Voetbalspecial '03-'04 'SVOC een bewuste keuze' Handhaving doel van Swolgense Boys Kan Meerlo grote leegloop opvangen? bij Alles valt of staat en goede start" Competitie indeling EN MAAS Donderdag 4 september 2003 - Pagina 21 *4 - Trainer De Roock: "We gaan nog voor verrassingen zorgen" Ruud Vermeer (34) debuteert als hoofdtrainer dan! "f» Thijs van Mierlo begint aan avontuur in vijfde klasse Willems nieuwe aanvalsleider W Oostrum Hij gaat vooral met de mg naar het vij andelijke doel toe spelen. Een goal- tjesdief zal hij beslist niet worden, al wil hij wel regelmatig zijn doelpuntje meepikken. "Ze moeten me niet afre kenen op mijn doelpunten. Het is belangrijker hoe ik speel. In de afgelo pen seizoenen hebben we nooit met een balvaste spits gespeeld. Het is de bedoeling dat ik aanspeelpunt ben, zodat de andere spelers kunnen bij sluiten. Tegen Olympia pakte dat per fect uit. Maar het zal duidelijk zijn dat het voor iedereen even wennen is. De nieuwe spelwijze houdt wel in dat er wel meer voetbal in de ploeg komt. In het verleden hadden we snelle jon gens voorin en werd meer de diepte gezocht. Nu kunnen we meer afwis selen. En dat is toch prettig." Wie komend seizoen de dienst.gaat uitmaken in de vijfde klasse is voor Willems koffiedik kijken. "Er zijn heel wat nieuwe ploegen bijgekomen. RKDEV, Sparta, Heijen, HRC, Meterik, veel ploegen met een verleden op een hoger niveau. Wie titelkandidaat nummer één is? Ik schat Heijen hoog in. Die zijn vorig seizoen maar net gedegradeerd en ik verwacht dat die ploeg meteen terug wil naar de vierde klasse. Misschien ook wel Arcen. Het is moeilijk te zeggen." n. Swolgense Boys, de ploeg die üch vorig seizoen na een werve lend beslissingsduel met Resia liet kronen tot de terechte kampioen in de zesde klasse E, moet zich kunnen handhaven in de vijfde klasse F. Dat is althans de mening van verdediger Thijs van Mierlo (22). "Veel ploegen zijn nieuw voor mij, maar ik denk dat wij een goed voetballend team heb ben dat zeker in de vijfde klasse thuishoort." De jeugdige formatie van trainer Jan Loock maakte vorig jaar furore mei fris en technisch verzorgd voet- >al Een zeldzaamheid in de zesde klasse, waar toch vooral met veel halen en fysieke inzet gespeeld iakc|wordi Maar volgens Thijs van Mierlo, zoon van Tonnie en Ton van Mierlo tan zaal Wilhelmina in hartje Swol- ecpdgen. is dat niet het spelletje dat bij nsJa Swolgense Boys past. 'We zijn fysiek niet zo sterk, moe- itn het vooral van het voetballen heb ben Ik heb gehoord dat er in de vijf de klasse beter, of in ieder geval Kt verzorgder, gespeeld wordt." Van Mierlo zit nog niet zo lang bij het eerste team van de Swolgense ver eniging. "Sinds vorig seizoen pas, daarvoor speelde ik enkele jaren in het tweede. Ik moet hei vooral van het harde werken en mijn instelling hebben," VERTROUWEN Swolgense Boys gaat met open vizier de vijfde klasse in Ploegen als VCA, Meterik, Sparta'18, Heijen en Hegelsom zijn ook voor Thijs van Mierlo volstrekt onbekenden. Hij heeft geen idee wat hem te wachten staat "ik heb volgens mij tegen veel joegen nog nooit gespeeld. En ik denk de meeste jongens niet." Toch ziet de in het Brabantse Bakel geboren maar in Swolgen opgegroei de Van Mierlo het nieuwe seizoen net veel vertrouwen tegemoet. De voorbereiding verliep goed. In het [bekertoernooi wist de Swolgense 'loeg zelfs te stunten tegen het grote 'enrav. De 1-0 zege werd tot in de j«te uurtjes in de plaatselijke kantine Vijfde klasse F Hegelsom Heijen HRC27 Meerlo Meldcrslo Meterik Oostrum RKDEV Sparta' 18 SVOC'Ol VCA "Wij degradatiekandidaat