^'Proberen een )eriodetitel te pakken luiten uit liefde oor het spelletje Voetbalspecial '03-'04 EWC favoriet voor titel ledereen voetbalt in Geijsteren in het eerste nieuw in mm TOP zoekt shirtsponsor? Passi Flora iontract SV Venray, lelderman Sport en Nike BEDANKT I EN MAAS Donderdag 4 september 2003 - Pagina 23 onstantijn Jeuken hoopt blessurevrij te blijven bij BW'27: ja, zijn grote liefde Bianca Bos cl'balt ook in Blitterswijck, bij dames van de plaatselijke voet- Jtrots. Maar dat is niet de iofdreden voor Constant ij n Jeu- i SV Venray vaarwel te zeg- o en te gaan spelen in het eer- team van Blitterswijck, dat er klassen lager, in de zesde asse F, uitkomt. "Keeper Marco itten is een goede vriend van en hij speelt bij BW, net als iele andere jongens die ik goed x Ook was ik het laatste jaar bij Venray veel geblesseerd, waar- or ik amper wedstrijden heb jpeeld. In Blitterswijck hoop ik plezier in het voetbal weer Ug te vinden." tstantijn Jeuken (23) is geboren togen in Geijsteren. Hij voetbal- Sis jeugdspeler met veel jongens Wanssum en Blitterswijck in de van Wanssum, maar maakte als [er de overstap naar "grote ;r' SV Venray. Daar werd het it van de jeugdige voetballer al ontdekt en via de B- en A-jeugd dde Constantijn Jeuken in de ;ie van de rood-witten. "Ik heb :1e jaren bij SV Venray in het eer- team gevoetbald. Altijd met veel :r, maar na het afgelopen jaar ik besloten naar BW te gaan. Ik veel te vaak geblesseerd. j) BW '27 komt hij veel voetbal- tegen waarmee hij in de jeugd Wanssum al speelde. Belangrijker ir Jeuken is echter dat er bij BW ider intensief wordt getraind dan SV Venray. "Ik heb te korte spie- waardoor ik vaak last had van issures in de buurt van de lies. Ik Constantijn Jeuken: "Ik zie veel perspectief bij BW" hoop dit seizoen bij BW blessurevrij te kunnen voetballen." PERSPECTIEF De selectie van BW bestaat uit een talentvolle groep voetballers, heeft Jeuken inmiddels al ervaren. "Het niveau valt me helemaal niet tegen. We hebben echt een voetbal lend team, een goede mix. Belangrijk voor de ploeg is ook dat Ralph Wol- ters terug is van Volharding. Dat is toch iemand die altijd hoger heeft gespeeld. Ja, ik zie veel perspectief bij BW'27." Constantijn Jeuken miste in de voorbereiding twee bekerduels omdat hij met zijn vriendin van een weekje vakantie genoot in de Belgi sche Ardennen BW maakte in de voorbereiding echter ook zonder hem een prima indruk. Tegen RKMSV bijvoorbeeld, dat twee niveaus hoger acteert dan de Blitterswijckse zesde- klasser, verloor BW pas in de slotmi nuten met 1-2. De Geijstemaar speelt het liefste aan de linkerkant, in een aanvallende positie. "Maar bij BW heb ik tot nu toe vaak gespeeld als een van de twee spitsen. Dat is ook wel een positie die me ligt." De doelstelling van BW? Constan tijn Jeuken moet even nadenken. Astr- antia, Sambeek, VIOS, SVS zijn onbe kende namen in de zesde klasse F. "Ik ken niet alle clubs, maar zoals altijd zullen de Brabantse ploegen het wel weer goed doen", meent Jeuken. "VIOS uit Beugen schat ik hoog in. Met BW willen we proberen een periodetitel te pakken. Dat zou voor ons al een hele mooie prijs zijn." Het leven van en scheidsrech- rgaat niet altijd over rozen. Ook uud Bexkens deelde in een ama- urduel wel eens twaalf gele en jen rode kaart uit, maar het over- deel van de wedstrijden -Ikp Icheidsrechter Ruud Bexkens droomt van betaald voetbal Si ifi M I8cn apte de in Veulen geboren en oon «ogen maar in Venray woon- thtige arbiter toch met erg veel lldoening van het veld. Pas vier lar geleden floot Bexkens (23) jn eerste wedstrijd, dit seizoen il hij al vaak in de tweede en rde klasse te bewonderen zijn. in droom? Fluiten in de eredivi- e. En daar heeft hij veel, heel eel voor over. De televisie staat aan in huize Bex- ns. En natuurlijk zit de jongeren- erker van Synthese naar een voet- lwedstrijd te kijken. Of beter zegd: hij kijkt niet naar het voetbal, na de verrichtingen van de (doende scheidsrechter. Naar looplijnen, uitstraling en spelre- lennis bijvoorbeeld. En naar zijn ing met de spelers. Want een rchter kan wel