Gevolgen vogelpest in Venray beperkt '"Organiseren kermis is een Venrayse flinke klus PTC mogelijk naar Boxmeer Venray neemt deel aan veiligheidsonderzoek SFEERMARKT Kermis Venray: zomers volksfeest Velling wilgen in Buitengebied Martens 16,23,30 JULI 6,13 AUGUSTUS VAN HARTJE ARCEN TOT OP HET KASTEEL AANVANG 16.00 UUR MUZIEKPROGRAMMA TOT 23.30 UUR IEDERE WOENSDAG TOEGANG GRATIS Strook naar A73 afgesloten sginj feEL EN MAAS Donderdag 31 juli 2003 - Pagina 3 Agri Business Groep Venray voerproducenten, transport- was echter zeer klein, met uitzon- tiebeleid. leden waren verder: ke discussie gehouden moeter u,.„<v U „„J. iJ„nn ao i. o^nnol- At, mvi-hsi/l wnrrfpri nvpr de infpnsipvp vee Business Groep Venray o. heeft begin juni een juête uitgevoerd naar de rolgen van de vogelpest de bedrijven van haar |en. Met nadruk wordt iteld dat de enquête geen :houderijbedrijven betreft jaar puur agribusinessbedrij- en. Voorbeelden hiervan zijn voerproducenten, transport en installatiebedrijven, die renartsen, maar ook banken, accountantskantoren etc. Uit de resultaten (respons was 50%) kwam tot uitdrukking dat bijna alle bedrijven gevolgen heb ben ondervonden van de vogel pest. De gemiddelde omzetdaling was echter zeer klein, met uitzon dering van de installatietechniek waar omzetdalingen van 25 tot 30 werden gesignaleerd. De uitbraak van vogelpest werd gezien als een calamiteit waar voor een schaderegeling moet worden getroffen. Een kleine meerderheid sprak zich uit voor afschaffing van het non-vaccina- tiebeleid. In de ogen van een kleine meer derheid van de leden was noch de primaire sector noch de overheid verantwoordelijk voor het uitbre ken van de vogelpest. De over heid zal wel haar beleid moeten wijzigen, mede ter bescherming van de primaire sector. Belangrijke geluiden van de leden waren verder: -De aanpak van de overheid was in de beginfase slecht, dit zal een volgende keer echt beter moeten. -De primaire sector en agribusi ness hebben samen in de regio Venray Meerlo-Wanssum wel goed gereageerd. -Er zou in Nederland een eerlij ke discussie gehouden moeten worden over de intensieve vee houderij en de toekomst. -De agribusiness zal veranderen en zal dit samen met de landbouw op een toekomstgerichte wijze moeten blijven doen. VAN HET RAADHUISPLEIN TOT OP HET KASTEELPLEIN (GRATIS TOEGANG) 130 KRAMEN, AMBACHTEN, KINDERSPELLEN tenate Peeters actief achter de schermen van Venrays grootste evenement Het bedrijf PTC (Project Total Coating) aan de Acacias traat (voorheen Piet Theuws Total Coating) overweegt om te verhuizen naar Boxmeer. Daarmee lijkt definitief een einde te komen aan een sle pende kwestie tussen onder nemer, gemeente en buurtbe woners. De verplaatsing is enerzijds het gevolg van de financiële situatie van het bedrijf, dat in surseance van betaling verkeert. Maar vol gens eigenaar Peter Theuws ook van de moeizame mede werking die hij van de gemeente Venray heeft erva ren. PTC is vroeger gestart als spuit bedrijf voor kantoormeubelen. Later werd overgestapt op auto schade- en herstelspuitwerk. Sinds 1978 is het bedrijf gespecia liseerd in industrieel spuitwerk, terwijl het bedrijf ook naam heeft gemaakt op de designmarkt. Het bedrijf kwam midden jaren negentig in opspraak toen buurt bewoners in de wijk Brukske aan de bel trokken in verband met stankoverlast. Nadat het bedrijf van de gemeente Venray een milieuvergunning kreeg, maakten de bewoners tegen deze vergun ning bezwaar. Een kwestie, die zelfs bij de Raad van State aan de orde kwam. Als gevolg hiervan moest Theuws voorzieningen treffen om de stankoverlast te verminderen. Nadat Theuws die had aange bracht, bleven de bewoners ech ter klagen, ondanks het feit dat het bedrijf binnen de eisen van de mileuvergunning bleef. De bewo ners vonden het beter, dat het bedrijf zou verkassen. Theuws is vervolgens wel met de gemeente Venray in