Vrijbuiters' knappen chaapskooi en hooischuur op Beelden van graf gestolen Agribusiness in Venray en Meerlo-Wanssum Wiet van der Hoff wisseltrofee Ffleeltknaller Valsmelder moet boeten Martens ;„rM Slachtofferhulp helpt Inbraak Fietsendieven aangehouden Mishandeling opgelost DIVIN0 EEL en maas Donderdag 14 augustus 2003 - Pagina 3 NWB zet zich in voor natuur en cultuur bij de Rosmolen in Oostrum ang De ene vakantie is de andere niet. De een ligt lekker te zon- aans ien aan het strand, de ander steekt liever de handen uit de mouwen om de Nederlandse k natuur in ere te houden. Zo ook in Oostrum, waar vijftig vakantiegangers zich een week lang in het zweet werkten tijdens een door H iNWB-Vrijbuitens op touw gezette actieve kampeervakan- ie. j I De vakantiegangers werkten ■dagelijks van 8.00 lot 13.00 uur Haan natuurbehoud. Zagen, spot- Hten, kappen en planten, breken Hen bouwen aan de natuur. In maakten de vrijwilligers van de ANWB in overleg met baron De Weichs de Wenne al een aan tal hekken voor een schapenwei vlakbij de Rosmolen op het land ed. Omdat echter ook de schaaps kooi en de hooischuur dringend aan een opknapbeurt toe waren, werd deze klus dit jaar door de deelnemers aan ANWB-Vrijbui- tens met beide handen aangepakt. Naast de renovatie van de schaapskooi en de hooischuur maakten de 'klussers' ook een tiental hekken die op andere plek ken op het landgoed werden geplaatst. Maar kampeerders die liever in het bos wilden werken, kregen daarvoor natuurlijk ook de gelegenheid. Op de drukbezochte wandelroute werden bijvoorbeeld enkele bruggetjes opgeknapt en enkele routepaaltjes van een nieuw laagje verf voorzien. Vrijdagmiddag onthulde baron de Weichs de Wenne als feestelij ke afsluiting van de werk-vakan- tieweek een plaquette met daarop de tekst: 'De schaapskooi en de veldschuur zijn in 2003 gerestau reerd door vrijwilligers die deel namen aan ANWB-Vrijbuiten'. Na de onthulling namen de schapen van herder Willem Eickmans, onder het toeziend oog van de vakantiegangers, pers en diverse genodigden, een eerste kijkje in hun gerenoveerde 'optrekjes' in de schapen wei. "ANWB-Vrijbuitens is een kam- peervakantie voor jong en oud. een vakantie die in het teken staat van samen werken aan natuurbe houd", legt begeleider Willem de Hoop van het ledenhulpkorps van de ANWB uit. "Eenvoudig kampe ren met eigen kampeermiddelen op veelal unieke natuurterreinen. Ik geloof dat we in Geijsteren in overleg met de baron al meer dan dertig jaar werken aan natuur en cultuur." Zo werd in het verleden bij voorbeeld ook het waterrad van de Rosmolen al eens opgeknapt. Maar meestal werd er gewerkt aan en in de natuur op het land goed. De toeristen verbleven de hele week op een oefenterrein van de plaatselijke voetbalvereni ging. Ze maakten gebruik van de douches en het toilet in het club gebouw van SV Geijsteren en ook het drinkwater werd betrokken uit het clublokaal van de plaatse lijke voetbalvereniging. De Hoop:"Dit is een prachtige locatie om te recreëren én te wer ken. Een landgoed aan de oever van de Maas met gevarieerd bos, De schaapskooi en de hooischuur bij de Rosmolen in Oostrum werden vorige week door ANWB-Vrijbuitens opgeknapt. rivierduinen, boerderijen met landbouwgronden. Met de Oos- trumse Molenbeek en de Rosmo len om de hoek. Wat wil je als natuurliefhebber nog meer?" ACTIEVE VAKANTIE De ANWB organiseert het hele jaar door circa twintig week- en weekendkampen voor ANWB- leden, leden van Natuurmonu menten en abonnees op Onver wacht Nederland (tijdschrift van Staatsbosbeheer, red.). Dit alles is samenwerking met Natuurmonu