A mm Capretto al weer vijf jaar in Venray Kermis Veulen leeft Plannen Annaterrein onder de maat Luchtje aan komst depot Benegas Carjump Veulen Um- Bekendmakingen gemeente Venray Afsluiting Grote Markt #fgl Woningwet Wet ruimtelijke ordening 30 km zönegebied centrun[ Noord-west r taxaties tvS 'ylt.tnF i ff Jan Litjens fly-in Collecte Prinses Beatrix Fonds -20x Ford Fies'^i 9.995, PEEL EN MAAS Donderdag 4 september 2003 - Pagina De genoemde aanvragen en meldingen en alle op de aanvra gen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis. Raadhuis straat te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00-10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Besluit Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een ver gunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: Hendrickx Venray B.V., Bui tenweg 4 te Venray voor een oprichtingsvergunning voor een agrarisch hulp- en nevenbedrijf gelegen aan de Laagheidseweg 19a te Ven ray. De vergunning wordt onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebben de stukken liggen ter inzage (6 weken) van 4 september 2003 tot en met 16 oktober 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: diegenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit: de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepster mijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hier voor geldt een bijzondere pro cedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuurs recht staat beschreven. Besluit Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning geheel intrekken van: Hendrickx B.V., Buitenweg 4 te Venray voor het geheel intrekken van de milieuver gunning voor een rundvee- en fokvarkenshouderij gele gen aan de Laagheidseweg 19a te Venray. Het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 4 september 2003 tot en met 16 oktober 2003 in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray. Gedurende bovengenoemde kan bij de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gélegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan wor den verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat verzoek is beslist. AM.v.B.-meldingen Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-meldingen zijn binnen gekomen van: - Maatschap Kusters-Swe- mers, Hoofdstraat 5 te Oirlo voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieu beheer aan de Hoofdstraat 5 te Oirlo; - I. Arts, Plataanstraat 4 te Venray voor het oprichten van de inrichting Thetru Costumes ingevolge het Besluit opslag- en transport bedrijven milieubeheer aan Keizersveld ongenummerd te Venray - Andalucia Mini-Market, Kiosk 52-53 te Venray voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit detailhandel en ambachtsbedriiven milieube heer aan de Kiosk 52-53 te Venray. De meldingen kunnen worden ingezien van 4 september 2003 tot en met 18 september 2003 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 4 september 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Publicatie kennisgeving ontheffing individuele dagen horeca Kennisgeving ontheffing individuele dagen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er op basis van artikel 4.1.2 van de Algemene Plaatselijke Veror dening ontheffing van de voor schriften I.I.I, T.1.5, 1.1.7 en 11.8 uit de bijlage onder B van het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieube heer is verleend aan: 1. Café Havana, Hensenius- straat 9 te Venray, voor vrij dag 12 september 2003 van 18.00 uur tot zaterdag 13 september 2003 om 01.00 uur; 2. O.J.C. Watjang, Hoofdstraat 34a te Oirlo, voor zaterdag 18 oktober 2003 van 20.00 uur tot zondag 19 oktober 2003 om 01.00 uur, alsmede voor zondag 19 oktober 2003 van 13.00 uur tot 24.00 uur. Het