"Benieuwd waar mijn grenzen liggen" Voetbalspecial '03-'04 "Hoofdklasse lijkt onhaalbaar" Stan Janss< Vegio Topschutters Klassement Programma tweede klasse H ||j;; - iSgllïï Primeur voor Reinold Wiedemeijer SPORT [PEEL EN MAAS Donderdag 4 september 2003 - Pagina 19 De schijnwerper op: id De redactie van Peel en Maas gaa^vekelijks een speler, trainer of an< Voetbaldicr' van een amateurvereplging uit de gemeenten Venray en Meei Wanssum in de schijnwerper anten. Ook spelers van SSS'18, Volharding Holthees worden dit jaar ityOc rubriek 'De schijnwerper op aan de gevoeld. De gastspeier verspelt net als de voetbalkenners van het Venra nieuwsblad de uitslagej^an tien amateurduels die dat weekend gespeeld w den. Zijn de voorspumngen van de gastspeier beter, dan wint hij of zij een die beschikbaar unTrdt gesteld door Olympic Sport aan het Henseniuspleii Venray. OokjJfngen de deelnemers met hun totaalscore mee naar enk :1( prachtige [yffzen De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. Vaam: Stan Janssen Geboren in Groningen Woonplaats. Oostrum Partner. Ik heb een vriendin uit Holt hees. Kim Coppus Kinderen: Nee Opleiding: Student fysiotherapie in Nij megen Hoogtepunt: Eerste invalbeurt in het eerste, vorig jaar tegen Hegelsom Dieptepunt: Ik ziu het niet weten Muziek: U2 Clubs: Alleen Oostrum Beste trainer: Bij Oostrum hebben ze alleen maar goede trainers Slechtste trainer: Ik zou het niet weien Beste boek- De donkere kamer van Damocles Grootste ergernis: (na minuut bedenktijd): Geen idee Beste film: Ocean's Eleven Andere hobby's Lezen en lekker voetballen met vrienden Lievelingscten: Spare-ribs Drank: Bier Favoriete t\-programma: Studio Sport Favoriete club: Ajax Favoriete speler: Ronald de Boer Mooiste tenue: Dat van Oostrum natuurlijk Wie zou je graag eens ontmoeten: Halle Berry Haalt Nederland het EK: ja hoor Doelstelling Oostrum: Hopen op ëen plaats in de middenmoot, wellicht zit er een periodetitel in Wie wordt kampioen: Swolgense Boys of RKDEV Verwachting voor zondag. We winnen met 2-0 Programma: Ventay-SVC'2000 Ysselstevn-Liessel FCV-Leunen Swolgense Bovs-Heijen rkdev-svoc' Meerlo-Melderslo Oostrum-Sparta BW-Astrantia Merselo-vios SVS-Holthees Stan 1-1 1-3 1-2 2-0 3-0 2-3 2-0 2-0 00 4-0 redactie 2-1 0-3 1-2 3-1 1-3 20 Henseniusplein 5c 5801 BB Venray Kevin Tissen van Swolgense Boys was vorig seizoen met 24 doelpunten de winnaar van het Vegio Topschut ters Klassement, dat Nieuwsblad Peel en Maas samen met Vegio Verzeke ringsgroep uit Oirlo en Helderman Sport in Venray op touw zette. Dit jaar wordt de succesvolle ntbriek voortgezel Wie dit jaar met de prij zen aan de haal gaat, is de grote vraag bij het begin van de nieuwe voetbal competitie 2003-2004. Ook dit jaar kunnen de topschutters van alle ploe gen uit de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prij zen winnen Vanwege het grote aan tal Peel en Maas-abonnees in de omgeving van Holthees, Vierlings beek en Overloon dingen ook de top scorers van SSS'18 uit Overloon, Holt hees en Volharding uit Vierlingsbeek mee naar de prijzen. Tijdens het voet balseizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Vegio Topschut ters Klassement 2003-2004. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2003- 2004. Leon Vievcrmans van Vegio Verzekeringsgroep (coördinator van de rubriek) vraagt de deelnemende ploegen om wekelijks op maandag de namen van de topscorers door te geven. Dit kan bij voorkeur via mail: l.vievermans@vegio.nl, of telefonisch: 0478-578101 (u kunt de namen van de doelpuntenmakers aan de telefo niste van Vegio doorgeven). verzekering Dep Petersstraat 27 telefoon 0478-57 E 5808 BB oirlo fax: 0478-57 8 I OE SV Venray Sportpark De Wieën (Venray. Opgericht 26 maart 1945. Klassering vorig seizoen Vierde plaats. Trainer André Koolhof (Meerlo) 2e seizoen. Nieuwe spelers Tom Hendriks (Helmond Sport), Rob van Ooi en Ruud van Ooi (eigen jeugd) en Johan Vullings (Witten- horst) Vertrokken Hicham Hlimi (VW). Niels de Klerk en Willem Peelers (gestopt) en Nico Mihoglu (Deume) Selectie Sjoerd van der Coelen, Geert-Jan Drabbels, Rick Ewalts (keeper). Wou ter Frencken, Wout Gommers, Tom Hendriks. Roel Janssen, Joost Keijzers, Bart Linders. Niels Nielen (keeper). Rob van Ooi, Ruud van Ooi, Daniël Peters, Rob Scholten, Loek van Schijndel, Alex de Swart, Eric Troisf- ontaine, Johan Vullings en Ivo van der Weerden. Verwachting Trainer Koolhof: "Hoger eindigen dan vorig seizoen." Titelfavoriet(en) Blauw Geel en Margriet- Volharding Sportpark Soetendaal (Vierlingsbeek). Opgericht 14 juli 1914. Klassering vorig seizoen Derde plaats. Trainer Chris Burhenne (Valkenswaard) 2e seizoen. Nieuwe spelers Arjan Geven (Meerlo). Bram Comelis- sen (Hapse Boys), Stefan Gelden (Hel mond Spo/t), Patrick van Kempen (VVV) en Joep Vossen (Wittenhorst). Vertrokken Dennis Barten (Juliana Mill), Gert Cus- ters (Swolgense Boys). Maikel Frans man (Union Nettetal), Patrick Korsten (Panningen), Harm Litjens en Pieter Litjens (St. Hubert), Jaap de Vlam (Toxandria) en Ralph Wolters (BW 27). Selectie Arjan Cleven (keeper) Bram Comelis- sen, Richard van Daal, Bas Derkx, Erik Ermers, Gijs Ermers, Stefan Gelden (keeper), Dennis Graat, Dick de Haas, Nermin Hamzic, Marinus Hendriks, Patrick van Kempen, Anton Ohoilu- lin, Frank Ohoilulin, Peter van Rhee, Denny van Veghel, Paul Verbruggen, Bob Verdijk, Joep Vossen, Joris van de Weegh en Koen Willems. Verwachting Voorzitter Jan Nabuurs: "We richten ons op een periodetitel." Titelfavoriet(en) Blauw Geel en Dijkse Boys. Doelman Arjan Cleven begint aan nieuwe uitdaging bij Volharding Arjan Cleven (22) is letterlijk en figuurlijk een keeper van for maat. Hij heeft met zijn 1.90 meter en geblokte bouw niet alleen het ideale postuur voor een keeper, maar liet in de afgelopen jaren bij vijfdeklasser Meerlo al zien klaar te zijn voor een stapje hogerop. De 22-jarige sluitpost moet bij Volharding Gert Custers doen vergeten. Een zware erfenis, want de Swolgenaar behoorde jarenlang tot de betere keepers in de regio en pakte in de afgelopen jaren vele punten voor de Vier- lingsbeekse ploeg. Cleven is ech ter de rust zelve. "Ik kan niet meer dan mijn best doen", klinkt het nuchter uit zijn mond. Arjan Cleven zijn de eerste weken Vierlingsbeek erg goed bevallen. Hij is prima opgenomen in de groep en ondanks het feit dat de spelers van de selectie onder tropische tempera turen een paar keer per week flink werden afgeknepen door trainer Chris Burhenne, geniet hij met volle teugen in het Brabantse voetballand. De doelman hoor je echt niet kla gen, hij is al lang blij dat hij zich bij Volharding kan bewijzen op een hoger niveau. Want na drie jaar bij Meerlo bij de plaatselijke vijfdeklasser onder de lat te hebben gestaan en een jaartje America in de zesde klasse, was hij wel toe aan een nieuwe uitda ag- Arjan Cleven begon als spits bij de pupillen van Meerlo. Liter wisselde hij het voetballen af met keepen. Op een keepersdag van VW maakte hij zoveel indruk dat hij in Venlo bleef hangen Hij keepte een aantal jaren in de jeugd van de Venlose profclub. Daarna stapte hij over naar Venray waar hij in de BI en Al het doel ver dedigde. "Maar bij Volharding is de sfeer heel anders, het is meer een ver eniging. Ze praten hier gewoon 'plat' en iedereen buurt met iedereen. Vol harding is een ambitieuze club waar