menten, Staatsbosbeheer en parti culiere landgoedeigenaren. De Hoop: "Er wordt vanuit gegaan, dat iedereen die zestien jaar of ouder is, aan de werkzaam heden deelneemt. Uiteraard kan een gezinslid voor 'het huishou den' blijven zorgen, maar in prin cipe werkt iedereen 's morgen mee aan natuurbehoud. De rest van de tijd kunnen ze naar eigen idee invullen. Voor en door de groep worden activiteiten georga niseerd, zoals excursies, bonte avonden en spellen voor de kin deren, maar iedereen is vrij er al of niet aan mee te doen." De actieve vakanties worden gehouden op fraaie, rustige natuurterreinen met eenvoudige voorzieningen. Opvallend aan de groep in Oostrum is dat het men sen van divers pluimage zijn. Gezinnen met kinderen, maar ook alleenstaanden. Van jong tot oud. "Maar het^mcent ligt op gezin nen met kinderen, alhoewel uit een kamp ook wel eens eens huwelijk is ontstaan", zegt De Hoop lachend. "Kenmerkend voor de deelnemers is dat ze erg gemotiveerd zijn, ze willen zich ontzettend graag voor natuur en cultuur inzetten. Sommige men sen doen al meer dan dertig jaar aan een of andere actieve kam- peervakantie van de ANWB mee. Zonder ANWB Vrijbuitens heb ben zij geen vakantie!" In Ysselstevn is de Wiet van der Hoff wisseltrofee in het leven geroepen. De trofee wordt voor taan ieder jaar uitgereikt aan de winnaar van het liedjesconcours en is vernoemd naar de op 58-jari- ge leeftijd overleden Wiet van der Hoff uit Ysselsteyn. Met het heengaan van Van der Hoff verliest Ysselsteyn een zeer karakteristieke en markante per soonlijkheid. Hij verwierf zijn grote bekendheid als dirigent van De Smeleblaozers. Eén van de hoogtepunten was ongetwijfeld het optreden van het YSO (het Ysselsteyns Simpel Orkest) tijdens Circus Mök. Met deze creatie wer- den in vele zalen in Noord-Lim- |S; burg gespeeld. Tijdens de revue ter ere van het 75-jarig bestaan van Ysselsteyn l heeft Wiet nog een ballade «^geschreven en gezongen als ode ;aan de pastoor. Het Gloria in de Slachtofferhulp Noord- en Mid- 1 den-Limburg/Zuid-Limburg is zodanig georganiseerd dat hulp verlening voor slachtoffers van geweldsdelicten en verkeersonge lukken altijd dichtbij is. Zij zijn elke werkdag bereikbaar op tele foonnummer 0900-0101 of 046- 4203500. U kunt bij hen altijd terecht voor een persoonlijk, ver trouwelijk gesprek over het gebeurde. Ook als u advies en hulp wenst omtrent strafzaken, de rechtsgang, de mogelijkheden van schadevergoeding en hulp bij fverzekeringszaken kunnen zij u helpen. Met of zonder afspraak, u bent altijd welkom op een van de I tegiospreekuren. i Voor regio Venlo (Vinckenhof- j straat 63 in Venlo) is dit op iedere kerkdag van 10.00 tot 12.00 uur. Slachtofferhulp werkt kosteloos en feint geen wachtlijsten. kerstmis zal menige parochiaan nog doen genieten van zijn volu mineuze diepe stem. Zijn werk bij de politie en zijn hobby's pasten naadloos in elkaar. Aan die combi natie heeft hij ook zijn bijnaam De zingende sheriff uut de Piël te danken. Hij nam vrij om muziek uit te schrijven, of om bij begrafe nissen als organist het koor te begeleiden. Hij was ook meer dan 30 jaar de vaste organist in de Vre- depeel op zondagmorgen. Ook bij fanfare De Peelklank was hij een alleskunner. Naast paukenist was hij ondervoorzitter en onderdiri gent. Wiet was vooral bezig om de jeugd enthousiast te maken voor muziek. Met het Disney Fes tival vorig jaar was er een goede weg ingezet.