bovenstaande betekent dat gedurende voornoemde perio de de normale eisen voor hore- ca-inrichtingen volgens het Besluit niet gelden en dat sprake is van een verruiming van de geluidsnormen. De horeca- exploitant is gedurende voor noemde periode verplicht te doen en na te laten hetgeen redelijkerwijs gevergd kan wor den om overmatige hinder te voorkomen. Gelet daarop zijn voorschriften opgelegd. Venray, 4 september 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Stedelijke Ontwikkeling Agenda voor de vergadering van de commissie Stedelijke Ontwikkeling te houden op woensdag 10 september 2003, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I, alhier. ONDERDEEL A 1Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. Notulen van de openbare vergadering van de commis sie Stedelijke Ontwikkeling gehouden op 11 juni 2003. 6. Gewest. 7. Ingekomen stukken. ONDERDEEL B 8. Algemeen vragenuur. ONDERDEEL C C-l. Ter advisering: 9. Beleidsplan Wonen, deelplan 2. 10. Planschadeverzoek Willems n.a.v. bestemmingsplan "Bedrijventerrein Smakter- heide". I I. Planschadeverzoek Den Hoebert door fam. Klaas- sens-Van den Hoogenhof. 12. Voorbereidingsbesluit t.b.v. uitbreiding bedrijfsgebouw Twistweg la te Vredepeel. 13. Delegatiebesluit m.b.t. arti kel 19 lid I WRO t.b.v. ver plaatsing St. Antoniuskapel Stationsweg Venray. 14. Bezwaar en voorlopige voorziening tegen voorbe reidingsbesluit Buitengebied. 15. Voorbereidingsbesluit t.b.v. de bouw van een woning met garage aan de Hardeweg 4 te Venray. 16. Voorbereidingsbesluit t.b.v. vestiging SNS Bank aan de Langeweg 85 te Venr^. C-2. Ter besluitvorming: 17. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Stedelijke Ont wikkeling. C-3. Ter bespreking: Niet van toepassing. ONDERDEEL D 18. Rondvraag. 19. Sluiting. De gemeente verleent mede werking aan een braderie op vrijdag 12 september 2003 vanaf 12.00 tot 21.00 uur op de Grote Markt. De Grote Markt is dan afgesloten (zoals tijdens de markt) voor motorvoertui gen en fietsers. Nadere informatie over de afsluiting kunt u terecht bij de afdeling Publieksdiensten, balie I, tel. (0478)-523333. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaal de in artikel 41 van de Woning wet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wet houders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het vergroten van de woning aan de Grootdorp 12 te Mer- selo tnv M.H.H. Janssen, Grootdorp 12; het bouwen van een tuinhuis aan de Kruidenlaan 207 te Venray tnv N. Berk, Kruiden laan 207; het bouwen van een terras overkapping aan de Largo straat 8 te Venray tnv M.A.C. Arts, Largostraat 8; het bouwen van een woning met carport aan de Casten- rayseweg 50 te Casten ray tnv H.T.L. Willemssen, Matthias- straat 3 te Castenray; het bouwen van een tuinhuis aan de Randenrade 82 te Oostrum tnv A.W.A. Achten, Randenrade 82; het bouwen van een kapel aan de St Jozeflaan 58 te Smakt tnv TSP Consultancy, Rochusstraat 28 te Venray; het plaatsen van twee raam kozijnen in voor- en zijgevel aan de Johan van Wytten- horstweg 26 te Vredepeel tnv P.J.G.M. Flinsenberg, Johan van Wyttenhorstweg 26; het bouwen van een kantine met logies aan de Weverslo 4 te Merselo tnv P.S.M. Wil lems, Weverslo 4. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. - het verbouwen van een gara ge aan de Dopheide 33 te Ysselsteyn tnv C.A.M. van Lier, dopheide 33; het verbouwen van de woning en garage aan de Beekweg 28 te Venray tnv W.A.P. Poels, Noordsingel 23 te Venray; het plaatsen van tijdelijke noodlokalen voor 5 jaar aan de Zuidsingel te Venray tnv Raayland College, Postbus 166 te Venray; het vergroten van de woning aan de Aan de Dril 10 te Ven ray tnv I.M.M. Huijbers, Aan de Dril 10; het bouwen van een vleesvar kensstal aan de Timmerman- nsweg 110 te Ysselsteyn tnv F.G.M. Arts, Timmermanns- weg 110. Bij de publicatie van 14 augustus 2003 is er een fout gemaakt v.w. de lokatie van het volgende bouwwerk, dit had moeten zijn, - het vergroten van de woning aan de Gentiaan 19 te Venray tnv S.J.P. Heijnen, Paterslaan 9 te Venray. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toege zonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publica tie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvra- gen sloopvergunning verleend, het slopen van pluimveestal len aan de Ysselsteynseweg 61 te Ysselsteyn tnv J.M.G. Claessens, Ysselsteynseweg 70; het slopen van varkens- en pluimveestal aan de Yssel steynseweg 66 te Ysselsteyn tnv J.M.G. Claessens, Yssel steynseweg 70; het gedeeltelijk slopen van een stal aan de Timmerman- nsweg 110 te Yssselsteyn tnv F.G.M. Arts, Timmermanns- weg 110. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toege zonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publica tie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de volgende ingekomen bouw- meldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17. 19.1, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4. 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verlenen. - het tijdelijk plaatsen van een blokhut voor max. 5 jaar aan de Horsterweg te Castenray tnv Dorpsraad Castenraay, Castelostraat 11 te Casten ray; - het vergroten van de woning aan de Ranonkel 35 te Venray tnv G.J.H. Geven, Ranonkel 35; - het bouwen van een varkens stal aan de Peelweg 4 te Ysselsteyn tnv Mts. J.J.M. Wilmsen. Peelweg 4; - het vergroten van de woning aan de Buitenhof 11 te Oos trum tnv G.F.J. Versteegen, Buitenhof 11; - het aanbouwen van een slaap kamer aan de Witzand 5 te Venray tnv J. Verzijden, Carry van Bruggenstraat 8; - het vergroten van een pand aan de Twistweg la te Vrede peel tnv Automobielberijf van Vegchel, Twistweg la; - het bouwen van bergruimte aan de Kattestaart 13 te Ven ray tnv H. Claessens. Katte staart 13. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 4 september 2003 gedurende 4 weken voor eenl der ter inzage bij afdelj Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kund eventuele bedenkingen bij burj meester en wethouders worfl ingediend. Procedure Wet Geluidhinder Burgemeester en wethoudt van Venray maken bekend dat voornemens zijn bij gedeputeer staten van Limburg een verzo als bedoeld in artikel 83 vani Wet Geluidhinder in te dien om vaststelling van hogere gre waarden voor de verbouw» een boerderij tot twee woninj aan de Hoogriebroekseweg 3| Oirlo. De op dit project betreklJ hebbende geluidsrapport, waal de benodigde hogere grenswj| den zijn aangegeven, liggen n ingang van 5 september 20 voor een periode van 2 wel ter inzage op het gemeentel bij de afdeling Publieksdienste Gedurende de terinzageleggi kunnen schriftelijke zienswijj aan ons kenbaar worden gemaal Op verzoek zal een openbare i ting worden belegd. Ter zitó bestaat de mogelijkheid ziens»» zen mondeling aan ons kenbaar maken. Venray, 4 september 2003 Burgemeester en wethouders J Venray, namens dezen, het hol van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Bekendmaking Verkeersbesluit van deze bekendmaking. Burgemeester eh wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van de afdeling Openbare Werken, maken hierbij bekend hun verkeersbesluit d. d. 29 augustus 2003, waarbij is beslo ten; 1. Het woongebied centrum Noord-west, begrensd door de Noordsingel, Westsingel, Hoenderstraat, Langeweg en de St. Jozefweg tot een 30km zóne gebied te verkla ren. 2. De Frans Michielstraat vanaf de Langeweg met fysieke middelen af te sluiten voor motorvoertuigen. 