[Zusjes nieuwe aanwinsten Idames SV Venray Voetbalspecial '03-'04 Wij doen heus niet onder voor onze jongens AT HVC incasseert tienklapper tegen Oranje Gezocht en niet gevonden: een scorende spits Dames SV Venray bekeren verder a pEEL EN MAAS Donderdag 4 september 2003 r Pagina 27 Auke en Rinske Reijnders uit Oostrum Vrouwen van SV Meerio willen verloren terrein goedmaken Vrouwen SSS' 18 voelen zich thuis in de tweede klasse Oostrum, Net als Auke heb ik ook in het eerste damesteam van Oostrum gespeeld. Vorig seizoen speelden jullie voor de dames van Reuver. Jullie wonnen de beker en werden kampioen in de 2e klasse. Hoe is dat jaartje bevallen? Auke: "Heel goed. zeker ook omdat ik altijd speelde Dan is het zeker fijn voetballen." Rinske: "Helemaal niet zo goed. Ik stond meestal reserve en weet eigen lijk niet waarom. Voor mij was het geen leuk jaar." Waarom zijn jullie na slechts een jaartje weer overgestapt naar SV Venray? Auke: "Voor mij was de keuze niet makkelijk. Ik heb heel lang getwijfeld. Ik vond het eert nadeel dat we maar een keer per week met dc hele groep trainden. Op de tweede training kwa men vaak maar vier of vijf meiden." Rinske: "Het zal duidelijk zijn dat voor mij de beslissing niet zo moeilijk was. Als je niet aan spelen toekomt, is het bij geen enkele club leuk." Hoe bevallen de eerste weken bij SV Venray? Auke: "Het is een leuke groep en we trainen prima onder leiding van de nieuwe trainer. Hij probeert alleen nog uil waar de speelsters het beste tot hun recht komen." Rinske: "We hebben pas een oefen duel gespeeld tegen de jongens C3 van Venray. Het werd wel 1-0 voor ons. maar het voetbal ging nog niet echt goed." Wat is het verschil tussen Ven ray en Reuver? Auke: "Venray is een heel hechte groep die ook na de wedstrijd bij elkaar blijft zitten." Rinske: "Bij Reuver was de sfeer ook wel goed. maar ging iedereen na de wedstrijd bijna meteen naar huis." Wat is jullie favoriete positie? Auke: "Ik speel het liefste rechts half of aanvallende middenvelder." Rinske: "Ik denk dat ik als laatste man beter ben. maar ik speel het lief ste in de spits." Wat zijn voetballend de goede en minder goede punten van je zus? Auke: "Rinske heeft een goed inzicht en een goede trap. Het loop werk, zoals het aanbieden, is wat min der." Rinske: "Auke is heel fanatiek en Auke (links) en Rinske Reijnders gaan niet de Venray-dames op jacht naar de titel. heeft een hele goede conditie. Tech nisch is het iets minder en ook haar schot kan beter." Hoe zien jullie kansen bij Ven ray eruit? Auke: "Ik zal het moeilijk krijgen om me in het team te spelen. Voor mijn posities heeft de trainer volop keuze." Rinske: "Voor mij is het een hele nieuwe start. Ik moet laten zien dat ik het wel kan. Ik denk dan ook wel dat ik in het team kom." Jullie zijn zussen en hebben nooit ruzie. Waar zijn jullie het niet over eens? Auke: "Ik ben fan van Ajax. Barcelo na en Frank de Boer. Rinske: "En mijn favorieten zijn Feyenoord, Real Madrid en David Beckham." De twee zusjes Reijnders zijn het over een ding u>el helemaal met elkaar eens: met de dames van 5V Venray proberen naar de eerste klasse te promoveren. Er mag worden ingezet: wie zou er als winnaar van het veld stap pen als het vrouwenteam van SV Meerio de strijdt aanbindt met de jongens Al van SV Meerio? Ange- lique Custers, leidster van het vrouwenteam, hoeft niet lang na te denken op welke ploeg ze haar zou zetten. "Ik onderschat onze jongens Al niet, maar ik ver wacht dat het vrouwenteam die wedstrijd wint. Wij doen heus niet onder voor de A-junioren." De jubileumwedstrijd ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van HVC/Taxi Verstraaten tegen het nationaal zaalvoetbalteam was vorige week woensdag in alle opzichten een geslaagd evene ment. Allereerst waren er drie honderd toeschouwers, die een mooi staaltje futsal (het blijft wen nen aan deze nieuwe benaming voor zaalvoetbal) mochten aan schouwen. Uiteindelijk werd het 0-10 en dat is gezien het krachts verschil niet verwonderlijk. Het nationaal futsalteam. gecoacht door Vic Hermans was duidelijk een maatje te groot voor HVC. Mogelijk waren de verwachtingen ook te hoog gelet opvde winst die HVC een jaar geleden boekte op Jong Oranje Nu bleek het nationaal team, dat in de middag nog een laatste training afwerkte in Venray. op alle fronten beter. Conditie, snelheid gecombi neerd met individuele techniek en tactisch goed uitgevoerde spelpatro- nen waren bepalend voor het score verloop. HVC/Taxi Verstraaten was helaas ook nog niet compleet, daar van de selectie om uiteenlopende redenen zowel Frank van Daal als Willem Pee- ters nog ontbraken. Zo gebruikte Vic Hermans twaalf spelers en had Paul Janssen er slechts negen ter beschik king. Ondanks dat HVC ook kansen kreeg, werd de ruststand van 0-5 toch bereikt door een regelmatig scorend nationaal team. waarbij het laatste doelpunt uit een toegekende straf schop werd gescoord Qua inzet was HVC niets te verwijten en mede daar door werd het over het geheel geno men toch een zeer nuttige wedstrijd, waarbij voor het publiek waar te nemen viel dat beide teams elkaar niets cadeau deden. Na de rust eigen lijk hetzelfde beeld waarbij het heel snel 0-~ stond. Toch had HVC in het tweede bedrijf langere tijd meer grip op het aanvallend ingestelde Oranje Tweemaal had HVC pech. De eer ste maal was een inzet in een bijna verlaten doel te zacht en de tweede maal kaatste de bal binnenkant paal terug in het veld De eindscore werd uiteindelijk zelfs met dubbele cijfers behaald. Daarbij viel nog aan te teke nen dat het laatste doelpunt ontstond uit een zogenaamde 10-meter trap. Een stijlvolle actie van HVC-speler Frank Brands. Twee eerdere pogingen werden door de uitstekend op dreef zijnde doel man Raymond Janssen gekeerd. Scheidsrechters Mewissen (Holtum) en Wefels (Venray) hadden een gemakkelijke avond bij een pittige maar sportieve wedstrijd. De doel punten voor oranje werden gemaakt door Roger Maduro (3x), Maarten Frankfort en Max Tjaden (ieder 2x), Appie Idlaasri en Dick Hulshorst. Net voor aanvang van de wedstrijd kreeg HVC nog officieel van KNVB-zijde bij monde van Jan Terburg. voorzitter district Zuid II het bekende jubileum geschenk uitgereikt, de Oranje KNVB- vlag. In de nacompetitie ging het vorig seizoen mis voor de dames van SV Venray. In de nieuwe voetbaijaargang hopen de Venrayse voetbalsters de promotie naar de eerste klasse af te dwingen. Het team van de nieuwe trainer Wim Timmermans uit Maasbree kreeg twee verster kingen in de schoot geworpen: Auke en Rinske Reijnders uit Oos- n. Peel en Maas schotelde de twee zusjes een aantal vragen voor. Wie ben je en wat doe je? Auke. "Ik ben Auke Reijnders. 