alles erg goed geregeld is. Alles staat "i het teken van de prestatie op het veld, maar er is ook genoeg ruimte voor gezelligheid. Dat spreekt me wel aan." Inmiddels is hij al aardig gewend aan de nieuwe gezichten, gebruiken, regels _n verwachtingen in Vierlings heek. Want die zijn ook dit seizoen weer hooggespannen. Ondanks het vertrek van een aantal vaste basis krachten, waaronder spits Maikel Fransman, Picter en Harm Litjens, Jaap de Vlam, Ralph Wolters. Dennis Harten en doelman Gert Custers, wil de rood-wittc brigade dit jaar weder om meedoen om de ereplaatsen in de tweede klasse H. Naast Arjan Clëven kwamen onder andere Joep Vossen Wittenhorst doelman Stefan Gel- den (jeugd Helmond Sport,, voorheen Volharding), Dennis Graat (Volhar- eigen jeugd), Patrick van Kem- pen (VW 2) en Bram Comelissen (Hapse Boys) de gelederen van de Vierlingsbeekse trots versterken. Een plek bij de eerste vijf is het doel. ver telt Arjan Cleven. "Maar als we kun nen promoveren, zullen we dat natuurlijk niet nalaten." WENNEN AAN TEMPO Dc doelman begon de voorberei ding op het nieuwe seizoen met ccn vervelende blessure aan zijn knie, opgelopen aan het eind van het vorig seizoen als doelman van Meerlo. Maar hij is inmiddels volledig fit verklaard door dc medisch staf van Volharding. In de oefenwedstrijden stond hij afwisselend met een andere nieuwe doelman. Stefan Gelden, onder de lat. Arjan Geven keepte echter alle offici'le duels en gaat ervan uit dat hij in de eerste competitiewedstijd het doel van Volharding mag verdedigen. "Ik heb vrij aardig gekeept in de voorbereiding, ondanks die blessure aan mijn knie. In het begin heb ik natuurlijk wel even aan het tempo en de hoeveelheid trainingen moeten wennen, Direct na het vorige seizoen ben ik bij Volharding al mee gaan trai nen en voordat de voorbereiding Arjan Cleven. bier nog stijlvol in actie voor Meerlo. is inmiddels gewend in Vierlingsbeek. begon, heb ik samen met enkele spe lers wekelijks in de bossen gelopen. Volgens mij ben ik nog nooit zo fit geweest. Ja, van mij mag het nieuwe seizoen beginnen." Hij is zich er goed van bewust dat het moeilijk zal zijn om het niveau van Gert Custers te evenaren. "Maar dat is wel mijn streven. Ik ben gewoon erg benieuwd waar mijn grenzen als keeper liggen." Rob Scholten (27): meeste dienstjaren in Venrayse hoofdmacht "Een nobel streven", zo noemt libero Rob Scholten een mogelij ke terugkeer van SV Venray op het allerhoogste amateurniveau. Voorzitter Sjef Keijzers steekt niet onder stoelen of banken dat zijn club weer terugmoet naar de hoofdklasse waaruit Venray alweer acht jaar geleden degra deerde. Scholten denkt dat deze sprong voorwaarts voor de Ven rayse tweedeklasser niet te maken is. "De club heeft de zaken goed voor elkaar Venray is echt een fantastische vereniging maar het spelen in de hoofdklasse is op deze manier niet mogelijk", denkt Rob Scholten. "Met deze selectie kunnen we in de eerste klasse mee Maar de hoofdklasse lijkt mij onhaalbaar. De meeste hoofdklas sers betalen spelers en ze kunnen daardoor ex-profs aantrekken. Het zijn belachelijk hoge bedragen die in de top van het amateurvoetbal omgaan. Het verschil tussen de hoofd klasse en de eerste klasse wordt daar door steeds groter." SV Venray probeert met een regio naal getint team stapje voor stapje vooruit te komen. Het aantrekken van 'vedetten' past niet in het straatje van de club. Afgelopen seizoen eindigde de tweedeklasser op de vierde plaats en kwam ver in de nacompetitie. Door blessures en schorsingen was de ploeg te onervaren om promotie af te dwingen. In vergelijking met een jaar terug moet trainer André Koolhof het stel len zonder Willem