"Ik ben echt een grote fan van K3 Zeldzame koninginnepage gespot in Zoo Pare Bibliotheek met kermis open Niels Kusters wint weekprijs Briljanten bruidspaar in Venray fucnsï \o\ VEEST Bedevaart naar Sint Gerardus in Wittem Activiteiten Oorlogsmuseum tV. Fotowedstrijd jongeren Honderdviërentwintigste jaargang - week 31 - donderdag 31 juli 2003 EEL EN MAAS abette Mulder zingt en danst met Karen, Kristel en Kathleen J Net zoals Melissa Nisarali (7) én Elize Delsing (7) is ook [Babette Mulder (9) uit Venray een grote fan van de populaire Jelgische meidengroep K3. Ze Verzamelt alle spullen van foren, Kristel en Kathleen, laapt zelfs onder een prachtig [dekbedovertrek met daarop jeprint de stralende gezichten 'van de drie olijke meiden, en kan zonder problemen alle •olijke liedjes van K3 uit haar hoofd meezingen. Woensdag isteren, red.) mocht ook zij lar de studio's in Antwerpen ©m deel te nemen aan de [opnamen van het bekende tv- Btinderprogramma 'De wereld lanK3'. Het verhaal klinkt de trouwe lezer wellicht bekend in de oren. [Vorige week immers kwamen de K3-fans Melissa Nisarali en Elize Delsing al in Peel eh Maas aan het woord. De twee meiden mochten afgelopen vrijdag meedoen met de opnamen voor het tv-program- ma 'De wereld van K3'. Maar er is nog iemand uit Venray die een uit nodiging ontving: Babette Delsing, leerlinge van groep 5 van basisschool De Kruudwis. En dus ging de redactie van Peel en Maas ook nog even bij haar op bezoek. K3 Wat is er aan de hand? De popu laire meidengroep zoekt voor haar programma 'De wereld van K3' talentvolle danseressen en zangeressen. Samen met tiental len andere enthousiaste kinderen nam ook Babette in Hilversum deel aan een auditie voor het pro gramma. En net als Melissa en Elize behoorde ook zij tot de gelukkige talenten Woensdag morgen kwam ze oog in oog te staan met haar drie grote idolen. En dat dankt ze voor een groot deel aan haar moeder, die op de TROS-intemetsite informatie vond over de voorronden. "Babette is helemaal weg van K3 en dus heb ben we haar opgegeven", lacht moeder Mulder. Tijdens de voor ronde danste Babette op de muziek van Jamai en zong ze het liedje 'Eeuwig en Altijd' van K3. En dat deed ze zo goed dat ze een paar dagen later telefonisch te horen kreeg dat ze naar Antwerpen mocht komen. GROTE FAN "Leuk', zegt ze geestdriftig. "Want ik ben echt een grote fan. Ik heb bijna alle cd's van K3 en heb tijdens een optreden in Scheveningen al eens de handte- Bcibette Mulder (9) uit Venray danst en zingt in het W-programma 'De wereld van K3 keningen van Karen, Kristel en Kathleen gekregen. Ja, ik vind ze erg aardig." Babette wil later zangeres of danseres worden. Ze is al jaren lid van Dizzy Jazzdance en heeft inmiddels al heel wat podiumer varing opgedaan, onder andere in de Schouwburg Venray. "Bij Dizzy Jazzdance dansen we altijd op bekende liedjes, bijvoorbeeld op de Ketchup Song of op liedjes van Jamai of K3. Dat is hartstikke leuk om te doen." Babette is razend enthousiast en kan bijna niet wachten om het grote nieuws aan haar beste vriendin Veronne te vertellen. "Zij is namelijk ook een grote fan van van K3", zegt ze glunderend. Als Veronne even later arriveert, lacht Babette van oor tot oor. Veronne echter minder, want natuurlijk had ook zij graag op de planken gestaan met haar drie grote ido len. Maar toch gunt ze het haar vriendin Babette wel. "Ik mag op één nummer meezingen en mee dansen, van 1 minuut 23 tot 2 minuut 29", legt Babette Veronne en de verslaggever nog even tot in de puntjes uit. "Ja, ik heb er echt zin in." Het tv-programma 'De wereld van K3' wordt in oktober of november bij de TROS uitgezon den. Wanneer we Babette, Melissa en Elize op de buis kunnen zien, is nu nog niet bekend. Ab en Ans van Zwol 65 jaar getrouwd Een bijzondere gebeurtenis die j? niet vaak meemaakt. Aan de juden Leeuw 45 woont het itpaar Ab en Ans van Zwol-Van ipelcn die elkaar 65 jaar gele- m, op 10 augustus 1938 in nersfoort om precies te zijn, het ja-woord gaven. En dit briljante huwelijksfeest gaat zondag 10 augustus in familiekring uitge breid gevierd worden. Want daar aan is Ab en Ans van Zwol-Van Empelen veel gelegen: "Genieten zolang de gezondheid het toelaat!" Ramen Deuren Serres feUorsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl In de Vlindervallei van Zoo Pare Overloon is een hele zeldzame vlinder gespot: de koninginnepage. In de afgelo pen dagen is deze bijzondere vlinder meerdere malen