-Ook de Night of Pop and Classics bij het 50-jarig bestaan was een gigantisch suc ces. Niet alleen heeft hij vele arrangementen ge- en herschre ven ook vocaal liet hij zich gel den. Een bescheiden en verlegen man, die eenmaal op het podium veranderde in een topartiest. Hij was iemand die achter de scher men bergen werk verzette waar veel mensen geen weet van heb ben. Het grootste voorbeeld hier in zijn de ontelbare carnavalschla gers die hij heeft uitgeschreven voor diverse artiesten. Het is dan ook niet verwonderlijk dat ons Ysselsteynse volkslied ös dörpke van zijn hand kwam. Als dirigent van De Smeleblaozers en als vaste liedjesschrijver was hij dus van onschatbare waarde voor W De Piëlreus. Onbekenden hebben maandag nacht een inbraak gepleegd in een tankstation aan de Irenestraat in Overloon. Ze zijn vermoedelijk met een donkere stationwagen tegen de toegangsdeur gereden. Dit is door een getuige gezien. Een kast met daarin diverse rookartikelen is weggenomen. In vak O van begraafplaats Boschhuizen in Venray zijn vijf bronzen beelden van de grafsteen van mevrouw Els Stollman-Van Eijck afgebro ken en gestolen. Zaterdagmid dag ontdekte echtgenoot Frans Stollman de grafschen nis. De beelden, gemaakt door kunstenares Liesbeth Peters- Rutten, vertegenwoordigen een grote emotionele en financiële waarde. "Ze hebben een waarde van tussen de 3000 en 3500 euro per stuk, schat Frans Stollman, oud-top man van Rank Xerox in Ven ray. "Ik ben tien dagen wegge weest en ontdekte de diefstal zaterdag. Tien dagen eerder was er nog niks aan de hand." De beelden symboliseren de v;jf (schoon)kinderen en Frans Stollman zelf. De vijf beelden De beeldengroep op het graf, voordat de kunstwerken gestolen werden.. waren van brons, ongeveer 85 centimeter hoog, en stonden ver ticaal op een liggende marmeren grafsteen. Alleen de afbeelding van mevrouw Stollman, in plat brons rechtop tegen een verticale grafsteen, voorstellende haar schaduw, is blijven staan. "De beelden zijn professioneel wegge haald. De bronzen pennen waar mee de beeldengroep zat beves tigd, zijn afgebroken. Het graf is verder niet vernield, net als de politie denk ik dat het om roof gaat. De beelden zijn echter niet eenvoudig te verkopen want zeker in het zuiden van Nederland is het werk van Liesbeth Rutten erg bekend. Ik denk dat ze al in het buitenland zijn." Stollman ontdekte de diefstal toen hij afge lopen zaterdag het graf van zijn vorig jaar overleden vrouw bezocht. De laatste keer dat hij de beeldengroep zag, was op 28 juli. Tussen die twee data moet de diefstal dus hebben plaatsgevon den. Elk beeld, dat geheel in brons vervaardigd is, bestaat uit een gedraaide bronzen pen waar op aan de bovenzijde een hoofd en schouderpartij is aangebracht. De schouderpartij is gehuld in gewaden. Stollman heeft nog even overwogen om een beloning uit te loven, maar besloot eerst de media in te schakelen, na overleg met de politie en de kunstenares- se. De politie heeft de zaak in onderzoek en hoopt op tips van getuigen of van mensen die de beelden hebben gezien. De politie heeft dinsdagavond een 32-jarige man en een 31-jarige vrouw uit Helmond aangehouden op verdenking van fietsendiefstal. Agenten zagen de man in zijn auto over De Gouden Leeuw rij den, zonder dat zijn lichten aan waren. In de kofferbak lagen twee bijna nieuwe fietsen, die de man naar eigen zeggen even tevoren van een onbekende op de kermis had gekocht. Omdat de politie het allemaal niet vertrouwde zijn de man en zijn vriendin aangehou den en al snel bleek dat de fietsen waren gestolen van een 30-jarige man uit Venray en diens vrouw. Het tweetal is ingesloten voor ver der onderzoek. Tegen de man wordt ook proces-verbaal opge maakt omdat hij waarschijnlijk met alcohol op heeft gereden. Hij weigerde mee te