alle spelregels zijn hoofd kennen, feeling' met wedstrijd is misschien nog wel belangrijker voor een scheids ter. I De ene wedstrijd is de andere niet, fyt ook de jonge arbiter, die zich Dor dit seizoen weer tot in de punt ig voorbereidde. Inmiddels heeft hij al van oefen- en bekerwedstrijden fchter de kiezen. Waarom hij de scheidsrechtersfluit f gaan hanteren? Ruud Bexkens "Uit liefde voor het spelletje. Ivind voetbal een prachtige sport, Heen was ik zelf niet zo'n groot tot. Ik heb alleen in de jeugd van leunen gevoetbald en enkele jaren in r seniorenteam, als keeper. P> je weet wat ze van keepers zeg en: dat zijn altijd aparte figuren!" REGELS [Ruud Bexkens mocht dan geen Tot voetballer zijn, groot is zijn inte nse in de regels van het spelletje (tijd al geweest. Als jeugdvoetballer was hij jaren geleden al een van de "te deelnemers aan de jeugdspelre- (tlwedstrijden van scheidsrechters- Horst-Venray. "Op het veld kende ik de regels beter dan de scheidsrechters, of dacht ze beter te kennen. Vier jaar geleden heb ik toen maar besloten om te gaan fluiten, ik wilde wel eens zien of ik daar geschikt voor was." Na enkele theorie-en praktijkbij eenkomsten werd de jonge arbiter voor de leeuwen gegooid, al voelde Bexkens dat niet zo. "De begeleiding vanuit de scheidsrechtersvereniging is uitstekend Je begint met enkele oefenwedstrijden van lagere team te fluiten, en overlegt daarna met je mentor. Pas als zij en jij het gevoel hebben dat je er klaar voor bent, ga je in competitieverband fluiten." Toen bleek dat hij wel talent had, ging het snel. Ruud Bexkens begon in de laagste regionen van het amateur voetbal te fluiten, maar promoveerde jaar na jaar. Dit seizoen zal hij zon dags vooral tweede- en derdeklassers fluiten en komt hij zaterdags in actie bij wedstrijden van de landelijke A- jeugd. Ook zal hij scheidsrechter Pol van Boekei uit Venray vaak op maan dagavond bijstaan als assistent-grens rechter bij wedstrijden van tweede Scheidsrechter Ruud Bexkens: "Ik ben eigenlijk altijd met mijn hobby bezig elftallen van de diverse betaald voet balorganisaties in Nederland. Daarbij is hij ook nog bestuurslid van scheidsrechtervereniging Horst-Ven- ray, traint hij twee keer in de week in een fïtnesshonk en stapt hij regelma tig op de fiets om zijn conditie op peil te houden. ""Vorig jaar heb ik zo'n zeventig wedstrijden gefloten of gevlagd", rekent hij uit. "Ik wil fysiek en mentaal helemaal fit zijn voor een wedstrijd, vandaar ook dat ik tegen woordig op zaterdagavond bijna nooit meer uitga met mijn vrienden. De volgende dag moet ik immers een wedstrijd fluiten. Ja, ik ben eigenlijk altijd met mijn hobby bezig." BETAALD VOETBAL De komende jaren hoopt Bexkens verder te groeien als scheidsrechter. "Het betaalde voetbal is slechts voor weinigen weggelegd, dat besef ik heel goed. Maar ik wil er alles aan doen om zo hoog mogelijk te fluiten. Dit jaar sta ik samen met een aantal andere talentvolle scheidsrechters uit Nederland op de scoutinglijst van de KNVB. Regelmatig staat er een kwali teitsrapporteur langs de lijn om mijn prestaties te beoordelen en binnen kort ga ik naar Zeist voor een bijeen komst met ex- betaaldvoetbalscheids- rechter Mario van der Ende. Dat zijn toch leuke en leerzame ervaringen Wil ik het betaald voetbal halen, dan moet ik voor mijn 27e op de C-lijst staan. Anders word ik te oud. Maar mocht dat niet lukken, dan is er nog geen man overboord. Ik ben gewoon benieuwd waar mijn grens ligt." Of hij de heren amateurvoetballers nog iets wil meegeven voor het nieu we seizoen? "Het belangrijkste is dat ze respect hebben voor elkaar en voor de scheidsrechter. Dat ze accep teren dat ook wij fouten kunnen maken. Zij doen immers ook lang niet altijd alles goed. Als er geen onderling respect is, tussen de twee teams en de scheidsrechter, is het gewoon ont zettend moeilijk en onplezierig flui ten." Tom Knoops maakt comeback bij TOP'27 f# Hij stond jarenlang te boek als een groot talent. Speelde zelfs zeven jaar in het jeugdplan van profclub VW in Venlo. Maar een enkelblessure noopte Tom Knoops te stoppen met