"Bij Introdans kan ik mijn expressie kwijt" Kunst Cultuur Klassiek op Locatie een muzikaal schot in de roos Agro Culinair in Horst OJC Dingus met de kermis Stella Gommans in Maashees Elizabeth Costello Doe mee met het Literair Café I Kwatsaovend: lachend eten en drinken eel en maas Donderdag 31 juli 2003 - Pagina 11 ;sse Jacobs toe aan nieuwe uitdaging Kermisvrijdag 1 augustus kunnen de liefhebbers genie ten van (hard)rockcafé met de beste metal-dj's (aanvang: 19.00 uur) en zaterdag 2 augus tus vindt Hardcore Impact nr 20 bij OJC Dingus plaats, met als speciale gast Angerfist (live). Deze hardcore producer uit de masters of hardcore stal is het laat ste jaar enorm populair geworden. Zijn vele producties op de top 100 compilatie-cd's en zijn optredens op grote evenementen als Hellrai- ser in Duitsland en het nummer 1 hardcore evenement Masters of Hardcore in het beursgebouw in Eindhoven doen menig hardcore- liefhebber springen op de dans vloer als nooit tevoren. Het Anger fist optreden staat voor snoeiharde performance! Ook de bekende dj's zijn weer van de partij. Zondag 3 augustus staat in het teken van hardrockcafé met optre den van de band Half Past Mid night. De professionele en gerouti neerde formatie bestaat uit het trio Piet Tromp (bas), Rob Orlemans (gitaar en zang) en Yuri Yeryomin (drums). Half Past Midnight speelt stevige rythm en blues, heavy blues en een portie pittige rock in de lijn van Jimmy Hendrix en the Experience en AC/DC. Onlangs werd door de band in Chicago de cd 'Live' opgenomen. Café open: 19-00 uur. aanvang: 21.00 uur. Entree: 3 euro. Maandag 4 augustus is er (hard)rockcafé met echte oude rockmuziek (aanvang: 19 00 uur) en dinsdag 5 augustus Hard Core Impact nr 21 met als speciale gast Endymion (live). Deze drieper- soons act behoeft geen introductie in de hardcore-wereld. Endymion is al jaren toonaangevend aanwe zig op alle grote hardcore evene menten waar dan ook in Europa. Café open om 19.00 uur, aanvang: 21.00 uur. Entree 7,30 euro. Mini mum leeftijd 16 jaar (legitimatie verplicht!). Woensdag 6 augustus kan ieder een genieten van punk ska-café met optredens van de band She uit de regio Venray. She brengt grind, crunch en de nodige punk. Als tweede treedt op de uit Sevenum en omgeving en inmiddels regio naal bekende band Shoarmaged- don. Deze formatie staat garant voor een goede portie ska met een knipoog naar de punk. Café open 19.00 uur, aanvang: 20.30 uur. Entree: 3 euro. Dingus maant de Venrayse achterban om op tijd kaarten te kopen voor Endymion en Angerfist. Voor Venrayse bezoe kers gaat op beide dagen de kassa een uur eerder open, om 18.00 uur. Buuttereedners, kolderieke gastheren en dito bestek, humoristische muziek en eten en drinken met een knipoog. Tijdens de Kwatsaovenden in café 't Veule in Veulen is het lachen, gieren en brullen gebla zen. De gasten krijgen een avond vol amusement voorge schoteld, die ze nog lang zal heugen. Optredens op niveau, van Pierre Knoops bijvoorbeeld, of Pierre van Helden en Toontje Brekelmans, die hun sporen in de buuttereedners- wereld al lang en breed verdiend hebben. Van 'kwats'-gastheren die inspelen op de vragen en opmer kingen vanuit het publiek en de hele avond blijven entertainen, met muziek in stijl, kolderieke acts en andere amusante kunsten. Vorig jaar werd het nieuwe pro gramma voor het eerst in café 't Veule op touw gezet. Met groot succes, zegt mede-organisator Hem Bouweriks. "Het publiek was erg enthousiast. In april was de eerste Kwatsaovend en in oktober de tweede. Twee keer was de zaal bomvol. Vanwege het succes heeft eigenaar Antoini Thielen van het café besloten om met de Kwatsao venden door te gaan." Maximaal 160 mensen kunnen tijdens de Kwatsaovend voor 45 euro per persoon genieten van een hapje en een drankje én vooral ook van een gevarieerd, komisch pro gramma. Tijdens de pauze draait een dj