num mer één? Daar moet ik hartelijk om lachen. Ik weet dat andere clubs zo over ons praten. Maar we gaan ons moeiteloos handhaven. We zijn zelfs een outsider die nog voor verrassingen gaat zorgen." De kersverse trainer Peter de Roock neemt geen blad voor de mond. De geboren Rotterdammer is ervan overtuigd dat het degra datiespook ver weg blijft van sportpark Bergsbos. Vorig seizoen finishte Meerlo op een teleurstellende achtste plek. Zeven spelers, en zeker niet de min sten. keerden de vijfdeklasser de rug toe. Talentvolle jeugd en spelers uit lagere teams moeten de opengevallen plaatsen invullen. Dat Meerlo in de vijfde klasse F als een degradatiekan didaat wordt afgeschilderd ligt dan ook voor de hand. Peter de Roock loopt evenwel over van enthousiasme. "Ik heb er alle ple zier in. Het is me tot nu toe perfect bevallen. We spelen weliswaar nog te wisselvallig. Maar ik ben toch redelijk tevreden over de voorbereiding." In maart gaf De Roock zijn ja-woord aan Meerlo dat een opvolger zocht voor de vertrekkende Han Friesen. De 44- jarige Venraynaar had ook contact met Merselo. Maar na het eerste gesprek met het bestuur van Meerlo hakte hij de knoop door en koos voor de vijfdeklasser. "Het was een fijn gesprek en de club sprak me aan. Mij is toen ook verteld dat er veel spelers zouden vertrekken. Ik heb met die jongens allemaal gesproken. Ik hoop te dat ze zich misschien zouden bedenken. Na 31 mei bleek dat ze toch weggingen. Helaas, maar het is hun keuze en ik wens ze daar veel succes bij." De Roock heeft Meerlo het afgelo pen seizoen enkele keren aan het werk gezien. Daar was hij niet erg te spreken over. "Ik ben zelfs geschrok ken van het spel. Het was allemaal lange halen, snel thuis. Dat wil ik eruit halen. Er zat weinig voetbal in. Ik houd niet van countervoetbal, dat vind ik niks. Vandaar dat ik ook het systeem ga veranderen. We gaan voortaan met drie in plaats van twee spitsen spelen." Peter de Roock heeft er alle vertrouwen in dat Meerlo dit seizoen een rol van betekenis gaat spelen. WERK veel werk aan de winkel. Naast de Er is voor de Venrayse trainer nog omschakeling naar een ander systeem moeten er veel nieuwe spelers inge past worden. "De groep is leergierig. Er zitten een paar heel talentvolle voetballers bij. Zoals Tim Klemans. die jongen is pas vijftien jaar. Ik denk dat we het vertrek van zeven spelers toch aardig kunnen opvangen De Roock hoopt ook dat de rust in Meerlo weer terugkeert. De club heeft een bewogen jaar achter de rug. De gestaakte thuiswedstrijd tegen Hegelsom op 13 oktober wierp een lange schaduw over het seizoen. De KNVB deelde pittige straffen uit en de club moest ook een winstpunt inleve ren. Meerlo dreigde in degradatiege vaar te komen maar door de twee laatste duels te winnen werd het vijf- deklasserschap toch veilig gesteld Het naderende vertrek van veel spe lers hield toen de gemoederen bezig. De club verschijnt nu slechts met twee seniorenelftallen aan de start. Eén team minder dan vorig seizoen. "We beginnen met een schone lei. Wat vorig seizoen is gebeurd dat is verleden tijd", zegt de nieuwe trainer. "Ik krijg alle medewerking van het bestuur. De zaken worden goed aan gepakt. Er waait nu een nieuwe wind en we willen vooral rust kweken." Peter de Roock verhuisde zes jaar geleden naar Venray. "Mijn vrouw komt uit deze streek en ze kon niét wennen in Rotterdam. Ze had heim wee naar Limburg In Venray had hij vier jaar lang de dames onder zijn hoede. "Ik wilde eigenlijk na drie sei zoenen stoppen. Omdat het bestuur geen opvolger kon vinden heb ik er nog een