gesprek geweest over verplaatsing naar Smakterheide. Gesprekken die verschillende jaren duurden en weinig opleverden. "Vooral bij de verkoop van het huidige pand heb ik weinig mede werking gekregen van de gemeente", aldus Theuws. Theuws had (en heeft) een poten tiële koper, maar de gemeente wil op het kleine industrieterrein geen detailhandel toestaan. Ondertussen had Theuws in Boxmeer een kettingspuiterij overgenomen van Stork. Omdat bovendien ook de economie terugliep, heeft de ondernemer uiteindelijk surceance van bet aling moeten aanvragen. Het bedrijf bekijkt momenteel of het samenvoegen van beide bedrijven zinvol is. "We zullen de kosten en de besparingen op een rij moeten zetten. Ik hoop dat we er binnen een maand uitzijn", aldus Theuws die, gezien zijn ervaringen met de gemeente Venray, niet onder stoe len of banken steekt dat in dat geval verplaatsing naar Boxmeer zijn voorkeur zal hebben. Het college van B en W stemt in met de deelname van de gemeente Venray aan een onderzoek gericht op de objectieve en subjectieve vei ligheid rondom tbs-kliniek de Rooyse Wissel, de Wendel en Paschalis aan de Wanssumse- weg. Dit onderzoek start op verzoek van het omwonendencomité Meerlo-Wanssum en heeft als doel een reëel beeld te schetsen van de veiligheidssituatie in de naaste omgeving van de drie instellin gen. De gemeente Venray stelt een bedrag van 1199 euro beschikbaar voor het onderzoek, dat in totaal bijna 6000 euro gaat kosten. De aanwezigheid van de Rooy se Wissel, een gesloten inrichting voor tbs-patiënten, de Wendel, een open inrichting met een gesloten afdeling voor verstande lijk gehandicapten, en Paschalis, een open inrichting voor mensen met alcohol- en drugsproblemen, leidt tot gevoelens van onveilig heid bij de omwonenden. Op verzoek van het dorpsra- denoverleg Meerlo en op initiatief van de Rooyse Wissel wordt met het onderzoek getracht een reële inschatting te maken van de mogelijke risico's voor de directe omgeving door de aanwezigheid van de drie instellingen. Doel van het onderzoek is vast te stellen welke risico's er verbonden zijn aan de aanwezigheid van de kli nieken, voornamelijk met betrek king tot verlof (de Rooyse Wissel) i of de aanwezigheid' (de Wendel. Paschalis) van de patiënten in de directe leefomgeving van de omwonenden. Ook wordt beke ken op welke wijze de eventuele risico's tot een lager niveau terug gebracht kunnen worden. De opdracht wordt namens de drie instellingen en de gemeenten Meerlo-Wanssum uitgezet en ook de kosten van het onderzoek wor den gezamenlijk gedragen. Ter begeleiding van het onderzoek wordt een begeleidingsgroep/klankbord groep in het leven geroepen, waarin naast de vijf partijen ook de politie en het omwonendenco mité Oostrum en Meerlo-Wans sum een plek krijgen Vervolg voorpagina Daarnaast worden nog vele andere prijzen verloot, zoals een kleurentelevisie, miniset, cd-spe- ler. De Lokale Omroep Venray zorgt voor een rechtstreeks radio verslag van de opening van de kermis. Verder verzorgt Lokale Omroep Venray dagelijks uitzen dingen waarbij de kermis centraal staat. Op zondagmiddag staat de uitzendwagen en caravan van Klojo-Radio op de Julianasingel. In totaal worden er 55 attracties geplaatst. Eén van de toppers dit jaar is de Space Roller op het Schouwburgplein. Deze attractie laat u met een duizelingwekkende vaart alle hoeken van het lucht ruim zien. Op het Schouwburg plein staan verder het Luncapark en de babysport. KATAPULT BUNGEE Op het Henseniusplein staat dit jaar de Katapult Bungee. In deze Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS attractie wordt u naar een hoogte van 70 meter gekatapulteerd, waarna u na een aantal keren aan het elastiek teruggeveerd te zijn, weer met de voeten op de grond terugkeert. Verder staat hier de Turbo Polyp. De Grote Markt biedt plaats aan de autoscooter en verder kan men op dit