overwegend dialect-muziek met een komische noot, zodat de gasten de hele avond in de juiste (kwats-)stemming blijven. De avon den beginnen om 20.00 uur en duren tot over twaalven. Ideaal voor een avondje-uit, een perso neels- of bedrijfsfeest. De organisa tie is van plan om in oktober een volgende Kwatsaovend op touw te zetten. Voor bedrijven die op zoek zijn naar een leuk avondje-uit (minimaal 120 personen), kan de organisatie eventueel ook vaker een Kwatsaovend organiseren. Voor meer informatie, café 't Veule, tel: 0478-581928. Fanfare St.Cecilia uit Maashees heeft het jaar afgesloten met de uitreiking van tien diploma's. Daan van Os trompet A; Anne Janssen en Michel Kribbeler hoorn A: Sjort Alaerds trompet B; Femme Alaerds bugel B: Twan Bloemen trombone A en B; Suzan- na Geurts tenor-saxofoon C; Ber- nadette Geurts alt-saxofoon C en Flint Williams bugel D. Na een lange voorbereiding op het muzikaal spektakel Rabo Music Fantasy op 26 en 27 sep tember zijn de leden van fanfare St.Cecilia onder leiding van diri gent Roel Verheggen toe aan een adempauze. Eind augustus zullen zij de repetities weer hervatten om op 26 en 27 september in sporthal "De Zevensprong" een geweldig muzikaal spektakel te kunnen brengen voor de hele regio. Niemand minder dan Stella Gommans (presentatrice RTL 4) zal de presentatie verzorgen. De muzikale happening in september bevat muziek van klassiek tol pop. Fanfare St.Cecilia zal meer dan twintig nummers ten gehore brengen. Vele artiesten, dansers, koorleden, combo, backing vocals etc. zullen aan deze show een bijdrage leveren. Informatie en toegangskaarten 0478-636233 636843 Boekrecensie in Peel en Maas Elizabeth Costello is 66 jaar oud en komt uit Australië. Ze is de bekende auteur van The Houses on Eclles Street en vele andere romans. Haar roem brengt haar over de hele wereld. In Amsterdam houdt ze een lezing over het kwaad, die anders verloopt dan verwacht. In Zuid-Afrika, op bezoek bij haar zus, voelt ze pijnlijk hoe moeilijk het na zoveel jaren is geworden elkaar te begrijpen en het eigen bestaan te rechtvaardi gen. En tijdens de ontmoeting met een vroegere minnaar begint ze zich te verbazen over zichzelf als zijn geliefde in vroeger dagen. Is zij het of is het de wereld die op soms onbegrijpelijke manier veran dert? Elizabeth Costello formuleert glashelder wat haar tijdens haar leven heeft beziggehouden en in haar overpeinzingen en haar bewoordingen raakt ze telkens weer de kern van het menselijk bestaan. Schrijver J. M. Coetzee (Kaap stad 1940) publiceerde talrijke romans, essays, verhalen en vert alingen (onder meer van Neder landse poëzie). Hij ontving de Bookerprize voor Leven en wandel van Michael K. En voor In Ongena de. Zijn Portret van een jongeman werd internationaal een groot suc ces. Recent verscheen van hem een herdruk van Wachten op de barbaren. Elizabeth Costello is een uitgave van uitgeverij Cossee en is te koop in boekhandel Van den Munckhof in de Grotestraat in Venray. Prijs: 19 90 euro. Gouverneur Van Voorst tot Voorst prijst initiatiefnemers Het fragment van de vorige maand was afkomstig uit een toch ook wei vertederend gedicht van Max Dendermonde. Het heet "Liefde". Er valt veel onder de term liefde: ook het samen ruzie maken en het tegen elkaar mokken. Ook in de liefde is er sprake van aantrekken en afstoten. Aanvankelijk speels, later uitge stoeid, nu eens elkaar irriterend of zelfs hatend, worden de gelie ven ouder en daarmee zachter voor elkaar. Het zijn twee slin gerplanten, die in elkaar vergroeid zijn en elkaar ondanks alles niet verlaten. Een mooi beeld! Max Dendermonde: "Liefde" De dingen hebben soms eenzelfde naam: een lichte kus, elkaar verwilderd bijten, zacht mokken, blindelings met huisraad smijten, vreemd, het valt alles onder liefde saam. Wie liefheeft en daar langzaam aan gewent, ontdekt verbijsterd achter maan en