gezien. Door veranderingen van het landschap (woonwij ken, wegenbouw) en het ver dwijnen van goede vlinder leefgebieden is het aantal koninginnepages de laatste jaren sterk afgenomen. In Zoo Pare Overloon heeft deze vlindersoort echter een goede leefomgeving gevonden en in juli en augustus is de kans nu heel groot dat men deze vlin der tegenkomt. De koninginnepage is een grote, geelkleurige vlinder met apart gevormde vleugels. Vanwege zijn grootte en mooie uiterlijk is het een opvallende vlinder die makkelijk te herken nen is. Omdat de vlinder erg zeldzaam is, is de kans dat je deze vlinder tegenkomt echter erg klein. Deze vlindersoort heeft twee periodes in het jaar dat er volwassen vlinders vliegen: in april en mei vliegt de eerste gene ratie rond en in juli en augustus de tweede generatie. De koninginnepage leeft het liefst in open. heuvelig terrein. De Vlindervallei is heuvelig met afwisselende beplanting en ligt in een open terrein. Theoretisch een ideale omgeving voor deze vlinder. Het is echter altijd afwachten hoe lang het duurt voordat een vlindersoort het gebied ontdekt. De koninginnep age heeft de Vlindervallei in Zoo Pare Overloon 'gevonden' en we verwachten dan ook dat de aan komende jaren de vlinder in gro tere getale in het dierenpark te bewonderen zal zijn. Bij de kassa van Zoo Pare Overloon is een vlinderzoekkaart te verkrijgen. Met behulp van deze vlinderzoekkaart zijn de ver schillende vlinders makkelijk te benoemen. Op 20 september wordt in Leunen voor de zesde keer VEEST georganiseerd. Dit jaar treden tij dens dat festijn niet alleen tal van bands op. Tijdens VEEST wordt ook een heuse luchtgitaarwedstrijd gehouden. Dus heb je altijd al een keer op het podium je kunsten willen vertonen, maar kwam het er nooit van omdat je geen instru ment kon bespelen? Of speel je juist wel een instrument, maar kun je er nog niet zo goed mee overweg dat je er ook een heuse show bij kunt opvoeren? Dan is dit je kans! Voor opgave of meer info kun je bellen met Frank Jenneskens, 0478-589095 of mail en naar Jenneskens@tiscali.nl. Ook kun je terecht op www .veests5com Verder treden tijdens deze avond nog voor u op: Puch Maxi, het grote succes van de Traay Out van het Raayland College van het afgelopen jaar. Als tweede betreedt de Achterbendt uit Geysteren de bühne. Bij deze formatie gaat het voor al om de 'kwats' en dus zeker niet om de muziek. En last but not least: De Flying Embryo's! Bij deze band gaat het ook vooral om de 'kwats', alleen doen de bandle den dat wel voornamelijk d.m.v. muziek. Tuincentrum Leurs De beste graszoden voor de allerlaagste prijs!' Levering dagelijks tel. 077-3216000 Straelseweg 370, Venlo - www.leurs.nl De bibliotheek Venray is in de zomerperiode normaal geopend. Dat betekent dus, ook tijdens de Venrayse ker mis, dat men 5 dagen per week lekkere leesboeken voor de vakantie kan komen halen. Naast leesboeken zijn ook andere materialen beschik baar. Waaronder een uitge breide collectie dvd's, video banden en cdroms. Leuk voor een regenachtige vakantiedag. De collectie cdroms is te gebruiken voor hobby, studie en spel. In de bibliotheek worden door lopend afgeschreven boeken ver kocht. Deze boeken zijn uiterma te geschikt om mee op vakantie te nemen. Jeugdboeken kosten 0,45 en boeken van de volwassen afdeling 1,15. Ook niet-leden kunnen deze boeken kopen. Diegene die alleen in de vakantie- tijd boeken wil lenen van de bibli otheek, kan kiezen voor het kort durend abonnement van 2 maanden dat 5,00 kost of de gelegenheidspas waarvoor geen abonnementskosten worden gere kend. Uitgebreide informatie over abonnementen en de activiteiten van de bibliotheek is te vinden op de website www.obvenray.nl. Via de site kan de catalogus geraad pleegd worden en kunnen boe ken van huis uit 24 uur per dag gereserveerd worden. Ook is te zien, welke materialen op een lid maatschapspasje geleend zijn, en tot welke datum deze kunnen worden geleend. Tenslotte willen we u nu alvast wijzen op de informatiemarkt Zorg en Welzijn, die de biblio theek vrijdag 19 september orga niseert. Een groot aantal organisa ties en instellingen, die actief zijn in de dienstverlening, hebben reeds hun medewerking toege zegd. De bibliotheek is geopend dinsdag t/m donderdag van 11.00- 18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Graag tot ziens. Op zondag 10 augustus 2003 trekt de 6le bedevaart weer vanuit Venray naar Wittem, het bedevaartsoord van Sint