jaartje aan vast geplakt. Maar vier jaar is voor een trainer lang genoeg. Het wordt anders allemaal te eigen. André Koolhof (Venray-trainer en woonachtig in Meerlo, red.) heeft mij toen getipt bij Meerlo." Hij zit al ruim twintig jaar in het trainersvak. De Roock was een talent volle voetballer die in de jeugd van Feijenoord heeft gespeeld. Een zware blessure trok op vijftienjarige leeftijd een streep door een veelbelovende carrière. Hij heeft later nog gevoet bald bij zaterdagciub MASC en bij SVS uit Capelie aan den IJssel waar hij zijn loopbaan afsloot. "Ik heb tussendoor ook aan andere sporten gedaan zoals korfbal en taekwondo. Bij SVS heb ik zowel de jeugd als senioren getraind en bij Xerxes heb ik het Bl-jeugdteanï onder mijn hoede gehad." Ruim een jaar geleden sloot Ruud Vermeer zijn spelersloop baan bij America af. De club waar hij opgroeide en waar hij vele jaren een spelbepalende speler was. Al die tijd bleef hij America trouw ook al daalde de club af naar de kelder van het amateur voetbal. Met onderbreking van één jaartje Wittenhorst, het sei zoen 1997/98, waarna hij weer terugkeerde naar 'zijn' cluppie. De docent lichamelijke opvoeding aan het Raayland College in Venray begaf zich vorig seizoen op het glad de trainingspad. Als jeugdtrainer bij America en Sparta'18 had hij al de nodige ervaring opgedaan. Bij SV Ven ray kreeg hij het derde elftal onder zijn hoede. Maar halverwege het sei zoen was dat team al uit elkaar geval len. De zoveelste poging om van Ven ray 3 een prestatief elftal, als springplank naar de eerste selectie, te maken was mislukt. Ruud Vermeer bond weer zijn voetbalschoenen aan en ging spelen in het tweede elftal. Door een blessure speelde hij slechts een achttal wedstrijden. Ondertussen volgde hij de opleiding trainer-coach III die hij met succes afrondde. De 34- jarige Vermeer had na de winterstop alle tijd om wedstrijden van mogelijke toekomstige clubs te bekijken. Want hij wilde op eigen benen gaan staan. Belangstelling was er genoeg. Diverse verenigingen hingen al snel aan de lijn. Hij voerde gesprekken met EWC, Meerlo en SVOC'Ol die toen allemaal in de vijfde klasse uitkwamen. Na één gesprek met een afvaardiging van SVOC stond zijn besluit al vast. Mij koos voor de fusieclub uit Oirlo-Cas- tenray die een opvolger zocht voor cle vertrekkende Henk Lammen. "Je let vooral op de organisatie, de spelers groep en het doel van de club. Wat dat betreft kwam SVOC als beste uit de bus. Na het eerste gesprek heb ik daarom niet lang na hoeven denken. De club heeft een duidelijke structuur en organisatorisch zit het goed in elkaar zowel op bestuurlijk vlak als bij de jeugdafdeling. Er is een goede selectie voor handen voor het eerste en tweede elftal. En daarbij wordt de accommodatie ook nog uitgebreid." Nadat Vermeer zijn ja-woord had gegeven werd hij nog door enkele verenigingen benaderd. Als een van de eerste clubs startte SVOC'Ol op zondag 27 juli al met de voorbereiding. De nieuwe trainer is tevreden over het verloop "De opkomst en de sfeer zijn goed." Dat de spelers van SVOC soms wat gemakzuchtig zijn, zoals snel een trai ning laten schieten, daar heeft hij nog niet veel van gemerkt. "Het is een vrij jonge groep. En ik merk dat ze er voor honderd procent voor willen gaan. Mijn doel is om er meer voetbal in te brengen. Ik vind het belangrijk om goed te communiceren en te zor gen voor leuke trainingen. Zodat de spelers graag komen en plezier aan hun hobby beleven." Ruud Vermeer zegt veel te overleg gen met de beide elftalleiders Marco de Mulder (eerste) en Twan Fleur- kens (tweede). "En ook met andere mensen binnen de club. Want zij ken nen de jongens toch het beste." In de afgelopen twee seizoenen eindigde SVOC telkens op de zesde plaats. Door de versterkte degradatie is de vijfde klasse er een stuk sterker op geworden. Wie het rijtje clubs ziet moet denken aan een vierde klasse van zo n drie jaar geleden. Meer als de helft speelde in het seizoen 2001/02 in de vierde klasse of nog hoger Meterik en RKDEV acteerden nog niet zo lang geleden zelfs in de twee de klasse, in vergelijking met vorig seizoen zijn wel bijna alle Brabantse clubs verdwenen. "Daar ben ik wel blij om. We treffen nu bijna allemaal verenigingen hier uit de buurt. Ik vind dit een fijne indeling. Ik ver wacht dat we een middenmoter wor- dem. En misschien zit er wel een periodetitel in." S'VOC'01 moet het stellen zonder de r outiniers Peter Verlinden en Rick Voermans. Verlinden (38) stopte en Voermans vroeg overschrijving aan naar Meterik waar hij al een paar jaar woont. "Het is jammer dat zij gestopt zijn lk had ze er nog graag bijgehjd maar hun vertrek is wel begrijpelijk?,, zegt Ruud Vermeer. SVOC heeft een zware competitie start. Het begint met een uitduel in Arcen tegen RKDEV'. Daarna volgt de thuiswedstrijd tegen HRC. Twee clubs die afgelopen seizoen degra deerden uit de vierde klasse. "Het is inderdaad een moeilijke strart. Maair het is voor ons ook een uitdaging. Htt is toch mooi om te beginnen tegen RKDEV. Dat is een club van aanzien: Ik denk dat zij samen met Sparta de grote favoriet zijn voor de titel." Ruud Vermeer heeft zich aange meld voor de cursus trainer-coach II die binnenkort van start gaat Het wordt een intensief jaar voor de beginnende coach. Iedere maandag avond en zaterdag moet hij naar Pan- ningen voor de trainerscursus "Ach. ik ben het gewend om vijf dagen in de week met voetbal bezig te zijn. Ik heb net een cursus afgerond en ik zit er nu nog in. Bovendien is Panningen redelijk dichtbij. Het lijkt me betei* om nu door te gaan dan nog een paar jaar te wachten." Ruud Vermeer verwacht met SVOC'Ol een positie in de midden moot maar hoopt stiekem op een periodetitel Swolgense Boys Sportpark Kerkebos (Swolgen). Klassering vorig seizoen Kampioen in zesde klasse E. Trainer Jan Loock (Bergen) 2e seizoen. Nieuwe spelers Gert Custers (Volharding), Martijn Christiaens, Paul Keursten, Joop Mar tens, Sander Perry, Robin Tissen, John Thijssen en Sander Thijssen (allen eigen jeugd). Vertrokken Niemand. Selectie Harold Beurskens. Frank Camps, Mar tijn Christiaens. Gert Custers, Marcel Custers (keeper). Daan Giller. Bas Heijnen, Niels Heijnen, Roel Hendrix, Sjoerd Kerstjens. Paul Keursten, Lex van Leeuwen, Niek Lemmen, Joop Martens, Peter van Mierlo (keeper), Thijs van Mierlo, Sander Perry, Marcel Puyn, Ron Puyn, Bart Rütten, Sander Thijssen, John Thijssen, Kevin Tissen en Robin Tissen Verwachting Trainer Loock: "Een rol spelen in de bovenste helft van de ranglijst." Titelfavoriet(en) HRC, Heijen en RKDEV gevierd, maar ook in de verloren bekerwedstrijd (2-3) tegen VW03 gaf Swolgense Boys de Venlonaren goed parti). Vooral de aanval is een sterk punt van Swolgense Boys, dat met Robin en Kevin Tissen, de regionaal topsco rer van vorig jaar, twee handenbin ders in de frontlinie heeft. TOEKOMST Minder te spreken is Van Mierlo echter over het feit dat Bart Riitten, de gemakkelijke scorende aanvallen de middenvelder van vorig seizoen, in het tweede elftal is gaan voetballen. Een aderlating voor de ploeg, vindt ook de verdediger, die hoopt dat de talentvolle Rütten nog op zijn besluit terugkomt. Met zijn 22 