plein mee doen aan het kikkerspel en 'sla je slag'. Vanuit de Hofstraat de Raad huisstraat oplopend kunt u niet om de Kick Down heen, eën geheel nieuwe attractie in de vorm van een draaiende lucht- schommel. Verder staat op de Raadhuisstraat weer de draaimo len. Het Raadhuisplein biedt plaats aan de bekende Supermou- se en de Roller Ghoster, het groot ste en mooiste spookhuis van Nederland. Verder staat op dit plein de Gravitron, een schotel waarin men het bijzondere gevoel van gewichteloosheid kan leren kennen. Op het traditionele kinderplein tje, op het Raadhuisplein voor het gemeentehuis, staan dit jaar een geheel nieuwe miniscooter, babyflug, kinderrad en Vortex. Over het hele kermisterrein ver spreid staan naast de vele ver maak- en kinderzaken, sfeervolle terrasjes, diverse eetzaken, bal- In opdracht van de gemeen te Venray zijn de afgelopen twee weken circa tweehon derd wilgen geveld aan de Molenhof, de Locht, Beemd- weg, Hulstweg en Houbenweg. De velling was nodig in ver band met de watermerkziekte. Diverse bomen waren afge storven door deze ziekte, diverse andere waren aange tast. De ziekte is te zien aan de brui ne dode takken in de kroon. Tegen deze ziekte is geen reme die, vandaar de noodzakelijke vel ling. Het goede stamhout wordt afgevoerd naar een zagerij die er onder andere pallets en klompen van maakt. Al het overige hout wordt deze week met een grote chipper machinaal verhakseld (verchipt). De ellips worden afge voerd naar de energiecentrale in Cuijck. De chips worden in de centrale verbrand om energie op te wekken, deze energie komt terug als groene stroom. In de komende drie jaar wor den jonge bomen teruggeplant. Langs de Weideweg staan nog enkele grote wilgen, die de ziekte ook hebben. Deze bomen worden na de vakantie 'uitgekleed' en geveld door cursisten van de opleiding boomverzorging. spelen, behendigheids- en gokza- ken. Kortom: genoeg volksver maak voor jong en oud! Venray hanteert voor de topattracties een maximale ritprijs van 1,50 euro (met uitzondering van de kata pult) en voor de kinderattracties maximaal 0,75 euro. De kermis is vrijdag 1 augustus open van 15.00 tot 01.00 uur. De overige dagen van 13 00 tot 01.00 uur. De Venrayse kermis trekt jaarlijks tussen de 250.000 en 300.000 bezoekers. Vrijdag middag om 15.00 uur gaat de kermis van start. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandeninunckhofnl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar, advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 1800 uur, Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0418-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18.- (postcode 58..) 30,- (overige binnenland) - Vorig jaar kreeg Renate Peeters van de gemeente Venray de orga nisatie van de kermis onder haar n hoede. Kermis 2003 wordt de eer- en ste kermis die volledig onder haar ^verantwoording en organisatie valt. De redactie van Peel en Maas jjn pilde wel eeris weten hoe het is )S£ om een kermis te organiseren. 1. Een kermis organiseren, act wat komt daar bij kijken. Wat veel mensen niet weten, is dat wij eind september alweer bezig ben met de kermis van het volgende jaar. Ik heb dan gesprek ken met kermisexploitanten om een aantal topattracties binnen te halen. Dit is de zogenaamde 'voorverpachting'. De gemeente doet dit om er zeker van te zijn dat Venray een aantal publieks- jtrekkers heeft en om het aantrek- kelijk te maken voor andere ker- imisexploitanten om naar Venray te komen. Daarnaast hebben wij een aantal meerjarige contracten afgesloten. Vanaf dat moment ligt er al een basis voor het volgende jaar. Midden december verschij nen er verpachtingsadvertenties in een tweetal kermisbladen en kunnen de exploitanten inschrij ven. Dan begint een drukke tijd: informatie geven, formulieren opsturen, formulieren in ont vangst nemen en een praatje Prijzen uitreiken is een van de