ick Down en Gravitron opattracties in Venray Lage drempel voor bezoekers Venray heeft een kermiskrant fblÊë MULTIFLEX LENZEN Winnaar puzzelactie Keijsers-Manders Afscheid na 28 jaar NTACTLENZEN AOC bouwt in Indonesië KASTSVSTEMEN OP MAAT jinaPEEL EN MAAS Donderdag 24 juli 2003 - Pagina 5 /larianne Weber kermisdinsdag in Venray hek- ïtree, Ind: erd: De Kick Down, een geheel lieuwe attractie in de vorm een draaiende lucht en chommel, en de Gravitron, en schotel waarin de echte rd urfal het bijzondere gevoel an gewichtsloosheid leert ennen, zijn slechts twee van e vele topattracties die tij- ens de kermisdagen in Ven- •ay te bewonderen zijn. De d- le renrayse kermis vindt plaats 'n^! an vrijdag 1 tot en met •oensdag 6 augustus 2003. Maar ook de Roller Ghoster, het rootste en mooiste spookhuis in iederland. is weer van de partij nka-n Venray, evenals de Katapult lungee, de Space Roller en de upermouse. Natuurlijk is er ook it jaar weer aan de kinderen edacht. In het traditionele kin- Jerhoekje op het Raadhuisplein 'n(l: rordt een nieuwe miniscooter ^en' eplaatst. Samen met de vliegtuig- :smolen Babvflug, een Vortex een Hully Gully voor de klein- jes) en het mini-mini-rad Kiddy Pheel zorgt deze attractie voor iet nodige kindervermaak. Over het hele kermisterrein ver- preid staan naast vele vermaak- :n kinderzaken, sfeervolle terras- iden es, diverse eetzaken, balspelen, lehendigheids- en gokzaken. [ortonv. er is genoeg volsvermaak 'oor jong en oud. Met deze for- nule hoopt de gemeente Venray iet succes van de kermis 2002 ninimaal te evenaren. De organi- atie van de evenementenmonitor op-100 voorspelt zelfs dat de ker- nis in 2003 in de top-20 zal eindi- <en. De in totaal 55 attracties wor- len evenals voorgaande jaren ™ieplaatst op de volgense locaties: lenseniusplein, Schouwburg- ilein, Grote Markt, Raadhuisstraat tussen de Hofstraat en de Sta- )oiefconsweg) en het Raadhuisplein [tussen Grote Kerk en het •emeentehuis). OPENING KERMIS ods Op vrijdag 1 augustus opent ilet&etty Bradley, voorzitter Konink- eD ijke Horeca Nederland, om 15.00 Uur de Venrayse kermis bij de De Kick Down is een van de vele spectaculaire kermisattracties in het Venrayse centrum nieuwe attractie Kick Down op het Raadhuisplein. Na de ope ningshandeling maken kermiswet- houder Jan Driessen en diverse genodigden een rondgang over het kermisterrein, dat zich uits trekt over het Raadhuisplein, een gedeelte van de Grote Markt, het Henseniusplein en het Schouw burgplein. De kermis is vrijdag 1 augustus open van 15.00 tot 01.00 uur, de overige dagen van 13 00 tot 01.00 uur. KERMISMARKT Op maandagmiddag vindt even als voorgaande jaren de populaire kennismarkt plaats. De markt staat van 12.00 tot 16.00 uur op de Julianasingel. Op maandagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur zijn Bert Ernie van Sesamstraat op het kermisterrein aanwezig om de kinderen de hand te schudden of samen met hen op de foto te gaan. Tijdens hun rondgang over het kermisterrein delen ze ook een lekkere traktatie uit. Op kermisdinsdag zijn de oude re kermisliefhebbers aan de beurt. De organisatie heeft namelijk Marianne Weber. de koningin van het levenslied', naar Venray weten te halen. Waar en hoe laat zij gaat optreden, is nu nog niet bekend. Tijdens de kermisdagen worden door alle kermisexploi tanten gratis loten uitgedeeld aan mensen die de attracties bezoe ken. De trekking van deze grote loterij vindt plaats op woensdag 6 augustus om 20.30 uur bij de ingang van het gemeentehuis. De hoofdprijs, een reischeque ter waarde van 300 euro, wordt aan geboden door reisbureau Vice Versa in samenwerking