het examen zijn er nog twee andere belangrij ke verplichtingen voor sportver enigingen. Zo moeten barvrijwilli- gers een IVA-cursus (Instructie Verantwoord Alcoholgebruik) volgen en moet de vereniging een registratie bijhouden van alle geïnstrueerde barvrijwilligers. Op 22 november hebben sport verenigingen opnieuw de kans om in het bezit te komen van de verklaring Sociale Hygiëne. Het examen wordt afgenomen in Maasbracht en in Kerkrade. Inschrijven voor het examen kan bij het Huis voor de Sport Lim burg en dient vóór 11 oktober te gebeuren. Na inschrijving ontvan gen de deelnemers alle benodigde informatie en lesmateriaal. De kosten voor het examen bedragen 91,00 per persoon (inclusief les materiaal). Ter voorbereiding op het examen biedt het Huis voor de Sport Limburg examentrainin gen aan. De kosten van de trai ning zijn bij het examen inbegre pen. De training bestaat uit zelfstudie en één examentraining. De trainingen worden verzorgd door het Huis voor de Sport Lim burg en vinden zoveel mogelijk in de omgeving van de verenigingen plaats. Voor meer informatie over de gevolgen van de nieuwe Drank- en Horecawet of voor vra gen over het besturen van een sportvereniging kunt u contact opnemen met het Huis voor de Sport Limburg, tel. 046-4770590. Aan de vooravond van het achtste seizoen houdt Schaak club De Meerloper op zondag 14 september open huis. In het clublokaal bij eetcafé De Hap aan de hoofdstraat in Meerlo zijn geïnteresseerden welkom tussén 11.00 en 17.00 uur. Onder het motto 'Schaken is prachtig van 8 tot 80' wil de club een breder publiek aanspreken. Naast een prachtige locatie heeft De Meerloper veel meer te bieden voor de schaakliefhebber. Nieuw is dat bij De Meerloper voortaan ook jeugd vanaf acht jaar welkom is. Er wordt een schaakinstructie verzorgd en een jeugdcompetitie opgezet. Ook senioren die zich het schaken meester willen maken of willen verbeteren, zijn van harte wel kom. De volgende activiteiten staan op zondag 14 september van 11.00 tot 17.00 uur op het pro gramma: schaaksimultaan, com puterschaak, stand met schaakat tributen en div. schaaklectuur en videovertoning en nog veel meer. Locatie: Eethuis café cafetaria De Hap. Clubavond donderdag avond, jeugd 18.45 - 20.00 uur (rookvrij), senioren vanaf 20.30 uur (roken toegestaan). 'Gedwongen sponsorloop' Wim van Horck p Wim van Horck lost op zon dag 14 september eindelijk zijn belofte van de goederen- en dienstenveiling in. De Swolgenaar loopt die dag van het PSV-stadion in Eindhoven naar Swolgen (circa 60 kilo meter), om geld 'te verdienen' voor de nieuwe uniformen van de muziekvereniging. Om ongeveer 14.00 uur, na afloop van het concert in zaal Wilhel mina, wordt Van Horck door de fanfare feestelijk ingehaald en wordt de pot die in zaal Wilhelmina op het buffet staat geopend. Op dat moment wordt duidelijk hoeveel de sponsortocht heeft opge bracht. De geschiedenis achter de ludieke sponsortocht: Wim, een levenslustige vrijgezel van 43 jaar die wel van een pintje houdt en al jarenlang lid is van de carnavals vereniging D'n Bok in Swolgen. laat zich diep in een carnavals nacht enigszins beneveld enkele woorden ontvallen. Als de dag op het punt staat de nacht te verdrin gen, zegt Wim tegen een van de bestuursleden aan de tap: "Als ik ooit prins wordt, loop ik van Swolgen naar Eindhoven!" Hier van wordt akte genomen door de aanwezige getuigen en zoals gebruikelijk wordt zijn belofte officieel op de achterkant van een bierviltje vastgelegd. De jaren verstrijken maar Wim, een populair dorpsfiguur, wordt maar geen prins. Maar dan in 2001 is het raak, de Swolgenaren kiezen Wim als heerser van het Bokkenrijk. Tijdens de volgende jaren wordt hij regelmatig fijntjes herinnerd aan zijn uitspraak van jaren geleden. Wim belooft zijn belofte in te lossen, maar om duis tere redenen komt het er maar niet van. Dit knaagt aan het gemoed van de goedlachse Wim. die toch een beetje worstelt met het feit zijn belofte nog niet inge lost te hebben. Tot onlangs fanfa re Vriendenkring een goederen en dienstenmarkt organiseerde. Zoals gezegd, als dorps- en vereni gingsman, wil Wim hieraan ook een bijdrage in leveren. Maar wat heeft hij te bieden? Dan komt ineens weer de beloofde voet tocht naar Eindhoven ter sprake. Zou dat wat zijn? Na overleg met de fanfare was het al snel beklonken. Wim houdt een sponsorloop voor de fanfare van Eindhoven naar Swolgen. Als snel staat een collectebus met een afbeelding van z'n hoofd op de tap bij zaal Wilhelmina, waar de cafébezoekers geld in kunnen storten. Ook is hij niet te beroerd om, meestal met wat drank achter de kiezen, met de bus te collecte ren Als hondstrouwe PSV-suppor- ter heeft Wim als startpunt het stadion van de landskampioen gekozen. Scouting De Peelspeurders