rozen het kleine strijdperk van twee tomelozen, waar men elkaar ombeurten tart en temt. Eerst zacht van zin, later snel uitgestoeid, elkander prikkelen, dan ronduit haten, en ouder wordend: zacht weer, en vermoeid. Zó gaat het ons, misschien in milder mate Twee slingerplanten in één wilde groei, die ondanks alles elkaar niet verlaten. Het programma van het Literair Café Venray-regio voor het sei zoen 2003 - 2004 verschijnt voor 1 september. De volgende data liggen al vast. U kunt op de onderstaande dagen de komst verwachten van de genoemde auteurs. Noteert u vast wat van uw gading is! Donderdag 11 september, Kees van Beynum, 20.00 uur. Zondag 9 november, Arthur Japin, 11.30 uur. Zondag 8 februari. Jan Marlet vertelt over eigen werk, 11 30 uur. Zondag 28 maart, Herman Brusselmans, 11.30 uur Donderdag 27 mei, Margriet de Moor, 20.00 uur. Al deze bijeenkomsten zijn in het Theehuis. Verder vermeldt het programma de uitvoering van de Klucht van de Molenaar van Bredero in de Schouwburg en wellicht een optreden van Rutger Kopland in samenwerking met de Universi teit van Amsterdam. Daarnaast zijn er ook de jaarlijks terugkerende activiteiten. Wie donateur wil worden van het Literair Café Venrav-regio - tegen betaling van een minimale bijdrage van 16.00 euro per jaar - dient contact op te nemen met het secretariaat. Daarmee steunt u de activiteiten van het Venrayse Literair Café en krijgt u bovendien reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. En dat is beslist de moeite waard! Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY. Telefoon: 0478-582948 maar ook op onze vernieuwde website: www.Bterair-cafe-venray.nl Drie dagen lang alle aspec ten van het platteland bele ven, dat kan op Agro Culinair. Een manifestatie zoals er nog nooit een geweest is in Horst aan de Maas. Wel een kleinere uitvoering, namelijk Champig non Culinair. Twee jaar gele den toch nog goed voor zo'n dikke 15.000 bezoekers. Maar dit jaar moet het grootser en veelomvattender worden, vindt de organisatie. Het moet een spektakel worden in De Kasteelse Bossen op 3, 4 en 5 oktober, die zijn weerga niet kent. De organisatie is om die reden ook uitgebreid. Niet alleen de Stichting Horst Promotie is erbij betrokken, maar ook de LLTB en de Stichting Culinair Erfgoed. Een combinatie die garant staat voor succes. Promotionele activiteiten, gecombineerd met agrarische know-how en culinaire kennis. Over drie dagen verdeeld en op een plaats die van zichzelf al de moeite van het bezoeken waard is. In de Kasteelse Bossen. Om en rond de Kasteelruïne bijvoor beeld. Speciaal voor Agro Culinair wordt er heel hard gewerkt om de ruïne en de directe omgeving te verfraaien. Hoveniers zullen er een enorme uitdaging in vinden om hun tuinen te mogen ontwer pen tegen de achtergrond van het Horster culturele erfgoed. Maar ook de bosrand, de visvijver of het strandbad zullen tuinbedrij- ven inspireren tot grootse daden. Bezoekers zullen van de ene ver bazing in de andere vallen. En tus sendoor daar even van kunnen bijkomen op de vele terrasjes en gezellige zithoekjes die op de route zijn gecreërd. Ondertussen vermaakt worden door muzikan ten, Op allerhande plekken gein- formeerd worden over nieuwe produkten, komende van ons eigen platteland. Hoe, wat en waarom. Proeven, smaken en beleven. Kortom, beleef het plat teland tijdens Agro-Culinair. Houd de media in de gaten of beter nog, noteer de data alvast op de kalen der: 3, 4 en 5 oktober. Voor de maand juli een vakantieopgave. Niet te moeilijk dus! "Zij was alleen aan dek, zij stond bij 't roer, en wat zij zong hoorde ik dat psalmen waren. 0, dacht ik, o, dat daar mijn moeder voer. Prijs God, zong zij. Zijn hand zal u bewaren" Wie is de auteur van bovenstaand fragment en uit welk gedicht zijn de regels afkomstig? Antwoorden op deze twee vragen kunt u insturen naar het secre tariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, tot vrijdag 22 augustus a.s. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave. Poëzieliefhebbers kunnen dus weer aan hun trekken komen! Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen dje de oplossing weet, spoort het Literair Café aan ia te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! Ook nu weer werd er gescoord. De stand van de wedstrijd na de juni-opgave is als volgt: mevrouw R. van Daal en mevrouw L Col- sen, ieder met 50 punten, voeren de stand aan. De heer J. Craghs heeft 40 punten, mevrouw H. van Beek 20 en de heer Krolt 10 punten. Repelsteeltje, de grote onbekende in deze wedstrijd heeft 20 punten. Het ensemble en Niezing scho telden een boeiend programma vol Zuid-Amerikaanse passie en weemoed aan het Berlijn uit de beginjaren van de vorige eeuw voor. En ook de derde uitvoering van Klassiek op Locatie op 24 juli j.l. op de binnenplaats van de car réboerderij Conenhof in de buurt schap Hasselt bij Velden was en schot in de roos. Met driehonderd bezette zitplaatsen moest de orga nisatie noodgedwongen 'uitver kocht' op de deur van de entree hangen. Spijtig voor de vele men sen die gaan kaartje in de voorver koop hadden gekocht. In Velden traden op Theodora Geraets (nieuw? concertmeester van het LSO, piano), Erika Waardenburg (één van de meest vooraanstaan de Nederlandse harpisten) en de pianiste Regina Albrink. Commis saris van de koningin in de provin cie Limburg, baron Van Voorst tot Voorst en zijn echtgenote waren in Velden cre-gasten. Ze genoten zichtbaar van het concert en de ambiance en prezen de initiatief nemers voor het prachtige initia tief. Klassiek op Locatie heeft deze zomer in de maand augustus nog vier edities te gaan met wederom vele muzikale toppers. Maandag 11 augustus, 20.00 uur, kloosterkapel Panningen, Quirine Viersen en Silke Aven- haus (entree 8 euro). Vrijdag 15 augustus, 20.00 uur, Martinuskerk Gennep: het Wiener Klaviertrio (entree 10 euro). Zondag 24 augustus, 16.00 uur, gevangenis en Huis van bewaring voor vrou wen Evertsoord: orkest de Volhar ding (entree: 10 euro) en tenslot te op zondag 31 augustus, 16.00 uur. De Borggraaf Lottum: het Nederlands Blazers Ensemble (entree 12 euro). Bij regenweer gaan de concerten altijd door in de dichts bijzijnde kerk. De route wordt met borden aangegeven. De kaarten voor deze concer ten zijn verkrijgbaar bij de VW- kantoren in Noord-Limburg. Gezien de grote belangstelling bent u met een kaartje verzekerd van een plaats. Voor meer infor matie: www.klassiekoplocatie.nl Na acht jaar dansen in het oninklijk Ballet van Vlaande- cn staat oud-Venraynaar »se Jacobs voor een nieuwe itdaging. Hij verkast van het emoedelijke België naar de atuurlijke omgeving van de ëluwe. om precies te zijn rnhem. De stad in Gelder- MaiLmd heeft immers meer te bie- 9ve ben dan het Gelredome, de oj buishaven van voetbalclub leut rftesse. De trots van Arnhem us die meer krantenkoppen haalt artj door de financiële malaise dan va Ie prestaties op het veld. Arn- ittjiem is namelijk ook de thuis- aven van het Nederlandse •gezelschap Introdans. Jesse Jacobs, zoon van Lvnn Ste- crink die een theaterschool in friray heeft, zet na acht seizoe nen een punt achter bij het (Koninklijk Ballet van Vlaanderen. Ni«{t omdat hij niet meer voldoet, integendeel. I11 het afgelopen fhoatersei/.oen speelde hij in Not Strictly Rubens, een musical van I Marc Bogaerts. Jacobs speelde de pofdrol als schilder Rubens. 