de inten sieve trainingen en wedstrijden bij VW. Hij probeerde het nog even bij Wittenhorst, maar hing al na een paar duels in de Al van de club uit Horst zijn voetbalschoe nen aan de wilgen. Na twee jaar niet op het veld te hebben gestaan, maakt de Tienraynaar (20) dit jaar zijn comeback als spelverdeler van TOP'27. Komen de zondag speelt Tom Knoops met zijn ploegmaats de thuiswed strijd tegen titelkandidaat EWC. Dromen zijn bedrog'. De titelsong van het lied van de populaire Neder landse zanger Marco Borsato is wel een beetje van toepassing op Tom Knoops. Want ook de jeugdige Tien raynaar droomde ooit net als vele dui zenden andere jonge voetballertjes van een loopbaan in het profvoetbal. Beginnen bij VW en dan later spelen voor een Nederlandse of buitenlandse topclub: de eerste stap had de Tien raynaar al gemaakt. Maar helaas spatte de droom van Tom Knoops al snel uiteen. Niet omdat hij te weinig talent had, maar vanwege een vervelende blessure aan de enkel. Veel te vroeg naar zijn zin moest hij afscheid nemen van de Ven- lose eerstedivisionist. "Ik speelde bij VW in de A-jeugd en het tweede elftal, toen ik meer en meer problemen aan mijn enkel kreeg. Op een gegeven moment bleef ik last houden van de blessure. Mijn enkel kon de belasting niet aan." Tom Knoops dacht bij Wittenhorst te herstellen en lekker te gaan ballen in de A1maar kwam al snel van een koude kermis thuis. Slechts enkele wedstrijden hield de enkel het uit, waarna hij besloot te stoppen met het door hem zo geliefde spelletje. VRIENDENTEAM In de afgelopen twee jaar stond hij wel regelmatig langs de lijn bij het eerste elftal van TOP, dat de laatste jaren weinig aansprekende resultaten wist neer te zetten. Maar dit seizoen moet dat anders worden, hoopt Tom Knoops. Tegen teams als Merselo en Holthees moet TOP toch punten kun nen pakken, en wellicht zit er af en toe een stunt in tegen ploegen als Lot- tum, Sambeek, naaste buur BW, Resia en/of EWC. "TOP heeft dit jaar een goede mix van wat oudere en heel veel jonge spelers. We zijn de voorbereiding op het nieuwe seizoen goed begonnen, met een zege op SVOC'Ol en een gelijkspel tegen Sint Hubert. Ja, dat biedt perspectief voor het nieuwe sei zoen." Kampioen zal TOP echter niet wor den, beseft ook Tom Knoops maar al te goed. "Het belangrijkste is dat we plezier in het spelletje hebben, dan komen de resultaten vanzelf. Vorig jaar was de sfeer niet altijd even goed, heb ik begrepen. Ik denk dat we onder leiding van het nieuwe trainers- duo Marcel Hovens (die vorig jaar nog keepte, red.) en Jac Verlinden beter kunnen presteren dan de afgelopen jaren." Zelf hoopt Knoops een seizoen blessurevrij te kunnen baUen. "Ik heb de eerste wedstrijden mid-mid gespeeld en dat ging wel lekker. Wie de favoriet is in de zesde klasse F? Ik denk EWC, want die ploeg is vorig jaar gedegradeerd uit de vijfde klasse Maar er zijn meer teams die voor de titel in aanmerking komen, want ik denkt dat het niveauverschil erg klein is." Tom Knoops (TOP Tienray): "Ple zier in het spelletje bet belangrijkste Voorzitter Ger Poels speelt met 42 jaar in het eerste team De voorzitter voetbalt op het middenveld. In de hoofdmacht welteverstaan. Dat is bijzonder, temeer omdat de voorzitter al 42 jaar is. Maar in Geysteren kijkt er niemand er van op. Alle spelers in de leeftijd van 16 tot 42 jaar maken immers deel uit van het eerste team. Want alleen zo krijgt Geysteren nog een hoofdmacht op de been. Toch blijven de ambi ties. Niet om nog een keer terug te keren in de competitie voor stan daardteams, wel om in de onder afdeling zo hoog mogelijk te voet ballen. "De vijfde klasse onderafdeling moet haalbaar zijn." Wekelijks komen de spelers van Geysteren bijeen om een keer te trai nen. Nou ja. trainen is een groot woord "Meestal werken we alleen een partijtje af", glimlacht Ger Poels, voorzitter én speler. Een trainer is dan ook niet nodig. "Onze leider Harrie van Bergen houdt het overzicht. Waarom zouden we een trainer aan stellen? Op ons niveau gaat het ook zoals het nu gaat." Mocht het idee worden gewekt dat Geysteren alleen voor