m op\ Ingezonden HaroldBf LENSSEN Rabobank Nieuwsbrief 4694 euro voor Afrikaproject "O Projecten in de knel Facelift zet Overloon op de kop Nu al werken aan de Boerebrulleft... Ook last van parasolfobie? Vossenoverlast Dief opgepakt Onder invloed (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Rabobank Venray Meerlo-Wanssum 'Promotie van streekproduct is onze kracht' Niets! Geslaagd Oldtimer Toertocht ina, PEEL EN MAAS Donderdag 2 januari 2003 - Paginé In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal-200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Taxi 10.000 Het is niet waar. Het is niet te geloven. Was mijn eerste reactie bij het lezen van het bericht in de Peel en Maas dat Taxi 10.000 ophoudt te bestaan. Jaren heb ik met heel veel plezier gebruik gemaakt van Taxi 10.000. Altijd correct gekleed en op tijd wan neer en waar men ook belde. Als men een taxi nodig had waren zij er voor je. De zoveelste zaak die voor Venray verloren gaat. Rest mij een woord van dank aan Petra en John v.d. Beuken voor de wijze waarop zij het bedrijf gerunt hebben. Dank ook aan de chauffeurs die de ritten gereden hebben. Dank voor jullie aangename manier van omgang. Heel veel dank voor de vele keren dat jullie voor mij op de bres stonden. Ik wist waar ik op kon vertrouwen, wat ik in de toe komst kan verwachten weet ik niet. Moeder V.d. Beuken mag trots zijn op Petra en John en hun per soneel. Heel veel geluk voor de toekomst. Nogmaals heel veel dank. Ik zal jullie zeker missen. Jo Schwachofer, Venray Beste burgers en buitenlui, weest op uw hoede! Mocht u nog geen bouwvergunning voor uw parasol hebben aangevraagd, dan doet u er goed aan gezwind in actie te komen. Want wethouder Ruyten [Stedelijke Ontwikkeling] is door de ondernemingsvvethou- der Heidens [Middelen] gemaand om de burger extra geld voor het organiseren van de Floriade af te troggelen. Nu gaat het nog om onze parasols, straks om onze vlaggestokken of al wat in de loop der jaren door nijvere huisvlijt aan en rond onze huizen is ontstaan. Spoedt u zich massaal naar het gemeentehuis om ontheffingen aan te vragen, kan niet bommen waarvoor, al was het maar voor uw stemgedrag tijdens de laatste gemeenteraadsverkiezingen Betuigt openlijk uw spijt en mis noegen! Een verkapte vorm van parasol belasting is in aantocht, met in haar kielzog de bereden politie, die door het gemeentebestuur wreer van stal is gehaald. Men is nog op zoek naar Melkertiers om die ezels te berijden. Kosten nog moeite worden gespaard om de verschuldigde leges in de lege gemeentekas gestort te krijgen. Nu al staat een heel leger aan opsporingsambtenaren paraat om bij nacht en ontij, zelfs hartje win ter, gewapend met vooroorlogse knijpkatten, onze tuintjes af te struinen teneinde ongeregistreer de parasols op de zwarte lijst te zetten. Men heeft mij verteld dat wethouder Jan Driessen voorne mens is om vliegende brigades, zog. VBD's, te installeren om elke ontduiking van de parasolbelas ting met infraroodcamera's op te sporen. Ook heb ik van horen zeggen dat sommige medeburgers gigantische zeildoeken over hun terrassen laten spannen om te voorkomen dat de aanwezige parasols worden opgemerkt. De Venrayse middenstand kan de vraag naar parasols in camouflage- kleuren maar amper aan. Er moe ten uitgekookte lieden onder ons zijn. meestal welgestelden, die de parasols in hun ondergrondse [wijnjkelders hebben opgesteld om zodoende aan deze absurde vervolgingswaanzin te ontkomen. Zij zoeken hun toevlucht in de illegaliteit. Velen denken aan emi gratie. En vergeet niet dat wij na de gemeenteraadsverkiezingen van vorig jaar tot partners van de gemeente zijn gebombardeerd. Die titel hebben we niet zomaar gekregen: daar moeten we iets voor doen! Binnenkort worden we per decreet van Driessen aan onze burgerplicht herinnerd en gedwongen om bij de geringste verdenking van clandestien para- solgebruik onze medeburgers aan te geven. Als beloning is ons gra tis toegang tot de Floriade 2012 in het vooruitzicht gesteld. Vanwaar deze consternatie? Eigenaar Paul Franssen van café