werken aan het ademonderzoek, wat een afzon derlijk misdrijf is. PEEL EN MAAS een abonnement waard Met de aanhouding van vijf jon geren in de leeftijd van 17 tot 23 jaar uit Leunen, Venray en Utrecht heeft de politie de mis handeling van een 40-jarige man uit Wanssum opgelost. In de nacht van 12 op 13 juli liepen de verdachten over de Meerloseweg in Wanssum en ze plasten daar in de tuin van de bewoner. Toen die van het lawaai wakker werd en er wat van zei, werd hij door de jon gemannen uitgejouwd. Eenmaal buiten kreeg de man een pak slag en werden zijn woning, tuin en auto vernield. De politie nam de zaak hoog op en stelde een uitge breid onderzoek in. Dat uiteinde lijk leidde tot de aanhouding van de vijf jongemannen, die allemaal werden verhoord en hun aandeel bekenden. Twee van hen, de 17- jarige en de 23-jarige verdachte uit Venray, zijn in verzekering gesteld geweest. Inmiddels zijn alle verdachten weer in vrijheid gesteld en is het dossier opge stuurd naar de officier van justitie in Roermond, die de zaak verder afhandeld. PHILIPS ix3ooo Thuisbioscoop Compact en gebruiksvriendelijk Home Cinema Systeem met perfecte geluids weergave. Voorzien van ingebouwde decoder voor Dolby Digital, DTS en Dolby Prologic deco- ders. Beschikt over Actieve Subwoofer. Geeft DVD. CD. CD-R en CD-RW weer. DETAIL BV tel. 0 4 7 8 5 8 5 6 6 6 De politie heeft donderdag avond een 26-jarige man uit Ysselsteyn aangehouden die de politie handenvol werk bezorgde met wat uiteindelijk een valse melding bleek. De man belde de politie woens dagavond met het verhaal dat hij een inbreker had overlopen, die in elkaar had geslagen en vervol gens geboeid in een weiland had achtergelaten. De politie nam de melding uiterst serieus en startte ondanks de vakantieperiode en de krappe personele bezetting een groot onderzoek. De weilanden en velden in de omgeving van de locatie die de man had opgegeven werden door de politie nauwkeu rig doorzocht, maar er werd niets gevonden. De man belde enkele keren met de politie en wist steeds weer wat nieuwe informa tie te geven waardoor de politie uitging van een echte melding. Ook donderdag werd de hele dag besteed aan zowel het achter halen van de melder, die een valse naam gebruikt bleek te hebben, als het zoeken naar een vermeend slachtoffer. Gelet op de extreme weersomstandigheden kon geen enkel risico worden genomen. Met behulp van zowel tactische als technische opsporingsmidde len werd in de loop van donder dag duidelijk wie de melder was en dat het waarschijnlijk om een valse melding ging. Donderdag avond is de man aangehouden en verhoord. Toen werd al snel dui delijk dat het hele verhaal verzon nen was. De man is ontevreden over het handelen van politie en justitie. Hij is uitgebreid verhoord en vrijdagmiddag weer in vrijheid gesteld. De politie start een proce dure tegen de man om de kosten (waarschijnlijk enkele tienduizen den euro's) van de acties op de man te verhalen. Woensdag 24 september presentatie resultaten onderzoek Agribusiness Groep Venray e.o. viert het eerste lustrum met een symposium op woensdag 24 september in het gemeentehuis van Venray. De bijeenkomst heeft als titel Business in agribusiness, een beeld van Venray Meerlo- Wanssum. De middag begint om 13.30 uur. Dagvoorzitter is Jan Loonen, voorzitter van het Productschap Vis. Vivian Leppers en Sandra Pee- ters van HAS KennisTransfer zul len tijdens de bijeenkomst de resultaten presenteren van een onderzoek naar de aard en de omvang van de agribusiness in de regio Venray en Meerlo-Wanssum. HAS KennisTransfer kreeg van de Agri Business Groep Venray