met OAD Reizen. Daarnaast worden er nog vele andere prijzen verloot, zoals een kleurentelevisie, miniset, cd- speler en een koffiezetapparaat. Venray hanteert voor de topat tracties een maximale ritprijs van 1.50 euro (met uitzondering van de Katapult) en voor de kinderat tracties maximaal 0.75 euro. Nieuwe locatie Dagactiviteitencentrum Venray Aan de Dr. Poelsstraat num mer 6, de voormalige basis school, is sinds begin mei de locatie Venray van de afdeling J)agactiviteiten en Arbeidsre habilitatie van de RIAGG Noord Limburg gevestigd. JVanaf 1 juli vallend onder de nieuwe GGZ-groep Noord en Midden Limburg. De vorige plek aan de bevrijdingsweg moest plaats maken voor woningbouw, maar na lang zoeken kwam de Petrus Ban- n' idenschool vrij. Na interne ver bouwing, lokalen aanpassen, schilderen en ruimtes start klaar maken is het pand nu geschikt voor de diverse acti viteiten. De Dagactiviteiten en Arbeids rehabilitatie, kortweg DAC genoemd, tracht ex-psychiatri- sche cliënten een zinvolle dagbe- 3 steding aan te bieden. De locatie- leider in Venray, Jos Houben: 3P- "Onze doelgroep zijn mensen ou. met een psychiatrische achter en grond die wat willen ondernemen io11 en op zoek zijn naar een activiteit, 9® naar sociaal contact, een combi natie of gewoon een plek willen hebben waar ze even naar toe kunnen gaan. De doelgroep is Iheel breed, en varieert in de leef tijd tussen 18 en 65 jaar enkele uitzonderingen daargelaten Aangezien het DAC Venray dicht bij het Vincent van Gogh flnstituut zit, komen hier veel mensen de dagactiviteiten bezoe- ken. Maar ook mensen vanuit de I RIAGG of de RIBW Beschermd tvonen zijn hier vaste bezoe kers. Voor een aantal mensen is de stap naar de bestaande voorzie ningen, zoals lokale clubs of bibli otheek, te groot. Maar ook de kos ten spelen hierbij een rol. Het DAC is dan een goed alternatief waarbij ook nog lotgenoten elkaar kunnen treffen, wat als zeer waar- 3 ,devol ervaren wordt. De ene groep kiest ervoor om binnen het DAC haar activiteiten te doen en hier te blijven, de j andere groep ziet het DAC als tus- jsenstap op weg naar vrijwilligers werk, een opleiding een sport- j iclub of werk. i "De mensen hebben vaak ont vettend veel in hun mars", legt Jos 'Houben uit, en wij proberen te 'ondersteunen, helpen ze soms op en praatje maken, sociale contac ten leggen en onderhouden. Van uit deze veiligheid is een volgen de stap voor sommigen meer haalbaar. Daarnaast is er de recreatieve en creatieve functie, zoals het organiseren van uitstapjes, bin go's, schilderen, tekenen, kera miek, muziek maken, samen fiet sen of wandelen en dergelijke. Dan is er de educatieve functie. Dit zijn vooral de cursusgcrichte activiteiten, zoals computercur sus, engelse les, omgaan met geld of een cursus aquarel schilderen. Tot slot is er de arbeidsmatige functie, die vaak gebruikt worden in het kader vart een traject gericht op doorstroming naar het arbeidsproces. Voorbeelden hier van zijn de houtwerkplaats, de wilgen activiteit de receptie of de baractiviteit. Hier worden ook mensen uit de trajecten soms geplaatst om als oefensituatie te gebruiken. De inloopactiviteiten vinden hoofdzakelijk plaats in de huiska mer en de aparte rookruimte. De andere activiteiten zie je door het hele fraaie gebouw continu heen. "Alle activiteiten zijn vrijwillig", stelt Jos Houben met nadruk. "Wat niet wil zeggen dat we met bezoekers geen afspraken maken, bv. over deelname aan arbeids matige activiteiten. We hebben 15 medewerkers inclusief stagiai res hier rondlopen. De begelei ders Dagactiviteiten doen echter wel meer dan alleen wat creatieve zaken. Het