De Klokkenluider heeft met voor uitziende blik ingespeeld op de komende klimaatveranderingen en vier parasols op zijn terras geplaatst: wij gaan van een zeekli maat met vier seizoenen naar een tropisch klimaat met twee seizoe nen, t.w. een natte en een droge moesson. Dat van die verwar mingselementen past niet echt bij een tropisch klimaat en daarvoor zou hij eigenlijk door de gemeen te moeten worden beboet. Vreemd genoeg heeft het college daar wel officieel toestemming voor verleend, zij het achteraf. Maar als wij straks tijdens de natte moesson bij Paul onder zijn para sols gaan schuilen, zal hij ervoor moeten zorgen dat hij tijdig een bouwvergunning voor paraplu's heeft aangevraagd. Want reken maar dat ook wethouder Ruyten "voor de hoofdprijs gaat", en dat is uw portemonnaie! Zelf heb ik mijn parasol in de voorraadkast verstopt, waar ik van de overheid toch al moest gaan schuilen als er atoombom men zouden vallen. Valt de bom, dan vindt men van mij en mijn parasol hooguit een schaduw terug. Zo tracht ik het nuttige met het aangename te verenigen. Was het niet Jan Driessen, die een tijd je terug via de media liet weten dat consumpties bij de Venrayse horeca te duur zijn? Paul Franssen zal de legeskosten ad 3400 euro toch ook in zijn prijzen moeten doorberekenen. Wie is hier dan de grootste prijsopdrijver? Oplossingen gelieve u te stu ren naar onze ondernemersrisico- volste wethouder, dhr. Heidens. Hoofdprijs is een eigens door hem te schrijven studie, getiteld "De methodiek van het grondbedrijf. Sta op uit de anonimiteit, doe mee en "ga voor de hoofdprijs!" drs. J.P.M. van de Pasch De Wildbeheereenheid Venra; gaat een ontheffing volgens art.6< van de Flora- en Faunawet aanvrs gen om de overlast van vossen ti j' beperken. Op dit moment zijn e diverse meldingen bij mij binnen gekomen, het betreft hier kippen eenden, konijnen en lammeren! De meldingen die ik nu hef gekregen, komen uit het gebief Vlakwater, Vliezenweg en Bakel sedijk. Ik vermoed dat slecht enkele gedupeerden zich gemel* hebben, omdat wanneer il iemand hierover spreek hij dai meestal nog wel iemand ander j kent bij wie de vos ook op bezoel is geweest. Omdat in de ont heffing de voorwaarde staat dat e een verband moet zijn tussen d< overlast en de af te schieten vos f sen is het van belang dat gedu j peerden zich melden bij he secretariaat van de WBE 0478 581247 of per e-mail l.swin keIs@home.nl. De wildbeheereen heid mag pas optreden nadat eei ontheffing is verstrekt, en di adressen van de gedupeerdei bekend zijn. De eigenaren vai deze hobbydieren moeten we een deugdelijke hok/ren voor hui dieren hebben, en deze eventuee 1 's nachts opsluiten.Vele hobby dierenhouders worden bedreigt in het uitoefenen van hun hobby omdat hun dieren voortduren* belaagd worden, en hun dieren niet meer vrij kunnen rondlopei i in hun dierenweide. Nu wordeij er zelfs overdag vossen (Vliezen weg) gesignaleerd bij de dieren verblijven. Zolang de wet geei populatiebeheer toestaat, is dit d< enigste manier om de overlast t« beperken. Hopelijk komt er ooi nog een wijziging van de wet di« populatiebeheer toestaat. L.Swinkels De politie heeft dinsdagmiddaj j bij een bedrijf aan de Metaalwej een 18-jarige man uit het Duitse Kaldenkerken aangehouden oj verdenking van diefstal. De mai die werkte bij het bedrijf hat geprobeerd een flatscreen mee t< nemen ter waarde van 250 euro Hij werd meegenomen naar he politiebureau waar hij een boet* kreeg in het kader van snelrech van 400 euro die hij betaalde. De politie Limburg-Noord heef de afgelopen week totaal vijftiei automobilisten bekeurd omdat z< teveel alcohol hadden gedronken In Noord-Limburg gebeurde dat ii Venray (drie), Panningen, Blericl (drie) en Well. In Midden-Limbun werden de automobilisten betrap tijdens controles in Herter (twee), Nederweert (twee), Echt Roermond en Baexem. Tegen alk verdachten wordt proces-verbaa opgemaakt en van twee bestuur ders werd het rijbewijs ingevor derd. Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds 25-jarig jubileum Eindstraat 12, tel. 581553 Rijkskorting op restauratiebudgetten desastreus Bij de vaststelling van het 'Ontwerp-Provinciaal Restau ratie Uitvoerings-programma 2003-2008' spreken Gedepu teerde Staten (GS) hun bezorgdheid uit over de rijks- korting op de budgetten voor restauraties in Limburg. "Het tekort aan restauratiesubsidies zal de komende jaren oplopen tot boven de 10 miljoen euro. Hierdoor komen restauratie projecten ernstig in de knel en dat is onacceptabel. Ik heb de staatssecretaris van Onder wijs, Cultuur en Wetenschap pen (OC&W) verzocht met spoed een regeling te treffen voor de meest urgente projec ten", aldus gedeputeerde Odile Wolfs. In 2007 is ruim 2,5 miljoen euro beschikbaar voor restaura ties. Het voor 2008 te besteden budget is met ruim 1 miljoen euro (-40 gekort ten opzichte van het budget voor 2007. Voor de jaren 2009 en 2010 zal eenzelfde korting worden doorgevoerd. Het gevolg is dat veel urgente restau ratieprojecten in Limburg niet kunnen worden aangepakt. Door uitstel van restauraties zal het ver val verder toenemen en zullen de restauratiekosten uiteindelijk ver der oplopen. Een schrijnend voor beeld is de restauratie van dc toren en de gewelfschilderingen van de dekenale Sint Martinus- kerk te Weert. De restauratie is urgent en uitvoeringsgereed, ech ter de benodigde rijkssubsidie, ruim 1 miljoen euro, is niet voor handen. In het ontwerp Provinciaal Res tauratie Uitvoeringsprogramma 2003-2008 is aangegeven hoe de rijksgelden voor restauraties van monumenten in Limburg de komende jaren worden verdeeld over de ingediende projecten van 35 gemeenten. GS reserveren gel den voor de restauratie van onder andere kasteel Well in de gemeen te Bergen, voor de restauratie vari de H. Jozefkerk te Kerkrade-Kaal- heide en de H. Barbara te Tungel- roy. In totaal is hiermee een bedrag gemoeid van ruim 1,5 mil joen euro. GS hebben de taak de beschikbare rijksgelden voor res tauraties toe te kennen aan Lim burgse gemeenten met minder dan 100 rijks-monumenten en de gemeenten Venlo, Roermond en Heerlen. Deze laatste drie gemeenten hebben meer dan 100 rijksmonumenten maar hebben zich aangesloten bij hel provincia le uitv-oeringsprogramma. Dit betekent dat de restauratiebudget ten naar de Provincie worden overgeheveld en dat restauraties in deze gemeenten bekostigd worden uit het provinciale bud get. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS worden, in tegenstelling tot de toertocht van het afgelopen jaar, nauwkeurig omschreven. De nos talgie zal weer de boventoon voe ren. Prachtige oude modellen met veel chroomwerk en in veel geval len ook heel mooie vormgevin gen. Start-, rust- en finishactivitei- ten zijn op het Schouwburg- en Henseniusplein en de omliggende straten. Deelname aan de toer tocht staat open voor klassieke personenauto's met een bouwjaar van 1978 of eerder. Voor deelna me aan de toertocht kan men inschrijven op de dag van de tocht zelf. zondag 27 juli Op 1 augustus 2003 is het 25 jaar geleden dat Marlies Gieien, medewerker administratie Verzekeringen, in dienst trad bij de Rabobank. Dat is een hele tijd. En dat feit willen we niet ongemerkt voorbij laten gaan. Op donderdag 31 juli maakt ze daarom met een aantal collega's een ballonvaart. De lucht ballon vertrekt om ongeveer 19.30 uur uit Wanssum. Rond die tijd kunt u dus een Rabobank luchtballon zien overkomen. Uiteraard wensen we Marlies een hele fijne dag toe! Op zoek naar een woning? Op zoek naar een woning? Kijk op www.VMWonen.nl! U vind hier alle te koop staande huizen uit ons werkgebied. Maak gebruik van de zoekfunctie en vind uw ideale huis! Hypotheekrente vanaf 3,1 Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,3%, vraag naar de voorwaarden. Het is tijd voor de Rabobank 2000 euro voor het goede doel. Fout, helemaal fout. Na alle eurootjes nog eens goed geteld te hebben, kwam vrij dagmorgen het uiteindelijke totaal op de proppen. 