Gerardus van Majella. De bus vertrekt vanaf zorgcen trum het Schuttersveld om 8.15 uur naar Margraten, waar de pel grims de gelegenheid krijgen voor een sanitaire stop of om even de benen te strekken. Overigens zijn de bussen ook voorzien van toilet, opstapje en geluidsinstallatie. Om 11.45 uur is de aankomst in Wittem gepland. Daar kunt u om 12.00 uur de speciale eucharistie viering bijwonen in de kapel met de zegening van de relikwie van de heilige Sint Gerardus. Na deze dienst is het mogelijk om meegebrachte proviand de nuttigen in de Gerarduszaal, de vroegere tuinzaal van het kloos ter. Hier kunt u ook tegen vergoe ding een kop koffie of thee krij gen. Het is ook mogelijk in de plaatselijke horeca een maaltijd te nuttigen tegen betaling. Om 15.00 uur is er een plechti ge middagdienst met - als het weer het toelaat - een bidtocht in de kloostertuin. Om 16.30 uur vertrekken de bussen weer naar Venray waar ze rond de klok van 19 30 uur zullen arriveren. De kosten voor deelna me bedragen 13,50 euro te vol doen in de bus bij vertrek aan de contactpersoon voor Venray: Myce Surminski. Opgave voor deelname aan deze prachtige bedevaart kan nog tot en met zondag 3 augustus bij Myce Surminski, telefoon 06- 48115795. In het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon worden tot en met 15 augustus verschillende activiteiten gehouden rond het thema Dagelijks leven tijdens de Tweede Wereldoorlog. De educatieve dienst van het museum vertelt aan de hand van voorwerpen verhalen over de schaarste en de gevonden oploss ingen. Van maandag tot en met vrijdag zijn er dagelijks vertellin gen in de aula. voorafgegaan door een korte filmimpressie over schaarste in 1944 (om 12.00 en 14.30 uur), zijn er kindervertellin gen bij de JOP in het Museumpark (bij slecht weer in een legertent) om 12.00, 13-00, 14.00 15.00 en 16.00 uur. Daarnaast zijn er kin derspelen: hoepelen, bliklopen, bloempotlopen en steltlopen, op twee circuits. Hierbij zijn kleine prijzen te winnen. Jongeren en hun vrije tijd, daarover bestaat in Nederland niet altijd een positief beeld. Veel jongeren worden afge schilderd als zogenaamde hangjongeren. Is dit terecht? Wat doen jongeren uit Limburg eigenlijk in hun vrije tijd? De Nationale Jeugdraad gaat op zoek naar het ant woord op die vraag. Het is de hoogste tijd dat jongeren en de manier waarop zij hun vrije tijd besteden eens posi tief in beeld komen. Daarom organiseert de Jeugdraad de fotowedstrijd Picture It voor jongeren van 12 t/m 19 jaar. De wedstrijd loopt nog tot 30 september. Van alle ingezonden foto's komt november 2003 een expo sitie in het Nederlands Fotomuseum te Rotterdam. De website is de 'hangplek' tijdens de wedstrijd. Hier komen jonge ren in Nederland in contact met eikaars creativiteit en activitei ten. Jongeren kunnen nog steeds deelnemen aan Picture It. De wedstrijd loopt tot 30 september 2003. Óp www.pictureit.nl staat meer informatie en kunnen jon geren zich inschrijven. Jenniskens^ installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BMWanssum TeL 0478632441las 0478632645 Email: Jenniskenanstallatie©Jewa.nl Fotowedstrijd Combi Dom Melskens en Peel en Maas Niels Kusters uit Venray is de winnaar van de tweede weekprijs van de fotowed strijd van Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas. Dinsdagmorgen nam hij de prijzen in ontvangst: een boekenbon van boekhan del Van den Munckhof, een gratis waardebon voor een felicitatie op de kabelkrant en een gratis vergroting van de winnende vakantiefoto van Dom Melskens. Bedrijfsleider Theo Klabbers van Combi Theo Klabbers van Combi Dom Niels Kusters, moeder Maureen en Dom Melskens reikte de prij zen uit. De fotowedstrijd slaat goed aan. Bij boekhandel Van den Munckhof in de Grotestraat en de fotospeciaalzaak in de Schoolstraat worden de laatste weken flink wat vakantiefoto's ingeleverd. Er worden op twee donderdagen nog weekprijzen vergeven: op 14 en 21 augustus. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste foto. De Melskens reikt de prijzen uit aan Bjom en Kyra Kusters vier prijswinnaars dingen overi gens, net als alle andere inzendin gen, gewoon mee met de hoofd prijs die op donderdag 28 augustus bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs bestaat uit een Samsung Vega 1405 kleinbeeldca- mera met een waarde van maar liefst 299 euro. Dus geef die favo riete vakantiefoto snel af en ding mee naar die prijzen!

Peel en Maas | 2003 | | pagina 13