leuke aspecten die bij bet organiseren van een kennis boren. maken met de exploitanten, dat hoort erbij. Wij ontvangen gemid deld zo'n 200 inschrijvingen. Begin januari, als de inschrijvings termijn is afgesloten, begint het knip-, schuif- en plakwerk. Binnen twee weken moet de kermis in concept klaar zijn en de verpach ting' rond zijn. De exploitanten ontvangen dan direct bericht of zij een plaats op de kermis krij gen. De tekeningen worden voor gelegd aan vertegenwoordigers van de horeca in Venray. Met ingang van dit jaar is er een pro motieteam samengesteld, waarin kermisexploitanten en mensen vanuit horeca en VW zitten. In de loop van het jaar hebben wij regelmatig overleg en stellen we samen het promotieprogramma rondom de kermis, zoals de kin dermiddag, vast. Dan moeten er nog verschillende zaken geregeld worden: de terrasvergunningen voor de horeca-ondernemers maar ook stroomvoorzieningen zodat de attracties kunnen draai en Verder moeten we maatrege len treffen op de pleinen zodat de attracties kunnen staan, het salon- wagenterrein inrichten en de beveiliging tijdens de kermis rege len. Tevens moeten we rekening in nieuw met 16x optische zoom. het inch beeldscherm. NightScope wat onder de houden met de verkeersmaatrege len, overleg voeren met de politie en andere betrokkenen. Tijdens de kermisdagen begeleid ik de promotie-activiteiten, zoek ik de prijzen uit voor de loterij en heb ik regelmatig contact met de ker misexploitanten en andere betrokkenen. Na de kermis wordt er een evaluatie gehouden met de kennisbonden, horeca en politie, waarin aandachtspunten en ver- beterpunten worden besproken, zodat ik weer direct aan de slag kan voor het volgende jaar. 2. Hoe ben je in de kermis- organisatie terechtgekomen. Toen ik de vacature las dacht ik: als er iets leeft onder de Ven rayse bevolking dan is het wel de kermis en werd ik meteen nieuwsgierig naar de organisatie van een kermis. Toen ik vorig jaar dit werk ging doen was het nog maar twee maanden voor de ker mis. Het hele verpachtingstraject had ik dus niet meegemaakt. Er bestaat geen gerichte vakoplei ding voor het organiseren van ker missen. Het dus echt een kwestie van doen en leren. Het organise ren van de kermis is een deel van mijn werkpakket. Daarnaast val len de markt en de Venrayse eve nementen onder mijn hoede. Kortom een levendige baan! 3. Wat zijn de charmes van het organiseren van een ker mis Het organiseren van een kermis js een flinke klus. Het leuke van het organiseren van een kermis is dat ik, buiten de contracten met exploitanten om, zelf de vrijheid heb in het bepalen van de attrac ties. Ik ga verschillende kermissen af om zo op de hoogte te blijven van nieuwe attracties en om con tacten met de kermisexploitanten te onderhouden. Ik heb nu alweer bepaalde ideeën voor de kermis van 2004. Verder is het een leuk- promotieprogramma neerzetten zodat alle bezoekers, van klein tot groot, aan hun trekken komen. De kermis in Venray is een groot evenement. De spanning neemt de laatste weken voor de kermis toe, er moet nog vanalles geregeld worden en de tijd lijkt nog zo kort, promotie-activiteiten, gesprekken met diverse mensen, interviews, noem het maar op. Enkele dagen voor de kermis speelt er vanalles door je hoofd: komen de exploitanten op tijd aan en zijn de attracties op tijd opgebouwd? Staan ze ook waar dat ze moeten staan en verloopt alles zonder veel problemen? Dan lijkt het of dat iedereen tegelijker tijd de pleinen komt oprijden en wordt er in een mum van tijd een kermis opgebouwd. Dan is het vrijdagmiddag 15.00 uur: de ope ning. De kermis kan beginnen, zes dagen lang feest. Je ziet men sen genieten, daar doe je het voor! 4. Wat zijn de moeilijkere facetten hiervan? Bij de plaatsing van de attracties op de pleinen probeer ik met alle belanghebbenden en betrokke nen zoveel mogelijk rekening te houden. Proberen, wel