is een combinatie van uitvoering en organiserende taken die zeer intensief zijn. maar tege lijkertijd boeiend en afwisselend". Binnen het personeelsbestand heeft een van de medewerkers de functie Trajectbegeleider, die zich richt op de begeleiding van mensen binnen de arbeidsmatige activiteiten en die in een traject zitten. Een andere medewerker is "Job coach", die dit combineert met de functie 'Makelaar vrije tijd". Deze laatste begeleider richt zich op de ondersteuning van de bezoekers voor het invullen van hun vrije tijd. Deze functie is erg belangrijk in het kader van de integratie van bezoekers in de reguliere voorzieningen. Iemand die b.v. een bibliotheek wil bezoeken of een bezoek aan een museum. De Job-coach begeleidt de mensen op de werkplek, daar waar ze problemen tegenkomen. De ploeg wordt aangevuld met vrijwilligers die vaak een specifie ke deskundigheid hebben, zoals het werken met textiel en derge lijke. EXTERNE ACTIVITEITEN Binnen de organisatie van het DAC ontstaan ook steeds meer zogenaamde Externe arbeidsmati ge activiteiten. Een er van is de Zorgboerderij van Boer Hans, waar drie dagdelen in de week de bezoekers van het DAC bezig zijn met de verzorging van kippen en ander kleinvee, het verbouwen van landbouwproducten en de verkoop van deze producten. Daarnaast is er een houtwerk plaats gevestigd op het voormali ge Sint Annaterrein. In deze mooie ruimtes met professionele machines wordt er onder leiding van een vakman/instructeur aller lei producten gemaakt. Soms in opdracht, zoals piketpaaltjes voor de gemeente of andere opdrach ten van particulieren. Maar er worden ook producten gemaakt gewoon om te verkopen, zoals een tuinameublement, afvalcon tainer opbergkast of picknickta fels. Deze werkzaamheden beslaan 2 dagen in de week. In samenwerking met "De Berghaag' is er een werkplaats gecreëerd waar dierenverblijven gemaakt worden. Binnenkort hoopt men over te gaan tot de opening van een win keltje waar de eigen producten worden verkocht, aangevuld met werk van de Wendel en het V.V.G.I.. Tot slot is er ook nog een tuin- ploeg, die lichte tuinwerkzaamhe- den verricht voor bezoekers of andere belangstellenden. Dat zijn de externe activitei ten". besluit Jos Houben. "Maar bij alles wat we doen of organise ren hebben we een lage drempel. Het DAC is ook geen behandel centrum, alhoewel de activiteiten voor bezoekers helpend kunnen zijn in de verdere inrichting van hun leven. De mensen moeten zelf stap pen ondernemen om iets te ondernemen, geprikkeld en ondersteund door ons, dat wel. Het besef dat we niet behandelen volgt meestal snel. We willen ook niets weten echt niet. Luisteren doen we natuurlijk wel, maar we gaan er niet een procesmatig gebeuren van maken. Wij gaan er vanuit dat mensen graag met iets aan de gang gaan. iets willen doen en daar hebben wij iets in te bie den". WERK EN CURSUSSEN Het DAC fungeert in eerste instantie gewoon als inloop moge lijkheid, een kopje koffie drinken, Ij insta: IJjlijkht CONTACTLENZEN OP MAAT, DUURZAAM EN GEZOND KURSTJENS VENRAY - NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 ICONTACT°ENSSPEOAUSTEN1| De komende dagen wordt in Venray en omgeving, ter pro motie van de Venrayse kermis, een kermiskrant huis aan huis bezorgd. De krant is een initia tief van de gemeente Venray en Van den Munckhof bv, uit gever van dit nieuwsblad. Woensdag werden de eerste exemplaren uitgereikt op het gemeentehuis. Uit de evaluatie van de laatste kermissen kwam steeds vaker naar voren dat op promotioneel gebied de Venrayse kermis nog V.l.n.r. Bart Cox, de nieuwe kermismeester van Venray, Renta- te