4694,66 euro! Een prachtige opbrengst van een bijzondere sfeervolle dag op de Oirlose basis school. Het geld werd vrijdagmor gen door schoolhoofd Paulien Hagers en de kinderen Stef Ker sten en Chiem van Keijsteren overhandigd aan Will van Keijste ren. Will is de vader van oud-Oir- lonaar Peter-Paul van Keijsteren die als ontwikkelingswerker ver bonden is aan het Straatkinderen- project van de Catholic Action for Streetchildren in Ghana. Peter- Paul zal ongetwijfeld heel trots zijn op zijn oud-dorpsgenoten en ingenomen met het fraaie bedrag dat hem is toegezegd. Niet alleen de champignon of de asperge staan synoniem voor het streekproduct van deze regio. De stichting Culi nair Erfgoed kent een grote variëteit aan produkten. En al die produkten worden gepre senteerd. Bij verschillende gelegenheden maar ook op Agro Culinair. Een mega- manifestatie die op 3, 4 en 5 oktober in en om de Kasteelse Bossen plaatsvindt. Gerard van den Vossenberg en Wiel Driessen zijn betrokken bij Culinair Erfgoed en daarmee bijna vanzelfsprekend dus ook bij Agro Culinair. Agro Culinair ontstaat uit een samenwerking tussen de LLTB, de Stichting Culinair Erfgoed en de Stichting Horst Promotie. Een uit gebreidere formule dan de mani festatie 'Champignon Culinair', zoals die een paar jaar geleden voor het laatst in Horst-Centrum werd gehouden. Wiel: 'De vlag dekte de lading niet meer. Onze stichting Culinair Erfgoed is in een aantal jaren veel breder geworden, wat betreft streekpro ducten. De champignon roept natuurlijk nog steeds associaties op met deze streek, maar onder tussen is er ook terechte aandacht voor andere producten. Denk aan de asperges, blauwe bessen, ambachtelijk ijs, kaas. bramen en zo kan ik nog wel even doorgaan. Bij de stichting zijn zo n kleine veertig bedrijven aangesloten en iedereen staat voor zijn of haar product'. Onlangs nog bezocht een werk- delegatie van de Tweede Kamer de Paddestoelerij van Gerard van den Vossenberg. Uiteraard voor een lunch, maar het bijkomende effect was een presentatie van het bedrijf. Gerard: 'Zulke presenta ties zijn belangrijk. Daarmee laten we zien dat we aan de weg tim meren. Ook op Agro Culinair zijn we om die reden aanwezig. Dicht bij ons produkt en dichtbij de markt. Twee belangrijke doelstel lingen als het gaat om de promo tie van het streekprodukt. Want daar staan we vierkant achter.' Beide heren zien een groot voordeel in de veranderde locatie van het culinaire festijn. Niet meer Horst-Centrum, maar de uit gebreide mogelijkheden van de Kasteelse Bossen. Om de mooie waterpartij, om en wellicht zelfs op de Kasteelruïne, de mogelijk heden van het ruiterterrein. Die grote verscheidenheid aan ruimte biedt zoveel extra kansen. Behal ve culinaire presentaties zijn er ook vanuit de agrarische sector talloze spectaculaire activiteiten. Juist de mix van verschillende belangen en de daaruit voortvloei ende samenwerking maken de streek -en daarmee de streekpro- dukten- alleen maar sterker, aldus Driessen en Van den Vossenberg. Ook daarvoor is Agro Culinair een hele goede zaak, besluiten ze. Aan de Hogeschool Zuyd is geslaagd voor de HBO-opleiding Food Business Marieke de Kle- ijn uit Oostrum en aan de Fontys Hogeschool in Eindhoven is geslaagd voor dc HBO-opleiding Informatica Sjors de Kleijn uit Oostrum. Voor de negende keer wordt dit jaar in Venray de Venrayse Oldtimer Toertocht gehou den. Op zondag 27 juli zal deze happening plaatsvinden in het centrum van Venray. Veel mensen kijken er naar uit, ook al omdat het langzamer hand een traditie aan het wor den is. Een mooie zomerse dag in het gezellige centrum van Venray en dan omringd met zo'n 350 oldtimers waar van de een nog al mooier gepoetst is dan de andere. De deelnemers krijgen de mogelijkheid om tussen 11.00 en 15.00 uur te starten. De routes Rekenen is voor de meesten nog steeds een moeilijk vak. Zo ook voor de organisatie van het Afrikaproject op basis school Maria in Oirlo. Na de Afrikadag afgelopen zondag werd melding gedaan van een fantastisch bedrag van ruim Komend najaar gaat het dorp Overloon compleet op de schop. Met financiële steun uit Europa, de zogeheten Ceres-gelden, geeft gemeente Boxmeer miljoenen uit aan de opknap van het dorp, dat met twee toeristische attracties zich nog meer wil profileren op de recreatieve sector. Het Nationaal Oorlogs- en Ver zetsmuseum en het relatief nieu we Zoo Pare Overloon trekken veel bezoekers, maar liggen aan de rand van het dorp Tussen beide attracties ligt de dorpskern met het 14 Oktober plein als cen traal hart Een logische verbindingsroute tussen beide 'parken' voor wan delaars en fietsers ontbreekt. Ambtenaar Jeroen Kremers van gemeente Boxmeer bedacht een uitgebreid plan, de voorstellen werden ingediend bij Ceres en de miljoenensubsidie ligt voor het oprapen. 