te ver staan, maar ik heb te maken met b.v. de fysieke ruimte op de plei nen, waar staan bomen en kunst werken, welke doorgangen en routes moet ik vrijhouden voor brandweer en andere hulpdien sten, mocht er onverhoopt toch wat gebeuren. De gevestigde horeca-ondernemers en winke liers, de burgers en natuurlijk de kermisexploitanten zelf. Kortom ik heb met zoveel facetten reke ning te houden dat het gewoon niet mogelijk is om het iedereen naar zijn zin te maken. De een wil zus, de ander zo. De een is blij met een bepaalde attractie, de ander weer niet. Ik probeer een belangenafweging te maken, maar de kermisattracties gaan voor. Als ik ieders wens moet vervullen kan ik gewoon geen leuke kermis neerzetten. 5. Is de Venrayse kermis anders dan andere kermissen? Op de Venrayse kermis hangt een gezellige sfeer. Kermisexploi tanten komen graag naar Venray, maar ook mensen van binnen en buiten Venray. Dit komt, denk ik, doordat de kermis in het centrum gehouden wordt, verspreid over de verschillende pleinen en de combinatie van attracties diverse terrasjes. Daarbij is de Venrayse kermis, in vergelijking met de meeste andere grotere ker missen, niet duur. De kinderat tracties mogen maximaal EUR 0,75 vragen voor een kaartje en de grotere vermaakzaken ELJR 1,50 met uitzondering van de katapult. 6. Hoe ziet de toekomst er uit. blijft de kermis in deze omvang en op deze locaties? Kermissen worden vaak naar terreinen aan de rand van de steden verplaatst. Hoe de toekomst van de Ven rayse kermis er precies uit ziet kan ik natuurlijk niet voorspellen. Dat is afhankelijk van een aantal factoren en ontwikkelingen en daar kan ik nu niet op vooruit lopen. Mogelijkheden tot uitbrei ding van de kermis zijn er wel, maar zijn beperkt omdat je mid den in het centrum zit. Daarbij vind ik dat de kermis ook niet te groot en te kolossaal moet wor den. Dit zou de sfeer van de ker mis in Venray zoals die nu is niet ten goede komen. We moeten de formule die we nu hebben probe ren te houden. Daarbij moet de kermis betaalbaar blijven. 7. Wanneer is de kermis voor jou geslaagd De kermis is voor mij geslaagd als de opbouw en de kermis zon der al te veel problemen verlo pen is, de kermisexploitanten aan geven tevreden te zijn en graag het volgend jaar weer terug wil len komen. Natuurlijk speelt het weer ook een belangrijke rol, niet te heet. maar ook niet te nat. Maar ja, dat is iets wat alleen de weer goden in de hand hebben! De gemeente Venray en Rijkswaterstaat hebben ter bevorde ring van de verkeersveiligheid de tijdelijke verkeersmaatregel genomen om een voorsorteerstrook op de Maasheseweg voor de afslag naar de Rijksweg A73 in de richting van Nijmegen af te sluiten. De verkeersveiligheid wordt met de maatregel ver groot omdat automobilisten nu vanaf de doorgaande weg moe ten afslaan, Zij moeten afremmen, waardoor het doorgaande verkeer ook langzamer moet rijden. Deze maatregel heeft een tijdelijk karakter, in afwachting van de realisering van een verkeersregelinstallatie (VRÏ) in samenwerking met Rijkswaterstaat. Het verkeersknooppunt staat al jaren ter discussie bij de diverse overheden. Vorige maand heeft de minister van Verkeer en Waterstaat erkend dat het kruispunt zo gevaarlijk is dat maatregelen nodig zijn. In de afgelopen jaren zijn op het kruispunt al vele ongevallen gebeurd, enkele met dodelijke afloop.Het Rijk betaalt, zoals ooit is afgesproken, 80% van de totale aanlegkosten van de VRI, die tussen de drie en vijf ton bedragen. Het resterende bedrag moet Venray bijdragen. Boven dien moet de gemeente Venray het bedrag voorschieten, want het budget van het ministerie voor dit jaar.is op. De verkeerslichten zullen tussen januari en maart 2004 geplaatst worden. Met de VRI hoopt Ven ray de veiligheid op het gevaarlijke verkeersknooppunt te verbeteren.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3