Peeters en Niels de Klerk. Beiden zijn afgehaakt terwijl juist van hen een dragende rol werd verwacht in het 'nieuwe' Venray. Door het stoppen van Peeters en het vertrek van Hicham Hlimi, op ama teurbasis naar VW, kwam Rob Schol ten op zijn geliefde libero-positie terecht. Voorheen speelde hij als linkermid denvelder of linksback. Hij groeide op met volleybal. Zijn vader en moe der volleybalden en zijn jongere zus speelt bij Set Up in Meerlo. Vader Theo was ook vele jaren volleybal trai ner. Toch koos Rob als zesjarige voor \oetbal. Hij doorliep als hoge jeugd- teams en zat in het jeugdplan van VW. PANNINGEN Ondanks zijn 27 jaar is hij de speler met de meeste dienstjaren bij Venray. Als jeugdspeler debuteerde hij in mei 1^94 in de hoofdmacht. In zijn eerste jaar bij de senioren, het seizoen 1994/95, speelde Venray nog in de hoofdklasse Ook leeftijdgenoten als Rick Ewalts. Niels de Klerk en Nico Mihoglu maakten toen hun debuut. Maar uitgerekend in het jubileumjaar 1995. SV Venray vierde haar vijftigja rig bestaan, degradeerde de club uit de hoofdklasse. Twee jaar later moest de ooit zo trotse hoofdklasser opnieuw een stap terugdoen. In 1999 kon trainer Jan Poels toch met een succes afscheid nemen van Venray. Door de zege op Heer in de finale van de nacompetitie keerde de club terug in de eerste klasse. Met de nieuwe trainer Hans Ver geer leek de weg omhoog weer te zijn gevonden. "In de winterstop ston den we er heel goed voor. Er was ple zier en er werd goed gevoetbald. Maar daarna zijn we om onverklaarba re redenen heel ver weggezakt." Ven ray moest weer terug naar de tweede klasse. Dat was voor veel spelers het sein hun heil elders te zoeken. Zo ook Rob Scholten die naar Panningen ver trok. Enkele jaren eerder was hij ook al in beeld bij de hoofdklasser. "Ik stu deerde toen nog en vond me nog te jong. Achteraf had ik het toen wel moeten doen." Het seizoen 2000/01 was het laatste jaar dat Panningen meespeelde in de top. Voor de Venrayse aanwinst kende het seizoen een valse start. Hij moest nog zes wedstrijden schorsing, opge lopen in de dramatisch verlopen nacompetitie bij Venray, uitzitten. Hij miste daardoor de drie duels om de Amstel Cup en de competitiestart. "Het elftal stond toen en er was voor trainer Landsbergen weinig aanlei ding om te wisselen. Vlak voor de winterstop tegen Gëldrop raakte ik geblesseerd aan mijn lies waardoor het seizoen al vroeg voorbij was." Veel voetbalplezier beleefde Scholten dus niet op sportpark De Dèl. Een spoedige terugkeer naar Venray lag voor de hand "Ik kon bij Panningen blijven maar ik had een hekel aan het vele reizen. Ook miste ik er de gezel ligheid. Er hing geen sfeer." Toch heeft hij er wel wat opgestoken. "Op de eerste trainingen wist ik niet wat we overkwam. De snelheid en de loopacties lagen veel hoger dan ik gewend was Dan zie je dat voetbal len een stuk makkelijker is met spe lers die het hoge tempo en niveau aankunnen." DECEPTIE Terug naar Venray. Tijdens de oefencampagne werd Panningen met 1-0 verslagen. "Het is lang niet meer het Panningen uit de tijd dat ik er speelde. Het niveau is een stuk lager geworden." Aan de vooravond van de competitie maken velen zich zorgen over SV Venray dat belabberd speelde in de eerste bekerronde. Rob Schol ten miste de bekerduels tegen Swol gense Boys (1-0 verlies) en VW'03 (1- 1). In zijn woonplaats Leunen, hij woont op tweehonderd meter van sportpark 't Klaverblad, maakte hij Rob Scholten beeft vertrouwen in bet nieuwe seizoen: "We zijn er niet zwakker op geworden". wel het 2-1 verlies mee. "Dat was nog de minst slechte van de drie duels De beker was inderdaad een deceptie. Maar we moeten het niet erger