e.o. de opdracht voor dit onderzoek dat werd uitgevoerd door Vivian Leppers en Sandra Peeters en begeleid door: J. Lammers, pro jectleider en adviseur HAS Kennis- Transfer; J. Loonen en H. Rutten, begeleidingscommissie Agri Busi ness Groep Venray e.o.; D. Ver voort, Gemeente Venray; recon structie cluster; J. Derikx, Gemeente Meerlo-Wanssum; reconstructie cluster; H. Caubo, Provincie Limburg; reconstructie zuid; A. Van Hoof, LLTB Venray; M. Duijf, Rabobank Venray-Meer- lo-Wanssum; J. Janssen, Coöpera tie SaWeCo. Na de presentatie van het onderzoek worden er voor de pauze nog inleidingen verzorgd door Gé Backus, Jan Hulsen en Jan Janssen. Gé Backus is sinds 2000 hoofd van de sectie Markt en Netwerken bij hef Landbouw Economisch Instituut. Voorheen was hij hoofd van de afdeling eco nomie van het Proefstation voor de Varkenshouderij. Hij is in 1994 gepromoveerd op het onderwerp Economie Simulation tot Support Investment Decisions in Pig medio september opent DELICATESSEN Schouwburgplein 3 Frmaing. Hij is lid geweest van de Studiecommissie Intensieve Vee houderij van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Die ren en was mede-initiatiefnemer van de Denktank Varkenshouderij van Wageningen UR. Nu is hij toe gevoegd lid van de Werkgroep Rol van de primaire producent in de keten van de Raad voor het Landelijke Gebied. In 2001 was hij winnaar van de essaywedstrijd Sustainable Agriculture in the 21th Century, uitgeschreven door de Raad van Bestuur van Wage ningen UR. Jan Hulsen is 55 jaar, geboren in Leende (NB). Opleiding: Has Den Bosch. Gestart als assistent verkoopleider in een agrarisch toeleveringsbedrijf. In 1977 heeft hij samen met de heer Oerlemans ODC in Broekhuizenvorst opge richt en dit bedrijf, samen met de andere Oerlemans bedrijven, met zijn compagnon, via een MBO, in 1986 overgenomen. De nieuwe moedernaam werd Kleiberg Beheer. De activiteiten bestonden uit Food, Packaging en Toeleve ring in de agrarische sector. De laatste poot Oerlemans Agro is afgestoten en men legt zicb nu toe op Food en Packaging. Heden ten dage beschikken zij over een viertal plastic productiebedrijven en een vijftal foodproductie bedrijven in binnen- en buiten land. Daarnaast de nodige eigen verkoopkantoren. Binnen de groep werken circa 1040 mensen en de omzet gaat richting 200 mil joen euro. 90% binnen de EU met als groeimarkt Oost Europa. Zijn functie als directeur Kleiberg Beheer is het aansturen, samen met zijn compagnon, van deze bedrijven. Jan Janssen is 39 jaar, geboren in Meerlo als zoon van een pluim veehouder. Opleiding: Has Den Bosch '86. Hobby's: paarden. Hij is sedert 1995 algemeen directeur van Coöperatie SaWeCo in Oirlo, daarvoor werkzaam bij SaWeCo als assistent zaakvoerder. Genomi neerd voor de Loek A. Nelissen- prijs 2002 vanwege de ontwikke ling van het Regionaal Business Centre De Oelderse Halte. Geeft leiding aan Coöperatie SaWeCo en haar bedrijven welke zoyyl in de agrarische toelevering (Meng voeders Agrocultuur) als in de publieke sector (Boerenbon en Végio Verzekeringsgroep) als in de kennissector (Knowhouse) actief zijn. Onderwerp: Geïnte greerde Business Ontwikkeling: Kansen in een veranderende omgeving. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Rön Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertentie@vandenrnunckhof,nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0428-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuv/s tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,- (postcode 58..) 30.- (overige binnenland)

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3