uit Venray zal op zaterdag 13 septem ber weer op speciale wijze het nieuwe seizoen openen. Speciaal om twee redenen. Ten eerste vraagt de traditie van scouting dat de opening van een nieuw seizoen onvergetelijk moet zijn. Dit is namelijk het moment dat vele jeugdleden, in verband met hun leeftijd, op een aparte manier van hun oude groep over vliegen naar hun nieuwe groep. Verder wordt de Kei van een ouder en de Kei van een Groep uitgereikt. Deze keien zijn fel begeerde prijzen die worden uitgereikt naar aanleiding van prestaties in het afgelopen seizoen. Ten tweede, maar zeker niet minder belang rijk, begint Scouting De Peelspeurders haar 20e sei zoen. Deze mijlpaal moet dus een bijzondere en daarom een onver getelijke gebeurtenis zijn. Om deze reden wordt de gehele dag georganiseerd op de Grote Markt in Venray. De dag begint met een gezame- lijk spel voor de gehele vereni ging om 13 30 uur. Vervolgens zal de officiële ceremonie beginnen om 16.00 uur. Na de ceremonie zal het over vliegen beginnen. Einde van pro gramma op de Grote Markt zal zijn om 17.00 uur. De dag wordt 's avonds afgesloten met een bar- beque voor het kader en de oud ste jeugdleden van de vereniging. Donderdag 11 sept.: repetitie 19.30 gehele koor. Donderdag 18 sept.: repetitie 20.00 gehele koor. Programma: Woensdag 10 sept.: halve finale Zutphen. Vertrek 14.00 vanaf het gemeentehuis Afmelden bij Cees van Kreij, tel. 589775 (alleen op donderdag tus sen 18.00-19.00 uur). Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molen hofweg. Repetitielokaal: Partycentrum De Witte Hoeve. Website: http://lis- ten.to/VMK. Op woensdag 17 september wordt er wederom een gespreks- avond gehouden van 20.00 tot 22.00 uur in het restaurant De Tambourin (op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut aan de Stationsweg in Venray). De avond is bestemd voor ouders van pubers en adolescenten met pro blemen in de GGZ-sfeer (zoals AD(H)D, PDD-NOS en aanverwan te stoornissen). Doel van deze avond is om de ouders in de gele genheid te stellen om met elkaar ervaringen te delen en informatie uit te wisselen. De avond heeft een informeel karakter; u hoeft niets en u moet niets; het is aan u wat u kwijt wilt. De toegang is vrij dus, behoort u tot de doelgroep dan bent u van harte welkom. De initiatiefnemers, zelf ouders van pubers met een GGZ-probleem. krijgen ondersteuning van het CAB Het informatiecentrum van de SPD en de stichting Balans (voor kinderen met ADHD, PDD- NOS en dyslectie) zijn aanwezig met informatiemateriaal en advies. De laatste avond van 2003 voor de bijeenkomsten staat gepland op 19 november. Voor meer informatie kunt u bellen naar 06-14682564, 0478-588119 of 0478-516061. Donderdag 11 sept.: Bestuurt gadering. Maandag 15 sept :G repetities. Woensdag 17 si 18.30 uur Leerlingen tarnt* korps; 19.00 uur Repetitie! boerkorps; 20.15 uur Rept orkest. 1 Agenda september: j 20 sept.: Generale repetitie» k Heythuysen 18.30 uur. 21 se j°r Beoordelingsconcert Heythuj |0 12.45 uur. 22 sept.: Geen re] tie orkest. 23 sept.: Rcpa in orkest in Maaspoort Venlo li ij uur. 28 sept.: Repetitiedag oil Meer informatie: www.aostrum.nl onder veren®, gen Eerstvolgende repetitie woem t J 17 september bij zaal Thid F, Kennedyplein in Venray. Voc gaande aan de repetitie is er i 19.00 tot 20.00 uur stemvod i1 voor de sopranen. Op 14 sepe ber wordt er een concert zorgd ter gelegenheid tan gevallenen van de tweede wfl oorlog op het Engels Kerkhof n de Hoenderstraat. Na de hen king wordt er voor de veten een concert gegeven in deki ne van Inalfa. De leden dienen 10.45 uur op het Kerkhof aac zig te zijn. Afmeldingen bij A mie Vousten, telefoon 513135) Agenda: 14 september optreden Kerkhof en bij Inalfa Heb je ook zin om te zir een koor met lichte muziek je meer weten over de verei neem dan gerust contact Dora Garson tel. 585371 'Sa Donderdag 11 september I avond) openingsavond voor r kinderen van de groepen 5 fl I Van 18.30 tot 20.00 uur is ic F een uit deze groepen welkom r eens kennis te maken met r Springplank Vanavond staan P aantal kennismakingsspelletjfl B het programma. AansluitendB grammavergadering voor ik l ding van de donderdaggen t Maandag 15 september van H jj tot 20.00 uur club voor de W ren van de groepen 3 en 4 F programma is op dit momenli niet bekend. Eveneens op mi dag teamvergadering v K bestuur en leiding; aanvang 20 uur. Dinsdag 16 september dl Ij vond voor de jeugd van de pen 7 en 8, plus de school! ters. Van 18.30 tot 20:00 wordt er ook voor hen eenk programma gedraaid. Ouders: De Springplank heeft1 heel lage drempel. Als uw 1 graag een keer wil komen kip is dat geen enkel probleem j gewoon naar binnen en de leid ontvangt je met open armen.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 24