18 jaar. en studeer aan het CIOS in Sit- Komend schooljaar begin ik aan mijn derde en laatste jaar." Rinske. "Ik ben Rinske Reijnders, li jaar en ga komend schooljaar naar de vierde en laatste klas van VMBO 4 aan het Raayland College." Hoe lang voetbal je al? Auke: "Ik ben pas op mijn veertien de jaar met voetballen begonnen. Eerst bij de jongens en later ook in het eerste damesteam van Oostrum." Rinske: "Ik ben al op mijn vijfde jaar begonnen in de jongens F van Kansen genoeg, maar veel te weinig doelpunten. Dat was het verhaal van de vrouwen van SSS'18 verleden seizoen. Trainer Herman Pouwels besloot om de boer om te gaan en een scorende spits te werven voor het vrouwen team uit Overloon. Maar alle pogingen, observaties en gesprek ken ten spijt: een gemakkelijk scorende aanvalster die bereid was om overschrijving aan te vra gen naar SSS'18, werd niet gevon den. En daar kijkt aanvoerster Mieke Nabuurs niet van op. "Ik voetbal zelf heel mijn leven in Overloon. Ik zou ook niet over stappen naar een andere club." Met haar 29 jaar is Mieke Nabuurs de oudste in het vrouwenteam van SSS'18. Het zegt veel voor de verjon- ging van het vrouwenvoetbal in Over loon. "Ik denk dat de meeste vrou wenteams wel een aantal dertigers in de gelederen hebben. Wij niet. Veel jonge meiden voetballen nu in de hoofdmacht. Dat belooft veel voor de toekomst, want ze kunnen natuur lijk nog jaren mee. Er zit veel potentie in onze groep." Nabuurs sluit niet uit dat SSS'18 in de toekomst weer een keer de sprong naar de eerste klasse weet te maken. "Zou best kunnen, maar dat zal niet dit seizoen gebeu ren. Ik heb zelf met SSS'18 in de eer ste klasse gespeeld, ik ken het niveau en weet dat we op dit moment niets te zoeken hebben in de eerste klasse. Daar komen we tekort, geen twijfel mogelijk. De tweede klasse past beter bij onze huidige mogelijkheden." SOCIAAL LEVEN De vrouwen van SSS'18 eindigden vorig seizoen als zevende in de eerste klasse. Dat viel een tikkeltje tegen. Het grootste euvel was het scoren. "Kansen kregen we genoeg, maar het afronden was een groot probleem." De Overloonse club ging op jacht naar een scorende spits, bezocht diverse wedstrijden, sprak met een aantal kandidaten, maar tot een 'trans fer' kwam het niet. "De speelsters voelden er niets voor om over te stap pen, ook al konden ze bij ons op een hoger niveau voetballen. Nee, daar kijk ik niet van op. Ik voetbal zelf al heel mijn leven in Overloon. Daar zijn mijn vriendinnen, daar kleur ik mijn sociaal leven in. Ik zou ook niet overstappen naar een andere vereniging." Eén nieuwe speelster kreeg SSS'18 er wel bij: een keepster. "Vorig sei zoen hadden we eigenlijk geen echte doelvrouw. Eén van de speelsters was gelukkig bereid om in het doel te gaan staan. Nu is er keepster uit Nij megen overgekomen." LAATSTE LINIE Mieke Nabuurs gokt dit seizoen op een iets betere klassering dan het voorbije jaar. "Tussen de vierde en Het is. zo laat Custers weten, een wijdverbreid misverstand dat vrou wen nog steeds niet goed kunnen voetballen. "Het niveau is, ook in Noord-Limburg, de voorbije jaren gestegen Ga bijvoorbeeld eens naar de vrouwen van Venray kijken. Die voetballen écht goed, daar zou menig lager mannenteam het moeilijk mee hebben En er wordt ook steeds meer gevoetbald door vrouwen in onze regio Scvenum, Hegelsom, Meerio, Overloon, Venray, America, Broek- huizenvorst. overal zijn damesteams in competitie. Vrouwenvoetbal is populair in Noord-Limburg." De vrouwen van SV Meerio probe ren dit seizoen verloren terrein goed te maken. De ploeg degradeerde vorig seizoen uit de vierde klasse. "We waren ingedeeld met veel Bra bantse clubs. Daardoor werd onze poule een stuk sterker dan de jaren voorheen. En daar hadden we het voorbije seizoen onvoldoende ant woord op. Nu, in de vijfde klasse, zet ten we in op een plaats in de top 5. We willen bovenin nipedoen en als hetkab zo snel mogelijk terug naar de vierde klasse." Voetballen bij de vrouwen van Meerio is volgens Angelique Custers jneer dan alleen gezelligheid. "Wij zijn fanatiek, we willen graag winnen. Die wïl zit in het