Peeters. belast met de organisa- te van de Kermis en burgemeester Jos Waals lezen vol interesse de eerste exemplaren van de Kermis krant. wel wat verbeterd kon worden. In navolging van andere gemeen ten is vervolgens bekeken of het uitgeven van een kermiskrant tot de mogelijkheden behoorde. In samenwerking met drukkerij van den Munckhof is nu dan het eerste exemplaar verschenen. Het blad wordt de komende dagen bij 54.000 huishoudens in de regio Venray verspreid. Redactioneel omvat het blad allerlei wetenswaardigheden over de kermis, van verkeersmaatrege len tot kermisattracties, van een interview' met Jan Driessen tot het relaas van een kermisexploitant die al 25 jaar in Venray komt. Kortom, een bewaamummer voor als u tussen 1 en 6 augustus naar de Venrayse kermis gaat. Op 8 juni werd in het kust- plaatsje Nangehure op het Indo nesische eiland Flores de eerste steen gelegd voor een fysiothera- pieruimte voor gehandicapte kin deren. Nangehure is gelegen aan het prachtige strand van de Flo- reszee. Hier ligt een van de kin dertehuizen van de Belgische ont wikkelingshelpster mevrouw Marie Jeanne Colson. Via de Stich ting Nativitas uit Horst kreeg het AOC begin 2002 het verzoek om geld bij elkaar te brengen voor een accommodatie voor fysiothe rapie in zee ten behoeve van gehandicapte kinderen. Het AOC stelde de opbrengst van de jaar lijkse speculaasactie beschikbaar voor dit doel. Binnen één maand werd voldoende geld bij elkaar gebracht voor de bouw van de accommodatie. Er was zelfs ook nog geld over voor de bouw van twee kippenstallen! De adat (traditioneel gebruik) wil dat alvorens met de bouw begonnen wordt eerst de boze geesten verdreven worden door een traditionele "priester". Pas daarna kan de eerste steen gelegd worden door diezelfde priester. In dit geval gebeurde dit samen met de voorzitter van de Stichting Nativitas die namens het AOC aanwezig kon zijn omdat hij samen met enkele vrienden zijn vakantie op Flores doorbracht. De adat wil dat bij een dergelij ke plechtigheid ook een dier geofferd wordt, in dit geval een varken. Kleine stukjes van de snuit, de tenen, de oren en wat haren ver mengd met bloed worden op de bodem van de put gelegd waarin de eerste kolom zal verrijzen. Daarna wordt een glas rijstwijn gedronken en tijdens een feest maal wordt het varken opgege ten. Varkensvlees is erg kostbaar op Flores, zodat de mensen blij zijn als er een plechtigheid zoals deze is. Onlangs is de prijswinnaar bekend gemaakt van de actie Puz zel mee voor een Freehander van Keijsers-Manders Sanidröme in Venray. Dit jaar bestaat Sanidrö me, een landelijke keten van bad kamerspeciaalzaken. tien jaar. Middels een huis-aan-huiskrant in mei is dit jubileum extra bij de consument onder de aandacht gebracht. Lezers konden een gra tis Grohe Freehander, inclusief montage, winnen door de juiste oplossing van de puzzel in te leve ren bij de showroom van Keijsers- Manders Sanidröme. Mevrouw Vissers uit Blitterswij- ck is de gelukkige winnaar gewor den van deze douchesensatie met twee douchekoppen en maar liefst negen straalcombinaties. Zij wilde eigenlijk zonder al te veel poespas afscheidmemen. Maar dat werd Ria Maes niet gegund door basisschool De Stek in Castenray. Haar afscheid, na 28 jaar les te hebben gegeven op de basisschool, kreeg een gouden randje. Donderdagavond met een receptie voor de Castenrayse gemeenschap en vrijdagmorgen met een feestelijke bijeen komst op school met leerlingen en collega's. Slaapkamer - Kantoor - Woonkamer Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 WielHermkes KFUKFN- FN INTF.RIFURROUW

Peel en Maas | 2003 | | pagina 5