jaar behoort Van Mierlo al bijna tot de oudere spelers in de selectie. De toekomst van het Swol gense vaandelteam ziet er dan ook goed uit. "Ik geloof dat de oudste 23 jaar is en de jongste 18. Ervaring heb ben we niet veel, maar als we gewoon durven te voetballen en met een goede instelling het veld ingaan, hoeven wij voor geen enkele ploeg in de vijfde klasse onder te doen." Swolgense Boys begint op zondag 7 september aan de nieuwe competi tie met een thuiswedstrijd tegen Heijen. Thijs van Mierlo: "Wij hoeven voor geen enkele ploeg in de vijfde klasse onder te doen Meerlo Sportpark Bergsbos (Meerlo). Klassering vorig seizoen Achtste plaats. Trainer Peter de Roock (Venray) le seizoen. Nieuwe spelers Klaas van Arensbergen, Luc van de Eisen, Tim Klemans en Sjoerd Koppes (eigen jeugd), Bas Guelcn (weer begonnen), Pascal Rossel en Alex van Disveld (lager elftal). Vertrokken Harm Bolten, Johan Coenders, Bob Cremers en Arjan de Schipper (DBS Eindhoven), Arjan Cleven (Volhar ding). Piet Peters (gestopt) en Paul Timmermans (Wittenhorst). Selectie Klaas van Arensbergen, Wout van Arensbergen, Joost Bruijsten, Geurt Clevers, Alex van Disveld (keeper), Luc van de Eisen. Bas Guelen, Ramon Janssen, Tim Klemans, Sjoerd Kop pes, Marc Kusters, Paul Peters, Pascal Rossel, Tom Smits (keeper), John Stccghs, Hans Sijbers, Edwin van de Winkel en Eric Wijnhoven. Verwachting Moeiteloos handhaven en soms voor een verrassing zorgen. Titelfavoriet(en) Swolgense Boys. Oostrum Sportpark De Spar (Oostnim). Opgericht 3 maart 1935. Klassering vorig seizoen Tiende plaats. Trainer Wim van Dongen (Asten) le seizoen Nieuwe spelers Bastian Bouwsema, Stan Janssen en Bob Surminski (eigen jeugd), Roy de Klcijn (3e elftal) en Dave Welters (5e elftal). Vertrokken Marcel Holtackcrs (gestopt). Selectie Bastian Bouwsema, Bram Broeren, Mark Broeren, Kevin van Dijck, Frank Frederix, Dick Janssen, Stan Janssen, Stefan Janssen, Bas Kessels, Ralph Kessels (keeper), Roy de Kleijn, Sjors de Kleijn, Jules Kreutz, Bob van Mil, Rik Schlepers, Bob Surminski. Jan van de Ven, Jan Vcrheijen, Sjoerd Vollen- berg, Dave Welters en Roy Willems. Verwachting Trainer Van Dongen: "Dit jaar geen degradatiezorgen. Ik hoop op een plaats in de middenmoot." Titelfavoriet(en) RKDEV en Sparta' 18. SVOC'01 Sportpark Heesakker (Oirlo). Opgericht 1 juli 2001 uit fusie DIS en Castenray. Klassering vorig seizoen Zesde plaats. Trainer Ruud Vermeer (America) le seizoen. Nieuwe spelers Ralf Steeghs en Roy van de Ven (eigen jeugd). Vertrokken Rick Voermans (Meterik) en Peter Verlinden (gestopt). Selectie Niels Arts. Harm Büddiger. Paul Büd- diger. Ed Classens, Don Clephas, Ruud Coppus. Sander Dinghs, Ted Lenssen. Ivan Maes, Joep Manders, Paul Manders, Ruud de Mulder (keep er), Ralf Steeghs (keeper), Leon Strij- bos, Tom Strijbos, Arjan Tijssen, Dirk van de Ven en Roy van de Ven. Verwachting Trainer Vermeer: "In de middenmoot eindigen en misschien een periodeti tel pakken." T itelfavoriet(en) RKDEV en Sparta'18. Jeklasser Oostrum wil na seizoenen vechten tegen komend seizoen Met een heel zal dat een enorme Roy Willems zal als aanvalsleider een belang- rol gaan vervullen in de van Oostrum. Hij blijft realist: "Laten we maar een goede middenmoter na drie duels barstte vorig sei- de bom bij vijfdeklasser Oos- Trainer Marcel Lenssen wees na nederlaag met een beschuldigen- vinger in de richting van enkele De broers Roy en Sjors Wil- en Bram Broeren trokken zich stevige kritiek aan en bedankten het eerste elftal. Broeren kwam zijn besluit terug en voetbal- het seizoen gewoon uit. Roy en