1 -Mijn eerste hoofdrol, een gewel dige ervaring", kijkt de nu 26-jari- ge danser terug op het afgelopen I (heaterseizoen. Hij danste onder jtndere in Sadlers Wells in Lon- i den "Het mekka van de danswe- reld met een heel kritisch, maar zeer kundig publiek. Een solo in dat theater is gewoonweg gewel dig." Op je hoogtepunt moet je stop pen. Voor Jesse Jacobs gaat die vlieger niet op. Hij besloot wel na acht jaar een punt te zetten achter zijn verbintenis met het Konink lijk Ballet van Vlaanderen, een gezelschap waar hij ontzettend veel aan te danken heeft. Hij zocht en vond bij Introdans een nieuwe uitdaging. "Na acht jaar klassieke dansen was ik toe aan iets anders. Introdans is moder ner. meer experimenteel." Onge wis over zijn toekomst nam Jacobs al de beslissing om te stop pen bij het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. Met pijn in het hart, maar wel met heel veel voldoe ning. "Ik ben met iedereen altijd heel close geweest. Ik heb acht jaar keihard gewerkt, was altijd inzetbaar, nooit geblesseerd. Ik heb heel veel van mezelf gegeven en ook heel veel teruggekregen. Het afscheid was emotioneel, maar hartelijk. We zijn als vrien den uit elkaar gegaan." In de wetenschap dat iedere danser jaar in, jaar uit weer moet knokken om een contract bij een gezel schap af te dwingen, zei hij zijn verbintenis met de 'Koninklijke' op. Jesse gokte en won. want in februari deed hij mee aan een open auditie van Introdans. Met 150 andere dansers die, net als hij, een plaatsje bij Introdans ambieerden. Hij werd uiteindelijk samen met een Spaans meisje uit verkoren. Vanaf 1 augustus gaat hij in Arnhem aan de slag. "Het wordt in de danswereld steeds moeilijker om een goed contract te krijgen. De concurrentie wordt groter terwijl het geld in de artis tieke wereld niet voor het opra pen ligt. Veel gezelschapppen krijgen het steeds moeilijker om hun hoofd boven water te hou den." JAPANS Jesse Jacobs zal er alles aan doen om te slagen bij Introdans. "Ik ben echt ontzettend blij met deze nieuwe kans. Introdans heeft heel veel te bieden. Ik voel de ook echt dat ze me wilden hebben. En dat is op voorhand al een goed gevoel." Hij start het sei zoen met een avondvullend pro gramma van acht stukken van choreograaf Hans van Maanen. In de eerste week van oktober staat al een tournee naar Zuid-Korea op de kalender. Een nieuwe compag nie, een nieuw repertoire, Jesse Jacobs staat te popelen om te beginnen. "Ik ben absoluut niet bang om me bloot te geven. Inte- Jesse Jacobs wil slagen als dan ser bij Introdans gendeel, ik pak graag nieuwe din gen op. Hoe ver kan ik gaan. Dat wil ik graag weten. Bij Introdans kan ik meer mijn expressie kwijt. Al zal ik heus wel een keer op mijn bek gaan. Maar dat maakt me niks uit. Ik ben ervan overtuigd dat harde werkers zich altijd staande zullen houden." De danser is een bezige bij. Kan moeilijk stilzitten, heeft schijn baar ook weinig behoefte aan vrije tijd. Want naast de keiharde trainingen en voorstellingen als danser pakte hij ook nog eens een talenstudie Japans op. Of dat hij al niet genoeg om handen heeft. Hij leert nu Japans lezen en schrijven. "Ik vind het een enorm interessan te taal. Bovendien biedt zo'n stu die op termijn genoeg mogelijk heden. Als ik een keer stop als danser kan ik iets wat de meeste andere mensen niet kunnen." Stil stand is achteruitgang, zou mak kelijk zijn credo kunnen zijn. "Het leven is te kort om niets te doen. Om niets om handen te hebben. Ik ben een druk baasje, ja. Dat klopt. Maar liever dit dan dat ik mijn tijd zit te verslapen. Dat zit nu eenmaal in de aard van het beestje. En ik voel me er happy bij" De concertreeks Klassiek op Locatie, het initiatief van Nard Reijnders uit Broekhuizen met onder andere René Poels (-Mecrlo) en oud-PvdA-kamer- lid Scrvaas Huys (Grubben- vorst) blijkt een groot succes. Na de vele bezoekers (290) tij dens het eerste concert in de bidtuin van het kloostercom plex St. Michael in Steyl bij het pianoconcert van Ronald Brautigam begin deze maand. Schoven twee weken geleden op zondagmiddag in het Wil- jfelminapark in Venlo weder om enkele honderden muziek- Bpfhebbers aan voor het Optreden van het Escher tÈsemble en Dorine Niezing.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11