3. De wettelijke verkeersbor den te plaatsen conform bij behorende situatieschets. 4. Dit verkeersbesluit treedt in werking 6 weken na de dag Venray, 4 september 2003. Burgemeester en wethoudsfc voornoemd, namens dezen,» hoofd van afdeling openbi| werken, B.R.Th, van Dijk Bovengenoemd besluit ligt vo een ieder ter inzage bij i Publieksbalie in het gemeem huis. Deze Publieksbalie is od op maandag van 12.00 tot 20. uur en vanaf dinsdag t/m vrijd van 9.00 tot 13.00 uur. Belanghebbenden kunnen teg dit besluit binnen zes weken de dag van deze bekendmaki een gemotiveerd bezwaarsch indienen bij het college van bi gemeester en wethouders* Venray, Postbus 500, 5800/ Venray. Capretto viert feest. Begin sep tember is het bedrijf vijf jaar gevestigd aan de Grotestraat in Venray. Gea Gielen en haar mede werksters zijn zeer trots op hun zaak. "Capretto is niet zomaar een schoenzaak. Wij voeren zeer hoogmodische schoenen in ons assortiment waarop de term modisch-klassiek van toepassing is." stelt eigenaresse Gea Gielen. "Onze collectie komt dan ook voor 80% rechtstreeks uit Italië en veel merken zijn exclusief voor deze regio". Capretto heeft in dit segment een zeer goede naam. "Wij durven het ieder jaar weer aan om de modekleuren en trends terug te laten komen in onze schoenen. Wij hebben daarvoor zeer goede contacten met de producenten in Italië, Portugal, Spanje en de VS en kunnen zo vooroplopen in de trends. Zo kan de consument deze winter bolle neuzen als nieu we trend verwachten terwijl voor de meeste mensen de spitse neu zen net nieuw zijn." Bij de heren schoen zijn de winterkleuren bruin en cognac en zijn de laarzen in opmars. Voor de zomer van vol gend jaar komen wit en ecru weer opzetten terwijl de dames zich kunnen verheugen op tinten als roze, turquoise, oranje en lime. Gea Gielen gaat regelmatig naar de Italië, toch het Mekka van het SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE Czn TARIEVEN u LZMV CKR( Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 schoeisel, om zich te oriënteren op de nieuwe trends. "Op de beurzen staan de producenten vaak met standaard schoenen. Wij willen daar vaak wat details aan wijzigen, omdat wij denken dat die schoen daardoor perfect in het beeld van de Capretto-klant past". Volgens Gea Gielen zijn de contacten zo goed dat, wanneer een klant een bepaalde kleur schoen wil hebben die hij of zij bij bepaalde kleding wil dragen, Capretto dit kan verzorgen, zon der dat de klant daar meer voor hoeft te betalen. "Dat is een stuk service wat door onze klanten zeer wordt gewaardeerd." Zozeer zelfs dat klanten niet alleen uit de regio Venray komen. 'Wij hebben opvallend veel klanten uit de regio Nijmegen en zelfs een mevrouw uit Joure koopt twee keer per jaar, via internet, een paar schoenen!" Naast schoenen voert Capretto ook enkele zeer exclusieve tassen- merken zoals Renato Angi, Dick Bones, Francesco Biasia en Nero en Nero. "Merken die niet in elke winkel te koop zijn en waarbij design en kwaliteit voorop staan" aldus Gea Gielen. Naast service en exclusiviteit is bij Capretto gezel ligheid eveneens belangrijk. "Klanten moeten zich bij ons thuis voelen" vindt Gea Gielen. "De winkel ademt dan ook een huiskamersfeer uit". En haar medewerksters, Gonny Hend rickx en Linda Heijnekamp staan, net als Gea, altijd klaar om de klant te helpen, van advies te voorzien eventueel onder het genot van een kopje koffie. Capretto timmert ook sportief aan de weg. Al enkele jaren sponsort de Venrayse schoenenzaak het meisjes BI team van hockeyver- eniging MHCV. Daarnaast kunnen vaste klanten bij Capretto reke nen op kortingen via de Capretto Clubcard. Wie vier aankopen doet in twee jaar krijgt over het totale aankoopbedrag 10% korting. Capretto wil het eerste lustrum groots