hielden voet bij stuk en gingen het derde elftal voetballen. Rov wil weinig woorden meer maken aan "het incident "Eigen wil ik er niets meer over kwijt, mij is het een gesloten boek." het moet toch pijn doen om een heel seizoen niet in het eer- elftal te voetballen? "Eerlijk vond ik het ergste dat ik niet trainen." Einde verhaal. Wil- wil vooruitkijken naar het nieu- seizoen. Een positieve instelling de boomlange voetballer siert. Hij teen sportman in hart en nieren, fcckey, zwemmen, judo. hij verkoos itzijn jeugd andere sporten boven petbal. Pas als B-speler meldde hij jch aan bij W Oostrum Ook als hflballer behoorde hij tot de uitblin- H5en na de BI en Al volgde de logi- |he stap naar Oostrum 1 Met zijn 25 jar behoort Willems inmiddels tot de van het team. Voor de vijf- [ekbsser is het helemaal een nieuwe hrt want Marcel Lenssen nam na Boop van het vorig seizoen afscheid b trainer en werd opgevolgd door ftm van Dongen uit Asten. "We hebben niks te klagen maakt Fillems een voorzichtige vergelijking jsscn de oude en nieuwe man. "Het i een hele rustige trainer met een cel andere aanpak. De sfeer in het am is perfect, alleen de resultaten in k voorbereiding zijn wisselvallig." erdt Willems slaat daarmee de spijker op pt ti|n kop. Na een verdienstelijke 2-3 k hé icderlaag tegen tweedeklasser Vol op urding. een perfect game tegen Ihmpia (1-4 winst), volgde in het itste bekerduel tegen Festilent een afknapper. Bij 7-0 stokte de teller op het scorebord. Toch hecht de aanval ler weinig waarde aan die uitslag: "Na een minuut stonden we al op achters tand. Toen knakte er iets. Bovendien schakelde Festilent steeds een tandje bij omdat ze op doelsaldo de tweede bekerronde ten koste van Volharding wilden bereiken. We zijn blijven voet ballen en niet voor de pot gaan han gen. Ach. en misschien is zo'n neder laag ook wel helemaal niet erg. Dan weten we in ieder geval wel weer waar we staan." PROGNOSE De student Bewegingswetenschap pen in Maastricht weet het voetbal spelletje te relativeren De competitie die zondag losbarst is voor hem veel belangrijker. Oostnim presenteert zich al jaren als team met toekomst. Met ambitie ook, want de voetbalclub zou niets liever dan promoveren naar de vierde klasse. De laatste jaren liep het steevast uit op een deceptie en moest zelfs worden gevochten tegen degradatie. Willems is dan ook iets voorzichtiger in zijn prognose voor de nieuwe voetbaljaargang: "Laten we maar eerst een proberen om een goede middenmoter te worden. Via een periodetitel en de nacompetitie Roy Willems heeft als diepste spits een hete nieuwe rol binnen het jeug dige team van Oostrum kun je altijd nog bekijken of er meer in zit. Alles valt of staat ook bij een goede start. Sta je na drie, vier wed strijden onderin het rijtje dan krijg je opnieuw een moeilijk seizoen. Draai je meteen mee bovenin dan kan het heel leuk worden. Want Oostrum heeft op termijn de mogelijkheid uit te groeien tot het niveau van clubs als Leunen en Ysselstevn." Zo ver is het echter nog niet, dat beseft de aanval ler terdege. "We hebben een hele jonge groep. De oudste speler is 27, dan kom ik met 25 jaar De rest schommelt rond de twintig. Dus we zullen de jongere spelers ook de tijd moeten geven om zich te ontwikke len." TARGET MAN In 2003-2004 is voor. Roy Willems een nieuwe rol weggelegd. De (aan vallende) middenvelder is een plaats je doorgeschoven naar de spitsposi- tie Als target man moet hij zijn medespelers van kanonnenvoer bedienen Van zijn snelheid moet de 25-jarige voetballer het niet hebben

Peel en Maas | 2003 | | pagina 21