lang leve de lol voetbalt, dan wil Poels dat beeld enigszins nuanceren. "Natuurlijk staat de gezelligheid voor op. Maar dat wil niet zeggen dat we geen ambities hebben. Twee jaar geleden zijn we kampioen in de zesde klasse onderafdeling geworden. Maar in de vijfde klasse konden we ons niet handhaven. Toch blijft de vijfde klas se ons doel, ik hoop dat we erin sla gen om de komende seizoenen nog een keer kampioen te worden. Dit seizoen willen we in ieder geval zo hoog mogelijk eindigen in de zesde klasse." Met zeventien spelers voor de Ger Poels: "We zullen aandacht moeten blijven besteden aan de aanwas van nieuwe leden" hoofdmacht, twintig veteranen en een aantal jeugdspelers die veelal bij Oostrum voetballen, leidt Geysteren een wankel bestaan. Aanwas is er amper en verschillen de selectiespelers zullen de komende jaren overstappen naar de veteranen. Ger Poels kleurt het somber scenario echter niet in. "Voor het dorp is het belangrijk dat de voetbalclub blijft bestaan We zullen Geysteren dan ook zo lang mogelijk overeind probe ren te houden Maar Poels is ook realist. "We zijn heel kwetsbaar, dat besef ik terdege. We zullen aandacht moeten blijven besteden aan de aan was van nieuwe leden en de door stroom van jeugdspelers naar onze selectie. De jeugd voetbalt nu veelal bij Oostrum. Het is wel de bedoeling dat als ze senior zijn, ze terugkeren naar Geysteren." Nu is iedere senior bijna automatisch speler van de hoofdmacht. "Klopt, we hebben niet veel keuzemogelijkheden. Of je wel of niet goed kunt voetballen, jong of oud bent, dat maakt niet uit, je belandt automatisch in het eerste team. Ik voetbal met mijn 42 jaar ook gewoon nog in de hoofdmacht, ik ben de teamoudste." DORPSKROEG Geysteren opent zondag in Horst tegen Wittenhorst 7 De thuiswed strijden werkt het team om 11.00 uur af. "Kunnen we al vroeg in de middag aan de derde helft beginnen." Die helft wordt 'gespeeld' in de dorps kroeg van Geysteren, die tevens het clubhuis van de voetbalclub is. En in de derde helft scoort Geysteren altijd. "Want het is natuurlijk wel gezellig om bij Geysteren te voetballen." PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bei 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur SV Venray, Helderman Sport en ncti ,crc^raer'< Nike slaan de handen i tet 'eCn ^"e 8esPonsorde teams van en v«i Limburgs grootste voetbal de nen'8'ngen zullen binnen een ter- J'jn van drie jaar in een uniform Jke-tenue de velden betreden. Helderman Sport, voetbalspeciaal- hk bij uitstek, sloot in het voorjaar "ten contract met de plaatselijke SV 'H als hofleverancier op te treden. 'H dit contract meer cachet te geven ptjohn Verkuijlen, enaar van 'elderman Sport in Venray, contact iet Nike. "Nike is op sportgebied een 11301 Hie aanspreekt. de voetbalmarkt wil Nike ovcndien marktleider zijn. Dan is ei amateurvoetbal natuurlijk een «langrijke markt." Sjef Keijzers, voor wet van SV Venray is blij met het Klusieve contract. "Het is een win- nn situatie voor aUe partijen. Onze gesponsorde teams, van F1 Mons vaandelteam, zijn op termijn "tmaal voorzien van hetzelfde Nike- Ue- Bovendien prijkt straks ook op alle materialen, van ballen tot water zak, het bekende Nike-logo. Die uni formiteit doet veel voor de uitstraling van de club." Sjef Keijzers en John Verkuijlen bekrachtigen de overeenkomst met een ferme handdruk. HOVENIERS Marcel Horens nam vorig jaar afscheid van bet eerste elftal van TOP'27. De doelman zette een punt achter zijn jarenlange loopbaan als actief speler en gaat dit jaar als trai ner van de Tienrayse zesdeklasser aan de slag. Om het afscheid van de betrouwbare keeper op te vrolijken, overhandigden zijn voetbalvrienden van de selectie hem een presen tje in de vorm van een tweetal foto's waarop ze aankondigen het doel nu zelf schoon te gaan houden. Marcel bedankt uur de 15 iaor goeie zurge aouer ut doel, we nemen ut now wel van ow over. VandeheleUrst: Of ze dat gaat lukken, is echter zeer de vraagzo te zien hebben de mannen bun banden vol en zijn ze nog op zoek naar een shirtspon sor.....

Peel en Maas | 2003 | | pagina 23