vieren. Elders in deze krant vindt u tal van spetterende aanbie dingen die dit weekeinde geldig zijn. Bovendien is Capretto zon dag geopend om u kennis te laten maken met de najaarstrends. Dat de dorpskermissen wel degelijk bestaansrecht hebben, bewijst men komende week in het Veulen, waar rondom de ker mis tal van activiteiten worden georganiseerd. Op vrijdag 5 sep tember treedt de bekende forma tie Trade Mark vanaf 21.00 uur op in de feesttent, 's Zaterdags vindt er een uniek optreden plaats van Wild Voice. Speciaal voor Veulen- se kermis houdt men een reünie. Ook dit optreden in de tent begint om 21.00 uur. Op zondag 7 september vindt het spectacu laire carjumping plaats op het bui- tenterrein. Aanvang 14.00 uur. Tijdens het spektakel zal niemand minder dan de bekende Venrayse ex-kastelein Geert Pelzer optre den. Op het tweede buitenterrein wordt de Jan Litjens fly-in gehou den. Vliegtuigliefhebbers kunnen hier vanaf 14.00 uur terecht. Na tien jaar stopt de Veulense feest band Shit! Wiend Ien. Op kermis- maandag verzorgt men - wederom in de tent - een spetterend afscheidsoptreden vanaf 21.00 uur. De kermis in Veulen wordt op dinsdag afgesloten met een optreden van Cross Roads in het café en speciaal voor dansliefheb bers is er vanaf 20.00 uur dansen in de Zaal met het Huisorkest. Martin Koenen Bestemmingsplan Buitengebied Gemeente Venray ADVIES - BEZWAARSCHRIFT? 040-2262507 of 06-22789292 Vullinghspark 34, 5591 DB Heeze Gespecialiseerd in: Bestemmingsplannen Milieuvergunningen Bouwvergunningen Bezwaarschriften www.adviesbureaumartinkoenen.nl dp zaterdag 6 en zondag 7 sep tember vindt in Veulen ter nage dachtenis aan Jan Litjens een Fly- in plaats voor Microlight vliegtuigen. Jan Litjens (de vlie gende schaapsherder) was niet alleen actief in de vliegsport maar hij was ook zeer actief in de Veu lense gemeenschap. Al jaren orga niseerde hij het vlieggebeuren tij dens festiviteiten in Veulen. Zijn vliegmaten willen deze traditie in ere houden en zullen op 6 en 7 september met een aantal vlieg tuigen in Veulen aanwezig zijn. Tijdens deze dagen zullen er enkele vlieginstructeurs aanwezig zijn. Voor belangstellenden bestaat er de mogelijkheid om een proefles te nemen of om een donateurvlucht te maken in een Microlight vliegtuig. F»yers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl De voorstellen die drie pro jectontwikkelaars hebben ingediend voor de ontwikke ling van het St. Annaterrein in Venray voldoen niet aan de gestelde voorwaarden. Om die reden worden de voorstellen niet in behandeling genomen door de gemeente Venray en het Vincent van Gogh Instituut die samen het terrein ontwik kelen. De voorstellen zijn volgens de stuurgroep zowel financieel als stedenbouwkundig onder de maat. Volgens de gemeente vol doen de plannen van de project ontwikkelaars Vesteda-Zuid, ABB Bouw en Eurowoningen niet aan de randvoorwaarden van de stuur groep. De voorstellen moesten passen binnen de hoofdlijnen van het door de raad in 2000 vastgestelde globaal stedenbouwkundig plan (GSP), dat door de Venrayse gemeenteraad is vastgesteld, en moesten voorzien in de door het Vincent van Gogh Instituut gewenste opbrengst. De stuur groep beraadt zich in de komende maand september over de wijze van voortzetting van de planont wikkeling op het St. Annaterrein. De komst van het depot van Benegas BV naar Wanssum is het resultaat van een onte recht besuit van de gemeente Horst aan de Maas. Dat blijkt uit een onlangs in Den Haag bekendgemaakte uitspraak van de Raad van State. Het rechtscollege concludeert dat de gemeente op onjuiste wijze sluiting heeft afgedwongen van het depot in America. Het depot in America vormde dan wel een gevaar voor de omge- ving, maar was niet in strijd