'Een flinke klus om het dorp de benodigde opwaardering te geven stelt de ambtenaar, die ook zelf in Overloon woont. Dorpspleinen in Vierlingsbeek (VrijthoD en Beugen werden opgeknapt, voor Sambeek en Oef feit liggen plannen in het ver schiet. Overloon kon niet langer blijven wachten, te meer omdat de subsidies van kracht zijn tot 1 januari 2005. De gemeente Box meer denkt het megaproject Overloon net voor de fatale datum af te kunnen ronden. De wegen van en naar de dorps kern worden het eerst aangepakt. De Engelsweg richting Stevens beek, de Irenestraat richting Oploo, dc Vcnrayscweg richting Venray, de Museumlaan en de Bergkampweg worden autoluw gemaakt, met andere woorden een 30-kilometer zone verplicht snel verkeer op de rem te druk ken. Het wegdek wordt verlegd, er komen bochten, het groen krijgt meer plaats, kortom het doorgaande verkeer zal het weien, bovendien verdwijnt de status van voorrangsweg. Ruim baan voor de fietser en voetgan ger. zo lijkt de opdracht. Doel van dit alles zijn'het Zoo Pare en het Oorlogsmuseum met elkaar te verbinden. Een dagtripje Overloon is immer de toekomst. In de nabijheid van de attracties zelf gaat de schop ook in de grond. Aan de overzijde van de dieren tuin komt een groot nieuw par keerterrein en een veilig kruis punt. Dit in het kader van de plannen om het Zoo Pare uit te breiden met een transferium, een indoorvoorziening, vooral geschikt tijdens regenachtige dagen. Het Museumplein bij het oor logsmuseum wordt deels autovrij en krijgt een verblijfsfunctie met terrassen en enen mini-speeltuin. Het parkeerterrein verhuist naar het grasveld nabij het sportpark en wordt geschikt gemaakt voor zowel de bezoekers van de sport velden als het museum. Ook het museum zelf zal in de toekomst van karakter veranderen. Het park rondom wordt straks opengesteld voor publiek, de collectie wordt straks geconcentreerd in de muse umgebouwen. De opknapbeurt van het dorps plein zelf (het 14 Oktober plein) Iaat nog even op zich wachten. Gemeente Boxmeer hervat bin nenkort het overleg met het kerk bestuur, dat aanvankelijk wat pro blemen had met de facelift van het plein. Dc plannen die de gemeente heelï voor het plein zijn deels gesitueerd op het grondgebied van de parochie kerk. Ofschoon het ondertrouwbal van het boerenbruidspaar 2004 nog ver weg ligt, is de commisie Boerebrulleft al volop bezig met de voorbereidingen van het jaar lijkse camavalsspcktakel. Donder dag begonnen de leden van de commissie alvast met het poten van 'Boerenmoesplanten'. Door de strenge vorst, begin februari, was er dit jaar voor het laatste ondertrouwbal namelijk geen enkele stronk boerenkool meer te krijgen. In 2004 wil de commissie Boercnbrulleft alle risico's uitslui ten en dus werden er wat de leve ring van boerenkool betreft al vroeg contacten gelegd met zorg boerderij Flans Vollenberg. Onder professionele begeleiding van boer Hans en drie van zijn zorg- boeren togen de commissieleden met 350 planten naar de plak. waar de nog kleine plantjes in de aarde werden gezet Ietwat onwennig begonnen de commis sieleden aan de werkzaamheden, maar met de aanwijzingen van de zorgboeren werd de klus toch geklaard. Op het te verwachtten succes van de oogst werd na afloop van de werkzaamheden volgens goed gebruik nog een glas bier genuttigd. Het komend half jaar zullen de zorgboeren van boer Hans de verzorging van de planten op zich nemen, zodat de aanstaande boerebrulleft weer opgesmukt kan worden met frisse stroken boerenkool.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7