maken dan dat het is. We hebben ook goede oefenwedstrijden gespeeld.'' Hij kijkt toch met vertrouwen uit naar de competitie. "We zijn er niet zwak ker opgeworden. We zitten in een moeilijke maar ook in een leuke klas se met veel derby's. Ik denk dat Blauw Geel, Volharding en nieuwko mer Dijkse Boys de favorieten zijn. Wij moeten proberen met plezier en goed te voetballen. Dan komen de resultaten vanzelf. Ik reken weer op de nacompetitie. Maar er moet niets, er bestaat bij ons geen druk", aldus Scholten die zijn carrière bij Venray wil afsluiten. "Ik ben nooit een geld- voetballer geweest en ik denk ook niet dat ze mij nu nog vragen." Zondag 7 september RKVB-Dijkse Boys Zondag 30 november Venray-SVC 2000 Zondag 5 oktober Swalmen-Tiglieja SVC 2000-Venray Vitesse-Tiglieja Dijkse Boys-SVC 2000 Matgriet-Venray Tiglieja-Vitesse Volharding-Dijkse Boys Tiglieja-Bierick Blauw Geel-Vitesse Dijkse Boys-Volharding Blauw Geel-BIerick Venray-Roermond SVC 2000-Volharding Blerick-Blauw Geel Margriet-Roermond Vitesse-RKVB Roermond-Margriet SwaJjnen-RKVB Volharding-Swalmen Zondag 9 november RKVR-S walmen Blauw Geel-Margriel RoermonckSVC 2000 Zondag 14 september Blerick-RKVB Zondag 7 december Tiglieja-Venray Zondag 12 oktober Dijkse Boys-Swalmen Venray-Tiglicja Dijkse Boys-Vitesse Bleriek-Dijkse Boys Tigiieja-Margriet Vitesse-Dijkse Boys Blerick-Volharding Roermond-Tiglieja Venray-Blauw Geel Volharding-Blerick Roermond-Blauw Geel RKVB-Venrav Vitesse-Volharding Blauw Geel-Roermond RKVB-Margriet Swaimen-Vïtesse Margriet-RKVB SVC 2000-Swalmen Margriet-Volharding Zondag 16 november Swalmen-SVC 2000 SVC 2000-Blauw Geel RKVB-Roermond Zondag 21 september Swalmen-Blerick Zondag 14 december Tiglieja-SVC 2000 Zondag 19 oktober Margriet-Dijkse Boys SVC 2000-Tiglieja Venray-Dijkse Boys beker/inhaal Blauw GeeTTiglieja Dijkse Boys-Venray Vitesse-Blerick Volharding-Venray Blerick-Vitesse Volharding-Roermond Zondag 26 oktober Vitesse-SVC 2000 Roermond-Volharding Blauw Geei-RKVB Blerick-SVC 2000 RKVB-Blauw Geel Margriet-Swalmen Dijkse Bovs-Roermond Zondag 23 november Swalmen-Margriet TigUeja-RKVB SVC 2000-RKVB Zondag 28 september Venray-Swalmen Rocrmond-Swaimen Zondag 21 december Dijkse Boys-Tiglieja Vitesse-Margriet Blerick-Margriet beker/inhaal Blerick-Venray Volharding-Blauw Geel Dijkse Boys-Blauw Geel Roermond-Vitesse Tiglieja-Volharding Competitie wordt hervat op zondag RKVB-Volharding Zondag 2 november Venray-Vitesse 18 januari met een inhaalprogram Swalmen-Blauw Geel RoermondBlcrick ma. SVC 2000-Margriet Competie-indeling Tweede klasse H Blauw Geel Blerick Dijkse Boys Margriet RKVB Roermond SVC 2000 Swalmen Tiglieja Venray Vitesse'08 Volharding Reinold Wiedemeijer. oud-voetbal- Ier van Meerlo en Venray, zorgt dit weekeinde als scheidsrechter voor een primeur. Hij wordt de eerste Nederlandse arbiter die een competitiewedstrijd in België gaat leiden. Op zaterdag 6 sep tember fluit de in Velden wonende arbiter, die inmiddels is doorgedron gen tot de vaderlandse top, de ont moeting in de tweede klasse tussen Verbroedering Geel en KAS Eupen. Wiedemeijer (35) krijgt twee Neder landse assistenten (Geutjes en Lob bert) mee. De KNVB heeft een uitwis selingsprogramma met de Belgische voetbalbond waardoor jonge arbiters de komende maanden wekelijks wed strijden leiden in de tweede klasse Belgische scheidsrechters gaan andersom fluiten in de eerste divisie. Het doel van het proefproject is om arbiters kennis te laten maken met een andere voetbalcultuur. Indien de evaluatie na de eerste competitiehelft positief uitvalt wordt het project voortgezet of zelfs uitgebreid.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 19