team Verschillende vrouwen zitten op kamers, maar ze tomen wel wekelijks twee keer terug Mar Meerio om te trainen We willen lachen én presteren. We koesteren Ongezonde vorm van fanatisme." CONCURRENTIE Het vrouwenteam telt zeventien speelsters die afkomstig zijn uit de *8>o: Tienray, Swolgen. Sevenum en "eerlo De gemiddelde leeftijd is 23 Par Een team in balans, zo oordeelt Custers. die zelf vanwege een bles- vore is gestopt en de rol van leidster °P zich heeft genomen. "Alle linies Zlm goed bezet, speelsters zijn op JMerdere plaatsen inzetbaar. We heb- ton bovendien twee speelsters van ^'18 uit Overloon erbij gekregen." De aanwas van jonge meiden is nog een zorgenkindje. "Bij de C-jeugd voetballen twee goede meiden en bij de F-jes lopen enkele meisjes rond. Vrouwenvoetbal is in Meerio nog geen gemeengoed in die zin dat veel meisjes kiezen voor voetbal. Maar de concurrentie is ook groot: de jeugd kan tegenwoordig uit zoveel kiezen. Voetballen hij de vrou wen van Meerio is volgens Angelique Custers meer dan alleengezelligheid. "Wij zijn fanatiek, we willen graag winnen." En de mobiliteit is toegenomen. Ouders hebben er nu geen moeite mee om hun kinderen in de auto te zetten en twintig minuten te rijden om ze elders een sport te laten beoe fenen die in hel eigen dorp niet wordt bedreven. Dat gebeurde tien, vijftien jaar geleden amper. Dus ook als vrouwenvoetbalafdeling moeten we aan de weg blijven timmeren om vrouwen en meisjes te interesseren en te werven voor voetbal De dames van SV Venray heb ben zich in een poule met Helden en RKSVN geplaatst voor de vol gende bekerronde. In Helden werd een halve competitie gespeeld met wedstrijden van twee keer twintig minuten. De eerste wedstrijd speelde Venray tegen Helden. Er werd fel aan de wed strijd begonnen en goed gecombi neerd. Daardoor viel al in de 8e minuut de eerste Venrayse goal. Deze werd gescoord door Jessie Pelzer Venray bleef goed doordrukken en door een afstandschot van Femke Sij- mons viel de 2-0 nog voor de rust.In de tweede helft bleef Venray goed voetballen. Helden werd onder druk gehou den, waardoor Janine Rongen de 3-0 en Sana Boumasmoud de 4-0 konden aantekenen. Dc tweede wedstrijd was tegen RKSVN. De felheid was verdwenen waardoor Venray het zichzelf moeilijk maakte. Na rust werden de zaken beter opgepakt. Dit resulteerde in enkele goede kansen, maar deze wer den niet benut. De weds'trijd eindigde dan ook in 0-0. Doordat RKSVN met slechts 1-0 won van Helden, gaat Ven ray door naar de volgende ronde van het bekertoernooi. Zondag 7 september begint de competitie voor de Venrayse dames met een thuiswedstrijd. Tegenstander is VOW uit Veghel. In de vorige com petitie eindigde Venray als derde en VOW als vierde. Het duel begint om 11.30 uur. zesde stek, daar moeten we kunnen eindigen De top drie is niet haalbaar voor ons. zo reeel moeten we zijn. We komen voetballend en ook fysiek tekort voor de bovenste plaatsen." Nabuurs maakt dit seizoen haar opwachting in de laatste linie van het team. "Ik heb eigenlijk altijd op het middenveld gespeeld. Maar vanwege mijn leeftijd en mijn ervaring heeft de trainer liever dat ik als libero ga spe len We hebben een jonge verdedi ging en daar moet ik leiding aan gaan geven. En ik merk dat ik het midden veld minder gemakkelijk beloop dan in het verleden. Sommige jonge mei den zijn conditioneel beter en kun nen meer loopvermogen op het mid denveld brengen. Tja, ook voor mij gaan de jaren tellen." Mieke Nabuurs is de oudste speel ster in het jeugdige team van SSS'18.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 27