met de wet, stelt de Raad van State. Het rechtscollege benadrukt dat Benegas zich keurig aan haar milieuvergunning hield. Naar mening van de Raad van State moet het bedrijf voldoen aan de wettelijke opgelegde verplichtin gen, maar niet aan actuele inzich ten van de overheid. Als de gemeente meent dat een vergun ning niet langer voldoet, kan deze worden gewijzigd of ingetrokken. Zolang het bedrijf zich houdt aan een geldige vergunning kan ech ter niet worden opgetreden, aldus het rechtscollege. Van 7 tot en met 13 september collecteert het Prinses Beatrix Fonds weer voor spierziekten. Meer dan 40.000 collectanten bellen dan aan voor een vrijwillige bijdrage. Wie de collectant mist, kan een gift over maken op giro 969. ten name van het Prinses Beatrix Fonds. Het Prinses Beatrix Fonds is het Nationaal Fonds voor de bestrijding van spierziekten, polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Hun tington, Multiple Sclerose en spasticiteit. Het Fonds is in 1956 opge richt. Sinds die tijd financiert het wetenschappelijk onderzoek naar de bestrijding van deze neuromusculaire aandoeningen. Ook behartigt het Fonds de belangen van patiënten die aan deze ziekteii lijden en hun familieleden. Het steunt de landelijke patiëntbelangenverenigin gen waarbij in totaal ongeveer 40.000 mensen zijn aangesloten. Deze verenigingen zijn bijzonder actief met tal van activiteiten. Voor organisatie in de gemeente Venray: Lies van Bavel-van Nieu- wenhoven, Albionstraat 9, 5809 AB Leunen, tel. 0478-582193- Zondag 7 september gaat het weer gebeuren: de Veulense Car jump. De ruigste tak van auto sport is intussen een niet meer weg te denken onderdeel van de Veulense kermis. Vier jaar gele den begonnen met zes door de organisatie bijeengebrachte auto mobielen is dit evenement inmid dels uitgegroeid tot twintig deel nemers die elk voor hun eigen voertuig zorgdragen. De bedoe ling is even simpel als spectacu lair. Probeer jou voertuig, onbe mand, zo ver mogelijk te laten springen over een speciaal daar voor aangelegde springbult. De daarvoor geprepareerde baan is aan weerszijden voorzien van vangrails om de auto's richting bult te geleiden. Eenmaal te plet ter gestort meet een vakkundige jury de gesprongen afstand op. Degene wiens voertuig op het eind van de middag de verste afstand heeft afgelegd is winnaar van een heerlijk vat bier. Daar naast is vorig jaar nog een andere prijs in het leven geroepen Carjump Cup. Acht van del heersende prinsen carnaval 4 Venray van dat jaar namen dedl de speciale prinsenklasse Dit» is het de beurt aan de café's inl gemeente Venray. Zij gaan ondi ling strijden om de felbegeol Cup in de café-klasse. Dit lil gebeuren is tot in de puntjes af gekleed. Alles wordt gepre«| teerd door twee door de geverfde commentatoren. Chei leaders op een zelfgebouwde sal ty-car. Kinderhoek waar de klei sten in een zandbak kunne spelen of geschminkt kuna worden. Podium-ceremonie va de winnaars compleet met chs pagne. Op het einde van de ra dag een alles verpletterende es vanshow met als klap op vuurpijl het definitieve en sup< sensationele einde van de roe ruchte hofauto van de Veulen carnavalsvereniging. Entree gral aanvang 14.00 uur op het tem langs cafy 't Veule met Dealer registratie voordeel "an 10.995.- vooimaar Met heeeeeeeeeel veel extro l,25i Duratec IKV 70 pk - intelligent Protection System Airbags voor bestuurder en passagier - fJechmische staittrlokkeilng Hoofdsteunen achter - Getint en warmtewerend glas - In hoogte verstelbaar stuucw< In 60:40 delen neerklapbare bank - ïoerenteller - Stuurbekrachtiging Raadhuisstraat 38, VENRAY 0478 556100 Lionstraat 9, BOXMf 0485-561?' DE FORDDEALER VOOR NOORD LIMBURG EN OOST B R A B

Peel en Maas | 2003 | | pagina 28